Verdiende beloning Johan van de Velde Roland Garros opgeschrikt door regen en bommelding Erwin Kistemaker sluipt naar tweede etappe-zege Sport /oetbalgerucht leidt tot maadproces in Turkije uoetballerlei Tips voor Duindigt QeidóaQowuvnt ZATERDAG 31 MEI 1986 PAGINA 11 TANBOEL De echtgenote van de Turkse premier Turgut lal en dë eigenaar van een voetbalteam hebben voor meer n vijf miljoen gulden schadeclaims ingediend tegen het dag- ,d Sabah omdat de krant het gerucht heeft verspreid dat zij ipraken hebben gemaakt over de afloop van de wedstrijd Be- tas-Trabzonspor die morgen wordt gespeeld. De wedstrijd is slissend voor de afloop van de Turkse voetbalcompetitie. Sa- h meldde vorige week dat het gerucht de Tonde deed dat mra Ozal. een grote fan van Besiktas, de voorzitter van abzonspor en tevens aannemer Mehmet Ali Yilmaz een ,ot contract van de overheid had beloofd als zijn ploeg de dstrijd van zondag zou verliezen. Als Besiktas van Trabzon- hr wint wordt de ploeg landskampioen. Bij verlies gaat de Sl naar Galatasaray uit Istanboel. PARIJS De open Fran se tenniskampioenschap pen op Roland Garros zijn gisteren in meerdere op zichten opgeschrikt. De tennissers werden niet al leen verjaagd door de re gen en betere tegenstan ders, maar ook door een bommelding, een dreige ment waarvan Rotterdam ooit de primeur had. Volgens een anonieme tipge ver zou een bom zijn geplaatst in de buurt van baan één, waar op dat moment de Zweed Jan Gunnarsson en de Argen tijn Guillermo Vilas aan het werk waren. De/organisatoren lieten beide spelers onmiddel lijk inrukken en evacueerden tevens in allerijl de toeschou wers op de tribunes. De zoe kacties leverden echter niets op en het tennis kon na enige vertraging worden hervat. Anders Jarryd, in Parijs als zevende geplaatst, had toen al moeten inrukken. Dit echter «om een sportieve reden. Jar ryd werd in de derde ronde verrast door zijn veel minder bekende, maar niet minder ge talenteerde landgenoot Ulf Stenlund. Daags tevoren was Edberg iets dergelijks overko men door toedoen van de in de Verenigde Staten gepolijste Zweed Mikael Pernfors. Bij de dames viel de uitschake ling op van Zina Garrison. De donkere Amerikaanse kwam er niet aan te pas tegen de Ita liaanse Laura Garrone. Voor spelbaar waren daarentegen de simpele overwinningen van de favorieten Ivan Lendl en Martina Navratilova. Geen vechtlust Anders Jarryd, twee jaar gele den internationaal kampioen van Nederland, was in het duel met zijn 19-jarige landge noot Stenlund duidelijk de op één na beste. Waar Jarryd vanaf zijn gebruikelijke stek op de base-line ballen uit of in het net bleef slaan, daar re tourneerde Stenlund bijna al les in de drie uur durende wedstrijd. „Dat was geen ten nissen meer wat ik deed", foe terde Jarryd na afloop op zich zelf. „Ik weet de reden niet, maar ik stond daar maar wat te doen. Ik had totaal geen vechtlust en dat is me nog nooit overkomen. Er zit iets goed fout". Door deze verras sing is Mats Wilander de enig overgebleven Zweed uit de top-vijftien in het toernooi te