:adio/televisie VERONICA STICHT MEDIASCHOOL geruis Roussos nog maar fractie an de grote jongen van toen David en Lisa: moeizaam wordende liefde tussen twee zielszieken r 1 ÊöidAcSoiMmit VRIJDAG 30 MEI 1986 PAGINA 21 PRO moet afzien in „Vrije geluiden" jVERSUM - Het binnen de VPRO-directie ontwik- Ie plan om op korte termijn onder de aloude titel |je geluiden" een nieuw blad uit te geven ter win- van jonge leden is van de baan. Op de ledenverga- ig kwam hierop zoveel kritiek, dat het bestuur be- een punt te zetten achter dit voornemen, jteur tv Roelof Kiers had hiervoor al artistieke en jalistieke krachten aangetrokken, zoals Koot en Remco Campert en Boudewijn Paans. Het blad zou satirische inslag krijgen en vooral onder de aan- ht worden gebracht van jongeren, die als tientjesle- 1 bij deze omroep zijn betrokken. Hun bindingen met g omroep zijn echter dermate los, dat zij verzuimen flijks een tientje over te maken. De kritiek van de }n op dit plan sloeg op de wervende bedoelingen ji dit blad. Men vindt het de VPRO onwaardig om |als een omroep als Veronica met veel geschetter de op te gaan. HILVERSUM - Voor functies op het gebied van radio en tv staat Veronica de stichting van een mediaschool voor ogen. Als voor beeld geldt de zogenoemde „Broadcasting- schools" in de Verenigde Staten. De VOO heeft daarvoor samenwerking gezocht met de NOS, de School voor Journalistiek in Utrecht en de Fotovakschool in Den Haag. De particuliere opleiding moet drie maan den gaan duren en is bestemd voor jongeren boven de 16 jaar. Volgens een woordvoerder bestaat in Nederland een grote behoefte aan een dergelijke opleiding. Een school, zoals Amerika die kent, bestaat hier nog niet. De NOS verzorgt wel cursussen, maar deze zijn alleen opengesteld voor omroeppersoneel. Veronica zelf heeft enige ervaring met zes daagse opleidingen van jongeren onder de achttien via „Club Veronica". Jaarlijks doen daar ongeveer 120 cursisten aan mee. Over de uitwerking van de plannen voor deze mediaschool kon de woordvoerder nog wei nig zeggen. De bedoeling is de school onder te brengen in een Veronica-pand in Hilver sum, waar nu nog het omroepblad van deze vereniging zetelt. Begin volgend jaar wordt het nieuwe gebouw van Veronica opgele verd en komt deze villa vrij. Een woord voerder van de NOS kon desgevraagd geen bevestiging geven van een eventueel samen werkingsverband voor de nieuw op te rich ten school. De NOS-cursussen beslaan een langere opleidingsduur en betreffen gekwa lificeerde bekwaamheden. Op vakantie met de RVU HILVERSUM In de maand juni zal het televisieprogramma „Vloedlijn" van de RVU vooruitblikken op de zomerva kanties. De uitzendingen zijn op vrijdag van 17.00 tot 17.30 uur op Ned. II. Vakantie klinkt naar zonovergoten stranden, bruingebrande lichamen, file vorming op de autowegen en voor de achterblijvers lege straten, verregende dagen en niets te doen. Bij nader inzien valt dat mee. Ook dicht bij huis zijn er allerlei activiteiten die in het teken staan van de vakantiestemming. Het programma van „Vloedlijn" rond het thema „vakantie" geeft een indruk van het gevariëerde aanbod. De nadruk ligt op bezigheden die betaalbaar én leuk zijn. Ideeën waarmee jong en oud in de eigen omgeving aan de slag kunnen gaan. %AND OF LOVE'EINDELIJK WEER EEN HIT lis Roussos (39) lijkt ver- id. Maar die vermeende ildheid staat in schril con- met wat hij over zichzelf eggen heeft. De zanger, ks maar geboren in Egyp- bezig aan een come back' ■voor Nederland de baker- moet zijn. Een gesprekje? e', Demis Roussos wil g praten en wel vooral 1 zijn nieuwe, in ons land nomen single „Island of dat zich in de hitsfeer ndt. mis Roussos gaat gekleed in ■lange donkergrijze winter- Tnet daaronder een zwarte broek en dito cowboy- ^en. Op het kalende hoofd ^lledaagse pet. Ook grijs, t zijn nieuwe stijl? Ordi- alledaags? Wat is er ei- ^Jjjk met Roussos aan de (j? Hij kijkt me verbaasd •its aan de hand", weert hij n maakt een wegwerpge- met beide, zwaar behaar- ^handen, die niet langer vHen gesierd door duur jde ringen. Wat is dan ge nen van het beeld van de jkse 'tycoon' dat hij van 'zelf gaf, een imago waar- hij in de jaren zeventig ildfaam maakte? „Niet een in", corrigeert de zanger ind. „Een 'big guy", een jongen. Die indruk ves- hij tien jaar geleden. "J[& Roussos in zijn nieuw- outfit' is nog maar een r ie van de 'big buy' van „Maar ik ben niet veran- Ik heb me vijf jaar lang getrokken en ben nu te lnet moderne songs. De Demis Roussos: „Over vijf jaar ga ik stil wonen". muziek is gelijk gebleven, is alleen simpeler. Het is dezelf de pasta met een ander smaak je. Snap je. Het is vergelijkbaar met dé priester. Niet wat hij draagt is belangrijk, maar wat- ie zegt." Waarom verbreekt Roussos zijn jarenlange stilzwijgen juist in Nederland? Zijn antwoord is voorspelbaar: „Ik heb Hol land altijd al een aardig land gevonden. Ik heb hier in het verleden veel geluk gehad. Na de release in Holland van mijn nieuwste single, wordt die ook in andere landen uitgebracht." Hij lijkt-weer een jonger pu bliek voor zich te willen win nen. De jeugd voelde zich aan gesproken door de muziek van Aphrodites Child (Rain and te ars), maar vooral ouderen waardeerden de songs die Roussos als solo-zanger daarna vertolkte. En nog altijd vult hij met zijn oude successen menig muzikale fruitmand. „Nee, de jeugd heeft mijn mu ziek altijd al mooi gevonden. Aphrodites Child, ik was toen twintig jaar. Met „My friend the wind" had ik vooral het imago van de typische zanger uit het Middellandse zeege bied. Daarmee kun je moeilijk doorgaan. Ik ben nog steeds beroemd. Nadeel van beroemd zijn is dat je het gevaar loopt een gevangene te worden van je eigen imago, van de drang om steeds maar weer nieuwe hits te maken. Als je steeds die druk voelt, zit je daaraan vast. Dat wilde ik niet meer en daarom ben ik vijf jaar lang gestopt." Nog even gevraagd naar de in drukken die bij hem als ex-ge gijzelde in het vorig jaar juni gekaapte Amerikaanse vlieg tuig in Beiroet zijn achterge bleven. Hij grijnst zijn tanden bloot: „Die kaping heeft mijn hele leven veranderd. Echt. Je lijkt de rest van je leven ca deau te krijgen. Daaromwil ik nog een keer terugkomen als zanger. Over vijf, zes jaar stop ik er helemaal mee. Dan koop ik een leuke boerderij ergens in Griekenland en ga ik stil le ven." RONALD TOP HILVERSUM Of „David en Lisa" als een speelfilm gezien moet worden dan wel als een op film vastgelegde psychiatri sche behandeling, ter bespre king in medische kringen, daarover waren destijds de meningen al verdeeld. KRO- tv heeft deze film voor zater dagavond op het programma staan, Ned. II om 22.45 uur. Dan kan de kijker zelf oorde len. Vast staat dat deze film in de bioscoop het destijds rede lijk deed. vooral om het men selijk verhaal over een jongen en een meisje, beiden zielsziek, die uiterst behoedzaam toena dering zoeken tot elkaar, we derzijdse liefde aftasten. De film steunt op een werke lijk gebeurde geschiedenis en sprak de betrokken familie en de behandelende geneesheren dermate aan, dat zij een filmer bereid vonden er zich met een camera aan te zetten. De jonge regisseur Frank Perry had er niet veel bij te verliezen, om dat hij nog geen naam had ge maakt. Dramatisch kon hij er echter niet gemakkelijk mee uit de voeten. Hij kon niét zijn eigen invalshoek kiezen, was aangewezen op medische rap portage. Hij kreeg van de me dische beschrijvers van dit ge val echter wel toestemming zijn vrouw in te mogen scha kelen voor het aanbrengen van emotionele accenten. De beide rollen worden gespeeld door jonge acteurs, Janet Mar golin en Keir Dullea, die elke handeling en elk woord kre gen voorgespeeld en voorge zegd. Zo vond Perry min of meer het midden tussen een dramatisch relaas en een me disch geval. David