VRO opnieuw in de weer jjet verkeersveiligheid gekleurd gezien ^IQ/TELEVISIE CeidaeSouocwit DINSDAG 10 JUNI 1986 PAGINA 11 s bij jazz schrikt AVRO g van enig avontuur e NCR V de beschikking heeft over Dick er, zo heeft de KRO zijn Aad van den zo heeft de VARA zijn Sonja Barend, t de TROS zijn Chriet Titulaer, zo heeft aanvfzjjn Aad Kamsteeg, zo heeft Veronica a^ë\ar?) Tineke. Allemaal mensen die, om twe^r reden en met welke werkwijze ook, eerio/ andere manier het 'gezicht' van een n hefe omroep zijn. ter (pp heb ik nog niet genoemd. Die heeft 1 we& of twee van die 'gezichtenmaar een 1 en timent. Zoals een Hans van der Togt, zo- vo\Fred Oster, zoals een Ruud ter Weyden, ird i(u Cees van Drongelen. Allemaal keurig d vfcj/c gestoken, allemaal minzaam formu- itrijd niemand tegen de haren in strijkend, Colfc veilige weg bewandelend, niet te hard, ens yacht, niet te wild, vooral nooit eens een experiment. Kortom: A VRO. Bij dat college hoort ook Pim Jacobs, al wil die nog wel eens voor de camera's verschijnen zon der colbertje. Maar schrikt u niet: dan heeft hij altijd nog wel een heel verantwoorde pullover achter de hand. Pim is een gewaardeerde all- rounder. Niet te beroerd om een muziekpro gramma te presenteren, een woordspelletje voor te zitten als Babbelonië, een quiz te leiden als Een reis om de wereld in tachtig vragen wie zou die titel verzonnen hebben?). Sinds vorige week mag Pim Jacobs bij de A VRO een programma presenteren waarin hij een van zijn oude liefdes een rol kan laten spe len: de jazzmuziek. De formule is niet nieuw, want de A VRO doet zoiets ook al met klassieke muziek: Jonge mensen op het concertpodium. Nu zijn het veelbelovende jonge Nederlandse jazzmusici, die een kansje krijgen voor het tv-publiek en daarbij begeleid worden door Ome Pim en ziin trio. Nu is het heel gemakkelijk om dit gebeuren wat schamper af te doen vanwege zijn geringe culturele merites en de behoudzuchtige muzi kale aanpak en je vrolijk te maken over het feit dat broer Ruud Jacobs zelfs de meest voor de hand liggende basloopjes van bladmuziek moet lezen (in een muzieksoort die het juist van spontaniteit en improvisatie moet hebben). En dat doe ik dan ook. Maar tegelijk past ook enige waardering voor het feit dat de A VRO toch maar weer de enige omroep in ons land blijkt te zijn die zich iets gelegen laat liggen aan jazz. Het is alleen jam mer dat, als er dan eens iets aan die muziek vorm (waarin allerlei belangwekkende stro mingen aanwijsbaar zijn, met vooral ook inte ressante Nederlandse aspecten) gedaan wordt, dat het in handen valt van Jacobs, voor wie de jazzmuziek is blijven steken in de oppervlakki ge salonjazz die hij zelf in de jaren zestig heeft ontwikkeld als begeleidingspianist van Rita Reys. Ergo ook de keus voor een klarinettist uit de school van Edmund Hall (technisch knap, maar met een aanpak uit de jaren vijftig), een vibra- fonist uit de school van Milt Jackson (mooi spe lend, maar geheel 'voorgebakkenzonder ook maar een noot te improviserenen een gitarist die les blijkt te hebben van Jacobs' ouwe kom paan Wim Overgaauw - ook terug in de tijd. Dus, alweer: typisch AVRO, dit alles. Geen avontuur, geen experiment, voor alles mikkend op de grootste gemene deler. Er zullen ook dit jaar wel weer opnamen gemaakt worden op het North Sea Jazz Festival in Den Haag, en daar van krijg je dan ook alleen maar de 'gemakke lijke' muziek te zien, de grote namen, mensen die meer op 'entertainment' mikken dan dat ze vertegenwoordigers zijn van het grootste muzi kale avontuur van