Overheid moet buiten le programmering yan de IKON blijven LON VRAAGT PLAATS OP HET DERDE TV-NET ~iADIO/TELEVISIE Said&iQowuvnt WOENSDAG 4IUNI1986 PAGINA 13- LVERSUM - In een brief aan formateur de hing heeft het IKON-bestuur gesteld, dat de ON betrokken wil wórden bij de invulling 1 het derde tv-net. Hierbij zou deze omroep kunnen inhaken op de NOS-programme- g. Op dezelfde wijze zou IKON-radio een jats kunnen krijgen op de vijfde zender. Di- |teur radio B. de Ronden zou hiervoor een elijk FM-net willen inrichten, voor 7,5 i een goede ontvangst gegarandeerd. IKON stelt zich verder voor in overleg te len met de nieuwe minister van WVC, zo- deze zal zijn benoemd. Dit met het oog op ontwikkelingen van de eletronische massa dia. Werkend in opdracht van de kerkge- itschappen en internationaal verbonden met oecumenische beweging moeten voor de DN moderne mogelijkheden beschikbaar ven. Het gaat er niet om zich uitsluitend te richten tot de eigen achterban, maar om be trokken te blijven bij internationale uitwisse ling. Op grond van de huidige omroepwet kan de minister in deze zin beslissingen nemen. IKON maakt al serieus werk van de gedachte in samenwerking met de kerken in het buiten land te komen tot een godsdienstige satelliet zender. De kosten hiervan kunnen gedrukt worden door copyright op internationaal ni veau onderling te regelen. Aldus zouden de programmakosten niet al te hoog op hoeven te lopen. De europese kerken zijn zich aan het bewust worden, dat ze mede door de werk zaamheid van de Wereldraad van Kerken een geprivilegieerde plaats innemen in de europese mediascene. In het tweejaarlijks overleg met de kerken, de opdrachtgevers van de IKON, kwamen ook de activiteiten ter sprake van de zogenaamde „Zwolse groep", die zich uitermate kritisch te genover de IKON opstelt. Volgens directeur R. Haan van Algemene Zaken hebben al vrucht bare gesprekken met deze mensen plaats ge had, maar hecht de IKON toch vooral waarde aan kritiek die via de deelnemende kerken de IKON bereiken. Voorzitter L. Ruiter voegde aan deze uitspraak zijn opvatting toe, dat ker ken zonder verontruste leden voor zichzelf moeten vrezeh. IKON-tv-directeur W. Koole wees er op, dat de IKON minder geeft om kijkdichtheid dan om luisterintensiteit. Hij schat die zeer hoog in, omdat voor verschillen de programma's duizenden nabestellingen vol gen voor teksten, die men tevoren op enige honderden had ingeschat. Ter viering van het 40-jarig bestaan zal een compositie-opdracht verstrekt worden voor een religieus-muzikaal werk en zal een symposium gehouden worden met theologen van naam. Topsport in Seheveningen HILVERSUM Donderdag 5 en vrijdag 6 juni vinden in Seheveningen wedstrijden tussen acht tien Nederlandse topsporters plaats in het kader van AVRO's Superstars 1986. Tijdens deze dagen worden televisie-opnamen gemaakt, die komend seizoen dinsdag in AVRO's Sportpanorama uitge zonden zullen worden. De acht vrouwelijke en tien mannelijke topsporters komen in diverse sporten tegen elkaar uit. Deelnemers aan de Su perstars Dames zijn Yvonne van Gennip, Guusje van Mourik. Elsemieke Hillen. Irene de Kok, In- grid Piersma, Martje de Vries, Eline Coene en Annemarie Verstappen. De deelnemers aan de Superstars Heren zijn Evert van Benthem, Hein Vergeer, Ronald Koeman, Hans van Breukelen, Erik de Bruin, Marco Brouwers, Mario Been, Tom van 't Hek en Dries van Wijhe Deze top sporters komen op een aantal onderdelen ge mengd tegen elkaar uit voor de titel Superstars Dames en Superstars Heren 1986. Hoofdscheids- rechter Paul Litjens. :LVERSUM - IKON-tv nkt haar zendtijd welis- lar aan de wetgever en ?zelfde wetgever kan k haar bestaan doen eindigen, maar de ker- |n blijven de opdracht- vers. Aldus IKON-voor- ter L. de Ruiter in zijn (leidsnotities voor de ko- ènde jaren. positie van de IKON is niet aantastbaar. „Het is prettig, j we alom worden geprezen pwege de kwaliteit van onze [tgramma's. Onze medewer- rs geven er steeds weer blijk h over een aanzienlijk vak- nschap te beschikken. De fldelen worden minder, ge- ^kig niet hun creativiteit en p inventiviteit. Ondanks de ("inge zendtijd, die ons wordt gemeten, voldoen wij ruim- jioots aan de cultuurinbreng larom in het parlement en ihet NOS-bestuur op zo luide jn wordt