k „Jongens pakken een geweer en dat maakt hen tot een man" gekleurd gezie RADIO/TELEVISIE geklócSotvumt DINSDAG 3 JUNI 1986PAGINA17 Theo Reitsma: de grote winnaar bij eerste WK-voetbal De grote winnaar uit de eerste wedstrijden in de wereldkampioenschappen voetballen is voor mij Theo Reitsma. Toen zondagavond de ge luidsverbinding vanuit Mexico het liet afweten en de stem van Kees Jansma wegbleef, leverde hij (zo te horen) probleemloos vanuit een com mentaarcel in het Hilversumse NOS-complex de begeleidende tekst bij de wedstrijd Spanje Brazilië. Reitsma ziet bij zoiets kans, steunend op zijn ja renlange ervaring, dezelfde beelden die u en ik ook zien, een extra dimensie te geven. Hij kent de spelers van naam, weet genoeg van spelsys temen en tactieken om het vertoonde spel toe te lichten en uit te leggen. Ik vind het maar knap. vooral omdat het uitvallen van zo n ge- luidslijn toch redelijk onverwacht gebeurt en je dan maar even snel de slagvaardigheid moet opbrengen om tweemaal drie kwartier tv-beel- den van commentaar te voorzien. Als Theo Reitsma kans zou zien deze verrich ting op dat peil gedurende een aantal wedstrij den vol te houden, zou de NOS van mij het complete verslaggeversteam uit Mexico kunnen terugroepen. Ik vind de Gooise geluidskwaliteit te prefereren boven het snerpende telefoonge luid vanuit Midden-Amerika, en de afstandelij ke nuchterheid van Reitsma boven de 'live' on vermijdelijke betrokkenheid van de reporter te plekke. Overigens houdt het spel in Mexico niet over. De eerste wedstrijden lieten naar mijn smaak wat teveel van dat FC Knudde-voetbal zien (u weet wel: „Tikkie terug Jaap!") en te weinig leuke passeerbewegingen en geslaagde een- tweetjes. Zelfs de Brazilianen hadden op dat ge bied maar weinig in huis; of ze durfden het te weinig te gebruiken, dat kan ook natuurlijk: de Omdat we zelf (ik bedoel dus: het Nederlands elftal) niet meedoen, moeten we ons als voet- balminnende televisiekijkers een andere favo riet uitzoeken. De Denen zullen wat dat betreft wel hoge ogen gooien: ze spelen een leuk potje voetbal en de helft van hen spreekt Neder lands. Dat laatste doen de Belgen ook wel, maar die waren er de schuld van dat Oranje niet meedoet, dus ze zullen bij ons niet hoog geno teerd staan. Objectieve liefhebbers van het spel zullen mis schien Brazilië of Frankrijk hoog in hun vaan del schrijven, welke landen immers bekend staan vanwege hun mogelijkheden tot het spe len van speels en technisch voetbal. Eén ding lijkt me vrij zeker: er zullen niet veel Hollan ders zijn die graag zien dat West-Duitsland de beker wint. Daarvoor zijn de anti-Duitse senti menten (die zowel kunnen dateren uit 1933-1945 als uit 1974) te sterk. Wie gnuifde vier jaar terug niet toen de Duitsers door Alge rije werden geklopt?... De beelden uit Mexico zien er tot nu toe rede lijk professioneel uit, al zijn er dan moeilijkhe den met het leggen van geluidslijntjes. De ca mera 's zien redelijk kans het spel te volgen, de extra camera's aan weerskanten van de doelen geven interessante aanvullende informatie (zo als over dat glas zuivere doelpunt van de Span jaarden dat werd afgekeurd) en er worden niet te veel shots van de tribunes of andere rand verschijnselen gemaakt. Tenslotte: hoeveel Nederlanders zouden er ook 's nachts naar de voetbalbeelden kijkenVoor de gemiddelde werkgever is het maar te hopen dat zijn werknemers zich een beetje inhouden, want het aanschouwen van alle avonden en nachten voetbal die op het programma staan, gaat ongetwijfeld ten koste van de arbeidsresul- taten. En dan heb ik het nog niet eens over al die uren tennis die ons in de komende weken ook nog te wachten staan... RENE DE COCQ IKON - DOCUMENTAIRE: KHOMEINY'S BOYS HILVERSUM „Jongens pakken een geweer en dat maakt hen tot een man". .Khomeiny's boys" vechten in naam van de islam, allah en de ayatollah Khomeiny hun heili- en vooral uitzichtloze oor log uit tegen Irak. De IKON zendt de door de Deense regis seur Frode Pedersen gemaakte documentaire „Khomeini's boys" vanavond uit om 19.12 uur op Ned. II. Het is het aangrijpende en op de werkelijkheid gebaseerde verhaal van Iraanse vluchte lingen die naar