ÏdïoTtêlêyïsïê s Brink: „De kandidaten worden in Redden Dat?T heel serieus begeleid' CeteUeSoMont DONDERDAG 29 MEI 1986 PAGINA 19 IA wil opheldering over "'jnmerciële activiteiten Studio Sport {41] HAAG De CDA-Kamerleden Van der Sanden )ojjeinema willen van minister Brinkman van WVC 'Ordering over het feit dat de NOS-rubriek Studio it bedragen ontvangt van sponsors van sportevene- ten in ruil voor een uitgebreidere reportage. De ierleden hebben Brinkman schriftelijk de vraag ge- of het juist is dat de NOS een bedrag van 150.000 >n heeft ontvangen van de organisatoren van een in Ede. Eveneens zou er geld ontvangen wan dc organisatoren van de ronde van Midden- knd en van het ABN-tennistoernooi in Rotterdam, [erna en Van der Sanden willen het oordeel van jkman over de uitspraak van de hoofdredacteur jStudio Sport: „dat zendtijdverkoop alleen plaats- it bij gebeurtenissen waar grote commerciële belan- jeen rol spelen. Alleen in de sport dus. En daar be- men maar al te graag voor". De vragenstellers wil- jok weten of Studio Sport over minder geld be lt dan in het verleden. Europese satellieten moeten op elkaar worden afgestemd STRAATSBURG De Europse Commissie heeft er alle vertrouwen in dat de verschil lende Europese systemen voor satelliet-te levisie op elkaar kunnen worden afge stemd. Het zogenaamde MAC-pakket van normen en standaarden zou zelfs kunnen worden aangepast aan de eisen van het HDTV-systeem (tv-beelden met een zeer hoog oplossend vermogen dankzij meer beeldlijnen), dat binnen enkele jaren op de markt wordt verwacht. Dit heeft commis sielid Nic Mosar gezegd in Straatsburg in antwoord op mondelinge vragen van het Europarlementslid Gijs de Vries (VVD). De Vries maakt zich zorgen over de vast stelling van de Europese normen voor sa telliet-televisie. Van de vier Europese satel lieten die in 1986 en 1987 in de ruimte wor den geschoten beantwoorden er drie aan verschillende technische specificaties. Phi lips heeft weliswaar een chip ontwikkeld die ontvangst van de andere MAC-syste- men weer mogelijk maakt, maar dit maakt de televisietoestellen weer tien procent duurder. Bovendien is men in Frankrijk bezig met de ontwikkeling van een vereen voudigd systeem. Op die manier wil Frank rijk de eigen markt beschermen, aldus De Vries. Hij heeft maar weinig vertrouwen in de opstelling van de Europese commissie, die bij het vervaardigen van een Europese richtlijn haar oren wil laten hangen naar de aanbevelingen van de Europese Omroep Organisatie, de EBU. Volgens De Vries heeft de EBU al min of meer gekozen voor een normenstelsel dat de weg vrijmaakt voor de Japanse versie van het HDTV-sy steem. Mishandeld meisje in „Opsporing" HILVERSUM - In de aflevering van „Opspo ring Verzocht", die vanavond wordt uitgezon den, Ned. II om 21.05 uur, zullen de volgende onderwerpen worden behandeld: Op moederdag werd in Castricum een 18-jarig meisje het slachtoffer van mishandeling. Twee jongens bewerkten haar met een scherp voor werp, waardoor zij verwondingen opliep in de vorm van hakenkruizen en SS-tekens. In Vlaardingen werd op 21 april een familie in hun huis overvallen en opgesloten in de badka mer en verdwenen de daders met ruim f 200.000,-. Het recherche-bijstandsteam Utrecht zoekt de dader van de moord op een 11-jarige jongend, Arthur Ghurahoo. Voorts tips ter voorkoming van diefstal van en uit plezier vaartuigen en... sieraden, die weer terug moe ten naar de eigenaar. ?cJ 67>TEREAM - Jos Brink 181 een intensief, maar suc- 18bl seizoen achter de rug. voorstellingen .jzijn theatershow 'Madam irtnur', de voorbereidingen 13'het door hem geschreven toneelstuk 21j Nieuwe Dood' en de 'Wedden Dat?!' voor de AVRO presen te. Voor dat programma in september de Tele- 1girring in ontvangst nemen. l^ordt overigens zijn twee- tat hij mocht de