„Het staat er bedonderd voor NAAL IDEN OMGEVING /UMT jpit Gouden huwelijk Noord wijks college verdeeld over subsidie Voorschoten krijgt brug over De Vliet LAAT JE FIETS MERKEN CetdócSouaant WOENSDAG 28 MEI 1986 PAGINA 15 zwaren tegen flat anjelaan afgewezen HAAG/RIJNSBURG Gedeputeerde Staten van Zuid- ind (GS) gaan akkoord met de bouw van een flatgebouw de Oranjelaan in Rijnsburg. Zij hebben een bezwaarschrift ln! de Vereniging van Huiseigenaren Oegstgeesterweg en iburger D, de Mooy afgewezen. g< ewoners van de zogenaamde Remiseflat proberen al langer 3' >uw van een flat bij hun woningen tegen te houden. Zij vin- dedat het uitzicht aangetast wordt, de speelplaats voor kinde- ?gn de knel komt, de verkeersituatie gevaarlijker wordt en er ta;ebrek aan parkeerplaatsen ontstaat. Zowel bij de gemeente de ij de Raad van State kregen ze nul op het rekest bij de be ef eling van hun beroepschriften. Ook de commissie AROB, ptS adviseert, vindt de bezwaren onvoldoende om de bouw te houden. Het uitzicht wordt volgens GS niet weggeno- er zullen verkeersmaatregelen worden genomen en de eergelegenheid is niet overdreven gering, aldus de commis- Erespeld voor Valkenburger VALKENBURG De heer H. Bos is de twee de Valkenburger die de erespeld van de ge meente Valkenburg door burgemeester C. Sin- ke kreeg toegezegd. Op 10 juni zijn deze spel den echter pas in het bezit van het gemeentebe stuur zodat Bos het voorlopig moet doen met een een horloge. Bos maakt gebruik van de VUT-regeling. Sinds de ingebruikname van het huidige gemeentehuis november 1976, was de heer Bos bode van het gemeentehuis. Voor die tijd beheerde hij een eigen tuinderij. Die situa tie werd anders toen hij om gezondheidsrede nen af moest haken. Uit handen van waarne mend secretaris J. Post, kreeg Bos namens het gemeentebestuur en ambtenaren een penteke ning van het vroegere „Huize Welgelegen", het tegenwoordige gemeentehuis. Katwijk mag stalhouderij verplaatsen NOORDWIJK De Noordwijkse raad stond gisteravond bepaald niet te dringen om te voldoen aan de wens van de ge meente Katwijk om een vee annex stal houderij uit de dorpskern van de buurge meente te verplaatsen naar De Krom. Vrees voor stankoverlast, met name voor het nabijgelegen woonwagenkamp, was het voornaamste bezwaar. „Mijn fractie is er op tegen", verklaarde Prins (PvdA). Het kampje werd naar zijn mening inge bouwd door agrarische bedrijven. De woordvoerder van de PvdA-fractie zag er wel iets in om vooraf een Hinderwetpro cedure uit te lokken en de kosten bij Kat wijk te declareren. Voor stankoverlast bestaan geen criteria, meende Dessing (CDA). In zijn fractie was uitgebreid over deze kwestie gesproken. Men was niet te gen het voorstel om een voorbereidings- besluit te treffen, maar wel diende men deze ontwikkeling met zorg te begelei den. Wethouder Salman voorzag geen problemen, te meer omdat er nieuwe voorschriften op komst zijn, die mogelij ke overlast van dergelijke bedrijven te gengaan. Wethouder P. Warmerdam zorgde voor een hard argument. In Ne derland zijn honderden dorpen, waar .boerderijen midden in de woongemeen schappen staan. Niemahd klaagt daar over stank. Bijval kreeg de wethouder zelf agrariër van VVD-vertegenwoor- diger Koos Smit. „Ik heb zelf lang in zo'n dorp gewoond en heb van overlast nooit iets bemerkt". Het voorstel werd daarop met de stemmen van de VVD en het CDA aangenomen. Strandlopen Rijnsoever KATWIJK Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan houdt de Katwijkse Atletiekvereniging Rijnsoever de ko mende weken een serie strandlopen op het Katwijkse strand. Vanaf 2 juni kunnen alle hardlopers zeven achter eenvolgende maandagen terecht om mee te doen aan de wedstrijd/prestatieloop over diverse afstanden. Vorig jaar deden aan deze strandlopen in totaal zo'n 3500 mensen mee. Traditiegetrouw gaat de eerste strandloop van deze serie van