PvdA moet handen diep in eigen boezem steken Zomerfestival kampt met kinderziektes Een bonte stoet baboes, regenten en studenten bioscopen BINNENLAND/KUNST CeidoeSoMcwit ZATERDAG 7 JUNI 1986 PAGIN DEN HAAG Je zou ze de kost moeten geven, al die PvdA-kamerleden die mo menteel uitermate gefrustreerd rondlo pen. Hoevelen van hen hadden er niet vast op gerekend een plaatsje in het nieuw te vormen kabinet te zullen krij gen? Jan Schaefer gaf het wethouder schap in Amsterdam op en stelde zich kandidaat voor het kamerlidmaatschap, in de stellige overtuiging dat een come-back als bewindsman in het vooruitzicht lag. Jan Pronk hield een mooie baan bij de Verenigde Naties voor gezien en koos voor een plaatsje op de PvdA-lijst met uit zicht op een hernieuwd ministerschap voor ontwikkelingssamenwerking. En wat te denken van de oudgedienden onder de kamerleden die al jaren lang hebben staan trappelen om (hetzij voor de eerste keer, hetzij op herhaling) als minis ter of staatssecretaris aan het landsbestuur te mogen deelnemen. Joop den Uyl na tuurlijk. maar ook Ien Dales, Relus ter Beek, Harry van den Bergh, Wim Meijer, Hans Kombrink, Klaas de Vries, noem maar op. Op de avond van de eenentwintigste mei werden hun dromen wreed aan flarden gereten. De PvdA had gewonnen, maar tegelijkertijd zwaar verloren, want CDA en VVD hadden immers de meerderheid behouden en het CDA was bovendien nog als grootste partij uit de stembus gerold. Het vooruitzicht, vier jaar lang veroor deeld te zijn tot oppositie voeren is voor tal van sociaal-democraten een bittere pil waarvan zij de smaak maar moeilijk kwijt kunnen raken. Kruisraketten Bij sommigen leeft nog een sprankje hoop op een kortere oppositieperiode dan vier jaar. Misschien zal de VVD zich in haar nieuwe, verzwakte positie, op een bepaald moment dermate door het CDA gekne veld voelen dat zij het tweede kabinet- Lubbers uiteen laat spatten. Maar de rea listen onder de PvdA'ers beseffen dat de VVD zo'n coup in elk geval niet voor eind 1988 zal plegen. De liberalen zullen zeker de eerstkomende twee jaar bereid zijn veel, zo niet alles, van de grote coalitie- broer te slikken omdat er één gebeurtenis is die ze beslist als regeringspartij willen meemaken: de plaatsing van kruisraket ten in Woensdrecht. Is het veilig stellen van deze operatie voor de VVD altijd al een prestigekwestie ge weest, in de komende jaren zal dat nóg sterker het geval zijn. Nu immers heeft zij de kans het zo vurig verbeide „moment suprème" onder een eigen minister van defensie (de VVD begeert die post) te la ten plaatsvinden. Die mogelijkheid zal men zich niet laten ontglippen. Voorlopig staat de PvdA dus een ruime bezinningsperiode ter beschikking. Men is ook van plan daar optimaal gebruik van te maken, zo bleek vorige week zaterdag tijdens een vergadering van de PvdA-par- tijraad. De handen zullen diep in eigen boezem verdwijnen en daar pas weer uit tevoorschijn komen als de partij zich op maakt voor de eerstvolgende verkiezings campagne, die gericht zal zijn op de sta tenverkiezingen van maart 1987. De vraag „wat ging er mis op 21 mei en in de weken daarvóór?" kan door de PvdA inderdaad niet worden afgedaan met een simpele verwijzing naar het Lubbers-ef fect. Op de partijraadsvergadering van vo rige week namen vele regionale afgevaar digden, maar ook Den Uyl en partijvoor zitter Van den Berg, alvast een voorschot je op het komende onderzoek naar de oor zaken van de teleurstellende verkiezings uitslag. Uiteraard klonk de uitdrukking „Lubbers-effect" diverse malen door de RAI-vergaderzaal, maar ook werd gespro ken over een weinig inspirerende cam pagne, te starre standpunten („we moeten verder kijken dan de kruisraketten"), het feit dat de partij te veel