IG-fraudeurs Ontspringen de dans De „killing fields \on Zuid-Afrika iialleng er- •ipport valt 2ASA aan Honderdduizend Russen hebben kans op kanker Een cadeau van formaat ^=1 -tüa AIDS rukt verder op la Weer stakingen in België [unJENLAND CcidócSouTCMit ZATERDAG 7 JUNI 1986 PAGINA 5 i dreigen ]j Ihi te vermoorden 'SAR Militante Sikh-lei- jbben gisteren gedreigd de president Rajiv Gandhi te irden. Ze deden dat tijdens rdenkingsbijeenkomst voor m jpraanval op de Gouden |K De moeder van premier ïhandi, Indira, gaf in juni t leger opdracht de Gouden te bestormen, waar zich je Sikhs hadden ver- aostz^ Bij de belegering, die van ^pPjjuni plaatsvond, kwamen mS000 Sikhs om het leven, in Miw Gandhi werd vijf maan- Tfr door twee van haar lijf- <1, die tot de Sikhs behoor- rpdgeschoten. Tamils opgepakt en verdwenen COLOMBO In Sri Lanka doen be richten de ronde over incidenten waar bij gewapende mannen Tamil-passac giers uit bussen halen en meenemen. Gisteren zouden op die manier 58 Ta mils door mannen met geweren naar het oerwoud zijn afgevoerd. Eerder werden op de weg van Jaffna naar Co lombo 73.andere Tamils uit bussen ge haald. Ovel- hun lot was niets bekend. De berichten volgen na een bekendma king van de regering dat militante Ta mils in de buurt van de oostelijk gele gen stad Trincomalee zestien boeddhis tische Singalezen de meerderheid van de bevolking van Sri Lanka hadden vermoord. WASHINGTON Vijf jaar nadat de rampzalige immuun- ziekte AIDS voor het eerst in de Verenigde Staten de kop heeft opgestoken, gaat de verspreiding in volle vaart voort. Er is nog geen enkel zicht op een vaccin dat de meer dan 100.000 Amerikanen kan reddeq die in de komende vijf jaar aan deze ziekte zullen sterven. Intussen wijst ook niets op een vertraging in de opmars van de ziekte, die het natuur lijk afweersysteem tegen infecties vernietigt. Volgens dr. Peter Drotman, epidemioloog van het AIDS-centrum in At lanta, komen er elke maand duizend nieuwe ziektegevallen bij. Hij voorspelt dat de epidemie zich zeker nog een jaar in dit tempo zal uitbreiden. Verscheidene andere deskundigen zeggen dat in de komende vijf jaar ongeveer 250.000 Ameri kanen het slachtoffer van AIDS zullen worden. Zij schatten dat tussen één en twee miljoen mensen in de VS dragers van het virus zijn. Volgens de Wereld Gezondheids Organi satie zou dat aantal ook voor Afrika gelden. Rechter verbiedt kerncentrale RIO DE JANEIRO Een rechter heeft gis-, teren verboden dat de enige kernreactor in Brazilië wordt opgestart. De reden daarvoor is de vrees onder de bevolking voor een ramp als in Tsjernobyl. Rechter Nicolau Cas- siano Neto zei dat hij het verbod heeft uitge vaardigd omdat er geen plannen bestaan voor de bescherming en de evacuatie van mensen in het geval van een ongeluk. De rechter accepteerde een petitie die werd op gesteld door een plaatselijke organisatie voor milieubescherming. Hij was ondertekend door 30.000 inwoners van Angra dos Reis, het plaatsje waar de centrale staat. De reac tor werd in januari stilgelegd in verband met onderhoudswerkzaamheden en zou op 15 juni weer operationeel worden. Duitsers schaffen nazi-wet af BONN De Bondsdag maakt zich op om een rassenwet uit 1933 onge daan te maken. Het gaat daarbij om het zogeheten Ergbgesundheitsge- setz. De Groenen hebben voorgesteld deze wet nietig te verklaren, waar door ook overlevenden onder de 400.000 slachtoffers die onder dwang zijn gesteriliseerd, volledige rechten kunnen laten gelden op schadeloos stellingen. Alle fractievoorzitters in de Bondsdag hebben al laten weten het eens te zijn met de Groenen. De SPD-afgevaardigde Heinrich Klein wilde zelfs een maatschappelijke veroordeling van de wet om de af wijzing van de nazi-wet nog