Vjax kan niet overtuigen Blarcella Mesker succesvol op Roland Garros Bernd Dittert profiteert van vallen Talen lie BC GROEIT VAN MINIMUMLOON NAAR TWEE KEER MODAAL RKC-Willem II slaapverwekkend Unitas deelt met Treffers Van Poppel kan kans niet verdedigen ORT SaidócSoiwant DONDERDAG 29 MEI 1986 PAGINA 9 Pe Nederlandse wereldranglijst) moest ander- tennis de eerste set (6-2). Ze moest inleveren (5-2), was de enkelspel. Haar tegenstandsi is-delegatie was gisteren Isvol bij de open Franse bioenschappen op Roland fos. Eerst bereikte Marcel- lesker op knappe wijze de e ronde van het dames- tlspel ten koste van de tduitse Bettina Bunge (6-2, 3-3) en vervolgens plaat- Michiel Schapers en zijn hoslowaakse partner Jaro atil en het Nederlandse Tom Nijssen en Johan Ve ins zich voor de tweede van het herendubbel- ella Mesker (46e op de wereldranglijst) moest ander half uur tennissen, alvorens ze zich verzekerd wist van een plaats bij de laatste 32. Een heel wat beter resultaat dan vorig jaar. Toen werd de Haagse al in de openingsronde uitgeschakeld door de Ameri kaanse Beth Herr. Haar zege op de negentien plaatsen hoger geklasseerde Bunge levert Neerlands beste tennisspeel ster extra bonuspunten op, zo dat ze nu zeker rond de veer tigste positie zal uitkomen. In minder dan een half uur pakte de vorige week 27 jaar geworden Mesker met degelijk tennis de eerste set (6-2). Ze wachtte rustig haar kansen af om op het juiste moment naar het net te komen en de zaak af te maken. In haar volleyspel maakte ze nauwelijks fouten en met haar strakke forehand drong ze Bunge voortdurend in de verdediging. In de tweede set gaf de West- duitse beter tegenspel en zocht ze ook meer de aanval. Tot tweemaal toe doorbrak ze de service van Mesker en toen de Haagse na een zeer lange ze vende game met wisselende kansen opnieuw haar service moest inleveren (5-2), was de tweede set snel beslist. In de slotreeks kwam Mesker weer in de wedstrijd. Met scherpe drives en superieur volleyspel liep ze snel uit naar een voorsprong van 5-0. Mede door concentratieverlies kon de 22-jarige Westduitse, die in 1983 nog zesde van de wereld was, terugkomen tot 5-3. De enige Nederlandse vertegen woordigster in Parijs maakte daarna op eigen service de partij uit. Marcella Mesker komt van daag al in actie voor haar par tij in de derde ronde van het enkelspel. Haar tegenstandster is de als derde geplaatste, 16- jarige Westduitse Steffi Graf, die vorige week nog in West- Berlijn Martina Navratilova alle hoeken van de baan liet zien. „Ik heb nog nooit tegen Steffi gespeeld. Ze is op het ogenblik erg sterk en ze wil per sé de nummer één van de wereld worden. Ik zal haar spel moeten ontregelen en vertragen, anders is het snel voorbij. Aan de andere kant heb ik niets te verliezen en moet zij haar plaatsing alleen maar waarmaken", aldus een tevreden Mesker. STERDAM Ajax |t gisteravond voor de de keer in zijn bestaan 1 KNVB-beker vero- De Amsterdammers uen voor eigen pu- jjc met 3-0 van RBC i als middenmoter uit ■erste divisie zonder il- naar de hoofdstad gereisd. De Roosenda- voor wie het berei- i van de eindstrijd al historische gebeurte- jwas, namen een helft geen genoegen met geldelijk gewin door bijna uitverkochte sta- De Meer. RBC hand de zich 45 minuten en ook nog met faire jlelen. Een grote ver aste, maar niet genoeg 'bok eens in Europa te [en rondkijken. Door 5 treffers van invaller n Bosman en eenmaal hy Silooy bleef de f-droom