De wereld bestaat uit wonderen RADIO/TELEVISIE £eidóc(3ommit MAANDAG 2 JUNI 1986 PAGINA 9 3^4 De wonderen zijn niet alleen de wereld nog niet uit, de wereld is samengesteld uit wonderen. De onstuitbare groeikracht van het leven, niet minder het verzwolgen worden door hoger gegra dueerde wezens, de eencelli- gen door meercelligen, mik- ro-organismen, en die weer door insecten, mijten en mie ren, en die op hun beurt door gewervelde dieren. Het leven bestaat bij de gratie van het oppeuzelen van elkaar. Tel kens een trede van hoger le ven. Al dat gewroet in de kleinste krochten van de aar de levert schrille voorbeel den op van de strijd om het bestaan, waar je bij enig in voelen gedeprimeerd van kan raken. David Attenborough, bekend van de BBC, dook daarin en maakte er twaalf tv-pro- gramma's van bijna een uur over. Deze zijn overgenomen door VARA-tv. Die begint komende woensdag met de uitzending, op Ned. I om 16.30 uur. Dat schijnt vooral een gunstig tijdstip voor scholieren. In zijn reis over de wereld, bijgestaan door een camera man, schuwde hij gevaren niet. Hij daalt rustig in een uitgedoofde krater om daar de algen te zoeken, die er al weer begin van leven begin nen te vormen. Attenborough geldt niet al leen als een doorzettende journalistieke vorser, ook in wetenschappelijke instellin gen slaat men hem hoog aan. Hij kreeg uit die kringen al enkele hoge onderscheidin gen. Zonlicht en water voert hij op als de onontbeerlijke le venbrengers. Twee /derde van de wereld bestaat uit wa ter en de helft van de aarde wentelt zonbeschenen rond. Vanuit de oceanen verbreidt zich het leven. Het ontstaat daar uit het lava, dat uit kra ters diep op de oceaambodem in het water binnendringt, daar de scheikundige stof sulfide oplevert, waarin bac- teriëel leven een aanvang neemt. Leven uit lava. Van daaruit kruipt het verder naar de hoogste bergtoppen, met voorop de onversaagbare plant, de rhododendron. HONGER Dieren, kleine knaagdieren, en apen vooral, voeden zich in afwachting van de banaan met deze wilde plant. Zij dra gen de zaden mee en brengen die over de hele wereld rond, traag maar gestaag. De rho dodendron, die betoverende bloem met als bakermat het Griekse eiland Rhodos, een dendron (struik) uit Rhodos dus, neemt in de instandhou ding van de schepping een plaats van betekenis in, want waar grotere gewelfde dieren zich vertonen op zoek naar dat voedsel, verschijnt de mens die via de jacht op leef tocht uit is. Waartoe de hon ger de mens al niet drijft, niet alleen de lege maag, ook de leefhonger. En dat niet alleen. Levende wezens zijn voortdurend be zig zichzelf aan te passen aan hun omgeving. Vissen, die op het droge terecht kwamen, ontwikkelden hun kieuwen tot vleugels, werden vogels. Bij gewervelde dieren in be vroren gebieden groeit beha ring onder de poten om de warmte vast te houden en uitglijden te voorkomen. Mensen onder de evenaar met de hele dag de hete zon boven het hoofd scheppen bloedlichaampjes die het bruin worden bevorderen, zodat zij gevrijwaard zijn te gen verbranding. Zo kan At tenborough uren doorgaan en dat doet hij dan ook. Hij vat dat allemaal samen onder de term „opmerkelijke t-4 natuurverschijnselen", maar het gaat wel over magische oerkrachten in de schepping, waar je verstand bij stokt. Al les wat hij op zijn reizen ont dekt en dat hij helder toe licht, legt hij ook schriftelijk vast, een op de natuur afge stemd logboek. Bij terugkeer had hij dan ook een boek ge reed dat grif over de toon bank ging en dat in ons land vertaald wordt uitgegeven bij Elsevier, een prachtboek met kleurrijke foto's, f. 39,50. Hoe de continenten, ooit hecht aaneengeklit, langzaam uit elkaar zijn geschoven en nog bezig zijn te schuiven, legt hij allemaal indrukwek kend helder uit. Met onder watercamera's heeft hij het opspuiten van het lava diep uit de oceaanbodem vastge legd, halverwege