jVeendam geen Jantje Onbenul n eredivisie" Ploeg Swerts op revanche belust sportuitslagen -3RT Roma uitgesloten Europees voetbal Marcella Mesker succesvol op gras Harry van der Laan velt FV Snoekie fAINER HENK NIENHUIS NA PROMOTIE: Carter maakt vertrouwen waar £&idóe Qowiant DONDERDAG 12 JUNI 1986 PAGINA 11 lH AS Roma is door de UEFA voor één sei- litgesloten van Europees voetbal. Dino Viola, de ijtter van de Italiaanse club, werd voor vier jaar first. De Europese voetbalunie reageerde met deze ,jn op een poging tot omkoping tijdens de tweede jfinale van de Europa Cup voor landskampioenen 1 AS Roma en het Schotse Dundee United, ruim jaar geleden. Roma zou de Franse scheidsrechter Vautrot een bedrag van bijna 150.000 gulden i geboden om de uitslag in het voordeel van de lub te beïnvloeden. Viola zou in de Italiaanse pers ting toegegeven hebben. AS Roma won destijds jO van Dundee, maar verloor vervolgens voor ei- JLbliek in de finale tegen Liverpool. Zowel AS ',h\s Viola heeft tegen de beslissing van de UEFA aangetekend. Dit wordt op 27 juni behandeld. Noah niet naar Wimbledon PARIJS Na de af melding van John McEnroe zal Wimble don een tweede attrac tie moeten missen. Yan- nick Noah verklaarde gisteren in Parijs niet te zullen deelnemen aan de strijd om de open Engelse titel, het twee de Grand Slam-toernooi in dit jaar. De Franse nummer één werd kort geleden aan zijn enkel geopereerd. Hij zal tot 23 juni, de openingsdag op Wimbledon, niet in actie komen. BIRMINGHAM/LONDEN De kennismaking met gras is Marcella Mesker uitstekend bevallen. De Ne derlandse tennisspeelster bereikte gisteren door twee overwinningen de derde ronde van het toernooi in de Engelse stad Birmingham. Eerst versloeg de Haagse de Amerikaanse Molly van Nostrand (6-2, 5-7, 7-5) waarna later op de dag ook haar landgenote Ann White niet opgewas sen was tegen het service-volley spelletje van Mesker: 3-6, 7-5, 6-4. De overschakeling van gravel naar gras vormt voor sommige tennissers een te grote belasting. Voor Anders Jarryd bijvoorbeeld. De Zweed stond in de eerste ronde van het toernooi op Queens Club in Londen zo te schutteren dat de linkshandige Glenn Layendecker, een volstrekt onbekende Amerikaan, tot zijn grote verbazing uit de anonimiteit trad en een ronde verder kwam (7-6, 3-6, 6- 1). Daarin verloor Layendecker van de Zuidafrikaan Danie Visser. De eliminatie van Jarryd was niet de enige surprise van de derde dag op Queens. Ook Kevin Curren, gras- specialist als geen ander en vorig jaar finalist op Wimbledon, werd uit het toernooi gevolleerd door zijn landgenoot Todd Nelson: 7-6, 4-6, 6- 3. Wimbledon-winnaar Boris Becker, die volgens schema Jimmy Connors in de finale treft, hield Andrej Tsjes- nokov wel kort. De Rus kreeg geen schijn van kans zijn stunt van Parijs, waar hij titelverdediger Wilander uitschakelde, te herhalen. VLAARDINGEN Het zaalvoetbalteam van FV Snoekie heeft gister avond tegen Ceverbo de beslissingswedstrijd om de districtsbeker West II met 9-0 verloren. Op neutraal terrein, in Vlaardingen voor 55 toeschou wers (pr-man Stan Verhaak: „Veertig supporters van ons, vijftien uit Dordrecht"), was