stille n Amsterdam zo vaak be en dubbeltje, dat nooit een ftje wordt, rolde aanvan- k raar in de van Rotter- 'naar de Watergraafsmeer uisde bekerfinale. RBC, i ezeld van 5000 feestvie- e Brabanders, groeide in pi van finalist van minu- lloon naar twee keer mo- De nivellering naar be- n kwam voor rekening Ajax. De torenhoge favo- roelde zich voor eigen pu- oppermachtig, maar was moment bij machte dat pt veld te laten zien. Het gegroepeerde elftal uit 1 endaal, dat toch al niets te Tweevoudig doelpuntenmaker John Bosman (links) en Peter Boeve met de KNVB-beker. verliezen had en waarvan de voorbereiding in Zeist en het uitstapje naar Texel ruim schoots uit de recette kan wor den gefinancierd, kon zelden in verlegenheid worden ge bracht. Ajax kreeg precies één kans in de eerste nelft. Rijk aard kopte echter een minuut voor het rustsignaal van Blan- kenstein royaal over. RBC be perkte zich overigens niet eens tot verdedigen alleen. Trainer Hans Verel had al la ten doorschemeren kansen te zien bij uitvallen. De overrom- pelingsaanval in de eerste mi nuut had geen succes - Van der Steene schoot voorlangs - maar daarna bleven de Roos endalers waar mogelijk ook of fensief attent. Zonder overi gens gevaarlijk in de buurt van Menzo te komen. Hetzelf de gold voor Ajax dat niet kon overtuigen, behoedzaam schui vend wachtte tot er een gaatje viel of ergens een foutje werd gemaakt. En dat vergde veel van het geduld. Te veel kennelijk, want al voor een half uur verstreken was, werd de roep om Bosman gehoord en de eis aan het adres van arbiter Blankenstein om Mario Molenaar, de correc te bewaker van Van Basten, naar de kleedkamer te sturen. De bescheiden verdediger uit de marge van de eerste divisie had geen grove middelen no dig tegen de miljoenenspits, maar maakte zich twee keer schuldig aan spelbederf door met handsballen de dreiging te bezweren. De eerste keer le verde hem dat een gele kaart op, de tweede keer terecht geen rode, hoewel het regle- mentenboek dat kan voor schrijven. Dankbetuigingen Ook Johan Cruijff bleek opge let en geluisterd te hebben. Het burgerpak van Vanenburg hing al in de kleedkamer klaar. De naar PSV getransfe reerde middenvelder, wiens balbehandeling door de harde kern met gefluit werd beloond en door de kenners met dank betuigingen („Gerald, het was soms Rio"), werd vervangen door Bosman. De reservespits nam de vooruitgeschoven post in en had binnen 45 seconden succes. RBC's doelman Br.ugel, nog niet verder op de proef gesteld dan met vangballen, was kansloos op zijn welge mikte kopstoot: 1-0. Verel reageerde op dezelfde wijze als Cruijff. Van der Stee ne, ijverig maar al in de begin fase aangeslagen, ruimde het veld voor extra aanvaller Ro- mijn. Het resultaat was niet navenant. Toen de nieuwe man op weg was naar zijn eer ste mogelijkheid, had Ajax al zeker moeten zijn van deelne ming aan het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars. Een schitterende pass van Koeman over tientallen meters reikte tot Van Basten. De topscorer mikte echter via Brugel tegen de paal. De voorsprong had van Ajax echter weer een topteam ge maakt en daar is RBC maar hoogst zelden tegen opgewas sen. De beslissing was dan ook een kwestie van tijd. Vleugel- verdediger Silooy belastte zich met de afronding van het kar wei. De international drong ver en onweerstaanbaar op en passeerde Brugel met een laag diagonaal schot voor de twee de keer. De laatste, andermaal van