de Atlanti sche Oceaan. Dit levert niet alleen een kleurrijk schouw spel op, maar laat ook de drijvende kracht zien achter het steeds verder uit elkaar schuiven van Afrika en Amerika. Een dergelijke breuklijn loopt ook dwars door de Indische Oceaanbo dem. India lag vroeger los in de Indische Oceaan, onge veer zoals Engeland tegen over het vasteland van Euro pa. India schoof steeds verder op naar het Aziatisch conti nent, kwam er tenslotte zelfs aan vast te zitten. De raaklijn leverde de Himalaya op, de hoogste berg ter wereld, die elk jaar nog hoger wordt, omdat India nog steeds ver der aanschuift. Hier werken krachten aan mee, erupties als explosies, die vele hon derden malen sterker zijn dan de atoombom op Hiroshi- LEVEN Als je dat Attenborough alle maal hoort vertellen, staat juist die breuklijn, die orde verstoorder bij aardbevingen met duizenden doden, aan de bron van het bestaan, omdat de vermenging lava-zeewater in een chemische reactie le ven garandeert. Bergen wor den door erosie vermalen tot grind, dat weer tot modder en dat weer tot klei, dat door de stromen meegevoerd op veel plaatèn vruchtbaar land schept. Hier en daar rijzen ook vulkanisch gevormde ei landen op boven het zee-op pervlak, die tegelijk ook te kenen van eerste levensbe ginselen vertonen, met de kwallen op het strand als voedsel voor zwermend en kruipend gedierte. De fla mingo's spelen daarbij in de fauna een soortgelijke rol als de rhododendron in de flora. Uitgroei vraagt tijd, maar er schuilt een niet te stuiten kracht achter. Evolutie als een traag zich voltrekkend wonder van een eilandpracht als Hawaii, waarop later dan ook nog mooie mensen ko men wonen door vormen van kolonisatie, vissen, vogels, vruchten, gewerveld gedier te, mensen, in die volgorde. Op zoek naar voedsel laat mens noch dier zich uit het veld slaan. De vuurspuwer Krakatau in Indonesië heeft al vele levens geëist, maar de van lava vervulde bodem brengt op de sawah's meer malen per jaar oogst op, zo vruchtbaar. Het komt zelfs dat geologen buitvor ming vaststellen in een vul kaankegel. Zij weten dan welke eruptieve krachten daar diep beneden zich laten gelden. Waarschuwingen werden in de wind geslagen, duizenden doden. Attenborough, als een ruste loos zwerver op zoek naar dit soort zaken en verbanden, gaat niet lichtvaardig om met de conclusies, waartoe de na tuurlijke verschijnselen hem voeren. Bij elke ontdekking klampt hij een geleerde aan om met hem vondsten te doordenken en met elkaar te vergelijken, op zoek naar verklaringen. Die geeft hij vervolgens voor wat ze waard zijn, altijd bereid een stap terug te doen als nieuwe visies zich opdringen. Droge woestijn of doordrenkte moessonvelden, overal ont wikkelen zich vormen van leven die weer ander leven aan- en uitlokt. Een van de afleveringen gaat geheel over de vogels, en hun natuurlijke leefruimte, het uitspansel, de hemel. En dan te bedenken, dat heel die wonderlijke we reld het bij lange na niet haalt bij de hemel. NEDERLAND 1 TROS 15.00 E Meedogenloos (Ruth less), Amerikaanse speel film uit 1948 van Edgar C. Ulmer naar het boek 'Pre lude by Night', van Dayton Stoddart. Met o.a. Zachary Scott en Louis Hayward. Vic Lambdin gaat met zijn geliefde Mallory naar een feest van de rijke Horace Vendig. Hij kent Vendig nog uit zijn jeugd. Er toen iets voorgevallen tussen hen en een meisje, waar Mallory heel erg op lijkt. Tot zijn ontzetting gaat het nu weer gebeuren 16.40 Rosco leest voor (slot), kinderprogramma 17.00 Mask, tekenfilmserie over een geheime organisatie, die strijd levert tegen het kwaad in de wereld. Afl.: Een dijk van een dijk NOS 17.30 ViG-Jburnaal TROS 17.46 Attention for... The Dolly Dots, zeven liedjes van The Dolly Dots (herh.) 18.15 Dierenmanieren, informa tief programma vanuit de Tropische Victoriakas in Diergaarde Blijdorp. Pre sentatie: Martin Gaus 18.55 