geroepen. Het to ll van de zendtijd werd uit breid, maar ons verzoek om prin te delen werd niet ge floreerd. Dat is niet alleen Rechtvaardig, maar vanuit zo noodzakelijk gevonden ^aliteits-kultuurnorm is het kortzichtig. Het argument, t wij een doelgroepgerichte kroep zouden zijn wijst er op, het 19e eeuwse denken er taak en plaats van de rk in de samenleving nog steeds oppermachtig is in de hoofden van de lands- en de omroepbestuurders". Voorzitter Ruiter wijst er ver der op, dat ondanks de geringe zendtijd op radio en tv er mo gelijkheden werden gevonden om nieuwe vormen te vinden voor de boodschap die de IKON wil uitdragen. Het in zichzelf vluchtige medium van de beelden veroorzaakt niet zelden, hoe kortstondig van duur ook, een hevige beroe ring. Er kwamen overvloedige positieve reacties binnen, maar evenzeer kritische en negatie ve geluiden. „Er is enige moed, maar vooral inzicht no dig om de grensgebieden van het geloven te willen betreden. Het is voor de IKON een dwingende eis om registrerend en becommentariërend daar te zijn waar geloof en menselijk heid worden onteerd en be dreigd", zo stelt voorzitter Rui- Geloof Zowel bij IKON-radio als -tv wordt men nogal eens voor het feit gesteld, dat theologi sche programma's met een vaste plaats, beluisterd en/of bekeken door geïnteresseer den,. door verandering van zendtijd aan verschuivingen onderhevig waren. Zo deed zich de samenvoeging yoor van de zondagmiddag en de vrijdagavond. Dit had conse quenties voor de programma's over theologie en pastoraat. Op de late vrijdagavond vind je geen massapubliek voor een theologisch interview met één persoon. Het laatste theologi sche gesprek op de zondagmid dag in april '84 was met prof. Berkhof naar aanleiding van diens boek „Christus, de zin der geschiedenis". Op de vrij dagavond leidde deze verscho ven zendtijd naar gesprekken met mensen als de schrijver psycholoog Bettelheim. rabbi- ijn Kushner en de schrijver Chaim Potok. Hierbij werden alle beschikbare filmische middelen gebruikt om boeiend bij de kijker over te komen. Zowel de theologie als het pas toraat waren in die gesprek ken aanwezig, maar die pro gramma's waren inhoudelijk toch niet te vergelijken met gesprekken als met Dorothee Sölle. Herman Wiersinga, Co lin Winter en anderen. Dergelijke interviews worden vooraf ingeschat en ook spaar zaam voorgeprogrammeerd, omdat een tv-maker enig in zicht moet hebben in wat hem te wachten staat. Zij moeten echter vaststellen, dat zij al blij zijn als vijftig pet. van wat er aan potentiële waarde en in formatie inzat er ook werke lijk uitkomt. Dit kost dan ook allemaal nog veel geld. Nog kostbaarder zijn documentaires of filmportret ten die ter plekke worden ge maakt. Het gaat hierbij om vooraf uitgekiende opnamen, waar lang en systematisch aan wordt gewerkt Neem bijv. de serie „Tot de orde geroepen" over jezuieten die wel en niet uit hun functie zijn gestapt. Een alleszins boeiende portret- tenreeks, maar wel een die zorgvuldige voorbereiding be hoefde. Kenmerk Op niet minder tijdrovende en intensieve wijze wordt "Ken merk" gemaakt, de informa tierubriek met medewerkers in vele landen. Daarvoor zijn altijd zendtijd, middelen en mensen tekort. Mede daardoor groeide in de loop der jaren een steeds hechtere samen werking met de KRO en de RKK, de zendtijd ter beschik king gesteld van de bisschop pen. Hierover kwam men tot de duidelijke afspraak geen binnenkerkelijke rubriek te maken, maar in samenwer king stem te geven aan de rechtelozen en de armen. Dit kostte enkele IKON-medewer- kers al het leven. De mediapolitiek gaat niet on gemerkt aan de IKON voorbij, al is deze omroep niet de eer- Zoon van de Surinaamse .Familie Wijntak", een IKON- tv-programma tegen discri minatie. ste die in het overleg wordt betrokken. Daarom richtte de IKON zich al in een vroeg sta dium met een brief tot de mi nister van WVC. Hierin werd o.a. bezwaar aangetekend te gen de zinsnede in het voorstel van wet, dat een kerkgenoot schap zijn zendtijd geheel ge bruikt voor kerkelijke pro gramma's. De IKON stelt zich op het standpunt, dat gegeven het feit dat er aan de kerken zendtijd wordt gegeven, die kerken zelf voor de invulling zorgen zonder toezicht van de overheid. Geen minister zal in staat zijn de door de kerken