Bosman nu met een hakje achtèr het standbeen om, was wonderschoon, maar voor de desillusie van het sportieve RBC eigenlijk al te veel. Ajax-RBC 3-0 (0-0): 46. Bos man 1-0, 68. Silooy 2-0, 80. Bosman 3-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 25.000. Geel: M. Molenaar (RBC). Ajax: Menzo; Silooy, Koeman, Spelbos, Boeve; Vanenburg ^(Bosman), Mtihren, Rijkaard; Van 't Schip, Van Basten, De Wit. RBC: Brugel; Pijpers, M. Mo lenaar, Brood, Kerskens; Basti- aanse, Voets, Van der Steene (Romijn), Jumelet; Jurgens, Van der Laan. TWEE KANSEN TOEREIKEND VOOR WINST VEENDAM TILBURG/VEENDAM De nacompetitie in de eerste divi sie ontleent zijn faam al jaren aan de vaak spectaculaire wedstrijden, maar RKC en Willem II braken gisteravond met die traditie. In een bij vla gen slaapverwekkende verto ning toonde Willem II zich de minst slechte. Alleen op grond daarvan verdiende het de overwinning van 2-0 in Waal wijk. Pas zondag blijkt hoeveel de bliksemstart van de Tilburgers en de misser van de Waalwij- kers waard is, want in het met 7000 toeschouwers volgepropte stadionnetje van RKC werd in ieder geval wel duidelijk dat beide ploegen veel beter kun nen. In de thuiswedstrijd van Willem II tegen SC Veendam zal ook duidelijk worden hoe veel inhoud de Tilburgers heb ben als ze het spel zelf moeten maken. In Waalwijk kroop Willem II van meet af aan in zijn schulp en trachtte het met counters de thuisclub, altijd slecht op dreef tegen defensieve tegen standers, te verrassen. Met die taktiek had Willem II ook meer succes dan RKC met zijn doorzichtige aanvallen. De Waalwijkse spitsen Van Vel- zen en Lammers, in de norma le competitie goed voor 49 treffers, konden nimmer in stelling worden gebracht. Ook omdat spelmaker Brands op het middenveld meer op zoek was naar persoonlijke eer. Willem II daarentegen kreeg bij de steeds gevaarlijke uit braken legio kansen. In feite was het al verwonderlijk dat de score op twee treffers bleef steken. Libero Van Gils scoor de in de 23e minuut uit een vrije trap en Maddock strafte in de 65e minuut een blunder van Heeren af. RKC-Willem II 0-2 (0-1): 23. Van Gils 0-1, 65. Maddock 0-2. Scheids rechter. Van Ettekoven. Toeschou wers: 7000. Geel: Gerards (RKC); Feskens, Vos (Willem II). RKC: Gerards; Heeren (Bruurmijn), Van Veen, Joore, Bogers; L. Hutten (Cornelissen), Brands, Bosz, De Kok; Van Velzen, Lammers. Willem II: Verkerk; Cohen, Busio, Van Gils, Schilders; Van der Ven (Vos), Feskens, Soffers (Hoofs); Broe ken, Muddock, Van Straalen. Veendam - Vitesse Twee kansen bleken toerei kend voor de winst van Veen dam. Beide bevliegingen le verden de Groningers doel punten op, waarna ze steeds weer in slaap vielen. Het agressieve Vitesse zorgde er voor dat het bijna anderhalf uur durende dutje af en toe nachtmerrie werd, maar de Arnhemmers kwamen niet verder dan een treffer op de met 8000 man gevulde Lange- leegte: 2-1. Op meer dan fortuinlijke wijze kon het in eigen huis zo ge vreesde Veendam aldus de eerste punten incasseren in de nacompetitie. Vitesse domi neerde vrijwel de gehele wed strijd en was alleen nog niet goed bij de les, toen het beide keren uit de kleedkamer kwam. Eerst scoorde Veendam in de derde minuut via Nijgh die een voorzet van Mulder hard inschoot. De tweede maal doelpuntte de thuisclub na veertig seconden in de tweede helft. Een vrije trap van Steenge werd door iedereen gemist waarna Veldmate uit halen. Op dat moment was het al 1-1 