Plannen Randstad Sport voor groot regionaal sportcentrum Afsluiting Kop Hoofdstraat wacht op ambtelijk advies Vader beschuldigd van incest met dochtertje igsmusmedaille voor Canadees Rozentakken tegen vandalisme Oegstgeest steunt ontwikkelingswerk ^4EN OMGEVING £eidóc6owuwt WOENSDAG 11IUNI1986PAGINA 17 eldievegge trapt in gezicht ENDAM Een 24-jari- ldievegge uit Den Haag itermiddag een 26-jarige nt in Leidschendam in |ht getrapt. was door de beveili- hst betrapt op het stelen Hing uit een boetiek in lage Toen de politie haar lie houden begon zij te ■Daarbij trapte zij de agent Bin het gezicht dat hij een 1de onderlip opliep. Hij is landeling naar het zieken- Jracht. Tegen de vrouw is Irbaal opgemaakt. Inbraken opgehelderd ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft dertien inbraken kunnen op lossen door de aanhouding van drie jongens van 15, 16 en 17 jaar oud. De twee jongsten wa ren na weekendverlof niet te ruggekeerd in een rijksinrich ting voor jeugdige delinquen ten in Overberg. In korte tijd pleegden zij gezamenlijk acht inbraken in Alphen. De 17-ja- rlge Alphenaar pleegde vijf in braken op eigen houtje. Het drietal is ingesloten en zal bin nenkort worden voorgeleid voor de officier van justitie. Meisje (15) steelt vijf mille LISSE Een 15-jarig meisje heeft bij de ouders van haar vriendinnetje vijf duizend gulden weggehaald. Het meisje had de sleutel van het huis op school uit de jaszak van haar vriendinnetje ge haald en was daarmee de woning bin nengegaan toen de bewoners niet thuis waren. Zij wist dat in een kastje in de ouderlijke slaapkamer vijfduizend gul den verstopt was. Deze nam zij mee en stopte later de sleutel weer terug in de jaszak. De politie kwam erachter dat zij de dader moest zijn, omdat zij één van de enige mensen was die wisten waar het geldbedrag lag. Tegen het meisje is proces-verbaal opgemaakt. Het geld is weer terug bij de rechtmatige eige- Noordwijk heeft geen basiskaart NOORDWIJK De gemeente Noordwijk blijkt al jaren bezig te zijn aan het samenstellen van een grootschalige basiskaart van het grondgebied. Door gebrek aan tijd en geld is dit nog steeds niet rond. Thans kan men voor derge lijke projekten gebruik maken van luchtkartering. De heer J. Smit (VVD) bracht een en ander gisteravond ter sprake in de ver gadering van de raadscommissie voor openbare werken. Het com missielid benadrukte het belang van zo'n basiskaart en werd daarin bijgevallen door ambtena ren die meldden een dergelijke kaart node te missen. Meer geld voor WVLisse LISSE De VVV in Lisse zal de toekomst heel wat geruster tegemoet kunnen zien als de gemeenteraad binenkort in stemt met een subsidievoor- stel. Daarin wordt de financië le steun voor 1985 vastgesteld op 67 duizend gulden en voor 1986 en wellicht ook 1987 op ruim een ton. De toename van de financiële steun houdt on der meer verband met de aan schaf van het huidige onder komen plus het belendende woonhuis. De gemeente wil de subsidie niet boven de ton la ten uitgroeien. RIJNSBURGSE KUNSTWERKEN RIJNSBURG Creatieve Rijnsburgers kunnen morgen van 19 tot 20 uur hun kunstwerken zoals olieverf, aquarellen, tekeningen, modelbouw, handwerk, enzovoort inleveren bij het gemeente huis. Daar zullen leden van het Rijns- burg Oranje Comité de werken in ont vangst nemen voor de jurering op vrij dag. Voor de jeugd (10-16) wordt een zilveren griffel beschikbaar gesteld, voor de ouderen (vanaf 16) de zilveren penseel. Wie mee wil dingen kan mini maal drie en maximaal 