Bassie en Adriaan, serie korte filmpjes. Afl. 1: Kle ren maken de clown 19.00 The Fall Guy, Amerikaan se tv-serie met o.a. Lee Majors en Douglas Barr. Afl.: Geen uitweg (No way out). Colt en Howie moeten een gokker uit Las Vegas zien te krijgen, maar de onderwereld zit hem op de hielen NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Laat je niet verleiden (Litt le Darlings), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Ro nald F. Maxwell. Met o.a. Tatum O'Neal, Kristy McNichol en Armand As- sante. Twee jonge meisjes gaan, tijdens een verblijf in een zomerkamp, de wed denschap aan wie het eer ste haar maagdelijkheid verliest 22.00 TROS Aktua: Met man en macht, documentaire die een kijkje achter de scher men bij de Rotterdamse politie biedt. Het werk van de politie is in de afgelopen jaren steeds zwaarder ge worden, het is 'dweilen met de kraan open' vol gens sommigen. Aan de hand van deze reportage, die in één dag werd opge nomen, kan men zich zelf een oordeel vormen 22.30 Demp8ey Makepeace, Engelse detectiveserie met o.a. Glynis Barber en Mi chael Brandon. Afl.: Een harde dobber. Een geld transportwagen met een miljoen pond wordt over vallen. Demsey en Make peace moeten het geld nu terug zien te vinden NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 ffiJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag magazine NOS 19.27 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampi oenschappen op Roland Garros. Commentaar: Heinze Bakker 19.55 WK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Rusland - Hongarije vanuit Irapuata. Commentaar: Eddy Poelmann. Om ca. 21.50 Samenvatting van de in de vooravond gespeelde wedstrijd Argentinië Zuid-Korea in Mexico City. Commentaar: Rik de Sae- deleer 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 Studio Sport extra. Ten nis: Open Franse Kampi oenschappen op Roland Garros. Commentaar: Heinze Bakker 23.50-01.50 WK Voetbal. Recht streeks verslag van de wedstrijd Polen - Marokko vanuit Monterrey. Com mentaar: Alain Coninx EUROPA TV Weerbericht en programma overzicht Kinderprogramma Programma-overzicht Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Sport Reports. WK Voetbal World Watch, weerbericht en programma-overzicht Guitarras Amigas, Spaans gi taarconcert Focus on European Culture: Holland Festival '86 Sport Reports World Watch en Weerbericht FILMNET 17.00 Ba-ba Black Sheep, afl. 3: The Cat Whiskers 17.50 Krull 19.50 The Seekers 20.40 Hollywood Classic: The Black Cat ië 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 18.05 Plons, kinderprogramma 18.10 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Presentatie: Danny Verbiest en Ellen. Afl.: Paarden 18.35 Een zaak voor TKKG, (Ein Fall für TKKG), zesdelige Duitse jeugdserie waarin vier kinderen de poltie helpen bij het oplos sen van misdaden. Afl. 4: De slangeman 19.00 Serie Mexicans, Belgische korte film van Lode Cafmeyer over feesten in Mexico 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de Protestantse -Omroep 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Journaal 20.10 Christoffel Columbus (Chris- toforo Columbo. slot), zesdeli ge Italiaanse tv-serie met Ga- briël Byrne. Raf Vallone, Mas simo Girotti e.a. Op nieuwe ontdekkingsreizen stuit Colum bus eindelijk op het Zuid-Ame rikaanse vasteland dat hij Ve nezuela noemt. Een storm be let hem verder te zoeken en bij zijn terugkeer in Isabella wordt hij door de nieuwe goeverneur gearresteerd 21.00 Mijn grote liefde heet muziek, serie specials rond Vlaamse artiesten. Afl.: LSP-Band 2L40 Wikken en wegen, consumen tenmagazine. Onderwerpen: 1. Vliegtuigreizen: tarieven en rechten van de passagiers. 2. Zonnebanken. 