West-Duitsland houdt hoop ITAUE-ARGENTINIE VOETBAL OF OORLOG? Yeendam stevig aan kop in nacompetitie Optimisme Bulgaren bijna j grenzeloos SCOREN IN VERVAL BU VITESSE Heger basketbalcoach af Belgische pers ziet het nog wel zitten IN SLOTFASE GELIJKSPEL TEGEN BIKKELHARD URUGUAY - SPORT EeidócSou/ia/nt DONDERDAG5 JUNI 1986PAGINA IQ Motorcoureur komt om na botsing met paard DOUGLAS Bij motorraces op het Britse eiland Man heeft zich gisteren voor de derde keer in acht dagen tijd een dodelijk ongeluk voorgedaan. De Noordierse coureur Gene McDonnell (24) reed met zijn motor in volle vaart tegen een op hol geslagen paard. Hij was vermoedelijk op slag dood. Het paard brak los nadat een helikopter langs de baan was geland om de gewon de coureur Brian Reid naar het zieken huis in Douglas te vervoeren. McDon nell is het 139ste dodelijke slachtoffer sinds de ingebruikneming van het cir cuit op Man in 1908. Vorige week von den Brian Ogden en Alan Jarvis de dood op de beruchte baan. AMSTERDAM De Nederlandse Basketbalbond heeft Vladimir Heger gisteren ontheven van zijn taak als bondscoach bij de heren. Directe aan leiding voor die maatregel was de gang van zaken bij de strijd om de Challenge Round, twee weken geleden in België. Als voorlopige vervan ger is aangesteld Ruud Harrewijn, oud-international en vorig seizoen nog coach van Leiden. De Nederlandse heren plaatsten zich in België door een vierde plaats ver rassend voor de strijd om het Europees kampioenschap basketbal voor A- landen, volgend jaar juli in Athene. In de duels bleek echter dat de ver standhouding tussen de groep en de Tsjechoslwaak verre van optimaal was. Direct na het toernooi kwam het bestuur van de Topsport Liga op initiatief van voorzitter Jan Loorbach bijeen. De ontevredenheid binnen de selectie was te groot om de Tsjechoslowaak de groep ook nog te laten begeleiden bij de strijd om de wereldtitel op Tenerife. Volgens de ambte lijk secretaris van de Topsport Liga. Van der Haar. blijft Heger echter gewoon in dienst van de NBB. „Hij pakt nu weer zijn taken als topsport coördinator op. Heger is ook niet ontslagen. Hij is alleen geen coach van de heren meer". Nelli Cooman zeer dicht bij record SCHWECHAT Nelli Cooman heeft gisteravond in Oostenrijk het Nederlands record op de 100 meter tot éénhonderdste van een seconde benaderd. Bij internationale wed strijden in Schwechat, een voorstad van Wenen, won Cooman de sprint in 11,26 seconden. Het nationaal re cord op die afstand is sinds augustus 1981 in handen van Els Vader: 11,25. Rob Druppers heeft gisteravond bij internationale atletiekwedstrijden in Madrid de 800-meterrace verloren van wereldrecordhouder Sebastian Coe. De Brit won de wedstrijd in de tijd van 1 minuut en 45,66 seconden. Druppers kwam ruim twee seconden na Coe als tweede binnen: 1.47,76. Wedden op derby in Engeland succes WASSENAAR Door middel van de nieuwe licentiehouder van de to- talisator bij de paardesport. de En gelse firma Ladbroke, was het giste ren voor het eerst in Nederland mo gelijk om een weddenschap op de Epsom Derby in Engeland af te slui ten. Er werd voor ruim twintig dui zend gulden op deze ren in gezet. Eén van de Nederlandse direkteu- ren, Fred de Boer: „Dit hadden we nooit