Juliette Greco haalt Parijs naar Leiden CeidoeSomaiit Drie premières op één avond zelfs Residentie Orkest te veel Zomers sfeertje op koud Plein tijdens Zomerfestival FERMIN FRAAI IN LANDSCHAP" Shakespeare op z'n Chinees „Serenatassira": feeërieke gewaarwording Pleidooi van Brüggen voor authentieke benadering muziek KUNST MAANDAG 2 JUNI 1986 PAGINA 6 Het Residentie Orkest is het enige orkest in ons land, dat zo veel hedendaagse muziek in zijn programmering opneemt. Daardoor blijft men op de hoogte van de nieuwe ontwik kelingen, waarvoor men niet dankbaar genoeg kan zijn. Maar drie zware, zeer noten- en spanningsrijke premières in één concert- dat is zelfs het RO te veel. En dat gebeurde zaterdagavond op het laatste serie K-concert in de volle Schönbergzaal. Zo'n opzet is overigens teke nend voor de sterke maar ook voor de zwakke kanten van Piet V eenstra's periode als ar tistiek directeur: aan de ene zijde zijn enorme inventiviteit, aan de andere kant een te veel tegelijkertijd. Maar - ondanks alles- diep respect. Begonnen werd met een werk, dat als het niet was geschreven door de superbe altviolist van het RO VVladimir Mendelssohn wellicht nooit gekozen zou zijn. Want zijn Histoire vérita- ble de l'excécrable Count Dra- cula is eigenlijk niet meer dan een soort beschrijvende mu ziek met wat goedkope effec ten, zoals de electronische „Einlage", steeds gebouwd op hetzelfde procédé van het crescendo, en het werkt soms even komisch als de horror films over Dracula. Maar bo venal duurde het veel te lang. Van beter gehalte bleek, on danks ook hier de te grote lengte, het Symfonisch Requi em voor orkest, door compo nist David Porcelijn als opus 1 aangeduid, omdat hij hier z.i. nieuwe wegen heeft ingesla gen. Toch is de band met het verleden niet geheel verbro ken, gelet op de blokvormige bouw en de soms harde klank kleur. Maar het werk heeft al lure, kent ook tedere ademen de passages, gedragen als het is door het Gregoriaans van de Dodenmis. Maar hoe economisch om te gaan met het materiaal leerde nogmaals het Pianoconcert van Kees van Baaren, door Theo Bruins voortreffelijk ge speeld en door het RO minder accuraat begeleid. Dirigent Lucas Vis wist overigens wel raad met alle compositorische ingewikkeldheden van dit programma, ook van Reinbert de Leeuw's Abschied uit 1973, waarvan bij het opnieuw be luisteren door de voortduren de felle, gigantische uitbarstin gen - eigenlijk een parafrase op Strawinski's Sacre - de lengte èn de vermoeidheids graad van het gehoor niet meeviel. NOES KOKEE Den Haag staat deze weken in het teken van het Haags Zomerfestival. Tot en met zondag 8 juni vin den er bijna dagelijks een groot aantal toneel- en the atervoorstellingen, concerten, lezingen en exposities plaats, die in het kader staan van Shakespeare, actu ele Haagse kunst of het Pleintheaterfestival. Van daag aandacht voor de Shakespeare-liederen van Meta Bourgonjen, het in de keuken van sociëteit De Witte gegeven stuk van Hubert Fermin, de dansvoor stelling van de Australische One Extra Company en het feeërieke schouwspel van het Italiaanse Serena- tassire. DEN HAAG Drukte op en Trickster trok eveneens een volle tribune, en het wat kleinschaliger mime- en pop pentheater van John Mowat en Nola Rae mocht zich rond het Plein dit weekein de, waar het Pleintheaterfes tival zijn eerste voorstellin gen beleefde. Opvallend straattheater, in de tenten eveneens in een warme be twee theatervoorstellingen langstelling die het publiek tot groot