sterker te benadrukken. RECHTSZAKEN STEEDS VAKER GESEPONEERD SEL Omvangrij- k® Ck ingewikkelde frau- ten laste van de worden ,r> vaker geseponeerd, de gerechtelijke E[eiten in Nederland nk s lang doen over het l000,toek. Verdachten o daardoor de kans ïroep te doen op het pse verdrag van de -n van de mens, lnpcr ji staat dat de behan- av°f van strafzaken „binnen een redelijke ter mijn" moet plaatsvinden. Dit signaleert de Nederlandse Europarlementariër Piet Dan- kert (PvdA) naar aanleiding van de beslissing van het ge rechtshof in Amsterdam om de verdachten in een grote textielfraudezaak niet verder te vervolgen. De reden daar voor is dat er teveel tijd is gaan zitten tussen de eerste aanhouding in 1980 en de be handeling van de zaak in ho ger beroep, die in september 1986 werd verwacht. De hoofdverdachte in dit „pro ces van de eeuw", de 66- jari ge I.B. uit Amstelveen, kan de hem opgelegde boetes hierdoor ontlopen, aldus Dankert. De Amstelvener zou tussen 1977 en 1980 via een netwerk van BV's 40 miljoen gulden aan kleding uit het oostblok en het verre oosten in Nederland hebben ingevoerd met behulp van documenten uit landen waarmee de Europese Ge meenschap is geassocieerd, zo als Egypte, Marokko en (toen nog) Griekenland. Op.textiel- produkten uit deze landen hoefden geen invoerrechten te worden betaald. Volgens de Nederlandse fiscus heeft B., samen met zijn zoon, 30 miljoen gulden aan ven nootschapsbelasting en invoer rechten ontdoken. Dankert schét dat de Europese Ge meenschap voor zo'n zes mil joen gulden is opgelicht. Hij heeft inmiddels aan de Euro pese Commissie gevraagd of Nederland aan zijn verplich tingen heeft voldaan door de ontdoken invoerrechten als nog aan de Gemeenschap af te dragen. Twee Japanse vrouwen bij de gigantische berg bh's, even voordat die plechtig werden „ge cremeerd". Eredienst voor 200.000 bh's TOKIO Een Westduitse fa briek voor damesondergoed in Japan heeft een wel zeer apar te manier bedacht om zijn hon derdjarig bestaan te vieren. Een berg van 200.000 gebruik te bh's werd gisteren in een tempel in Tokio onder priester gezang naar het hiernamaals begeleid. De vrouwen die hun ondèrgoed inleverden voor de plechtigheid, kregen daarvoor een paar panty's kado. De boeddhistische rituelen waar mee de „crematie" eindigde, werden opgeluisterd door het Ave Verum van Mozart, gezon gen door het koor van de uni versiteit van Yokohama. BRUSSEL In België is gis teren opnieuw gestaakt, met name bij de spoorwegen. De gevolgen daarvan deden zich vooral in de streek van Luik gevoelen. Daar, maar ook in andere delen van Wallonië, reden de treinen niet of zeer onregelmatig. Herman de Croo, de Belgische minister van verkeer, heeft deze sta kingen „ongeordende acties" genoemd die „vooral het beeld van de spoorwegen en van de spoormannen zelf treft". De Croo betreurt het dat er ge staakt wordt terwijl er onder handelingen met de vakbon den aan de gang zijn. De acties bij de spoorwegen zijn nog steeds een uiting van ontevredenheid over de bezui nigingsplannen van de rege ring, die in twee jaar tijd elf miljard gulden moeten opleve ren. Niet alleen bij de spoor wegen werd er gestaakt. Ook werd er niet gewerkt in een aantal grote industrieën in het Luikse (zoals bij Cockerill- Sambre en filialen van deze staalgigant en bij FN in Her stal), bij gemeentelijke en pro vinciale diensten. Er werd geen huisvuil opgehaald; poli tie, brandweer en sommige ziekenhuis draaiden „week enddiensten" en scholen wa ren gesloten, evenals de post kantoren. i bla Het rap- de voorzitter, u dient te weten i3i/er het ongeluk met het dat sommigen van ons niet Challenger, dat wilden lanceren". De spreker ag aan president was Allan McDonald, een in- wordt