wordt geasso cieerd met de armen in de samenleving („maar daar moeten we eigenlijk juist trots op zijn") en het gegeven dat de PvdA weliswaar steeds meer christenen weet aan te trekken, maar dat dat vooral ka tholieken zijn; onder protestanten is nog altijd geen sprake van een duidelijke „doorbraak". Overigens staat één conclusie al bij voor baat vast, zo bleek zaterdag. Iedereen was het er roerend over eens dat de PvdA niet moet gaan tornen aan haar partijprogram ma voor de komende vier jaar. „We moeten wél meer kiezers uit het politieke midden zien aan te trekken, maar dat is iets héél anders dan met onze standpunten naar het midden opschuiven", aldus Den Uyl. Mopperaar Slechts een enkele afgevaardigde durfde het aan, de rol van de lijsttrekker in de verkiezingscampagne in het geding te brengen. De overigen lieten dit onder werp rusten. „Wat heeft het nu voor zin daar nog kritiek op uit te oefenen? Hij houdt er binnenkort toch definitief mee op", zo viel in de wandelgangen te beluis teren. Toch zou het eerlijk zijn als de PvdA bij haar evaluatie van de campagne en de verkiezingsuitslag ook de persoon van Den Uyl betrekt. De manier bijvoorbeeld waarop hij zich in de televisiedebatten heeft gepresenteerd, („als een verongelijk te mopperaar", zoals men hier en daar in PvdA-kring hoort fluisteren) zal de werf kracht van de partij eerder hebben ver minderd dan vergroot. Van de prominen te PvdA'ers heeft tot nu toe alleen Jos van Kemenade openlijk durven uitspre ken dat het beter was geweest als Den Uyl het roer eerder in handen van Wim Kok had gegeven. Wellicht zullen vele partijgenoten hem dit over enige tijd na zeggen. Het aanstaande vertrek van Den Uyl als politiek leider en van Max van den Berg als partijvoorzitter biedt de PvdA een uit stekende mogelijkheid om haar imago op te poetsen, met name ten behoeve van de kiezers in het politieke midden voor wie men zo graag aantrekkelijker wil worden. Het is een bekend, maar slechts zelden in PvdA-kringen erkend gegeven, dat vooral vele christen-democratische kiezers in het verleden (en ook op 21 mei j.l.) louter en alleen vanwege de personen Den Uyl en/ of Van den Berg de overstap naar de PvdA niet hebben willen maken. Rooie kerk Een ander facet van het imago, dat aan een poetsbeurt toe is, werd onlangs door Den Uyl zelf aangewezen. In het partij- PvdA uitstraalt. Den Uyl: „Je ziet dat de partij op de beslissende momenten terug valt op de oude voorstellingen. De van de campagne in Zwolle was buiten) woon geslaagd. Duizenden mensen, i zend enthousiast. Maar het beeld op deC is dan het zwaaien met de rooie vlag j het zingen van de Internationale. DatI de socialistische kerk. En dat is het mein van slechts vijftien procent van kiezers. De PvdA heeft veertig pro< nodig". En even verderop constateert Den U{ „De kunst van Lubbers is geweest dat f nauwelijks als CDA'er overkwam, sprak over de zakelijke aanpak van 1 werk. We moeten niet voortdurend pnj ten over het socialisme, over de arbeideiT beweging, maar concreet aangeven hé wij het beter kunnen doen". Hier spreekt de raspoliticus woorden. Als de PvdA daaraan zou geven en bovendien in de kome jaren onder leiding van Wim Kok nieuwe smaakmaker in de politiek te worden, dan wordt de PvdA bij de j op het politieke midden een nog gedu tere tegenstander van het CDA. DICK VAN RIETSCHOT DEN HAAG In juli 1602 ar riveerden in het Zeelandse Middelburg twee schepen, de Zeelandia en de Langhe Barc- ke na een jarenlange reis naar Atjeh, de westelijke provincie op Sumatra. Aan boord brach ten zij een gezelschap mee dat de tongen van de burgers be hoorlijk ander voedsel gaf dan de Tachtigjarige Oorlog, waar in de Hollandse provincies sinds jaren waren verwikkeld. Het waren „geen witte men- schen". De Atjehse ambassadeur Za- mat, de admiraal van de sultan Mohamat en diens neef Meras San hadden hun exotisch, groene eiland op verzoek ver laten om met eigen ogen te zien dat Hollanders niet enkel een volk waren van „zeeroo- vers, mannen zonder vader land, levend op hunne sche pen, zwervend van kust tot kust, overal een vastigheid zoekend om er zich neer te zetten en te plunderen". Het bezoek moest bijdragen tot het doorbreken van de machtspositie die de Portuge zen reeds jaren vóór de Hol landers in Azië hadden opge bouwd. Prins Maurits ontving de ambassadeur en zijn gezan ten in vol ornaat in zijn leger kamp in Grave. „Als hem 's Princen Persoon int ghesichte quam, tastede hy al buckende near diens voeten, hetwelk de Prins afweerde, hem opne- VERHALEN OVER INDONESIËRS IN NEDERLAND: mende by synen arm". De drie Atjehers waren de eersten in een lange rij Indo nesiërs die vanaf de late Mid deleeuwen naar de Hollandse polders koersten, toen nog een onzekere zeereis. Blijkens het boek „In het land van de over heerser: Indonesiërs in Neder land (1600 - 1950)" werden de Atjehers, Javanen en Ambo nezen om politieke redenen uitgenodigd, namelijk de „ver overing" van de Indonesische archipel als handelsmogen- heid. In de loop van de tiental len jaren na de gedenkwaar dige ontvangst door prins Maurits komen allengs minder tijdelijke bezoekers en theolo giestudenten naar Middelburg en Amsterdam; daarvoor in de plaats komt de slaaf. De kooplui en ambtenaren wa ren tijdens hun verblijf rond de evenaar zo aan hun manne lijke en vrouwelijke bedien den, de djongos en baboes ge wend geraakt dat zij mee wer den genomen naar de Hollan den. Al in 1636 verbood de Verenigde Oostindische Com pagnie (VOC) de overkomst van slaven „op straffe van verbeurdverklaring der slaaf". Twintig jaar later stond de VOC schoorvoetend toe min nemoeren (kinderoppas) mee te nemen en honderd jaar la ter mochten repatrianteh zich laten vergezellen door „vier lijfeigenen". Over hun lot na vrijlating is vrijwel niets be kend. Dat de Indiërs opzien baarden, blijkt uit een deel van een anonieme brief van een Hol lands echtpaar op verlof dat hun baboe had meegenomen. De Zeeuwse boeren dromden zo nauw samen dat de voort gang van de koets werd be lemmerd en het gezelschap een toevlucht moest zoeken in een herberg al waar zij door de ruitjes werden begluurd: „Kom toch is kèken, wat 'n roar mins, hedde ge ooit zo iets gezien; ik laach mien eigen 'n bult". Een bonte stroom van Indi sche artiesten en intellectuelen scheepten vervolgens vanaf de achttiende eeuw om verschil lende redenen in voor Neder land. In 1883 werd in Amster dam de Internationale. Kolo niale en Uitvoerhandel-ten toonstelling gehouden. De bui tenlandse pers was razend en thousiast en het tentoonstellen van inlanders werd populair. sche regeering vol was: „De behandeling van naar dien tuin overgebrachte inboorlin gen uit andere streken schijnt veel te wenschen overgelaten te hebben, en er is in een der gelijke expositie bovendien weinig wenschelijks gelegen". „In het land van de overheer ser" door Harry A. Poeze we tenschappelijk samengesteld tot een boek zo leesbaar als een goede roman, wordt zeer uitgebreid ingegaan op Indo nesische onafhankelijksbewe- ging, zoals die groeide in Ne derland, met name in Den Haag, Leiden en Amsterdam. Felle polemieken in dag- en weekbladen als de Bintang Hindia, de Bandera Wolanda, de Indiër en de Hindia foetra zijn in extenso afgedrukt. In die kranten verdeelden vooraanstaande Indische jour nalisten, artsen en kunstenaars zich in het kamp van de Indi sche Vereeniging (voor associ atie met de overheerser) of het kamp van Indische Partij (voor losscheuring van het moederland). In