Parijs. De nederlaag van Zina Garri son in het damesenkelspel kwam even onverwacht al^ hard aan. Laura Garrone, nog niet verder gekomen dan de; 55e plaats op de ATP-lijst, won zonder zich bovenmatig in tq spannen: 6-2, 6-2. Garrison! vertelde, dat ze de winst dom weg cadeau had gedaan door een enorme reeks blunders. Garrone treft in de vierde ronde Martina Navratilova^ die nauwelijks iets meer tó stellen had met de Westduitse Claudia Porwick: 6-3, 6-3. Bportoptv fANDAAG lêderland 1,18.25 uur Veronica port. lederland 2, 19.55 uur WK roetbal: Itallë-Bulgarije. lalgië Nederlands 1, 22.35 uur iport op zaterdag. islgiö Nederlands 2, 15.15 uur Iwemmen. lelgië Nederlands 2, 18.20 uur VK voetbal. lultsland 1, 18.05 uur Sporl- chau-Telegramm. luitsland 1, 18.55 uur WK voet- ial. luitsland 2, 22.25 uur WK voet- tal. luitsland 3. 19.00 uur Sport im Vesten. IBC 1, 13.30 uur Grandstand. IBC 1, 19.45 uur WK voetbal, rv, 13.30 uur Worstelen, rv, 15.45 uur Schoolvoetbal: 'ngeland-ltalië. iky Channel, 1435 uur IJshoc- ey. iky Channel, 1530 uur Motor- port. iky Channel, 18.15 uur FIFA- eugdvoet baltoernooi. Iky Channel, 20.05 uur wk oetbal. iky Channel, 21.15 uur Worste- ïuropa TV, 18.40 uur wk voet- lal. iuropa TV, 2130 uur Europa port. ilmnet, 14.00 uur Het beste an screensport. MORGEN lederland 1, 1935 uur WK oetbal: Spanje-Brazilië. lederland 1, 23.55 uur WK oetbal: Canada-Frankrijk, lederland 2, 19.00 uur Studio iporl. lelgië Nederlands 2, 1930 uur iportweekend. islgië Nederlands 2, 19.45 uur VK voetbal. elglë Frans, 19.00 uur Sport, vitsland 1, 1530 uur Tennis: inïoland Garros. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- ehau. luitsland 2, 1732 uur Oie Iport-Reportage. luitsland 2, 1930 «n 23.40 uur ,VK voetbal. Island 3,1930 uur Sport lm lesten. IC 1, 2330 uur WK voetbal. IC 2,1435 uur Sunday grand- md. IC 2, 0045 uur Paardesport. 1940 uur WK voetbal. Channel, 1435 uur Amerl- in football. Channel, 19.30 uur WK setbal. ky Channel, 2235 uur Austra- ^sch voetbal. JCuropa TV, 18.40 uur WK voet- e-al. uropa TV, 22.00 uur Europa lartin Haar eert terug aar Haarlem &ARLEM Martin Haar ïft gisteren een tweejarig ^tract ondertekend bij Haar- De 34-jarige libero speel de laatste drie seizoenen AZ *67 en was transfer al. Voor zijn Alkmaarse pe- de stond Haar al zes seizoe- gi op de loonlijst van Haar- J. In 1983 werd hij voor J.000 gulden door AZ '67 in- ijfd. Haar had behalve -jrlem ook aanbiedingen "i Fortuna S, Roda JC en Belgische tweede klasser PEJO TERME In de schoot van de wielerploeg van Peter Post werden weinig overwinningen met zoveel vreugde be groet als die van Johan van de Velde, gisteren in de negentiende etappe van de Ronde van Italië. Twee maanden lang, juist in de belangrijke periode van de voorjaarsklassiekers, bokste de sterrenploeg tegen een dood punt aan. De laatste zege was al vijf weken oud; Planckaert in de zevende etappe van de Ronde van Spanje. In de Giro werd de formatie met troost- prijsjes afgescheept. Volgens de glorieuze winnaar van de bergetappe in Pejo Terme is alle