aangeboden, be- genieur van rakettenbouwer shprpp kritiek op de Morton Thiokol. ISgvaartdiens NASA. Het Zijn uitspraken vormden voor lïioek, dat vier maanden de commissie de eerste aanwij- cjgeduurd, toont onder- zing dat er protesten waren -»an dat diverse deskun- geweest voordat de Challenger de lancering hadden voor zijn kortstondige ramp- j=3 uitstellen. Hun beden- vlucht de lucht in werd ge- ==i dat de pakkingen van stuurd. McDonalds herhaalde vaste-brandstofraketten zijn verklaringen tijdens de la- ==eugden. kwamen echter tere openbare hoorzittingen, =5ereeht bij degenen die dat er onzekerheid bestond ^woordelijk waren voor over de betrouwbaarhëid van Sneering. Het rapport de pakkingen -van de vaste- die ondeugdelijke pak- brandstofraketten bij kou. als oorzaak van de Het lager personeel van NASA vocht die beweringen aan, het bedrijf voelde zich geïntimi deerd en sloeg "het advies om Iiimteveer ontplofte 73 de lancering uit te stellen in ;n na de lancering op de wind. Het hogere kader, dat ari vanaf Cape Canave- uiteindelijk verantwoordelijk ie zeven astronauten was voor de lancering, is ech ter nooit op de hoogte geweest van de bedenkingen. Tijdens de hoorzitting van de onder zoekscommissie was het dood stil toen dit aspect ter sprake kwam. Het was voor iedereen een tergende en pijnlijke zit ting. Naderhand zeiden NAS A-mensen dat zij niet ge weten hadden dat het zo'n limteveer ontplofte 73 >n na de lancering op iari vanaf Cape Canave- zeven astronauten iaapn allen om het leven. merikaanse ruimteveer- ^mma ligt sinds het on- l ik stil. onderzoekscommissie op 10 februari bijeen eerste getuigen te ho- let onderzoek was nau- s twee uur oud, toen een an de zijkant van de ka- pstond en zei: „Mijnheer puinhoop was. r0"flict rond krantenmagnaat verscherpt - Het conflict rond het persconcern van Rupert Mur- fceeft zich verscherpt. De 5500 werknemers die door de ïagnaat zijn ontslagen hebben zijn „laatste aanbod" voor Igeling afgewezen. Ze willen niet ingaan op het aanbod lurdoch in totaal 50 miljoen pond (circa 200 miljoen gul- [chadevergoeding te betalen aan de ontslagenen. Sinds de I werden ontslagen omdat ze niet op nieuwe apparatuur li werken, proberen ze bij het nieuwe gebouw van Mur- Jegelmatig voor de verspreiding van de kranten te verhin- l Dat leidt steevast tot hevige botsingen met de politie. JOHANNESBURG De lezers van Zuidafrikaanse kranten zijn de afgelopen maanden helaas steeds meer vertrouwd geraakt met krantekoppen als: „Scholieren steken drie jongeren in brand", „Plunderaars vallen huis in Diepkloof aan, één dode", „Zeven mensen verbrand tijdens rellen", „Dodencijfer Crossroads stijgt naar 23", en „Vrouw en kind komen om bij aanslag met benzinebom". Al deze koppen waren vorige week in de kranten in Johan nesburg te lezen. Ze weerspie gelen in het kort de verschrik kingen van het geweld in het Zuid-Afrika van vandaag. Toch lijken de blanke Zuid- afrikanen nog altijd geen besef te hebben van zowel de om vang als de betekenis van de tragedie, die zich op dit mo ment in Zuid-Afrika afspeelt zoniet voor hun eigen deur, dan toch wel om de hoek van de straat. „Ach, het is lang niet zo erg als in Noord-Ierland", zegt een uit dat land geëmigreerde be drijfsleider van een super markt in Johannesburg. On langs is er nog een kleefmijn voor zijn zaak ontploft. Uit een rapport van het Instituut voor Rassenbetrekkingen blijkt echter hoe ver deze man er naast zit met zijn opmerking. De afgelopen negentien maan den heeft het geweld in Zuid- Afrika 1500 doden geëist en dat is ruim zes keer zoveel als in Noord-Ierland. Onverschilligheid ten opzichte van een ander ras is niet de enige reden dat men voorbij lijkt te gaan aan wat er met de zwarte landgenoten