Denemarken gevlucht zijn. Eén van hen is Hassan. Hij is een jongen van een jaar of zestien, die net als zijn leeftijdgenoten onder zwa re druk wordt gezet om lid te worden van de ultra-rechtse jeugdorganisatie „Bassidj". Deze jongens worden vervol gens ingezet als kanonnenvoer in de oorlog tegen Irak. Hassan wordt op school onder de neus gewreven (slechte cij fers, vijandigheid van klasge noten) dat het beter is bij de Bassidj te gaan, de sleutel naar het paradijs. Zijn familie krijgt bovendien extra voedsel als hij het doet. Vrijwel dagelijks komt dezelfde boodschap in dringend via de tv over. En dat gebeurt niet alleen op de televisie; de leerlingen krij gen bijvoorbeeld een vredig ogende, maar dode jongen te zien. Verteld wordt dat hij in de hemel zal komen, hij is „goed". Daarnaast ligt een Khomeiny-soldaten bereid tot de strijd. eveneens dode, maar deerlijk toegetakelde lotgenoot. De jon gens horen dat hij in de hel zal komen. Waarom zal duidelijk zijn. Alles wordt in 't werk ge steld om de oorlog van Kho meiny heilig te verklaren. Bij de schietoefeningen op poppen wordt de jongens voor gespiegeld: „Denk je maar in dat het die schoft van Saddam Hoessein is" (de leider van de Iraki). Maar voorop staat toch die prachtige strijd voor de is lam, die later onvermijdelijk het paradijs zal brengen. Dat de werkelijkheid niet zo fraai is vertelt Abbas, de broer van Hassan, die gewond uit de oorlog tevoorschijn is geko men. Hij meldt dat het vrese lijk was, dat zijn makkers zijn gedood en dat die mooie ver halen over de strijd voor de is lam alleen maar ellendige pro paganda zijn: „Die hele oorlog is zinloos". Hassan is zo onverstandig om dit op school te melden. Hij wordt direct door een klasge noot verraden en de „Revolu tionaire Garde" rukt meteen uit om Abbas, de contra-revo lutionair, te vermoorden. Deze weet echter op 't nippertje te ontsnappen en voor veel geld zijn smokkelaars bereid hem over te grens te brengen. Alleen het slot is anders dan de werkelijkheid. Want daarin zien we een droevig kijkende Hassan in een jeep zitten, op weg naar 't front en vermoe delijk ook op weg naar de dood. Terwijl de jongen nu na tuurlijk hoog en droog in De nemarken zit. Vele Iraanse jongeren zijn niet zo gelukkig (geweest). MARTIN VOORN Martinde allesregelaar in Britse comedy-traditie HILVERSUM - Er zijn mensen die actief aan het vereni gingsleven deelnemen. Er zijn er ook die dat passief doen. Van beide type mensen bestaan er fanatieke uitvoeringen. In de Engelse comedy-serie 'Ever Decreasing Circles', van avond op NCRV-tv om 20.28 uur, draait het allemaal om Martin (Richard Briers). Martin is de hardwerkende echtgenoot van Ann (Penelope Wilton), die verslaafd is geraakt aan buitenhuiselijke non profit activiteiten. Hij is bij voorbeeld voorzitter van de be wonersvereniging van de straat waarin hij woont. Hij heeft een functie binnen het bestuur van de tennisvereniging, is actief lid van de Motor Club en maakt deel uit van het be stuur van de cricket club. Snooker (biljart) en darts zijn ook sporten die in clubverband op zijn organisatorische capaci teiten mogen leunen. En dan vergeten we voor het gemak maar even de Rotary-club, de voetbalclub en een oud, lich telijk paranoïde vrouwtje in een bejaardentehuis, die weke lijks bezoek van Martin krijgt, omdat hij vindt dat dat tot zijn 'sociale plicht' behoort. In de eerste aflevering van de uit zestien afleveringen be staande serie, staat Martin's straat centraal. Daar gebeuren twee belangrijke dingen: er dendert dagelijks vrachtverkeer doorheen, omdat een buurtbewoner het beroep van truck- -chauffeur uitoefent. Bovendien vindt de trucker het heel normaal dat hij thuis de nacht doorbrengt en dat hij met zijn auto - een boven-modale tien-tonner - naar huis rijdt. Mar tin, de beschermengel van de leefbaarheid van de buurt, denkt er anders over. Een andere gebeurtenis in de straat betreft de komst van Paul (Peter Egan), de eigenaar van een kapsalon. Hij is de nieuwe buurman van Martin en Ann. Wanneer Martin op een middag thuis komt, na een depressief uitje met een spor tief clubje kinderen, zit Paul samen met Ann aan de keu kentafel. Hij komt