de twintigste eeuw, dat de jazz betekent. MJVÉ DE COCQ MR. FIETER VAN VOLLENHOVEN PRESENTATOR? ERSUM „Gezien aringen is er bij de best interesse voor jerkeersrubriek op ie. Als er een komt, t een kort en infor ming programma moeten n over verkeersvei- l. Zou ik daarvoor n gevraagd als pre- i)r, dan zou ik dat omaar van de hand Alles is bespreek- S;aldus een glimla- e mr. Pieter van ^hoven aan de voor van de „Europese ersveiligheidsdag die vrijdag het te deel van de ♦-zendtijd op Neder- vult, beginnend om jur. órzitter van het Natio- >nds Verkeersveiligheid Van Vollenhoven blij pndanks „het moeilijke terp" opnieuw de tele- »n zijn zijde vindt. „Het onderwerp dat boven- ijstjes van programma - staat, maar wel alle ht verdient. In Europa jaarlijks 55.000 doden in /keer. Er raken ander- iiljoen mensen gewond de totale schade wordt op 50 miljard gulden". Nationale Verkeers- Êidsdag, met een kij- lering van 7.3 en het ^Aflatend enthousiasme van mr. Pieter van Vollenho ven deed de AVRO besluiten opnieuw een thema-program ma rond het onderwerp te vervaardigen. De bedoeling was geweest er een Eurovisie-project van te maken, maar het plan daar voor werd te laat ingediend. „Zo'n project moet je twee jaar voor uitzenddatum aankaar ten, anders is het niet te rege len", aldus Kees Buurman van de AVRO gisteren tijdens een persconferentie. Wie wel bereid werd gevon den aan de uitzending mee te werken, was Europa TV. Deze zag in dit Europese Jaar voor de Verkeersveiligheid een mooie kans het karakter van het televisie-station uit te dra gen. Ook Joegoslavië, Portu gal, Ierland en België reageer den enthousiast. Zij zullen de len van de uitzending overne men. Joegoslavië maakte bo vendien drie documentaires waarvan er een op Europa TV te zien zal zijn. Voetbal Hoewel het wereldkampioen schap voetbal een grote con current is, heeft de AVRO ge probeerd de belangrijkste pro gramma's niet samen te laten vallen met de voetbalwedstrij den. In principe is de ver- keersveiligheidsdag 1986 ver deeld in vier blokken. In het eerste blok 's middags staat vooral de jeugd centraal. Zij zijn de meest kwestbare groep in het verkeer. Er wordt onder meer een documentaire uitge zonden en er is een studio-ge sprek met jongeren. Dan wordt er aandacht besteed aan het toerisme. Volgens de AVRO is dit een heel bewuste keuze. Tenslotte staat de va kantie-periode voor de deur. Miljoenen toeristen zullen deze zomer weer door Europa. Een van de vele ongelukken tij dens die periode is in docu mentaire-vorm vastgelegd. Daarbij wordt ook ingegaan op de veiligheids-aspecten. De nieuwe autokeuring en de staat van het Nederlandse wa genpark komen aan bod in het derde blok. Daarbij wordt op het circuit van Zandvoort ge toond wat de gevolgen kunnen zijn van het rijden in tech nisch onvolwaardige voertui gen. Het laatste onderdeel heeft vooral met de toekomst te maken. Er wordt onder meer een kijkje genomen op de tekentafels van de auto-in dustrie. 's Avonds worden vier compilaties uitgezonden en wordt er nagepraat over de verschillende thema's. Kijkdichtheid Om enige kijkdichtheid te waarborgen, gaat Fred Oster gedurende de uitzendingen in de weer met een verkeersvei- ligheids-quiz. Deze houdt weer verband met de verschillende thema's. Hij presenteert het spelletje live vanuit het hoofd kantoor van de ANWB in Den Haag. Prijzen die gewonnen kunnen worden, zijn onder meer een fiets en een televisie. Er is ook een huiskamervraag, die geld in het laatje moet brengen voor het trauma-cen trum. Mr. Pieter van Vollenhoven: Kees