i&DIO/TELEVISIE VERONICA-PLAN VOOR DAGELIJKS JOURNAAL Vlet het oog op mor gen*'markeert al tien jaar nachtradio Gerard Reve in 'Het oog' pï QaidóaQowiant WOENSDAG 28 MEI 1986 PAGINA 11 iolland Festival op radio en tv LVERSUM NOS-radio zal in de maand juni onge- k- veertig uur zendtijd op Radio 4 besteden aan htstreekse uitzendingen in het kader van het Hol- Festival. Van een aantal concerten zullen boven- p opnamen worden gemaakt, bestemd voor latere lending. De meeste uitzendingen vinden plaats van 0 tot 23.00 uur. Daarnaast zal dagelijks (van 13.02 tot ,0 uur op Radio 4) een Holland Festival-journaal den uitgezonden, met daarin actuele informatie, in- fievvs e.d„ samengesteld en gepresenteerd door An tiek Tan. P-televisie zal in vijf uitzendingen van 'Nederland (andacht aan het Holland Festival besteden. De uit gingen gaan steeds vooraf aan of sluiten aan op een kbalwedstrijd in het kader van de WK in Mexico. In band daarmee zal in iedere uitzending ook aandacht jflen besteed aan Mexicaanse cultuur. Tevens zal Hs een terugblik worden gegeven op evenementen (iet kader van het Holland Festival, alsmede een buitblik op komende gebeurtenissen. HILVERSUM - Veronica wil op zo kort mogelijke termijn, gedacht wordt aan begin volgend jaar, begin nen met dagelijke een eigen journaal met een duur van twintig minuten. Het gaat er hierbij niet om het NOS- journaal te verbeteren, wel om de kijker een ruimer aanbod te bieden. Een en ander hangt ook af van het standpunt, dat de kabinetsinforma teur zal innemen t.a.v. de zenderver deling, het zogenaamde AVRO- TROS-VOO-net. Rob Out verklaarde bij de aankondi ging van dit plan: „We hebben nu al 35 correspondenten in de wereld, een exclusief satellietcontract en een hoop ervaren journalisten in huis. maar die bekwaamheid mogen we maar een paar dagen per week ge bruiken. De VOO bewijst al een paar jaar met nieuwsradio en sinds acht maanden met „Nieuwslijn" dat actu aliteiten geen probleem vormen voor deze omroep". Met een kleine perso neelsuitbreiding denkt men bij Vero nica dit programma te kunnen ma ken. Wel zou een deel van de directe programmakosten die nu nog naar de NOS gaan naar Veronica moeten vloeien. Daarnaast wordt gerekend op een financiële bijdrage van AVRO en TROS. Het Veronica-jour- naal zal elke avond op hetzelfde tijd stip worden uitgezonden. Voor wat de voorziening van het nieuws uit het buitenland betreft zal de VOO voornamelijk werken met telefoon verbindingen. De VOO zal niet kun nen beschikken over het beeldmate riaal, dat dagelijks uit de hele wereld bij de NOS binnenkomt. Dit blijft ten gebruike van het NOS-journaal, dat werkt met instemming van alle omroepen, voortaan dus minus de VOO. Het NOS-journaal werkt met een budget van 11,5 miljoen gulden in EBU-verband. Veronica denkt door een efficiënt werkende gemoti veerde ploeg het voor 4,5 miljoen te kunnen klaren. Er worden dan per week 35 binnenlandse onderwerpen gemaakt. Voorts kunnen uit het bui tenland bijdragen worden aange kocht. Het nieuws zal worden gepre senteerd door een vaste man. Fabeltjeskrant voor het laatst HILVERSUM Za- terdagavond wordt op Ned. 1 de (voorlo pig) laatste afleve ring van De Fabel tjeskrant uitgezon den. Reden voor de redaktie van VAR A's zaterdagochtendpro gramma 'Hallo hier Hilversum' de schrij ver van deze succes volle serie, Leen Val kenier, uit te nodigen voor een gesprek. Van 08.15 tot 10.00 uur is hij op radio 2 te gast bij Hans Zoet in de VARA-studio. .VERSUM Na ruim jaar „Met het oog op •gen", stukbeluisterd jramma op Radio 1 of a de late avond, blijft rraag waarom een der- jk programma ook niet tv kan. Werkend met ;entatoren van diverse mage en van alle om- >en wordt in die ru ik dagelijks het nieuws commentaar en al rgenomen en zo moge- ook voorzien van een ruiziende blik op de van morgen en alles daarna nog komt. al meer dan