6 werkstukken inleveren. De werkstukken zullen op een expositie in de Oranjefeestweek van 28 juli tot 2 augustus getoond wor den. Alle inwoners van Rijnsburgers kunnen meedoen. Woningen op Hygia-terrein SASSENHEIM Op het voormalige Hygia-terrein aan de Menneweg/ Marsstraat in Sassenheim zullen bin nenkort 18 woningen verrijzen. De aannemingsmaatchappij Panagro uit Warmond zal de exploitatie waar schijnlijk op zich nemen. In 1979 werd door B en W van Sassenheim vergun ning verleend voor de bouw van 17 vrije sektor woningen, 6 garages en 5 carports. Inmiddels zijn de bouwplan nen gewijzigd. De woningen zullen so berder van opzet worden en het aan tal is verhoogd tot 18. Straten, par keer- en groenvoorzieningen zullen worden aangepast. Aanleg van riole ringen vond al in een eerder stadium §3tlander- iagen op erplassen pND Voor de (ceer houdt de Stich- lvaart Warmond dit Vestlanderzeildagen. ien gehouden op za- #4 en zondag 15 juni ^agerplassen. Op bei- |n wordt een wed varen waaraan vijf je vrachtzeilschepen 3 ien. De schepen be- •S ijna allemaal tot het istlander, een betrek jein vrachtschip dat veel gebruikt werd t vervoer van zand, "n^Hvprodukten en der- hooi weel tden de Westlanders je gezien op de Kager- lS€iCïaaT dan omSehouwd 'iante vakantie-atcom- AlicjVeel Westlanders zijn ngeri van een motor, maar ,et r' bij de wedstrijd niet lzeStngeschakeld. De sche- ïn J^n dus uitsluitend op nt^j en enkele gedeelten •ordflwedstrijdbaan mogen oor 1 gevaren worden. Met eeVboom wordt de West- Eer ^an voortgeduwd. De ,n finish bevinden zich ?SeHoor het eiland Kou- n voln op 't Joppe, opdat el,n$n publiek dit evene- gadeslaan. It zj ?lnai Zeijdag om 11.00 uur pre- posit de deelnemers zich ik cft de loting voor de n titsen plaats bij het re- ebouw op Kouden- len Dm 12.00 uur start de ezeriVestlander en vervol- stue minuut een. Afhan- knan de wind zullen er aan meer wedstrijdbanen Joppe, Zweiland, Eij- Dieperpoel, Norre- 'arcker Leede en de 'orden gevaren. Steeds haaiinish weer op 't Joppe \dus zichtbaar vanaf het de Koudenhoorn. Op zon- opzeft de loting plaats om ft zir en de start begint om rujr. De Stichting Zeil- Varmond reikt de prij- it ze om 15.30 uur in Hotel ian i Dorpsstraat 114. lit a. MET SPORTHAL, KUNSTGRAS, TENNIS, HONKBAL, VOETBAL EN ZWEMBAD VOORSCHOTEN De leden van de sportvereni ging Randstad Sport wor den opgeroepen voor een buitengewone ledenver gadering op donderdag 26 juni met als agenda-on derdeel: de uitbreiding van het sportcomplex tot een compleet sportcen trum met 3 kunstgrasvel den, 6 all-weather kunst grastennisbanen, een sporthal, 5 voetbalvelden, 1 honkbalveld en de waarschijnlijke integratie van het zwembad „Het Wedde" op termijn. het bestuur van de voetbalvereniging worden de leden geïnformeerd voordat begin juli de gemeenteraad er over gaat praten. Het organisa torische hart van het sportcen trum komt bij het clubgebouw van Randstad Sport, dat stevig uitgebreid moet worden. De opzet is dat het nieuwe sport complex een regionale funktie krijgt. De leden van de voet balvereniging worden daarom verzocht om tijdens de buiten gewone ledenvergadering een algemeen bestuur te kiezen, dat geschikt is en de kennis heeft om het gehele plan uit te werken. Randstad Sport, onder voorzit terschap van B. van Dinten, is al enige jaren druk doende om de terugloop van het aantal le den op te vangen door naast voetbal ook andere sporten mogelijk te maken. Dit seizoen is met de honk- en softbalver- eniging „Adegeest" een