Regen redt Boris Becker Maradona blijft op de been £eidóc6outa*it Mesker uit dubbelspel ONDANKS GROVE CHARGES Ruzie in kamp Uruguay Mexico rekent op triomf tegen België iPORT DINSDAG 3 JUNI 1986 PAGINA 9 Telegram De Braziliaanse president Jose Sarney heeft de na tionale selectie en de trai ner Tele San tana een gelukstelegram gestuurd. Het Braziliaanse staats hoofd feliciteerde de spe lers met de overwinning (1-0) op Spanje. Dat succes, hoe weinig overtuigend ook, leidde tot een explosie van vreugde in Brazilië, Waar tot dan toe de voet balfans een hard hoofd hadden in de mogelijkhe den van hun Mexico- ploeg. Duizenden fans be gaven zich op straat en zwaaiden met vlaggen in de kleuren van Brazilië of de bekendste voetbalclubs. Tv-schermen Terwijl hotel-, stadion- en restaurantdirecteuren wei nig hoop hebben op een extra financiële injectie ten gevolge van het we reldkampioenschap, wrij ven de cantina-eigenaren zich vergenoegd in de handen. Veel kroegbazen serveren niet alleen bier, tequila, roddelpraat en hartige hapjes, maar heb ben tevens in hun zaken grote tv-schermen laten plaatsen. De laatste schat tingen van de touropera tors zijn hooguit 40.000 buitenlandse WK-gasten. Voor de modale Mexicaan 2ijn de toegangsbewijzen te duur. Zij zetten dan ook in rijen koers naar de drank lokalen en andere tappun ten. Chaos Niet alleen de communica tie per televisie, radio en telefoon verloopt in Mexi co chaotisch. Ook het vliegverkeer deelt in de malaise. Na afloop van de wedstrijd tussen Brazilië en Spanje bleef een vlieg tuig vol fans, officials en journalisten urenlang op het vliegveld van Guada lajara staan. Het toestel kon niet vertrekken om dat een sportvliegtuigje op de startbaan een lekke band had gekregen. FIFA- president Joao Havelange merkte niets van het op onthoud. Hij vloog met een privé-vliegtuig naar Mexico-Stad. Vrouwen Trainer Sepp Piontek van Denemarken denkt een uitstekend middel gevon den te hebben om zijn spe lers tot grootse prestaties aan te zetten. Enkele uren voordat het Deense elftal donderdag zijn eerste wed strijd speelt tegen Schot- J land. ontvangen de heren bezoek van hun echtgeno tes en vriendinnen. Na af loop van het duel keren de j dames meteen weer terug naar hun hotel in Mexico- Stad. De spelers vertrek ken naar het tweehonderd kilometer verderop gele gen Queretaro. Veiligheid Het Mexicaanse sportblad Es to heeft forse kritiek ge leverd op de strenge vei ligheidsmaatregelen tij dens het toernooi. Voor, tijdens en na de wedstrij den is een enorme politie macht op de been. Alle toeschouwers, ook vrou wen, worden van top tot teen gefouilleerd. „De bui tenlandse bezoekers zien niet het echte Mexico, maar een politiestaat", al dus Esto. Britten Hoewel slechts 3.000 in plaats van de verwachte 10.000 Britse voetbalfans in Monterrey zijn neerge streken, heerst in die stad alarmfase één. De Mexi caanse president Miguel de la Madrid heeft aangekon digd de wedstrijd Enge land - Portugal te zullen bijwonen. Dat zou op nieuw aanleiding kunnen geven tot fluitconcerten. Over de Britten behoeven de autoriteiten zich min der zorgen te maken. De raddraaiers blijken afge schrikt door de hoge reis kosten en berichten over het radicale ingrijpen van |j de Mexicaanse politie. PARIJS Marcella Mesker werd gisteren in de