de uitslag echter bijzonder geflatteerd. Met name in de eerste helft was FV Snoekie - dat zonder Rob Ouwehand (vakantie) en John Vroomans (enkelblessure) aantrad, hun plaatsen werden ingenomen door de broers John en Richard Schreve - gelijkwaardig aan de tegen stander, waar Harry van der Laan (ex-Snoekie) de absolute uitblinker was met zeven van de negen doelpunten achter zijn naam. FV Snoekie, dat volgend seizoen een groot aantal spelers aan Ceverbo verliest, had echter de pech dat vele malen paal en lat werden getroffen, terwijl de scheidsrechter (die alleen al aan Martin van der Knoop twaalf strafminu- ten uitdeelde) ook niet bepaald op de hand van de Hagenaars was. Beslissingsduel De Treffers-TOP GROESBEEK De Treffers en TOP moeten zondag op het veld van Unitas in Gorinchem gaan uitmaken wie zich landskampioen bij de zondagamateurs mag noemen. Dat het nog tot die be slissingwedstrijd kwam, dankt De Treffers aan Thijs- sen. In het laatste duel van de Groes- beekse formatie, te gen Unitas, maakte hij in blessuretijd de winnende treffer. [DAM/WAALWIJK provincie Gronin- 'njeeft zijn tweede ver- oordiger in de Inte klasse van het Ne- dehdse voetbal. Veen- de favoriete club uit id van veen en stro- haalde gister voor het eerst in ?n$2-jarig bestaan de %isie. .^voorlaatste wedstrijd uit te]ompetitie werd de laat- jjncurrent, het op twee a achterstand geklas- eel Willem II, definitief af- ^eid: 1-0. Dat gebeurde roens pas zeven minuten lijd, toen Boy Nijgh de e ste uit een ongekende jnkansen in een treffer - jn te zetten. Het Oostgro- volksfeest kon op de Aiiropte Lange Leegte los- h. Veendam volgt FC laag en PEC Zwolle naar Idivisie. De uitslag van ljeede wedstrijd van gis- Ind, RKC-Vitesse (5-1), M^l lang niet meer terzake, e (neenhalf jaar geleden erieendam in de marge van niks taan als betaald-voet- Tjanisatie beland. Er was jQhuld van dik twee mil- 'ei^lden en weinigen zagen lekomst in de bescheiden ?ei)it de Veenkoloniën. De lie van Henk Nienhuis, tot '01 dan assistent-trainer van FC Groningen, bracht de oplos sing voor vele zaken. Nienhuis kreeg via invloedrijke vrien den uit het zakenleven geld binnen. Van de grote broer uit de Groningse hoofdstad kwa men druppelsgewijs afgedank te spelers als Karei Hiddink, Theo Keukens, Ronald Steen- ge en Anne Mulder over en Veendam begon weer te leven als voetbalclub. Dit seizoen kwam dat vooral tot uiting in de derde periode van de competitie in de eerste divisie. Veendam veroverde het periode-kampioenschap en bleek in nacompetitie om één plaats in de eredivisie in op vallend goede doen. Vijf wed strijden op rij werden gewon nen, de meeste met moeite, maar de voorspoedige gang van zaken bij Veendam gaf het slotstuk van het betaald- voetbalseizoen een voortijdig einde. Dat Willem II gisteren verslagen werd, was niet vreemd. Veendam verloor dit seizoen slechts één keer op ei gen terrein (tegen kampioen FC Den Haag) en was al elf wedstrijden zonder puntverlies gebleven. Nerveus Veendam bracht zichzelf in de moeilijkheden tegen Willem II dat naar het hoge noorden kwam voor een gelijkspel. In de eerste twintig minuten werden de kansen door