Zwarte Wolf kansloos in matte titelstrijd Hellen Bank vijzelt zelfvertrouwen op TENNIS CIRCUIT ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN, ZIET U WEL. MODE Rijnsburgse Boys moet bekei aan Sparta-reserves laten Belangstelling groeit weer voor dubbeltoernooi van De Meren wijk Geel,groen,blauw of rood SPORT LEIDEN £e«dóe (Sou/ui/nt WOENSDAG 11IUNI1986 PAG1NJ j. LEIDEN Zwarte Wolf heeft gisteravond geen moment hoop mogen koesteren op het broodno dige wonder, dat de Leid- se ?aalvoetballers aan de nationale titel had moeten helpen. In de saaie return, gisteravond in de Vijf Mei hal, verdedigde Kras Boys de 9-2 voorsprong betrek kelijk eenvoudig. De Vo- lendammers sleepten zelfs een 1-3 overwinning in de wacht, wat de Leidse coach Frans Stouten na afloop de uitspraak ont lokte „dat Kras Boys de verdiende kampioen is". het kampioenschap naar zich toetrokken, de manier waarop dat gisteravond gebeurde, kon beslist geen goedkeuring bij hem wegdragen: „Die jongens hebben voortdurend met vier man voor hun eigen doel ge hangen. Daar valt niet tegen te voetballen. Ik kan dan wel weer gaan lopen zeuren over onbestrafte overtredingen, maar dat doet niets af aan hun overwinning". Zoals Stoutens kritiek begrijpelijk was, kon ook de Volendamse speelwijze logisch genoemd worden. Met zeven doelpunten voorsprong was het immers niet te ver wachten dat de grijshemden de aanval zouden zoeken. Gastheer Zwarte Wolf wist zich met de behoudende in stelling van Kras Boys Boys geen raad en was meer op zoek naar zichzelf dan naar het doel van Piet Kes, die ove rigens een sterke wedstrijd keepte. En daarmee stond al snel vast, dat de mentaal wis selvallige Leidenaren naar de overwinning konden fluiten. Na een kwartier mocht Dik Kes zelfs eenvoudig raak schieten uit een vrije trap (0-1) en nadat Cees de Roode de ge lijkmaker op een haar na had gemist doelman Kes redde met de punt van zijn schoen leidde balverlies van Hennie Koet reeds drie minuten later tot het tweede Volendamse doelpunt, van Jan Molenaar. Hij kon de bal eenvoudig langs John Eradus schuiven op aan geven van Johan Steur. - Ger Nagtegeller (links) stuit hier nog op Henk Kras. Even later zal hij het enige doelpunt van Zwarte Wolf scoren. Het begin van de tweede 25 minuten bracht een furieus Zwarte Wolf. Ger Nagtegeller scoorde al na 40 seconden de aansluitingstreffer, nadat hij de bal knap had onderschept in de Volendamse verdediging. Deze bleef in het vervolg ech ter stoïcijns onder de Leidse druk. Met name Jan van der Reijden en Hennie Koet stel den sluitpost Kes op de proef, maar deze bleek vastbesloten het bij één Leids doelpunt te laten. De opgedrongen John Eradus werd anderzijds nog maals gepasseerd, nu door Cor Veerman. Dat Eradus eerder een strafschop van Dik Kes had gestopt, was niet meer dan een schrle troost voor de thuis- aanhang, die zich gisteravond niet kon vermaken met de matte vertoning. PIETER EVELEIN Zwarte Wolf - Kras JJoys 1-3. Seoreverloop: 15. Dik Kes 0-1, 18. Molenaar 0-2, 26. Nagtegeller 1-2, 47. Veerman 1-3. Zwarte Wolf: Eradus. Sloos, De Roo, Van der Reijden, Koet, Nagtegeller. Cees de Roode. LISSE Tijdens instuif- wedstrijden bij De Spar taan zorgde Hellen Bank voor een stukje extra zelfvertrouwen door de 400 meter te winnen in 58.9 seconden en hielp gelijktijdig Jolanda van de Weerdt aan een histo rische tijd. Al weken hikt de jonge Ha- zerswoudse aan tegen tijden net boven de minuut. Slechts onder het toeziend oog van trainer Lambert van den Berg lijkt ze onder die belangrijke grens te kunnen komen en gelukkig was Van den Berg aanwe zig in Lisse. Gebruikma