Buurman, mr. Pieter van Vollenhoven en regisseuse Mieke Benda tijdens de persconferentie over het verkeersveiligheidprogramma van de AVRO „Hoewel vorig jaar enthousiast is gereageerd door de kijker, is er voor dit centrum niet veel geld binnengekomen. Het be drag lag onder de ton. Dat is niet zo vreemd want ik denk dat de Nederlander niet ge wend is om voor zoiets geld te geven. Toch is zo'n trauma- centrum heel belangrijk voor verkeersslachtoffers omdat ze daar met al hun problemen te recht kunnen of dat nu psy chische of juridische zijn. Er is momenteel een oriënterend onderzoek bezig om te achter halen of het om slechts één centraal centrum in Nederland moet gaan of om meerdere kleine opvanggelegenheden. Verder willen we graag weten of de mensen echt hun weg niet kunnen vinden met hun problemen na een ongeluk. Vorig jaar kwamen daarover tijdens de uitzenddag 400.000 reacties binnen". Hoewel het binnenhalen van het geld voor dat centrum vol gens mr. Pieter van Vollenho ven belangrijk is, (daarom ook een huiskamer-vraag, waarbij op de briefkaart twee gulden vijftig extra moet worden ,bij- geplakt) gaat het in de ver schillende programma's toch vooral om het aanscherpen van ieders verantwoordelijk heid in het verkeer. Wie tijdens de uitzending wil reageren kan de hele dag te recht. Er is een telefoonpanel met negen deskundigen op het gebied van de verkeersveilig heid om vragen te beantwoor den. Het telefoonnummers is 06-4114. Een aantal vragen zal ook in de uitzendingen aan bod ko men. Muzikaal worden de pro gramma's opgefleurd door ar tiesten zoals Mai Tai, Frizzle Sizzle, Cock Kobin en Lori Spee. Bovendien is ter gele genheid van het Europese Jaar voor de Verkeersveiligheid de single „Take Care Of Our Children" uitgebracht. De op brengst daarvan komt ten goe de aan het Nationaal Ver keersveiligheids Fonds. Om al vast aan het nummer te wen nen, is de plaat niet alleen AVRO's RTV-tip, maar boven dien een aantal malen te zien tijdens de uitzendingen. De presentatie op vrijdag de der tiende is in handen van Ria Bremer, Karei van de Graaf en Fred Oster. Europa TV, die een eigen pre sentatie-set in de AVRO-stu- dio heeft, zal vooral de Euro pese aspecten, van de verkeers veiligheid uit de AVRO-pro- gramma's lichten en uitzen den. HANS PIËT 17.30 17.46 18.25 18.55 19.25 20.00 20.28 22.10 22.35 22.40 NCRV Living free, Engelse speel film uit 1972 van Jack Couffers als vervolg op de film 'Born free' over de leeuwin elsa. Met o.a. Nigel Davneport en Susan Hampshire. Elsa is inmid dels overleden en George en Joy Adamson proberen nu haar drie jonge welpen te redden NCRV-jeugd-matiftee, met om 16.45 Naast de deur, filmpje over klein lief en leed van dieren, dat zich vlak naast de deur afspeelt en om 17.00 Michiel van de Hazelhoeve, jeugdserie. Afl. 11: Kersen zijn niet al tijd gezond (herh.) NOS 1/z6-Journaal NCRV Los Vaat TV Special, com pilatie van het afgelopen seizoen TEL^AC Klussen in huis. Les 12 NCRV De vrienden van de Roze Panter, tekenfilm Dodger, Bonzo en de rest (3), zesdelige Engelse jeugdserie NOS Journaal NCRV Alles draait om Martin (2), Engelse comedy-serie. Paul stelt voor, Martins ta ken onderling te verdelen om hem te ontlasten, maar Martin is daar niet zo blij mee Direktiekeet, informatief spelprogramma waarbij drie deelnemers als fabri kant het beste beleid pro beren te ontwikkelen met behulp van een computer. Presentatie: Cèline van Hoorn Hier en Nu, actualiteiten magazine met een eigen reportage over Nederland se exportprestaties. Pres taties die voor onze