Red- meyer en Nijgh gemist, waar door de ploeg van trainer Nienhuis niet tot rust kon ko men. Het spel bleef nerveus en toen na de hervatting Bud Broeken zijn routine op het middenveld van Willem II in de strijd wierp, raakte Veen dam de grip op de wedstrijd kwijt. Vermoeidheid bij de rest van de Tilbürgse ploeg, dat het zonder de geschorste libero Van Gils moest doen, gaf Veendam toch weer het over wicht in de wedstrijd. In de 70e minuut startte een unieke rij van kansen voor de Veendammers. Veldmate schoot op de paal, Keukens raakte de lat en daarna vielen de voor Redmeyer ingevallen Gall en Klompstra over de bal in kansrijke posities. Toen nie mand nog in een ordentelijke afronding van zaken geloofde, kwam Steenge zeven minuten voor tijd op een pass van Hid dink vrij in het strafschopge bied. De ex-rechtsachter van FC Groningen, nu vleugelaan valler van Veendam, werd on deruit gehaald, scheidsrechter Geurds wachtte met het geven van een strafschop op de in stormende Nijgh die met zijn tweede treffer uit de nacompe titie De Langeleegte op zijn kop zette. „Dik verdiend", noemde de Tilbürgse trainer Piet de Vis ser het succes van Veendam. „Als je in deze zware nacom petitie, je bent al sinds augus tus bezig, tien punten uit vijf wedstrijden haalt, dan bete- De Veendamse voorstopper Bert Wiebing (rechts) in duel met Ton van der Ven. Freek de Jonge als collectant VEENDAM Gewapend met collecte-bussen verscheen Freek de Jonge gisteren op de Langeleegte. De komiek, door de VARA ingehuurd als commentator bij het beeldverslag van het nacom- petitieduel SC Veendam-Willem II, maakte zich voor de wed strijd verdienstelijk voor de door hemzelf gestarte actie voor de slachtoffers van de aardbeving in Mexico. Bij het al binnenge haalde bedrag van een half miljoen, zoals De Jonge beweerde, kwam in ieder geval een extra donatie van 1625 gulden. Freek de Jonge nam vijf strafschoppen op de als doelman fungerende Veendamse voorzitter Everards. Hij schoot er twee over, maar kreeg toch vijf keer 325 gulden in handen, bijeengebracht door de gemeente, provincie en het clubbestuur. De collecte zou giste ren een bedrag van circa vijfduizend gulden hebben opgebracht. kent dat heel wat". Zijn Gro ningse collega Henk Nienhuis, tijdens de wedstrijd opvallend veel en in opgewonden staat aan de zijlijn te vinden, was ook trots. „Ik heb ergens gele zen dat wij niets in de eredivi sie hebben te zoeken. Dat wij een tweede Heracles zijn, dat zo weer zal degraderen. Dan heb je toch een zieke geest om zoiets te schrijven. Wij gaan er volgend seizoen vol tegenaan. Er zitten in deze streek knok kers. We gaan niet als een Jantje Onbenul de eredivisie Versterkingen Nienhuis is wel op zoek naar drie versterkingen van eredi visie-niveau. Hij heeft daar voor voorlopig een budget van 120.000 gulden. „Ik hoop, dat de transfer van Harris Hui- zingh van FC Groningen naar ons positief wordt afgerond. Daarna zien we wel verder. Aan het begin van onze eerste seizoen in de eredivisie praten we verder. Dan kun je zien welk spelersmateriaal we tot de beschikking hebben". Het thans schuldenvrije Veen dam, dat zich verzekerd weet