blijkt een hoogst intelli gente, maar contactarme jon gen, die zozeer naar zijn moe der haakt, dat hij geen aanra kingen van anderen duldt. Dit geldt niet alleen lichamelijk, maar ook voor zijn geestelijke belevingswereld. Men besluit tot een behandeling in een in richting. Ook daar laat hij zich moeilijk benaderen. Hij stelt zich hautain op tegenover zijn geneesheren, die op het stuk van intelligente reacties regel matig door hem worden afge troefd. Schizofreen In dezelfde inrichting bevindt zich ook het meisje Lisa, dat leidt aan schizofrenie, tot ui ting komend in de wisselende persoonlijkheden, die zij zich voorstelt te zijn. Ook met deze mensen komt moeilijk contact tof stand, omdat zij zich tel kens anders opstellen. Dit duidt op een verstoring in de ontwikkeling van een eigen persoonlijkheid. In die omgeving lopen die twee elkaar tegen het lijf. Dit leidt tot een langzame toena dering. Filmer Perry regis treert dit allemaal nauwgezet, maar de langzame, geleidelijke groei naar elkaar toe tussen die twee vraagt van de kijker belangstelling voor hun lot, voor het verloop van hun ziekten en interesse in de structuur van hun persoonlijk heden. Terzake zal men dan toch over enige kennis van dergelijke ziekten moeten beschikken om reacties en beweegredenen naar waarde in te kunnen schatten. Ook psychiaters krij gen vaak heel moeilijk greep op dergelijke mensen, voor wie het ongewone als gewoon geldt en in wiens overwegin gen men zover kan meegaan, dat men aan zichzelf begint te twijfelen. Daar komt nog bij, dat sinds Foudraines „Wie is van hout?" de opvatting hier en daar opgeld doet dat ziels zieken als zichtbare tekenen fungeren van de maatschappij die niet deugt. Voor gezond gehouden mensen zouden in die visie wezens zijn die onvol doende zijn toegerust met het vermogen zich in te leven in de defecten in de samenleving. Psychiatrische patiënten zijn niet anders dan mensen wier geest en/of lichaam zichtbaar of voelbaar uitdrukking geven aan wat er scheef zit in de ver houdingen tussen mensen. Daarbij komt ook nog, dat elk mens zijn eigen irritatiedrem pel kent. Uiteindelijk zal de liefde tus sen David en Lisa tot gezond- wording moeten leiden. Op dit punt in de film aangekomen zullen echter vraagtekens ge plaatst moeten worden. De film volgt meer de visie van de artsen op de ontwikkeling van hun liefde, die ook moge lijkheden voor de toekomst moet bieden, dan het ziekte beeld dat meestentijds zozeer aan de persoon gebonden is, dat levenslange behandeling althans toezicht gewenst is. Of de liefde tussen David en Lisa daar op de langere duur tegen bestand is, mag in het teken van de vraag blijven staan. De film biedt hiervoor mogelijk te optimistische perspectieven, al maakt dit het verhaal wel mooier. TON OLIEMULLER Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de ooievaar (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen, een tekenfilm en een lied. Presentatie: Francis Verdoodt Knappe koppen (The misfits of science), Amerikaanse serie over vijf jonge wetenschappers die problemen op hun eigen manier oplossen. Met Dean- Paul Martin. Kevin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Het einde van een imperium (End of Empire, slot), Engesle documentaireserie over de ta nende Britse invloed in over- gebieden. Afl.: Iran Goede vrienden (Just good friends, slot). Engelse comedy serie met Jan Francis, Paul Ni cholas, Sylvia Kay e.a. Het scherzo in de symfonie (slot), driedelige informatieve serie over het scherzo in de symfonie van Beethoven tot Mahler. Afl.: Beethoven voor bij, waarin symfonieschrijvers I aan bod komen, die zochten naar een herorganisatie van de traditionele symfonie, waar door het scherzo ofwel uiteen valt in meerdere delen, ofwel samengesmolten wordt met andere delen. M.m.v. het fil harmonisch orkest van de BRT ,o.l.v. Fernand Terby en Willy en Pet Swerts op