3. Autotest: Daihatsu Diesel met en zonder Turbo. Presentatie: Elvire De- prez, Luc Vande Put en Miel >2.25 Journaal en Coda: Sonet van Antoine.de Ba'if BRT 2 19.30-02.00 WK Voetbal. Om 19.30 Samenvatting van de wedstrijd Frankrijk - Canada met com mentaar van Louis Pelsmae- ker. Om ca. 19.55 Rechtstreek se reportage van de wedstrijd Argentinië - Zuid-Korea met commentaar van Rik Saede- leer. Om 21.50 Uitgestelde re portage van de wedstrijd Sov jet-Unie - Hongarije met com mentaar van Evert ten Napel. Om 23.25 Samenvatting van de wedstrijd Argentinië - Zuid-Ko rea met commentaar van Rik Saedeleer en om 23.45 Recht streekse reportage van de wedstrijd Polen - Marokko met commentaar van Alain Coninx iRTBF 1 18.15 La Boite aux images, teken films. Afl.: Nils Holgerson, Dare Dare Motus en De Smurfen 19.00 Ce 80ir, regionaal magazine 19.30 Journaal I0.00 Grand écran: Jean Lefèbvre - Un idiot a Paris, Franse kome die uit 1966 met Danny Carrel. Jean Lefèbvre, Bernard Blier e.a. Regie: Serge Korber. De onnozele provinciaal Gpubi, droomt ervan naar Parijs te gaan. Op een dag wordt hij dronken en wel meegenomen door twee vrachtwagenchauf feurs. Hij belandt in eeh Parij- se' gevangenis, waar hij de Dany Carrel speelt de hoofdrol in 'Un idiot a Paris'. RTBF 1 om 20.00 uur. charmante prostituee La Fleur ontmoet 21.25 L'art au monde ténèbres, do cumentaire-serie over de pre historische mens en zijn kunst. Afl. 1: Les origines 22.45 Laatste nieuws TV 5 16.05 L'or du tempa, Canadese tv- 16.30 Les Tacots, jeugdfilm 16.55 Terrarium: L'eau, eon impor tance, documentaire 17.25 Oiiand 1200 enfants s'accor- dent, comment allier docu mentaire et musique? 18.20 Actualitèa Quebec, actualitei- 18.30 La bonne aventure (22), tv-se- 19.00 Vancouver expo, reportage 19.45 L'univers de Margie Gilles 20.40 Actualitès culturelles Que bec, cultureel magazine 21.10 L'or du tempa, Canadese tv- MUSIC BOX 17.00 (ElVideopix, verzoek video's met Simon Potter en Julie 18.00 SThe Gazette, met Gaz Top 19.00 BGary en Edwina 20.00 GDSit tight. Simon Potter met nieuwe singles en fanclub- 21.00 tSHear and now, met Julie Brown die o.a. 3 favoriete vide o's van een kijker draait 22.00 IDPopback, popgeschiedenis met Sunie 23.00 (SVideopix (herh.) 00.00-01.00 SThe Gazette (herh.) II Ondertiteling via TeleTekst. S] Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. IS Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 Tagesschau Die Montagsfamilie, tv-serie met Ingeborg Schoner, Gert Haucke, Gabriele Fischer e.a. Afl. 1: Das wird schon noch werden Mona, een programma met i Auf und davon, kinderserie. Afl.: In de val Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma- Benny Hill, comedyshow l Simon Simon, politieserie I (DWK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Rus land - Hongarije. In de rust om ca. 20.45 Tagesschau. Om ca. 21.50 Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Argentinië - Zuid I Tagesthemen I Musikszene 86, nieuws uit het theater gepresenteerd door Ron Williams i mWK Voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd Polen - Marokko. In de rust, om ca. 00.45 Tagesschau I Tagesschau Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Die Sache mit dem 'G'. 'Gu tenberg und die Folgen', docu mentaireserie 16.35 SDie Maultrommel, muziek en poezië 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.50 SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl, Wilfried Klaus, Diether Krebs, e.a. Afl.: End station Amsterdam 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 E Rittmei8ter Wronski, Duitse speelfilm uit 1954 met Willy Birgel, Elisabeth Flickenschildt, Antje Welsgerber e.a. Regie: Ulrich Erfurth. Ritmeester Igo von Wronski is geruïneerd, wanneer hij zich verhuurt aan de Poolse spionagedienst. Hij wordt naar Berlijn gestuurd, al waar hij gepakt wordt. Om weer vrij te komen, belooft hij voor de duitsers in Polen te spioneren 21.09 Ratschlag für Kinoganger, ak- tuele filmrubriek 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- 21.45 