gebeurt. Een andere oorzaak moet ge zocht worden in de toenemen de complexiteit van het Zuida frikaanse conflict, dat zich op een aantal nauw met elkaar Een nog rokende puinhoop in Soweto, waar de dreiging van een mini-burgeroolog steeds groter wordt. verbonden niveaus afspeelt. zoeken Zuid-Afrika zelf. Gevestigde orde De landmijn voor de super markt was waarschijnlijk daar neergelegd of in ieder geval geleverd door het verboden Afrikaans Nationaal Congres (ANC). De Ierse bedrijfsleidèr bekijkt het Zuidafrikaanse conflict waarschijnlijk tegen de achtergrond van zijn erva ringen met de IRA, dus in ter men van „terroristische" acties tegen de gevestigde orde, zoals bomaanslagen op commerciële doelen en het doden van rege ringssoldaten. Dit niveau van het conflict, de strijd tussen het verboden ANC en de vertegenwoordi gers van de blanke maatschap pij in Zuid-Afrika, heeft in verhouding weinig slachtof fers geëist. De snelle groei in de activiteiten van Umkhonto We Swize (de speer van de na tie) de militaire vleugel van de het ANC is echter veel zeggend genoeg. Tegenwoordig worden de guerrilla's van deze organisatie in Zuid-Afrika zelf opgeleid. De Zuidafrikaanse regering heeft veiligheidsverdragen met de buurlanden gesloten, waardoor het ANC een andere plek voor haar bases en "trai ningskampen heeft moeten huizen van zwarte raadsleden en politieagenten. Het is echter op het derde ni veau, dat van de autoriteiten de misleidende naam „zwart- tegen-zwart" heeft gekregen, dat er steeds meer slachtoffers dreigen te gaan vallen. Dit ni veau vormt het meest com plexe aspect van het politieke geweld in Zuid-Afrika, omdat de verschillende partijen zich ,heel moeilijk laten categorize- ren en definiëren. Men kan ruwweg twee groe pen zwarten onderscheiden, de „vigilantes" (verontruste bur gers, leden van een soort niet- officiële burgerwacht) en de „kameraden". De vigilante-be weging is ontstaan in de thuis landen, als reactie op het ver- zet van een deel van de bevol- Volgens LoJis Le Grangerde kin8 teSen het autoritaire en minister van gezag en orde, £°";"Pte bestuur dat deze ge- worden de guerrilla's getraind bieden kenmerkt. De vigilan in het gebruik van moderne fes zijn over het algemeen ou wapens zoals de SAM iM-u cc»» dere, wat gematigdere zwar- grond-lucht-raket. Geregeld *en> die z'ch hebben georgani- worden er op verschillende seerd om de huidige status-quo plaatsen in Zuid-Afrika grote van de zwarte „maatschappij voorraden geweren, landmij- te verdedigen. nen, kleefmijnen, handgrana ten, Sovjet- geweren en RPG- raketwerpers (een soort mo derne bazooka's) ontdekt, wat er op duidt dat het ANC bezig, is een aanzienlijke wapenvoor- raad op te bouwen. Tweede niveau Burgerwachten In een mislukte poging de zwarte bevolking meer politie-, ke rechten en medezeggen schap te geven, is de Zuidafri kaanse regering bezig de door haar georganiseerde structuur binnen de zwarte gemeen schap af te breken. Overal Het merendeel van de slacht- waar dat gebeurt, ontstaan er offers is echter gevallen op zwarte burgerwachten, wat we het tweede niveau van De gemeenteraden in de zwar te woonwijken, die door Preto- het conflict zouden kunnen noemen: tijdens botsingen tus sen de regeringstroepen en de ANC- aanhangers in de zwar te woonwijken. Een jaar gele den vielen zwarte „relschop pers" de veiligheidstroepen nog aan met stenen, tegen woordig zijn het molotov cocktails en worden de solda ten zelfs beschoten met AK-47 geweren. Ook worden er steeds vaker granaten ge bruikt bij de aanslagen op de „favoriete" doelen van de jon geren in de woonwijken: de ij* ria ingesteld zijn in een poging de beperkte politieke rechten van de zwarte bevolking uit te breiden, worden