laatstgenoem de partij, die lange tijd stevige banden aanhield met de Soci aal Democratische Arbeiders Partij (SDAP) speelde Eduard Douwes Dekker (Multatuli) een vooraanstaande rol. Tegenstrijdig genoeg bracht dê Tweede Wereldoorlog de In donesiërs in Nederland ener zijds in een isolement, ander zijds in een nieuwe vorm van solidariteit met hun overheer sers. Afgesneden van hun ge boorteland, wordt onder velen van hen gevolg gegeven aan de oproep in het culturele blad Soeara Roepi tot herbezinning van de Indonesische waarden. Dat neemt niet weg dat veel Indische studenten en (oud- )bedienden meedoen in het verzet, in concentratiekampen komen en worden gefusil leerd. Al shel na de oorlog is het gauw gedaan met de sterke so- lidariteitsgevoelens, wanneer blijkt dat de Nederlanders in Indonesië de oude situatie van voor de oorlog wilen herstel len. De onafhankelijkheidsbe weging op ae archipel is in de oorlogsjaren te sterk gegroeid om na het vertrek van de Ja panners de Nederlanders hun machtspositie terug te geven. In december 1949 kwam een einde aan het koloniaal be stuur: Indonesiërs in Neder land waren niet langer in het land van de overheerser... JOOS PERSOON In het land van de Overheerser Het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volken kunde in Leiden heeft on langs de tweedelige uitgave „In het land van de Over heerser" uitgebracht. Deel I door Harry A. Poeze met bij dragen van Cees van Dijk en Inge van der Meulen be schrijft op uitvoerige en boei ende wijze de levensgeschie denissen van vele Indone siërs, die vanaf 1600 in een bonte stoet naar de Nederlan den kwamen. In deel II door Emy Maduro en Gert Oostin- die zijn de lotgevallen vervat van Antillianen en Surina- mers in het koloniale moe derland. „In het land van de overheerser" geeft een bij zonder beeld van een stuk historie dat nog niet eerder in boekvorm is verschenen. Beide delen zijn rijkelijk geïl lustreerd met foto's, tekenin gen en kopieën van corres- pondentiebrieven en perspu blicaties. „In het land van de Over heerser" Deel I Indonesiërs in Neder- land 398 pag. gebonden, 49,50 gul- den Uitg. Foris Publications, Dor-' drecht Gestolen Van Gogh teruggevonden COMO De Italiaanse politie heeft gisteren ruim 300 gestolen kunstvoorwerpen opgespoord, waaronder een schilderij van Van Gogh. In politiekringen wordt de waarde van de vondst geraamd op vele miljoenen gul dens. De Van Gogh, een schilde rij van een huis temidden van korenvelden, werd samen met een collectie schilderijen, beeld houwwerken, archeologische vondsten en antiek meubilair ge vonden in een huis in de Noordi- taliaanse plaats Albino. Ze zijn afkomstig van diefstallen uit de afgelopen jaren. Superstars inde fout Bij de opnamen op de Scheveningse boulevard van het populaire AVRO- programma Super stars ging gistermid dag iets falikant fout. De strobalen langs het parcours van de wielrencrossbaan vatten door nog on bekende oorzaak vlam en veroorzaak ten een enorme rookontwikkeling. De Haagse brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. Theaterwereld wil lager btw-tarief AMSTERDAM De theaterwereld wil dat het btw-tarief wordt ver laagd van 19 en binnen kort wellicht 20 procent naar 5 procent. Acht or ganisaties hebben dit ge steld in een brief aan in formateur De Koning. Volgens de brief gaat van verlaging een stimu lans uit op het theaterbe zoek. Daarvan profite ren ook de horéca, het openbaar vervoer en het taxi-bedrijf, zo menen de organisaties. Nieuwe toneelgroep eist gesprek over directie schouwburg AMSTERDAM De „beoogde leiding" van de nieuwe Toneelgroep Amsterdam, die voortkomt uit de fusie tussen het Publiekstheater en toneel groep Centrum, wil door B en W van Amsterdam worden gehoord over de