les miljoen voor nieuwbouw lemeentehuis Voorschoten ideaal wonen Hierstaatie Chinees restaurant moet stankoverlast beëindigen VVD-Katwi jk irriteert MEER BOLLENGROND IN NOORDWIJKERHOUT fee gewonden GASPRIJS IN KATWIJK OMLAAG ZO ZIT te A DlTKOSTlE Basisschool Rijnsburg protestants christelijk QeidóaQowuvnt VRIJDAG 30 MEI 1986PAGINA 17 leuwe secretaris ^neente Oegstgeest ,S TG EEST F.P.M. Willemse ,e Limburgse gemeente Geleen gisteravond door de Oegst- ;er gemeenteraad unaniem ge nen tot opvolger van gemeentese- is J. van Hulsteijn die binnen- laar Ridderkerk vertrekt. Wil- die de gemeenteraadszitting onde, werd ter plekke door meester Sj. H. Scheenstra ge wenst met zijn benoeming, daarvoor werd tot loco-secre- benoemd P. Hordijk. Direkt na werd hij geïnstal- en beëdigd. De heer Hordijk de heer Noordermëer op die Bnkort, na vele jaren, de ge rijdienst gaat verlaten. Verbouwing De Wilbert van start KATWIJK De Katwijkse gemeenteraad is ac- coord gegaan met het verstrekken van een lening van 21 miljoen gulden aan Verpleeghuis „de Wil bert". Met dit bedrag kan nieuw- en verbouw ver richt worden. Omdat de gemeente het risico nu loopt op de draaien voor eventuele tegenvallers heeft men het rentepercentage over het benodigde bedrag met een half procent verhoogd. Desalniettemin is „De Wilbert" nu goedkoper uit, omdat zij dankzij de ge meentelijke garantie er een gunstigere lening, afge sloten wordt. Enige maanden geleden ging de ge meenteraad van Katwijk accoord met de bouwplan nen van het verpleeg- en verzorgingstehuis De Wil bert. Het gaat hier om de nieuwbouw van 90 psycho geriatrische bejaarden plus de nieuwbouw van een paviljoen voor evenveel somatische bejaarden. Daar naast is renovatie noodzakelijk van centrale- en ge meenschappelijke voorzieningen. Het is de bedoeling dat de bouw start begin 1987. Zeevisvaart vijfde KATWIJK De School voor de Zeevis- vaart is gisteren vijfde geworden tijdens de Nederlandse visserijkamp. De eerste plaats was voor de school uit Stellendam, terwijl de Urkers, met een punt minder dan de winnaars een goede tweede wer den. De visserijkamp werd gisteren in Katwijk geopend door burgemeester Mr. C. A. Bos, die een groot gedeelte van de strijd geboeid volgde. De uiteindelijke prijsuitreiking geschiedde door de inspec teur van het Nautisch onderwijs, de heer M. Pool. De visserijkamp is een sportief gebeuren, dat iedere twee jaar op een van de Scholen voor de Zeevisvaart in Neder land georganiseerd wordt. Deputaties van ongeveer twintig leerlingen per school doen tijdens de wedstrijddag mee aan di verse onderdelen. NOORDWIJKERHOUT Van het Leeuwenhorstnatuurgebied mag 33 ha grasland worden omgezet in bollen- grond. Het gaat om de weilanden vanaf de Leidse Vaart tot de Maandagse Wete ring (die in het verlengde ligt van de straat met die naam). Tot deze herzie ning varf het bestemmingsplan „Natuur gebied" kwam de gemeenteraad gister avond naar aanleiding van een aantal bezwaarschriften. Het plan „Natuurgebied" was opnieuw in voorbereiding genomen omdat de graslanden in het gebied niet beschermd bleken. Het gebied was belang vanwege de landschappelijke en ecologische waarde met name vanwege de vogels. Enkele belanghebbenden hadden in middels bezwaarschriften ingediend omdat zij hun weilanden wilden om- spuiten tot bollenland. Dat waren de heer Clemens en de eigenaresse van Leeuwenhorst, mevrouw HAA Barones se Van Heeckeren van Brandsenburg- Gevers. De LTB kwam met het voorstel om aan 33 ha vanaf de Leidse Vaart een agrari sche bestemming te geven. De weilan den aan weerszijden van de Leeweg zouden dan intact blijven. Het college zelf was er niet uitgekomen. Burge meester F. Winkel vond dat al het gras land mocht verdwijnen, en wethouder C. van der Klaauw schaarde zich met zijn CDA achter het LTB-plan. Wethou der Heemskerk wilde het natuurgebied in stand houden maar zijn negen VVD- fraktieleden in de raad schaarden zich achter het TLB-plan. De heer Knapn (VVD) vond het grasland ecologisch veel minder interessant en koos voor bedrijfseconomische