thousiasme brachten en in het uitpuilende Danspaleis twee optredens van De Gi- gantjes zorgden, ondanks het koude weer, voor een zomer se sfeer op het Plein. De belangstelling was met name zaterdagavond groot. Het optreden van De Gigan- tjes met ouderwetse swing and jive uit de veertiger en vijftiger jaren, was zelfs uit verkocht. Het acrobatisch theater van de Engelse groep verheugen. Daarnaast liep het storm voor de enthousiast ontvan gen voorstelling „Durante" van Peter Pan Produkties: voor de nog resterende voor stellingen is al geen kaartje meer te krijgen. Het concert dat de Duitse avant-garde componist Mi chael von Biel zaterdagavond gaf op het Plein ging enigs zins ten onder in het muzi kaal geweld elders, maar trok wel de aandacht. Mis schien meer vanwege de am biance dan vanwege de mu ziek: Von Biel had een De Amerikaanse straatclown, jongleur en acrobaat Feno, een van de acts tijdens het Pleintheaterfestival. braadspit met varkentje op het podium staan, die een wezenlijk onderdeel vormde van zijn optreden. Het straattheater bleek, na een aarzelende start, toch tel kens weer honderden bezoe kers te trekken. Bezoekers die er op moesten rekenen zelf ook onderdeel van het theater uit te maken. Vrijwel elke groep of artiest haalde mensen uit het publiek die een bepaalde rol in het ge heel moest spelen. Het zorgde er in ieder geval voor dat er dit weekeinde heel wat te la chen viel op het Plein. Gevarieerde Shakespeare-avond Het laatste van de vier Sha- kespeare-concerten in Dili- gentia was gebouwd rond o m UUUI teksten en liederen van de Meta Bourgonjen, Maria Stiegelis, „Wat u maar wilt". Liederen en teksten van William Shakeapeare programma in Diligentia door grote toneelschrijver, waarbij Thom Bollen en Mare Lezwljm Ze de toneelspeelster Maria Stie- terdagavond, gelis met gesproken teksten de liederen van de mezzo kille leegte van Diligentia sopraan Meta Bourgonjen en ging de hoofse elegance van het gitaarspel van haar Mare Lezwijn, naadloos on- beide dames een beetje verlo- en deed wat al te gekun derling verbond. Een stille steld aan. Dat zegt niets over vierde figuur was pianist hun artistieke prestaties die Thom Bollen die een deel van de zang en de declamatie lied en gedeclameerde tekst niet alleen woordelijk te vol- met pianospel begeleidde. Dit gen maakte, maar ook zeer hecht doortimmerde en zikaal zeer gevarieerde pro gramma zou luisteraars met plezierig om aan te horen. De zangeres kwam in sommige liederen misschien wat een erg goed geheugen overi- veel aan de verstaanbaarheid gens bekend kunnen zijn tegemoet in extreem lang- voorgekomen, omdat het zaam gehouden tempi. Beide ruim twee jaar geleden ook gitaarsoli met Hans Werner in Diligentia klonk. Henze-stukken, werden zon- Na de opening met de in deze der meer goed gespeeld, cyclus^ welhaast onvermijde- maar konden mij muzikaal lijke Dowland en Morley pas seerden talloze andere com ponisten de revue, die zich allen door teksten of figuren van Shakespeare hadden la ten inspireren. Dat betreft J. Haydn, R. Quilter, A. Arne, W. Fortner, A. Sullivan, J. Sibelius, G. Finzi, P. Warlock en met een speciale vermel ding van M. Calstelnuovo Te- desco. Zijn twee liederen niet erg enthousiast maken. Dat net als hun voorgangers in deze serie deze vier arties ten voor hun goed voorberei de en dito uitgevoerde recital meer publieke aandacht had den verdiend staat wel vast. Als men de balans opmaakt van deze vier concerten bin nen 6 dagen met respectieve lijk 45, 