ellende nu achter de rug. „Dit was goed voor mij", stelde Van de Velde, „het was nog beter voor de ploeg. De trein staat weer op de rails. Zo vlak voor de Tour de France had den we dit hard nodig". In drie opeenvolgende ronden van Italië, bij elkaar 63 etap pes, joeg Van de Velde ver geefs een etappe-overwinning na. Hij werd vijf keer tweede, onder meer dit jaar in Casti- glione del Lago, drie keer der de en eindigde meermalen bij de eerste vijf. Na de natte- sneeuwbui in Madonna di Campiglio kwam hij voor het eerst in zijn Giro-carrière al leen voorop te rijden. De afda ling van de Passo Campo Mag- no was lang en door de natge- worden bochten gevaarlijk. „Als ik ooit een etappe wil winnen", beredeneerde de Brabander, „moet ik in de af daling aanvallen. Alle strijkij zers in het peloton zullen den ken: laat die gek maar gaan". Waar alle renners voorzichtig in de handremmen knepen, schakelde Van de Velde naar een zwaardere versnelling en duwde extra hard op de peda len. Alsof hij drie jaar geleden niet bijna zijn nek had gebro ken in het ravijn van de Col de la Madeleine in de Ronde van Frankrijk. „Ik zat echt te hopen dat de afdaling gevaar lijk zou zijn, want dan kon ik twee minuten wegrijden". Later vertelde de Brabander doodgemoedereerd dat hij geen gevaren had gezien. „Van die val in de Tour des tijds heb ik nooit iets geweten, dus kon ik er ook geen schrik van krijgen. Een bergafdaling is zoiets als een formule 1-au torace. Je speelt met je leven, maar je moet er niet te veel bij nadenken, want dan wordt het nooit wat". Johan van de Velde kende in de negentiende etappe van de Ronde van Italië twee meeval lers. Er stond wind en het was Nederlands-achtig koud. Daar kwam bij dat alle kanshebbers op de eindzege de inspannin gen van de tijdrit van donder dag naar Cremona nog in de benen voelden. Met andere woorden, er was sprake van een passieve koers der groten. Van de Velde maakte in één etappe zijn hele Ronde van Italië goed. Hij had veel ge daan. Gewerkt voor de sprints van de met zijn vorm sukke lende ploeggenoot Eric Vande- raerden, jacht gemaakt op de paarse trui van het punten klassement, gesprint voor etappezeges en het net niet ge haald, vele minuten achter stand opgelopen in de tijdrit ten en op behoorlijke afstand van de specialisten de bergen beklommen. Van de Velde leek te veel te willen om nooit iets te oogsten. Dat alles na be wonderenswaardige uitsloverij in de voorjaarsklassiekers, waarin de kopmannen van zijn ploeg het lieten afweten. Dauphiné Libéré Luc Hoosen, de jongste aan winst van Jan Raas, heeft op de vierde dag van de Dauphi né Libéré verrassend toegesla gen. In de vijfde etappe van Charavines naar Chambery in de Franse Alpen was de 22-ja- rige Belg alle vedetten te snel af. In de eindsprint versloeg Roosen de Fransman Laurent Fignon, die voor de tweede opeenvolgende dagv genoegen moest nemen met de tweede plaats. Door die klassering vergrootte Fignon andermaal zijn voorsprong in het alge meen klassement met vijf se conden. In de ochtenduren had de Fransman Bruno