zich even voorstellen. Martin-de-alles-re- gelaar wil Paul onmiddelijk bij zijn nuttige en nutteloze acti viteiten betrekken, zonder zich echt voor Paul persoonlij^ te interesseren. Hij rent naar z'n werkkamer, die bestaat uit rekken vol stencils en een ouderwetse slinger-stencilmachine, om een 'actiepakket' voor Paul te halen. Beneden gekomen zet hij netjes Paul's naam op de map, als ware zijn buurman een verlegen scholier die zich schuchter komt aanmelden bij een voetbalvereniging. Paul vindt het nogal belachelijk en steekt dat niet onder stoelen of banken. Dat had hij beter niet kunnen doen: De verhouding tussen Martin en Ann roept beelden op van een ander Brits comedy-echtpaar: George and Mildred, echt Brits in hun humor. EDWIN BAKKER 15.15 De Witte Leeuwen (White Lions), Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Mei Stuart naar het boek van Chris McBride. Met o.a. Michael York en Glynnis O'Connor 16.30 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.30 Vrouwtje Theelepel, tekenfilm, 16.45 Naast de deur, filmpje over klein lief en leed van die ren, dat zich vlak naast de deur afspeelt en om 17.00 Michiel van de Hazelhoe- ve. Afl.: Het gedresseerde varkentje (herh.) NOS 17.30 V26-Journaal NCRV 17.46 Simple Minds in Ahoy, fragmententen van de concerten die de Simple Minds op 2 en 3 december vorig jaar gaven in Rotter dam. Met o.a. 'Don't you (forget about me)', 'Sancti fy yourself en 'Alive and kicking' TELEAC 18.25 Klu8seninhuis(11) NCRV 18.55 Superhaai, tekenfilm 19.00 Het Kolob Mysterie (slot), science-fiction serie voor de jeugd. Afl. 6: Contact 19.25 Dodger, Bonzo en de rest, 20.00 20.28 22.40 22.45 NOS Journaal NCRV Alles draait om Martin (1), zevendelige Engelse co medy-serie It's all in the game, com puterquiz voor middelba- re-scholieren gepresen teerd door Hans Brian Hier en Nu, actualiteiten rubriek met een eigen re portage over politie en ra cisme, waarin wordt inge gaan op de vraag hoe poli tiemensen omgaan met mensen uit andere cultu ren en wat er wordt ge daan aan bestrijding van vooroordelen. Er wordt een vergelijking getrokken tussen Engeland, waar men onder meer anti-ra- cismetrainingen aan poli tiemensen geeft en de Ne derlandse situatie Kerkepad, tocht langs fraaie kerken temidden van schilderachtige dor pen. Afl.: Stadsroute Dok- kum Dertien persoonlijke ont moetingen, meditatie Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. De vangst van een massa moordenaar veroorzaakt grote beroering, zelfs bij Joyce Davenport. Belker wacht nog steeds op Ro bin, die op punt van beval len staat RVU 17.00-17.30 Binnenkant/bui tenkant (5), serie over op groeien en opvoeden FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Khomeini's boys, gedra matiseerde documentaire, gebaseerd op verhalen van Iraanse vluchtelingen in Denemarken (zie elders op deze pag.) NOS 19.55 WK Voetbal. Rechtstreek se reportage van de west- rijd Mexico - België. Com mentaar: Rik de Saede- leer. Tijdens de rust om ca. 20.45 Amsterdam en de Olympische Spelen 1992 (2), serie programma's over de kandidatuur van de stad Amsterdam voor de Olympische Spelen 1992. Om 21.50 Samenvat ting van de wedstrijd Alge rije - Noord-lerland met commentaar van Kees Jansma 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven 23.05 Studio Sport extra. Ten* nis: Open Franse Kampi oenschappen op Roland Garros 23.50-01.50 WK Voetbal. Recht streeks verslag van de wedstrijd Portugal - Enge land. Commentaar: Alain Coninx europa tv Weerbericht en programma schema Kinderprogramma's Programmaschema Europa Countdown, popmu ziek met Adam Curry Weerbericht Sports Report: WK Voetbal World Watch, weerbericht en Europa Report Dick Turpin, tv-serie Eureka, magazine Focus on European Culture: Holland Festival '86 Sports Report World Watch, weerbricht en Europa report filmnet 17.00 Airwolf, afl.: Sins of the past 17.50 Corvette Summer 19.35 Cliffhangers, afl.: Watery Gra ve; Attack of the phantom; Ri ders; Sepulchere of the unde- ad 20.30 Watermelon Man 22.00 Lies my father told me 23.35-02.20 Once upon a time in the west 17,55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Plons, kinderprogramma (herh.) 