sa menwerkingsverband aange gaan onder andere ten aanzien van gezamenlijk gebruik van het clubgebouw. Ook de S.V. Voorschoten en de hockey ve reniging Forescate zijn wel be reid om „iets" samen te doen, maar voorlopig wordt ver wacht dat Randstad Sport het voortouw neemt. meente Voorschoten bekend. De commissie Sport en Rekre- atie en met name wethouder L. Marselis hebben getoond eventueel de aktiviteiten op het sportcomplex Adegeest te steunen. Daarnaast is bekend dat PvdA/PPR, D'66 en een gedeelte van de VVD niet staan te dringen om weer gel den te stoppen in sportaange- legenheden. Over het totale fi nanciële plaatje is nog heel wéinig bekend. Verwacht wordt dat wanneer de leden vergadering van Randstad Sport het groene licht geeft ook de vele financiële ondui delijkheden opgelost worden. Vast staat dat Randstad Sport het geheel op commerciële ba sis wil runnen en in hoeverre dat strookt met de subsidie-be palingen of de algemene voor schriften is nog niet bekend. NOORDWIJK De raadscommissie voor ruimtelijke ordening wil een nader ambtelijk ad vies over de bezwaren, die tegen het ontwerp-be- stemmingsplan „Kop Hoofdstraat" zijn inge bracht. Tegen dit plan werden gisteravond tal van bezwaren ingediend, vooral door ondernemers uit de Hoofdstraat. Een rijtje advocaten en andere vertegenwoordigers presen teerde zich gisteravond om de bezwaarschriften" tegen het plan toe te lichten. „In wat voor tijd leven we toch, ver zuchtte wethouder Salman quasi-ernstig, toen indieners van bezwaarschriften met el kaar in de clinch raakten over de geluidsoverlast, die de ene bar-dancing een andere bar- dancing aandeed. Voor de hoorzitting van de commissie bestond een overweldigende belangstelling. Een overvolle publieke tribune luisterde mee naar hetgeen de raadslieden van de verschillende opponen ten te zeggen hadden. Zelfs de corridor van het raadhuis was geheel bezet. Mr. A.Th. Brink voerde het woord namens de belangrijk ste bezwaarschriftschrijver: de winkeliersvereniging Hoofd straat Koopcentrum. Deze or ganisatie vindt de bestemming „verblijfsdoeleinden" voor hun winkelgebied te vaag. Met afsluiting van de Hoofdstraat voor het verkeer zijn de win keliers niet gediend. Reeds bij de huidige beperking van het verkeer in de weekeinden, blijkt het winkelend publiek af te nemen, voerde de raads man van de winkeliers aan. Voorzitter J. de Boer van Hoofdstraat Koopcentrum, vatte de bezwaren van de win keliers samen: Er is een duide lijke afspraak met het ge meentebestuur dat een proef zou worden genomen met ver- keersbeperking in de Hoofd straat. In september zouden de resultaten worden bekeken. Van deze proef is in de plan nen niets terug te vinden. De winkeliers wensen niet voor voldongen feiten gesteld te worden. Zij zijn reeds in hun mogelijkheden beknot aldus De Boer. Hij laakte het feit, dat de kop van de Hoofdstraat in het afgelopen weekeinde met kettingen was afgesloten „Dit past niet in Noordwijk", zei de voorzitter van Koopcen trum Hoofdstraat. Mr. Van der Pluijm, die op kwam voor belangen van de huidige eigenaar van snackbar Van Rooyen, wilde de onze kerheden en het onbehagen van de bezwaarden wegne men. Willems (CDA) haakte daarop in, gezien het belang van het projekt en het nader ambtelijk advies over het plan. Mevrouw Coenraads Neder- veen (VVD) sloot zich daarbij aan. Besloten werd om in af wachting van het advies, de behandeling uit te stellen tot de augustus-vergadering van de commissie. Een van de ar gumenten