verwacht. We gingen uit van een omzet van rond de tienduizend gulden". De Engelse derby werd ge wonnen Shahrastani. één van de fa vorieten voor Dancing Brave en Mashkour. Begeleiders vrezen onderschatting Zuid-Korea MEXICO Bulgarije is uiter- Oosteuropeanen kunnen mate optimistisch over de kan- zelf nog steeds nauwelijks ove sen van het duel van van- uit, dat in het openingsdue avond tegen Zuid-Korea. De van het WK, zaterdag tegei BRUSSEL Ondanks de ne derlaag van 2-1 van het natio nale elftal tegen Mexico, zagen bijna alle Belgische kranten gisteren nog hoop voor de Rode Duivels om in de tweede ronde van het WK voetbal te komen. ..Het bleef uiteindelijk 2-1", schreef Het Laatste Nieuws. ,,Het was slechter verlopen dan de optimisten hadden ver hoopt. In ieder geval was Mexico geenszins de grote, de gevaarlijke en te vrezen tegen stander zoals hij werd voorge steld". Van de volgende wedstrijden tegen Irak en Paraguayzei de Brusselse krant: „België staat er sterk genoeg voor om zijn bekende Rode Duivels-stijl uit te pakken, om in de tweede ronde te komen". „Voor België is er nog niks verloren", aldus Het Belang van Limburg (Hasselt). „Met overwinningen tegen Para guay en Irak zit de tweede WK-ronde er nog altijd in". De hardste zelf-kritiek kwam van Het Volk (Gent) die de openingswedstrijd „een snert- vertoning" noemde, het Belgi sche spel als „een fletse bedoe ning" omschreef en dat van Mexico beschamendvond. „Wij zijn benieuwd, nadat wij de Russen en de Marokkanen zagen, met welke prietpraat men ons nu zal opzadelen, om zoveel onkunde te verbloe men aldus Het Volk. Volgens de Gazet van Antwer pen, mochten de Belgen na hun nederlaag, „met opgehe ven hoofd het Aztekenstadion verlaten". De krant noemde de nederlaag al met al „ver dienstelijk Het Nieuwsblad (Brussel) ziet ook een tweede ronde. „In het niet eens volgelopen stadion zag het er een ganse helft naar uit dat België in zijn debuut match van de Mundial kans loos zou uitgeteld wordenal dus de krant. La Libre Belgique (Brussel) meende dat de Belgen zwaar op de proef gesteld werden, maar dat „de kwalifikatie niet gecompromiteerd werd". Volgens La Dernière Heure (Brussel) was „duidelijk een ander resultaat dan 2-1 te pre fereren". Maar de krant con cludeerde dat „de Belgen nog verder kunnen komen QUERETARO Vijf mi- nuten voor het einde van een gemene wedstrijd kreeg West-Duitsland toch nog wat het verdien de. Klaus Allofs bekroon de een wanhopig offensief en zorgde ervoor, dat zijn ploeg één punt overhield aan de eerste wedstrijd op het lange gras van Quere- taro, de ontmoeting met Uruguay. Zodat de ploeg van Franz Beckenbauer, waarin de sfeer 'ronduit slecht is, nog mag hopen het hoofd boven water te houden in de zwaarste poule van de eindronde. Bijna de gehele wedstrijd zag het ernaar uit, dat de West- duitse vedetten traditiege trouw de eerste wedstrijd van het titeltoernooi zouden verlie zen. Lothar Matthaus bezorgde de Zuidamerikanen na vijf mi nuten spelen een onverwachte opsteker. Vanaf de middenlijn speelde hij de bal terug naar doelman Harald Schumacher. Een doorzichtige actie, want de snelle Alzamendi sprintte Augenthaler voorbij, zette de Keulse doelman op het ver keerde been en schoot het speeltuig