Ontmoeting met Israël leidt tot verandering van de kerk Wensen uit het bijzonder onderwijs £g*dóc<3otwant kerk wereld HERVORMDE RAAD VOOR GESPREK KERK EN ISRAËL Ieren zwaar verdeeld over referendum echtscheiding y.W.IJ.II.I.Ni Schoolwijzer aan tafel ftzicLeöoirta Europa en Salt-II weer Minder koud ACHTERGROND ZATERDAG 7 JUNI 1986 PAC Contract Cohen Stuart in Jeruzalem niet verlengd De hervormde Raad voor de verhouding Kerk en Israël zal aan de generale synode adviseren het contract met de dr. G.H. Cohen Stuart als theologisch adviseur op de post Jeruzalem niet te verlengen. De huidige contractperiode loopt in 1987 af. De voorzitter van de Raad, dr. K. Blei uit Haarlem, wil geen mededeling doen over de motieven om dr. Cohen Stuart geen nieuw contract aan te bieden. Hij ontkent suggesties als zou de Raad pleiten voor het opheffen van de adviseurspost in Jeruza lem. Dr. Cohen Stuart werd in 1981 benoemd. Hij volgde dr. J. Schoneveld op, die sinds 1967 in Jeruzalem had gewerkt. Op 3 juli 1984 promoveerde ds. Cohen Stuart in Amsterdam op het proefschrift: „The struggle in man between good and evil". Postbeambten voetbalkampioen Vaticaanstad De postbeambten hebben dit jaar het voetbalkampioenschap van Vaticaanstad behaald. Het elftal van de postbeambten ver sloeg het team van de vrachtwagenchauffeurs met 1-0. De be ker werd aan het team van de postbeambten overhandigd door aartsbisschop Paul Marcinkus. Het elftal van de Zwitserse gar de, dat in de afgelopen jaren altijd goed was voor een plaats in de bovenste regionen, kon dit keer niet aan het toernooi deel nemen omdat de gardisten zich niet van hun werk konden vrijmaken. Het kampioenschap geeft de postbeambten niet het recht deel te nemen aan het Europacup-toernooi voor lands kampioenen. Ik ga liever met atheïs ten om dan met gelovi gen: bij een atheïst val len mij alle bewijzen voor het bestaan van God in, bij een gelovige alle bewijzen van het te gendeel. Nicolas Chamfort Wanneer er werkelijk van een verhouding sprake is van een ver houding van de kerk en het joodse volk, dan blij ven beide vanwege de levende ontmoeting niet dezelfde". Dat schrijft de hervormde Raad voor de verhouding van Kerk en Israël in de rapportage over de jaren 1981-1985 aan de synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. Voor de kerk be tekent een werkelijke ontmoeting een hero riëntering naar de letter lijke betekenis: steeds meer zich richten op het oosten, op Jeruzalem, op de joodse wortels van het kerkelijk leven, aldus het rapport Ter toelichting zegt de (be zoldigd) secretaris dr. H. Vreekamp dat die herorënta- tie uitwerkingen heeft naar de theologie, maar ook naar de gemeente. Als voorbeeld noemt hij het vervangen van het woord „zending" door „gesprek" in de omschrijving van de relatie van kerk en Israël, in een hervormde stu die van 1959. Theologisch is die wijziging „verdedigd", maar in de gemeente is het vervallen van de term „zen ding" nog steeds onderwerp van gesprek. Dr. Vreekamp: „Die heroriëntatie hoort heel nadrukkelijk thuis in de ge meente. Zo staat het ook in de kerkorde: „De roeping het gesprek met het volk Israël te zoeken, rust op de ge meenten en haar kerkera den, onder leiding van de ge nerale synode". De secretaris wijst erop dat die heroriënta tie een bedreigende kant kan hebben („de ontmoeting met Israël zet je op z'n minst aan het denken"), maar is ook heilzaam en verrijkend. Het rapport geeft een histo risch overzicht van de „her vormde lijn" in het denken over kerk en Israël. Dr. Vreekamp noemt de namen van de theologen Miskotte, Van Ruler en Berkhoff. „De Raad wil in de doorgaande bezinning verder gaan in het spoor van het recent her vormd verleden". Hij meent overigens dat er in Neder land nog niet sprake kan zijn van een echt gesprek tussen kerken en de levende joodse traditie. „We zitten eigenlijk nog steeds bezig in de fase van een „pre-dialoog". Want aan de voorwaarden om een echte dialoog te voeren is op 'Dr. H. Vreekamp: nog niet toe aan dialoog verschillende punten nog niet voldaan. Een dialoog veronderstelt dat de partners elkaar zien zoals ze zijn. En denk dan maar aan het cate chese-project van het Ojec, dat gericht is op het ontmas keren van de vooroordelen tegenover het jodendom". De mogelijkheid dat in de Ierse republiek echtschei ding gelegaliseerd wordt, heeft in dit traditionele land welhaast een identi teitscrisis teweegge bracht. Moeizaam zoeken de Ieren een weg tussen een sterke katholieke tra ditie en de wens om ver ouderde wetten te libera liseren. Bij het parlement ligt een wetsvoorstel om deze zomer een referendum te houden waarmee 2,4 miljoen Ieren kunnen laten weten of zij het enige Westeuropese land wil len blijven waar echtschei ding verboden is. De discussie wordt voorname lijk gevoerd tussen premier Garret FitzGerald en zijn aanhang die voornamelijk be staat uit de stedelijke midden klasse, en de kerk waarbij 95 procent van de bevolking is aangesloten. FitzGerald moet ook rekening houden met een sterke drang tot behoudzucht in de Ierse maatschappij, die ertoe neigt de meeste veran deringen te zien als een aan tasting van de nationale iden titeit De traditionele bevolking, die is grootgebracht in de natio nalistische geest van Eamon de Valera en de grondleggers van het onafhankelijke Ier land, is bang dat de econo misch zwakke republiek met haar 3,5 miljoen inwoners cul tureel wordt verzwolgen door Groot-Brittannië. In 1937, ten tijde van het ui terst nationalistische bewind van De Valera, werd het ver bod op echtscheiding opgeno men in de grondwet. En ver boden is het nog steeds, hoe wel echtscheiding in overwe- fend katholieke landen als panje, Italië en Frankrijk wel is toegestaan. Volgens de eerste opiniepeiling na de be kendmaking van FitzGeralds plannen in april zijn de Ieren met 3 tegen 2 voor legalise ring van echtscheiding. Maar voor- en tegenstanders zijn het erover eens dat de opinie kan veranderen als de kerk besluit tot een grootscheepse campagne. Noord-Ierland Een niet onbelangrijk neven effect is het gevolg dat hand having van het verbod onder druk van de kerk zal hebben op de situatie in Noord-Ier land. De protestantse meer derheid daar vreest volgens de roomse leerstellingen te moeten leven nu Dublin vol gens een Brits-Iers akkoord zeggenschap krijgt in het be stuur van Noord-Ierland. Volgens Joe Dennehy van de Actiegroep voor Echtschei ding is het in Ierland vrijwel onmogelijk om te scheiden. Een echtpaar kan wel een scheiding van tafel en bed krijgen, maar hertrouwen is uitgesloten. Omdat echtschei ding formeel niet bestaat, zijn er evenmin regelingen voor alimentatie en de toewijzing van kinderen, zodat geschei den echtelieden zelf een rege ling moeten treffen via een advocaat of notaris. Het is een onhoudbare situatie gewor den, zei Dennehy. We schat ten dat 70.000 huwelijken in dit land onherroepelijk op de klippen zijn gelopen. Volgens een voorstel tot wijzi ging van de grondwet zou echtscheiding zijn toegestaan als vaststaat dat het huwelijk al vijf jaar is ontwricht en een verzoening is uitgesloten. De Echtscheiding eren erg als Tsjernobyl De aartsbisschop van Dublin, Kevin McNamara. heeft in de referendumstrijd de vergelijking getrokken tussen echtschei ding en de kernramp in Tsjernobyl. Zoals de radioactiviteit hele naties heeft geteisterd, zo is in de westerse landen na het legaliseren van echtscheiding de stabiliteit van het huwelijk vernietigd, aldus McNamara. Hij zei niet. te kunnen accepte ren dat de staat de macht heeft de betekenis en waarde van het huwelijk te veranderen. regering vindt de termijn van vijf jaar voldoende om een stortvloed van echtscheidings- aanvragen te voorkomen. De kerk kan daar niet mee instemmen. De gronden voor echtscheiding zijn zeer ruim. 