17, 17, en weer onge- 45 betalende bezoekers. sprongen er voor mij uit door dan mag Den Haag zich best hun originaliteit. Feitelijk was dit programma wel een beetje schamen voor zo weinig belangstelling voor meer geschikt voor een veel stuk voor stuk goede recitals, intiemer ruimte, bij voorkeur met kaarsen verlicht. In de Het laatste van de vier Sha- kespeare-concerten in Dili gentia was gebouwd rond teksten en liederen van de grote toneelschrijver, waarbij de toneelspeelster Maria Stie- gelis met gesproken teksten de liederen van de mezzo sopraan Meta Bourgonjen en het gitaarspel van haar zoon Mare Lezwijn, naadloos on derling verbond. Een stille vierde figuur was pianist Thom Bollen die een deel van de zang en de declamatie met pianospel begeleidde. Dit hecht doortimmerde en mu zikaal zeer gevarieerde pro gramma zou luisteraars met een erg goed geheugen overi- 'gens bekend kunnen zijn voorgekomen, omdat het ruim twee jaar geleden ook in Diligentia klonk. Na de opening met de in deze cyclus welhaast onvermijde lijke Dowland en Morley pas seerden talloze andere com ponisten de revue, die zich allen door teksten of figuren van Shakespeare hadden la ten inspireren. Dat betreft J. Haydn, R. Quilter, A. Arne, W. Fortner, A. Sullivan, J. Sibelius, G. Finzi, P. Warlock en met een speciale vermel ding van M. Calstelnuovo Te- „Wat u maar wilt". Liederen en teketen van William Shakespeare programma in Oiligenlia door Meta Bourgonjen, Maria Stlegelie, Thom Bollen en Mare Lezwijn. Za terdagavond. desco. Zijn twee liederen sprongen er voor mij uit door hun originaliteit Feitelijk was dit programma meer geschikt voor een veel intiemer ruimte, bij voorkeur met kaarsen verlicht. In de kille leegte van Diligentia ging de hoofse elegance van beide dames een beetje verlo ren en deed wat al te gekun steld aan. Dat zegt niets over hun artistieke prestaties die lied en gedeclameerde tekst niet alleen woordelijk te vol gen maakte, maar ook zeer plezierig om aan te horen. 17 Het huis van meneer De Wit te is te groot voor twee men sen. De keuken ziet eruit als of er te lang alleen maar bit terballen en biefstuk met brood is bereid. Hubert Fer min heeft samen met Nina Peternel dit verlaten land schap geschikt gevonden voor een Pinter. Je maakt er als toeschouwer een situatie voorbij jaloezie, misdaad en liefde mee. „Landschap" verhaalt de mislukte liefde tussen een kelderknecht en een huis houdster. Zij is alleen als echo aanwezig. Haar fysiek is te bewonderen via een moni tor voor de kelderknecht zich blootstelt aan het pu- Het Gebeuren presenteert „Landschap of liefde in de keu ken" van Harold Pinter. Vertaling en regie: Nina Peternel. Met Hu- bert Fermin en Annelies van der Bie. Sociëteit de Witte, tot en met 7 juni. hoogten bereikt. Toch was het nooit iets tussen hen ge worden. De situatie stond het niet toe. Met een opblaaspop, een half glas bier, een blikje doperw ten, enige schoenen en hand bliek. Haar stem klinkt door schoen en de jurk die zij toen de keuken op momenten dat hij zich herinnert welke aan droeg als rekwiesieten speelt Hubert Fermin Duff, de kel- leiding hem tot zijn mijme- derknecht. Hij kan in zijn ringen brengt. Zij was eens eentje de Pinteriaanse sfeer meegeweest naar het strand. Zonder hem. Zijn passie had bij haar afwezigheid grote verbeelden, een waarin met minimale middelen de een zaamheid en wroeging van een teleurgesteld mens wordt verbeeld. Is hier immers niet sprake van een duistere, weggestopte emotie die