Yisentini maakt bluf waar Jan Siemerink de te kloppen man "Vader is Hema-fan omdat hij met z'n nieuwe overhemd weer goed voor de dag komt! EÊ23 Urs Zimmerman wint Dauphiné Libéré DÖJaari 14 Miljoen fens. Sportwereld SPORT CéktaeCouAcml DINSDAG 3 JUNI 1986 PAGINA 8 MERANO Op de dag dat hij zijn 29e verjaardag vierde maakte de Italiaan se wielrenner Roberto Vi- sentini gisteren als win naar van de Giro zijn bluf van weleer waar. De snel ste man van de 69e Ronde van Italië, oud-wereld kampioen bij de junioren, paste in het Italiaanse rij tje van Adorni (1965), Motta (1966), Bertoglio (1975) en Bataglin (1981) tussen de kampioenen Anquetil, Merckx, Gimon- di, Hinault, Saronni en Moser in. In de afgelopen winter werd de basis gelegd voor de over- winnig van Roberto Visentini. Zijn sponsor wilde wel eens een grote ronde (Italië of Frankrijk) winnen en contrac teerde in de persoon van de Ier Steven Roche een peper dure kopman. Visentini, van huis uit rijk en daarom nooit een doorbijter, reageerde fu rieus. „Ik ben een betere wiel renner dan Roche", zei hij vóór de Ier in de ^esdaagse van Parijs in november zijn knieën kapot reed. „Ik zal het bewijzen in de Giro. Ik weet zeker dat ik de Giro kan win nen als ik er alles op mag zet ten en de Tour kan vergeten". Met Grassi op de achtergrond en Roche met pijnlijke knieën in een knechtenrol groeide Vi sentini van Italië's nummer drie naar nummer één in een ronde, die voor Greg Lemond was uitgetekend. De Ameri- Hij was er altijd, maar stak er nooit bovenuit. Een valpartij tijdens de tweede etappe op Si cilië kostte hem dik anderhal ve minuut en gelijk de eindze ge. Lemond bleef ondanks alle ontwikkelingen tegen minuten achterstand aanhikken. Het moreel van zijn ploeg zakte met de dag en in de beslissen de laatste bergetappe kon hij geen inspiratie vinden in de moeilijkheidsgraad van de bergen voor een sprong naar de top. Ploeg Post Het ploegen klassement van de Giro werd gewonnen door de ploeg van Moser. Eerste in het bergklassement werd Munoz. Marco Giovannetti won het jongerenkïassement en het klassement van de „vliegende etappes" was voor Teun van Vliet. Met de overwinning van de Belg Eric van Lancker in de slotetappe eindigde de Ron de van Italië voor de ploeg van Peter Post toch nog opper best. Maar eind goed beteken de voor de sterren ploeg niet al goed. Bij de inschrijving voor het grote debuut in Italië werd aan meer gedacht dan de twee ritzeges van Johan van der Velde (negentiende etappe) en Eric van Lancker (22e). Phil Anderson moest meedoen voor de roze leiderstrui en de Belg Eric Vanderaerden werd ge acht zich te onderscheiden in de lange reeks massasprints. De Australiër bleek matische aandoening te heb ben en de Belgische ex-kam pioen raakte zo hopeloos uit vorm dat hij onder de middel maat zakte. Kapitein Henk Lubberding werd er overspan nen van. Het zag er naar uit dat één van de duurste ploe gen met lege handen naar Ne derland zou moeten terugke ren. Ploegleider Post meende dit ook te voorzien en liet zijn renners daarom meesprinten voor premies, waar in betere tijden achteloos aan voorbij ge fietst werd. In het slotweek- einde, toen het weer slechter werd, brak voor de ploeg als nog de zon door. Johan van der Velde won de bergetappe in Pejo Terme, Eric van Lanc ker volbracht een succesvolle solo van dertig kilometer