start als de Zevende Nationale Haringrace. Belangstel lenden kunnen maandag vanaf 18.30 uur voor inschrijving terecht bij strandpaviljoen 't Centrum, tegenover hotel Noordzee. De start is om 19.30 uur. Evenals voorgaande ja ren zijn er ook nu weer tien wedstrijdklassementen in di verse leeftijdsgroepen, waarvoor extra ereprijzen beschik baar zijn gesteld. Hiervoor worden de eerste tien aankomen de per klassement per avond geteld. Voor het eindklasse ment gelden dan de vijf beste prestaties van iedere deelne mer. Verdere informatie over deze strandlopen zijn ver krijgbaar bij D.C. van Beelen, tel. 01718-75019. irtijen niet ns over ijd tegen ïjartheid rSTGEEST De -e g „Wat kunnen wij i tegen de apartheid uid-Afrika" stond gis- rond centraal tijdens te forumdiscussie in het ,eeentecentrum te Vhtgeest. Het was een nkomst, georgani- 1 in het kader van de |a week „Oegstgeest te- apartheid" en de nstgeesters legden er belangstelling voor de dag. Jtemedewerker van de Boy- r )utspan Actie, Esau de e ies hield een korte inlei- over de verschillende fa lie de apartheid in Zuid- ia heeft doorgemaakt, het t als logisch gevolg daar- en voorts trok hij „lijnen Zuid-Afrika door naar irland" Hij verhaalde van •intstaan van het ANC in m ,-In Zuid-Afrika vindt Ven combinatie van racis- h rassendiscriminatie", al- Esau de Plessies. etjirekteur van het IKON, ,t ad de Ronden, leidde het p p bestaande uit het twee- [0j|merlid Lankhorst (PPR), is^eck (wethouder PvdA zglgeest) en Kamphuizen I ï-raadslid Oegstgeest) bij niiwezigen in. De forumle- jei veroordeelden iedere s«van apartheid scherp en e(jen zich culturele en spor- aalboycotakties tegen Zuid- e fa goed voorstellen. Maar jjlgen scheidden zich toen ieraagstuk van de economi- boycot van Zuid-Afrika (Voorstellen. Maar de we- t fcheidden zich toen het stuk van de economische t van Zuid-Afrika ter e kwam. De liberalen ^aarin weinig heil. Men het geen doeltreffend 11. De liberaal Kamphui- ~ïf>nd een volledige isolatie jk ist. idicaal Lankhorst stelde len dóór moet gaan met -Vp breed mogelijke infor- r te geven en iedereen te -Vseren in de strijd tegen artheid. Een economische Ijt dient zeker doorgezet brden. Oegstgeests wet- )r Kohlbeck: „Voor een rnische boycot krijg je in ^jeest de handen niet ka- ^eed op elkaar". _panse sidentie i tra bewaakt ct BENAAR De Japan- die twee weken geleden ït bezit van explosieven aangehouden op de paven Schiphol, blijkt uit te maken van een iristische organisatie". |(gte leden hiervan zijn zeer jgs buiten Nederland ge leerd. Dat bevestigt A. de de voorlichter van de fcnaarse gemeentepolitie, plitie in Wassenaar kreeg t arrestatie op Schiphol bet ministerie van bin- hdse zaken opdracht om —jiidentie van de ambassa- ivan Japan in Wassenaar vaken met een zogeheten ltserde eenheid, waaro- le politie altijd beschikt, jchter De Vos noemt de icing op zich niets bijzon- Ui maar stelt wel dat de Ja- 1 residentie in het verle- inooit met gepantserde ligen is bewaakt. De be- g is sinds vorige week •pgeheven. „De dreiging irbij", aldus een woord- x van het ministerie. Of igehouden Japanner de wilde plegen in Was- is niet met zekerheid te maar volgens de zegs- an de gemeentepolitie het allemaal wel ver iet elkaar. Het ministe- binnenlandse zaken 'er de aangehouden Ja- r niets zeggen. oratis elke woensdag de jfclilage bi] uw krant mft Formatie over films,muziek Heater, recreatie,exposities sn een complete agenda VANGST BLIJFT UIT OP TWEEDE DAG HARINGRACE (Vervolg van voorpagina) NOORDZEE, aan boord van de SCH-24 De ge moedelijke gesprekken maandag tussen de schip pers via de scheepsradio hebben plaats gemaakt voor verwensingen. In de loop van dinsdag zakte de moed hen steeds verder in de schoenen, omdat er nog geen noemenswaar dige hoeveelheid haring is gevangen. Ook de Scheveningen 24 „Zee land" zit het niet mee. Met drie belsignalen