nooit het licht zou zien, als wij er niet toevallig bij waren? Met referenties aan andere theaterfiguren -de man heet hier Duff, de huishoudster Beth- en een via doedelzak- muziek geschetste Schotse sfeer krijgt Landschap een nog breder draagvlak dan binnen de veilige keukenmu ren van De Witte al wordt Hubert Fermin in „Landschap of liefde in de keuken", deze hele week nog te zien in de keuken van sociëteit De Wit te. gesuggereerd. De stem van Annelies van der Bie mag dan soms wat koel en bitter klinken, dat is maar schijn, het beheerst vurige spel van Hubert Fermin had bijna de gedoofde fornuizen doen vlammen. PETER SNEL Het late tijdstip van optreden van de groep Padaglione Ita lia is van essentieel belang omdat het spel „Serenatassi- ra" gespeeld wordt vanachter de vensters van een gebouw. Doordat het buiten donker is zijn de speelfragmenten dui delijker waarneembaar en de natuurlijke donkerte werkt sfeerbepalend. Elektrische gitaarmuziek galmt over de binnenplaats. Er worden kaarsjes aangestoken achter Padaglione Italia met „Serenatas- sira" in het kader van het Haags zomer festival, Sebastiaansdoelen, zaterdagavond. Herhalingen: Van avond en morgen om 23.30 uur. een venster op de eerste eta ge- Een in het zwart gestoken vrouw begint te declameren. Mooie volzinnen, prachtig ge articuleerd vullen de ruimte. Het is alleen wel nodig om de informatie vooraf goed te le zen omdat de Italiaanse taal gebezigd wordt. Een aantal toeschouwers bleek daardoor ook niet het geduld op te kunnen brengen om de hele voorstelling uit te zitten. Het is meer een recital dan een toneelspel maar doordat er gespeeld wordt van begane grond tot aan de bovenste verdieping en het trappen huis aan de zijkant, ontstaat er een heel afwisselend kijk spel. Prachtige costuums, heel overdadig en met bijzon dere hoofddeksels gecomple teerd, of soms heel summier en komisch, omlijsten de di verse spelfragmenten van deze Assyrische mythe waar bij de godin van de oorlog op zoek gaat naar haar geliefde, de godin van het gewas. Of dat allemaal lukt kunt U vanavond en morgen nog uit vinden. ROB VAN DER MIJL TIJDENS EERSTE CONCERT HOLLAND FESTIVAL Koningin Beatrix was gisteren een van de bezoekers van het openingsconcert van het Holland-Festival. Op de foto is zij in ge sprek met festivaldirecteur Ad 's Gravesande. Links drs. M. San ders, directeur van het Concertgebouw. AMSTERDAM In het licht van de tv-publiciteit heeft Vrouwe Caecilia als bescherm vrouwe van ook het Holland Festival de strijd bij voorbaat verloren. De leren bal en het rollen van die bal over de vel den van Mexico zal het beeld scherm de komende weken beheersen. Bij de opening gis teravond in het Concertge bouw werd de indruk gewekt, dat in Hilversum cultuur hoog in het vaandel staat, radio en tv waren nadrukkelijk aanwe zig bij het Orkest, van de XVIIIe Eeuw en dat maakte weer een wat overdreven in druk. Het was beter geweest de aandacht wat meer te ver delen over de nog volgende evenementen. Koningin Beatrix en Prins Claus, de leden van het kabi net, maar ook bezoekers in de zaal waren in avondkleed ge stoken. Zo niet dirijgent Frans Brüggen en de musici van zijn in 1981 opgerichte Orkest van de XVIII Eeuw. In de afgelo pen vijf jaar heeft Brüggen evenals Nikolaus Harnoncourt enkele jaren voor hem pu bliek in binnen- en buitenland veroverd met zijn visie op de klassieke meesterwerken van Mozart, Haydn, de jonge Beet hoven en werken uit de eerste helft van de 18e eeuw als Bach en