drieduizend ndingen lang met tiendui en zeer trouwe luiste- i. Voor vele volwassenen prik voor het slapen net als het kinderuurtje iur eerder. Zaken worden rdeeld op hun waarde en/ (wicht. Deskundigen laten licht erover schijnen, des- aan de telefoon, want komt er nu in de nacht Hilversum voor een ggesprek van een paar iten? -publiciteitspromotor Jan ,en heeft daar een boekje ópen gedaan. Van alle bij leurt draaiende presenta- heeft alleen Wim Bos- zijn plaats weten te be ien. De anderen kwamen ingen en keerden later terug, zoals Aad v.d. el, die er altijd voor open „Een volwassen pro- ima zoals radio behoort te Rensen is buiten zijn _e om bereid uit te leggen om een dergelijk geza- ijk programma op de tv can: „Op de tv vormt een (programma een sterk wa pen in het bepalen van het ei gen gezicht en in de slag om de kijker". Grondlegger van het program ma Kees Buurman, vroeger NOS, nu AVRO, had het moei lijk genoeg. Bestaat „Het oog" tien jaar, het idee ervoor telt al een levensduur van zeventien jaar. Het duurde jaren om het veilig door de raden van be stuur, overlegcolleges van alle omroepen, hoofdbestuur en „buiten de omroep opererende fratsenbakkers" heen te lood sen. Zoals op heden tegenover de nieuwe mediawet de om- roepgezamenlijkheid als één man, bijna als een muur oprijst voor het oog van de minister, zo breekt binnenskamers tus sen alle omroepen om de ha verklap de verbrokkeldheid binnen. Zoveel hoofden, zo veel zinnen, zoveel omroepen,- zoveel onzin in het afwijzen van goede plannen. Onderwerpen Elke dag rond het middaguur treedt „Het oog" in de start blokken voor het voorberei dende werk. De presentator mag zijn eigen voorkeurplaat jes draaien, mits in de geest van het gesproken gebeuren, maar de eindredacteur begint in overleg lijn te brengen in de voorhanden onderwerpen. Aan de hand van de inbreng van de redactie wordt uitein delijk de keus bepaald. Momenteel fungeert in die eindredactiefunctie Flip Feij, die eerder bij „Den Haag Van daag" en NCRV's „Hier en nu" meeliep, 'maar van deze tv-taak terugkeerde naar de radio. Hij zit liever bij de ra dio: „Ik heb gemerkt dat als je op de achtergrond in de redac tie van een tv-programma werkt je weinig duidelijk in vloed hebt op het produkt. Bij radio is dat anders. Je werkt vaak met kleinere teams. Je hebt sneller greep op het pro gramma". Het mooiste van „Het oog" vindt hij, dat het dagelijks pre sent is, een vaste luisterge woonte net als het NOS-jour naal van acht uur. Dat het tot die gewoonte geworden is komt in hoofdzaak door de kwaliteit van het programma, de formule van de vaste ru brieken en presentatoren die van elke uitzending een eigen nieuwsshow weten te maken. Bij de selectie van de onder werpen wordt een fijne zeef gehanteerd. Hierbij wordt niet alleen gelet op de aard van het onderwerp, maar ook of de juiste gasten, deskundigen of betrokkenen, erbij verkregen kunnen worden, mensen die kans zien hun gedachten hel der te uiten. Daar moet bij de voorbereiding goed op gelet worden. Van belang is ook of zulk een gast naar de studio kan komen. Gesprekken moe ten nl. op ontspannen wijze gevoerd kunnen worden. Om het lange reizen te voorkomen worden gasten wel uitgeno digd op het meest nabije regio nale radiostation, waarmee dan een lijnverbinding tot stand wordt gebracht. Pas in het uiterste geval wordt de grote truc toegepast. Een redacteur begeeft zich dan naar het opgegeven adres met de in de studio opgenomen vragen. Daarop geeft de geïn terviewde zijn antwoorden. Die twee banden worden in Hilversum tegen elkaar aange plakt. Het nadeel van deze methode is dat interrupties zijn uitgesloten en dat bij ont wijkende antwoorden de geïn terviewde niet aan zijn jasje kan worden getrokken. Daar om toch maar liever live, di rect dus. Bestaansrecht Hoe zit het met het bestaans recht en de toekomst van „Het oog"? Over het