Windmolen Aarlanderveen definitief van de baan Heien bij bouw kas onnodig ar™ JOUR NAAL DHL veroorzaakt parkeeroverlast DRIEKAMP IN ALKEMADÏ TOCH WEER BRADERIE IN ROELOFARENDSVEEN] Romeinen langs de Ri jn Leythenrode maakt kaart- A kwartetspel van Leiderdorp LEIDEN OMGEVING Ceidaegomont DONDERDAG 29 MEI 1986PAGIR Hondenschool Rommelmarkt Ons Huis op crossterrein LEIDERDORP Het voor- malige fietscrossterrein in sportpark De Bloemerd in Leiderdorp gaat mogelijk ge bruikt worden voor de trai ning van honden. Momenteel worden er politiehonden, jachthonden en herdershon den getraind op openbare velden in De Bloemerd, waardoor er conflicten ont staan tussen dè trainings groepen en mensen die bij voorbeeld een spel willen doen op een veld of mensen die hun hond aan het uitla ten zijn. Het veld zou dan gebruikt worden voor de afgescheiden training van politiehonden en herdershonden en ge hoorzaamheidscursussen. De training van jachthonden heeft volgens de gemeente slechts een incidenteel ka rakter en deze groep wordt daarom buiten beschouwing gelaten. Als het crossterrein tot „hondenschool" wordt omgevormd zal waarschijn lijk het africhten van hon den elders in de gemeente worden verboden. Volgens de gemeente is aangetoond dat hondentraining en recre atie elkaar niet verdragen. Het crossterrein zal waar schijnlijk worden verhuurd aan de trainingsgroepen. Het terrein, waar kunstmatige heuvels zijn opgeworpen in de tijd dat de Rakkers van Leiderdorp er nog actief wa ren moet overigens ook weer worden afgevlakt. Overigens zal de rijkspolitie van Leiderdorp het onaan- lijnd uitlaten van honden in park De Houtkamp streng gaan controleren. In slechts een klein gedeelte van het park is het toegestaan de hond los te laten lopen. Ge bleken is echter dat veel hondenbezitters hun vier voeter overal in het park los laten rondlopen. Ook doen veel honden hun behoefte op de speelweiden en bij de wa terspeelplaats. De politie kan op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening ook hiertegen verbaliserend op treden. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Jeugdraad houdt zaterdag een rommelmarkt met nevenactiviteiten in Ons Huis aan het Kosterpad in Zoeterwoude. Aanvang 9.30 uur. De bezoekers worden geconfronteerd met een aanbod dat varieert van platen en meubelen tot schilderijen en snuisterijen. Voor de jeugd komt goochelaar Rusto om streeks 10.30 uur optreden. Om 11.30 uur is er een demonstratie met radiografisch be stuurde helicopters op het Loetheterrein. Om 11.00 uur wordt een demonstratie honden- dressuur gegeven. Verder kunnen kinderen een ritje maken met de bokkenwagen. De fa milie Van Rijn van kaasboerderij 't Geertje presenteert diverse soorten kaas, verder staat schapenscheren op het programma. Een draaiorgel zorgt voor de muzikale noot en er zijn diverse eettentjes. ROELOFARENDSVEEN De win keliers van Roelofarendsveen hebben op aandrang van hun dorpsgenoten besloten tot herinvoering van de jaarlijkse braderie aan weerszijden van het Noordeinde. Het evenement vindt plaats in de laatste week voor het begin van de schoolvakanties, na melijk op woensdag 25 juni van 's middags twee uur tot negen uur 's avonds. Vorig jaar besloten de Veense R.A.A.K.