benoeming, deze maand, van de directeur van de Stadsschouwburg. Ze schrijft dit in een brief aan de gemeente. Alge meen wordt aangenomen dat actrice Cox Habbe- ma de leiding van de schouwburg overneemt van Berend Boudewijn, nu de zakelijk leider van het Publiekstheater, Gerrit Korthals Altes, zich als kandidaat heeft teruggetrokken. Dezelfde Altes behoort tot de „beoogde leiding" van Toneelgroep Amsterdam. Het nieuwe gezelschap wordt vaste bespeler van de Stadsschouwburg en verder van het nabijgelegen theater Bellevue. Overigens heeft Altes de brief niet ondertekend. DEN HAAG Nu het Haags Zomerfestival langzaam maar zeker zijn einde nadert, met na dit weekeinde alleen nog het concours voor liedbegeleiders, (26, 27, 28 en 29 juni), een Hol land Festival-m uziekproductie met het Nieuw Ensemble (11 juni) en de afsluiting van het theaterseizoen op het Scheve ningse strand (21 juni), is het tijd de balans eens op te ma ken. Wat meteen opvalt bij een te rugblik is het tegenvallende bezoek bij de producties in het kader van het Shakespeare- festival, een van de belang rijkste pijlers waarop het Zo merfestival rustte. Dans, mu ziek, mime, wat er ook op de planken werd gebracht, en on danks de kwaliteit van het ge- bodene, de zalen bleven gro tendeels leeg. Dat begon al met wat in feite het klapstuk van het festival had moeten worden, het optre den van het Theater an der Ruhr in de Koninklijke Schouwburg, twee weken ge leden. Een publiek, voorname lijk bestaande uit organisatie- medewerkers, journalisten en belangstellende acteurs, bezet te hooguit veertig stoelen. Mis schien kwam het doordat het gezelschap een ander stuk speelde dan het geruchtma kende „Ein Sommernacht- straum maar het bezoek aan de overige voorstellingen en muziekuitvoeringen doet an ders vermoeden. Want ook het Shakespeare-concert door le den van het Residentie Orkest, de „Feeks" van het Australi sche gezelschap One Extra Company en het met poppen gespeelde „Romeo en Julia" van het Italiaanse Teatro del Carreto, om er maar enkele te noemen, moesten het doen met een handjevol publiek. En dat lijkt niet alleen toe te schrijven aan de WK-voetbal. Ergens moet er iets zijn misge gaan. Als je vanuit het verre buitenland redelijk vermaarde groepen naar Den Haag haalt en de respons blijft beperkt tot enkele tientallen belangstel- Romeo en Julia" van het Italiaanse Tea tro del Carre to, een van de Shakespeare- producties die te maken had met een te genvallende zaalbezetting. lenden klopt er iets niet. Te stellen dat Shakespeare de mensen onvoldoende aan spreekt is een dooddoener. Voor zijn stukken is wel dege lijk een publiek te vinden, zo als bijvoorbeeld de Haagse Co- medie, dat al heel wat stukken van de man uit Stratford-on- Avon heeft opgevoerd, heeft bewezen. Een deel van dat pu bliek zou theoretisch gezien op zijn minst belangstelling moe ten hebben voor de op het fes tival opgevoerde stukken. Vraag is alleen of de festiva lorganisatie die mensen wel heeft bereikt. Gezien het wel heel laat gereed komen van programmaboek en -gegevens en de daardoor laat op gang gekomen publiciteitsstoom lijkt dat te betwijfelen. Daarnaast was het program ma-aanbod van het gehele Zo merfestival zo divers, zo uitge breid, dat er enige uren studie in gingen zitten om uit te vin den wat wel en niet aardig zou kunnen zijn. Daarbij is het niet denkbeeldig dat aardige groepen in het Shakespeare- kader raakten onderge sneeuwd. Het was misschien allemaal wat te veel van het goede. Dit was de eerste keer dat de Haagse kunstinstellingen de handen ineen sloegen, om iets te presenteren dat een tegen wicht zou kunnen vormen voor het geheel Amsterdams geworden Holland Festival. Even afgezien van het Plein festival, dat zijn