belangen. Fractie genoot Leon Hogervorst was van me ning dat er overal al bollengrond wordt weggenomen. Om het bollenareaal in stand te houden moet er dus weiland omgespoten worden. Het CDA dacht dat er daarna nog genoeg natuurgebied overbleef. Alleen PvdA en D66 kozen voor het standpunt van wethouder Heemskerk. Maar deze groep vormde een minderheid zodat bestemming van 33 ha natuurgebied (weiland) zal wor den veranderd in bollenland. b^RSCHOTEN De kefeenteraad van Voor den heeft gisteravond der veel discussie inge- kyd met het beschik- stellen van bijna zes ^en gulden voor de kjvatie en nieuwbouw Mhet gemeentehuis aan elieidseweg. Door aan- tjngen van het be- gebouw, dat veel vfein is, het erbij trek- Men aanpassen van de malige Parkschool en wbouw op de plaats ende huidige Parkzaal n |t de gemeente de be- over een ac- vmodatie waarin vrij- gi alle gemeentelijke kunnen worden ^rgebracht. W.J. Valkenburg (CDA) drong gisteren nog aan op een onder zoek dat er toe moet leiden dat de bereikbaarheid van de eer ste etage van het oude gedeelte ook voor gehandicapten zal zijn weggelegd. Momenteel wordt door de architect onder zocht of het mogelijk is een lift in te passen in het kader van de renovatie. Burgemeester mr. P. Cannegieter verzekerde hem dat er een zo breed moge lijk onderzoek zal worden op gezet om de toegankelijkheid voor gehandicapten optimaal te maken. Maar dat zal, met al die kleine trappetjes, nog niet zo gemakkelijk zijn. Mogelijk kunnen we net zo te werk gaan als in het Ambachts- en Baljuwhuis, aldus de burge meester, die overigens stelde verheugd te zijn over de in stemming van de raad met de verbetering van de slechtste accommodatie in de gemeente. zoals hij het raadhuis noemde. H. van Gogh (VVD) drong nog aan op een goede oplossing voor het parkeerprobleem rond het gemeentehuis. Alle raadsleden waren het er over eens dat de fietsverbinding door het park nog wel even kan wachten. In verband met de verplaatsing van de ingang van de fietsenkelder naar de parkzijde van de nieuwbouw wordt overwogen een fietsver binding door het Burgemees ter Berkhoutpark van Konin gin Julianalaan tot Elstlaan met een zijtak over de grond van het perceel Leidseweg 33 te maken. Tot de Koningin Ju lianalaan is dat fietspad al in de kostenraming inbegrepen. De verdere aanleg zou een in vestering van 125.000 gulden vergen. De gemeenteraad ging gister avond ook nog akkoord met de aankoop en sloop van de voormalige katholieke jon gensschool aan de Leidseweg 33. Daarmee is een bedrag ge moeid van omstreeks 180.000 gulden. De sloop van de oude school, die in bouwvallige staat verkeert is van belang om de nieuwbouw van het ge meentehuis beter bereikbaar te maken. De heer Aikens (D66) stemde als enige tegen het voorstel, omdat hij vond dat de karakteristieke gevel van de school bewaard zou moeten blijven. De bestem ming van de grond vond hij bovendien vaag. G.P. Both (PvdA/PPR) vroeg zich even eens af wat er in plaats van de school gaat komen. Hij drong er op aan om bij de opvulling van het gat aan de Leidseweg dat dan ontstaat er voor te zor gen dat er geen inrit voor au to's overblijft, hetgeen volgens hem een aantasting van het park zou betekenen. Wethou der ir. J.D. van Dalen ver klaarde dat de precieze be stemming van de grond nog niet vastligt. Gedacht wordt aan gestapelde appartementen. Het gat dat ontstaat is 17 meter breed. Na opvulling blijft er 8 meter over, en daar komen waarschijnlijk groenstroken en een pad naar binnen, aldus Van Dalen. Gisteravond werd ook nog af scheid genomen van gemeen tesecretaris G.A. de Graaff, die gemeente-secretaris wordt van Alphen aan den Rijn. Hij is acht jaar secretaris van Voor schoten geweest. In zijn lang durige afscheidsrede verklaar de de scheidende secretaris on der meer dat hij hoopt in Al phen een even betrokken en betrouwbaar gemeentebestuur aan te treffen als in Voorscho ten. die dwars op de weg raakte, heeft gistermid- een ernstig ongeluk op de Zilkerduinweg gezorgd. '%ihanger, die werd getrokken door een personenauto, vP door onbekende