geworden, want Talan had in de 36e minuut geprofi teerd van gestuntel in de Veendamse defensie. SC Veendam-Vitesse 2-1 (1-1): 3. Nijgh 1-0, 35. Schouwenaar 1-1, 46. Veldmate 2-1. Scheidsrechter: Tho mas. Toeschouwers: 8000. Geel: Bos (Vitesse). SC Veendam: Hoekstra; Steenge, Wiebing, Hiddink, Mulder; Nijgh, Veldmate, Gall (Dieterman); Keu kens, Klompstra, Redmeijer (De Vitesse: Doesburg; Braam, Bos, Staf- leu, Smand; Le Grand, Koenen, Klop; Talan, Schouwenaar, Kreile- man (Tillmann). Stand nacompetitie Willem II SC Veendam. Vitesse RKC 1 1 0 0 2 2-0 1 1 0 0 2 2-1 10 0 10 1-2 1 0 0 1 0 0-2 GORINCHEM In de vierde wedstrijd voor de competitie om het Nederlands kampioenschap zondag-amateurs hebben Unitas en De Treffers gisteravond in Gorinchem gelijk gespeeld: 1-1. Bij de rust leidden de gasten uit Groesbeek door een treffer van Meijers, al na drie minuten gescoord. In de 63 minuut kwam de kampioen van de hoofdklasse A voor 2500 toeschouwers op gelij ke hoogte door een doelpunt van Verbeek. Stand: 1. De Treffers 2-3; 2. Unitas 1-1; 3. TOP 1-0. U sselmeervogels In de strijd om het nationaal kampioenschap voor zaterdag-ama teurs heeft IJsselmeervogels gisteravond in Spakenburg met 3-0 gewonnen van Heerjansdam. Bij de rust leidde de thuisclub al met 2-0 door treffers van De Jong en Van der Groep. Na tien minuten in de tweede helft bepaalde Muys de eindstand op 3-0, Stand: 1. ACV 2-4; 2. IJsselmeervogels 2-2; 3. Heerjansdam 2-0. 0 Verlangen Bt bij Emmen JeN Theo Verlangen gisteren besloten zijn 5 act met Emmen uit te 5 m. De trainer blijft nog jaar in dienst van de tse eerste-divisieclub. 0 jngen probeerde onder de 5 -enkomst uit te komen, 0 it FC Groningen hem de 8 ie van manager had aan een. Het bestuur van Em- H| hield de trainer echter llzijn contract en werd ^ij gesteund door de arbi- commissie van de KNVB. st hockeyers ten Canada ELVEEN De eerste 3%an het Nederlands he- 3ckeyteam onder leiding 5/jde nieuwe coach Frans 5/jheeft gisteravond in Am- i/2:en een overwinning van 3'4) Canada te zien gegeven. 3/<luel had een experimen- 3/jtarakter. Op verzoek van 5/8 werd er drie keer een 1/2juur gespeeld. „Ik wilde !l mogelijk mannen aan 'erk zien'verklaarde hij. Slotte moeten ze nog wen- ian de lijnen, die ik in ge ien heb. Ook voor de spe- 13 de bank kan dat zo zijn ebben. Ze moeten goed rongen zijn met waar de bezig zijn". inger voor üse jaar coach sJeybalheren ^RDEN Arie Selinger ytwee functies verenigen; D^n trainer van landskam- j) Martinus en die van j^coach van het Neder- ,r herenvolleybalteam. Na Jdenlange onderhandelin- enjs de NeVoBo tot een rg^enkomst gekomen met [ichting, die de 48-jarige fikaan van Poolse af- ■t op de loonlijst heeft 1 Selinger blijft nog drie Gfels trainer/coach werk je in Nederland, met een 11 van nog eens drie jaar. jprtwereld ~®vragen De resultaten ™de Westduitse midlotto Qg. 1-16-28-30-35-36-37. Re- NDietal: 18. Spel '77: ROTTERDAM Bernd Dit tert is de locomotief van de Oostduitse wielertrein die deze week door Nederland dendert. De 25-jarige renner uit Oost- Berlijn kwam gistermiddag in de vijfde etappe van Olympia's Ronde als eerste aan op de Coolsingel in Rotterdam. Door dat tweede succes van de DDR-ploeg in de Nederlandse etappewedstrijd kon Dittert zijn muisgrijze tricot verruilen voor de gele leiderstrui, die vier etappes het eigendom was van John Talen. De rossige Zuidhollander, de winnaar van vorig jaar, zag zijn poging om het geel van start