Rameau. Een visie om „die muziek te laten klinken zoals de componisten het zich des tijds hebben voorgesteld". Is Brüggen daarmee een Neder landse Harnoncourt? Nee, ze ker niet, al profiteert hij wel van het baanbrekend werk van de Oostenrijker. Harnon court ging zijn weg geleidelij ker: eerst Bach, later Mozart en nu pas gaat hij met het Re sidentie Orkest Beethoven doen (Fidelio in het Festival Openingsconcert van het Holland Festival 1986 door het Orkest van de XVIIIe Eeuw o.l.v. Frans Brüggen in werken van Scheldt, Bach, Rameau en Mozart. Concertgebouw, Amster- van het Oostenrijkse Hohe- Pavane van Scheidt en Ricer- care A 6 Voci van Bach gingen gisteravond als het ware in eén adem, Brüggen koppelde beide werken om onbegrijpe lijke reden aaneen. Voor het orkest eigenlijk oefenstukken om iets „en detail" gezamen lijk te leren beheersen, b.v. hoog-laag, zuiver-onzuiver, vi- brerend-stil, gelijk-ongelijk. i.Het klonk vals" hoorde ik een mevrouw in de pauze zeg gen. Ze had niet gelezen dat in een lagere stemming, te weten a'=392 Hz, werd gespeeld. Brüggen gaat in het streven naar authenticiteit dus verder dan Harnoncourt. Ook in de suite uit Les Boréades, een Tragédie Lyrique van Ra meau, een keuze waarbij een nadere toelichting node gemist werd. Begeleidingsmuziek zonder toneel, het oor krijgt teveel, het oog te weinig en dat gaat spoedig vervelen. Hoe fraai overigens ook gespeeld. Het behoort kennelijk tot de „bon ton" om een opgewonden driftige Mozart anno 1986 ademloos te bewonderen. Brüggen benaderde op deze wijze de Jupiter-symfonie, krachtige pauken, felle inzet ten, sterke nuanceringen, op gejaagde tempi. „De componist heeft het zich destijds zo voor gesteld", staat in de toelichting en dat accepterende dwong het publiek een toegift af: de ouverture La Clemenza ti Tito, eveneens van Mozart. ADRIAAN HAGER Week van het chanson. Schouwburg Leiden. Zaterdag laatste avond met Juliette Greco. Muziek: Gérard Jou- annest LEIDEN De wortels van het chanson, het Franse luis terlied, reiken tot de Middel eeuwen. In de vijftiger jaren deed zich echter een spranke lende opleving voor, zeker ook in de zang van de rankgelijfde en van een Griekse neus voor ziene Juliette Greco, nu al weer zestig. Mede daarom hoorde zij in de Leidse chan- sonweek, ter afsluiting zater dagavond in de Schouwburg, in een zwarte japon om alle aandacht van het lijf af en naar het lied toe te leiden. Zij paste als gegoten in de mode van die dagen, het exis tentialisme, de eigendunkelij ke zingeving aan het bestaan, de filosofie die veel volgelin gen zagen als een vrijbrief voor losbandigheid. Veelal op eigen tekst verwerkte zij die vrijheid op artistieke wijze, poëtische overpeinzingen in een sonoor timbre met veel heldere uithalen. Met die zang verscheen zij in de Parijse existentialistenkelders, waar Sartre en Simone de Beauvoir regelmatig aan haar voeten neerzegen. Nu zoveel jaren later heeft de sleetsheid nog weinig vat op haar gekregen. Mede door be proevingen in haar eigen le ven maakte haar poëzie van eertijds meer en meer plaats voor het criante repertoire van een man als Brei, wiens per soonlijk zeer zij zich eigen maakt in werken als „J'arri- ve" en „La chanson des vieux amants". Daarin zingt zij zich krachtig uit. De souplesse van Juliette Greco, zelf drager van het Franse ridderschap in de orde van kunsten en letteren, mocht in Leiden eenzelfde onderschei ding opspelden aan impresario Charles Aerts. haar stem lijkt teruggevallen als zij zingt