Heute-joumal. Aansl.: Politba- rometer 22.10 'Vielleicht bin ich der letzte Maler'. Filmportret ter gele genheid van de 100e geboor tedag van de schilder Oskar Kokoschka 22.55 Die unglaubliche und traurige Geschichte von der unschul- digen Erendira und ihrer her- zlosen Grossmutter, speelfilm uit 1983 van Ruy Guerra naar een parabel van Gabriel Garcia Marquez. Met Irene Papas, Claudia Ohana, Michael Lons- 00.35 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Cursus scheikunde (12) 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 LindenstraBe, tv-serie met Marie Luise Marjan, Silke Wül- fing, Joachim Luger e.a. Afl.: Neurosen. Henny Schildknecht woont tijdelijk bij haar vader om afstand van haar huwelijks crisis te nemen. Ze probeert tegelijkertijd geld bij haar va der Gottlieb Griese los te krij gen voor nieuwe proefborin gen. Gottlieb echter vindt zijn huwelijks- en reisplannen met Berta Nolte veel belangrijker 20.45 Gesucht - Gefunden. Sonja Kurowsky en Rainier Nohn stellen wederom mensen met interessante en bijzondere hobby's voor 22.15 Zug urn Zug, filmreportage over het treintraject Keulen - Gremberg 22.45 WDF-Spielproduktion: Allein- stehend, tv-film met Slmone v. Zglinicki, Volkmar Kleinert, Winfried Pucher e.a. Regie: Gunter Friedrich. Kersten Breuer raakt bevriend met Rolf Nowack. Rolf wordt door zijn firma voor een jaar naar de Unie uitgezonden. Dan be merkt Karin dat ze zwanger is. Vol vertrouwen in de oprecht heid van Rolf's gevoelend voor haar, besluit ze het kind te krij- 00.10 Laatste nieuws de speelfilm 'Erendira', vanavond op Duitsland 2 om BBC 1 17.10 Puppy's further adventures 17.30 Kids of Degrassi Street 17.55 John Craven'a Newsround 18.05 Blue Peter, kinderserie 18.35 WK Voetbal 19.00 Journaal en weerbericht 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 WK Voetbal 22.00 Journaal 22.30 Panorama, actualiteiten 23.10 The Monday Film: Rocky I, Amerikaanse speelfilm uit 1976 met Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young e.a. Regie: John G. Avidsen. Een tweede rangs bokser gaat om een kampioenstitel strijden OJ.05 Weerbericht BBC 2 18.25 (3 Nieuwsoverzicht en weer bericht 18.30 Secret nature 19.30 Wainwright, informatieve se rie. Afl.: On the Howgill Fells 20.00 Let's make love, Amerikaanse speelfilm uit 1960 van George Cukor. Met: Marylyn Monroe, Yves Montand, Tony Randall 21.55 Kane and Abel, aankondiging 22.00 The fall and rise of Reginald Perrin, comedyserie met o.a. Leonard Rossiter 22.30 Naked Video 22.55 Bath festival: Pools Kameror kest 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht ITV l He-Man and Masters of the Universe, tekenfilmserie i The Little Vampire i Emmerdale Farm 17.45 18.15 18.45 19.00 About Anglia, regionaal maga- I Crossroads I What's my Line? I Coronation Street i In Loving Memory: Trouble at mill, comedyserie (herh.) i World in Action i The Sweeney, Engelse politie serie. Afl.: Tomorrow men (herh.) i Nieuws i WK Voetbal: Polen - Marokko i Pioneers of the Faith SKY CHANNEL 16.45 CSFirst run, met Gary Davies 17.30 G3AII American hot 100, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Stage to Nowhere 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy the Starmaker 19.30 World Cup report, achter grondinformatie en interviews, gepresenteerd door David Bo- bin en Ray Clemence (Totten ham Hotspur) 19.45 Green Acres. Afl.: Trapped 20.15 Mork and Mindy. Dubbele afl.: The Night they raided minski's- /Dial in for Nelson 21.15 Police Woman. Afl.: Don't feed 22.15 FIFA ^eugd voetbal-toernooi 1985 23.15 E The Untouchables. Afl.: Ring of Terror 00 10-01.00 IS All American hot 100 NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische tv-serie 15.15 De Witte Leeu wen (White Lions), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Mel Stuart 16.30 NCRV-jeugd-matinee NOS 17.30 '^O-Journaal NCRV 17.46 Sim ple Minds in Ahoy BRT 2 14.00-19.00 Tennis op Roland Gar ros. Rechtstreekse reportage van de kwartfinales heren en dames enkel MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite" met Edwina (07.00). 