van een sponsor voor drie jaar, wil met de herinnering aan moeilijke tijden, de polsstok overigens niet te ver zetten. Een begroting van acht ton staat op papier. Dit seizoen werden de nog voorzichtiger geplande cijfers ook dik ge haald. De recette van de 28.000 kijkers bij de nacompetitie vormt straks een extra finan cieel buffertje. Nienhuis hoopt op een snel kasstuk in de con frontatie met FC Groningen. „Jan Huybregts hoeft die wed strijd niet op de eerste compe titiedag vast te stellen, maar een planning in september of oktober in Veendam is heel welkom". SC Veendam-Willem II 1-0 (0-0): 83 Nijgh 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 12.000. SC Veendam: Hoekstra; De Haan Hiddink, Wiebing, Mulder; Veldma te, Keukens, Nijgh; Steenge, Klomp stra (Dieterman), Redmeyer (Gall). Willem II: Verkerk, Cohen, Hoofs Schilders, Busio; Van de Ven, Fes- kens, Vos; Broeken, Maddock, Van Straalen. RKC-Vitesse 5-1 (2-0): 15. Brands 1-0 19. Cornelissen 2-0, 55. Cornelissen 3- 0, 63. Bosz 4-0, 67. Cornelissen 5-0, 82. Schouwenaar 5-1. Scheidsrechter Van der Niet. Toeschouwers: 500. RKC: Gerards; Heeren, Van Veen Joore, Bogers; Bruurmijn, Bosz (Gou vernante), Brands, De Kok; Cornelis sen, Lammers (Bijsterveld). Vitesse: Doesburg; Braam, Stafleu. Bos, Smand; Le Grand, Koenen. Klop, Van den Dungen (Kreileman); Talan, Schouwenaar. Stand: SC Veendam 5 5 0 0 10 10- 5 Willem II 5 3 0 2 6 6-3 Vitesse 5 1 0 4 2 5-12 RKC 5 1 0 4 2 10-11 SC Veendam promoveert naar de eredivisie. Van der Wiel onderstreept krachtsverschil HILVERSUM John van der Wiel is hard bezig het nationa le schaakniveau te ontstijgen. De 26-jarige Leidse grootmees ter bracht gisteren in Hilver sum door een zege op zijn vijf tien jaar oudere Amsterdamse collega Haris Ree zijn score bij de nationale titelstrijd op vijf uit vijf. Zet dat naast Van der Wiel's eindsprint van vorig jaar van zes uit zes en de conclusie ligt voor de hand, dat in Hilver sum en omstreken nog slechts weinigen bestand zijn tegen het gerijpte Leidse talent. Wel- licht Jan Timman, maar die prefereert de laatste jaren de topgebeurtenis in de Joegosla vische plaats Bugojno boven de 5000 gulden plus video-re corder, die bij de nationale ti telstrijd te verdienen zijn. Ree heeft in het nationale schaakwezen een uitstekende reputatie opgebouwd. Vier keer werd hij kampioen van Nederland, waarvan de eerste keer alweer negentien jaar ge leden. Inmiddels is hij echter de veertig gepasserd en als zo danig de oudste deelnemer in Hilversum. De manier, waarop Van der Wiel gisteren met zwart won, had iets definitiefs. Paul-Jan Bakker onbespeelbaar in cricketteam WOLVERHAMPTON Het Nederlands cricketelftal is de strijd om de ICC Trophy ge start met een overwinning. Papua Nieuw Guinea werd voor slechts 52 runs wegge vaagd, nadat Oranje in zestig overs het fraaie totaal van 271 voor 6 wickets had gescoord. Het was de grootste overwin ning die Nederland ooit in 'een interland behaalde. De grote verrassing in dit duel was Paul-Jan Bakker die in slechts tien overs vijf slachtoffers maakte met achttien runs te gen. Bakker (ex-Quick), die in Engeland als beroepscricketer