over „l'interieur du coeur et du corps de la fem me" van maagd tot moeder. Meer het juiste midden vindt zij in wat men haar lijflied mag noemen „Si tu t'imagi- nes" op tekst van Queneau, waarin zij door de melodie en door de dingen om haar heen fladdert. Zij weet alles van een verloren liefde en van „Sous le ciel de Paris" met onder elke brug een filosoof. Het Parijs van Charles Trenet laat zij naar hartelust tintelen, het leven op elke straathoek, en daarin passen „Paris canail le", de ode aan de accordeon van Gainsbourgh en het on deugende „Deshabille-moi". Zij bleek niet zuinig met Parij se sfeertjes, zoals in „Trois pe- tites notes" vol oude herinne ringen, die van vrolijkheid naar melancholie gezongen worden. Haar echtgenoot Gè- rard Jouannest aan de piano en nog drie muzikanten gaven haar zang vleugels. Zij bracht zelfs een onderscheiding mee uit Parijs die zij Charles Aerts opspeldde om wat hij doet voor het chanson in dit lage land. TON OLIEMULLER ALPHEN AAN DEN RIJN ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6, «el. 01720-20800): Oul' ol Alrica (al); 20.15. EUROCI NEMA II: Iron Eagle (al); 18.30, 21.15. za. zo. wo. ook 13.30. EUROCINEMA III: Teacher» (al); 18.30, 21.00. za. zo. wo. ook 13.45. dl. geen voorstellingen. EUROCINEMA IV. Ramo (IC); 18.30, 21.15. za. zo. wo. oqk 13.30. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Pusayeat Dalora (18); za 24.00. EUROCI NEMA II Iron Eagla (16); za. 24.00 EUROCINEMA III: Hate speeltje» (18); za. 24.00. ROCINEMA IV: Ramo (18); za. 24.00. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: De wonder lijke wereld van Oz (al); za wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. «el. 071-121239): Ran (al); 20 00 za. zo. wo. ook 14.00. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Abel (al) 19.00, 21.15. do. vr. ma, dl. ook 14.30. The one-way train (12); The lightship (12); Jewel of the nile (al); 14.30, 19.00. 21.15. Out of Africa (al); 20.00. zo. ook 14.30. TRIANON (Breestraat 31 tel. 123875): Hot bublegum de boot in (16); 14.30. 19.00. 21.15. zo. 14.15. 16.30, 19.00, 21.15. e REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414); Cattaila (16); 14.30, 19.00, 21.15. ZO. 14.15, 16.30, 19.00, 21.30. KINDERVOORSTELLINGEN e LIDO: Peter Pan (al); za. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN REX: Meisjea voor extra wi sen (18); vr. za. 23.30. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, 01719-12800): Weird Science (al); vr. 21.15. za. 19.00. 15.00. ma. 21.15. di. 19.00. Roc ky IV (12); vr. 19.00. za. 21.15. zo. 20.15. ma. 19.00. di 21.15. KATWIJK e CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Pyramid of fear (al); do. vr. za. zo. wo. 14.45. 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. e CITY THEA TER II: The Mean Season (12); tijden zie City I. CITY THEA TER III: The Year of the Dragon (al); tijden zie City I. CITY THEATER IV: Treasures of Inno cence (18); Tijden zie City I. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO THEATER: Mama la boos (al); za. wo. 15.00. CITY THEATER IV: Pyramid of fear (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Rocky IV; do. t/m zo. 19.00. za. zo. wo. 15.45. White night (al); 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN Sneeuwwitje en de zeven dwer gen; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR e ASTRA (tel. 01751-13269): Desperately seeking Susan (al); do. t/m zo. 20.00. De aanslag (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Avontuur in de wildernis; za. zo. wo. 14.00. ZOETERMEER e PROMENADE 1. 