'First sight' met Simon (herh.) (08.00), 'Sound and vision' met Gary (09.00), '60 minute mix" met Martin (10.00), 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Julie en Gaz (11.00) en 'Sunie hits the screen' (12.00). 13.00 BHerh. DUITSLAND 1 06.00-09.00 Von aecha bis neun. Voetbal bij het ontbijt met reportages en informatie uit Mexico 09.45 ZDF- Info Verbraucher 10.00 Heute 10.03 E Rittmeister Wronski 11.45 Gott und die Welt (herh.) 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Mexico gestern und heute, re portages en commentaren bij de WK voetbal 15.00 ISTeletekst 15.20 Ta gesschau 15.30 Frauengeschichten: Heimsuchung, reportage 16.45 SpaB am Dienstag 17.15 Mexico Magazi ne, met feiten, reportages en inter views bij de WK voetbal 17.45 Tagaa- DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15 (STele- tek8t-overzicht 15.56 Programma overzicht 16.00 Heute 16.04 Mit 22 Bussen mach Ruanda 16.20 Junge Kunst für die Glotze 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierto 17.45 Da lacht das Kanguru BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20-10.35 The good kitchen 11.30-11.50 Play School 14.00 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30-14.45 Fingermouse 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph 17.00 Pigeon street 17.15 Laurel Hardy, tekenfilmserie SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 15.05 The Down Under Show 16.00 BPat Sharp Show 16.45 (SMonsters of rocvk, met Amanda Redington 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Coc kleshell Bay 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron 15.30 Hindsight 16.00 Star choice 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Cockleshell Bay 17.10 The Blunders RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale L.P. Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Het muziekbedrijf. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Liszt Pianoconcours journaal. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 De Supermachten. De VS (10). 21.30 Planten verzorgen (8). 22.00 Personal Computer I. Les 13. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Passage 86, populaire muziek. 21.30 Hatabra, blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 In the folkgroove. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Ludwigsburger SchloBfestspie- le '85. 21.45 Actualia. 22.00 Intermezzo. 22.30 Blues and Jazz. 23.15-23.45 Kamermuziek. MORGEN s (NOS). RADIO 1 leder heel uur nieu\ 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen.... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO. met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto In? AVRO aan. 08.03 AVRO Radiojournaal. 08.30 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Rita Kohnstann. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe platen. 13.00 Nieuws. 13.02 NOS: Holland Festival Jour- 13.10 TROS: De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. NCRV: Literama. 16-po l RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 NOS: Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.30 De platenbijbel. 14.15 Muzikaal intermezzo. 14.25 Verademing. 15.00 NCRV-Leerhuls. 15.15 Met hart en mond en handen. 15.30 Praline. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo, vlotte muziek. 08.12 Paradox. 10.03 Dwarskijker. 12.00 Regioprogramma 13.10 Music Motion. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain: Country. 16.00 Rockkaffee. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Liszt, mens en musicus. 14.30 Uit de Franse romantiek. 16.30 Liederen van Vic Nees.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9