-winkeliers tot de organisa tie van een overdekte Sint Nicolaas- beurs in november in de plaats van een braderie op een zaterdag in de zomervakantie. Dat laatste gaf name lijk organisatorische problemen om dat voor de winkeliers de zaterdag toch altijd al de drukste dag van de week is en men in de vakantietijd met minder personeel werkt. De winkeliers hebben de organisatie nu in handen gegeven van een bu reau dat gespecialiseerd is in brade rieën. Zelf verzorgen ze de eigen stands. Aan weerskanten van het Noordeinde zullen tussen de honderd en honderdvijftig kramen een plaats je vinden. Diverse organisaties heb ben zich inmiddels van een plaatsje op de braderie verzekerd. Zo zal de Stichting voor behoud van het Veen- se sluisje zich op de braderie manifes teren en haar doelstellingen promo ten. Het L.T.V. gaat zich weer in spannen om gelden bijeen te krijgen voor de melaatsen in Zaïre. En ook de Lions club is net als het Rode Kruis weer van de partij. wordt verhoogd met muziek. Zo komt er onder meer een zangeres en een orkestje. Een unieke trampoline show wordt verzorgd door enige top atleten met behulp van mensen uit het publiek. Helemaal aan het einde van de braderie (gezien vanaf de Noordhoek) komt een inmens hoge draak. Dit enorme springkussen zal van verre zichtbaar zijn. Nadere in lichtingen over de braderie bij: Nel Sassen (slagerij Van der Geest), Noordeinde 29, Roelofarendsveen, tel. 01713-2305. Afscheid van EMM ROELOFARENDS VEEN T. van Velzen, fustmeester bij veiling EMM in Roelofarends veen, verlaat de veiling na 35 dienstjaren. De heer Van Velzen maakt gebruik van de VUT-re- geling Morgenmiddag van 16.00 uur tot 18.00 uur wordt iedereen in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van Van Velzen De receptie vindt plaats in de kanti ne van Veiling EMM aan de Sotaweg in Roe lofarendsveen. ALKEMADE Vanaf vanial is in de openbare bibliotheite de voormalige Ignatiussi aan het Noordeinde 240 in w lofarendsveen een tentooi)u ling te bezichtigen over d^da meinen, die bijna tweedu *h jaar geleden in ons land v g den. De expositie laat zien hoen vroegere bewoners van onsd in de Romeinse tijd leefde!0*1 welke invloed de komst v< j° Romeinen op de oorspronk *a bevolking heeft uitgeoefend1 NIEUWKOOP/AARLAN DERVEEN Het Ener gie Bedrijf Rijnland (EBR) mag geen windmolen bouwen op de grens van Aarlanderveen en Nieuw koop, aan de Aarlander- veense kant. De provincie Zuid-Holland, die eerst al weigerde om een verkla ring van geen bezwaar af te geven heeft gisteren ook het bezwaar dat het EBR daartegen indiende van de hand gewezen. Het energiebedrijf is al jaren van plan een windmolen te bouwen op een eigen stukje grond in Aarlanderveen waar een onderstation op staat met een kantoortje en een magazijn. De provincie gaat er echter van uit dat er geen rechtsongelijkheid mag worden geschapen. Een boer iets verderop werd door de gemeente Nieuwkoop ge dwongen om zijn windmolen vijftig meter van de weg af te zetten. Die van het EBR zou op 15 meter afstand van de weg komen en dat zou derhalve een inconsequent voorzien en het kantoortje beleid zijn. en magazijn kunnen ermee verlicht en verwarmd wor- Het EBR overweegt nog of den. Bovendien wil het EBR het beroep zal aantekenen erin apparatuur plaatsen om tegen de beslissing van de onderzoek te kunnen doen provincie. Volgens het oorspronkelijke plan van het energiebedrijf zou de molen 24 meter hoog worden en bladen met een diameter van 16 meter krij gen. Het vermogen zou 60 Kilowatt bedragen. Met het apparaat kan het ondersta tionnetje van stroom worden naar net-aankoppelingen. De kosten van de molen worden geraamd op 150.000 gulden. Aangezien de pro vincie echter niet bereid is enige medewerking te verle nen is het zeer twijfelachtig geworden of de molen er ooit nog komt. ZOETERWOUDE Het instellen van een parkeer verbod aan één zijde van de Energieweg op het Zoeterwoudse industrie terrein „Groote Polder" is noodzakelijk om aan de gevaarlijke situatie aldaar een einde te kunnen ma ken. De problemen wor den veroorzaakt