derde ronde van het dubbelspel geëlimineerd. Met de Francaise Pascale Paradis werd de Nederlandse uitgeschakeld door Navratilova en de Hongaarse Temesvari, 4-6, 6-1, 6-2. In het seniorentoernooi is nu slechts Michiel Schapers nog in de strijd. Met de Tsjechoslowaak Navratil speelt hij van daag in de kwartfinales. Het duo Bakkum-Nijssen werd in de tweede ronde van het gemengd dubbelspel uitge schakeld door de combinatie Arraya-Gildemeister, 3-6, 6- 3, 6-4. In het jeugdtoernooi bereikte Hellas ter Riet uit Apel doorn de tweede ronde door een zege op de Poolse Czo- pek, 6-2, 6-1. Bij de jongens verloor Glenny Schaap van de Rus Cherkasov, (6-3, 6-0) en had Jacco van Duyn een walk-over tegen de Fransman Sebastiani. MEXICO-STAD Ver rukkelijke voetballers als Diego Armando Maradona zullen het ook op dit WK moeilijk hebben. Vier jaar geleden werd de 25-jarige Argentijn in Spanje door de Italiaanse vernieti gingsmachine Gentile ge pijnigd over zijn hele li chaam. Met een rode kaart, uit wraak tegen de Braziliaan Batista, kwam destijds een voortijdig ein de aan het WK-avontuur voor de getergde ster van Napoli, die mede door ge brek aan steun bij de scheidsrechters twee jaar geleden Spanje ontvlucht te. In de eerste wedstrijd van Ar gentinië op de 'Mundiar86' in het nog betrekkelijk onschul dig duel met figurant Zuid- -Korea (3-1) overleefde Mara dona tien overtredingen, vrij wel allemaal van het meest ge niepige en gemeenste soort. En opnieuw verzuimde een Spaanse scheidsrechter Mara dona tegen de brute acties in bescherming te nemen. Bij twee vrije schoppen haalde de Argentijn z'n gram omdat Val- dano en Ruggeri daaruit in tweede termijn al binnen 18 minuten Argentinië op 2-0 konden brengen. Pal na de rust zette Valdano, na een ge slaagde solo van Maradona, af gesloten met een voorzet met de rechtervoet, de kroon op het werk van de vaak als een- benig-links afgeschilderde Ar gentijn. Het was zijn laatste hoogstandje in een serie die daarna aan glans verloor om dat de hardhandige ingrepen van de Koreanen hem de lust tot razende rushes en fluwelen trucks al eerder hadden ontno men. Met drie overtredingen nam Jung-Moo Huh de grofste mar telhandelingen voor zijn reke ning. De nu 31-jarige Zuid-Ko- reaan was in zijn PSV-tijd al een grote schrik voor vedetten als Cruijff en Van Hanegem. Zonder te verblikken roffelde Huh als middenvelder destijds de vaderlandse troetelkinde ren onderuit. In het Zuidko- reaanse team had hij gisteren als bewaker van de linker flank geen directe bemoeienis met Maradona. Maar als hët Argentijnse „dikkertje" een maal op volle snelheid lag, ge neerde Huh zich niet de zeis te voorschijn te halen. Siap Zo trof hij Maradona al in de 5e minuut vol op de knie. Een gele kaart was toen al op zijn plaats maar de slappe Span jaard Victoriano Sanchez Ar- mino had in de voorafgaande minuut al verzaakt de Argen- PARIJS Een al dagen lang dreigende regenbui heeft er gisteren in Parijs voor gezorgd, dat de open Franse tenniskampioen schappen niet op één dag zijn twee Westduitse smaakmakers is kwijt ge raakt. Rond half acht ontlaadden donkere wol ken eindelijk een deel van hun last, maar door dat de neervallende druppels geen echte bui wilden worden, leek het er even op dat de Span jaard Emilio Sanchez wel licht toch nog een ge