verzorgde programma's aan de hand van een dergelijk wets artikel te toetsen. De verant woordelijkheid hiervoor kan alleen bij de kerken zelf lig gen. Wat het antwoord op de vraag naar de kerkelijke invulling van de IKON-zendtijd betreft, kan de IKON o.a. verwijzen naar haar programma's spe ciaal voor jeugdigen. De ver onderstelde en zeker te beïn vloeden jongerencultuur en religie vindt men al jarenlang in de eigen IKON-dramatise- ring terug, groepsinterviews en tv-spelen waarin zaken als de relatie tot de ouders, discri minatie, generatiekloof en sexueel gedrag spelenderwijs worden aangekaart. Hiervoor bestaan zorgvuldig geleide schrijverscollectieven en ook presentatoren, die met de grootste zorg dit soort pro- grammas' voorbereiden en omgeven. Die leidt tot een reeks als bijv. dë „Familie Wijntak", de Surinamers die zich hier een eigen plaats in de samenleving veroveren en die ook waarmaken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 17.30 17.46 18.55 19.00 19.24 20.00 20.28 VARA Letty (1), zesdelige Engel se jeugdserie van Avril Rowlands. Letty woont in een kindertehuis en is in valide. Maar ze vindt zich zelf helemaal niet zielig Webster, Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: Je kunt nu niet naar huis gaan Onze levende planeet (The living planet), Engelse documentaireserie over het ontstaan van het leven op aarde. Afl.: Brandhaar den van de wereld, over vulkanen in o.a. Nepal, IJs land, Ierland, Schotland en Hawaï NOS Journaal VARA Da's lachten..! Zomerfes- tijn van knotsgekke voor oorlogse tekenfilms Zdmerpop, oude en nieu we clips en opnamen uit 'Clipparade' en "Je Ziet Maar' Gil Julie, tekenfilmserie. Afl.: Wat is er met Sofie? De smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De smurffontein Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door door Willem Ruis NOS Journaal SOCUTERA Je komt ze overal tegen, uitzending van het Neder landse Rode Kruis VARA A Wedding, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Ro bert Altman. Met o.a. Amy Stryker, Carol Burnett en Mia Farrow. Dino Corelli gaat trouwen met Muffin Brenner. Op de huwelijks dag komen, naarmate de dag vordert, zo langzamer hand alle geheimen van de bruidsgasten boven De Konsumentenbus. Frits Bom bezoekt vakan tiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse problemen op. Dagelijks meldt de Wereldomroep waar de Konsumentenbus zich precies bevindt i Achter het nieuws, actua liteitenrubriek met een portret van de CPN, die na de verkiezingen uit de Tweede Kamer is verdwe nen Simon Carmiggelt. 'De jongen' uit de bundel 'Ge woon maar doorgaan' NOS i Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Blikskaters, kinderen ma ken hun eigen reportages over onderwerpen die hen na aan het hart liggen 15.49 Joni Jones, kinderserie. Afl.: Niet welkom! 16.23 Een Fin aan de vleugel, kinderprogramma 16.47 D Laurel Hardy: Laug hing Gravy, filmpje uit 1931. Stan en Ollie hebben een hondje waar ze gek op zijn. Ze doen van alles om hem voor de huisbaas ver borgen te houden, die honden haat 17.06 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. Afl.: Popov en de langslaper 17.14 Bella en Guus, animatie film 17.21-17.30 Pol, de avonturen van het beertje Pol. Afl.: Pol vindt een wiel NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 ffl Jeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 Zendtijd Politieke Partij en NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine met herhalingen van reporta ges van het afgelopen sei zoen 19.55 WK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd West-Duitsland - Uruguay met commentaar van Evert ten Napel. In de rust, om ca. 20.45 Socutera. 