publieks- al eerder ontvangen voor Q^eluur'. Volgende week 18pdag speelt hij zijn laatste igjam' van dit seizoen. Daar- leeft hij tot half september jntie, maar vervolgens ko- g er opnieuw 160 theater- 22ptelingen en tien afleve- Qn van 'Wedden Dat ,5tind het ontzettend leuk ^.A de AVRO. We hadden jjlijke bonje over de mon- de laatste musical die latiVRO heeft uitgezonden, ls bijgelegd en het resul- de nieuwe samenwer- n is de hoogste onderschei- 16 die het publiek in ons 2i; kan geven. Ik weet dat mensen denken dat 45|uzie een publiciteitsstunt dat is absoluut niet ifleval. ik was écht heel erg 14d over de manier waarop iet de musical was omge- }gen'. dag nadat de grote bonje w [losgebarsten, belde Joop r/Jten Ende, de producent, #|p met het voorstel voor zi spelshow die 'Wedden moest gaan heten. Hij me uit hoe het spel in el- ^zat en ik was meteen ra- f enthousiast. Ik hoefde moment na te denken 1( over de vraag of ik dat wilde doen. Toen zei Joop heel voor zichtig dat er één vervelende bijkomstigheid was: de AVRO ging het uitzenden. Ik heb vervolgens m'n mond stijf dicht gehouden en drie maan den niet met de AVRO gespro ken. Want wanneer je de ene dag slaande ruzie hebt en op stapt, dan kun je de volgende dag moeilijk weer op de stoep staan. Pas toen Wibo me uit nodigde om te lunchen om het een en ander uit te praten, is 'Wedden Dat' ter sprake geko- Uit de hand 'Aanvankelijk zag ik ontzet tend tegen dat programma op. Maar toen we eenmaal met de opnamen van de eerste afleve ring bezig waren kreeg ik er zin in. Iedereen denkt altijd dat het achter de schermen een janboel is en dat er zich daar de meest wilde taferelen afspelen, maar het tegendeel is waar. Alleen de vergaderingen die we altijd op maandag had den, wilden wel eens uit de hand lopen. Ik kan niet tegen vergaderen. Na een half uurtje word ik lacherig, waarna de sfeer langzaam maar zeker steeds meliger wordt. Maar de kandidaten worden allemaal heel serieus begeleid. Dat moet ook wel, want zij zijn de ster ren van het programma en wanneer je hen niet serieus zou nemen, zou niemand mee willen doen'. De kandidaten die Jos het af gelopen seizoen in 'Wedden Dat?!' had, waren voor een deel afkomstig uit Duitsland. Daar wordt het programma al iets langer op de buis gebracht door Frank Elstner. Jos: 'Die Duitsers melden zich continu aan. Vaak zijn zij al een keer bij Elstner geweest en willen ze het hier nog egn keer pro beren. Of ze willen bij ons hun try-out spelen. Het is niet zo dat het allemaal éénrichting- verkeer is. Er zijn ook Neder landers geweest die later ook bij Elstner in de show versche nen. De 'orenman' - die man dus, die iemand aan de vorm van zijn oor kan herkennen - bijvoorbeld. Het wordt trou wens straks leuk, want dit sei zoen start de Spaanse tv haar eigen versie van 'Wedden Dat?!'. De kans bestaat dus dat ik straks ook Spaanse kandi daten in de show krijg. Mijn Spaans is niet zo goed, maar tegen die tijd pas ik er wel een mouw aan'. De onderlinge kandidaten-uit wisseling doet vermoeden dat er een schaarste aan deelne mers bestaat. Volgens Jos is niets minder waar. 'Er liggen nog stapels aanmeldingen. Daar zit natuurlijk ook een hoop shit tussen. Wanneer wij een kraandrijver in het pro gramma hebben die vanaf veertig meter hoogte met z'n kraan een theezakje in een glas warm water kan dompe len, dan krijgen we in de week die daarop volgt tien varianten op die stunt. De één zegt het ook te kunnen met een stop naald, terwijl de ander be weert dat hij het met een nog kleiner voorwerp kan. Die kandidaten moet je dus alle maal afwieberen, want daar heb je niets aan. Maar we heb ben er voor de komende uit zendingen maar veertig nodig; vier per uitzending. En er lig gen er nog zeker tweehonderd die heel serieus genomen mo gen worden'. 