bestaansrecht kan auteur Rensen kort zijn. Die is afdoende bewezen. De toekomst ligt uiteraard verbor gen in de schoot der goden,, maar daar kan je zelf veel aan doen, al was het maar bijstu ren. mede richting bepalen. Daar staat een kien team da gelijks voor klaar. Of anders gezegd: „We doen ons werk met grote inzet. We merken dagelijks dat die inspanningen op prijs worden gesteld. Wij willen dat zo houden. "Met het oog op morgen" mag nooit meer van de Nederlandse ra- Schrijver Gerard Reve is vanavond een van de gasten in het NOS-ra- dioprogramma 'Met het oog op morgen' (Radio 1 en 2 van 23.05 tot 24.00 uur). Koos Postema praat met Reve naar aanleiding van zijn boek 'Brieven aan Ludo P. - 1962-1980', dat donderdag zal verschij nen. Ook deze Ludo P. zal tijdens de recht streekse uitzending in de studio aanwezig zijn. dio verdwijnen. Het publiek moet op ons kunnen blijven rekenen". Het boek is behalve met foto's van Ernest Potters ook ver lucht met briefjes van luister- getrouwen: Het programma dient zelfs als model. Zieke nomroepredactrice Mieke Wiegerinck uit Ravestein schrijft: „Als programmama ker betekent „Het oog" voor mij nog meer. Het is van een soort zoals wij nastreven op re gionaal gebied. Wij pikten „De krant van morgen". „Het oog", een tegen midder- nacht-uitzendirïg, verschaft velen dagwerk. Hoor een par lementaire redacteur van deze rubriek, die uitgaande van zijn ervaring stelt, dat de Haagse politiek niet wordt gemaakt in de Kamer, maar in de wandel gangen. Daar moet je dan wel de hele dag rondlopen als je geïnformeerd wil blijven. TON O'LIEMULLER VARA 15.25 Kabelbaan naar de angst, Engelse jeugdfilm geba seerd op een ware gebeur tenis. De cabine van een kabelbaan begint plotse ling heftig te slingeren wanneer er een straaljager laag overvliegt, die de ge luidsbarrière doorbreekt 16.15 Mr. Belvédère, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Sprakeloos. George wei gert de prijs van Man van het Jaar, die hij van een liefdadigheidsvereniging aangeboden krijgt 16.40 EHollywoods droomfa- briek nodigt u uit, kijkje in de filmstudio's van Univer sal in Hollywood NOS 17.30 VaS-Journaal VARA 17.46 De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: Pieppiep 18.00 Clipparade, de mooiste vi deoclips gepresenteerd door Adeline van Lier TELEAC 18.25 Engels in het basisonder wijs. Les 10 VARA 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie 19.23 VARA's videonieuws. Pre sentatie: Diewertje Blok NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Voor niets gaat de zon op. Uitzending van het Neder landse Rode Kruis VARA 20.35 De Octopus (slot), zesdeli ge Italiaanse misdaadserie met Michele Placido, Nico le Jamet, Barbara de Rossi e.a. Corrado's dochter Pa- ola is ontvoerd door de mafia, die keiharde eisen stelt voor haar vrijlating 21.47 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek met o.a. de documentaire 'De late er fenis van Dennendal'. Op het terrein van de Stichting St. Bavo in Noordwijker- hout verrijst een nieuw bouwwijk, waarin zwakzin nigen en niet-geestelijk ge handicapten naast en tus sen elkaar gaan wonen. Tien jaar geleden zou zo iets dergelijks niet moge lijk geweest zijn. Verder aandacht voor de onthul ling van een monument voor Nederlandse Oud- Spanjestrijders 22.27 Büch Special. Boudewijn Büch leidt de kijker langs enkele van de meest op vallende grafmonumenten van bekende en onbeken de schrijvers NOS 23.02 Journaal 23.07 Nieuws voor doven en slechthorenden VPRO 15.30 Achterwerk in de kast, kinderen zeggen waar het opstaat 15.48 Joni Jones, kinderserie 16.22 Hoe weeg je een olifant? Afl.: Nieuwe sporten 16.37 E Laurel Hardy: The Hoese-gow, komische film van de dikke en de dunne uit 1929 16.56 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. Afl.: De onzichtbare indiaan 17.21-17.30 Pol, de avonturen van het beertje Pol NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 QJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Zendtijd Politieke Partij en NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine met o.a. (onder voorbehoud): Witte steenkool in Neder land, Universiteit de stad uit en de pseudo-dokter uit Brouwershaven 20.10 CD Op zoek naar taal. Pro gramma waarin Ivan Hey- len de taal belicht. Met o.a. Alida Neslo, Freek de Jon ge, Urbanus, Rik de Sae- deleer, Johan Anthierens, Georgette Hagendoorn en prof. I.A. Diepenhorst De onontbeerlijke koning, portret van Koning Juan Carlos van Spanje De krant is een mevrouw, documentaire over vrou wen in de dagbladjourna listiek NOS Journaal Den Haag Vandaag Studio Sport Nieuws voor doven en slechthorenden 21.00 21.30 22.30 22.45 23.00 23.30 EUROPA TV programma- 17.30 Weerbericht overzicht 17.35 Kinderprogramma'* 17.55 Programma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Spectrum, actualiteiten 19.20 World Watch en weerbericht 19.30 Von Webestuhl zur Wel- tmacht, tv-serie 20.25 West-Goten Schatz Toledo, documentaire 21.00 Sport Reports. Boksen en zei len 22.30 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Life of Brian 16.35 Endangered Species 20.10 Windflight, korte film 20.30 Exposed 22.10 Clitfhangers, herh. all.: Deadly Descent 23.00 Scarface 01.45-03.25 Hollywood Classic: Blonde Venus Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de wilgekatjes Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix Stop, verkeerstips voor de jeugd E Keromar, Vlaamse jeugdse- net Mike Verdrengh, Jan Decleir, Ann Petersen e.a. Afl. 3: De grote vlijt (herh.) Sneeuw, korte impressie van de Engelsman Geoffrey Jones Uitzending door derden. Pro gramma van de Israëlltisch- godsdienstige uitzendingen Mededelingen en program- a-overzicht Journaal Namen noemen, spelprogram- waarbij twee panels via kryptische omschrijvingen, ei gennamen raden. Presentatie: Kurt van Eeghem Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Kin deren in de auto Onze merkwaardige wereld (Phenomenal World), Ameri kaanse documentaireserie. Afl.: Safari in Oost-Afrika Bill Cosby Show, Amerikaanse comedy-serie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Halloween Het gerucht, kunstmagazine i Annie Declerck met o.m. de Frans Masereel-tentoon- stelling in Oost-Berlijn Nationale Loterij Journaal en Coda: Ex Tene- bris III (Ed Hoornik) Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- met Pat McDonald, Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. "eryl maakt iedereen duidelijk dat haar huwelijk afgelopen is en dat niemand haar de les hoeft te lezen Uit je doppen, jongerenpro gramma. Afl.: Technicus met graduaatsdiploma. Wat doe je in en met gespecialiseerde richtingen als electronica, meet- en regeltechniek, onder houdstechnieken e.d. in het hoger technisch onderwijs? (herh Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Arriba Mexico. Programma van Rik de Saedeleer met o.a. hoogtepunten uit de Wereldbe ker '82, de voorbereiding van de Rode Duivels, de lange en moeilijke weg naar de kwalifi catie, de vrouwen van de Rode Duivels en het vertrek van Za- ventem 22.05 Faust, inleiding tot de opera van Gounod die morgen wordt uitgezonden ^Nnnhn I Nouba Nouba, kinderprogram- Carrefours, gevarieerd pro- •^gramma I Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilmse Bill Cosby krijgt vanavond te maken met de voorbereidingen voor Halloween. BRT 1 om 21.35 uur. 2U.00 Au nom de la loi, juridisch ma gazine 21.00 Mission casse-cou (Dempsey Makepeace), Engélse detec tive-serie met Michael Bran don, Glynis Barber, Ray Smith e.a. All.: Morocco Jack. Via een bevriende journalist joort Makepeace dat een groep mis dadigers een ontmoeting met elkaar zullen hebben tijdens een tocht over de Theems. Makepeace en de journalist gaan ook aan boord 21.50 