oorzaak te slingeren. De combinatie i7irde en kwam dwars op de weg te staan. Een tegemoet- (kk~~ï 'ofisburg kiest «de wethouder lar, 1 plBURG Met 9 stem- en 6 tegen is K. Brul gisteravond als derde van Rijnsburg ge De eigenlijke discussie Olie benoeming vond eind vral plaats. Toen werd met 'flgen tien stemmen beslo- provincie toestemming i. »gen een derde wethou- sun te stellen. '°Vakties van de PvdA, JJ^n RPF waren sterk te lt voorstel gekant, want Dimden twee wethouders Thide. De burgers zouden jedrag voor een derde pder op moeten brengen er toch al niet zo flo- erlvoorstaan van de finan- jSitüatie van Rijnsburg, zij. A. C. Renooij van ,-)8p stelde voor de heer K. atDit kandidaatschap werd strde CDA gesteund, doch rsluw De Haas (PvdA) °P êeen deel te willen t aan de discussie te daar haar fraktie al eer- feen drie wethouders ge- ^ad' vraag van burgemeester of de heren W. .ïgmond (GPV) en D. Pioorn (RPF) nog iets wil- merkten deze op gipen enkele behoefte aan 'ben. Zij spraken zich in Rirder stadium ook al fel ^'P een derde wethouder sn!e WD verloor bij de gemeenteraadsverkie- ,o? behoorlijk, terwijl de j rials enige partij zelfs een 3%inst behaalde en hier- ~e tweede partij werd in l^loemendorp. CDA en deze uitslag komende auto kon deze niet meer ontwijken en botste fron taal op de aanhanger. De bestuurder, een 77-jarige vrouw uit IJmuiden, moest door de politie uit het wrak bevrijd worden. Zij werd tesamen met haar passagier, een 69-jarige vrouw uit Haarlem, met zware verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Haar auto werd totaal vernield. De auto die de aanhanger trok, liep nauwelijks schade op en ook de bestuurder ervan bleef ongedeerd. VVD verdeeld over subsidie werkgroep tegen apartheid OEGSTGEEST De werk- groep Oegstgeest tegen Apart heid krijgt van de gemeente Oegstgeest een subsidie van 1150 gulden. Met 13 tegen 4 stemmen werd dit voorstel van B en W gisteravond aan genomen. De VVD bleek on derling verdeeld te zijn: De heer Kamphuisen en wethou der mevrouw Blom de Koek van Leeuwen stemden voor, de vier andere VVD'ers tegen. De laatsten vinden de strijd te gen apartheid een nationale zaak. Een motie van de radi caal Van Eisen, waarin ge vraagd werd alle zaken die lei den tot steun aan de apartheid in Zuid-Afrika te mijden, werd niet aangenomen. De meerderheid van de raad vond subsidie aan de werkgroep voldoende. De fractievoorzit ter van het CDA, de heer Ver hagen, verklaarde dat het CDA zich kon opstellen achter de programmapunten van de actiegroep maar zich wenste te distanciëren van enige boycot actie tegen Oegstgeester win keliers, komende zaterdag. In Oegstgeeft wordt momenteel een anti-apartheidsweek ge houden. De opmerking dat het CDA de subsidie alleen ter be schikking wenste te stellen voor het doel de Oegstgeester bevolking bewuster te maken deed de socialiste mevrouw Bosman opmerken het merk waardig te vinden dat men zich ineens ging bepalen tot gemeentegrenzen. Het Chinese restaurant aan de Regenvlietweg in De Zilk dat voor stankoverlast zorgt. DEN HAAG /DE ZILK Het restaurant De Chinese Muur aan de Regenvlietweg 22b in De Zilk moet binnen 14 dagen voorzieningen treffen om stankoverlast tè voorkomen. Laat de eigenaar dat na, dan moet hij 150 gulden per dag gaan betalen. Dat bepaalde staatsraad G. Veringa van de Raad van State gisterochtend. „We zijn het spuugzat", luidde het ongezouten commentaar van wethouder P. Heemskerk van Noordwijkerhout gisteren bij de Raad van State. De ge meente probeert al een jaar wat te doen aan de stankover last die het Chinees restaurant veroorzaakt. Het bedrijf heeft wel een hinderwetvergunning, maar voldoet niet aan de eisen die daar in gesteld worden. Zo is de afzuiginstallatie ondeug delijk en wordt er geen ont- geuringsfilter gebruikt. Na herhaalde verzoeken en waar schuwingen ging de gemeente vorige maand over tot het in stellen van een dwangsom: 150 gulden voor iedere dag dat het bedrijf de hinderwetvergun ning niet naleefde. Eigenaar Koon You Sung ver zocht echter de Raad van State om