18.10 Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderprogramma. Afl.: Naar het land van de rei zende zon (herh.) 18.25 Er was eens... het heelal (II ëtait fois l'espace), informatie ve tekenfilmserie 18.50 De zeven van Blake (Blake's seven II), Engelse science-fic tion serie met o.a. Garreth Thomas en Paul Darrow. Afl. 1: De verlossing (Redemption). Orac, de super-computer, toont Blake en de zijnen een voorspelling van de nabije toe komst waarin hun ruimteschip, de Liberator, wordt vernietigd. Bovendien duiken de eigena ren van de Liberator op die hun schip opeisen 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Weerbericht 20.15 Kunstzaken 20.25 Brat Farrar (3). zesdelige En gelse serie naar de roman van Josephine Tey. Met Francis Matthews, Angela Browne, Do minique Barnes e.a. 20.50 Argus, Jan Rompey en Jessie de Caluwe lichten de media 21.50 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaamse-Na- tionale Omroep 22.20 Journaal en Coda: Stëndchen van R. Strauss uitgevoerd door Rita Piron, zang en Christel Kessels, piano brt 2 14.00-19.00 Tennis, vanuit het Ro land-Garros stadion in Parijs. Rechtstreekse reportage van de kwartfinales heren enkel en dames enkel. Commentaar: Daniël Mortier 19.30-02.00 WK Voetbal Mexico, sa menvatting van de wedstrijd Polen - Marokko met commen taar van Alain Coninx. Om 19.45 Rechtstreekse reportage van de wedstrijd Mexico - Bel gië met commentaar van Rik Saedeleer. Om 22.00 Uitgestel de reportage van de wedstrijd Algerije - Noord-lerland met commentaar van Kees Jans ma. 23.35 Samenvatting van de wedstrijd Mexico - België met commentaar van Rik Saede leer en om 23.45 Rechtstreek se reportage van de wedstrijd Portugal - Engeland met com mentaar van Alain Coninx rtbf 1 16.50-17.20 Schooltelevisie 18.15 La boïte aux images, teken films van Klimbo, Dare Dare Motus en De Smurfen 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto en lotto-joker 19.30 Journaal 19.50 WK Voetbal, rechtstreekse re portage van de wedstrijd Mexi co - België. Commentaar: Ar- sène Vaillant 22.00 Cine Club de minuit: Boy meets girl, Franse speelfilm uit 1984 met Denis Lavant, Mireil le Perrier, Carroll Brooks e.a. Regie: Léos Carax. Parijs 's Gaz Top presenteert „The Eu- rochart". Music Box om 17.00 en 23.00 uur. nachts aan de oevers van de Seine: Een vrouw verlaat haar minnaar en twee vrienden ma ken ruzie om een vrouw, waar bij de een de ander in het wa ter gooit. Later ontmoeten Mi reille en Alex elkaar. Te laat echter 23.40 Laatste nieuws tv 5 16.35 Le jeu de la vèrité: Eddy Mit- chel, amusementsprogramma met o.a. Johnny Halliday 17.35 Sports a l'une 18.30- Les trois premières minutes, filmrubriek 19.00 Le village dans les nuages, tv- 19.30 Une comédienne qui chante, une chanteuse qui joue: Adja- ni, documentaire 20.30 Sport 21.00 Les trois premières minutes, filmrubriek 22.00 Nieuws 22.30-00.15 E L'ceil de monocle, Franse speelfilm met o.a. Paul Merisse, Elga Andersen en Pierre Blanchard music box 17.00 (SEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 (SSunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 ElEd'a elite, met Edwina 20.00 EIRox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 QJSound and vision, met Gary Crowley 22.00 (S60 minute mix, met Martin Buchanan 23.00 UlEurochart (herh.) 00.00-01.00 (SSunie hits the screen (herh.) H Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. duitsland 1 15.30 Frauengeschichten: Helmsu- chung, reportage over Anne Ranansighes die als kind tij dens de oorlog uit Duitsland weggegaan is en nu in Sri Lan ka woont 16.15 SpaB am Dienstag, kinderpro gramma met Tom Jerry en FlipFlop 17.15 Mexico Magazine, met feiten, reportages en interviews bij de WK voetbal 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Kontakt bitte..., tv-serie. Afl.: Herrn Vogels Vogel 19.00 Karusell der Puppen. Afl.: Ju lia 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma met Robert Lembke 21.00 Monitor, actuele reportages 21.45 Oallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Onder druk. Pam kan nauwelijks ge loven dat Mark, naar wie ze zo lang gezocht heeft, plotseling weer opgedoken is. Mark