via de onderkant van de lat in het doel: 1-0. De Westduitsers moesten van af dat moment heel anders Klaus Allofs (links) ziet de bal in het doel van Uruguay verdwijnen. Doelman Alvez heeft minder lol. rend dreigende Rudi Völler, Matthaus en de krachtpatser Hans-Peter Briegel gevaarlijk voor het doel van de noncha lant keepende Alvez versche nen. Uitblinker Enzo Frances- coli zorgde echter steeds tijdig voor rust in zijn ploeg. Het zwoegen van de Westduit sers werd pas doeltreffend, na dat Beckenbauer veranderin gen aanbracht in zijn ploeg. Pierre Littbarski verving ver dediger Brehme na rust en halverwege de tweede helft speelde de coach zijn laatste troef uit. Karl-Heinz Rumme nigge verving zondebok Matt haus. Door het inbrengen van Litt barski en Rummenigge kregen de andere spitsen meer vrij heid. Klaus Allofs, met Eder de zwakste schakel in het Westduitse team, bewees in de slotfase toch weer zijn waarde. Met een fraai schot met de lin kervoet, waarbij Völler zijn collega voorrang verleende, redde het goudhaantje van FC Köln de aspiraties van de trot se finalist van 1982. gaan spelen dan Beckenbauer ten het basisteam gehouden en Celsius moesten de Westduit- hen voor het begin van de ont- in zijn plaats Klaus Augentha- sers proberen de bikkelharde Domineren moeting in het Corregidora- Ier opgesteld, een vijfde verde- Zuidamerikanen onder druk stadion had ingeprent. De diger. Ondanks die defensieve te zetten. coach had de niet geheel fitte instelling en de temperatuur Dat lukte aanvankelijk nau- Karl-Heinz Rummenige bui- van meer dan dertig graden welijks, hoewel de voortdu- Hoewel hij slechts twintig mi nuten in actie was, kreeg Karl-Heinz Rummenigge van coach Franz Beckenbauer na afloop het predikaat „beste man van de wedstrijd". „We hebben het aan hem te danken dat we beter in ons spel kwa men", zei Beckenbauer tegen de journalisten, met wie hij het de afgelopen week veel vuldig aan de stok heeft ge had. „We hebben de wedstrijd 85 minuten lang gedomineerd, maar de kansen zijn niet be nut. Vlak voor het einde van de wedstrijd ging ik twijfelen aan de gerechtigheid. Maar we hebben uiteindelijk toch ge kregen wat we hebben ver diend". Beckenbauer noemde de wedstrijd „hard, maar niet onsportief". Minder tevreden was trainer Omar Borras van Uruguay. Volgens hem had de Tsjechi sche scheidsrechter Christov zijn ploeg een strafschop ont houden. „We hadden moeten winnen", mopperde Borras. „In de eerste helft bepaalden wij de wedstrijd, maar na rust voelden we ons te zeker en hebben we de teugels ge vierd". Uruguay - West-Duitsland 1-1 (1-0): 4. Alzamendi 1-0, 84. Allofs 1-1. Scheidsrechter: Christov (Tsj). Toe schouwers: 25.000 Gele kaarten: Dio- go en Saralegui (Uruguay). Uruguay: Alvez; Acevedo. Diogo. Gu tierrez. Batista: Barrios (Saralegui), Bossio. Franceseoli. Santin; Alzamen di (Ramos). Da Silva. West-Duitsland: Schumacher; Ber- thold. Forster. Eder; Briegel. Augent haler; Magath, Mathaus (Rummenig ge), Brehme (Littbarski); Völler, Al- regerend wereldkampioen Ita lië, een knap resultaat van 1- is bewerkstelligd. Het zelfver trouwen van de ploeg is hier] door enorm toe gaan nemei Na het zien van Argentinië Zuid-Korea lijken de Bulgarei helemaal in zich zelf