'Er zit er ééntje tussen die ik straks heel graag ik het pro gramma wil hebben. Die noem ik 'de talenman'. Hij kan twin tig talen spreken. Door elkaar! In welke vorm we de wedden schap met hem moeten gieten weet ik nog niet. Het zwakke punt is de controle. Want daar hebben we dus waarschijnlijk twintig tolken voor nodig om te checken of hij daadwerke lijk zoveel talen door elkaar spreekt. We hebben ook nog een 'konijnenman' in voor raad. Die man voelt aan een konijnenoor en kan dan feil loos roepen dat het van een Vlaamse reus is. Hij noemt er ook nog de kleur bij. We had den hem al in het programma willen hebben, maar hij was wat langzaam: hij deed onge veer anderhalf uur over één konijn.' In de nieuwe serie 'Wedden Dat?!' zullen er geen verande ringen aan het programma worden aangebracht. Jos: 'Al les blijft, behalve dat Telelot. Dat is er gelukkig uit. Die el lende met die cijfertjes en in strikken verpakte auto's hield zo op. Sandra kon dat allemaal heel goed uitleggen, maar ik heb het nooit willen begrijpen. Het programma is op zich al leuk genoeg. Dat Telelot hoeft er helemaal niet bij' 'Ik heb overigens een giganti sche blunder geslagen tijdens de tweede aflevering. We ne men het programma altijd een paar uur van te voren op en zenden het dan heel grof ge monteerd uit. Dat was tijdens die tweede uitzending veel mensen nog niet duidelijk: zij dachten dat het écht live was. Ik moest zorgen voor tien bruidjes in de studio. Er waren er drie, waarvan één in het Jos en Sandra, publieksring voor presentatie. wit. Pas vlak voordat ik dat onderdeel moest afhandelen, ontdekte ik dat het meisje in het wit een van onze eigen medewerksters was! Dus ik vroeg haar voor de camera of haar man niet mee gekomen was. Zij schudde haar hoofd en zei dat hij niet durfde. Waarop ik er uit flapte: 'Nou, dat kan ik me ook wel voorstellen met die kop van jou. Doe je sluier maar weer gauw voor'. Dat was een grap die binnen het team goed gewaardeerd werd, maar de kijkers wisten dat niet. Dus kwam er weer een lawine brieven. Maar het al lerergste was nog dat stelletjes, die zich die dag in het huwe lijk hadden laten verbinden, snel van de recepties verdwe nen om bij mij in het program ma te komen. Die stonden dus, bij de studio aangekomen, voor een gesloten hek. Toen ik de volgende dag hoorde dat er zoveel pas getrouwde stelletjes teleurgesteld waren, vond ik dat echt heel erg'. EDWIN BAKKER 15.30 Vrouw zijn, serie praat programma's voor vrou wen 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Joan Huntington. Af I.: Het leeuwenhuis. Een ge wonde leeuw ontsnapt uit het dierenhospitaal. Leeu win Clarence wordt ingezet bij de zoekactie 17.00 D'r kan nog meer bij, kir. derprogramma. Afl.: Her inneringen NOS 17.30 Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, m.m.v. buitenland- - comentator Aad Kam steeg. Aandacht voor de onrust in Sri Lanka, de hulp aan hongerend Afrika en de ontmoeting van mi nister Van den Broek met PLO-leider Arafat 18.55 G3 De Fabeltjeskrant 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Sanne als makelaar 19.25 Ronduit: Koninklijk Con cert. Royal Gospelgala vanuit de Royal Albert Hall te Londen in aanwezigheid van Prinses Anne. De op brengsten gingen naar 50 hulpprojecten in de Derde Wereld NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Spelregel, educatief spel- programma gepresen teerd door Rob van der Spek 21.20 Van U wil ik zingen. Koor zangprogramma met dit maal Engelse hymnes, deels in het Nederlands gezongen 21.50 Tijdsein, actualiteitenma gazine met aandacht voor de problemen van de Ne derlandse visserij. Veel vissers dreigen door aller lei halfslachtige maatrege len van de overheid sterk gedupeerd te worden. Ver der een reportage over de „verkramping" in Zuid- Afrika door het optreden van de Afrikaner Weer standsbeweging. Deze nazi-achtige groepering pleit o.a. voor terugkeer naar extreme vormen van apartheid. Tenslotte een interview met de ethicus dr. A. Dekker, een van de opstellers van het CDA- rapport „1 1 is samen", dat woensdag is gepresen teerd. 