schorsing van dat besluit. Gisteren was hij „wegens pri- vé-omstandigheden" echter niet aanwezig bij de behande ling van dat verzoek. Ook zijn vertegenwoordiger die de be roepszaak indiende was er niet. Wèl aanwezig was advo caat N.M. Korver* namens de heer De Groot die naast het restaurant woont. De Groot heeft, evenals de heer Van der Stoel die boven het restaurant woont, veel last van het be drijf. Korver zei mét stijgende verbazing de tolerante hou ding van de gemeente te heb ben aanschouwd in „dit irri tante gebeuren". Volgens Kor ver kon zijn cliënt niet eens in de tuin ziten vanwege de stank. Bovendien had de res tauranteigenaar onlangs een illegale keet neer laten zetten achter het restaurant met daarin een agregaat dat dag en nacht werkte. Staatsraad Veringa vroeg hoe veel tijd het zou kosten om de benodigde voorzieningen aan te brengen. Heemskerk schatte dat op twee weken, waarna Veringa besloot om de restau ranteigenaar nog twee weken respijt te gunnen. Heeft hij dan nog niets gedaan, dan moet hij de dwangsom van 150 gulden per dag gaan betalen. KATWIJK De gasprijs gaat per 1 juli 7,5 cent per kubieke meter omlaag in Katwijk. De gebruikers die dat wensen kunnen direkt mindering krij gen op hun voorlopige aanslag. Gemiddeld maakt deze verla ging bijna twintig gulden per gezin in een maand uit. Een automatische verlaging voor alle Katwijkse huishoudens sluit het "Katwijkse gemeente bestuur uit, omdat de kosten daartoe bijna een ton bedra gen. Zij die geen vooraftrek vragen ontvangen het bedrag bij de jaarlijkse afrekening. Wethouder J. van der Plas wilde dit meevallertje niet au tomatisch doorspelen naar de verbruiker vanaf 1 juli aan staande. In dat geval namelijk moeten de verbruikte hoeveel heden van de woningen opge meten gaan worden. Normali ter gebeurt dat eens per jaar. Een extra meteropneming be draagt ongeveer een ton en dat vindt hij voor de gemeente nu een onnodige uitgave. Vooral ook omdat voor mensen die dat willen een geschatte verla ging op de maandaanslag mo gelijk is. Bij monde van D. Graaff liet de fractie van de PvdA weten voorstander te zijn van zo'n tussentijdse op meting en derhalve prijsverla ging doorvoeren vanaf eind volgende maand. Mocht het alsnog blijken, dat aan het eind van het jaar er een over winst gemaakt is, dan vloeit ook dat terug naar de gebrui ker. Hier had de fractie van de VVD bezwaar tegen, omdat, zo zei mevrouw Van Paridon, de extra overwinst terug zou moeten vloeien naar de ver oorzakers van die overwinst en niet gelijkverdeeld naar ie dereen. De meerderheid van de raad koos voor de opvatting van de wethouder, zodat ver laging vanaf 1 juli alleen op aanvraag plaatsvindt. (ADVERTENTIE) bij Ideaal Wonen en dat is de vakman die hem heeft gekozen als de beste zitkreatie ooit ontwoipen... Geen geringe onderscheiding? Kom hem bezitten en oordeel zelf. Ronduit verrukkelijk. Door de^^^ anatomische zit, de verstelbare perfekt steunende mg, de onverwoestbare konstruktie, het extra zware nekleder, meesterlijk afgewerkt met zadelsteek. Sober, slank en toch stoer, elegant en robuust tegelijk, gebouwd voor levenslang topklasse komfort... rr, maar door gezamenlijke en speciale inkoop tóch binnen bereik voor de échte liefhebber; normaal 4650,- nu voor 3595.- deSede KATWIJK De opstelling van de VVD, gisteravond tij dens de gemeenteraadsverga dering zorgde voor veel irrita tie bij andere fracties. Tijdens de eerste officiële raad sinds de gemeenteraadsverkiezingen stond het beleidsprogramma voor de komende vier jaar ter discussie. Dit door een over groot gedeelte van de raad op gestelde beleidsprogramma oogstte veel kritiek in de ogen van mevrouw J. van Paridon, die als fractievoorzitter van de VVD niet aan de opstelling daarvan mee wilde doen. De lange lijst van opmerkingen en kritiekpunten ergerde de an dere fracties mateloos. Zij ver weten mevrouw Van Paridon het eerst niet mee willen wer ken aan een programma, om daarna ongerijmde kritiek te spuien. Wethouder J. Bergman suste de gemoederen bij andere raadsleden door halverwege het