opgezadeld met een verwaarloosde infra structuur en moeten zichzelf financieel zien te redden. Ze zijn genoodzaakt weinig popu laire maatregelen te nemen en worden er door de inwoners van de wijken van verdacht samen te werken met de Zuid afrikaanse regering. In een poging hun positie en geringe privileges te behou den, zijn de raadsleden begon nen hun familieleden en vrienden te rectruteren in een soort burgerwacht, die vaak nog versterkt wordt door zwarten, die weinig geliefd zijn in de zwarte woonwijken. Deze burgerwachten appele ren aan de traditionele waar den van de Afrikaanse maat schappij door geregeld een soort stammen-rechtspraak te houden, waarbij strenge lijf straffen worden uitgedeeld. Hun „vijanden" op dit niveau zijn de „kameraden", een groep die nog moeilijker te ka rakteriseren is dan de vigilan tes. De term „kameraden" wordt vaak geassocieerd met de jeugd, vooral met de kinde ren in de zwarte woonwijken, die zich in de voorhoede be vonden van de rellen in Sowe to, in 1976. Studentenbond Het gebrek aan een duidelijk organisatie is een van de rede nen waarom deze „kamera den" zo moeilijk te beschrijven zijn. De laatste tijd komen er echter steeds meer jongeren- commissies van de grond en de inmiddels verboden studen tenbond houdt tegenwoordig overal in het land bijeenkom sten voor jongeren. De „kameraden" identificeren zich voornamelijk met het verbannen ANC en met het verenigd democratisch front (UDF). Ze hebben echter, net als de vigilantes, een eigen vorm van discipline en „recht spraak". De brandende „hals band" (een autoband die om de nek van het slachtoffer wordt gelegd en vervolgens in brand wordt gestoken) is daar een afschrikwekkend voor beeld van. De strijd tussen de kameraden en de zwarte burgerwachten heeft haar voor- en nadelen voor de beide partijen die strij den op een „hoger" riiveau: het ANC en de regeringstroe pen. De autoriteiten hebben natuurlijk duidelijk voordeel van het „verdeel en heers"- element. Er wordt met geweld opgetreden tegen de radicale groeperingen in de woonwij ken, zonder dat de regering bang hoeft te zijn zich de in ternationale woede op de hals te halen, zoals dat gebeurt wanneer de veiligheidstroepen zelf slachtoffers maken. Het „zwart-tegen-zwart" geweld lijkt tevens het standpunt van de regering te rechtvaardigen dat de Zuidafrikaanse maat schappij té verbrokkeld is voor een democratische, gecentrali seerde constitutionele rege ring. De guerrilla's van het ANC maken ook dankbaar gebruik van de choas in de woonwij ken. Ten eerste kunnen ze makkelijk onderduiken in de anonimiteit, ten tweede zal de regering door hun aanwezig heid het moeilijk, zo niet on mogelijk vinden om een le vensvatbare politieke oplos sing voor de woonwijken aan te dragen, zonder op de een of andere manier ook het ANC te erkennen. Wat de voor- en nadelen ook mogen zijn, er zijn aanwijzin gen genoeg dat dit „derde ni veau" van geweld zich op een dusdanige manier aan het ont wikkelen is dat het door geen van beide partijen meer in toom gehouden kan worden. Het effect van dit alles is dat de zwarte woonwijken met recht de „killing fields" van Zuid-Afrika genoemd het slagveld dreigen te worden van een mini-burgeroorlog. DAVID BERESFORD Copyright The Guardian IDJE VERHOLEN EN HET KNETTERCARTER Linke Lowietje was er echter de man laar om zich strafféloos tegen de harde I te laten meppen. Vandaar dat we ge ven hebben, dat Bennie hem slechts voor ter aarde deed ploffen. Het was dus dui- ■~idat Lowietje snel weer in de korte been- yvam en op zijn beurt enkele beschadigin- legon aan te brengen aan de uitstekende „jdelen van Bennie's gezicht. Daar waren er —lijk genoeg. Er zat een neus, een kaakpun- 3n paar oren en zo. Lowietje