kend van een luwte in de wisselvallig wind ging Bank furieus van start en trok Spartaan atlete Jolan da van de Weerdt mee. Van de Weerdt probeerde in de bocht nog mee te gaan maar op het laatste rechte eind was er slechts één de beste. De jonge Spartaanse noteer de wel voor het eerste een tijd onder de minuut: 59.9 seconden. Op de 400 meter heren zorgde Jaap Dirkx voor een Holland overwinning door in 50.7 seconden de snelste van alle series te zijn. Dirkx had op de 100 meter al 11.4 seconde laten noteren, een tijd die ook Peter Blokker realiseerde. Slechts John van Loon was een tiende snelller. Bij de dames en meisjes bleef alleen Gemma Oude Velthuis onder de dertien seconden, waarmee ze net iets sneller was dan de Marian Langezaal en ju- niore Manon Geerlings. Op de technische nummers was het uiteraard Nico van Noort die een hoofdprijs opeiste bij het kogelstoten, hoewel zijn 12.75 meter te leurstelde. Bij het discus werpen verging het hem beter met een fraaie afstand van 45.12 meter. Arjan den Haan en Chris Winkel no teerden beide 4.00 meter bij het polshoog en Vincent van Stijn lijkt de 1.90 meter hoogspringen niet te willen verlaten. Bij de dames wa ren Lea van der Aart en Marga Kortekaas weer in een zusterstrijd gewikkeld met wederom twee mi winst voor Van der Al Haar discusworp van 3(L meter was bijna vier mef te goed voor Kortekaas, L verschil bij kogelstoten I droeg slechts 2 centimetl De winnaar van de lj meter heren (Wybo Lef veld in 3.59.0 minutf noémde Jeroen den Heni een opvallend talent: mand die in zijn eer) wedstrijd zo hard van sL gaat en gewoon door blt hollen (om in 4.11.3 mity ten te eindigen) kan b ver komen.' Slechts q, tiental gevestigde nar% bleven Den Hengst met dèbuuttijd voor, wat de spraak van de voormale nationaal kampioen op lil meter onderstreept: Jé Laan (3.59.1), Hans v* Voorden (4.00.9), Henk v den Oever (4.01.5), Ton \P den Berg en Theo Hav!» kamp (beide 4.06.4), Tin Alkemade (4.07.5), J#. Duijven voorde (4.08H Hans van den Vijf (4.09.4), Anton Hens (4.1(^ en Cor van der Kr! (4.11.2). o LEIDEN Rijnsburgse Boys heeft het succesvolle bekeravontuur in het dis trict West II niet met de titel kunnen bekronen. De pupillen van Arie La gendijk verloren gister avond op het terrein van Barendrecht de finale met 0-2 van Sparta 2. De zich afwachtend opstel lende Rijnsburgers werden de eerste helft overklast door Sparta, dat halverwege op voorsprong kwam. Jules El- leman rondde een Rotter damse combinatie doeltref fend af na een vrije trap. Aanleiding daartoe was kri tiek op de leiding van Paul van der Blom, die meende dat een Spartaan een over treding had begaan. Sparta hield het heft in handen, maar verzuimde de voor sprong uit te breiden. Hans Zwaan en Wim Driebergen stuitten namens Rijnsburgse Boys op sluitpost De Goey, overigens deel uitmakend van het eerste elftal van de Rotterdammers. Dankzij een niet aflatende inzet kwamen de Rijnsbur gers na de pauze sterk terug. De Sparta-verdediging hield echter gedegen stand. Martin de Louw (schoot naast open doel) en Marcel var Blom (treuzelde) waren t de doelpunt van de wi zou echter, ver in bl< tijd, aan de andere kant len. De Rotterdamse t hoede maakte dankbaai bruik van het ontbrekeij laatste man John Manup na rust door Lagendijj het middenveld gepost» Het was opnieuw Ellé die Henk van Voorb het nakijken gaf. Zijn 1 paalde de enigszins gefla[ de, maar terechte ovei| ning op 0-2. Geen krant ontvangen tussen 18.00 en 19.00 vut, terdags tussen 14.00 en uur, telefoonnr.071-12224C uw krant wordt nog des avond nabezorgd. „MAAR ZOALS VROEGER WORDT HET NOOIT