Woj- tinek, ook al na een massa sprint, de vierde etappe op zijn naam geschreven. t .'lil itdüf! Johan van de Velde wint de negentiende etappe van de I van Italië. Lambregts start niet in marathon AKEN Cor Lambregts ein digde gisteravond tijdens atle tiekwedstrijden in Aken als derde op de tien kilometer achter de Kenianen Kipkoech en Koskei. Kipkoech bracht de beste "seizoentijd op de klok ken met 27 minuten en 43,31 seconden. Lambregts kwam na 27.57,53 over de eindstreep. Met die prestatie voldeed de atleet van Unitas aan de KNAU-limiet voor de Europe se titelstrijd in augustus. Na af loop verklaarde Lambregts dat hij in Stuttgart definitief afziet van de marathon. De Limbur ger, die de kwalificatie op de klassieke afstand in Rotterdam net miste, geeft er de voorkeur aan te starten op de 10.000 me ter. Marjan Olijslager heeft bij wedstrijden in Aken de 100 meter norden gewonnen. De Nederlandse atlete zegevierde in 13,37 seconden en voldeed daarmee voor de tweede keer aan de B-limiet van 13,64 se conden die de KNAU stelt voor deelneming aan de Euro pese kampioenschappen, in augustus in Stuttgart. In een B-loop over 400 meter was de Nederlander Allan Ellsworth de snelste: 47,33 seconden. Patrick Aris: districtsrècord. Aris Patrick Aris (V&L/TC) liep gisteravond in Aken een dis trictsrecord op de 3000 meter. De Hagenaar eindigde in een sterk deelnemersveld als zesde en liet onder meer Patrick lig, de Westduitse olympisch kam pioen op de 3000 meter steeple chase, achter zich. Aris reali seerde een tijd van 7.57,44 en was daarmee beduidend snel ler dan de oude toptijd (8.02,8) van de Zeeuw Jo Schuit uit 1975. Aris was tot gisteren op de drie kilometer nog nimmer sneller geweest dan 8.05,7. Ton van Dalen coördinator FC Groningen GRONINGEN Ton van Da- len treedt met ingang van vol gend seizoen als coördinator- manager in dienst bij FC Groningen. Hij tekende giste ren een éénjarig contract met de eredivisieclub. Van Dalen (40) is de afgelopen tien jaar directeur geweest van FC Twente. Eerder probeerde FC Groningen Theo Verlangen in dienst te nemen als manager. Dit ging niet door omdat eer- ste-divisieclub Emmën zijn trainer niet wilde laten ver trekken. Jeugdtoernooi RVV promotie volleybal RIJNSBURG Ouders en kinderen die geïnteresseerd zijn in volleybal worden van harte uitgenodigd door de Rijnsburgse volleybalvereni ging RVV. Deze houdt morgen tussen 10 uur 's ochtends en vijf uur 's middags een volley baltoernooi voor jeugdspelers in 't Waterbos. 'iSon de Vos z'tp zoek "'ton de Vos van Steenwijk, Jjfagenaar van origine, speler i.,fan Lierse SK dat onlangs i.9lëgradeerde uit de hoogste Wfdeling van het Belgische 'oetbalzoekt emplooi in Ne derland. De verdediger, die wfi Nederland speelde bij FC gaardingen, accepteert het la ongeboden lagere contract it hef. De Vos, zoals de Belgen lÜjem kortweg noemen, wil Jfesnoods naar een Neder- finc/se amateurclub. In dat -fival zoekt hij een baan bui- rpgn de voetballerij. Jormele zaak ïoewel tevoren bekend was, FortunaKöln wegens l^aalf ziek gemelde