werd de bemanning dinsdagochtend het bed uitgetrommeld om de netten uit te gooien. De nacht daarvoor waren zij om 2 uur nog bezig geweest een radio sonde te maken, die bij een proefvangst niet bleek te wer ken. Ruim twee uur stond het net dinsdagochtend uit, nabij het Schotse Dundee. Met een bedroevend resultaat echter, want de bemanning kon niet meer dan 2,5 kantje haring kaken. In een kantje zaten 100 kg vis. Verwensingen dus door de deelnemers aan de haringrace. Niet naar elkaar, maar naar bijvoorbeeld de biologen, die immers beweren dat er in dit visgebied in het noorden van Engeland vol doende haring zou zitten. „Volgens de biologen moeten we over de haringen heen kunnen lopen", zegt schipper Piet de Niet van de Scheve ningen „Zeeland". „Maar het staat er bedpnderd voor, ik zou etfht niet weten waar we nu naar toe moeten". Onder tussen wordt het weer op de Noordzee steeds slechter. Het regent en er staat een sterke bries van windkracht zeven. De Scheveningen 24 zet tegen de middag koers naar het oost-noordoosten. „We gaan het daar maar weer eens pro beren", verzucht De Niet. Dan gaan om kwart voor twaalf de netten weer uit, hoewel op de sonar geen grote hoeveelheden vis zijn te zien. Op de radio komt het bericht dat de „Alida" uit Schevenin gen 8 kantjes heeft binnenge haald. Volgens De Niet loont dat bij lange na niet de moeite om mee naar huis te gaan. „Vorig jaar keerden wij met 400 kantjes terug. Maar ja, toen hadden we bij de eerste trek al 100 kantjes", aldus de schipper. Met het verstrijken van de uren neemt de spanning op de brug van de „Zeeland" toe. KRO- en VARA-radio bellen Piet de Niet via Radio Sche veningen om te vragen hoe het staat met de vangst. De Niet moet hen teleurstellen, de haring blijft weg. „Meer verslaggevers dan haring", zegt hij. Om vijf uur worden de netten voor de tweede keer binnen gehaald. Kon de bemanning maandag nog in t-shirt het dek op, nu moet zij in de gure wind en regen proberen het net heelhuids aan boord van de „Zeeland" te krijgen. Het resultaat is beter dan dinsdag morgen. Vier en een half kantje haring kan er ingevro ren worden. Toch blijft dat te weinig. „Er zit teveel troep Ook de Scheveningen 24 „Zeeland", hier gefotografeerd bij het vertrek naar de Noordzee zit het niet mee tijdens de haringrace. bij", zegt schipper De Niet. „Je denkt dat het haring is, maar het zijn allemaal van die kleine visjes". Hij gaat het noordelijker proberen. „Wat moet je anders". De bemanning heeft de video thuis laten staan, omdat zij dachten binnen drie dagen weer thuis te zijn. Dat kan nu wel eens uitlopen, want de Scheveningen 24 keert niet terug zonder een redelijke vangst. In afwachting van de grote slag leggen zij een kaar tje in de messroom. De kok is in het daarnaast gelegen kom buis al druk bezig met het eten. Op het menu staat poste lein, hamlapjes en aardappe len. „Het eten is hier prima hoor", zegt matroos Jan. „Vo rig jaar hadden we een Spaanse kok. Die kookte zo goed dat het hier wel een driesterren-restaurant leek". Tegen de avond komt de zon nog even door. Het is te ho pen dat dat voor de Scheve ningen 24 een gunstig voorte ken voor de vangst van van daag en morgen is. MARK MOL Het echtpaar B. van der Stel-Batenburg uit Sassen- heim is vandaag 50 jaar geleden getrouwd. De heer en mevrouw Van der Stel, beiden 75 jaar, hebben zes kinderen en 13 kleinkinde ren. De bruidegom werkte na zijn schooljaren eerst in de bollen, vervolgens bij de steenfabriek in Hille- gom en daarna bij de spoorwegen. Mevrouw Van der Stel heeft zich al tijd met het huishouden bezig gehouden. Beiden zingen in het Schutse-be- jaardenkoor, waarvan de bruidegom sinds vier jaar voorzitter is. Het echtpaar, dat altijd in Sassenheim heeft gewoond, viert het gouden huwelijk komende vrijdag in De Oude Tol met een receptie van 17.00 tot 18.00 uur. NOORDWIJK Het college