MEER" LEIDEN Het oudste dubbeltoernooi uit de Leidse regio, dat van de LTV De Merenwijk, is deze week al weer aan haar achtste uitvoering toe. Het gebeuren telt dit jaar vijftig inschrijvingen meer dan in 1985 en dat gegeven stemt Ton Poots met Anneke Wijnveldt, Anne Poots en Ciska Zeil maker deel uitmakend van de toernooicommissie tevreden. „Het is pret tig dat de belangstelling voor ons toernooi toch weer toeneemt". Zoals „vroeger" wordt het echter nooit meer, weet ook Poots. „Nu worden er 240 par tijen gespeeld, in de eerste ja ren draaiden we er bijna 100 meer. Maar dat is niet zo gek natuurlijk. In die goede tijd had je één toernooi per week, tegenwoordig moet je de koek met z'n vieren of vijven de len". Die minder massale belang stelling heeft echter ook pret tige kanten. Zeker voor de deelnemers aan de diverse D- -onderdelen. Evenals vorig jaar heeft de organisatie ook dit keer weer een verliezersronde voor die categorie opgezet. Poots: „We hebben er de ruim te voor en D is er de bij uitstek geschikte categorie voor. De krachtsverschillen kunnen op dat niveau bijzonder groot zijn. De zekerheid dat je hoe dan ook twee partijen speelt, is dan erg prettig". Poots en de zijnen denken dan vooral aan de beginnende toernooispeler. Exact de reden waarom de kans zeer groot is ;dat het toernooi van het nu tien jaar jonge De Merenwijk volgend seizoen ook E-onder- -delen zal kennen. „Al was het alleen maar voor die begin nende spelers uit de eigen ver eniging die de stap naar een open toernooi nu nog wat te groot vinden". Wel werd dit jaar overigens voor het eerst ruimte ge creëerd voor het D30+ gebeu ren Een initiatief Hat. eezien de vele inschrijvingen, door de wat oudere toernooispelers zeer op prijs werd gesteld. Hoogmade Een van de „concurrenten" van De Merenwijk is dit jaar de Tennisvereniging Hoogma de. De club greep het bereiken van de tienjarige leeftijd aan voor het houden van het eer ste open toernooi en koos daarvoor, ook al omdat het toernooi op drie banen dient te worden afgewerkt, de D30+ dubbelvorm. Geen slecht idee, zo bleek al spoedig: de in schrijving voor het Hoogmade- se evenement verliep vlotjes. Wat ook geen slecht idee bleek, was het afsluiten van een regenverzekering. Het in middels ook zonovergoten Hoogmade kon het toernooi zaterdag dus in de eveneens drie banen tellende hal van het Leiderdorpse De Munnik gewoon van start laten gaan. Aardig detail daarbij is dat De Munnik zelf op die bij na totaal verregende zaterdag moest uitwijken naar de Sas- senheimse Terwegenhal om het finaleweekeinde van haar open toernooi „normaal" door gang te kunnen laten vinden.» Zevenhoven Voor de derde keer vindt dit jaar in Zevenhoven een D- en D35+ toernooi plaats. Tien on derdelen dus, waarin 217 par tijen zullen moeten worden af gewerkt. Wedstrijdleider Nico van den Hammen, gekend 35+ topper toch, zal zich beperken tot het organisatorische werk rondom de vier gravelbanen. „Neen, ik speel zelf niet mee. Ik vind dat principieel niet juist". En direct vervolgend: „Vorig jaar heb ik inderdaad nog wel gesingeld. Maar dat was meer een noodoplossing, omdat er iemand uit het sche ma was weggevallen". De Ze- venhovense wedstrijdleider reikte toen overigens wel tot de halve finales, om daarin door de latere winnaar Arie Wesseling te worden uitge schakeld. Dezelfde Wesseling voert bij de 35+ heren nu op nieuw de lijst aan. Marcel de Schepper (HED), Gail Brekel- mans (DFT">) en Annie Wahle (DED35+) zijn de drie andere papieren single-winnaars. Lisse In Lisse deden zich gisteren geen verrassingen voor. Al leen M. Halenbeek, eerste ge