was de afwèzigheid van de PvdA-vertegenwoordi gers in de commissie wegens een belangrijke vergadering van de fractie. av(meester F. Jonkman van Rijnsburg heeft gisteravond jaiasmusmedaille uitgereikt aan de Canadees Philip Bor- la^pit gebeurde tijdens een korte raadsvergadering. De r corgan is een uit Canada afkomstige oud-militair van de onfese Bevrijdingstroepen van 1945. In 1945 was hij vijf Idan in Rijnsburg gelegerd en woonde hij bij de familie Ver- r< meester Jonkman verhaalde in zij speech over de be- sc igstroepen en de daden die zij aan het einde van oorlog sd ht hadden. Hij vertelde over de voedseldroppers die vo- 'Sar in Nederland en ook in Rijnsburg waren. De Erasmus- B*j ille is door de Nederlandse Overheid aan de bevrijders nJpikbaar gesteld. De heer en mevrouw Borgan logeren e7 bij de familie v.d. Bosch. Mevrouw Els v.d. Bosch leer- kennen toen ze als tienjarig meisjes thuis was bij haar ïrfS (Verhaar) waar hij ondergebracht was. Er bleef met a3lper brief een band bestaan en vorig jaar zag hij me- ve/v v.d. Bosch na 40 jaar terug voor de Canadese televisie soort programma als „Dit is uw leven". Daarin ging zijn srlwens om Els v.d. Bosch nog eens te ontmoeten in ver- e, 9- Zij was met haar echtgenote door de Canadese televi- stPeciaal overgevlogen. De plechtigheid werd gisteravond voond door onder anderen de commandant van het kamp Valkenburg de Jong. Drie jongens betrapt bij inbraak school VOORSCHOTEN Drie jon gens uit Voorschoten, van res pectievelijk 14, 14 en 13 jaar oud, zijn gisteravond op heter daad betrapt bij een inbraak in de Emmausschool aan de Eist- laan. Via een openstaand raam was een van hen naar binnen geklommen, terwijl de andere twee op de uitkijk bleven. Zij hadden echter niet gerekend op de aanwezigheid van een leraar en een werkster in het gebouw. Eenmaal ontdekt, zet ten de drie het op een lopen, maar de inmiddels gewaar schuwde politie kon de jon gens in de onmiddellijke om geving van de school aanhou den. Bij verhoor bleken de drie jongens de afgelopen w^- ken voor in totaal 6000 gulden aan voetlood te hebben gesto len. Dit verkochten zij bij aan oud-metaalhandelaar in Lei den. De Kastanjehof voor ouderen SASSENHEIM De voor- malige lagere school 'De Kastanjehof' wordt door de gemeente Sassenheim be schikbaar gesteld door socia le en culturele aktiviteiten. Het is de bedoeling het cen traal gelegen gebouw aan de Antoniuslaan vooral te ge bruiken voor ouderen. Sinds 1 april van dit jaar heeft de Stichting Welzijn Ouderen Bollenstreek met 18 aangesloten organisaties een gedeelte van het gebouw in gebruik. Voor de resterende ruimte heeft een groot aantal belangstellende verenigingen zich aangemeld, zoals Welfa re, toneelvereningen en zangkoren. Als voorwaarde stelt de ge meente, dat huurders van het gebouw zorg zullen dra gen voor het dagelijks be heer, zoals ook het geval is in het centrum 't Onderdak on dergebracht in de Anna- school aan de Hoofdstraat. De huurvergoeding moet ge zien worden als een bijdrage in de kosten van onderhoud van het centrum die voor de gemeente blijven. Daarnaast zal een subsidie nodig zijn van 18.748. Omzet veiling Flora gestegen RIJNSBURG De omzet van de Rijnsburgse bloemen veiling Flora is in 1985 met 8,31 procent gestegen tot ruim 333 miljoen gulden. De Flora blijft daarmee iets achter bij de totale groei van overige bloemenveilingen in Nederland, die 9 procent bedraagt. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1985 van de veiling. De Flora is met name in de potplantensector ver achtergebleven bij de landelijke groei. Landelijk steeg de omzet met 16,7 pro cent; de Flora noteerde een daling van 14,1 procent. In de snijbloemensector was er een totale stijging van 6,6 procent, waar de Rijnsburgse veiling met een stijging van 8,2 procent boven zat. In totaal werden bijna 1,2 miljard bloemen en planten aangevoerd. Ook in 1985 steeg het aantal leden: van 2018 naar 2029. Flora is qua groei op dit moment koploper. De veiling wil ook in de toekomst uitbreiden en voert geregeld overleg met de gemeente om de gronden rond het veilinggebouw te bestemmen voor uitbreiding. Leidraad daarbij is de notitie „Flora 19tweeduizend", waarin het veilingbestuur de verwachtingen voor de toekomst schetst. Vrijdag wordt in het veilinggebouw de algemene ledenvergade ring gehouden. Lisse voor fraude ambtenaar LISSE Het college van burgemeester en wethou ders van Lisse staat achter de benoeming van een fraudeambtenaar ter be- schrijding van misbruik van onder andere werk loosheidsuitkeringen. In eerste instantie was men samen met de streekge- meenten van mening dat de fraudebestrijding zou kunnen worden opgevan gen door de regionaal deurwaarder. Maar af gaande op de landelijke percentages is men tot de slotsom gekomen, dat voor deze taak een aparte per soon in dienst genomen moet worden. De kosten van die ambte naar zullen door de aange sloten gemeenten worden gedragen. Het college schrijft, dat men ervan uitgaat dat 2% van de uit keringsgerechtigden frau deert. Voor Lisse zou dit uitkomen op 36 gevallen per jaar. Tijdens de raads vergadering van 18 juni zal het voorstel door de raad worden besproken. De gemeente Noordwijk is zeer tevreden over een nieuwe aan pak tegen het vandalisme. Enige maanden geleden werden in het zeedorp jonge bomen geplant. Om te voorkomen dat verniel zuchtige voorbijgangers het prille groen geweld aandoen, heeft de plantsoenendienst van de gemeente drie lange rozentakken met doornen om de dunne stammetjes gebonden. Volgens een woordvoerder werkt die methode uitstekend: vandalen laten het wel na om hun handen te prikken aan de doornige bescherming. De met rozen versierde boompjes staan vooral langs „vernie- lingsgevoelige routes", waar aangeschoten stappers met name in het weekeinde nog wel eens in negatieve zin de handen uit de mouwen willen steken. De rozentakken zijn bijvoorbeeld aange bracht op bomen bij het Bollenbad en langs de Duinweg. OEGSTGEEST Vorig jaar trok de gemeente Oegstgeest een bedrag van vijftig mille uit voor ontwikkelingssamenwerking. Dit bedrag werd toegevoegd aan de 67.932,21 gulden die de loka le bevolking bijeen bracht voor een projekt in Sierra Leone. Aan een projeckt in Makenu werd 61.070 gulden beschikbaar ge steld. Voorts was er nog geld voor een projekt in Teko. Tijdens de vergadering van de commissie financien, werd gisteravond geadviseerd dat de nieuwe raad eveneens steun verleent aan ontwikkelingssamenwerking. Dit jaar stelt de gemeente een be drag beschikbaar van 10.000 gulden voor een vervolgprojekt op basis van 1:1. Brengen acties onder de burgers dus 10.000 gulderr op, dan legt de gemeente dit bedrag er in 1986 bij. Wethouder Van Veen zegde toe voor de komende jaren op basis van 1:1 een bedrag van 25.000 gulden te willen vastleggen. „Maar alleen voor deze raadsperiode" voegde hij er aan toe. SASSENHEIM DEN HAAG De officier van justitie in Den Haag, me vrouw mr. I. Klopper, heeft gisteren achttien maanden celstraf geëist