spelers „jiief zou aantreden in de der- Je en beslissende promotie/ voor de bundesliga, is Borussia Dort- 'und puur op formele mden vrijdag wel versche- 'n in het Rheinstadion in isseldorf. Voorzitter Rau- 11 van Borussia was het er lemaal niet mee eens, dat \rtuna uitstel had gekregen. lij twijfelde aan de geloof waardigheid van die blessu res. Daarom liet hij trainer, begeleiders en spelers per bus aar Düsseldorf vervoeren, e kleding klaarleggen en de oelers de grasmat inspecte- en. Borussia kleedde zich 1 [ef om vanwege het feit, dat w tegenstander er nog niet [as. En, niet zou komen! Tijd rekken Fortuna Köln had er vervol gens veel baat bij om tijd te rekken. Het stelde, om de ge blesseerde spelers zo veel mogelijk tijd te gunnen te ge nezen, voor op 17 juni pas te spelen. Borussia bleef vast houden aan 30 mei, vrijdag dus. Voorts stelde Fortuna voor twee geschorste spelers maar op te stellen. Daar wil de Borussia niet aan begin nen. Uiteindelijk moest het bestuur van de Westduitse voetbalbond er aan te pas ko men om de datum voor het derde duel vast te stellen. Daarvoor moesten zelfs de met de nationale ploeg in Mexico verblijvende be stuursleden Hermann Neu- berger en Egidius Braun tele fonisch worden geraad- - lm wel toch derde doelman De zo veel besproken derde wedstrijd tussen Borussia Dortmund en Fortuna Köln bracht aanvankelijk ook de reis van Eike Immel naar het WK in Mexico in gevaar. De derde doelman van het West duitse nationale team had immers al lang in het Zuida- merikaanse land moeten zit ten voor de acclimatisering. Van de Westduitse voetbal bond kreeg de Dortmundse doelman te horen dat hij na de derde wedstrijd alsnog naar Mexico zou mogen rei zen. Indien hij geblesseerd Ron de Vos: desnoods naar amateurclub. zou raken werd Vollack, de doelman van Bayer Uerdin- gen, de derde doelman. McMenemy wil al weer weg Jaren was Lawrie McMene my de niet weg te denken manager bij Southampton. Er werden in Engeland zelfs weddenschappen afgesloten op het aantal jaren dat hij daar nog werkzaam zou zijn. Tot grote verrassing van elke Brit was het vorig jaar zomer zo ver: Lawrie McMenemy verliet The Saints zoals de bijnaam van Southampton luidt. Het juist naar de twee de divisie gedegradeerde Sunderland werd zijn nieuwe club. Daar zal hij het zeker niet zo lang volhouden. McMenemy dreigt zelfs ont slag te nemen omdat hij het helemaal niet kan vinden met het bestuur van de club. Stadions gesloten De Noorse competitie heeft een start met hindernissen gekend. Door een staking van gemeentewerkers kon den tot dusver twee ronden niet doorgaan. De stakers weigeren immers de poorten van de stadions te openen. Titel Young Boys klein wonder De Zwitserse titel, die Youn Boys onlangs behaalde, wordt door insiders gezien als een grote verrassing en zelfs als een klein wonder. Niemand in het Alpenland tipte de for matie van de in Polen gebo ren trainer met de Westduit se nationaliteit Alex Mandzi- ara (ex-speler van NAC). De Zweedse international Robert Prytz wordt overigens gezien als dé man