in het afsluitende criterium in eindpunt Merano en kreeg nog een auto op de eerste prijs toe. beker die het verdiende met Finalisten biljartstrijd DEN HAAG In Samonda in het Haagse Zuiderpark zijn gisteravond de laatste biljart wedstrijden gespeeld in de voorronde van het kadertoer- Henk Kuiper-bokaal". Van de Jongen weg bij MVV MAASTRICHT Nico Jon gen gaat weg als manager bij MVV. De kritiek aan zijn adres is hem te veel geworden. Jongen wordt het grootste deel van de schuld in de schoenen geschoven ten aanzien van het slecht functioneren in de afge lopen maanden van MVV, dat op de laatste dag van de Ne derlandse voetbalcompetitie naar de eerste divisie degra deerde. 24 deelnemers bereikten er 12 de eindronde, waarin ieder op zaterdag 14 juni twee partijen moet spelen. Als beste twaalf zijn geëindigd: Joop Hansen (met gemiddeld 14 prestatie- punten), Leen Schouten (14), Theo Wanders (12.57), Sjaak Poot (11.75), Henk Heller (11), Jan van Gulik jr. (10.5), Wally vd Oetelaar jr.(8.75), Ab Droog (8.5), Ab Mensink (7.25), Ed de Meyer (6.5), Aad Jutte (4.5) en Hans Verdoold (4.5). De uitslagen van gisteren zijn: le ronde: Jan Neefe-Leen Schouten 51-207 in 10 beurten (respectievelijk -10 en +21 prestatiepunten), Cees van Spronsen-Ron van Deventer 216-161 in 20 (0 en 0). Cor d'Ancona-Sjaak Poot 111-209 in 14 (-3 en +15); 2e ronde: Poot-Van Spronsen 197-231 in 20 (+4 en +7), Neefe-Van De venter 213-152 in 19 (+8 en 0), d'Ancona-Schouten 150-220 in 19 (-3 en +6). Nederland krijgt ek en wk schaatsen DEN HAAG De internatio nale schaatsunie (ISU) heeft tijdens het congres in Oosten rijk voor 1987 het Europese kampioenschap dames en het wereldkampioenschap allroun- ders heren aan Nederland toe gewezen. De titelstrijd van de heren zal worden afgewerkt op de dan overkapte baan in Heerenveen. Het EK dames gaat waarschijnlijk naar Gro ningen. Een jaar later wordt de Europese titelstrijd voor he ren in Nederland afgewerkt. De KNSB denkt voorlopig aan de Haagse Uithof als plaats van handeling. NYONS De Zwitser Urs Zimmermann heeft gisteren de Dauphiné Libéré gewon nen. De negende en laatste etappe leverde een zege op voor de Fransman Jean-Fran- cois Bernard. Joop Zoetemelk eindigde als derde. Ook in de slotetappe, een individuele tijdrit over 35,9 kilometer, was Zoetemelk, zesde, de beste Ne derlander. Met zijn zege is Zimmermann is de eerste Zwitserse wielren ner in de historie die de Daup hiné Libéré op zijn naam heeft De overwinning van de 26-ja- rige Zimmermann kwam in de afsluitende tijdrit niet meer in gevaar. Hij werd weliswaar slechts achttiende op drieën halve minuut van de winnaar, maar zijn concurrenten deden het aanzienlijk matiger. De bij na veertigjarige Joop Zoete melk verbaasde de volgers met een nieuwe krachttoer. Door zijn zesde plaats in de tijdrit kwam hij in het eindklasse ment uit op de derde plek, achter Zimmermann en de Fransman Ronan Pensee. De slotrit tegen het uurwerk over 35,9 kilometer was een prooi voor Jean-Francois Ber nard, die zijn landgenoot Lau rent Fignon vijftig seconden voorbleef. Gilbert Duclos-La- salle moest ruim een minuut toegeven. Bernard had ook de proloog al op zijn naam ge bracht. In de ochtenduren zorgde Maarten Ducrot voor een Nederlands succes door op weg naar Camaret zijn Franse medevluchter Laurent Biondi van zich af te schudden. Tips