slaagde poging zou kun nen doen Boris Becker beentje te lichten. Er werden nog enige games gespeeld in het desondanks leeglopende centre court, maar Sanchez kon het voor deel van twee gewonnen sets tegen één (0-6,6-4,6-4) niet uitbouwen tot een stunt. Bec ker, die al eerder zijn onge noegen had geuit over het verder spelen in de regen, vond eindelijk gehoor bij de toernooidirecteur. Deze be trad bij het invallende duister de baan, controleerde de situ atie rond de achterlijn en gaf bij 4-4 in de vierde set het te ken tot staken. Waarmee hij de op dat moment tobbende Becker het lot bespaarde, dat eerder op de dag diens land genote Steffi Graf overkwam. Zij werd namelijk uitgescha keld door de Tsjechoslowaak- se Hanna Mandlikova. Na een onderbreking van tien minuten betraden Becker en Sanchez opnieuw de baan en de korte pauze bleek de West duitser de meeste baat te heb ben bezorgd. Becker brak di- rekt door de opslag van zijn opponent en greep met een overtuiging die leek op die van de eerste set, de vierde reeks, 6-4. De Wimbledon-ti- telhouder, die voor de regen pauze nog wanhopig naar de goede wapens had gezocht om de weerstand van Sanchez te breken, stoomde vervolgens in ouderwetse vorm door naar de zege (6-2) en een plaats in de kwartfinales tegen de Zweed Mikael Pernfors, die de Argentijn Martin Jaite uit schakelde. Bionisch Een ingrijpend, op weten schappelijke leest geschoeid diëet is voor Hanna Mandli kova wat te drastisch. On danks het feit dat haar voor malige landgenote Martina Navratilova mede daardoor het imago van bionische vrouw verwierf en sportief de hoogste toppen besteeg. Zo'n Spartaanse leefwijze, die Na vratilova na haar vlucht naar het decadente westen veran derde van een mollig gezellig heidsmens in een menselijke robot, waarop geen grammetje teveel zit, leek de ooit als haar opvolgster aangeduide Mand likova iets teveel van het goe de. „Ik moet alleen alle din gen die ik lekker vind laten staan", verklaarde Hanna Mandlikova gisteren na haar opvallende overwinning op Steffi Graf met een hele bre de grijns op het magere ge zicht. „Boter en suiker, daar moet ik nu wat mee oppassen. En dat is jammer, want die dingen vind ik zo lekker". Maar wat ook goed smaakt is een zege op iemand, die door de insiders aanzienlijk hoger werd ingeschat en voor wie op Roland Garros een plaats in de halve finales was be dacht, Steffi Graf. En zeker voor Hanna Mandlikova, die inmiddels ondanks al haar ge boekte successen toch een beetje het imago met zich meedraagt haar belofte van een kleine tien jaar geleden niet te hebben ingelost. On danks haar titel vorig jaar op de US Open, toen ze achter eenvolgens Chris Lloyd en Navratilova aan de zegekar bond. Daarna leek Mandlikova weer een beetje in de anoni miteit te verdwijnen. Zeker in het licht van de spectaculaire opmars die de Westduitse Steffi Graf op haar naam bracht, en die Mandlikova van haar abonnement op de derde plaats op de wereld ranglijst beroofde. Niet min der dan 25 partijen achtereen bleef de pas 16-jarige ongesla gen en won ze niet minder dan vier toernooien. Maar nu het er echt op aan kwam, het Grand Slam-toernooi van Pa rijs, bleef ze steken in haar ambities. In het zicht van de haven strandde de jonge land genote van Boris Becker, waarna ze haar glazen zelf