tot finish om het lijf te houden verijdeld. Talen kende na een aantal su perdagen een absolute pech dag. In de rit van Amsterdam naar Rotterdam ging de 21-ja- rige inwoner van Spijkenisse twee keer hard onderuit en moest driemaal van fiets wis selen. De aan de knie gewonde Talen durfde op de Coolsingel niet meer mee te sprinten voor de dagwinst, goed voor vijftien seconden bonificatie. Zijn con current Dittert, gisteren ge start met dertien seconden achterstand op Talen, had wél lef en drukte zijn fiets voor de rappe Nederlanders Veenstra en Harmeling over de finish. De Oostduitse economie-stu dent kreeg drie prijzen op rij overhandigd, die voor de dag zege, de gele trui en de hulde voor de beste buitenlander van de dag. In de avonduren bracht een criterium over tachtig kilome ter weinig verandering in de top van het klassement. De Oostduitser Meier koerste lan ge tijd in een kwartet op kop. Met het incasseren van bonifi catieseconden bedreigde hij zelfs het geel van zijn landge noot Dittert. Uiteindelijk kneep er op initiatief van de Fries Eddy Schurer een groep je van vier tussenuit om de winst te verdelen. De Bakke- vener zag zijn ondernemings lust beloond en hield Olaf Jentzsch van de tweede Oost duitse huldiging in Rotterdam af. Talen's ploegleider Piet van der Kruijs vond het verlies van de gele trui niet zo heel erg. „Dat secondenspel kost veel kracht. Nu gaat het om seconden, straks in de Lim burgse heuvels om minuten. Dus waar maken we ons druk om". Zijn Oostduitse collega Günther Gade was wel geïnte resseerd in het leiderschap van de koers. „We willen die trui wel behouden. Bernd Dit tert kan dat ook. Hij kan zeker in de heuvels mee". PIACENZA Toeval of boze opzet? In de massasprint aan het einde van de zeventiende etappe van de Ronde van Ita lië heeft Jean-Paul van Poppel zijn kans op een derde etappe zege gistermiddag niet kunnen verdedigen. De snelste man moest hard in de remmen knijpen toen de Italiaan Guido Bontempi aanzette voor zijn vierde dagsucces en het bezit van de paarse trui zo goed als veilig stelde. Achthonderd meter voor de eindstreep draaide de laatste bocht scherp naar links. Van Poppel had zich aan het wiel van Bontempi genesteld. „Dat was de te kloppen man", aldus de Nederlander later. Alle renners stuurden in de brede laan van Piacenza keurig naar links. Behalve de Italiaan Mantovani, schuin voor Van Poppel. „Die lomperd reed ge woon rechtdoor", vertelde Van Poppel met vertwijfeling in zijn stem. „Hij ging tegen de grond. Ik kon niet naar links en niet naar rechts. Als ik mijn nek niet wilde breken, kon ik maar één ding doen en dat was remmen. De etappeze ge kon ik natuurlijk wel ver geten". Van Poppel sprak geen be schuldiging uit. Het was wel raar dat het incident van alle sprinters alleen Van Poppel betrof. Tien minuten na de fi nish kon de gedupeerde echter al weer lachen. „Ik heb al zo veel geluk gehad, dat een beetje pecht er wel bij kan". Met Guido Bontempi, voor de vierde keer op het erepodium en Roberto Visentini in een nieuwe rose leiderstrui bleef de Italiaanse ploeg van Davide Boifava vijf dagen voor het einde in Merano de Giro sterk overheersen. De Italiaanse feestvreugde werd evenwel overschaduwd door het over lijden, dinsdag, van Emilio Ra- vasio, gevallen tijdens de eer ste etappe. Gisterochtend, voor de start van de zeventiende rit, woon de de Giro-karavaan in Fop- polo een kerkdienst ter nage dachtenis van de op 23-jarige