te zijl gaan geloven. „Wij gokke| niet eens meer op een derdt plaats in de poule, maar op eer tweede", verwoordde de voot het Franse Metz uitkomende Markov. Indien Bulgarije vanf avond wint van Zuid-Kore^ zal het de eerste overwinning! zijn, die het land behaalt ïrtl een eindtoernooi van het WK,' Overigens hebben de begeléit ders van de Bulgaren alle mof gelijke moeite de spelers te ben hoeden voor onderschatting van de Zuid-Koreanen. t In het kamp van Zuid-Kore^ heerst trouwens - zij het irp meer bescheiden mate - ooi* optimisme over het duel vanc vanavond. Het optreden tegert' Argentinië, dat resulteerde iitl een nederlaag van 2-1, is de® Aziaten meegevallen en heefh bij hen het geloof in een succe# doen ontstaan. Bum Kun Cha|t de ster van het in de Westduitji se Bundesliga uitkomendé' Bayer Leverkussen, stelt gei woonweg, dat zijn land de Bul-I* garen zal verslaan. I' Madjer Algerije is weer optimistische)!? geworden over Rabah Madjerfj De speler, die dinsdag in de" wedstrijd tegen Noord-Ierlana, bij een botsing met een tegen? stander een hersenschudding!' en een shock opliep en in het' ziekenhuis moest worden op? genomen, is gisteren weer bi? zijn ploeg teruggekeerd. Het is nog de vraag of de 27-jarige Noordafrikaan, die bij het Por tugese FC Porto speelt, mor gen weer voor Algerije zat kunnen uitkomen in het duel met Brazilië, dat in Guadalaja-H ra wordt gespeeld. PUEBLA Jan Keizer ligt er derlandse scheidsrechter ze- misschien niet van wakker, ker. Vandaag leidt hij in het Maar er aan denken zal de Ne- stadion van Puebla één van de De Italiaanse bondscoach Enzo Bearzot ziet met Gi' vanni tatlli (links) en Franco Tancredi de toekomst optimistisch tegemo# meer belangrijke wedstrijden in de eerste ronde van de strijd om de wereldtitel tussen de kampioen van 1978, Argen tinië, en de titelverdediger in Mexico, Italië. Een duel in groep A dat beslis send kan zijn over welk van de twee teams er door mag gaan naar de tweede ronde. De kansen voor de Zuidamerika nen lijken het grootste. Zij wonnen hun eerste duel: 3-1 tegen Zuid-Korea. De Italia nen kwamen ondanks een in drukwekkende tweede helft tegen Bulgarije in de openings wedstrijd van het toernooi niet verder dan 1-1. De grote be langen die er op het spel staan, zullen zeker hun weerslag hebben op de komende con frontatie. De verwachtingen van waarnemers lopen uiteen van hard tot zeer hard, een rustig duel heeft bijna nie mand in zijn gedachten. Gezien de reputaties van zo wel de Zuidamerikanen als de Italianen, is dat niet vreemd. Alle 22 spelers op het veld zul len in een voor hun team ge vaarlijke situatie piet schro men gretig aan de noodrem te trekken. Die hardheid is ech ter allang niet meer het al- leehrecht van de twee teams. Ook de „ontwikkelingslan den" in het voetbal, hebben wat dat betreft hun lesje ge leerd. Zuid-Korea maakte te gen Argentinië al duidelijk dat het qua techniek en professio nele overtredingen niets meer van hun opponentten in Mexi co hoeft te leren. Hun voornaamste slachtoffer was Diego Maradona. De ve dette werd door de Aziaten bijzonder hard aangepakt. Al leen al in de eerste helft mocht hij tien keer een vrije trap ne men. De in Italië toch wel wat gewende Argentijn, liet zich