door ge parkeerde auto's van werknemers en bezoekers van de bedrijven die zijn gevestigd aan de Energie weg, met name die van de koeriersdienst DHL. Er wordt nogal eens schade toegebracht aan geparkeerde auto's omdat de doorgang tus sen de aan beide zijden van de weg geparkeerde auto's te smal is. Tevens worden auto's pal tegenover in- en uitritten geplaatst, zodat ook daar een verkeersonveilige situatie ont staat Vaak gaat het om vrachtwagens. Veel van de ge parkeerde auto's zijn eigendom van werknemers van DHL. Dit bedrijf voldoet wèl aan de eisen voor wat betreft het rea liseren van parkeerplaatsen op eigen terrein maar toen die ei sen werden gesteld was nog niet bekend dat DHL zich in het-pand zou vestigen. Het ge volg is dat er veel te weinig parkeerplaatsen zijn voor het grote wapenpark van het be drijf. Bij DHL, een koeriersbedrijf met circa 100 werknemers, worden 's morgens en 's a- vonds de bedrijfsauto's gela den, gelost en gestald waar door het terrein dan geheel vol staat. Gevolg hiervan is dat de werknemers van DHL de auto's op straat moeten par keren. Hierdoor zijn parkeer problemen ontstaan die waar schijnlijk nog zullen toenemen door een toekomstige uitbrei ding van het bedrijf. Hazerswoudse boomkweker protesteert HAZERSWOUDE- DORP „Die zaak heeft ons onnodig op kosten ge jaagd en veel tijd gekost. En wij blijven met de brokken zitten. Mijn broer Kees wil ook een kas bou wen, maar durft er zo haast niet aan te begin nen", aldus boomkweker Gerard Mourits. Met zijn broer schreef hij aan B en W van Hazerswoude om hun ongenoegen te uiten over het feit dat de ge meente Gerard dwong om heipalen te laten slaan voor zijn nieuwe kas, ter wijl dat volgerfs de broers niet nodig was. Bovendien vragen de broers de ge meente wie er nu moet opdraaien voor de extra kosten die daarvoor ge maakt zijn. „Het is toch te gek", zegt Ge rard, „naast de kas staat een schuur, waarvoor nooit geheid is, die is heel wat zwaarder dan een kas, en nog geen mil- Boomkweker Gerard Mourits heeft halve heipalen over omdat de gemeente hem dwong te heien voor de bouw van zijn kas. limeter verzakt. Toch moesten wij van de heer Weijers van de gemeente heipalen laten slaan van maar liefst elf meter lang. Die gingen er dan ook niet verder dan vier meter diep in. De rest moest afge zaagd worden. Die stukken liggen hier nog steeds". De broers Mourits stonden niet al leen in hun mening dat heien niet nodig was om de kas van een goede fundering te voor zien. Zij voelden zich gesterkt door het positieve advies van sonderingsbedrijf Wilma, dat de bodemstructuur bekeken had bij de bouw van het op en kele meters gelegen woonhuis. Ook de heer Maas van het Proefstation voor de boom kwekerij in Boskoop was van mening dat een goede funde ring voldoende zou zijn. Ook gemeentelijk ambtenaar Valk man zag, na overleg met de Agrarische Adviescommissie, geen problemen. Dit in tegen stelling tot zijn collega, de heer Weijers, die het heien als voor waarde stelde, voor toestem ming voor de bouw verkregen kon worden. Inmiddels is de bouw van de kas voltooid, mét heipalen. „Maar vraag me niet wat het gekost heeft. De bouwkosten vielen nu 6.000 gulden hoger uit. Verder moesten we kassen gaan ver huren, omdat de zaak ver traagd was. Alleen dat al heeft rond de 2000 gulden gekost. En dan teken ik nog niet eens wat het wekelijks heen en weer rijden tussen die kassen in Rotterdam, Waddinxveen en mijn tuin kostte. En ik blijf zitten met die hele en halve palen", aldus Gerard Mourits. Schep geld Broer en buurman Kees wil voordat de winter invalt op zijn bedrijf ook een kas laten bouwen. Zijn situatie is