Duindigt WASSENAAR Voor woensdag en op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start IERLANDPRIJS: Ai Capone. All Star Ashton en A Plenty Speed. LONDENPRIJS. Amigo de Queen, Yes Fortuna, Zelando Uiterdijk. EPSOM-PRIJS: Caelic Gross, Runa- iy en Jetty's JJ3LINPRIJ Is P en Zak FRANKRIJKPRIJS: Zingaro Last, BELGIEPRIJS: Wenri Wedden op Epsom Derby mogelijk LONDEN De Epsom Derby wordt al meer dan 200 jaar verreden en heeft heldenver halen en dramatische gebeur tenissen opgeleverd. Van de derby wordt gezegd dat het de meest spectaculaire, adembe nemende en gevarieerde koers binnen de rensport is. Woens dag 4 juni is het weer zo ver. Vorig jaar bedroeg het totale prijzengeld 1,4 miljoen gulden. De afstand van de koers is l'/i mijl over golvend terrein, het geen alles van paard en jockey vraagt. Naarmate de eerste woensdag in juni nadert, wordt in de kranten en op de t.v. een „derby-koorts" ge creëerd in Engeland. Voor het eerst in de geschiede nis van de Nederlandse paar- desporttotalisator is het moge lijk om weddenschappen op deze Epsom Derby af Te slui ten. Dit is heden mogelijk in de wedkantoren in Nederland, o.a. op de Haagse Markthof, en op de koersbanen tot enkele minuten voor de start woens dagmiddag om 16.30 uur. Het 9.Arokar, lO.Nomrood, ll.Sharrood, 12.Nisnas, 13.Tisn't, 14.Sirk, lS.Hol- low Hand en 16.Mr John. Waar schijnlijk zijn de nummer niet de juiste nummers die de paarden op Epsom dragen maar gelden hier weer voor de totalisator. Onze tip voor de Epsom-Derby: Bold Arrangement (4). Geen winnaar in lotto 22 ;rd. De prijsverdeling ii Margot van Overloop, B-favoriete op De Munnik. LEIDERDORP In Leider dorp kunnen deze week weer de eerste punten worden vero verd in het Leidse Courant Tennis Circuit. In tegenstel ling tot de toernooien van TV Nieuwe Sloot (D25+ en E25+), MVKV (D30+ en dubbelspe len) en TV Nieuwkoop (D35+ en E35+) die door de ge hanteerde leeftijdsgrenzen buiten de LC-boot vallen worden immers tijdens het toernooi van De Munnik wél onderdelen (B, C en D) zonder leeftijdslimiet gespeeld. De kans dat het evenement in Leiderdorp direct de nodige klaarheid zal scheppen in de krachtsverhoudingen binnen het Leidse district is duidelijk aanwezig. Mede omdat de ster kere spelers binnen het dis trict in deze eerste toernooi- week vanzelfsprekend voor De Munnik kozen, mogen de lijsten in B, C en D er zeker zijn. Had Jan Siemerink vorig jaar als nieuwkomer in B nauwe lijks iets te verliezen, dit sei zoen zal dat in de Leidse re gio anders zijn. De in Uni cum dienst spelende Rijnsbur ger voert de grote B-lijst (meer dan 50 spelers) aan en zal het volgens planning in de finale moeten gaan opnemen tegen clubgenoot Freek van der Capellen. Jan Willem Lugthart én Freek Tanis com pleteren de top vier, terwijl de voor OTC spelende Hennie Koemans als vijfde staat ge klasseerd. Michael van der Berg lijkt met zijn zesde plek wat ondergewaardeerd. Ook bij de B-dames wordt een Uni cum finale verwacht. Margot van Overloop, tot vorig sei zoen nog voor De Munnik ac tief, en Tine Langeveld zijn inderdaad de grootste kans- hebsters, nu Heieen van de Berg de ongunstige vierde plaats toebedeeld heeft gekre gen. Zoals gebruikelijk werd tot nu toe in B nog niet al te veel ge speeld. Wel kwamen OLTC- clubgenoten Marco Visser en Marius Pieters al tot winst. Visser versloeg