plaatsje lang zamerhand wel heeft vero verd, lijkt die opzet slecht ge deeltelijk geslaagd. De fouten die bij die eerste poging zijn gemaakt vallen hopelijk onder het hoofdstukje kinderziektes. Waarmee het festival toch kan uitgroeien tot een aardige tra ditie. KOOS VAN WEES v.'ifvW Nieuwkomers dupe van interne arbeidsmarkt AMSTERDAM Onderne mingen met een „interne ar beidsmarkt" zorgen er voor dat de werkloosheid in ons land ten dele wordt afgewen teld op de nieuwkomers op de arbeidsmarkt: jongeren en vrouwen. Hun kans op het vinden van stabiele werkgele genheid vermindert erdoor. Dat concluderen drs. K. van Bergeijk en drs. A. de Grip van de Vrije Universiteit in Amsterdam na een onderzoek naar het personeelsverloop bij negentien grotere onderne mingen. Beide economen spre ken over een „sterke op komst" van interne arbeids markten de afgelopen tien jaar. Grote bedrijven nemen met andere woorden weinig of geen nieuw personeel meer aan (de onderzoekers hebben het over een „afsluitingsspi raal") en vinden de juiste me dewerkers over het algemeen binnen de eigen onderneming. Bedrijven, die zich relatief sterk afsluiten van de „exter ne arbeidsmarkt" zijn volgens de onderzoekers Hoogovens, Aegon, Philips, Unilever en KLM. Alleen grote bedrijven met veel laaggeschoold of vrouwelijk personeel, bezitten geen interne arbeidsmarkt. Voorbeelden hiervan zijn vol gens Van Bergeijk en De Grip grootwinkelconcerns als Ahold (Albert Heijn) en KBB (Bijen korf en Hema). Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd. ALPHEN AAN OEN RUN EURO CINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Ou» of Africa (al); 20.15. EUROCINEMA II: Fright night (12): 18.45, 21.15. za. zo. wo. ook 13.45. EUROCINE MA III: Teachers (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.45, di geen voorstellingen. EUROCINEMA IV: Da Aanslag (al); 20.00. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Meisjes voor extra wensen (18); za 24.00. EU ROCINEMA II: Fright night (16); za 24.00. EUROCINEMA III: Tea chers (16); za. 24.00. EUROCI NEMA IV: Pussycat Dalore (18); za. 24.00. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: De wonderlijke wereld van Oz (al); za. zo. wo. 13.45. EUROCINEMA IV: Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn (al); za. zo. wo. 14.00, LEIDEN* LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Les uns et les autres (al): 20.00. za. zo. wo. ook 14.00. LIDO en STUDIO (Steen straat 39. tel. 124130): Abel (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. di. ook 14.30. Runaway train (12); The Delta Force (16); Jewel of the nile (al); 14.30. 19.00. 21.15. Out of Af rica (al); 20.00. zo ook 14.30. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Bedroom eyes (16) 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15. 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmer straat 52. tel. 071-125414); De sex- muskiet (16); 14.30, 19.00, 21.15. zo 14.15, 16.30, 19.00, 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Peter Pan (al); za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Meisjes die begeren (18); vr. za. 23.30. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719- 12800): Weird Science (al); vr. 19.00. za. 15.00. ma. 19.00. Rocky IV (12); za. 19.00. zo. 15.00. di. 19.00. wo. 15.00. Fright night (12); vr. 21.15. zo. 20.15. ma. di. 21.15). KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Pyramid of fear (al); do. vr. za. zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Plenty (12); tijden zie City I. CITY THEATER III: Schimansky (16); tij den zie City I. CITY THEATER IV: Private function (al); Tijden zie City I. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: Pyramid of fear (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Rocky IV (12); do. t/m zo. 19.00. White nights (al); vr. za. 21.15. ma. di. wo. 20.15. Stevie (16); do. zo. 21.15. De wonderlijke wereld van OZ (al); za. zo. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Dick Trom weet raad; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Mia mi supercops (al); do. t/m zo. 20.00. Hair (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Vol gas met Herbie; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spul 27. tel. 463500): The jewel of the Nile (al) 14.00. 18.45, 21.15. zo. 13.30 16.00. 21.15. ASTA 2 (Spui 27 tel. 463500): Enemy mine (16) s 14.00. 18.45. 21.15. zo. 13.15 1 15.45, 18.45, 21.15. ASTA 3: Out j of Africa (al); 14.00, 20.15. BA BYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Out of Africa (al) 14.00. 20.15. BABYLON 2: After hours (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30. 15.45, 19.00, 21.30. BYLON 3: 3 mannen en een wieg (al); 18.45, 21.15. do. vr. ma. di7 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): Murphy's law (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Attack Force Z (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: The Coca- Cola kid (16); 18.45, 21.30. do. ma. di. ook 14.00. EUROCIN& MA (Leyweg 910, tel. 667066): The jewel of the Nile (al); za. wo. 19.00, .21.30. zo. 16.00. 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Runaway train (12). 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. METROPO LE 2: Police (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. METROPOLE 3: Gejaagd door de wind (12); 13.30, 19.30. METROPOLE 4: Abel (al); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Fool for love (al); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. ODEON (Herengracht 13, tel. 462400): Blastfighter (16): 13.45. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: The Delta For ce (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 1 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODE ON 3: House (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4: Absolute be ginners (al); 18.45, 21.30. do. ma. di. ook 13.45. LE PARIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Great sexpectations (18); 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 13.30. LE PARIS 2: Dear Fanny (18); 12.15 tot 22.45. zo. v.a. 13.45. LE PARIS 3: Meis jes van Manhattan (18); 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.00. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Rumble fish; 14.00. 16.15, 19.30, 21.45. za. 19.30, 21.45. The tame travelers; za. 23.30. Zaal 2: Himatsuri; 14.00; 19.30. za. zo. wo. 19.30. Wetherby; 16.15, 21.45. za. zo. 21.45. Zaal 3: Shakespeare filmfestival: A mid-' summer night's dream; do. 14.00/ 19.15, 21.45. vr. 14.00, 19.15, 22.00. A midsummer night's sex comedy; za. 14.00. 19.15, 21.45. Romeo A Juliet; zo. 14.00, 19.15, 22.00. The taming of the shrew; ma. 14.00, 19.15, 21.45. Henry V; di. 14.00, 19.15, 22.00. Throne ol blood; wo. 14.00. 19.15, 21.45, NACHTVOORSTELLINGEN: ASTA 1: Pretty in pink (16). za. 24.00. CINEAC 1: Murphy's law (16); (16); za. 00.15. CINEAC II: Attack force Z (16); za. 00.15r CINEAC III: The Coca-Cola kid. (16); za. 00.15. EUROCINEMAf Meisjes wear je op valt (18); za.' 24.02. KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 3: De troetelbeertjer, za. wo. 14.00. zo. 13.15, 15.15. CINEAC 3: Peter Pan; zi 14.00. zo. 13.15, 16.00. EURO CINEMA: Donald Duck in het wil de westen; za. zo. wo. METROPOLE 5: Peter Pan; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. ODEON 4: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (al); za. wo. 13.45. zo. 13.15, 16.00.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8