iden tiek aan die van Gerard. Ook hij heeft al een zware schuur zonder palen staan, waar zijn kas nagenoeg tegenaan zou moeten komen: „Maar ik wacht wel eerst het antwoord van het gemeentebestuur af, voordat ik voor niks een schep geld uit moet geven". De heer Weijers wilde op het voorval geen commentaar ge ven. Wethouder P. A. Th. van der Werf zei eerder na vragen van SGP/RPF-raadslid J. Kaashoek, het gebeurde zeer spijtig te vinden. „Het is heel jammer dat dit gebeurt. Want deze jongens moeten er ook hard voor werken. Het college zal zich nog buigen over deze zaak. Maar laat hiermee niet gezegd zijn dat heien onder kassen nooit hoeft. Er zijn in de laatste jaren al kassen ver zakt. Dus hebben wij de regel dat er voor kassen boven een bepaald gewicht geheid moet worden. En deze kas, die zal wel nooit meer verzakken". Astrid Dittmer, Marianne May en A. Paats spelen hun eerste kwartetten bij elkaar met het njaï Leiderdorpse kaart- en kwartetspel. v w OPBRENGST VOOR ROLSTOELBUS dl ;r J de LEIDERDORP „Mag ik van jou van de Ge meente de Boomplant- dag?". ,»Die heb ik niet. Mag ik dan van jou van Leythenrode de Fysiothe rapie?". Als het goed is zijn deze kwartetdiscussies binnenkort in vele Lei derdorpse gezinnen te ho ren, aangezien het kaart en kwartetspel van Lei derdorp in een oplage van 2500 stuks in de verkoop wordt gebracht. Mede werkers van het verpleeg huis Leythenrode aan de Hoogmadeseweg in Lei derdorp hebben het initia tief genomen tot het eer ste Leiderdorpse kaart spel. De opbrengst is be stemd voor een nieuwe rolstoelbus. „Het kaart- en kwartetspel komt in plaats van de jaarlijk se bazar", vertelt Marianne May, hoofd van de huishoude lijke dienst van Leythenrode. Samen met Astrid Dittmer, hoofd activiteitenbegeleiding, A. Paats, adjunct-verpleegkun dig directeur, R. Hartog en Piet Stappers van de interne radio-omroep werd het spel in elkaar gezet. Ook bureau voor lichting van de gemeente Lei derdorp werkte mee en de Zoeterwoudse fotograaf Van Bemmelen maakte geheel be langeloos alle foto's. „De bazar levert altijd vrij veel geld op, en we hopen hier toch ook wel ongeveer 15.000 gulden aan over te houden", aldus Astrid Dittmer. Bij de opzet van het kaart- en kwartetspel is een soortgelijk spel van de ge meente Alphen tot voorbeeld genomen. Het spel bestaat uit de 52 gebruikelijke kaarten van het kaartspel, met nog drie aparte jokers. Het cen trum van elke kaart vormt het kwartetgedeelte: daar staat een foto van een stukje Lei derdorp, of het vignet van een bedrijf. Sponsor „Het spel zelf is volledig be kostigd door sponsors. We heb ben bedrijven benaderd, die in ruil voor hun bijdrage op een kaart staan afgedrukt door middel van foto of vignet", vertelt Marianne May. „Het viel niet mee om die bedrijven in categorieën van vier onder te brengen, maar het is toch gelukt". Op die manier onston den de kwartetten Winkelhof, Winkelhof Galerij, Van Diepe- ningenlaan, Hoogmadeseweg, Hoofdstraat, Bloemen en Plan ten, Industrieterrein, Dienst verlenende Bedrijven en Lei derdorpse Ondernemingen. „Daarmee is het dus een vrij commercieel kaartspel", geeft May toe, „maar het is allemaal voor het goede doel". Er zijn ook vier niet-commerciële ru brieken: de Gemeente, het Oude Leiderdorp, de Gezond- Pandaprijs Natuurfonds voor school Bodegraven BODEGRAVEN De Jozefschool uit Bodegraven heeft gisteren op Kasteel Groeneveld in Baarn als eerste de dit jaar ingestelde Panda- prijs van het Wereld Natuur Fonds gekregen. Zij ontving de prijs voor het opknappen van een geheel verwaarloosde kloostertuin. Het idee van de prijs voor de beste op zet van een project over de be