volledig ingooide en Mandli- kova op het paard zette. Matchpoint De smak, die Steffi Graf maakte in haar partij tegen de zichtbaar vermagerde Mandli kova, had ze na afloop maar moeilijk verwerkt. „Ik heb het zelf weggegeven", over dreef ze niet. „Ik had de partij al vrijwel gewonnen toen ik op* 5-4 dat matchpoint kreeg. Maar Hanna kwam na mijn opslag direkt naar het net en zette me daarmee onder druk. Waarna ik de bal uitsloeg". Daarna ging het mis met de jeugdige Westduitse. Mandli kova palmde de tweede set in en stoomde vervolgens door naar de overtuigende winst. Daar had tot het aan het cru ciale moment, waarop Steffi Graf één punt was verwijderd van een plaats in de halve fi nales, bepaald niet naar uitge zien. De Westduitse had in alle opzichten de krachtme ting met haar zes jaar oudere en zoveel meer gelauwerde opponente onder controle ge had. Met zelfbewuste klappen naar de hoeken, een nimmer haperende opslag en ferme passeerslagen had ze Mandli kova haar wil opgelegd en niemand twijfelde eigenlijk aan de uitkomst van het tref fen. Waarin Graf, juist her steld van eèn licht griepje en nog enigszins verkouden, niet anders dan op winst kon af stevenen. „Ik was in de eerste set nog wat stijf en bewoog niet goed", vertelde Mandlikova later. „Steffi bestookte mijn fore-hand goed en ik kon haar niet onder druk zetten. Maar ik heb niet aan opgeven gedacht. Ik ben gewoon blij ven knokken. Dat is iets dat je leert door ervaring. En dat komt Steffi nog tekort. Ze weet kennelijk niet dat bij voorbeeld de eerste game van de derde set heel belangrijk is". Dat bleek, want nadat Mandlikova de tweede reeks op haar naam had gebracht, raakte haar jeugdige oppo nente geen bal meer. Wild werden de projectielen buiten de lijnen geslagen, waar een voorzichtiger aanpak meer succes had kunnen opleveren. Mandlikova incasseerde deze reeks cadeautjes gretig, en maakte haar tegenstandster uiteindelijk met haar geliefde boter en suiker in. Waarop ze na haar zege in 1981 op Roland Garros op nieuw uitzicht heeft op een greep naar de macht in het prestitieuze toernooi in Parijs. „Maar ik denk nog niet voor uit", deelde Mandlikova mee. „En hoe ik straks tegen Chris Lloyd ga spelen, weet ik ook nog niet. Daar ga ik eerst eens twee nachtjes over slapen". Zonder rimpelingen Voor het overige verliep de eerste dag van de tweede week zonder verdere rimpe lingen. In het herentoernooi bereikte de Rus Andrei Tsjes- nokov de kwartfinales na een zege op de Mexicaan Maciel. Tsjesnokov ontmoet nu Frankrijks laatste hoop, Henri Leconte. Deze rekende in re cordtijd af met de Argentijn De La Pena. Met Becker als waarschijnlijk daaropvolgen de opponent heeft Leconte zelfs een gerede kans om de honneurs na het voortijdige afzwaaien van Noah volledig waar te nemen. Veel zal daarbij afhangen van de bijna spreekwoordelijke wisselvalligheid van Leconte, die als een vulkaan kan uit barsten en zijn fans naar de toppen van gelukzaligheid kan voeren. Maar die ook door poelen van ellende kan waden, zoals afgelopen zater dag, toen hij eerst twee matchpoints tegen de Brazili aan Motta moest wegpoetsen alvorens met tweemaal 6-0 de volgende ronde te bereiken. FRANK WERKMAN TOLUCA Het complete be geleidingsteam van Uruguay heeft ruzie gekregen met de voetbalbond van dat land. Trainer