'Ontwrichting' van een huwe lijk is in de huidige wereld de basis voor de meest ongebrei delde vorm van echtschei ding, luidde een verklaring van vier aartsbisschoppen. Maar sommige mensen wier huwelijk stuk is, zijn het daar niet mee eens. Een van hen is de 29-jarige Mary O'Hagan uit Dublin, die in 1982 op FitzGe rald stemde omdat hij een grondwettelijke kruistocht be loofde voor de modernisering van de Ierse maatschappij. Mevrouw O'Hagan ging twee jaar geleden met wederzijds goedvinden bij haar man weg na een huwelijk dat drie jaar had geduurd. Zij vertelde dat ze uit de kerk was getreden ■uit teleurstelling over het ker kelijke standpunt ten aanzien van echtscheiding en contra ceptie. Ze vertellen dat je een zonde begaat wanneer je voorbehoedsmiddelen ge bruikt, zei ze in een vraagge sprek. En dus zijn er veel echtparen die geen voorbe hoedsmiddelen kunnen ge bruiken maar geen geld heb ben voor kinderen. De pogingen om echtschei ding wettig te maken kunnen echter leiden tot de ver vreemding van behoudende Ieren die FitzGeralds partij, de Fine Gael, steunen maar hem te liberaal vinden. Zo ook Bernadette Bonar, moe der van vier kinderen die al tijd op de Fine Gael heeft ge stemd, maar nu actie voert te gen echtscheiding. Zij be schouwt Ierland als een laat ste bolwerk waar het gezins leven nog wordt beschermd. Ze heeft statistieken waaruit blijkt dat overal waar echt scheiding is toegestaan, het aantal stukgelopen huwelij ken drastisch is gestegen. Er is geen excuus om Ierland ook die richting uit te laten gaan. We worden gevraagd om de heiligste bepaling uit de grondwet te schrappen. We willen progressief zijn in goe de zaken maar niet in de slechte. Kijk maar eens naar wat er met Europa gebeurt een toenemend aantal geval len van onwettige kinderen, zelfmoord, echtscheiding, sexueel overgebrachte ziektes. Bedevaart naar Banneux Op zaterdag 15 en zondag 15 juni wordt door het Diocesaan Banneuxsecretariaat in Noot dorp een bedevaart georgani seerd naar Banneux. Pastor Scheerder zal de bedevaart gangers vergezellen. Als the ma voor de bedevaart is een tekst genomen uit het Johan- nesevangelie: „Heer, wij wil len Jezus spreken. De bussen vertrekken respectievelijk uit Noordwijk, Leiden, Den Haag, Delft en Rotterdam. De tocht leidt eerst naar het na tionale heiligdom van St. Ge- rardus in Wittem. Vervolgens worden de Vespers bijge woond bij de monniken van de St Benedictusberg in Vaals. Overnacht wordt er in het congrescentrum Rolduc waarna men doorreist naar Banneux. Het secretariaat meldt dat er grote belangstel ling is voor de tocht. Belang stellenden kunnen zich nog opgeven bij H. Starmans, Meeuwenbeemd 1, Nootdorp Tel. 01731 - 91.25. Aangenomen naar LopikerkapeJ toe zegging GJ. Mantel te Amerongen. Bedankt voor Katwijk aan de Rijn Z. de Graaf te Hazerswoude. Bedankt voor Scheveningen Chr. van Andel te Bergschenhoek. Bedankt voor Berlicum in Friesland A.H.J. Bierma te Zwaagwesteinde. Gereformeerde Kerken Benoemd tot ziekenhuispredikant voor het Refajaziekenhuis te Dor drecht E.R.V. Schuddebeurs te Pa- pendrecht die deze benoeming heeft aangenomen. hoog in Amsterdam. In de komende regeerpe riode zullen, naar het zich laat aanzien, ook een aantal belangrijke besluiten moeten worden genomen met betrekking tot het voortgezet onder wijs. Een aantal wensen vanuit het bijzonder on derwijs wordt hier eens op een rij gezet. De Nederlandse samenleving is de laatste jaren steeds plu riformer geworden, en de sa menstelling ervan werd steeds meer multi-cultureel en multi-religieus. Aan het onderwijs, m.n. aan het voortgezet onderwijs worden van overheidswege in toene mende mate uniforme eisen gesteld. Bovendien nemen die eisen nog in omvang toe ook. Het gevolg is dat er in het bijzonder onderwijs steeds meer een grote span ning ontstaat tussen wat de overheid vraagt en wat de school ingevolge haar eigen doelstellingen meent te moe ten