scherming van de natuur en de zorg voor het milieu door scholen ontstond ongeveer een jaar geleden tijdens een gesprek tussen minister P. Winsemius (milieubeheer) en het WNF. Tentoonstelling De kunstenaar Aad Groenen dijk exposeert tot en met 10 juli in galerie Rhijnkade 11 in Alpben aan den Rijn met zijn schilderijen van polder landschappen. Daarnaast is er in de galerie werk geëxpo seerd van Het Verest die col lages maakt met behulp van oude papiertjes, blik en plas tic. Joke de Beer tenslotte, laat haar poppen zien. De ex positie wordt vrijdag om 20.00 uur geopend. Concert Ter gelegenheid van het dub- bellustrum is er vrijdagavond in de Immanuëlkerk in Rijnsburg een speciaal con cert door het „Rijnstreek- koor" onder leiding van Peter Kavelaar. Medewerking wordt verleend door Henry Blackmon. bas; het blaas- kwartet Gebr. Brouwer; Joh. Aten, orgel en Cees Wasse naar, piano. Aanvang 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50. Proeftuin De proeftuin van het Labora torium voor Bloembollenon- derzoek in Lisse houdt vrij dag een open middag. Belang stellenden zijn vanaf 13.30 uur welkom om de veldproe ven te komen bekijken in de tuin aan de Heereweg. Asperges Voor het zesde achtereenvol gende jaar wordt in een aan tal plaatsen in het westen van het land. waaronder Leid- schendam, door de Lionsclub Ven ray een asperge-verkoop- actie gehouden. Doel van deze actie is het bijeen brengen van gelden voor de financie ring van een vakantiehuis voor ernstig gehandicapte kinderen „Het Tesselhuus" op het eiland Texel. In Leid- schendam staan zaterdag de Limburgse Lions de hele dag met asperges bij De Schakel in het winkelcentrum Leid- senhage. Ruilbeurs Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt zaterdag weer een ruilbeurs in het Poelhuis aan de Ruishoorn- laan te Lissen. De zaal is open van 10.00 tot 16.00 uur. Toe gangsprijs voor volwassenen is een gulden en kinderen be talen een kwartje. Social Security De popgroep Social Security is zaterdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree bedraagt vijf gul den voor leden. Niet-leden betalen zeven gulden. Viswedstrijd De Hengelsportvereniging De Arnoud houdt zaterdag een koppelwedstrijd in de ring vaart van de Haarlemmer meer bij Hillegom. Inschrij ven kan vanaf 7.00 uur in het dorpshuis 't Eiland in Beins- dorp. Deelname kost twintig gulden per koppel. Tussen 9.00 en 12.00 uur wordt er ge vist. De prijsuitreiking is om 13.00 uur in 't Eiland. Fancy Fair In de Leidse Buitenschool aan de Duinoordweg 2 in Kat wijk aan Zee wordt zaterdag een fancy-fair gehouden. Vanaf 10.30 uur is er onder meer een rommelmarkt, rad van avontuur en een grabbel ton. De opbrengst komt ten goede aan de leerlingen van deze school voor bijzonder on- Open dag Verpleeghuis Prinsenhof in Leidschendam houdt zater dag van 10.30 tot 15.30 uur open dag. Belangstellenden zijn welkom om het huis te bekijken of vragen te stellen aan de medewerkers van de instelling. Het adres van Prin senhof is Gravin J. van Stol berglaan 1 in Leidschendam. Deadline Toneelvereniging Het Leids Theater brengt zaterdagavond het stuk Deadline van Jan Kijne in Muzenhof Leider dorp. In dit Kafka-achtige stuk probeert de anonieme hoofdfiguur aan zijn uitge sproken doodvonnis te ontko men. Aanvang half negen, en tree f7,50 CJP/65+ /6. Prestatieloop Artesia in Koudekerk aan den Rijn houdt zaterdag weer een prestatieloop over de afstanden 25, 16, 10 of 5 ki lometer. Voor alle deelnemers valt het startschot om 14.