21.50 Samenvatting Para guay - Irak. Commentaar: Rik de Saedeleer 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven 23.05 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampi oenschappen op Roland Garros, samenvatting 23.50-01.50 WK Voetbal. Recht streeks verslag Schotland - Denemarken. Commen taar: Eddy Poelman EUROPA TV Weerbericht en programma overzicht Kinderprogramma's Programma-overzicht Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Sports Report: WK Voetbal World Watch en weerbericht Von Webstuhl zur Weltmacht, Duitse dramaserie Spectrum Focus on European Culture: Holland Festival '86 Sports Report World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Race for your life Charlie Brown, tekenfilm 18.15 Bear Island 20.15 Korte film: Ethiopia 20.30 Missing 22.30 Cliffhangers, herh. afl.: Watery Grave; Attack of the phantom; Riders; Sepulchere of the un- dead 23.20 The Brain Machine 00.55-02.05 Hollywood Classic: The Black Cat België RT 1 55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 05 E Keromar, dertiendelige jeugdserie met Mike Ver- drengh, Senne Rouffaer, Jan Pauwels e.a. Afl.: De witte walm (herh.) 30 Stop, verkeerstips voor de j32 Dromen (Dreams. 1), dertien delige Amerikaanse serie met J. Stamos, Cain Devore, A. Macklin e.a. ,00 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke omroep ,40 Mededelingen en program- ma-overzicht l45 Journaal ,10 Bill Cosby Show, Amerikaanse comedy-serie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Cliff verliefd. San dra is dolverliefd op haar vriend Elvin maar Cliff zou haar liever met Daryl zien en hij helpt Daryl dan ook haar in de 1 palmen. Na een ruzie met Elvin maakt Sandra een afspraak J35 Kijk uitl Verkeerstips (40 The Ebony tower. Engelse tv- film naar het verhaal van John Fowles met Laurence Olivier, Toyah Willcox. Greta Scacchi e.a. Regie: Robert Knights. Een bekende oudere schilder leeft in afzondering met twee mooie jonge vrouwen. Wan neer de jonge kunstenaar Da vid Williams arriveert om een i studie aan de schilder te wij den wordt de vrede van dit ei- j genaardige trio verstoord 10 Eiland, kunstmagazine gepre senteerd door Johan Thiele- mans met o.a. Adriaan van Dis 10 Journaal en Coda: 'Langs de Nethe' van Prosper van Lan- gendonck RT 2 .30-02 00 WK Voetbal Mexico, sa- menvatting van de wedstrijd Portugal - Engeland met com mentaar van Alain Coninx. Om 19.45 Rechtstreekse reportage van de wedstrijd Paraguay - Irak met commentaar van Rik De Saedeleer. Om 22.00 Uitge stelde reportage van de wed strijd West-Duitsland - Uru guay met commentaar van Rik De Saedeleer. 23.35 Samen vatting van de wedstrijd Para guay - Irak met commentaar van Rik De Saedeleer en om 23.45 Rechtstreekse reportage van de wedstrijd Schotland - Denemarken met commentaar van Eddy Póelman TBF 1 .15 La boite aux images, teken films van Garfield, Dare Dare Motus en de Smurfen 00 Ce soir, regionaal magazine - .30 Journaal ij 00 Contacts, verkeersinformatie 05 Le prëte-nom (The front), Amerikaanse speelfilm uit 1976 met Woody Allen, Zero Mostel, Herschel Bernardi e.a. Regie: Martin Ritt. De VS in de vijfti ger jaren: De succesvolle sce narioschrijver Phil Sussman raakt zijn werk kwijt als gevolg van de communistenjacht van senator McCarthy. Hij besluit onder een schuilnaam verder te schrijvpn en kiest hiervoor de naam van zijn vriend Ho ward Prince, een eenvoudige 21.40 Coup de film, lilrrfrubriek. Pre sentatie: Terry Focant 21.50 Rox Box, popprogramma in samenwerking met Music Box. Presentatie: Ray Cokes 22.50 Trekking nationale loterij 22.55 Journaal 23.20 Informations, réUaxions, in terrogations laïques TV 5 16.05 Le jukebox de Charlotte, do cumentaire 17.15 Noces de soufre, tv-film. Een diefstal van een miljoen Zwit serse francs draait voor de dief uit op een flop (herh.) 18.50 Gesprek met Raymond Vouil- 19.00 J'ai meme rencontré des gendarmes heureux 19.45 Le fleuve qui nous Charrie, tv- film MUSIC BOX 17.00 &)Chart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter en Sunie 18.00 (3The Blues and Soul Shop, met Julie Brown 19.00 BEd's elite. Videoclips met Edwina 20.00 ElSit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek 21.00 BGaz Bag, met Gaz Top 22.00 BNewsflash, popnieuwtjes met Martin Buchanan 23.00 BChart Attack (herh.) 00.00-01.00 taThe Blues and Soul Show (herh.) Toyah Willcox zal vanavond in een iets andere uitdossing te zien zijn in de tv-film 'The ebo ny Tower'. BRT 1 om 20.40 Q] Ondertiteling via TeleTekst. E) Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tage8schau 16.00 Schiller machen Filme. Docu- mentiare over middelbare scholieren die korte films heb ben gemaakt over de ziekte AIDS en over de horror van de 16.45 Wildwege, aufgespürt von Erik Zimen, natuurfilmserie. Afl. 7: De steenbok 17.30 Unterm Dach, kinderliedjes 