die Young Boys na 26 jaar weer eens aan een landskampioenschap holp. Geen voorspoedig herstel Happel Er heerst een ietwat vreemd mysterie over de huidige gezondheidstoestand van Ernst Happel. De trainer van Hamburger SV heeft onlangs in Wenen een maagoperatie ondergaan. Daarvan blijkt hij volgens diverse sportbladen slechts moeizaam te herstel len. Dit werd geconcludeerd uit het feit, dat Ernst Happel niet aanwezig was op het vliegveld, toen HSV terug keerde van een trip door Amerika. Wel was Happel in zijn geboortestad aanwezig bij het beslissende duel om het Oostenrijks landskampioen schap tussen Rapid Wien en Austria Wien (3-1 voor Ra pid). Hij was volgens de men sen die hem daar zagen, zwaar getekend als gevolg van zijn verblijf in het zie kenhuis. Geld als water De spelers van Liverpool zijn in het afgelopen seizoen aar dig binnengelopen. The Reds verdienden ieder gemiddeld 3500 gulden per week. Daar bij kregen zij nog ruim 288.000 gulden ieder de man aan premies. Bij elkaar ging elke speler van Liverpool dit seizoen met bijna twee ton naar huis. HULSBERG De zeven de etappe van Olympia's Ronde van Nederland le verde gisteren dezelfde winnaar op als de eerste rit uit de zwaarste natio nale etappekoers voor amateurs. Erwin Kistema ker maakte in Hulsberg, net als in Emmeloord, zijn faam als de rappe, maar vooral slimme man in de laatste meters helemaal etappe, met zo'n duizend kilo meter koers achter de wielen, bleek er weinig veranderd in Olympia's Ronde. De winnaar was na de zoveelste massale aankomst dezelfde en de strijd om de koppositie voltrok zich wederom volgens het principe van het secondenspel. Beslis sende ontsnappingen bleven onbekend. De Oostduitser Bernd Dittert hield op karak teristieke wijze de gele leiders trui door in de laatste tussen- sprint het wiel van John Talen te kiezen. De winnaar van vo rig jaar, aan de vrijdag begon nen met zeven seconden ach terstand op Dittert, veroverde in totaal acht seconden pre mie, maar kon door de hard nekkigheid van de verkouden Oostduitse leider het geel niet overnemen. Erwin Kistemaker, eerder dit seizoen al zegevierend in de klassieker Ster van Zwolle, versloeg verrassend de kop man van de favoriete formatie van Herman Krott, Rob Har- meling, die in het klassement de derde plaats bezet. Harme- ling heeft dertien seconden achterstand op Dittert. sportuitslagen (Clerc-lssalene 1-1, Van der Wal-Bia- gianti 2-0, Sijbrands-Maggiore 2-0); Israël-Verenigde Staten 4-2; Italië-Su- rlname 1-5; Brazilië-Sovjet Unie 1-5; België-Joegoslavië 5-1; Polen-Ivoor kust 2-4. Stand: 1. Sovjet Unie 20-51, 2. Ne derland 19-52, 3. Ivoorkust 14-36, 4. Suriname 14-35, 5. België 11-32, 6. Israël 10-29, 7. Frankrijk 8-26, 8. Ver enigde Staten 7-23, 9. Italië 6-22, 10. Polen 6-20, 11. Joegoslavië 3-17, Brazilië 2-17. TENNIS Open Franae kampioenschappen Damesenkelapel, 3e ronde: Rinaldi (Vst)-Fairbank (Zat) 6-1, 6-2; Garrone (lta)-Garrison (Vst) 6-2, 6-2; Navratilo va (Vst)-Porwlck (Fra) 6-3, 6-3; M.J. Fernandez (Vst)-Hobbs (Gbr) 6-2, 6-0; Sukova (Tsj)-Scheuer Larsen (Den) 6- 4. 