jpiano. Presentatie: Peter van Bouwel Journaal en Coda: 'Genealo- bgie' van Jos de Haes Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- yrie met Pat McDonald, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. De hereniging van Rosie en haar kleinkind maakt brokken 1 Oshin (slot), Japanse serie S'Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal ■^Weerbericht 3 Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts ''Première, filmrubriek met Jo l)Rópcke f22.45 Requiem voor een «pion (The Groundstar Conspi Amerikaans/Canadese jjspeelfilm uit 1972 van Lamont ■Johnson. Met George Pep- iVpard, Michael Sarrazin, Christi ne Belford e.a. Slechts één ge lieerde overleeft de explosie de installaties van het ge heime 'Groundstar-projekt. John Welles lijdt hierdoor aan ^geheugenverlies. De veilig heidsdienst verdenkt hem er van de saboteur te zijn F 1 Nouba Nouba, kinderprogram- George Peppard speelt de hoofdrol in de film 'Groundstar Conspiracy'. BRT 2 om 21.15 uur. 19.30 Journaal 20.00 Minute Papilion, consumente ninformatie 20.05 Les Colby, Amerikaanse tv-se- rie met Charlton Heston, Bar bara Stanwyck, John James e.a. Op de ochtend van Thanksgiving Day bezoekt Ja son Colby zijn arts en ver neemt dat hij nog maar zes maanden te leven heeft 20.55 Grand-Ecran: Elvira Madigan, Zweedse speelfilm uit 1967 van Bo Widerberg. Met Pia Deger- mark, Thommy Berggren, Len- nard Maimer e.a. In 1889 de serteert de luitenant hertog Sixten Sparre uit het Zweedse leger om bij zijn grote liefde, de beroemde koorddanseres Elvira Madigan te kunnen zijn. Samen vluchten ze de bossen in en kiezen na vele ontberin gen voor een definitieve oplos sing 22.20 Laatste nieuws TV 5 16.05 Tennis op Roland Garros, rechtstreeks verslag van de Open Franse Kampioenschap pen 18.30 Les animaux du monde, na- tuurdocumentaire 19.00 Hippolyte et Arice, registratie uit 1983 van dit lyrisch drama op muziek van J.P. Rameau, opgevoerd tijdens het Festival d'Aix en Provence. Met o.a. Jessye Norman, Rachel Yakar en José van Dam 21.44 Utrillo, portret van deze Fran se schilder 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EFirat sight show. Sunie en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 EGaz Top Running Trivia Quiz, met Gaz Top 19.00 (SMartin en Julie 20.00 EDThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 EDGary Crowley 22.00 HWrite on, correspondentie rubriek met Edwina 23.00 GDFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 OGaz Top Running Tri via Quiz (herh.) DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Michael, der Indianerjunge, Amerikaanse speelfilm uit 1977 met McKee 'Kiko' Redwing, Lois Red Elk, Charles White Eagle e.a. Regie: Keith Merrill 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 EJWWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 CSTagesschau 20.15 D Es muss nicht immer Kavi- ar sein, Frans-Duitse speelfilm naar het boek van Johannes Mario Simmel. Met O.W. Fi scher, Eva Bartok, Senta Ber ger e.a. Regie: Geza Radvanyi. Vlak voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog moet de Engelse bankemployé Thomas Lieven, die dol is op vrouwen en lekker eten, van zijn baas naar Berlijn. Daar aangékomen merkt hij dat hij geen bankaf schriften bij zich had maar ge heime gegevens 21.55 Gott und die Welt. 'Die Heili gen im Tarnanzug', reportages over de tegenwerking die de kerk ondervindt in Guatemala 22.30 Tage8themen, met o.a. Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend, talkshow met Joachim Fuchsberger 23.45 Cl Diesmal muss es Kaviar sein, Frans-Duitse speelfilm uit 1961 met O.W. Fischer, Senta Berger, Werner Peters e.a. Re gie: Geza Radvanyi. Thomas Lieven, geheimagent tegen zijn wil, gaat na de inval in Frank rijk via Gibraltar en Portugal weer naar Engeland. Uiteinde lijk belandt hij in de IJszee 01.20 Tagesschau 01.25 N.achtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.45 SlGrafin Mariza, operette van Emerich Kalman, uitgevoerd door de Wiener Symphoniker o.l.v. Wolfgang Ebert, m.m.v. solisten (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, magazine met tips voor de vrijetljd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, aktualiteiten, sport en amusement 17.45 Rauchende Colts, westernse rie met James Arness, Milburn Stone, Ken Curtis e.a. Afl.: Ein alter soldat 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Abenteuer in Bangkok, drie verhalen met Armin Müller- Stahl in de hoofdrol. 1. Der Fremdenführer. 2. Der falsche Kommissar. 3. Der Trauzeuge 21.15 Der Sport-Spiegel. 'FIFA, de wereld-voetbalbond en zijn tt) Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. C Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen- ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Ingrid Bergman in Hitchcocks 'Under Capricorn'. Duitsland 2 om 22.30 uur. managersaocumentaire 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.15 A8pekte, cultureel magazine met een reportage over de 2e Marler Video-Kunstprijs 23.00 Die Sport-Reportage, met Ar- nim Basche 23.30 Alfred Hitchcock: Sklavin des Herzens (Under Capricorn), Engelse speelfilm uit 1949 met Ingrid Bergman, Joseph Cot- ten, Michael Wilding e.a. Re gie: Alfred Hitchcock. Als Charles Adare zijp nicht Hen rietta ontmoet, worden zij ver liefd op elkaar. Maar Henrietta is met de ex-gevangene Sam Flusky getrouwd. Dan vertelt zij hem, dat er geen toekomst is voor hen, aangezien haar man voor haar in de gevange nis heeft gezeten 01.20 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie. Les 10 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Lander-Menschen-Abenteuer. 'Von Kathmandu nach Peking'. Kathmandu, de hoogste berg van de wereld is lange tijd eindstation geweest. Nu heeft China voor haar militairen een weg door dit gebergte laten aanleggen 21.45 Herman Claasan, Fotograf. Gesprek met deze, nu 87-jari- ge, Keulse fotograaf die be kend geworden is door de fo to's van zijn door de oorlog verwoeste geboortestad 21.45 Landfrauen 22.15 Erbe der Vater (2), zesdelige serie naar het boek van Claude Michelet. Met Maurice Barrier, Suzanne Carra, Bruno Devol- dere e.a. 23.10 Spate Liebe, film naar een ver haal van Max von der Grün t.g.v. zijn 60ste verjaardag. Met Ehmi Bessel, Karl Maria Schley, Grete Wurm e.a. Re gie: llée Hofmann 00.50 Laatste nieuws BBC 1 17.20 Dogtanian and the three mus- kehounds, kinderprogramma 17.45 Fast forward 18.10 Gentle Ben, kinderserie 18.35 Newsround drugwatch speci al 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 22.00 Journaal 22.30 Big Deal, tv-serie 23.20 Omnibus 00.10 The summer of '66, serie pro gramma's over de WK voetbal 1966. Afl.: De finale 00.35 The late film: Out of season, Engelse speelfilm uit 1975 met Vanessa Redgrave, Cliff Ro bertson, Susan George, e.a. Regie: Alan Bridges 02.25 Weerbericht BBC 2 CU Journaal en weerbericht I Travis Logan D.A., Amerikaan se tv-film uit 1970 van Paul Wendkos. Met Vic Morron, Hall Holbrook, Brenda Vaccaro e.a. Openbare aanklager Tra vis Logan weet een plan voor een volmaakte moord te ont zenuwen i Transit Live House and home Gardeners world, informatief magazine Entertainment USA Your Life in their Hands, me dische serie. Afl.: Transplanta tie The old grey whistle test: Global Jukebox special Newsnight, actualiteiten Weerbericht ITV 17.25 Scooby Doo 17.50 The Bizz 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 20.00 Albion Market 20.30 A Queen is Crowned, docu- mentaire-film uit 1953 22.00 The Practice 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.00 World Cup Review 01.00 Friday Late Film: Firehouse, Amerikaanse tv-film uit 1972 02.25 Say it in Mime SKY CHANNEL 17.30 (SLive on friday, met Gary Da- vies 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Alder Gulch 19.00 The Lucy