nastreven. Immers, dat bijzonder onder wijs bezit een vrijheid van inrichting, zij het niet onbe perkt. De overheid mag, in gevolge de Grondwet, eisen van deugdelijkheid stellen. Daarbij mag o.a. geen in breuk gemaakt worden op de richting, de levensbeschou welijke achtergrond van de school. Deze laatste geeft de bijzondere school het recht en ook de plicht te werken aan de eigen identiteit. Aller lei bijzondere scholen maken hier de laatste tijd steeds meer ernst mee. Ook maken de bewindslieden van onder wijs al jarenlang, m.n. aan het bijzonder confessioneel onderwijs duidelijk, dat van haar beslist kan worden ver wacht dat ze een eigen kleur geeft aan de scholen. Bezuinigingen In de praktijk van het voort gezet onderwijs zien we ech ter, dat het aantal lesuren dat van overheidswege bekostigd wordt steeds verder afneemt. De laatste 15 jaar kon een achteruitgang worden gecon stateerd van niet minder dan 15%. Toch blijft die overheid kwaliteitseisen stellen, eerder meer dan minder. Alom wordt geroepen, dat de kwa liteit van het voortgezet on derwijs moet worden verbe terd. En de bijzondere scho len moeten niet alleen vol doen aan de toegenomen overheidseisen, zij hebben ook nog hun eigen identi- teits-eisen. Trouwens, ook het openbaar onderwijs heeft, ingevolge de wet een eigen identiteit waar te maken. Hier dreigt onmiskenbaar een toenemende spanning te ontstaan tussen wat de over heid eist, en wat ze voor mid delen verstrekt om aan die eisen te voldoen. Het College van Bisschoppe lijk Gedelegeerden voor het Katholiek Onderwijs en de Unie „School en Evangelie", beide organisaties die een taak hebben m.b.t. de identi teitsbevordering van confes sioneel onderwijs, hebben zich over deze materie ge wend tot de kabinetsforma teur. Zij deden daarbij de volgende suggestie: De over heid zou bij de bekostiging van de lesuren in het voort gezet onderwijs (en men zal daarbij m.n. de eerste fase er van op het oog hebben) een duidelijk onderscheid moeten maken tussen de lesuren die gebruikt mogen, kunnen worden voor het realiseren van de overheidsdoelstellin- gen en die welke de scholen nodig hebben voor het reali seren van hun eigen doelstel lingen. Om de gedachten te bepalen denken bovenge noemde briefschrijvers aan 80% voor het voldoen aan de eindtermen door de overheid op te stellen en 20% voor het voldoen aan de eigen op dracht. Die 80% zou dan voldoende moeten zijn voor de „over- heidseindtermen" en de 20% zou daar niet voor mogen door drs. K. de Jong Ozn. worden gebruikt. Deze zou den gebruikt moeten worden (m.n. in de eerste fase) voor vakken waarvoor geen over- heidseindtermen zijn gesteld (waaronder b.v. ook lichame lijke oefening en expressie vakken) en voor de eigen schooldoelstellingen (even tueel eigen vakken en gods dienstonderwijs). Een logische consequentie is daarbij, zo schrijft men, dat er in de komende periode niet verder wordt bezuinigd op de lesuren in het voortge zet onderwijs. Eerder pleit men ervoor dat het aantal bekostigde uren weer iets gaat toenemen. „Onze pluriforme en multi culturele samenleving vraagt zeker meer en langer onder wijs dan vroeger. We zullen dat ook tot uitdrukking moe ten laten komen in de wijze waarop wij prioriteit geven aan de beschikbare midde len". Het zal duidelijk zijn, dat het bovenstaande ook mee een reactie is op de voorstellen van de W.R.R. over de basis vorming in het voortgezet onderwijs. De toekomstige regering zal zich daar zeker ook over moeten uitspreken. De inhoud van ons voortge zet onderwijs is al lang aan vernieuwing toe. Het zou een slechte zaak zijn wanneer het bovengenoemde rapport van de W.R.R. door het aanbreken van een nieu we regeerperiode tussen kaai en schip zou vallen. Daar voor is er al teveel werk aan besteed, en daarvoor heeft het ook teveel instemming m.n. in CDA-kringen ont vangen. Een belangrijk punt hierbij is ook de voorgenomen deregu