Pim de Waard uit Heiloo, Pieters klopte An- dré Weening. In beide geval len was de uitslag 6-2, 6-3. In het HEC wordt op De Mun nik van Philip Nagtegeller verwacht dat hij de titel zal binnenslepen. Bart Krans, Jan Baan en sterke Marcel Lolling zullen dat willen verhinderen. De kans dat Hans van Bijster- veldt zich met de verdeling van de hoofdprijzen gaat be zighouden lijkt niet zo groot. Tegen Unicummer Hans de Roode kwam de computerge stuurde Munnik-man slechts met de hakken over de sloot: 5-7, 6-3, 7-6. Bij de C-dames moeten Pascal Jongmans en Leontine Poots de finale ha len. Bionda Zonderop en (vooral) Carola Geerlings zou den echter wel eens heel erg lastige hindernissen kunnen blijken te zijn. Luc van Wijk was dat gisteren al voor Erik Bolten, de lijst aanvoerder in het HED. Bol ten redde het overigens toch tegen de speler van Forescate: 4-6, 6-2, 6-2. Jan Hein Bader, die de tegenstander van Bolten moet gaan worden, hield zich zelf in de race door twee wed- strijdpunten te overleven in het duel met Tim Bavelaar: 6- 3, 6-7, 7-6. Annette Hooghoudt en Liiiane van Heteren zijn de singelende dames. Van num mer drie, Miriam Siemerink, zal het tweetal in ieder geval geen last meer hebben. De zus van Jan verloor van Karin van der Meij: 3-6, 6-7. Bij de D dertigplussers wordt nogal wat verwacht van John Dahlhaus, die zowel in de single als in de mixed als win naar is aangewezen. Ook Cees van Gelderen dient, evenals Helga Voskuil, nogal wat ere plaatsen te voldoen aan de eisen van het plaatsingscomité. Het onderdeel veteranen telt slechts een onderdeel. Het HEV, derhalve. Lijstaanvoer der Jan de Groot is met recht een oude bekende, de nummer twee op de lijst daarentegen. Har Meijer, een in die catego rie betrekkelijke nieuwko- mer GERT-JAN ONVLEE 6. John van Overloop, 7. Mare Nije, 8. IJ. Sijpkens. DEC: 1. Pascal Jong mans, 2. Leontine Poots, 3. Bionda Zonderop. 4. Carola Geerlings. HDC: 1 Ban Krans/Marcel van Paridon, 2. in Hoekstra/Philip Nagtegeller. Mir 4. Gei Ver- San 3. Stei Plaatsing hart, 4. Freek Tanis. 5. Henny Koe- mans, 6. Michael van der Berg, 7. do Jansen/Jan Willem Lugthart. GDB: 1. Margot van Overloop/Freek van der Capellen, 2. Heieen van den Berg/Jan Siemerink. HEC: 1. Philip Nagtegeller, 2. Bart Krans, 3. Jan ?es en Remco Outs- Goldstaub/Ian Par- 4. Vincent Goedegebuure/Thijs Michielsen. DDD: 1. Van de Ben t/Voskuil, 2. Brouwer de Koning/A- lie Oudshoorn. GDD: 1. Margfeet Zeilmaker/Danny Lesquillier, 2. In- grid Bavelaar/Hans Engels. HED 30+: 1. John Dahlhaus, 2. Fred Stie- rum, 3. Cees van Gelderen. 4. Bertus de Klein. DED 30+: 1. Helga Vos kuil, 2. Alie Oudshoorn. HDD 30+: 1. Dick Dofferhof/Leo van Tongeren, 2. Cees van Gelderen/Fred Stierum. DDD 30+: 1. Ineke Knol/Hannie Verwoert, 2. Helga Voskuil/Micky van Waasbergen. GDD 30+: I. L. van de Male/John Dahlhaus. 2. Ine ke Knol/Cees van Gelderen. HEV: 1. Jan de Groot, 2. Har Meijer. a afloop van het toer- /oor junioren in Do- elftallen zal Voetbal - Voor deelneming aan de voorronden voor het Olympisch voetbal toernooi van 1988 in Seoel hebben zich 110 landen opgegeven, waaronder Nederland. Dit heeft de internationale voetbalfederatie FIFA maandag be kend gemaakt. De loting voor de kwalificatieronden wordt op 27 juni ver richt in Mexico. Gewichtheffen De Pool Kristof Piorczynski heeft i nooi om de Europese- en