econo mie van levensbelang zijn want vorig jaar exporteer den wij voor 231 miljard gulden, 60 procent van ons nationaal inkomen. De meest opvallende presta tie werd vandaag beloond met de Nederlandse ex portprijs. Verder mogelijk per satelliet een discussie tussen Moskou en Was hington over het negeren van het zogenaamde Salt ll-verdrag door de Vere nigde Staten ISKerkepad, serie van tien reportages. Afl. 3: De Zaanstreek Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie door Ds. J.H. Meynen Murder, she wrote, Ameri kaanse detective-serie met o.a. Angela Lansbury, Ed Ames en Piper Laury. Afl.: Sterallures. Jessica ontmoet haar oude school vriendin Peggy, wiens man vermooord blijkt te zijn 23.25 Cheers, Amerikaanse co medy-serie. Sam en Diane maken een rondvlucht in een privé-vliegtuig. Wan neer het toestel dreigt neer te storten, bekennen zij hun ware gevoelens voor elkaar NOS 23.55 Journaal NEDERLAND2 18.20 18.30 18.45 19.00 RVU 17.00-17.30 Binnenkant, bui tenkant, serie over op groeien en opvoeden. Afl. FEDUCO Open Universiteit. Trillin gen in de muziek (cursus: Natuurkunde, herh.) NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Italianen Sesamstraat Jeugdjournaal Journaal IKON CD Dekmantel, documen taire over vriendschap, liefde, sexualiteit en handi cap van vier jongeren NOS WK Voetbal. Rechtstreeks verslag vanuit het Olimpi- co '68-stadion in Mexico- City van de westrijd Bulga rije - Argentinië met com mentaar van Rik de Sae- deleer. Om 21.50 Samen vatting van de wedstrijd Italië - Korea in het Cuauh- témoc-stadion te Puebla, Commentaar: Eddy Poel- mann Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven en slechthorenden 22.30 22.45 23.00 EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.45 Programmaschema 17.50 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.30 Weerbericht 18.40 Sports Report: WK Voetbal 19.45 World Watch en weerbericht 20.00 Dick Turpin, tv-serie 20.30 Eureka 20.50 Focus on European Culture: Holland Festival '86 21.15 Sports Report 22.45 World Watch en weerbricht FILMNET 17.00 Airwolf, afl.: Random Target 17.50 Bear Island 19.50 Cliffhangers, afl.: Caulchon of Fire; The Sizzling Treat; Tres- hold of Eternity 20.30 Diamonds 22.25 Partners 23.55-01.25 Fists of Vengeance ik Tak, kleuterprogramma totah.) leplons, kinderprogramma obHerh.) er*arolientje en kapitein Snor- sbaard, kinderprogramma, ffl.: Het land van Harten-Aas eijierh.) vfr was sens... I 0/lait un fois l'espace), informa tieve tekenfilmserie. Afl.: Een j ijandige wereld 3e)e zeven van Blake (Blake's II), dertiendelige Engelse •tally Knyvette en Jan Chap- jell. Afl. 2: De «rhnHiiuu /Sha. Mow) oNededelingen id^s-overzicht De schaduw (Sha- program- jfeerbericht >enunstzaken eflrat Farrar (4). zesdelige En- i |else tv-serie naar de roman n^an Josephine Tey. Met Fran- Jis Matthews. Angela Browne, j)ominique Barnes e.a. ^rgus, Jan Rompey en Jessie rgle Caluwé lichten de media inloor litzending door derden. Pro- van de Socialistische an Coda: Drie Spiri- itelielles van Jef Vermeiren uit- jevoerd door Philibert Mees, >iano S Voetbal. Rechtstreekse re de wedstrijd Bul- larije - Argentinië met com- itaar van Rik Saedeleer. 