Omar Borras en zijn assistenten eisen een premie van 2500 gulden per wedstrijd, hetzelfde bedrag als de spelers krijgen. De leiding van de tweevoudige wereldkampioen is niet van plan aan deze eis toe te geven. In de aanloop naar de eind ronde moest de armlastige voetbalbond al 270.000 gulden van de FIFA lenen om de voorbereiding op het toernooi in Mexico te betalen. Uruguay krijgt na afloop ruim ander half miljoen gulden van de FIFA uit de inkomsten-pot. De verhouding tussen de bond en trainer Borras was toch al danig bekoeld, toen hij ver klaarde na het toernooi op te zullen stappen als trainer. „Ik heb alleen duidelijkheid wil len verschaffen. Ik ga ook weg als Uruguay wereldkampioen wordt", aldus de coach. Eén van de tien overtredingen De dader is hier Min-Kook Cho tijn Giusti op de bon te zetten, toen deze met twee armen een doorbraak van de Bundesliga- -vedette Bum-Kun Cha verij delde. Waarmee al spoedig duidelijk was dat alle fraaie opdrachten aan de scheids rechters om vooral de techni sche spelers te beschermen aan meneer Sanchez niet zijn besteed. Tot vlak voor de rust bleef Maradona vogelvrij verklaard. Een slag, recht in zijn gezicht, vond de Spaanse scheidsrech- Zuid-Korea trachtte ter toen ineens wel een gele kaart waard voor Huh. Die zelfde straf viel ook nog aan zijn aanvoerder Chang-Sun Park ten deel na een vrij on schuldige overtreding tegen over Valdano. Daartegenover ontliep Giusti in de tweede helft opnieuw een dergelijke sanctie. In die fase was Argentinië met de gedachten allang bij de wedstrijd van donderdag tegen Italië waarbij het er onder lei ding van Jan Keizer ongetwij- Maradona in toom te houden. feld nog vinniger aan toe zal êaan- HENK MEES Argentinië - Zuid-Korea 3-1 (2-0): 6. Valdano 1-0, 18. Ruggeri 2-0, 46. Val dano 3-0, 73. Chang-Sun 3-1. Scheids rechter: Sanchez (Spa). Toeschou wers: 60.000. Gele kaarten: Huh en Chang-Sun Park (ZKO). Argentinië: Pumpido; Clausen, Brown, Ruggeri, Garre; Giusti, Batis ta (Olarticoechea), Maradona, Buru- chaga; Paculli (Tapia), Valdano. Zuid-Korea: Oh; Kyung-Hoon Park, Jung, Pyung-Suk Kim (Kwang Rae- Cho), Min-Kook Cho; Chang-Sun Park, Yong-Se Kim (Byun), Huh, Joo-Sung Kim; Chio, Cha. MEXICO-STAD De Mexicanen bidden om extreme warmte en veel smog als hun nationale elftal vanavond in het Azteken stadion de strijd aanbindt met de Belgen. In de voetbaltempel zullen 114.00p supporters het duel lijfelijk bijwonen, de overige „hinchas" zullen gekluisterd zijn aan televisie of radio. Drie jaar lang heeft het Mexicaanse voetbal op de dag van van daag gewacht. „D-day voor het Mexicaanse voetbal", schreeuw de het grootste sportblad Ovaciones uit. „De hel zal losbreken na een nederlaag", zo zette het blad coach Bora Milutinovic (42) voor het blok, die de intensieve voorbereidingscampagne van voortdurende trainingskampen, weinig competitievoetbal en 70 oefenwedstrijden voorschreef. Vandaag, de vierde speeldag, moet voor het Mexicaanse volk het eerste hoogtepunt van het wereldkampioenschap worden. De overwinning op België zal de sociale nood voor even naar de achtergrond dringen. Het vertrouwen van de Mexicanen in de eigen équipe is onwankelbaar. Het „ola verde", de klassieke aanmoedingskreet van het thuisfront, is in de Mexicaanse me tropool gedurende deze dagen