lering, d.w.z. minder laten regelen door het Ministerie van Onderwijs, en meer aan de scholen overlaten. De bo vengenoemde zaken zouden heel goed passen in zo'n ont wikkeling, waar het CDA zich al een duidelijke voor stander heeft getoond. Geef de scholen meer autonomie en armslag. Dat past uitste kend in ons onderwijssys teem. Bouillon varkenshaasje met roomsaus, tuinbonen en aardappelen surprise- vla Voor twee personen: 200 g runderpoelet, 6 dl water, zout, stukje ui en wortel, foelie, tijm, peperkorrels, selderij, peterselie, 1 tomaat, bieslook, toast, boter; 1 varkensbaasje a circa 200 g, 20 g boter, zout, peper, ui, 100 g champignons, mespunt bloem, 1 dl witte wijn of bouillon, 0,5 dl room; 1,5 kg tuinbonen, zout, 10 g boter, ui, halve paprika, pe terselie; '/t tot 1 kg aardappelen; 1 lepel rozijnen, 1 lepel rum, 1 lepel citroensap, 1 lepel honing, 1 banaan, 2 dl. chocoladevla, 1 lepel amandel schaafsel. Laat het poelet drie uren trekken in water met zout, groen ten en kruiden. Zeef de bouillon, warm er stukjes ontvelde tomaat een minuut in mee en strooi er na het opscheppen fijngeknipte bieslook over. Geef er toast en boter bij. (Ge bruik het vlees maandag in de ragout). Braad het varkenshaasje in vijftien minuten bruin en net gaar in de boter. Bestrooi het vlees na het dichtschroeien met zout en peper. Houd het haasje warm op een schotel. Bak stukjes ui en plakjes champignon goudgeel in het bakvet, roer er de bloem en vervolgens de wijn of bouillon door. Laat het sausje vijf minuten trekken en warm er dan de room in mee. Meng de gaargekookte tuinbonen met de in de boter ge smoorde stukjes ui en paprika en met fijngeknipte peterselie. Kook de gewassen rozijnen vijf minuten in weinig water, laat ze uitlekken en zet ze weg met de rum. Meng citroensap en honing en schep er plakjes banaan door. Doe de vla in de schaal(tjes), leg er de plakjes banaan op, strooi er de rozijnen over en vervolgens het geroosterde amandelschaafsel. Menutip voor maandag: vleesragoüt met komkommersalade en rijst karamelvla. JEANNE )or, te f Een ruime meerderheid van de Nederlanders vindt Verenigde Staten zich veel agressiever gedragen dan jet-Unie. Dat was de uitkomst van een van de vele opi lingen die voor de verkiezingen in ons land werden I den. Zelfs als men er rekening mee houdt dat opini« de plank behoorlijk mis kunnen slaan, blijft de uitkort de enqute een aanwijzing voor een uiterst zorgwel ontwikkeling in de onderlinge verhoudingen bini) NAVO; een ontwikkeling naar een scheiding van geesj de kracht van het bondgenootschap ondermijnt. TiJDENS het presidentschap van Jimmy Carter (197| werd de Verenigde Staten nogal eens verweten, dat voldoende leiderschap gaven aan het westerse bondj schap. President Reagan heeft een andere weg inge Sinds 1980 hebben de VS hun leidende rol nadrukkel geëist. Maar het optreden van de regering-Reagan isj min wat de Westeuropeanen van de Verenigde Stat^ wachten. Voor Europa bestaat er immers een verschil' Amerikaans leiderschap en het aan de leiband van moeten lopen. i De Amerikaanse regering heeft echter nauwelijks voor dergelijke Europese opvattingen. Evenmin heeft i oog voor de speciale positie van Europa, dat alle belanj bij een zo ontspannen mogelijke relatie met de mj buurman in het oosten. Bovendien zijn er in Washing vloedrijke stromingen die weinig waarde hechten aq wapeningsakkoorden, omdat zij van mening zijn dat d jet-Unie nooit haar woord houdt. Zij zijn er voorts vafl tuigd, dat de Sovjet-Unie de Verenigde Staten nooit1 kunnen bijbenen in een nieuwe wapenwedloop. Al deze overwegingen spelen een rol bij het vooi van de regering-Reagan zich niet langer gebonden aan het Salt-II-akkoord ter beperking van de stratt kernbewapening, dat in 1979 door president Carter en* leider Brezjnev werd gesloten. Hoewel Salt-II nooit Amerikaanse Senaat is ondertekend, heeft ook prt Reagan zich er