van B en W heeft gister avond verdeeld gestemd over het verstrekken van sub sidie aan de Grashoek. Wethouder J. Bedijn liet geen twijfel over bestaan dat in het college nog wel gepe perde woorden gezegd zullen worden naar aanleiding van de stemming. Aan de orde was een voorstel van het college om de finan ciële gevolgen te regelen van de uitspraak van de Raad van State inzake een tweetal beroepsschriften tegen een korting op de subsidies van het sociaal-cultureel programma 1984. De stichting JOIN en de wijkvereniging Grashoek waren bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de korting op de subsidie, die de gemeente had toegepast. Deze korting ge beurde om bezuinigingsredenen. Het hoogste administratieve rechtscollege in ons land achtte dit onjuist. Volgens haar kon dit niet op grond van de gemeentelijke subsidieverordening. Naar de mening van de Raad van State hadden de bezuini gingen moeten plaatsvinden via de ingediende begrotingen van de betrokken organisaties. Een puur formeel standpunt, waaraan voor de gemeente echter wel financiële consequen ties waren verbonden. Het hield in dat respectievelijk f 8443.- en ƒ771.- aan subsidie bijbetaald zou moeten worden. Aan het bedrag aan subsidies over 1984 waren tevens gevol gen verbonden voor de over 1985 toegekende subsidies. Al leen de Grashoek had ook tegen de subsidieverstrekking voor 1985 geprotesteerd. De uitspraak in dit laatste beroep vindt plaats op 3 juni a.s. Gezien de overwegingen van de Raad van State op de beroepsschriften in 1984, kan men er op rekenen, dat de wijkverpleging opnieuw in het gelijk wordt gesteld. Voor het gemeentebestuur was een en ander aanleiding aan de gemeenteraad voor te stellen om gevolg te geven aan een minnelijke schikking en aan de Grashoek over 1985 een bedrag van 801.- bij te betalen. Wethouder P. Warmerdam (CDA) legde daarop een stemverklaring af, er op neerkomend, dat hij tegen het voorstel van het college zou stemmen. Daarmede was de teerling over het voorstel ge worpen. Het CDA en de VVD volgden de portefeuillehouder van financiën. Bedijn kreeg alleen de steun van zijn PvdA- fractie, van Noordwijks Belang en van de PPR, met 10-9 net een stem tekort. Brommer aangereden VOORSCHOTEN Een 17-jarige bromfietster is gistermid dag aangereden door een auto op de Leidseweg-Noord. De auto wilde rechtsaf een oprit inrijden en had het slachtoffer op het naastgelegen fietspad over het hoofd gezien. Het meis je werd door een getuige voor controle naar het ziekenhuis overgebracht. VOORSCHOTEN Over de Vliet in Voorschoten komt een fiets- loopbrug. Hiermee wordt het recre atiegebied „De Vlietland" ook vanuit deze gemeente ontsloten. De provincie heeft deze week overeen stemming bereikt met het Voorschotense college. Wanneer de brug klaar is, zal het nu varende pontje van de Stichting Weerwerk uit de vaart worden genomen. Dit zegt een gedeputeerde J. Borg man, die namens het Zuidhol landse provinciebestuur het overleg met de gemeente Voorschoten heeft gevoerd. Hij hoopt dat snel met de aan leg van de brug begonnen kan worden. „Als het aan mij ligt fiets ik volgende zomer over de Vliet. Dit is toch de meest schitterende oplossing die de laatste jaren tot stand is ge bracht". De enige autoverbinding met het grote recreatiegebied- blijft de Europaweg. Deze wordt vanuit Leiden doorgetrokken naar „De Vlietland". In Voor schoten wordt het tracé Raad huislaan door een fiets- loop brug verlengd. Bewoners had den ernstige bezwaren tegen een eventuele brug die ook voor autoverkeer geschikt is. De fiets- loopbrug wordt 5,5 meter hoog en het middenge deelte kan eruit worden ge licht. Deze hoogte is dezelfde als bij de Rijksweg A4, van het tracé Europaweg. De voordelen van de fiets- loopbrug als verlenging van de Raadhuislaan, zijn volgens ge deputeerde Brogman groot: „De jachthaven die nu in aan leg is, blijft