gemeengoed. Evenals het lachen de gezicht van Hugo Sanchez op de buis. De topscorer van Real Madrid is voor de Mexicanen wat Chur chill was voor Groot-Britannië in de Tweede Wereldoorlog. Het volk verwacht dat hij het elftal, het land er stapsgewijs door zal slepen naar de tweede ronde, naar de laatste vier, naar de finale, naar de wereldtitel. Er bestaat weinig twijfel dat Milutinovic op de eerste postkoets richting de Verenigde Staten gezet wordt, als hij het zou wagen Hugo buiten de basis te houden. Hugo is publiekelijk bezit, het idool van Mexico, rijk en arm, jong en oud. Op de televisie is hij deze dagen niet weg te slaan. In allerlei gedaanten is hij te be wonderen. Als voetballer, maar vooral als aanprijzer van Coca- Cola, een automerk, chocolade en een hotel in Acapulco. Hugo wordt lachend rijk, als hij dat al niet was. De entrée van Sanchez in de nationale elf heeft ook zijn scha duwkanten, al wil het volk daar niets van weten. Door verplich tingen bij Real Madrid voegde Sanchez zich pas in een laat stadi um bij de Mexicaanse ploeg. Zijn komst veroorzaakte frictie en gekissebis. Maandenlang was de ploeg naar buiten gekomen als een hechte groep. Op de dag van Sanchez' terugkeer viel dat masker af en werd er openlijk geruzied over degene die zijn plaats zal moeten afstaan aan de goleador, de goaltjesdief. Voor de spelers is de druk bijkans verpletterend. Alleen San chez zal zonder vermomming op het Momumento a la Indepen- dencia en het knooppunt van La Reforma en Insurgentes in Mexico-Stad kunnen rondlopen, als de resultaten uitblijven. Hij kan in de ogen van de hinchas niet falen, de rest van het elftal wel. Bora voorop, zoals Milutinovic in de volksmond wordt ge noemd. ^sportuitslagen TENNIS Open Franse kampioenschappen Herenenkelspel, achtste finales: Le conte (Fra)-De la Pena ((Arg) 6-1,6- 2,6-1; Tsjesnokov (Sov)-Maciel (Mex) 6-4,6-1,4-6,6-1; Pernfors (Zwe)-Jaite (Arg) 6-1,3-6,7-6(8-6),7-6(7-3); Becker (Wdl)-Sanchez (Spa) 6-0,4-6,4-6,6- 4,6-2 Oamesenkelspel, kwartfinales: Lloyd-Evert (Vst)-Bassett (Can) 5-7,6- 2.6-1; Mandlikova (Tsj)-Graf (Wdl) 2- 6.7-6(7-3),6-1 Herendubbelspel, derde ronde: Kriek/Lloyd (Vst/Eng)-Dyke/Masur (Aus) 4-6,6-2,8-6 Herendubbelspel, kwartfinales: Fitz gerald (Vst)/Smid (Tsj)-Luza/Tiberti (Arg) 6-3,6-7(2-7),6-1 Damesdubbelspel, derde ronde: Na vratilova (Vst)/Temesvari (Hon)-Mes- ker (Ned)/Paradis (Fra) 4-6,6-1,6-2; Parkhomenko/Savsjenko (Sov)-Bun- ge/Pfaff (Wdl) 6-7(7-9),6-2,6-4; Jor- dan/Moulton (Vst)-Paz/Wade (Ar- g/Eng) 6-0,6-4; Smith/Walsh (Vst)- Horvath/Marsikova (Vst/Tsj) 7-5,2- 6,6-4 Gemengd dubbelspel, tweede ron de: Gildemelster/Arraya (Per)-Bakkum- /Nijssen (Ned) 3-6,6-3,6-4; Suire/P- ham (Fra)-Smith/Gonzales (Vst/Per) 7-5,7-6(7-5); Monteiro/Motta (Bra>-Et- chemendy/Felgate (Fra/Eng) 6-1,6-2; Herr/Lozanö (Vst/Mex)-Tanvier/Krat- zman (Fra/Aus) 6-4,7-6(7-5) SCHAKEN Toernooi in Bugojno Zesde ronde: Miles (Eng)-Timman (Ned) 1-0; Portisch (Hon)-Karpov (Sov) 0,5-0,5; Spasski (Fra)-Joesoe- pov (Sov) 0,5-0,5; Ljubojevic (Joe>- Sokolov (Sov) afgebroken. Stand: 1. Miles 3,5; 2. Spasski 3; 3. Ljubojevic, Sokolov 2,5 2 afg.; 5. Karpov, Por tisch 2,5 1 afg.; 7. Joesoepov 2 1 afg.; 8. Timman 1,5 1 afg. WIELRENNEN Ronde van Italië 22e en laatste etappe: 1. Van Lanc- ker (Bel) 2.39.19; 2. Bottoia (Ita) op 1.09; 3. Blncoletto (Ita) z.t.; 4. Kiel (Zwe) z.t.; 5. Bruggmann (Zwl) op 1.11; 6. Santamaria (Ita) z.t.; 7. Ber- nardeau (Fra) z.t.; 8. Vanderaerden (Bel) op 1.14; 9. Colage (Ita) z.t.; 10. Rosola (Ita) z.t.; 11. Petlto (Ita) z.t.; 12. Ricco (Ita) z.t.; 13. Ghiotto (Ita) z.t.; 14. Cavallo (Ita) z.t.; 15. Da Sllva (Por) op 1.17; 21. De Keulenaer (Bel) z.t.; 23. Bontempi (Ita) z.t.; 25. Moser (Ita) z.t.; 26. Visentini (Ita) z.t.; 34. Van Houwelingen (Ned) z.t.; 44. Lubber- ding (Ned) z.t.; 47. Van der Poel (Ned) z.t.; 48. De Wolf (Bel) z.t.; 51. Kuiper (Ned) z.t.; 61. Lemoond (Vst) z.t.; 74. Saronni (Ita) z.t.; 75. Breukink (Ned) z.t.; 90. Van Poppel (Ned) z.t.; 91. Ha- bets (Ned) z.t.; 118. Pelper (Aus) z.t.; 122. Van der Velde (Ned) z.t.; 123. Van Vliet (Ned) z.t.; 131. Verhoeven (Ned) z.t.; 132. Lammerts (Ned) z.t.; 133. Jakobs (Ned) z.t.; Eindklasse ment: 1. Visentini (Ita) 102.33,55; 2. Saronni (Ita) op 1.02; 3. Moser (Ita) op 2.14; 4. Lemond (Vst) op 2.26; 5. Cor- tl (Ita) op 4.49; 6. Chioccloli (Ita) op 6.58; 7. Da Silva (Por) op 7.12; 8. Glo- vannettl (Ita) op 8.03; 9. Rüttimann (Zwi) op 9.15; 10. Munoz (Spa) op 11.52; 11. Vandi (Ita) op 12.40; 12. Paganessi (lta)op 13.34; 13. Colage (Ita) op 15.21; 14. Van Lancker (Bel) op 17.51; 15. Worre (Den) op 18.37; 16. Van der Velde (Ned) op 24.03; 17. Wilson (Aus) op 26.22; 18. Thurau (Wdl) op 26.27; 19. Ceren (Joe) op 26.34; 20. Contini (Ita) op 27.41; 22. Kuiper (Ned) op 29.08; 38. De Wolf (Bel) op 54.53; 62. Habets (Ned) op 1.41.14; 70. Lammerts (Ned) op 1.46.23; 71. Breukink (Ned) op 1.48.39; 79. Van Vliet (Ned) op 2.03.12; 93. Van Houwelingen (Ned) op 2.24.34; 96. Lubberding (Ned) op 2.27.08; 111. Jakobs (Ned) op 2.47.15; 116. Peiper (Aus) op 2.53.07; 118. Van der Poel (Ned) op 2.54.16; 124. Vanderaerden (Bel) op 3.01.26; 125. Van Poppel (Ned) op 3.04.20; 129. De Keulenaer (Bel) op 3.07,12; 130. Verhooeven (Ned) op 3.09.08; 143 en laatste Daniele Asti (Ita) op 3.55.33 Dauphiné Libèró Achtste etappe: 1. Ducrot (Ned) 106 km in 2.34,47, 2. Haeflinger (Zwl) op 1.58, 3. Marie (Fra), 4. Devos (Bel), 5. Solleveld (Ned), 6. Gallopin (Fra), 7. Wouters (Bel), 8. Leclercq (Fra), 9. Peeters (Bel), 10. Duclos-Lassalle (Fra); Negende etappe: 1. Bernard (Fra) 51.17, 2. Fignon (Fra) op 50 se conden, 3. Duclos-Lassalle (Fra) op 1.04, 4. Berard (Fra) op 1.44, 5. Pelier (Fra) op 1.53, 6. Zoetemelk (Ned) op 1.59, 7. Marie (Fra) op 2.09, 8. Le clercq (Fra) op 2.12, 9. Aja (Spa) op 2.43, 13. Solleveld (Ned) op 3.16. Eindklassement: 1. Zimmermann (Zwi) 34.16.28, 2. Pensee (Fra) op 3.18, 3. Zoetemelk op 3.44, 4. Bagot (Fra) 3.36, 6. Claveyrolat (Fra) op 5.07, 7. Bernard op 5.12, 8. Roosen (Bel) op 5.25., 9. Caritoux (Fra) op 7.06, 10. Berard (Fra) op 9.22. Ronde van Groot Brittanë Achtste etappe: 1. Abdoesjaparov (Sov) 2.56.19; 2. Sutton (Aus); 3. El liott (Engeland); 4. Perny (Tsj); 5. Sherwen (Eng) allen dezelfde tijd; Al gemeen klassement: 1. McLoughlln (Eng) 27.33.22; 2. Elliott (Eng) op 15 sec; 3. Sutton (Aus) op 3.15; 4. Oegroemov (Sov) op 3.17; 5. Skibby (Den) op 3.53 ZEILEN Open Europees kampioenschap FD bij Moscenicka Eerste race: 1. McLoughlin (Can); 2. Sato (Jap); 3. Shpilko (Sov); 7. Haak man (Ned); 12. Koning (Ned)

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9