6-4; K. Malejeva (Bul)-Phelps (Vst) 7-6, 6-0; Lindqvlst (Zwe)-Bonder (Vst) 4-6, 6-4, 6-3; Kohde (Wdl)-Jausovec (Joe) 6-0, 6-3. Damesdubbelapel, 1e ronde: Mes- ker/Paradis (Ned/Fra)-Barg/Herr (Vst) 6-3, 6-2. Herenenkelspel, 2e ronde: Fleurian (Fra)-Canter (Vst) 3-6, 2-6, 7-5, 7-5,7- 5. 3e ronde: Lendl (TsjbMiniussI (Arg) 6-1, 6-1, 6-2; Forget (Fra)-Jelen (Wdl) 6-1, 6-1, 6-2; Stenlund (Zwe)-Jarryd (Zwe) 6-4, 6-2, 6-3; Gomez (Ecu)- Carlsson (Zwe) 7-5, 7-6, 5-7, 6-3; Noah (FrabLuna (Spa) 4-6, 7-6, 6-4, 6-3; Keretlc (WdlbSmld (Tsj) 4-6, 4-6, 6-4, 6-1, 6-3; Kriek (VstbMattar (Bra) 6-4, 6-4, 3-6, 2-6, 6-3; Vilas (Argb Gunnarsson (Zwe) 7-6, 6-2, 3-6, 6-1. Herendubbelspel, 2e ronde: Casal- /Sanchez (SpabNijssen/J. Vekemans (Ned) 6-2, 6-2. WIELRENNEN Ronde van Italië 19e etappe: 1. Van de Velde (Ned) 211 kilometer in 5 uur, 45 minuten en 19 seconden; 2. Salvador (Ita) op 7 seconden. 3. Bombinl (Ita) op 0.10, 4. Roche (Ier) op 0.32, 5. Paganessl (Ita), 6. Pagnin (Ita) op 1.21, 7. Lemond (Vst) op 1.39, 8. Saronnl (Ita), 9. VI- sentini (Ita), 10. Moser (Ita), 11. Pe- dersen (Noo), 12. Da Sllva (Por) op 1.43, 13. Rüttimann (Zwi) op 1.49, 14. Worre (Den) op 2.00, 15. Chioccioll (Ita), 25. Lammerts (Ned) op 2.20, 26. Van Lancker (Bel), 32. Kuiper (Ned) op 2.32, 34. Breuklnk (Ned) op 2.46, 37. Habets (Ned) op 3.16, 62. J. van der Poel (Ned) op 10.06, 66. F. de Wolf (Bel), 74. E. Vanderaerden (Bel) op 10.49, 76. Van Vliet (Ned) op 12.05, 89. A. van Houwelingen (Ned), 103. De Keulenaer (Bel) op 18.20, 104. Lubberding (Ned), 105. Verhoe ven (Ned), 115. Peiper (Aus) op 20.13, 138. Van Poppel (Ned) op 29.06, 145. Jakobs (Ned), 151. en laatste Luca (Ita) op 30.27. Algemeen klassement: 1. Visentini 88.28.38, 2. Saronni op 1.02, 3. Mo ser op 2.14, 4. Lemond op 2.26, 5. Cortl (Ita) op 4.49, 6. Chioccioll op 6.38, 7. Giovanettl (Ita) op 8.03, 8. Da Silva op 8.56, 9. Bombini op 10.49, 10. Rüttimann op 10.54, 11. Vandl (Ita) op 12.40, 12. Wilson (Aus) op 12.47, 13. Munoz (Spa) op 13.08, 14. Paganessi op 14.59, 15. Colage (Ita) op 15.24, 17. Van Lancker op 19.41, 19. Van de Velde op 23.48, 25. Kuiper op 29.04, 76. Breukink op 1.38.56, 77. Habets op 1.41.14, 84. Lammerts op 1.46.23, 85. A. van Houwelingen op 1.47.47, 89. Van Vliet op 1.50.29, 103. Lubberding op 2.06.12, 107. Ja kobs op 2.10.27, 116. Peiper op 2.16.19, 118. J. van der Poel op 2.17.32, 127. E. Vanderaerden op 2.24.36, 133. Van Poppel op 2.27.32, 134. De Keulenaer op 2.30.24, 135. Verhoeven op 2.32.20, 151 en laatste: Asti (Ita) op 3.15.48. Puntenklassement: 1. Bontempl (Ita) 142 punten, 2. Van de Velde 139, 3. Lemond 108, 4. Visentini 102, 5. Al- locchio (Ita) 96, 6. Colage 93. Dauphinó Libéré 4e etappe: 1. Wojtlnek (Fra) 100 kilo meter In 2.19.03, 2. Blondi (Fra), 3. Rogiers (Bel), 4. Hafllnger (Zwi), 5. Solleveld (Ned), 6. Peeters (Bel), 7. Leclercq (Fra), 8. Echave (Spa), 9. R. Simon (Fra), 10. Perini (Ita). 15. Zoe temelk (Ned). 5e etappe: 1. Roosen (Bel) 94 kilome ter in 2.14.14, 2. Fignon (Fra) op 0.01, 3. Pensee (Fra), 4. Caritoux (Fra), 5. Claveyrolat (Fra). 