22.20 De Slag om Argentinië, documentaire rond de evangelisatie-campagne in het Velez Sarsfield-voet- balstadion van Buenos Ai res NOS NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 21.00 21.05 NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat GDJeugsjournaal Journaal AVRO Tussen kunst en kitsch. Kijkdag in het Paleis Het Loo te Apeldoorn. Deskun digen vertellen bijzonder heden over sier- en ge bruiksvoorwerpen E Reis om de wereld in 80 vragen, spelprogramma gepresenteerd door Pim Jacobs AVRO's Column. Econo mische informatie door E. Peereboom Opsporing verzocht, pro gramma bedoeld om in sa menwerking met de politie en justitie misdrijven op te lossen AVRO's Column. Mr. G.B.J. Hiltermann be spreekt de politieke toe stand in de wereld Mare Laforèt speelt Cho pin. Programma in het ka der van de serie Jonge Mensen op het concertpo dium. De pianist Mare La forèt (20 jaar) wordt bege leid door het Radio Kamer Orkest o.l.v. John Arnold NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek FEDUCO Chinese vrouwen, taal cursussen en kinderop vang (herh.) NOS Nieuws voor doven EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programme- overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Programma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Pierre Fabien, jeugdserie 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Europa report, actualiteiten 20.00 Schlomo Mintz, muzikaal pro fiel van deze Israëlische violist 21.00 Sports Report: NBA American baseball 22.35 A quiet place, opera van Leo nard Bernstein, uitgevoerd door het. Oostenrijkse Omroep Symfonieorkest o.l.v. Leonard Bernstein in de Weense Staatsopera 00.55 World watch en weerbericht FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey. afl.: The Cooked Goose 17.50 Bear Island 19.50 Voyagers, afl.: Destiny's choi ce 20.40 Sparlacus 23.25 Fists of Vengeance 01.00-02.40 The Prophecy Journaal val Tik Tak, kleuterprogramma de (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: j Plons en de ballerina (herh.) De snorkels, tekenfilm. Afl.: Het burgegerucht; en Het on- Rondomons: Steh still ein 1V j Moment, deine Flucht ist zu J schnell. Wat beteknt het bal letdanser te zijn? M.m.v. het Ballet van Vlaanderen, Ballet idéde Wallonië en Maurice Béjart JN(herh.) Juke Box, videoclips Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Presentatie: Etien- /jne Cocquit L\ Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Syn- i:i dicale Omroepvereniging Mededelingen en program- ee ma-overzicht rit Journaal Ja Kunst-zaken a Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten en twee kop- i0,pels, gepresenteerd door Wal ster Capiau cl Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin- „pda Gray, Larry Hagman e.a. ör Afl.: Zelfmedelijden .Journaal én Coda: 'Marcia' ;van Nino Rota uitgevoerd door ,E. Siebens en Piet Swerts op r 2 BlZonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- .rie met Anne Haddy, Alexan- zeUdra Fowler, Peter Phelps, e.a. i li Angela kan haar gevoelens ggvoor Paul niet onderdrukken jyj.Oshin, Japanse serie •|jJuke Box, videoclips euiMededelingen en program- r Cma-overzicht deiJournaal a \Videomatch, spelprogramma Lp met Marleen Gordts 23.30 Faust, opera van Char ges Gounod uitgevoerd door ihet Gents Orkest en Koor van VtJe Opera voor Vlaanderen, de |Gentse Oratorium vereniging pen het Koninklijk Ballet van ^Vlaanderen o.l.v. Sylveer van L-fden Broeck. Solisten: Robert d ipumè, Frédéric Vassar en Pa- Myers boi— d<F 1 lecjtogni Nouba-nouba, kinderprogram- Michel