Show. Afl.: Little Old Lucy 19.30 Green Acres. Afl.: Rest and Relaxation 20.00 Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: Sudden Death 21.50 The Friday Movie: Winter of our Dreams, Australische speelfilm uit 1981 van John Duigan 23.25 ElMonsters of rock (herh.) 00.10-01.00 El Pat Sharp Show RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Cursus Nederlands: Spreek met ons mee. Les 24 en 25 10.00-10.20 Allo? Bonjourl 11.50 Interwallonie: Paravosotroa, programma voor Spanjaarden 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italianen MUSIC BOX 07.00 EIGaz Top 08.00 ElGary's diary, de bezigheden van Gary Crowley 09.00 EIEdwina 10.00 ElOne night stand: Telephone live, concertregistratie 11.00 EIChart attack, overzicht van de Music Box top 40 (herh.) 12.00 ERox Box, tweetalig muziek programma vanuit België met Ray Cokes 13.00 EIGaz Top (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe- men 10.23 Die Sport-Reportage 10.55 Günter Pfitzmann in: Berliner Weis8e mit Schuss (herh.) 11.55 Umschau 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie (8) 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie erl amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije, 12.40 Portugal. 13.20 Ita lië) BBC 1 08.10 Open University 09.30 Saturday picture show, kin dermagazine 12.00 Saturday morning film: Kick, speelfilm 13.30 Grandstand, sportprogramma met o.a. paardesport (spring concours vanuit Hickstead), zwemkampioenschappen en bokskampioenschappen vanuit York Hall SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Snoot de zeehond en Crocker de kroko dil 10.45 The Elephant Boy, kinderserie. Afl.: Year of the birds 12.00 ElPat Sharp Show 12.45 El Jump, met Tony Blackburn 13.35 EIThc great video-race (herh.) ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 Get fresh 12.30 Terrahawks 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavaie'a World 13.30 Worstelen NEDERLAND 1 AVRO 15.10 Schwarzwaldkliniek, Duitse tv-serie. Afl.: De Schoonheidsfout 15.55 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.10 AVRO Service Salon, ge varieerd programma 17.05 AVRO's Telekeuken, met Henk Molenberg 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Oot- marsem NOS 17.30 Vi6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias 18.45 AVRO cursus Bridge 18.55 mDe Fabeltjeskrant 19.00 AVRO's Jeugdclub wordt vervolgd, magazine over strips en tekenfilms 19.25 AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 Kane en Abel (3), zeven delige Amerikaanse mini serie, gebaseerd op het gelijknamige boek van Jef frey Archer. Met o.a. Peter Strauss en Sam Neill. Abel wordt mede-eigenaar van een hotelketen en Kane maakt carrière bij de bank. Zij lijken een rooskleurige toekomst tegemoet te gaan tot de beurskrach van 1929 alle gemoedsrust wreed verstoort 21.20 De F.O. Show, spelpro gramma met Fred Oster 22.20 AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine waarin wordt ingegaan op de vraag welke taken onze volksvertegenwoordigers te wachten staan. Zijn onze volkvertegenwoordi gers wel capabel? Nage gaan wordt hoe zij de afge lopen jaren hebben ge functioneerd en waar de problemen in dat functio neren zijn ontstaan 22.50 M.A.S.H., Amerikaanse comedyserie. Afl.: Race te gen de klok 23.15 Karei van de Graaf, actu eel gespreksprogramma 23.50 AVRO's Sportpanorama, met o.a. aandacht voor de fascinerende sloepenrace tussen Harlingen en Ter schelling en een reportage van de internationale atle tiekwedstrijden Aken NOS 00.10 Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn: Terug van weggeweest, vijfdeli ge informatieve serie. Afl. 5: Terug uit dé Derde We reld NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal VOO 19.12 Schoolplein. Jongeren programma gepresen teerd door Simone Walra ven en Alfred Lagarde 19.50 Girls op Top (slot), Engel se comedy-serie. Afl.: Hark 20.15 