legt haar alles uit en is van plan haar te helpen nu JR haar on der druk zet 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturweltspiegel. Presenta tie: Hansjürgen Rosenbauer 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff duitsland 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Mit 22 Bussen nach Ruanda. Ontwikkelingshulp op wielen 16.20 Junge Kunst für die Glotze. Afl. 1: Zwerftocht door het vi deolandschap 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrferte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Da lacht das Kënguru, van en met Paul Hogan en Peter von 16.20 Rate mal mit Rosenthal, vrolij ke quiz gepresenteerd door Hans Rosenthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 19.30 ffiWK Voetbal. Met om 19.30 ZDF-WM-Studio. nieuws en achtegronden uit Mexico. Om 20.00 Rechtstreekse reportage van de wedstrijd België - Mexi co. Commentaar: Eberhard Figgemeier. In de rust, om ca. 20.45 Heute-journal. 21.45 Sa menvatting van de wedstrijd Algerije - Noord-lerland. Com mentaar: rolf Kramer 22.30 E Der Tod ISuft hinterher (1). driedelige Duitse tv-film van Herbert Reinecker met Joa chim Fuchsberger, Marianne Koch, Gisela Uhlen e.a. Regie: Wolfgang Becker. Ingenieur Edward Morrison krijgt te ho ren, dat zijn zuster Alice zelf moord heeft gepleegd. Er is zelfs een getuige. Door een toeval komt Morrison erachter, dat deze man niet de waarheid vertelt 23.45-01.50 CnWK Voetbal. Om 23.45 ZWF-WM-Studio en om 00.00 Live vanuit Monterrey de wedstrijd Portugal - Engeland. Commentaar: Günter-Peter Ploog. In de rust om ca. 00.45 duitsland 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 10 Telekolleg II: Cursus Wiskun de vectoren en matrices. Les 8 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter, serie bui tenlandse reportages. Afl.: Die Manner sind zurückgekehrt, Reinhard Behm vanuit Portugal Rückblende. Portret van de 40 jaar geleden overleden Nobel prijswinnaar voor Literatuur Gerhart Hauptmann Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tucking Lande8spiegel: Ein Mann mit Eigenschaften. Portret van de politicus Otto Schilly Monitor im Kreuzfeuer Politische dokumentation: Das verlorene Paradies, Ne derlandse (VARA-)documentai- re over de verandering van de Pacific sinds de wereldmach ten dit gebied gebruiken voor hun atoomproeven Laatste nieuwe %ÉɧlÉf j Pamela (Victoria Principal), op de foto met Cliff Barnes (Ken Ker- cheval). krijgt plotseling weer te maken met de dood gewaande Mark Graison in „Dallas". Duitsland 1 om 21.45 uur. bbc 1 17.20 Professor Popper, kinderpro gramma 17.35 Lift off..., kinderserie 18.00 John Graven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 We are the champions, kin- 18.35 WK Voetbal, nieuws uit Mexico 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Terry and June, tv-serie. Afl.: Death of a salesman 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Kane and Abel (1), zevendeli ge Amerikaanse miniserie met o.a. Sam Neill 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 Kane and Abel (2) Amerikaan se miniserie 23.50 WK Voetbal: Engeland Por- 01.55 Weerbericht bbc 2 18.25 m Nieuwsoverzicht en weer bericht 18.30 Gevarieerd programma 19.00 The old grey wistle test, pop programma 20.00 Beating retreat: Grade two 21.00 The natural world, natuurfilm serie. Afl.: Days of the jackal 21.30 Top gear, auto- en motorma- 22.00 Gevarieerd programma 22.50 Bath festival: Het Nash En- 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.30 Open University itv Sooty Woody Woodpecker, teken filmserie Emmerdale Farm About Anglia, regionaal maga- WK Voetbal, Algerije - Noord- lerland Ladies in Charge, tv-serie Nieuwe First Tuesday T.J. Hooker Tuesday Topic sky channel [SMonsters of rock, met Amanda Redington [£IEngelse top 50, met Davod Jensen The Tales of Wells Fargo. Afl.: The counterfeiters The Lucy Show. Afl.: Lucy meets the Berles World Cup report, achter grondinformatie en interviews, gepresenteerd door David Bo- bin en Ray Clemence (Totten ham Hotspur) Green Acres. Afl.: The cow kil ling Pathfinders. Afl.: In the face of the enemy The Outsiders, dramaserie Cimarron City. Afl.: To beco