Lonsdale is vanavond te zien in het speelfilm 'Le juge'. RTBF 1 om 20.25 uur. 17.50 Carrefoura, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick el Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, gevarieerd ma gazine. Afl.: verzekeringsagen ten 20.25 Le Juge, Franse politiefilm uit 1984 van Philip Lelebvre. Met o.a. Jacques Perrin, Daniël Du- val, Richard Bohringer, Andréa Ferrèol en Michael Lonsdale 22.00 Le monde cinéma, filmmagzi- ne geheel gewijd aan het Film festival van Cannes 22.50 Laatste nieuws 23.15 La pensèe socialists, politieke uitzending TV 5 16.05 Tennis op Roland Garros, rechstreeks verslag van de Open Franse Kampioenschap pen 18.30 Les animaux du monde, na- tuurdocumentaire 19.00 Le grand échiqieur: 1986 Can nes Film Festival-special, amusementsprogramma ge presenteerd door Jacques Chancel. Met o.a. als gasten Michel Legrand, Michelle Mor gan, Francis Lai, Placido Do mingo en Christopher Lambert 22.00-22.30 Nieuwe MUSIC BOX 17.00 SChart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter 18.00 S Switzerland roadshow, met Gaz Top 19.00 SJulie Brown 20.00 SSunday-special (herh.) 21.00 SEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 SMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 SChart Attack (herh.) 00.00-01.00 SSwitzerland road show (herh.) C£l Ondertiteling via TeleTekst. S Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesachau 16.00 Ballett-Gala, m.m.v. Ann Marie de Angelo, Perry Brown e.a. (herh.) 16.45 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Een ontsnap te slaaf 17.10 Wir Kinder, kinderprogramma 17.45 Tagesachau 17.55 Prangstangen von Muhr im Lungeau, documentaire over een folkloristische voorjaars gewoonte in het dorpje Muhr 18.25 Der alle Feinschmecker, tv- film met Toni Berger, Erni Sin- gerl, Gustl Bayrhammer e.a. De rentenier Blasius Kiermaler leidt in München een rustig le ventje, tot hij de zorg krijgt over de dochter van een vriend van hem 19.57 Programma-overzicht 20.00 [ETagesschau 20.15 Deutsche sind weiss - Neger können keine Deutschen sein, documentaire 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Das Attentat (1), tv-film over wat er gebeurde op 13 mei 1981 op het St. Pietersplein in Rome. Met: Christopher Bu- chold, lan Bannen e.a. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Das Attentat (slot), vervolg van de tv-filrh van 21.03 uur 00 30 Tage88chau 00.35 Nechtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kuten- kampff DUITSLAND 2 15.30 Der Teufelahauptmann (She Wore a Yellow Ribbon), Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van John Ford. Met John Wayne, Joanne Dru, John Agar e.a. Majoor Nathan Brittles pro beert, voor hij met pensioen wordt gestuurd, een naderen de oorlog tussen de indianen en de Amerikaanse troepen te voorkomen 17.10 Heute 17.15 Tollwut, tv-film van Ilse Hof- mann. Met Thomas Tolksdorf, Ingeborg Kanstein, Claus Eberth e.a. Detlev Oldenburger en Michael Fredemann zijn bu ren van elkaar. Zij zouden vrienden kunnen zijn. als hun ouders elkaar niet zo zouden haten. Dit leidt tot een cata strofe 18.55 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.15 Fronleichnam '86 Prozession, filmimpressie met beeldhouw werken van Günther Oellers 19.30 GDLieder, die wie Brücken sind. Muzikaal programma met Rolf Zuckowski en zijn vrien den 20.00 Günter Pfitzmann in Berliner Weisse mit Schuss, vier ver halen met Gunther Pfitzmann in de hoofdrol. 1. Der Babysit ter. 2. Gute Fahrt. 3. Ein echter Tierfreund. 4. Die Frau seiner Traume 21.00 Kinder Kinder. 