uitkomt voor Hampshire, was als bowler door zijn grote snel heid onbespeelbaar, evenals Van Heyningen, die twee wic kets veroverde met vijftien runs tegen. X biedt [.jord-Korea takken eï sport aan nlANNE Het Interna- Tl Olympisch Comité 2-j Noord-Korea aangebo- uijn tijdens de Spelen van lie aan de Zuidkoreaan- idstad Seoel zijn toege- de wedstrijden in twee van sport te organise- sëje weten tafeltennis en jhieten. Dit maakte Juan |io Samaranch, de voor aan het IOC, gisteren in hne bekend. ranch zei, dat dit een Dd was in een poging een >e)nde boycot van Noord- '1, met alle gevolgen van- ikfte voorkomen. De twee 3rfs krijgen tot 30 juni de djver het voorstel na te ieJh; „Gaan ze er niet op jn is dat jammer, maar 'dt kunnen we echt niet d'gaan", aldus de Span je die het voorstel bekend sFte na twee dagen bespre- te hebben gevoerd met uporzitters van de beide •janse olympische Comi- C stelde tevens voor de ,an de 100 kilometer tijd- ;%rennen in Noord-Korea in plaatsvinden. De fi- i dan wel in Seoel zijn. Bovendien zou- voetbalwedstrijden van in de vier begingroepen Noordkoreaanse hoofd- 'ongjang gehouden kun- 'orden. Daar staat tegen- dat Noord-Korea dan al •rdere eisen moet laten en dat de streng be grens tussen beide [ebieden open moet voor „alle leden van de lische familie". sortwereld Dal Het landelijke ïlftal van Ajax verover- iteravond het kampioen van Nederland door de ontmoeting met Eind- met 4-3 te winnen. Het duel was al met 6-0 in irdams voordeel geëin- WINTERTHUR Gert Jakobs reed als een beze tene, Hennie Kuiper spoorde iedereen extra aan en Jean-Paul van Poppel, die vorige week nog last had van buikloop, was een beetje onder de indruk. Het waren gisteren, in de eer ste etappe van de Ronde van Zwitserland, de gevolgen -van het bericht dat de wielerploeg van Roger Swerts niet in de Tour de France mag starten. De Zwitser Urs Freuler echter won de massasprint na ruim 177 kilometer, lang nadat aan de' ontsnapping van Jakobs, zijn oude maatje Eric Breu- kink, de Belg Mare Sergeant en de Italiaan Giovanni Re- nosto een einde was gekomen. Het was Freuler's zesde etap pezege in zijn „eigen" ronde. Andy Hampsten, winnaar van de proloog, behield de gele trui, die hij als eerste Ameri kaan in de historie van de Ronde kreeg. Er gloorde toch nog hoop voor de Skala-Skil-formatie. In een telefoongesprek met de orga nisatie van de Tour kreeg Swerts te horen, dat de uitslui ting nog niet definitief was. Er zou een buitenlandse ploeg zijn, die de inschrijving wel licht zou terugtrekken. Binnen drie dagen krijgt Swerts ant woord. Voorlopig gaat hij er evenwel van uit, dat zijn for matie ontbreekt in de Tour en derhalve in Zwitserland voluit moet rijden. Zweden Jelle Nijdam heeft gisteren de proloog van de open Ronde van Zweden gewonnen. De renner van de profploeg van Jan Raas legde de tijdrit over 3300 meter in de buurt van Gothenburg af in 3 minuten en 55 seconden. De Nederlan der had een voorsprong van 5,9 seconden op de Rus Gin- tautas Oemaras. De Zweed Mats Andersson werd derde, Frans Maassen eindigde als vierde. Joop Zoetemelk begon als zevende, vlak achter de Fransman Gilbert