geheel vrij van op onthoud. En de Voorschotena ren hoeven geen verkeerso verlast te vrezen. Zeker niet wanneer parkeergelegenheid voor de recreanten uit de om geving van hun woningen wordt gehouden". De kosten van aanleg "van de brug, waarschijnlijk een hef- brug, bedraagt circa 1 miljoen gulden. Eén derde daarvan wordt door het ministerie van landbouw opgebracht. Het rijk heeft deze subsidie al toege zegd. Twee ton komt van de zijde van de provincie Zuid- Holland, die ook voor het jaar lijks onderhoud zorgt. De ver zekeringspremie, tegen moge lijke ongelukken met de brug, wordt door Voorschoten be taald, evenals het restbedrag van de investering, zo'n 4 a 4,5 ton. Eind juni zullen Voorschoten se raadscommissieleden zich over het voorstel buigen, in de nazomer neemt de voltallige gemeenteraad van Voorscho ten een beslissing. WASSENAAR Het lande lijk bureau voorkoming mis drijven in Den Haag is bezig met het maken van zes pre ventie-tips die tijdens een proefperiode in september wekelijks op 1,5 miljoen pak ken melk van het Wasse- naarse bedrijf Menken ko men te staan. „Laat je fiets merken" is één van de slo gans, waarbij ook preventie ve maatregelen voor burgers tegen diefstal uit woningen en uit auto's aan bod komen. Over de kosten zijn.de firma Menken en het bureau het nog niet eens. „Wij maken kant-en-klare tips. De dui zenden gulden die dat kost, willen wij best opbrengen, maar verder vinden wij dat Menken de actie zelf moet betalen", aldus woordvoer der. Basisgedachte is volgens de bedenker van het plan van de Wassenaarse politie dat mensen continu worden geconfronteerd met preven tie-tips. „Twee weken na een inbraak zijn mensen dikwijls heel gemotiveerd om allerlei ma^trgelen te nemen, maar later zakt dat weer. Een pak melk staat op tafel, daar gaan mensen op zitten lezen. Dat heeft veel meer in vloed"-, aldus de bedenker. Expositie De kunstenares Sonja Boer- Meijer exposeert in de maand juni haar werk in galerie De Nachtegaal aan de Heereweg 10 in Lisse. De tentoonstel ling is dagelijks geopend van 9.00 tot 23.00 uur. Sonja Boer- Meijer maakt vooral aquarel len, olieverfschilderijen en portretten. Bloemen, bloesem en takken komen veelvuldig in haar werk voor. Kruidenleer In het centrum voor volwas seneneducatie Qbus in Lisse wordt een korte cursus over de beginselen van de kruiden leer gegeven door Joyce Wou ters, lerares yoga en natuur geneeskundige. De lessen worden gegeven op de don derdagen 29 mei en 6 juni van 20.00 tot 22.15 uur en op zater dag 8 juni van 9.00 tot 11.00 uur. Op de zaterdag wordt bo vendien na de les een excur sie gehouden. De kosten be- De Boer dragen 15 gulden. Opgeven kan bij Qbus, tel. 02521-14118. krijgt een wisselbeker. Het in schrijfgeld bedraagt vier gul den per persoon. Inschrijven kan bij bloemenmagazijn Wil Freeke, 02520-19029 of Hotel Flora, 02520-15100. Volleybaltoernooi In de Oegstgeester Apollos- porthal wordt op 29 mei het jaarlijkse Henk Heemskerk Zuivel-volleybaltoernooi ge houden. Het is een mixed- toernooi. Per team dienen tenminste twee dames te zijn opgesteld. Men kan zich voor deelname opgeven bij H. Heemskerk, telefoon 071- 174632. Klaverjassen De strijd om het kampioen schap Amsterdams klaverjas sen van de Bollenstreek wordt donderdag uitgevoch ten in Hotel Flora aan de Hoofdstraat 55 in Hillegom. Aanvang 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Er zijn vier kaartronden. De De schrijver Herman Pieter de Boer geeft donderdag een lezing met als titel Waar haal je het toch vandaan in de Baljuwzaal van het Am bachtshuis aan de Voorstraat in Voorschoten. Zijn lezing handelt over de bronnen van inspiratie. Bovendien signeert hij eigen werk, waaronder een nieuw boekjegetiteld De Vogelmens. De toegangsprijs bedraagt vier gulden, voor NUT-leden f2,50. De lezing begint om 20.30 uur. Boekenmarkt De werkgroep Voorschoten- Wassenaar van Amnesty In ternational houdt vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een markt voor tweedehands boe ken in het JP-huis aan de Leidseweg 33 in Voorscho ten. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Am nesty International. Lyane Lee Lyane Lee, een Duitse zange res, treedt vrijdag op in bar- dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11 in Hillegom. Blues Brothers gaat om 21.00 uur open. Excelsior De Christelijke Oratorium Vereniging Excelsior uit Lei derdorp geeft vrijdagavond een concert in de Leiderdorp- se Dorpskerk aan de Hoofd straat. Uitgevoerd worden het Requiem van Mozart en Psalm 42 („Wie der Hirsch schreitvan Mendelssohn. Muzikale medewerking wordt verleend door de sopraan Machteld van Woerden, de alt Corrie Pronk, de tenor Harry van Berne, de bas Marcel Moester en de organist Jan Stulp, en verder door het Am sterdams Begeleidingsorkest onder leiding van Jos Scho- haus. Het concert begint om acht uur, entree f12,50, CJP/65+/donateurs betalen f10. Slapsticks Het Open Jongerencentrum Magnifiosi in aan de Ruis- hornlaan in Lisse houdt vrij dag een slapstick-avond. Er worden zoveel mogelijk slap stick-films gedraaid, maar ook enkele zwart-wit films met geluid. Charlie Chaplin en Laurel en Hardy zullen in elk geval op het witte doek aan wezig zijn. De slapstick-avond begint om 21.00 uur en de toe gang is gratis. A vondvierdaagse De Voorschotense avond vierdaagse wordt dit jaar van 3 tot en met 6 juni gelopen. Vanavond, morgenavond en vrijdagavond kunnen deelne mers inschrijven in de kanti ne van voetbalvereniging SVLV aan de Juliana van Stolberglaan tussen 19 en 21 uur. Het inschrijfgeld voor de vijf en tien kilometer be draagt vier gulden, voor de 15 kilometer f4,50. Latere in schrijving is ook mogelijk, maar de kosten bedragen dan respectievelijk f 6,50 en f 7. De start van de avondvier daagse is op het terrein van SVLV. Apartheid In het kader van Oegstgeest tegen apartheid wordt mor gen een vrouwendag gehou den in het gemeentecentrum. Aanvang 10.00 uur. In het. Rijnlands Lyceum zijn een groot aantal lesactiviteiten ge wijd aan de strijd tegen de apartheid in Zuid-Afrika. Als afronding hiervan wordt vrij dag een culturele slotmiddag gehouden. Om 14.15 uur wordt de video-film „Mayi- buye" gestart en rond 15.00 uur treed de dichter-schrijver Vernie February voor het voetlicht. Harmonie De harmonie-afdeling van Muziekvereniging Liefde voor Harmonie uit Roelofa- rendsveen heeft afgelopen zondag deelgenomen aan een concours van de Federatie van Katholieke Muziekbon- den in Naaldwijk en er een eerste prijs gewonnen. Zij kwamen uit in de categorie „uitmuntendheid" met de werken „Cordilleras de los Andes" van Malando en met de „First Swedish Rhapsody" van Erik Leid zén. Vrees voor verzakking ALPHEN AAN DEN RIJN De windsurfvereniging Zeger- plas In Alphen heeft bezwaar gemaakt tegen de verdere zandwinning in de plas. De vereniging vreest dat als ge volg van de winning verzak kingen zullen optreden, waar door het clubhuis schade zal kunnen oplopen. Ook ver wacht de vereniging dat de persleiding die midden over de Zegerplas komt te liggen de bewegingsvrijheid van de sur fers ernstig zal beperken. De provinciale statenleden H.A.C. van Woerden (D66) uit Alphen en P.C. Pieters (D66) uit Dor drecht hebben naar aanleiding van dit bezwaarschrift vragen gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten. Zij wil len weten of GS de opvatting van de gemeente Alphën deelt dat verzakkingen uitgesloten zijn, en of provinciale water staat betrokken is geweest bij onderzoeken naar mogelijke verzakkingen als gevolg van de zandwinning. Overigens is de gemeente wel bereid de persleiding aan de oostzijde van de Zegerplas te leggen, waardoor de surfers alle ruim te houden om te kunnen sur fen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15