me a man US College Football 1985/1986. Washington State - University of Southern Califor- nederland 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 15.00 De smurfen 15.15 Puppie 15.40 Letty (1), zesdelige En gelse jeugdserie 16.05 Webster, Amerikaanse comedy-serie 16.30 Onze levende planeet, Engelse docu mentaire-serie NOS 17.30 'AG-Jour- naal VARA 17.46 Da's lachten..! nederland 2 NOS 11.00 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampioenschappen Roland Garros VPRO 15.30 Blikska ters 15.49 Joni Jonee 16.23 Een Fin aan de vleugel 16.47 E Laurel Hardy: Laughing Gravy (1931) 17.06 De grote dikke beer vertelt 17.14 Bella en Guus 17.21-17.30 Pol brt 2 music box 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' (07.00). 'Sit tight' (08.00). 'Gaz bag" (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en 'The blues and soul show' (12.00). 13.00 EJHerh. duitsland 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Kulturweltspiegel 10.50 Was bin ich? 11.35 Karel Gott: In klingt ein Lied (herh.) 12.10 Monitor 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 (^Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Schüler machen Filme'17.30 Unterm Dach 17.45 Tagesschau duitsland 2 06.00-09.00 Guten Morgen Mexico. Reportages en nieuws 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.45 Mexico ex tra 15.40 [EITeletekst-overzieht 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, kinderserie 16.35 Grisu, der kleine Drache 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere, tv-serie bbc 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 14.00 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30-14.45 Bertha 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Dogtanian sky channel 08.45 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 American College Basketball 16.00 SPat Sharp show 16.45 HI Young, Free Single itv 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Port land Bill 13.10 Our Backyard 13.30 The Parlour Game 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Suomi, land of Finns 15.50 The Derby '86 17.00 Portland Bill 17.10 The Blunders RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen 00.02 VARA: De nacht klinkt anders 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 17.25 NCRV: Murray Perahia, piano. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Arnold Schalker, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 NOS: Holland Festival 1986. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Uitzending voor de landbouw. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Planten verzorgen. 21.00 Klussen. Les 10 (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Unies van de Middenstand. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 WK voetbal Mexico. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee, popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Volks- en etnische muziek. 19.00 Essay. 19.45 Nicolas de Flue, dramatische legende van Honegger. 20.30 Sinfonie-Orchester des Öster- reichischen Rundfunks. 22.30 De onwerkelijkheid, doe. 23.15-23.45 Serenade naar Plato, Bernstein. morgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 Journaal WK Voetbal. 07.35 De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13^0 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 Ook goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 06.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek u.d. barok. 10.30 Vespers for the feast of our lady of the Mount Carmel, Handel. 12.35 Orkestmuziek van Handel. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival Journaal. 13.12 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen, 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbe steding en 17.30-18.00 Verzoekplaten- programma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Wacht u voor de liefde. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Fauré en de Franse kamermu ziek (8). 12.30 Tafelmuzjek van Telemann en Lully. 13.10 Actueel. 13.30 Michael Ponti speelt Skrjabin. 14.00 La Traviata, opera van Verdi. 16.00 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17