Duclos-Las- salle, aan de etappekoers door het Zweedse land. De eerste etappe leverde op nieuw een succes op voor de ploeg Raas met een zege van de Belg Wim Arras die na 199,1 kilometer van Gothen burg naar Halmstad een gerin ge voorsprong had op de Fransman Bruno Wojtinek en de Zweed Per Christiansson. Nijdam behield de leiderstrui. Urs Freuler wint in de stromende regen in Winterthur. WASSENAAR Stuart Car ter is niet één van de aller jongsten meer. De Engelsman is van beroep jockey. Leerde het vak natuurlijk in het ren- mekka bij uitstek, Engeland, maar moest vervolgens uitwij ken omdat hij zich in eigen land tussen de vele toppers niet kon handhaven. Enige ja ren geleden kwam Carter naar Nederland, vond werk op Duindigt maar een bepaald hoge pet had men niet van hem op. Sinds enige tijd doet hij het niet onverdienstelijk op de renbanen in België. Van ei genaar/trainer Jamie Stoutha- mer had Carter de uitnodiging gekregen om naar Duindigt te komen en het paard Star Ride te rijden. Insiders plaatsten daar nogal wat vraagtekens bij. Maar Stuart Carter maakte het in hem gestelde vertrou wen gisteren volledig waar. Hij was bijtijds vanuit Brussel op de Wassenaarse renbaan aangekomen, dronk rustig een flesje bier en kwam rond half vijf aan de start in de Com- piegne-prijs. Na een rustige start kwam de combinatie in de laatste rechte lijn sterk op zetten om tenslotte zonder veel moeite te zegevieren voor Boxberger Neveda met de Ne derlandse kampioensjockey Terry Cain. Voor Stuart Car ter zit er een tweede overstap je uit Brussel naar Duindigt natuurlijk dik in. Peter Schouw wint Oranjesluis-loop HOEK VAN HOLLAND Peter Schouw heeft gisteren de Oranjesluis-loop in Hoek van Holland gewonnen. De at leet van de Naaldwijkse vere niging Olympus '70 liet over de 15 kilometer een tijd van 48 minuten en 45 seconden note ren. Tom Teepe (Hague Road Runners) eindigde als tweede in 49,05 en Schouw's clubge noot Willem Boon werd derde in 50.00. Bij de dames zege vierde Trees Duyndam (HRR) in 1.01,57 voor Tine Bronswijk (Olympus '70) met 1.04.25 GOLF EK amateurs Valkenswaard Stand na eerste dag: 1. Lindgren (Zwe), Valimae (Fin), Roper (Eng) 70 slagen; 4. Baker (Gbr), Guilford (Gbr), Lambert (Oos), Lindberg (Zwe), Mag- nusson Strömberg (Zwe), Silva (Por), Nolte (Ned), Schieffer (Wdl); overige Nederlanders: 44. Lovey 76, 51. Ruts 77, 60. Slooter 78, 65. Bouma 79. HONKBAL Hoofdklasse: Pioniers-Kinheim 5-4; Sparta-Neptunus 8-5; Giants-HCAW 10-6; Haarlem Nicols-Pirates 5-1. PAARDESPORT Koersen Duindigt Eerste koers, 2000 meter: 1. Apropos (M.L. van der Togt) kilometertijd 1.23,6; 2. Zora Victoria; 3. Zaladin Melodie. Niet gestart: Zo Proud. TOTO: winnend 5,70, plaats 1,40 1,80 1,10, koppel 51,30, trio 477.00. Tweede koers, 2000 meter: 1. Zon Lentrod (M.L. Louwershelmer) 1.22,9; 2. Apearing Star; 3. Arrive J; TOTO: winnend 3,20, plaats 1,50 2,50 4,40, koppel 9,30, trio 215,80. Derde koers, 1609 meten 1. Zilma Vredebest (C.A. van Leeuwen) 1.20,7; 2. Apex Aldorp; 3. Amazing Star. TOTO: winnend 15,10, plaats 2,50 1,90 2,20, koppel 50,10, trio 684,90. Vierde koers, 1300 meten 1. Signal Raaphorst (T. Cain) 1.21,2; 