Smokey and the Bandit, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Hal Needham. Met o.a. Burt Reynolds, Sally Field en Jerry Reed. Een vrachtwagenchauffeur ziet kans snel geld te ver dienen door een lading bier uit Texas naar het drooggelegde Atlanta te brengen. Een riskante zaak 21.50 Veronica Film, filmmaga zine ditmaal geheel gewijd aan het Filmfestival van Cannes NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Erven van toekomst, ge sprek met de Hongaars- Amerikaanse gezinsthera peut prof. dr. Ivan Nagy 23.28 Bericht van de Wilde Gan zen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VOO 23.35-01.05 Friday the 13th, Amerikaanse horrorfilm uit 1980 van Sean S. Cunning ham. Met o.a. Betsy Pal mer, Adrienne King en Harry Crosby. Het zomer kamp Crystal Lake hero pent zijn poorten twintig jaar nadat er een aantal moorden gepleegd is. Dat het er nog niet pluis is wordt duidelijk wanneer er zes jonge mensen op gru welijke wijze van het leven beroofd worden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Programma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Business Report 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 El jardin de Venus, Spaanse tv-serie 20.10 Schlomo Mintz speelt Pagani- FILMNET 17.00 Kuifje: Het geheim van de Eenhoorn, tekenfilm 18.35 White Dog 20.05 Ethiopia, natuurfilm 20.30 The Tiger and the Pussycat 22.15 The Seekers 23.05 Jaws II 00.45-02.15 Breakdance RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Koinonia in concert, jazzmuz. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek: muz. v. altviool. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium: The City of Birmingham Symphony Orchestra met piano. 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 Uitzending van de politieke partijen. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turkse migran ten. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel Live-programma in de studio rond een centrale gast die in de culturele actuali teit staat. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Country-Side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Der Junge Chor Aachen. Diri gent Frits ter Wey. Werken van Schütz en Bach. 21.30 Actualia. 21.45 Kamermuziek: 1. Klarinetkwin- tet in A, KV 581 - Wolfgang Amadeus Mozart. 2. Sonate in e, opus 38 voor cello en piano - Johannes Brahms. 23.00 Jazz in Europa. RAOIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit Studio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 5. 09.45 Werken aan werk. Afl.: 4. 10.00 Taal van Alledag. Les 7. 10.15 EO: EO Familiedag 1986. recht streekse uitzending. 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis, voor en door mi granten. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van de nieuwste platen. 11.03 Het kraaienest. 13.15 BRT-produkties. 14.03 Promenade-Orkest. 15.03 Grüsse aus Wien (2). BRT 2 08.12-22.00 Programma's recht streeks vanuit Bobbejaanland. 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. Een pro gramma voor horizontale en verticale luisteraars. Presenta tie: Jos Ghysen. 10.03 Buitenspel/sportkaffee. 11.00 De Vlaamse top-tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Tgp 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. Popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1): 1. Symfo nie nr. 2. in Es - Andre Modes te Gretry. 2. Symfonie nr. 10 (realisatie Brian Newbould) - Franz Schubert. 09.20 Ochtendconcert (2): 1. Concer to in D, voor cello en orkest - Joseph Haydn. 2. Rondo, KV 382 voor piano en orkest - Wolfgang Amadeus Mozart. 10.00 Woordprogramma. 11.00 Uit het grote Muziekrepertoire: 1. Symfonische variaties opus 78 - Antonin Dvorak. 2. Mathis der Maler - Paul Hindemith. 3. Orkestsuite Kitezh - Nicolai Rimski-Karsakov. 12.15 Koormuziek. 13.15 Keuze voor dlscofieten. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21