er zelfs een beetje door uit het lood slaan. „Dit had weinig meer met voetbal te maken. Ik kwam nauwelijks aan het aan nemen van een bal toe". De problemen waren voor de kleine, gezette Maradona niet zo groot geworden als de Spaanse arbiter Sanchez de spelregels ook maar een beetje had gevolgd. Maar de man in het zwart vergat alle instruc ties en liet de Argentijn als een soort vogelvrij dier op het veld rondlopen. Voor het duel met de Argentijnen heeft Ma radona zijn hoop gevestigd op Keizer. De Nederlandse arbi ter staat ook bij de Zuidameri kanen hoog aangeschreven. Hij zal echter al zijn kunnen en gezag nodig hebben om het duel in de hand te houden. Want de Italianen zullen onge- twfijfeld één van hun tien veldspelers opofferen aan Ma radona. Grootste kandidaat voor die ondankbare taak is Salvatore Bagni. Geen onbe kende van de Argentijn. Bagni speelt namelijk eveneens voor Napoli en mag zich tot de be perkte vriendenkring van de Argentijn rekehen. Altobelli Voor de Italianen staat er veel op het spel. Na de teleurstel lende 1-1 tegen de Bulgaren, moeten zij eigenlijk winnen om hun favorietenrol in Mexi co te kunnen waarmakend Bondscoach Enzo Bearzot laai* zich ondanks de moeilijke situ-P1 atie echter niet van de wijsp brengen. Hij vertrouwt in eer-®1 ste instantie weer op dezelfde" spelers die in de openingswedjf strijd in actie zijn gekomen.^ Topscorer Alessandro AltobelliN blijkt nauwelijks hinder te on-'a dervinden van de blessure die*« hij tijdens de trainig opliep naP< een botsing met doelman GaU" li. De spits van Inter Milaan krijgt in het hart van de Ar gentijnse verdediging waar-li schijnlijk weer te maken met]" Daniel Passarella. De libero, van Argentinië maakte het»' eerste duel van zijn team niet* mee omdat ook hij ten prooiF viel aan de „wraak van Mon-J tezuma". Het treffen met de[ Italianen wil hij echter voorf geen goud missen. VEENDAM Met knik kende knieën is Veendam ook in zijn derde na-com petitieduel op de been ge bleven. Halverwege de promotieronde heeft Veendam nog steeds de beste vooruitzichten op de ene nog vrije eredivisie plaats, terwijl RKC na het resultaat van woensdag is uitgeschakeld. De Waal- wijkers vochten verbeten voor hun laatste kans, zet ten de nerveuze thuisclub tegen het einde helemaal klem, maar gingen toch met 3-2 ten onder. Het zag er na precies een uur naar uit dat Veendam een be nauwd slot, zoals een week eerder tegen Vitesse, bespaard zou blijven. Een doelpunt van Klompstra, na een lange rush van Mulder, vergrootte de marge tot twee (3-1). Maar RKC kwam al binnen twee minuten weer dichterbij. De bal stuitte tegen de arm van Hiddink en de strafschop was aan Van Velzen, na een mis leidende inleiding door Leo van Veen, goed besteed (3-2). Hoe zenuwachtig Veendam de voorsprong ook vasthield, het verdiende die zeker. Een fali- kant mislukt tikje-terug van Heeren, greep Klompstra sim pel aan om de score te openen (1-0). RKC kwam snel met een antwoord. Van Velzen kopte uit een vrije schop in (1-1). Veendam had tegen het einde van de eerste helft en dadelijk na de wisseling de touwtjes volledig in handen. Uit een handvol fraaie mogelijkheden en kansen werd slechts één keer geprofiteerd. Steenge was de schutter en na Klompstra's tweede treffer leek er voor Veendam geen vuiltje aan de lucht. Maar na de door Van Velzen benutte strafschop kwam nog een chaotisch laat ste half uur tot stand. Veendam - RKC 3-2 (2-1). 