leeftijd overleden Ravasio bij. De ploegen van Swerts en Mo- ser ontbraken. De Nederlan ders waren te laat op de hoog te gebracht. Van Poppel zei la ter: „We hoorden pas bij de start dat hij dood was. Daar werd ik wel even niet goed van". Fignon Laurent Fignon heeft gisteren in de tweede etappe van de Dauphiné Libéré voor het eerst sedert 16 april (Waalse Pijl) weer een zege behaald. Met de winst in Gueugnon maakte de gebrilde Parijze- naar een dubbelslag. Hij vero- verd^tevens de leiding in het algemeen klassement. Fignon won in de eindsprint de 185 kilometer lange rit van Belle ville naar Gueugnon. Hij was de sterkste uit een kopgroepje van vijftien renners, onder wie vrijwel alle favorieten voor de eindzege. Joop Zoete melk finishte als derde. In de kopgroep was niet Gilbert Du- clos-Lassalle, die de leiderstrui droeg, vertegenwoordigd. Hij arriveerde met bijna een mi nuut achterstand op Fignon in Gueugnon en zakte daardoor naar de zestiende plaats. Hermans Matthijs Herman heeft giste ren de tweede etappe van de Ronde van Aragon gewonnen. De Zwitser Stephan Joho, die in dezelfde tijd als de winnaar eindigde, blijft leider in het al gemeen klassement. Tweede in het algemeen klassement is de Spanjaard Inaki Gaston, ge volgd door de Belg Benny van Brabant, beiden op één secon de achterstand. sportuitslagen DAMMEN Olympiade Valkenburg 8e ronde: Nederland-Verenigde Sta ten 6-0 (Clerc-Kaplan 2-0, Van der Wal-Birnman 2-0, Sijbrands 2-0 re glementair); Israël-Joegoslavië 2-4; Itallë-lvoorkust 1-5; Brazillë-Surlname 1-5; Belglë-Frankrijk 4-2; Polen-Sov jet Unie 0-6. Stand: 1. Sovjet Unie 16-42, 2. Ne derland 15-42, 3. Suriname 12-29, 4. Ivoorkust 11-29, 5. België 9-25; 6.'ls- raël 7-22; 7. Frankrijk 6-21; 8. Vere nigde Staten 6-18, 9. Italië 5-18, 10. Polen 4-13, 11. Joegoslavië 3-15, 12. Brazilië 2-14. HONKBAL Hoofdklasse: Pirates-ADO 6-6; HCAW-UVV 0-2; Giants-Tijgers 8-5; Neptunus-Kinheim 12-0; Nicols-Pio- niers 7-6. Tweede klasse B: Squee ze-Storks 6-10. PAARDESPORT Koersen Duindigt Eerste koers, 2040 meter: 1. Albatros O (M. Bouwhuis) kilometertijd 1.22,2; 2. Attica; 3. Arend. Niet gestart: Ace Regina. TOTO: winnend 2,00, plaats 1,60 3,70 3,20, koppel 11,40, trio 136,50. Tweede koers, 2040 meter: 1. Ama zing Star (J. Swaab) 1.21,2; 2. Aaron Buitenzorg; 3. Yoyo Cup. TOTO: win nend 7,50, plaats 1,10 1,10 1,00, koppel 7,90, trio 103,10. Derde koers, 2100 meter: 1. Zep Star Last (S.A. Hartman) 1.22,0; 2. Arizona Guapa; 3. Action Boszorg. Niet ge start: Zerry de Sota. TOTO: winnend 1,60, plaats 2,00 1,70 4,00, koppel 5,40, trio 55,30. Vierde koers, 2100 meter: 1. Key To Freedom (A. Bentley) 2.17,9; 2. Wish Me Luck; 3. Braddies Purdey. Niet gestart: Piroska Aldis, Grey Cat Emir. TOTO: winnend 2,00, plaats 1,30 1,10, koppel 2,10, trio 15,50. Vijfde koers, 2040 meter: 1. Zignal Frisia(M.M. Heynen) 1.26,5; 2. Zamba Buitenzorg; 3. Zico Ricardo. TOTO: winnend 5,60, plaats 2,20 1,70 3,20, koppel 10,50, trio 120,60. Zesde koers, 2040 meter: 1. Zingaro Last (P.B.I. Slkking) 1.19,2; 2. Zimpuls P; 3. Zanzibar Oldeson. TOTO: win nend 2,70, plaats 1,40 2,60 2,00, koppel 7,20, trio 75,70. Zevende koers, 1300 meter: 1. Halcy on Cove (Mej. R. v.d. Kraats) 1.18,0; 2. Fine Harmony; 3. Topcat. TOTO: winnend 5,40, plaats 2,00 1,60 4.10. koppel 8,80, trio 177,10. Achtste koers, 1609 meter: 1. Water man (C.P.M. Roodenrijs) 1.20,1; 2. Walele du Bois; 3. Wodan Victoria. Niet gestart: Vital