kon dus goed "nzen en met ere moet het gezegd worden. »jos goed en eerlijk uit en deed geen enkel if op Bennie's gelaat ook maar één klein Slagje te kort. Bennie van zijn kant meende *et ontvangen van „liefdesgaven" hem de S oplegde minstens evenveel terug te ge- Irlet einde van het liedje was dus, dat er na Ijminuutjes twee volkomen verfomfaaide personen over elkaar heenlagen op de f weg, die van Gravendrecht naar Rijkhuy- v sidde.... „Daar liggen we nou....," steun- g^nnie de Klapper. „De auto doet het niet, °%bben mekaar bont en blauw geslagen en ins op die vette eerste prijs van honderd- gulden kunnen we wel op onze buik schrijven!" „En... en tóch motte we die eer ste prijs winne!" knarssetandde Linke Lowietje, waarmee niet gezegd wil wezen, dat Lowietje nog erg veel tanden overhad om mee te knar sen. „Op die ton aan geld heb ik vast gere kend!" vervolgde hij. „Alle centen, die ik in het vooruit al gebeurd had van de rijke fabrikanten heb ik uitgegeven aan reclamemateriaal en aan het aanleggen van feestverlichting en aan de bouw van tribunes en aan weet ik nog wat alle maal méér!" „Je hebt dus geen makke meer?" stelde Bennie kundig vast. „Gut, gut, man, ik ga nóg 'es met jou in zee, as je een knetterplan hebt voor een knetter-rally!" „Ja, ja, begin d'r nou maar niet wéér over!" gromde Linke Lowietje. „D'r is nog één kans, dat wij de rally winnen en dat isHij fluisterde Ben nie enkele lange volzinnen in het oor en deze antwoordde toen nadenkend: „Daar zit wel wat in, geloof ik. Dat had je meteen al moeten doen." En zo zien we de schelmen hier op de weg lopen, doch nu weer in de richting van de stad Gravendrecht. En toen ze daar in het oude centrum waren aangekomen, verdwenen ze in een warnet van vieze slopjes en duistere steeg- ALS GEVOLG VAN KERNRAMP MOSKOU Ongeveer 100.000 mensen in de Sov jet-Unie lopen de kans kanker te krijgen als ge voerd, zei verder dat hij met luk is volgens officiële opga- Russische gezondheidsexperts ven inmiddels tot 26 gestegen. is overeengekomen gedurende Tachtig mensen zouden nog lange tijd gezamenlijk de ge- direct gevaar verkeren. w volgen van het ongeluk te be- In Be' volg van de ramp met de studeren. Bijzondere aandacht maand kerncentrale in Tsjerno- zal worden besteed aan naar overigens In België zou begin vorig t stralingsniveau vijfhonderd keer byl. Het aantal personen «halting 100.000 mensen die hoger zijn geweest dan Ar>* in de omgeving van de kern- maal Voorzitter De Lon buiten de Sovjet-Unie dat centrale woonden. Zij zullen gevaar loopt, IS echter de rest van hun leven onder klein. Dit heeft de Ameri- controle blijven, kaanse beenmergspecialist Sommige zwangere vrouwen Robert Gale gisteren in hebben het advies gekregen de Moskou verklaard, na te rugkeer uit de Oekraïne. Gale, die bij een aantal slacht- zwangerschap te laten afbre- maal. Voorzitter De Loof van „Artsen tegen kernwapens", vindt dat de Belgische rege ring zeer lichtzinnig is geweest door het eten van groente niet te verbieden. De straling is volgens de Loof via regen ken. Volgens Gale hoeft het neergekomen op de grond. Hij niet zo te zijn dat iedereen in voorspelt dat vanaf ongeveer de buurt van de centrale kan- 1990 het aantal sterfgevallen offers van de ramp beenmerg- ker zal krijgen. Het aantal do- aan leukemie flink zal toene- transplantaties heeft uitge- den als gevolg van het onge- men. Illllll Lae h Ien luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not I Not Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats:. Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voon Adres:1 Postcode/plaatse Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). Ccidóc Sorncmt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5