21.50 Uitgestelde reporta- van de wedstrijd Italië - luid-Korea met commentaar n Eddy Poelmann en om .25 Samenvatting van de 'edstrijd Bulgarije - Argentinië iet commentaar van Rik Sae- leleer F 1 acatures ONEM boïte aux images, teken- /an Klimbo, Dare Dare en De Smurfen soir, regionaal magazine Francis Matthews, die bekend werd door zijn rol als Paul Temple, speelt als Alec Loding de hoofdrol in de Britse serie „Brat Farrar". BRT 1 om 20.25 uur. 19.25 Lotto en lotto-joker 19.30 Journaal 20.00 Les sentiers du monde: Le nil sauvage, documentaire over de Nijl 21.150 Cine Club de minuit: Le thé a la menthe, Franse tragi-ko- mische speelfilm uit 1984 met Abdel Kechiche, Chafia Bou- dra, Krimo Bougeutof e.a. Re gie: Abdelkrim Bahloul 22.40 Laatste nieuws TV 5 16.05 Le village dans las nuagas, tv- 16.35 Une comédienne qui chante, une chanteuse qui joue: Adja- ni, tv-portret (herh.) 17.35 Sport 16.30 Opening Filmfestival van Bi arritz, reportage 19.00 Le jeu de la vérité: Guy Be- dos, met o.a. Marie-Paule Bel le, Michel Jonasz en Jeanne 20.30 Sport 21.30 Les trois premieres minutes, filmrubriek 22.00 Nieuws 22.30-00.15 O Le septième juré, Franse speelfilm uit 1961 van Georges Lautner. Met o.a. Ber nard Blier, Daniélle Delorme en Maurice Biraud MUSIC BOX 17.00 EThe Simon Potter Show, met o.a. de 'Music Video Chart' 18.00 EThe Gaz Top Show, met o.a. de Gaz Top Running Trivia Quiz (herh.) 19.00 EThe Amanda Redington Show, met o.a. de rubriek 'Club Call' (herh.) 20.00 EThe Nino Firetto Show, met verzoekvideo's en de Europese concertagenda (herh.) 21.00 EThe Martin Buchanan Show (herh.) 22.00 EThe Simon Potter Show (herh.) 23.00 EMusic Box classic 00.00 EThe Shadow (herh.) 01.00 EThe Gaz Top Show 02.00 EThe Amanda Redington Show 03.00 EThe Nino Firetto Show 04.00 EThe Martin Buchanan Show 05.00 EThe Simon Potter Show 06.00-07.00 EThe Shadow, video clips gepresenteerd door de Grote Onbekende 16.00 Haute couture, blik op de zo- mermode uit Parijs en een blik achter de schermen bij de vier grote Franse modehuizen 16.15 Spass am Dienstag, kinder programma 17.15 Mexico Magazine. Met feiten, reportages en interviews bij de WK voetbal 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte..., tv-serie. Afl.: Verschorene Gemeinschaft 19.00 Karusell der Puppen. Tv-serie. Afl.: Chris 19.57 Programma-overzicht 20.00 CD Tagesschau 20.15 Die Montagsmahler. Spelpro gramma met Sigi Harreis 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: De strijd van de moeder. De moe der van Sue Ellen, Patricia Shepard. duikt op. Wanneer ze van Sue Ellens drankprobleem hoort, schiet ze haar dochter meteen te hulp. Miss Ellie is niet onder de indruk: ze weet uit ervaring dat Patricia She pard veel moeilijkheden met zich meebrengt 22.30 Tagesthsmsn 23.00 Die literarische filmerzahlung: Fridolin, komedie van Richard Blank met o.a. Eisi Gulp, Han- nelore Schroth. Gabriele Isaki- an e.a. Fridolin, een optimist, werkt in een vervallen hotel. Door op ongewoon vrolijke wij ze te bedienen geeft hij uiting aan zijn liefde voor Vera, een van de gasten. Met haar vlucht hij 00.02 Tagesschau 00.25 Nachtgadanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Pinnwand Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers Heute Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Da lacht das Kanguru, van en met Paul Hogan en Peter von Zahn Mein Gastebuch. Guido Bau- mann in gesprek met Alice en Ellen Kessler Programma-overzicht Heute WK Voetbal, met om 19.30 ZDF-WM-Studio, nieuws over de WK Voetbal. Om 20.00 Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Argentinië - Bulgarije of Zuid-Korea - Italië. Com mentaar: Eberhard Figgemeier. Met in de rust, om ca.20.45 Heute-journal. Om 21.45 ZDF- WM-Studio Mexico met een samenvatting van de wedstrijd Argentinië - Bulgarije of Zuid- Korea - Italië 22.30 E Das klein* Fernsehspiel: Kurz vor Schlusa, tv-film van Jochen Kuhn met Michael Schmahl, Burkhard Hilgen- stock, Nina Hoger e.a. Micky en Burkhard behoren tot de generatie van na de oorlog. Ondanks dat ze alles hebben zijn ze niet tevreden. Ze dis cussiëren over vrijheid, vrijwil ligheid en zelfmoord 23.55 Heut* DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 12 Telekolleg II: Cursus Wiskun de vectoren en matrices. Les 9 Sesamstraat Aktuell* Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter: De kinde ren van Oeganda. 