2. Hacyon; 3. Ring Out. TOTO: winnend 4,70, plaats 2,40 1,70, koppel 4,60, trio 170,60. Vijfde koers, 2600 meten 1. Apollo (M. Bouhuis) 1.22,3; 2. Zorro Six; 3. Zevira Oostland. Niet gestart: Zonia J. TOTO: winnend 1,80, plaats 1,90 10,10 3,70, koppel 44,60. trio 331,50. Zesde koers, 2000 meten 1. Zivo V (B. Tijm) 1.20,1; 2. Yros Odilia; 3. Zi- nous. TOTO: winnend 2,30, plaats 1,50 1,40 1,60, koppel 7,00, trio 40,40. Zevende koers, 1900 meter: 1. Star Ride (S.R. Carter) 2.05,4; 2. Boxber ger Neveda; 3. Tracy's Moon. Niet gestart: Imperial Sky en Moon Boy. TOTO: winnend 3,20, plaats 1,10 1,10 1,70, koppel 2,50, trio 24,50. Achtste koers, 2000 meten 1. Winka (J. Pool) 2.20,9; 2. Vorstin Star; 3. Wieske Z. TOTO: winnend 4,40, plaats 3,00 2,30, koppel 69,60, trio 339,80. Negende koers, 2000 meten 1. Won der Boy (Ph. van Dijk) 1.20,2; 2. Yorki Mendel; 3. Udeo. TOTO: winnend 10,10, plaats 1,70 1,60 1,70, koppel 11,10, trio f 121,20. Tiende koers, 1609 meter: 1. Water man (C.P.M. Roodenrljs) 1.17,2; 2. Zamajo Star; 3. Yke Baker. TOTO: winnend 5,80, plaats 1,50 1,20 1,30, koppel 7,10, trio 90,00. Omzet totaiisator: 242.425,00. SCHAKEN Toernooi Bugojno (Joe) 12e ronde: Ljubojevic (Joe)-Karpov (Sov) 0,5-0,5, Miles (Gbr)-Joesoepov (Sov) 0-1, Portisch (Hon)-Tlmman (Ned) 1-0. 13e ronde: Ljubojevic-So- kolov (Sov) 0,5-0,5; Karpov (Sov)-Por- tisch 0,5-0,5; Timman-Miles 1-0; Joe- soepov-Spasski (Fra) 0,5-0,5. Stand: 1. Karpov 8 punten; 2. Sokolov, Lju bojevic 7; 4. Spasski. Joesoepov, Portisch 6,5; 7. Miles 5,5; 8. Timman 5. NK Hilversum 5e ronde: Van der Sterren-De Boer 0.5-0,5; Gelpke-Douven afgebroken; Goldstern-Boersma 0,5-0,5; Scheer- en-Kuijf 0-1; Peelen-Ligterink 1-0; Ree-Van der Wiel 0-1. Stand: 1. Van der Wiel 5 punten; 2. Van der Sterren 3,5; 3. Boersma, Kuijf, Ree. Peelen 3; 7. Ligterink, De Boer 2,5; 9. Douven, Gelpke 1 1 afgebroken partij; 11. Scheeren 1; 12. Goldstern 0,5. TENNIS Toernooi Queens Herenenkelspel, 1e ronde: Layen decker (Vst)-Jarryd (Zwe) 7-6, 3-6, 6- 1. 2e ronde: Edberg (Zwe>-Steyn (Zaf) 7-5, 6-4; Simpson (Nwz)-Teacher (Vst) 6-4, 6-4; McNamee (Aus)-Bates (Gbr) 6-3, 4-6, 6-1; Becker (Wdl)-Tsjesno- kov (Sov) 6-4, 6-2; Nelson (Vst)-Cur- ren (Vst) 7-6, 4-6, 6-3; Connors (Vst>- Fleming (Vst) 6-3, 6-2; Visser (Zaf)- Layendecker (Vst) 7-6, 6-3; Tim May- otte (Vst)-Woodlorde (Aus) 6-2, 4-6, 6-2; Forget (Fra)-Tom Gullikson (Vst) 7-5, 7-6. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland 1e etappe: 1. Freuler (Zwi)'177,5 kilo meter in 4.13.46, 2. Bruggmann (Zwi), 3. Lemond (Vst), 4. De Rooy (Ned), 5. Chioccioli (Ita), 6. Winnen (Ned), 7. Leclercq (Fra), 8. Grezet (Zwi), 9. Manders (Ned), 10. Stevenhaagen (Ned), 11. Mutter (Zwi), 12. Martinelll (Ita), 13. Lieckens (Bel), 14. Hermann (Lie), 15. Kelly (Ier), 16. Verhoeven (Ned), 18. J. van der Poel (Ned), 25. Poels (Ned), 26. Millar (Sch), 28. Hampsten (Vst), 29. Lammertink (Ned), 30. Nulens (Bel), 34. Lubber- ding (Ned), 43. Delgado (Spa), 45. An derson (Aus). 46. Daams (Ned), 60. Knetemann (Ned), 62. Habets (Ned), 63. Hinault (Fra), 66. Rooks (Ned). 