wereldtitels gewichtheffen naueschingen asiel aangevraagd in West-Duitsland. Voetbal De strijd om het landskampioenschap voc gaan tussen Ajax 2 en PSV 2. Het duel wordt vanavond om 19.30 uur in De Meer in Amsterdam worden gespeeld. Tafeltennis De Chinees Liang Gehang heeft het circuit in West-Duits land gewonnen. De zesvoudig wereldkampioen versloeg in de finale van het 70,000 marken-toernooi de Westduitser Georg Böhm met 21-12,21-14. Tafeltennis FTG Frankfurt heeft voor het damesteam Branka Batinic, de meervoudige Joegoslavische kampioene, aangetrokken. Batinic, afgestudeerd econome, heeft een contract voor een seizoen getekend bij de Westduits landskampioen. Voetbal Eerste divisieclub Emmen heeft het aantal contractspelers voor het volgend seizoen op zeven gebracht. De club contracteerde Raymond de Vries, de 21-jarige amateur-linksbuiten van FC Utrecht voor een jaar. Voetbal Het gewestelijk arbeidsbureau heeft de ontslagaanvrage van Heerenveen voor Jaap Schuurman geweigerd. Heerenveen heeft als gevolg daarvan de speler weer onder contract genomen. Jan de Jonge, de topscorer, blijft alsnog bij Heerenveen. Go Leiden heeft maandag het interstedentoernooi go gewonnen. Door een zege van 4-1 op Rotterdam verzekerde het Leidse vijftal zich van het offi cieuze landskampioenschap. Aan het toernooi werd ook meegedaan uit door teams uit Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Utrecht. Bulgaarse verbetert wereldrecord hoogspringen WENEN De Bulgaarse Stef- ka Kostadinova heeft een nieuw wereldrecord hoog springen voor dames gevestigd met een sprong van 2,08 meter tijdens atletiekwedstrijd in So fia. Zes dagen eerder had de 21-jarige Bulgaarse Europees- en wereldkampioene het re cord van 2,07 meter dat twee jaar geleden door haar^landge- Samaranch niet naar Papendal PAPENDAL De voorzitter van het internationaal Olym pisch Comité (IOC) Juan An tonio Samaranch, zal ondanks eerdere toezeggingen, zaterdag niet aanwezig zijn op het na tionaal sportcentrum Papen dal. Samaranch zou aanwezig zijn bij de finale van de Jeugd Olympische Dagen. De ope ning wordt nu verricht door de demissionaire secretaris van WVC, drs. Joop van der Reijden. Meer dispensatie bij tafeltennis DEN HAAG Bettine Vrie- sekoop en Mirjam Kloppen burg zullen het komende sei zoen meer vrouwelijke tegen standers tegenkomen in de he rencompetitie tafeltennis. De bondsraad gaf het bestuur van de NTTB op de voorjaarsver gadering in Den Bosch het groene licht de dispensatiere geling te versoepelen.Speel- sters die naar de herencompe titie willen overstappen, die nen aan drie voorwaarden te voldoen. Ze moeten behoren) tot de nationale damesselectie, minimaal negentig procent ge scoord hebben in de dames competitie en bij de heren in de tweede divisie of hoger kunnen spelen. Aan dié* crite ria wordt voldaan door Ellen Bakker, Patricia de Groot en Gerdie Keen. L_ Uni of gestreept overhemd van pol7 katoen. In bleu, beige, grijs of geel. Mt. 37/38- 43/44.25.75*®^ Diverse stropdassen, uni of gestreept, van o.a. katoen, acryl *77*1 of polyester. 9.75 JL Uni of gestreept overhemd met korte mouw.Pol./katoen. In wit, bleu, grijs, geel of mint. Mt 37/38- n Tricot herenpyjama in blauw, marine, grijs of bordeaux Mt 42/44-58. 22.75 Aanbiedingen geldig t/m 7 |uni '86

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8