'Een nacht merrie die verwerkt moet wor den'. reportage over jonge kin deren in Oeganda die gevoch ten hebben tegen het regime en nu weer inhoud aan hun le ven moeten geven Rückblende. Portret van de 50 gelden overleden schrijver Karl Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking Mógen die Eichen nach uns wachen, film naar het verhaal van Fakir Baykurt Deutschlandbilder: Es geht ja schliesslich um den Men- schen, reportage Auslandmagazin, informatie en amusement uit de hele we reld Laatste nieuws H) Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-ultzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. H3 Bij niet-Nederlandstalfge zen ders: zwart/wlt-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. Patti Labelle is een van de snelle stijgers in de „ARD Hitparade" met het duet „On My Own". Duitsland 3 om 21.00 uur. BBC 1 Lift off..., kinderserie John Graven'* Newaround, jeugdjournaal We are the champions, kin derserie WK Voetbal Journaal en weerbericht London plus Terry and June, tv-serie. Afl.: A question of property EastEnders, tv-serie Miss Marple: A murder is an nounced (1), misdaadfilm naar Agatha Christie met Joan Hickson in de hoofdrol Points of view Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Miss Marple: A murder is an nounced (2), vervolg van de film van 21.00 uur Norman's Film '86, filmrubriek WK Voetbal: Engeland - Por tugal, samanvatting Weerbericht BBC 2 16.50 Cricket 19.15 The old grey whitle test, pop programma 20.15 Home movie front 21.00 The natural world, natuurfilm- serie. Afl.: All Africa within us 21.30 Top gear, automagazine 22.00 Best of Oz: Breaker Morant, Australische speelfilm uit 1980 van Bruce Beresford 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 Cricket, samenvatting 01.00-01.25 Open University ITV 17.20 Sooty 17.35 Woody Woodpecker 17.45 Splash 18.15 Emmardale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.50 Crossroads 20.15 Dyty free, comedyserie (herh.) 20.45 World Cup 86 22.00 Ladies in Charge 23.00 Nieuws 23.30 Audrey Rose, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Robert Wise 01.35 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 EMonsters of rock 17.30 EEngelse top 50 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: The happy tree 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy sues Mooney 19.30 World Cup report, achter grondinformatie en interviews, gepresenteerd door David Bo- bin en Ray Clemence (Totten ham Hotspur) 19.45 Green Acres. Afl.: The wealthy owner 20.15 Pathfinders. Afl.: Jonah Man 21.15 The Outsiders, dramaserie 22.10 Cimarron City. Afl.: Twelve guns 23.05 US College Football 1985/1986. University of Sou thern California - University of California 00.30-01.00 EMonsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 15.00 Langs het wildpad, Canadese natuurfilmserie 15.10 De film van Ome Willem, kinderpro gramma 15.40 Letty (2), zesdelige En gelse jeugdserie 16.05 Webster, co medyserie 16.30 Onze levende pla neet, natuurfilmserie NOS 17.30 'A6- Journaal VARA 17.46 Da's lachen..! NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Achterwerk in de kast 15.48 Joni Jones, Engelse kinderserie 16.21 Van hier tot Tokio 16.44 E Laurel Hardy: The Live Ghost (1934) 17.03 De grote dikke beer vertelt, tekenfilm 17.19-17.30 Pol, de avonturen van het beertje Pol MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. Gaz Top Show (07.00), Amanda Redington Show (08.00), Nino Firetto Show (09.00), Martin Buchanan Show (10.00), Simon Potter Show (11.00) en 'The Shadow' (12.00). 