67. Peeters (Bel), 69. Van Meer (Ned), 75. Hanegraaf (Ned), 76. Van Lancker (Bel), 77. Kerstens (Ned), 81. Lange- rljs (Ned), 84. Breukink (Ned), 88. Kui per (Ned), 93. Veldscholten (Ned), 95. A. van Houwelingen (Ned), 97. Jakobs (Ned), 103. F. de Wolf (Bel), 104. Sol- leveld (Ned), 106. Ducrot (Ned), 118. Van Poppel (Ned), 120. Siemons (Ned), 123. A. van der Poel (Ned). Te laat binnengekomen: Van Bindsber- gen (Ned). Algemeen klassement: 1. Hampsten 4.24.52, 2. Lemond op 0.02, 3. Rütti- mann (Zwi) op 0.08, 4. Wilson (Aus) op 0.13, 5. Knetemann op 0.13, 6. Bauer (Can) op 0.14, 7. Hinault op 0.15, 8. Berard (Fra) op 0.17, 9. Wy- der (Zwi) op 0.17, 10. Chioccioli op 0.18, 11. Maier (Oos) op 0.18, 12. Grezet op 0.19, 13. Schonenberger (Zwi) op 0.19, 14. Breukink op 0.20, 15. Müller (Zwi) op 0.22, 17. Lubber- ding op 0.24, 20. Delgado op 0.27, 23 Jakobs op 0.27, 24. Kuiper op 0.28, 27. Kelly op 0.30, 28. Daams op 0.30, 29. Rooks op 0.30, 30. Solleveld op 0.30, 31. Millar op 0.31, 35. Winnen op 0.33, 37. A. van der Poel op 0.33, 38. Veldscholten op 0.34, 40. A. van Houwelingen op 0.36, 42. Verhoeven op 0.39, 45. Van Lancker op 0.41, 46. Ducrot op 0.41, 47. Stevenhaagen op 0.43, 48. Peeters op 0.43, 55. Lam mertink op 0.47, 63. Anderson op 0.52, 72. De Rooy op 0.56, 74. F. de Wolf op 0.57, 85. Poels op 1.02, 86. Nulens op 1.02, 87. Roche op 1.02, 89. Hanegraaf op 1.03, 93. Siemons op 1.04, 97. Habets op 1.07, 99. Man ders op 1.08, 107. Van Meer op 1.11, 108. Kerstens op 1.11, 115. Van Pop pel op 1.20, 119. J. van der Poel op 1.28, 130. Langerijs op 1.30. Ronde van Zweden Proloog: 1. Nijdam (Ned) 3 minuten en 55 seconden; 2. Oemaras (Sov) op 5,9 seconden, 3. Andersson (Zwe) op 7,1; 4. Maassen (Ned) op 9; 5. Myyry- lainen (Fin) op 9,2; 6. Duclos-Lassalle (Fra) op 9.3; 7. Zoetemelk (Ned) op 10,3; 8. Dorgelo (Ned) op 11,2; 9. Ya tes (Gbr) op 12,2; 10. Lurvik (Noo) op 12,8. 1e etappe: 1. Arras (Bel) 199,1 kilo meter in 4.29,29; 2. Wojtinek (Fra) op 3 seconden; 3. Christiansson (Zwe) op 0.06; 4. Schurer (Ned); 5. Kvaals- vol (Noo); 6. Lilholt (Den); 7. Nijdam (Ned); 8. Pedersen (Den); 9. Grochala (Pol); 10. Wallen (Zwe). Algemeen klassement: 1. Nijdam 4.33.24; 2. Cemaras (Sov) op 0.06; 3. Andersson (Zwe) op 0.07; 4. Maassen (Ned) op 0.09; 5. Myyrylainen (Fin); 6. Duclos-Lassalle (Fra); 7. Wojtinek; 8. Arras op 0.10; 9. Zoetemelk (Ned); 10. Dorgelo (Ned). Ronde van Colombia 8e etappe: 1. Camargo (Col) 108 kilo meter in 2.49,27; 2. Wilches (Col) op 40 seconden; 3. Chizabas (Col); 4. Belda (Spa) op 0.43; 5. Chozas (Spa); 6. Casas (Col) op 0.45; 7. Beltran (Col) op 2.36; 8. Camarillo (Col); 9. Morales (Col); 10. Acosta (Col). Algemeen klassement: 1. Herrera (Col) 25.10.01; 2. E. Corredor (Col) op 3.57; 3. Hernandez (Col) op 4.58; 4. I. Corredor (Col) op 5.43; 5. Uran (Col) op 6.20; 6. Rondon (Col) op 7.04; 7. Arango (Col) op 7.10; 8. Morales op 7.12; 9. Wilches op 7.57; 10. Beltran op 8.19. Hoogendoorn naar GUS DEN HAAG Cor Hoogen doorn, de doelman van het na tionale ijshockey team, komt in het nieuwe seizoen uit voor landskampioen GIJS Gronin gen. De afgelopen jaren kwam de Hagenaar uit voor Amster dam.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11