6. Decrion (Fra), 7. Richard (Fra); 8. Leclercq (Fra), 9. Zoetemelk (Ned), 10. Bagot (Fra). Algemeen klassement: 1. Fignon 18.59.24, 2. Bernard (Fra) op 0.27, 3. Pensee op 0.34, 4. Zoetemelk op 0.39, 5. Caritoux op 0.41, 6. Bagot op 0.43, 7. Leclercq op 0.44, 8. Breu (Zwi) op 0.48, 9. Zimmermann (Zwi) op 0.50, 10. Cadenas (Col) op 1.00, 17. Roosen op 1.43. Olympia's Ronde van Nederland 7e etappe: 1. Kistemaker (Ove) 4 uur, 52 minuten en 20 seconden (exclusief 15 seconden tijdsvergoeding); 2. Har- meling (Ams) (10 seconden); 3. Meijer (Lot) (5 seconden); 4. Bol (Bzw); 5. Schurer (Bat); 6. Vopalka (Tsj); 7. Ga- nejev (Sov); 8. Scharmln (Bel); 9. Kok (Zwa); 10. Gornall (Gbr). Algemeen klassement: 1. Dittert 24 uur 17 minuten en 19 seconden; 2. Talen op 0.02; 3. Harmeling op 0.15; 4. Meier op 0.30; 5. Ganejev op 0.39; 6. Draayer op 1.01; 7. Veenstra op 1.06; 8. Van Orsouw op 1.08; 9. Schu rer op 1.10; 10. Oemaras op 1.13; 11. Berndt op 1.30; 12. Van de Akkerop 1.33; 13. Lux op 1.37; 14. De Vries op '1.40; 15. Meijer op 1.57; 16. Arntz op 2.26; 17. Kaspoetis op 2.41; 18. Raas op 2.45; 19. Alberts op 2.51; 20. Bol op 3.43. Puntenklassement: 1. Ganejev 85 punten; 2. Harmeling 81; 3. Schurer 76; 4. Veenstra 71; 5. Kistemaker 65; 9. Talen 43; 12. Dittert 37. Ploegenktassement: 1. Van Aarle 73 uur, 10 minuten en 10 seconden 2. Oost-Duitsland op 0.02; 3. Sovjet U^e op 1.53; 4. Batavus op 3.39; 5. Amstel op 5.54. dag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips luiden: ZERES BOSZORGPRIJS: Al Capp- ne, Alexandera Wind en Ayres Bóy. SAINT-CLOUDPRIJS: Double Pay- de. t, James Vincent en Gerrit's Pri- GROTE PANDATA-PRIJS: Yzeren Hein, Wanda Pluto en Wil van de FLOWER OF SIDONPRIJS: Car toon, Sku Ball en Geramon. W5(l): Alfred Rynstroom, Zorba Os- sewaard en Zeppelin S. W5(2): Zyca More Bluff, Zilco Bui tenzorg en Wizard of Luctor. W5(3): Ypïe Maple Leaf, Ydeltuit B ,en Yme K. W5(4): Yogi Bear, Worthy Oldeson en Walter Neyenrode. W5(5): Zorg van Boko, Zwetlana Ha nover en Zilver Prince. CHANTILLYPRIJS: Mars, Pagasüs Star en Woodfeets Jesaja. ZORG VAN BOKOPRIJS: Zappa Flight, Annfine Mountain en All Star Ashton. ZACATAL DU BOISPRIJS: York Petulance, Zucht Fortuna en Willem Bonheur. Borussia Dortmund blijft in Bundesliga DÜSSELDORF Borussia Dortmund heeft een slecht voetbalseizoen gisteravond toch nog tot een goed einde ge bracht. De ploeg, die in de Bundesliga op de zestiende plaats eindigde, won de derde en beslissende promotie/de gradatiewedstrijd tegen Fortu na Köln met 8-0. Hierdoor blijft Dortmund in de hoogste voetbalklasse. De Keulse ploeg, die derde werd in de tweede liga, speelt ook vól gend jaar niet op het hoogste niveau. Barcelona, Real Zaragoza, At- letico Madrid en Betis Sevifya hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Spaanse liga-beker. Austria Wien is op de 36e en laatste speeldag van de Oos tenrijkse competitie voor de tjerde keer in successie lands kampioen geworden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11