Zimbri. TOTO: win nend 2,60, plaats 1,30 1,60 1,40, koppel 3,80, trio 23,20. Negende koers, 2100 meter: 1. Video Buitenzorg (H.W. Langeweg) 1.19,0; 2. Valentin Melodie; 3. Valeureux. TOTO: winnend 9,50, plaats 1,90 1,10 1,40, koppel 9,50, plaats 1,90 1,10 1,40, koppel 9,50, trio 186,50. Tiende koers, 2040 meter: 1. Yick Buitenzorg (H.W. Langeweg) 1.19,3; 2. Yorki Mendel; 3. William Weber. TOTO: winnend 1,50, plaats 1,10 3.70 1,50, koppel 3,70, trio 15,90. Elfde koers, 1609 meter: 1. Alexan der S (A.T. Knijnenburg) 1.18,1; 2. Yke Baker; 3. Yemen. TOTO: winnend 4,80, plaats 1,20 1,20, koppel 3,80, trio 38,00. Omzet totalisetor: 262.015,00. TENNIS Open Franse kampioenschappen 1e ronde: Fernandez (Vst)-Kelesi (Can) 7-6, 6-3. 2e ronde: Navratilova (Vst)-Savsjenko (Sov) 6-2, 6-2; Fair- bank (Zaf)-Sloane (Vst) 3-6, 6-2, 6-2; Rinaldi (Vst)-Burgin (Vst) 7-6, 6-2; Bonder (Vst)-Kanellopoulos (Gri) 6-2, 5-7, 6-2; Hobbs (Gbr)-Sodupe (Vst) 6- 3, 6-4; Jausovec (Joe)-Holikova (Tsj) 1-6, 7-6, 7-5; Lindqvist (Zwe)-Meier (Wdl) 1-6, 6-2, 6-3; Phelps (Vst)-Mas- carin (Vst) 0-6, 6-2, 6-2; Torres (Vst>- Krampl (Zwi) 4-6, 6-1, 6-1; M. Maleje- va (Bul)-Suire (Fra) 6-0, 6-3; Kohde (Wdl)-Reggi (Ita) 6-1, 7-6; Evert-Lloyd (Vst)-Herreman (Fra) 6-2, 6-1; Mesker (Ned)-Bunge (Wdl) 6-2, 2-6, 6-3; Mar- sikova (Tsj)-Diaz (Bra) 6-2, 2-6, 6-1; Benjamin (Vst)-Gurney (Vst) 6-4, 4-6, 8-6; Mandlikova (Tsj)-Paquet (Fra) 6- 0, 6-1; Byrne (Aus)-Field (Aus) 6-0, 6- 4; Porwik (Wdl)-Tarabini (Arg) 6-4, 6- 2; Sabatini (Arg)-Huber (Oos) 6-1, 6- 3; Scheuer-Larsen (Den)-Drescher (Zwi) 7-5, 6-2; A. Smith (Vst)-Tauziat (Fra) 1-6, 6-2, 6-2; Casale (Vst)-Croft (Gbr) 6-3, 3-6, 6-3; Paz (Arg)-Bonsig- nori (Ita) 7-5, 6-0; Graf (Wdl)-Rush (Vst) 6-1,6-1; Bassett (Can)-Etcheme- dy (Fra) 3-6, 6-4, 7-5; Garrone (Ita)- Dunbar-Nelson (Vst) 6-3, 7-6; Gilde- meister (Per)-Yanagi (Jap) 7-5, 6-7, 6- 4; Madruga (Arg)-Budarova (Tsj) 6-4, 2-6, 7-5; Sukova (Tsj)-Fernandez (Vst) 7-5, 6-1; Garrison (Vst)-Dechaume (Fra) 6-2, 6-3. Herenenkelspel, 2e ronde: Vilas (Arg)-Wostenholme (Can) 7-5, 6-2, 6- 2; Stenlund (Zwe)-Cahill (Aus) 6-3, 6- 1. 6-0; Lendl (Tsj)-Hlasek (Zwi) 6-3, 6- 3, 6-3; Kriek (Vst)-Srejber (Tsj) 6-1,6- 3, 5-7, 6-3; Miniussi (Arg)-Youl (Aus) 6-4, 5-7, 6-3, 6-2; Luna (Spa)-Free- man (Vst) 6-2, 6-3, 6-3; Keretic (Wdl)- Perez (Uru) 7-6, 6-1, 7-6; Jarryd (Zwe)-Ostoja (Joe) 6-2, 6-4, 1-6, 7-5; Forget (Fra)-Muster (Oos) 6-2, 6-3, 4- 6. 7-6; Noah (Fra)-S. Giammalva (Vst) 6-3, 6-7, 6-4, 6-4; Gomez (Ecu)-Aerts (Bra) 6-1, 6-4, 4-6, 6-3; Carlsson (Zwe)-Sundström (Zwe) 6-4, 3-6, 6-3, 6-2; Gunnarsson (Zwe)-Casal (Spa) 7- 6, 6-4, 7-5; Jelen (Wdl)-McNamee (Aus) 6-4, 6-4, 7-5; Mattar (Bra>-Fltz- gerald (Aus) 6-7, 7-5, 6-4, 6-3; Smid (Tsj)-Nelson (Vst) 6-4, 6-2, 7-6. Herendubbelspel, 1e ronde: Scha- pers/Navratil (Ned/Tsj)-Barbosa/Kley (Bra) 1-6, 6-4, 6-1; Nijssen/J. Veke- mans (Ned)-Derlin/Felgate (Aus/Gbr) 6-3, 6-3. WIELRENNEN Ronde van Italië 17e etappe: 1. Bontempi (Ita) 4 uur, 51 minuten en 53 seconden; 2. E. Vanderaerden (Bel); 3. Allochto (Ita); 4. Baffo (Ita); 5. Rosola (Ita); 6. Van der Velde (Ned); 7. Hoste (Bel); 8. Gambirasio (Ita); 9. Freuler (Zwi); 10. Bombini (Ita); 11. Gaggioli (Ita); 12. Cheslni (Ita); 13. Milanl (Ita); 14. Ver hoeven (Ned); 15. Cavallo (Ita); 17. Lemond (Vst); 24. Van Vliet (Ned); 26. Visentini (Ita); 27. Van Lancker (Bel); 30. J. van dér Poel (Ned); 30. Saronni (Ita); 56. Habets (Ned); 57. A. van Houwelingen (Ned); 