25. Klomp stra 1-0, 27. Van Velzen 1-1, 35. Steenge 2-1, 60. Klompstra 3-1, 62. Van Velzen 3-2 (strafschop). Scheids rechter Van Swieten. Toeschouwers: 8.000. Veendam. Hoekstra; De Haan. Wie- bing, Hiddink. Steenge; Veldmate, Nijgh, Keukens; Mulder, Klompstra (Dieterman), Gall (Redmeijer). RKC: Gerards; Joore, Bogers, Van Veen en Bruurmijn (Cornelissen); Heeren (Gouda), Bosz en Brands; De Koek, Lammers en Van Velzen. ARNHEM In de waar schijnlijk te moeilijke aan loop naar promotie naar de eredivisie blijkt bij Vi tesse het scoren plotseling in verval. Ondanks de aanwezigheid van het tot voor kort productieve duo Talan Schou wenaar, slaagden de Arnjiemmers er gisteren in de derde ronde van de nacompetitie niet in zich ten koste vgp het bezoekende Willem II te verrijken. Integendeel, de formatie uit Tilburg behield door een over winning van 1-0 zijn kansen op een plaats in de eredivisie en liet Vitesse met de frustra ties achter. Achteraf mag Willem II zijn gelegenheidsaanvaller Henk Vos, vervanger voor de ge schorste Feskens, wel heel dankbaar zijn. Al in de vijfde minuut maakte de van FSV gehuurde spits na een draaien de voorzet van Van Straalen het enige en zeer fraaie doel punt. Die tegenslag kwam Vi tesse in het verdere verloop van de eerste helft niet te bo ven. Ook al omdat de midden velders Le Grand en Koenen zich steeds weer verslikten in overdadige pogingen de bal naar het front te brengen, waardoor ook het verrassings element goeddeels verloren ging. r, Vitesse - Willem II 0-1 (0-1). 5. Vos 0- 1. Scheidsrechter Mulder, toeschou wers 4000. Gele kaart: Koenen (Vi- Vitesse: Doesburg; Braams, Stafleu. Hartemink en Smand; Le Grand, Koenen en Tillmann; Schouwenaar, Talan en Kreileman (Neijenhuis) Willem II: Verkerk; Cohen, Schil ders, Busio en Hoffs; Smits, Van der Ven en Broeken; Maddock, Vos en Van Straalen. Stand: 1 Veendam 3-6 2 Willem II3-4 3 Vitesse 3-2 4 RKC 34. HV.'JUi.'.'JiM PAARDESPORT Koersen van Duindigt EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Al batros O (M. Bouwhuis) 2.42.7-1.21.4, 2. Zon Lentrod. 3. Aaltje Uithuizen. TOTO: winnend 1,50, plaats 1,10, 1,20, 1,20, koppel 4.70. trio 15.80. TWEEDE KOERS. 2000 meter. 1. Al Capone (M. Bouwhuis) 2.42.7- 1.21,4, 2. Apex Aldorp, 3. A Plenty Speed. TOTO: winnend 1,80, plaats 1,30. 1.90, 2,90, koppel 6,40, trio 39,10. DERDE KOERS. 2000 meterL 1. Amigo de Queen (P. de Bruyn) 2.44.1-1.22.1, 2. Yuriko D. 3. Zweden. TOTO: winnend 1,80, plaats 1,20, 1,50, 2,30, koppel 6,90, trio 123,90. VIERDE KOERS. 1000 meter: 1 Gaelic Cross (J. Smith) 1.00,3. 2. Boxberger Telex. 3. Man ol KI eef Niet gestart: Moonshadow. TOTO: winnend 1,80. plaats 1,90, 2,20, koppel 4,00. trio 10,40. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. Zoon Buitenzorg (J. van Dooydeweerd) 2.06,3-1.18,5, 2. Zorro Ricardo. 3. Yo- nina. Niet gestart: Yuen Hee Loy. TOTO: winnend 3,20, plaats 2,20, 2,40, 8,90, koppel 8,20, trio 150,60. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. Zingaro Last (P. Sikking) 2.40,5- I.20,3, 2. Zivo V, 3. Ysland. Niet ge start: Yantro W en Yvan Flight. TOTO: winnend 1,60, plaats 1,70, 6,90, 6,60, koppel 16,70, trio 139,60. ZEVENDE KOERS. 1800 meter: 1. Ototo (E. Bloem) 1.55,6, 2. Fine Har mony, 3. Mebi. Niet gestart: Key to Freedom. TOTO: winnend 2,10, plaats 1,20, 1,20, koppel 5,50, trio 31,90. ACHTSTE KOERS, 1609 meter: 1. Yan van de Lente (C.J. de Leeuw) 2.06,2-1.18,5, 2. Zamoja Star, 3. Ulaine Sunshine. Niet gestart: Wil lie Snel. TOTO: winnend 6,40, plaats 2,20, 2,10, 4,00, koppel II,00, trio 473,00. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1. Yme K (L. Dooper) 2.39,1-1.19,6, 2. Wilco Staaweide. 3. Yviena Odilia. TOTO: winnend 2,50, plaats 1,60, 1,50, 4,80, koppel 22,10, trio 451,80. TIENDE KOERS. 2100 meter: 1. Va lentin Melodie (L.A. van Dooyeweerd) 2.47,1-1.19.6, 2. Ustang N, 3. Umber- to K. TOTO: winnend 2,10, plaats 12,10, 6,90, 1,50. koppel 19.90. trio 209,60. ELFDE KOERS. 2000 meter: 1. Whinny Promise (C.P.G. Wortel) 2.37,7-1.18,9, 2. Way to For- tuna. 3. Woensdag. Niet gestart: Way Jewel Laren. TOTO: winnend 21,10, plaats 3.20. 1,90, 1,60. koppel 33,60, trio 431,10. OMZET TOTALISATOR: 257.322,00. SCHAKEN Internationaal toernooi in Bugojnt (Joe) Uitslagen vijlde ronde: Sokolov (SovF Timman (Ned) 1/2-1/2; Portisctf (HonFJoesoepov (Sov) 0-1; Karp< (Sov)-Ljubojevic (Joe) 1-0. Stand ije Spassky (Fra) 4 punten, 2. Miles (GBri en Karpov (Sov) 3 1/12 1. 7. Tim man (Ned) en Portisch (Hon) 2. TENNIS Open Franse kampioenschappen Herëhenkelspel, kwartfinales: L< conté (Fra)-Tsjesnokov (Sov) 6-3,6; 4,6-3; Pernfors (ZweFBecker (Wdl) 2 6.6-4,6-2.6-0 Damèsdubbel, kwartfinales: Graff/S-. abatini (Wdl/ArgFMalejeva/Malejeva! (Bul) 6-3,6-3; Mandlikova/Turnbull' (Tsj/AusFSmith/Walsh (Vst) 6-2,6-fa Kohde-Kilsch/Sukova (Wdl/TsjFPartfj homenko/Savsjenko (Sov) 4-6,6-1,^ 1; Navratilova/Temesvari (Tsj/Hon)- Jordan/Moulton (Vst) 7-6,7-6 {A Gemengddubbel, kwartfinales: Reg- gi/Casal (Ita/SpaFPerez-Roldan/Vivöf 0 (Arg/Ecu) 6-2,6-3 4lo Meisjesenkel, derde ronde: Novotna IQ (TsjFTer Riet (Ned) 6-1,6-3 VOETBAL Nederlands kampioenschap zond»' gamateurs TOP - De Treiters 2-1 (1-1). Stand: 1. De Treffers 3-3 (5-2); TOP 3-3 (2-5); 3. Unitas 2-2 (2-2) Nederlands kampioenschap zate»"»? dagamateurs Heerjansdam - ACV 1-1 (1-1) Stand: 1. ACV 3-5 (8-2) kampioen; IJsselmeervogels 3-2 (3-4); 3. He jansdam 4-3 (3-8) C >pe: 1. Elliot (Gbr) 3 üür1 [J i 3 seconden, 2. SuttdH1 j mnlkov (Sov), 4. Sher-i. WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannië Negende etappe: 16 minuten en (Aus). 3. Soemnikov wen (Gbr), 5. Lesnievski (Pol), 6. Bat- cop (Bel), allen in dezelfde tijd. AlgsriT meen klassement: 1. McLoughliny, (Gbr) 30 uur. 40 minuten en 25 s^j,, conden. 2. Elliot (Gbr) op 2.45, Sutton (Aus) op 2.56. 4. Oegroempv (Sov) op 3.17, 5. Skibby (Den) <?o 3.53, 6. Curran (Gbr) op 3.55. Ronde van Luxemburg .jd Proloog: 1. Rezze (Fra/ama) 4 mifnJ*1 j?' ten en 52.84 seconden; 2. Wijnants (Bel) 4.53,64; 3. Nijdam (Ned) 4.54,29; 4. Trebel (Lux) 4.54.60; 5. Manfni5.lu (Fra) 4.55,31; 6. Lavainne (Fra)1* 4.55,70; 7. Rooks (Ned) 4.56,11; "d n Veldscholten (Ned) 4.56,16; 9. Leley, - (Fra) 4.57,64; 10. Wijnants (Bel) j* 4.57.64

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10