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Kalendergeschichten, tv-se- rie. Afl.: Hallo Mr. Darwin 18.50 Hart aber herzlich (hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: De bedrogen be drieger 19.50 HJWK Voetbal, rechstreeks verslag van de wedstrijd West- Duitsland - Uruguay. In de rust, om ca. 20.45 Tagesschau. Om 21.50 Samenvatting van de wedstrijd Paraguay - Irak 22.30 Tagesthemen 23.00 Brennpunkt, actualiteitenru briek 23.45 O] WK Voetbal, rechtstreeks verslag van de wedstrijd Schotland - Denemarken. In de rust, om ca. 00.45 Tagesschau 02.00 Tagesschau 02.05 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Peter will ein Museum eröffnen Grisu, der kleine Drache, te kenfilmserie. Afl.: Unwetter Heute Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement Ein Heim für Tiere, tv-serie met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht, Michael Lesch e.a. Afl.: Dr.Bayers Geheimnis Mittwochslotto Programma-overzicht Heuto Direkt, magazine met bijdra gen van jonge kijkers Kennzeichen D, aktueel maga zine met nieuwtjes uit Oost- en West-Duitsland Der Oenver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Flugfehler. Krystle heeft Blake verlaten en zit nu in La Mirage. Claudia laat zich inmiddels scheiden van Steven. Dominique kan nog steeds niet zingen na haar operatie, en wordt langzamer hand wanhopig. Dex en Char les bevrijden ondertussen Da niel Reece uit een gevangenis in Paraguay 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.05 Personenbeschreibung: Studs Erkel, ein Fussganger in Chicago, filmportret van de "grand old man' van dé Ameri kaanse journalistiek 22.35 Die Nacht, als Minsky ausflog (The night they raided Min- sky's), Amerikaanse speelfilm uit 1968 met Jason Robards, Britt Ekland, Norman Wisdom e.a. Regie: William Friedkin. Rachel Schpitendavel wil dan seres worden, en vertrekt naar New York. Zij wordt aangeno men bij Billy Minskys Burles que Theatre. Maar wanneer haar vader haar ziet tijdens een optreden, trekt hij aan haar kleding om haar terug te sturen. Dit wordt nu de ge boorte van de striptease 00.10 Heuto DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie .18.00 Telekolleg II. Cursus Engels. Les 50 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Das Freudenfeuer für den Bi- schof, toneelstuk van Sean O'Casey, als openingsvoorstel ling van het vijfde Theaterfesti val van Noordrijn-Westfalen. Met Peter Siegenthaler, Hel mut Grieser, Jürg Löw e.a. De chaotische voorbereidingen in al zijn facetten, van een groot vreugdevuur, dat aangericht moet worden ter ere van de te rugkeer van de bisschop 23.15 M Sophia kann's nicht las sen (The notorious Sophie Lang), Amerikaanse speelfilm uit 1934 met Gertrude Michael, Paul Cavanagh, Arthur Byron e.a. Regie: Ralph Murphy. In de chique New Yorkse straat Maiden Lane verdwijnt een groot aantal kostbare edelste nen. Men zag een zeer elegan te dame, samen met haar lieve tante in die omgeving lopen. De politie deelt later mee dat deze dame alleen maar de ju- welendievegge Sophie Lang kan zijn. Aansluitend: Laatste .'-r- nieuws BBC 1 John Craven's newsround, jeugdjournaal Moonfleet, kinderserie WK Voetbal Journaal en weerbericht London plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan WK Voetbal Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The Africans (2), documentai reserie Up the chastity belt, Engelse speelfilm uit 1971 van Bob Kel- lett. Met o.a. Frankie Howard, Graham Crowden en Bill Fra- 00.55 Weerbericht BBC 2 CE Nieuwsoverzicht Ealing Cinema: The Maggie, Engelse speelfilm uit 1952 van Alexander Mackendrick. Met o.a. Paul Douglas en James Copeland The Cruel Sea, Engelse oor logsfilm uit 1953 van Charles Frend. Met in de hoofdrollen Jack Hawkins, Stanley Baker, Donald Sinden e.a. M.A.S.H., Amerikaanse come dyserie A very peculiar practic, tv-se rie. Afl.: Wives of great men Sing Country Newsnight, actualiteiten Weerbericht Open University ITV Basil's Joke Machine Poparound Roadrunner Bellamy's Bugle Saint and Greavsie World Cup Nieuws About Anglia, regionaal maga- Cross Roads Where There's Life Coronation Street I To Catch a Thief, Amerikaan se speelfilm uit 1955 van Al fred Hitchcock. Met o.a. Grace Kelly en Jessie Royce Landis Nieuws l WK Voetbal: Schotland De