'Geschikt zijn voor veel, voor niets te gebrui ken', programma van Reinold Schnatmann 21.45 Heute-journal 22.05 Arzte gegen den Atomkrieg, documentaire 22.50 Silverson, tv-film van Konrad Wagner met Ernst Schroder, Herbert Bötticher, Gracia-Ma- ria Laus e.a. (herh.). Reeder Smith wordt in een restaurant doodgeschoten. De fotograaf Brooke raakt bij deze zaak be trokken, als hij een foto van de clown Silverson maakt, die voor het reataurant stond 00.20 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus Natuur kundige technologie. Les 10 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 E Film am Donnerstag: Be trug (Larcency), Amerikaanse speelfilm uit 1948 van George Sherman naar de roman 'The velvet fleece' van Lois Eby en John Fleming. Met John Way ne, Joar> Caulfield, Dan Du- ryea, Shelley Winters e.a. Sinds jaar en dag werken de beide oplichters Silky en Rick samen. Hun nieuwste slachtof fer is een oorlogsweduwe. De goed-ogende Rick benadert haar als frontkameraad van haar gesneuvelde man. Hij wil een monument voor de geval lenen oprichten en heeft hier voor de som van 100.000 dol lar nodig 21.45 Machen Sie den Straussl Re portage over de plotselinge verandering in de voorstellin gen van de cabaretier Thomas Freltag 22.15 Abrüsten? Wir wollen lebenl Openlucht manifestatie van het congres van Artsen tegen atoom-oorlog op het Domplein in Keuten. Aansluitend: Laatste nieuws BBC 1 17.35 Dungeons and Dragons 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Informatieve serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the pops, popprogram ma 20.30 Eastenders, tv-serie met Wen dy Richard, Bill Treacher, Su san Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, populair wetenschappelijk programma 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Bread (5), tv-serie 23.00 Question time, reacties van kijkers 00.00 Summer of '66, serie program ma's over de WK voetbal van 1966. All.: Yashin bows out 00.35 Weerbericht BBC 2 18.25 ID Nieuwsoverzicht en weer bericht 18.30 Secret nature, natuurfilni 19.00 Mission Impossible, Ameri kaanse tv-serie met o.a. Peter Graves en Martin Landau 19.50 Eureka, jongerenserie. Afl.: Pastimes 20.20 Gevarieerd programma 21.20 Brass tacks 22.00 The Clairvoyant 22.30 Moonlighting, politieserie met o.a. Brice Willis en Cybiil Shepherd 23.20 Open Space: Joanne 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40-01.15 Open University ITV 17.20 Treasures of the mindlor 17.45 The Little Vampire 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Anything Goes 20.30 The A-team, Amerikaanse tv- Never the Twain, comedyse rie. Afl.: A noise for quality Alfred Hitchcock Presents, misdaadaerie TV Eye Nieuws Indoor Bowls, sportprogram- Six Centuries of Verse Live from Wilebski's Bishop's move SKY CHANNEL 16.45 (SJensen's dimensions, met David Jensen 17.30 (SThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The Tales of Wells Fargo. All.: The Witness 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the French Movie Star 19.30 Green Acres. Afl.: Bundle of Joy 20.00 Charlie's Angels. Afl.: The Prince and the Angel 21.00 A Gift to Last, dramaserie 21.55 E The Untouchables. Afl.: Testimony of Evil 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 [SThe great video-race (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 15.00 Double Trouble, cursus Engels voor de basisschool. Afl. 2: Sorry I'm late 15.10 Schwar- zwaldkliniek, Duitse tv-serie. Afl.: De Schoonheidsfout 15.55 Ik zag twee beren, kleuterprogramma 16.10 AVRO Service Salon, gevarieerd pro gramma 17.05 AVRO's Telekeuken 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Ootmar- sem NOS 17.30 V>6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Le onie Sazias MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. Julie en Martin (07.00). 'The videomakers' met Simon (08.00), Gary Crowley (09.00), 'Write on' met Edwina (10.00), 'First Sight' met Sunie en een popartiest (11.00) en 'GTRTQ!' met Gaz (12.00). 