tot nu toe- aan gehouden. Maar omdat <f jet-Unie Salt-II „stelselmatig heeft geschonden" zoud VS zich in de toekomst niet langer gebonden moeten t -i ADVISEURS van president Reagan verwachten da< dreiging een positief effect zal hebben op de onderhart' gen in Genève. Zij geloven niet dat de Sovjet-Unie1 Moskou inmiddels heeft gedreigd, zal reageren mt grootscheepse escalatie van de wapenwedloop. Volge^ zal het Kremlin juist eerder geneigd zijn om serieus te handelen en toe te geven^Het lijkt een staaltje van we* ken. In tegenstelling tot president Reagan heeft partrt Gorbatsjov immers niet te maken met een publieke opF een dwarsliggend parlement, dat op Defensie wil bezur In de Verenigde Staten zijn er daarom boze tongen dies ren dat het Amerikaanse ministerie van defensie Salt-» de kant wil schuiven öm zo een nieuwe Koude-Oorlo^i op te roepen. Het gevolg daarvan zou zonder meer zijnp defensie-uitgaven aan de bezuinigingen ontkomen. WaT de precieze beweegredenen van het Witte H\J mogen zijn: alleen al de suggestie Salt-II op te zeggen tot grote verdeeldheid binnen de NAVO geleid. Zelfs d* se premier Thatcher, die het beleid van Reagan doo,j vierkant steunt, wil dat de VS zich voorlopig aan he' akkoord blijven houden. Voor de Westeuropese NA Vit den is niet aanvaardbaar dat de VS een weliswaar geby ontwapeningsakkoord aan de kant schuiven, zonder ds een ander, beter verdrag voor in de plaats komt. TeÉ daar dan ook de mogelijkheid vervalt de Sovjet-Unie oj* schendingen van het akkoord te wijzen. BOVENDIEN moet worden beseft dat zes jaar Reag^1 geen enkel Oost-West-akkoord heeft opgeleverd. Het sP moet gericht zijn op ontwapening. Een nieuwe wape[ loop is het laatste, waar de wereld op zit te wachten, h f> DE BILT De aanvoer van voor de tijd van het jaar ex treem koude lucht duurt van daag nog voort. Vanaf de Noordzee drijven nog uitge strekte wolkenvelden het land binnen. Af en toe wordt daar uit nog een beetje regen ver wacht. De temperaturen blij ven op de meeste plaatsen bij zo'n 13 graden steken. De nor male temperatuur in deze tijd van het jaar ligt rond de 20 graden. De wind is noordwest, in het binnenland matig tot vrij krachtig en aan de kust krachtig. De vooruitzichten voor morgen zijn iets gunsti ger. Een hogedrukuitloper van het zogenaamde Azorenhoog brengt dan enige weersverbe- tering. Het blijft dan overwe gend droog. Af en toe schijnt de zon. De middagtemperatuur loopt tot zo'n graad of 17 op en de windkracht neemt af. Op maandag wordt nog een ver dere verbetering van het weer verwacht met nog iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten voor de Europese landen, geldig voor morgen en zondag: Zuid-Scandinavië: Morgen veel bewolking en regen, maandag perioden met zon, maar in Oost-Zweden eerst nog een bui. Middagtempera tuur tussen 15 en 20 graden. Benelux: Perioden met zon en overwegend droog. Middag- temperatuur omstreeks 19 gra den. Britse Eilanden: Half tot zwaar bewolkt en vooral in Ierland kans op een bui. Middagtem peratuur van 13 graden in het noorden tot 18 graden in het zuiden. Frankrijk: Zonnig perioden en droog. Middagtemperatuur uit eenlopend van 18 graden in het noordwesten tot 25 graden aan de Riviera. Duitsland: Zonnige pero maar in het noorden eertv kans op regen. Middagti ratuur uiteenlopend v^r graden in het noorden graden in het zuiden. [- Spanje, Portugal: In het meen droog en zonnig... dagtemperatuur uiteenlAJ van 20 graden in het westen tot 24 graden ii-< zuidoosten. Italië, Joegoslavische lï Zonnige perioden, maaip een enkele bui. Middagt* ratuur rond 25 graden. ïs Alpengebied: Morgen in Oost-Alpen nog kans o|r bui. Overigens zonnige jsi den en middagtempeif. rond 20 graden. Nulgradg veau rond 2500 meter, vi BIJLAGE Bil UW KRANT MF INFORMATIE OVER F1LMS.MUÏ THEATER. RECREATIE,EXPOSfl EN EEN COMPLETE AGElM^

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2