tegen een 39-jarige Haar lemmermeerder, die be halve van ontucht met zijn drie-jarige dochtertje ook verdacht wordt van steunfraude en flessetrek- kerij. De vader die tot voor kort in Sassenheim woonde, zou zijn jongste kind drie jaar lang sexueel hebben misbruikt. De moeder van het meisje is al geruime tijd van hem ge scheiden. De incest is niet al leen door haarzelf, maar ook door 's mans latere vriendin geconstateerd. De verdachte leeft nu met beiden in on min. Hij werd in maart van dit jaar gearresteerd. Hij is twee keer getrouwd geweest en heeft vier kinderen. De peuter zou reeds drie maanden na haar geboorte het slachtoffer zijn geworden van de praktijken haar va der. Ze is er thans zeer slecht aan toe, aldus een kinderpsy choloog die haar onderzocht. De deskundige, die directeur is van een medisch dagver blijf in Haarlem het kind werd hier op 17 maart met spoed opgenomen heeft vastgesteld dat het meisje veel geestelijke schade heeft opgelopen. Ze is bang voor bijna alle volwassenen, met name voor mannen. Ze eet slecht, is moeilijk zindelijk te krijgen en is panisch als ze wordt uitgekleed om ver schoond te worden. Boven dien is ze voor haar prille leeftijd opvallend depressief. „Het is duidelijk dat er sexueel met haar is gerot zooid. Zo'n kindje hoort nor maal gesproken te huppe len", stelde de psycholoog. Zijn prognose over haar vol ledig herstel is somber. Verschillende getuigen heb ben tegenover de politie en rechter-commissaris ver klaard, dat ze de vader vreemde dingen met zijn dochtertje hebben zien uitha len. Ze moest met hem in bad en zich door hem laten verschonen (insmeren met crème). De rooie plekken die op haar onderlichaam wer den ontdekt, waren pertinent geen luierplekken, zeiden de getuigen. De man zegt dat hij slachtof fer is van een complot dat zijn ex-vrouw en ex-vriendin tegen hem hebben gesmeed. Een boutiek-houdster uit Lisse, die gisteren als getuige a décharge was opgeroepen, verklaarde hierover dat de echtgenote over een rijke fantasie beschikt. De moeder heeft een tijdje bij haar als verkoopster gewerkt Na haar ontslag zou ze in de plaatselijke bar en onder klanten allerlei roddelpraat jes over haar werkgeefster verspreid hebben, die ner gens op berustten. De boutiek-houdster zei dat zij indertijd door de vrouw als eerste van de vermeende incest op de hoogte is ge bracht. Ze heeft hierop on middellijk een vertrouwen sarts ingeschakeld en aange raden aangifte te doen bij de politie. Het bevreemdde haar ten zeerste dat de echtgenote toch talmde en nadien ge woon toestond, dat haar kind bij de vader bleef logeren. De peuter heeft tot nu toe een zwervend bestaan geleid van het ene kindertehuis naar het andere. Tijdens hit onderzoek naar de incest was het verdachtes ex-vriendin, die de politie in formatie verschaftte over diens mogelijke strafbare fi nanciële handel en wandel. Haar vriiend had, na zijn ont slag, een aantal rekeningen niet betaald, in onder meer restaurants en kledingzaken. Zijn advocaat mr. A. Stel lingwerf kon gisteren voor de rechtbank aantonen dat zijn cliënt een deel van zijn schulden echter normaal heeft voldaan. De man, die als top-vertegenwoordiger een netto-salaris had van tussen de 7.000 en 10.000 gul den per maand, kon ook brieven overleggen van zo genaamde schuldeisers, die bevestigden dat hij zijn reke ningen altijd keurig betaalde. Vonnis op 24 juni. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BU UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17