plaatst bij DED. werd uitge schakeld. C. Berkhoirt versloeg haar met 4-6, 6-2, 4-6. Onno van Paridon, reekshoofd in HEC, ging in HEB met 6-2, 6-1 onderuit tegen Frans Grim bergen. IN HEC had hij geen moeite met Mark Kip: 6-2, 6-1. De voornaamste uitslagen: HEB: Jan Siemerink - Tho mas Koemans 6-3, 6-2; Freek van der Capellen - Ruud War merdam 6-4, 6-2; Hans Tön- jann - Patrick Peeters 6-1, 6-1; Frans Grimbergen - Onno van Paridon 6-2, 6-1. HEC: Marcel Lolling - René Lammens 6-1, 6-2; Efik de Graaff - E. Nijssen 6-2, 6-0; Mark Post - Jan Hein Bader 6- 1, 6-3; Onno van Paridon - Mark Kip 6-2, 6-1. DEC: Colinda Voskuil - Nico- lien de Groot 6-1, 7-5. HED: Paul Wisselink - Gran- dies 7-6, 6-2; Leon Biezeman - G. Damen 6-3, 6-2; Gilbert Le- feber - G. Stigter 6-3, 4-6, 6-4; E. Langeree - Robert Kleinjan 6-3, 6-4. DED: C. Berkhout - M. Halen beek 6-4, 2-6, 6-4. GERT-JAN ONVLEE Plaatsingen De Merenwijk HDC1: 1. Martin Hoekstra/Dave Wijn veldt; 2. Eelco van Adrichem/Har Meijer. HDC2: 1. Erik Noest/Hans van Tongeren; 2. Dick Heemskerk/Jan Kuivenhoven. DDC1 (poule): Pascal Jongmans/Leontine Poots. DDC2: 1. Dinie van der Plas/Wil Spierenburg; 2. Lieske van der Laan/Roos Lacourt. GDC1 (poules): 1. Leontine Poots- /Martln Hoekstra; 2. Pascal Jong- manc/Dave Wijnveldt. GDC2 (poules): 1. Nel Vogelaar/Wally van Schooten; 2. E. en Dick Heemskerk. HDD: 1. Jeff Liem/Guus van Seeters; 2. Marco Crispijn/Erik Steegers. DDD: 1. Es ther van Driel/Diane Lacourt; 2. Mar- greet en Wilma Zeilmaker. GDD: Ger- rie Verwoerd/Fred Stierum; 2. Nico- lien van der Voort/Carlos Jongmans. HDD30+: Dick Dofferhof/Leo van Tongeren; 2. Hans Dibbejz/Han Wil- lems. GDD30+: 1. Carla Hage/Han Willems; 2. I. Beuke/K. Minck. £eidóeSou/m/nt Hoogmade (30+) 2. M. van Marwijk/G. Lepelaar; 3. H. van der Stel/F. Corporaal; 4. P. Bank/J. de Bok. DDD: 1. H. Vos- kuil/M. van Waasbergen; 2. A. Ouds hoorn/A. van Woerden; 3. J. On- vlee/l. Walenkamp; 4. A. de Bok/E. Starrenburg. GDD: 1. M. van Waas- bergen/J van Werkum; 2. M. van Beelen/G.W. van Haastrecht; 3. C.J. van Zwieten/E. Groenewegen; 4. I. Walenkamp/G.J. Onvlee. Zevenhoven HED: 1. Marcel de Schepper; 2. Piet van de Burg; 3. Ron de Poorter; 4. Bart Joosten; 5. Bart van de Bosch; 6. Ronald van de Ven; 7. E. Wester hof; 8. Robert van der Zalm. DED: 1. Gail Brekelmans; 2. Anne Coucke; 3. Ingrid Tjho; 4. S. Hartkoren. HDD: 1. Marco Beukman/P. Wiericx; 2. Klaas Jan Dijkstra/Martlen Andriesen; 3. Bart Joosten/P. van de Gronde; 4. Gerrit de Ridder/Kees Groenveld. DDD: 1. Annet en J. Bosma; 2. Gail Brekelmans/Carin de Hondt. GDD: 1. Annet Bosma/Marcel de Schepper; 2. Ilonka en Ton Lek; 3. Angelique Weerts/Marco Beukman; 4. Ingrid en Rob Tjho. HED35+: 1. Arie Wesseling; 2. Piet Sanne; 3. Leo Hertog; 4. Ge rard Otto; 5. Joost van Riet; 6. Wilco Spijker; 7. Phil van de Drift; H. van Haaster. DED35+: 1. Annie Wahle; 2. Emmy Zevenhoven: 3. Yvonne Baa- der; 4. Ineke Herman. HDD35+: 1. Wim Batelaan/Theo Hoogeveen; 2. Jaap Schoemaker/Joost van Riet; 3. Arie Wesseling/Jan van de Bosch; 4. Aat Bedeker/Arie den Ouden. DDD35+: 1. Ina Vis/Sieta Joosten; 2. Ada Tjho/J. Verkerk; 3. Ria Heems kerk/S. van Capel; 4. Marianne Hehe- werth/Lucy Heijers. GDD35+: 1. An nie Wahie/Jaap Schoemaker; 2. Ria en Jan Heemskerk; 3. Marianne en Jan Hehewerth; 4. Fiet Nieuwendij- k/Aat Bedeker Sweatpolo. Acryl/katoen. Maten S t/m XL Nu v Mm Uni shirt Korte mouw. 100% Katoen. 'JO_ Maten S t/m XL Nu A Mm Bandplooj pantalon. In diverse ruitdessins. JU% 100% Katoen Nu 07™ Riem. Felle kleuren. Diverse lengtes 1^— Nu inr

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10