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt vier gulden of een rijksdaalder exclusief een herinnering. De start is bij sporthal De Ridderhof. Amnesty Internatio nal De werkgroep Noordwijker- hout van Amnesty Interna tional houdt zaterdag een gro te manifestatie op het Markt plein ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de men senrechtenorganisatie. Van 11.00 tot 15.00 uur speelt er een bandje op het marktplein en 's avonds vanaf 20.00 uur is er een benefietconcert in de Witte kerk met het koor Ro- kazano en het gitaaduo Atta- ca. Toegang kost vijf gulden. Openluchtconcert Op het Vuurtorenplein in Noord wijk wordt zaterdag een openluchtconcert gegeven door de Duiste blaaskapel Mu si kapelle Kestert uit Sint Goarshausen. Het concert be gint om 18.00 uur. heidszorg en Leythenrodjr En in het kader daw schuiven straks bijvoo^s het Elisabeth Ziekenhui Doesbrug, de DorpskeiC nog andere typisch L dorpse zaken over de k^ fel. De keerzijde van de worden gesierd door h| meentewapen van Leidi Op het kaartendoosje st; pentekening van Leythj of, bij de bedrijven i spellen afnemen om te ken als relatiegeschen naam van een bedrijf. rT dels zijn al aardig wat gereserveerd. „Ook bi beeld door mensen die spellen verzamelen. Er nooit meer een soortgelij worden gemaakt voor Ll( dorp, want we hebben trooi op aangevraagd", Marianne May. De eerste uitvoering spel wordt in de vorm tableau maandag 2 juni gemeentehuis aangebode burgemeester A.J.A.L. (p geman. Bij de verkoop v.jj spel is de Leiderdorps» ziekvereniging Con Br ingeschakeld. Deze verei krijgt ook een deel van lh brengst. Op 13 juni woifl kaart- en kwartetspel^ /7,50 kost op koopavond ir stand in Winkelhof ver' daarna gaan de leden muziekvereniging huis! huis in Leiderdorp hefl verkopen. js B ALKEMADE Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt in Alkemade een driekamp georgani seerd, die dit jaar plaats vindt op zondag 31 augus tus wordt gehouden. De deelnemers kunnen kie zen uit afstand A (1600 meter zwemmen, 60 kilo meter wielrennen en 12 kilometer hardlopen) en afstand B (800 meter zwemmen, 30 kilometer wielrennen en 6 kilome ter hardlopen). De starttijden voor het eve nement zijn als volgt: 7.30 uur zwemmen in het 50 me ter buitenbad van Zwembad „De Tweesprong" in Roelo farendsveen; 11.30 uur wiel rennen en om 15.00 uur hardlopen. Bij het laatste on derdeel starten alle deelne mers gelijktijdig. \Af hankelijk van het aantal deelnemers kunnen genoemde starttijden enige kleine wijzigingen on dergaan. De driekamp wordt gecombineerd met een vere nigingenmanifestatie in Sportcomplex „De Twee sprong", georganiseerd door „Samenwerkingsverband Al kemade" (S.J.A.). Voorin schrijving voor de driekamp is mogelijk door middel van een inschrijfformulier en overmaking van twintig gul den, of tien guldenls deelnemers jonger daw tien jaar. Het bedragoi worden overgemaakt bankrekening 3559.00fci op postgiro nr. 173227 !c Rabobank te Roelofa* veen onder vermeldirfv Driekamp Alkemade.?( Inschrijfformulieren kff worden aangevraagd b rie Lammertink, tel. r 3564. Het is mogelijk om tegfrj vergoeding van een ie daalder per keer op v dagavond van 18.00 uk 19.00 uur de zwemtn bij te wonen onder li van Andries Hogetoor trainingen vinden plait 2. 9, 16, 23, 30 juli en 6" augustus in Zwembad1' Tweesprong" in R<?' rends veen. Meer gel leerde informatie wort deelnemers toegestuurr eerste helft van auguSK dere deelnemer ontvaL afloop een medaille ej certificaat met daaroft meld de per onderdeel i( liseerde tijden. Te vei i met behulp van een eb ter een totaal overzich den samengesteld vaV deelnemers met hun Nadere informatie biji, cel van Ruiten, tel. 2762 en bij Corrie Laü< tink tel. 01713-3564.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14