2 en 3:Out of Afrikca (al); 20.00. Witness (12); do. wo. 20.00. vr. t/m dl. 19.00, 21.30. za. 24.00. za. zo. 14.00. Spies like us (al); do. wo. 20.00. vr. t/m dl. 19.00, 21.30. za. 24.00. za. zo. wo. 14.00. Fly ing high; za. 24.00. Donald Duck's verjaarspartijtje; za. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27. tel. 463500): The jewel of the Nile (al); 14.00. 18.45, 21.15. zo. 13.30. 16.00. 21.15. e ASTA 2 (Spui 27, tel. 463500): Out of Af rica (al); 14.00, 20.15. e ASTA 3: Mama is boost (al); 14.00, 18.45, 21.15. zo. 13.15. 15.45. 18.45. 21.15. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Out of Africa (al): 14.00, 20.15. e BABYLON 2: After hours (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 15.45, 19.00, 21.30. e BABYLON 3: 3 mannen en een wieg (al); 18.45. 21.15. do. vr. ma. di. 14.00. e CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Murphy's law (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 2: The Coca-Cola kid (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45. 21.30. CI NEAC 3: Rumble fish (12); 18.45, 21.30. do. vr. ma. dl. ook 14.00. e EUROCINEMA (Leyweg 910. tel. 667066): The jewel of the Nile (al); 14.00, 19.00, 21.30. za. wo. 19.00, 21.30. zo. 16,00, 19.00. 21.30. e METROPOLE (Carnegielaan, tel. 456756): Ru naway train (12); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45, 21.30. e METROPOLE 2: Foil for love (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3. Absolute be ginners (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 4: Abel (al); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. e METRO POLE 5: Un amour de awann (al); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (Heren gracht 13. tel. 462400): The Del ta corce (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. e ODEON 2: House (16); 13.45. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18 45, 21.30. ODEON 3*. Certain fury (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18,45. 21.30. ODEON 4: Remo (12); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. ook 13.45. LE PARIS 1 (Ketting straat 12b, tel. 656402): Meiajes van Manhattan III (18); 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 13.30. e LE PA RIS 2: Over aez gesproken (18); 12.15 tot 22.45. zo. v.a. 13.45. e LE PARIS 3: Taboe, een ver boden liefde (18); 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.00. e HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56, tel. 459900): Zaal 1: Himatsuri; 14.00. 16.15, 19.30. 21.45. wo. 16.15. 19.30. 21.45. za. zo. 19.30, 21.45. The village of the damned; za. 23.30. Zaal 2: We- therby; 14.00, 16.15, 19.30, 21.45. wo. 16.15, 19 30, 21.45. za. zo. 19.30. 21.45. Zaal 3: Sha kespeare filmfestival: Othello; do. vr. 14.00. 19.15. 21.45. Ham let; za. 14.00, 19.15, 21.45. zo. 14.00, 19.15, 22.00. Macbeth; ma. 14.00, 19.15, 22.00. di. 14.00, 19.15, 21.45. King Lear, wo. 14.00, 19.15, 21.45. NACHTVOORSTELLINGEN: e CINEAC 1: Murphy's law (16); (16); za. 00.15. CINEAC II: Gorky park (16); za. 00.15. a CI NEAC III: Rumble fish (16); za. 00.15. EUROCINEMA: Meisjes die er zin in hebben (18); za. 24.02. KINDERVOORSTELLINGEN: BABYLON 3: De troetelbeer tjes; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 15.15. CINEAC 3: Peter Pan; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. EURO CINEMA: Popey super festival; za. zo. wo. 14.00.'

Leidse Courant | 1986 | | pagina 6