betoog van mevrouw Van Paridon op te merken, dat zij maar door moest gaan met „oprispen, zodat we daar de eerste vier jaar geen last meer van hebben". Het scala van verwijten voelden met name Gemeentebelangen en het CDA als ten onrechte, omdat zij ook mevrouw Van Paridon uitgenodigd hadden mee te werken aan het beleidsplan. Natuurlijk valt er iets op te merken op het beleidsplan, vond fractievoorzitter A. Ber- khey van het CDA. „We zijn echter wel blij dat het, voor de eerste keer in de Katwijkse geschiedenis, gelukt is. De VVD maakt met haar kritiek wel een essentiële fout", aldus Berkhey. DE VVD had name lijk alle tijd om mee te praten, maar wilde dat niet. Het „waarom niet" werd daarbij zowel door de VVD als het CDA niet verder uitgelegd. De andere partijen waren in het algemeen tevreden met het door het college geaccep teerde beleidsplan. Het is een jasje, wat in feite iedereen past, vond C. Oskam (SGP). Een ander punt wat voor de nodige commotie in de raad zorgde was het bouwen in Rijnsoever fase 6 B, zonder dat de raad iets van aanbestedin gen en „gunning" afwist. J. ten Hove (RPF) verdacht wet houder Bergman (CDA) er van geheel buiten zijn boekje ge gaan te zijn, doordat deze on derhands de aanbesteding ge gund had aan een aannemer. Voor hetzelfde project zijn er zelfs aannemers die goedkoper willen bouwen, aldus een ver bolgen Ten Hove (RPF). Wet houder Bergman reageerde als een geërgerde terriër. Wel gaf hij toe het vergeten te zijn de commissie in te lichten. De verhalen achteraf dat anderen het nog goedkoper kunnen bouwen, noemde hij lariekoek. „Zo werkt het trouwens in Katwijk niet. Ik leur niet bij de aannemers met het verzoek of ze iets onder de prijs gaan zitten van hun collega's. Het gaat hier via aanbesteding of overleg". binnenhuisarchitectuur Jacob gerritstraat 5-7- 2611ES delft-tel.015-120944 Dealer van o.a.: de Sede - Castelijn Leolux - Artifort Montis - Gelderland Lübke - Banz-Bord Pastoe - Brunati Hülsta - Harvink RIJNSBURG Het college van B en W heeft een princi piële fout gemaakt door in het scholen- en huisvestingsplan voor het basisonderwijs uit te gaan van een Protestants Christelijke school. Op dit standpunt stelden PvdA en VVD zich gisteren in de ge meenteraad van Rijnsburg. Deze partijen vinden dat de signatuur van de nog te bou wen school in het midden moet worden gelaten. B en W blijven, gesteund door de meerderheid van de raad, ech ter bij hun prognose. In de Rijnsburgse raad waren de eerste tekenen van een har dere opstelling van sommige partijen merkbaar. Mevrouw A. de Haas (PvdA/Open Lijst) vond dat het college een prin cipiële fout gemaakt had door het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te vragen een ver zoek voor een nieuwe school binnen de nieuwe bouwlocatie in te laten dienen. Zij vond hel de taak van het gemeentebe stuur al het onderwijs te be hartigen van welke signatuur dan ook. Zij wil dat pas wordt gekozen voor de signatuur tot dat er een school gebouwd moet worden. De VVD-er A. Renooij was het hier in grote lijnen mee eens. Klopjacht op zwerf - hondje H1LLEGOM Een los- lopend straathondje heeft gisteravond voor de no dige tumult gezorgd in de Hillegomse wijk Meer en Dorp I. Het dier werd woensdagavond voor de eerste keer aangetroffen onder een geparkeerde auto. Het dier liet zich door de te hulp geroepen politie niet pakken en toen de agenten een paar uur later terugkwamen was het dier verdwenen. Gisteravond werd het hondje opnieuw onder een auto aangetroffen. De Haarlemse dierenam bulance riep de assisten tie van de Hillegomse rijkspolitie in, want er was duidelijk sprake van een zwerfdier dat zich heftig verzette. Pikante bijzonderheid was, dat het dier zich telkens ver school onder geparkeer de auto's van het Japanse merk Toyota. Vrijwel de gehele buurt bemoeide zich met de beoogde vangst van het straa thondje. Meer dan een uur duurde de klopjacht. Maar het hondje was zijn belagers telkens te vlug af. Vandaag hoopt men het dier alsnog te van gen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17