63. F. de Wolf (Bel); 73. Moser (Ita); 78. KUiper (Ned); 81. Peiper (Aus); 82. De Keule- naer (Bel); 103. Breukink (Ned); 107. Van Poppel (Ned); 117. Lubberding (Ned); 128. Lammerts (Ned); 153. en laatste: Jakobs (Ned) op 1.47. Algemeen klassement: 1. Visentini 81 uur, 56 minuten en 22 seconden; 2. Saronni op 1.06; 3. Lemond op 2.05; 4. Corti op 3.25; 5. Moser op 3.54; 6. Chioccioli op 5.21; 7. Giovan- netti op 7.39; 9. Rüttimann op 8.20; 10. Munoz op 8.52, 11. Wilson op 9.09; 12. Vandi op 9.20; 13. Colage op 9.25; 14. Bombini op 11.56; 15. Beccia op 13.22; 19. Van Lancker op 16.42; 24. Van de Velde op 21.57; 27. Kuiper op 25.32; 46. F. de Wolf op 42.51; 88. Habets op 1.31.07; 89. A. van Houwelingen öp 1.32.42; 93. Van Vliet op 1.33.43; 95. Breukink op 1.35.39; 100. Lammerts op 1.39.29; 104. Jakobs op 1.41.48; 105. Lubber ding op 1.50.43; 111. Bontempi op I.51.32; 115. Van Poppel op 1.53.53j 121. Peiper op 1.57.02; 127. J. van der Poel op 2.02.28; 135. De Keule- naer op 2.07.59; 139. Verhoeven op 2.08.59; 143. E. Vanderaerden op 2.14.32; 154 en laatste: Baffi (Ita) op 2.40.23. Puntenklassement: 1. Bontempi 136; 2. Van de Velde 114; 3. Allocchio 96; 4. Lemond 95; 5. Colage 93. Olympia's Ronde van Nederland 5e etappe, 1e deel: 1. Dittert (Odl) 2 uur 36 minuten en 15 seconden (ex clusief 15 seconden bonificatie); 2. Veenstra (Bat) (10 seconden); 3. Har meling (Ams) (5 seconden); 4. Gane- jev (Sov); 5. Vopalka (Tsj); 6. Raas (Aar); 7. Bol (Bzw); 8. Cornelisse (Ams); 9. Pots (Gro); 10. Van de Ak ker (Aar); 11. Draayer (Aar); 12. Schu rer (Bat); 13. Scharmin (Bel); 14. Kis- temaker (Ove); 15. Meijer (Lot); 16. Akkermans (Bzw); 17. Rijkhof (Zwa); 18. Chojnacki (Pol); 19. Vanko (Tsj); 20. Möhlmann (Ede). 5e etappe, 2e deel: 1. Schurer 1 uur, 43 minuten en 27 seconden (exclusief 15 seconden tijdsvergoeding); 2. Möhlmann (10 seconden); 3. Jentzsch (5 seconden); 4. Ganejev; 5. De Vries op 0.14; 6. Zwirs; 7. Gornall; 8. Al berts op 0.16; 9. Scharmin op 0.24; 10. Elfrink; 11. Dierckxsens; 12. Bol; 13. Arntz; 14. Wolthuis; 15. Heylen; 16. Zielinski; 17. Van Lent; 18. Hruza; 19. Smit; 20. Kok; 24. Talen; 25. Dit tert. Algemeen klassement: 1. Dittert 16 uur, 1 minuut en 55 seconden; 2. Ta len op 0.06; 3. Jentzsch op 0.22; 4. Harmeling 0.45; 5. Draayer op 0.52; 6. Ganejev op 0.56; 7. Meier op 0.58; 8. Schurer op 1.03; 9. Berndt op 1.04; 10. Van de Akker op 1.24; 11. Van Orsouw op 1.28; 12. Lux; 13. De Vries op 1.39; 14. Oemaras op 1.45; 15. Veenstra op 1.46; 16. Meijer op 1.53; 17. Arntz op 2.02; 18. Alberts op 2.07; 19. Kaspoetis op 2.13; 20. Raas op 2.24. Ronde van de Dauphiné 2e etappe: 1. Fignon (Fra) 185 kilo meter in 5 uur, 16 minuten en 22 se conden (10 seconden bonificatie), 2. Caritoux (Fra) (5 seconden); 3. Zoete melk (Ned) op 1 seconde (4 secon den), 4. Bagot (Fra), 5. Palacios (Col), 6. Leclercq (Fra), 7. Bernard (Fra), 8. Pensee (Fra), 9. Breu (Zwi), 10. Cade- na (Col). 11. Zimmermann (Zwi), 12. Mottet (Fra), 13. Guyot (Fra), 14. Ro- mancio (Col), 15. Emonds (Bel). Algemeen klassement: 1 Fignon 9.41.43, 2. Bernard op 7 seconden, 3. Pensee op 0.19, 4. Emonds op 0.20, 5. Mottet; 6. Zoetemelk op 0.21, 7. Caritoux op 0.23, 8. Bagot op 0.25, 9. Leclercq op 0.26, 10. Breu op 0.28, II. Zimmermann op 0.30, 12. Pala cios op 0.35, 13. Cadena op 0.40, 14. Broncancio (Col) op 0.41, 15. Guyot op 0.42, 16. Duclos-Lassalle (Fra) op 1.06.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9