13.00 BMuziekpro- gramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 100 Karat (Master of the game, slot), tv-serie (herh.) 12.10 Kinder Kinder 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ElTeletekst 14.50 Die Welt der Vicki Baum: Die Golde- nen Schuhe (slot), vijfdelige serie 15.50 Tagesschau 16.00 Michael, der Indianerjunge, Amerikaanse speelfilm uit 1977 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.40 Pro gramma-overzicht 14.45 tUGrafin Mariza, operette van Kalman. Uitge voerd door de Wiener Symphoniker o.l.v. Wolfgang Ebert, m.m.v. solisten 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lltustrierte 17.45 Rauchende Colts, westernserie. Afl.: Ein alter sol dat BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play school, kinderprogramma 14.00 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30 Mr. Benn 14.45 Paardesport: Springconcours te Hickstead 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph, kin derprogramma 17.00 Mike, Mop and the Moke, tekenfilm 17.15 Laurel Hardy, comedy-serie SKY CHANNEL 08.45 GDSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The Down Under Show 16.00 ElPat Sharp Show 16.45 (SHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesame Streel 11.30 The Fabulous Funnies 11.50 15 nutes of Fame 12.30 About Britain 13.00 Teetime and Claudia 13.10 Rainbow 13.30 Jobwatch 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nic 14.30 E Friday Film Matinee: Sus pect, speelfilm uit 1960 16.00 Unive- rity Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 The Blunders RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's country time. 19.55 Maria ter Steeg, column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.30 Haat heeft geen kleur, hoorsp. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO's Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en LP Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 VPRO: 16.00 VPRO's Jazz dag. 18.00 Nieuws. 18.02-24.00 VPRO's Jazz dag, ver volg. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.20 Uitzending Politieke Partijen. 18.30 Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Engels in het Basis onderwijs. Les 10. 21.00 Bonjour, tout le monde, les 3. 21.30 Klussen. Les 10. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding, 17.30 Verzoekplatenprogramma. 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs. 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: de SP. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso, voor Spajaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86, populaire muziek. 21.30 Hafabra, blaaswereld. 20.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Filharmonisch orkest van Vlaanderen. 21.45 Actualia. 22.05 Pianomuziek. 22.30 Pianotrio nr. 1 in d, opus 49, Felix Mendelssohn Bartholdy. 23.00 Nieuwe Muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adrl Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO-comedy serie. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.02 Goud van oud. 11.02 Erik de Zwart. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert. 09.00 Berliner Festwochen 1985. 10.45 Pianowerken v. Liszt. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. Pèle-mêle. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Werkwijzer. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 11.45 Over de grenzen. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Nieuws en amusement. 13.10 Ha die Micha. 14.00 De Stemming. 15.30 De Zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Frans Matinee. 12.00 Een uurtje Telemann op CD. 13.10 Aktueel. 13.30 Liszt, mens en musicus (16). 14.30 Liedrecital Dietrich Fischer- Dieskau, bariton. 15.30 Vioolconcerto van Reger. 18.20 Cellosonate van Richard Strauss. 16.50 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19