13.00 Harh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau 10.23 Die literarische Filmer zahlung: Fridolin 11.45 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ETeletekst 15.20 Kinderfernsehen aus aller Welt 15.50 Tagosschau 16.00 Frank furt - Paris via Monteverdi 16.45 Wildwege, aufgespürt von Erik Zi- men 17.30 Unterm Dach 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 06.00-09.00 Guten Morgen Mexico 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Mexico extra 15.40 ETeletekst- overzicht 15.56 Programma-over zicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Grisu, der kleine Drache 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.05 Gharbar 11.30 Play school 11.50 Cricket 14.20 Nieuwsoverzicht voor doven 14.40 Bertha, kinderserie 14.55 Cricket 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Dogtanian SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 American College Basketball 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.30 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Port land Bill 13.10 Our Backyard 13.30 The Parlour Game 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Cooking for celebration 16.00 Take the high road, serie 17.00 Portland Bill 17.10 Madame Gusto's Circus 17.15 Ba sil's Joke Machine RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen, 23.00 NOS: Nieuws en mededelingen. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 17.25 NCRV: Murray Perahia, piano. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Arnold Schalker, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 NOS: In memoriam Peter Pe- 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.00 Liszt Pianoconcours 1986. RADIO 5 17.46 Uitzending voor de landbouw. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 Politieke partijen. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Planten verzorgen (9). 21.00 Klussen. Les 11 (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.1Q Actueel, RVA-berichten. 18.30 De BRT Big Band. 18.40 Israëlitisch-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 De BRT Big Band. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Volksmuziek en etnische mu- 19.00 Essay: De Wereld van Paul van Ostaijen. 19.45 Uit een verborgen kamer (1928). 20.30 Concertrelais muziek 20ste 22^0 Ontmoeting in OxforTJ, Brits luisterspel. 23.10-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle- 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de barok. 10.30 Orkestpalet. 11.30 Orkestmuziek van Handel. 12.00 Promenade: De Zarzzuela. 13.00 Njeuws. 13.02 NOS: Holland Festival Jour- 13.12 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midyveekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Weerbericht en RVA-berichten. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Faure en de Franse Kamermu ziek (9). 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 The Musical Snuf-box. 14.00 Peter Grimes, opera van Benja min Britten. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11