nemarken I The Cambridghe Angle SKY CHANNEL den 17.30 BJump, met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Rio Grande 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy gets Jack Benny's Account 19.30 World Cup report 19.45 Green Acres. Afl.: The Con frontation 20.15 The Greatest American Hero. Afl.: This is the One the Suit was Meant for 21.10 Train Ride to Hollywood, Amerikaanse speelfilm met o.a. Guy Marks, Phyllis Davis en Jay Robinson 22.45 Martini Sportline Internatio nal Motor Sports 1986 23.50 Roving Reports OO.LJ-01.00 HYoung, Free Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 16.30 Wild America, natuur filmserie 16.55 Kinderkrant NOS 17.30 'A6-Journaal EO 17.46 Tijd sein-Buitenland. actualiteitenmagazi- NEDERLAND 2 BRT 2 14.00-19.00 Tennis op Roland Gar ros. Halve finales dames enkel en he ren dubbel MUSIC BOX DUITSLAND 1 06.00-09.00 Von sechs bis neun. Voetbal bij het ontbijt vanuit Mexico 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Personenbe schreibung 10.35 E Harold Lloyd: Grossmutters Liebling (Grandma's Boy), speelfilm uit 1922 11.50 Um- schau 12.10 Kennzeichen D (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Mexiko gestern und heute 14.30 STeletekst 14.50 Kinderfern- sehen aus aller Welt 15.20 Tages schau 15.30 Peach Weber: So bin ich alt... 16.15 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn 16.40 Fussballschule 17.15 Méxiko- Magazin 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 11.55 Pro gramma-overzicht 12.00 Tennis op Roland Garros. Halve finale voor da mes 16.00 Heute 16.04 Feste teiern mit auslandischen Mittbürgern 16.35 Der Stein des Marco Polo 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20-10.35 In formatieve serie 11.30 Play School 11.50 Sportmagazine 14.05 Journaal 14.25 Hokey Cokey 14.40 Sportma gazine 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph 17.00 Lay on live SKY CHANNEL 08.45 (SSky Trax. Herhalingen 13.15 Skyways 15.05 The Down Under Show 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EJenaen's dimensions ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sehooltv 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden 13.10 Pudd le Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Something to treasure 16.00 Waterloo Bridge Handicap, speelfilm 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.0:) Tales from Fat Tulip's Garden RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoóp. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Compact Concert. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium: Fluit en pianomuziek. 22.00 Kijk op kunst. 23.00 NOS: Liszt Pianoconcours jour- RAOIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Prot.-godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerkbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Van Alboha to Zurna (22). 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30-23.45 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Muziek met Meta. 16.05 KRO: Echo-politiek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein Publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Vakantiegroeten. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 Het beste uit Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heet uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 NOS: Holland Festival Jour- 13.10 VOO: Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Het Portret: Klas Tor- stensson. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+ 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.30 Boekenwijsheid. 13.43 Thuis in- de synagoge. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen en om17.00 Mini Magazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek: alle genres. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox: Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert: werken van Von Dittersdort, Aguado en Mozart, Brahms, Schubert,'At- terbery en Saint-Saëns. 10.15 Liederen van Reinecke. Moes- sorgski en Satie. 11.00 Symfonische muziek. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Werken van Romberg, Diabelli en Sor. 14.00 Op de lichte toer! 17.00 Symfonie in b 'Polonia', Fade- is rewski.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13