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant 22.05 Cargo de nuit, jongerenmaga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.40 Trekking nationale loterij 22.45 Journaal 23.10-23.20 Le coeur et i'esprit TV 5 16.05 Tennis op Roland Garros, rechtstreeks verslag van de Open Franse Kampioenschap pen 18.30 Les aninaux du monde, na- tuurdocumentaire 19.00 Le juke-box de Charlotte, do cumentaire van Raymond Vouillamoz over een dag In een café in Genève 20.10 Noces de soufre, tv-film. De diefstal van een miljoen Zwit serse Francs draalt voor de dief uit op een flop 21.15 Gesprek met Raymon Vouilla moz 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 ©Sunie 18.00 ©The Blues and Soul Show, met Julie Brown 19.00 ISEd's elite. Videoclips met Edwina 20.00 ©Sit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek, met o.a. een aflevering van de Mental as Anything-vldeo 'Mo numental' 21.00 BGaz Bag, met Gaz Top 22.00 ©Newsflash, popnieuwtjes met Martin Buchanan 23.00 ©Sunie (herh.) 00.00-01.00 ©The Blues and Soul Show (herh.) 15.50 Tagssschau 16.00 Wildnis am Strom, reportage over één van de laatste loof- boombossen in Oostenrijk 16.45 Wildwege, aufgespürt von Erik Zimen, kinderserie. Afl.: De hond 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Amandas stilles Haus, tv-se rie. Afl.: ...nur Hühner tragen Strümpfe 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), Amerikaanse misdaad serie. Afl.: Het portret 19.57 Programma-overzicht 20.00 ©Tagesschau 20.15 100 Karat (Master of the game, slot) negendelige Amerikaanse tv-serie met Dyan Cannon, Lia ne Langland, Fernando Allen- de e.a. Afl. 9: De erfenis. Om de depressieve toestand van Alexandra verder aan te wak keren gaat Eve naar dehuisarts van de familie. Daar laat ze zich bezorgd uit over haar zus. Maar haar plannen gaan nog verder 21.05 Ein Platz für Tiere, natuurfilm serie van en met prof. Bern- hard Grzimek. Afl.: Zwerge hal- 21.50 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 Susi, Duitse comedyserie met Ingrid Steeger, Peer Augus- tinski, Klaus Dahlen e.a. Afl.: Alternatieven. De familie Pasc- hke heeft besloten om een tijd je op het platteland te gaan wonen, op een boerderij. Oom Otto wordt in die tijd tot presi dent gekozen 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Immer der Nase nach 16.35 Grisu, der kleine Drache, te kenfilmserie. Afl.: Naturkata- strophen 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte. Actualiteiten, sport en amusement 17.50 Ein Heim für Tiere, tv-serie met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht, Michael Lesch e.a. Afl.: Ein relativ kleines Un- glück 18.55 Mittwochslotto - 7 aus 38 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Kino-Hitparade, films, feiten en favorieten gepresenteerd door Sabine Sauer 20.15 ZDF Magazin, informatie en meningen over actuele thema's 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Ondertiteling via TeleTekst. Uitzending in stereo. O Zwart/wit-ultzending. ■IZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen- deré: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Richard Attenborough speelt de hoofdrol in 'Der menschli- che Faktor' (The human fac tor). Duitsland 2 om 22.35 uur. Collins e.a. Amanda krijgt een huwelijksaanzoek van prins Mi chael. Ondertussen wordt be kend, dat Sammy Jo de com promitterende foto's heeft ge stuurd. Dex maakt zich zorgen om Daniel* Reece, die nog steeds niet terug is 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.05 lm Dienste Gottes eind wir alle gleich. Filmdocumentaire over de kerk als werkgever 22.35 Der menschliche Faktor (The Human Factor), Amerikaan s/Engelse speelfilm uit 1979 van Otto Preminger naar de roman van Graham Greene. Met Richard Attenborough, John Gielgud, Nicole William son, e.a. Samen met Arthur Davis weikt Maurice Castle bij het Britse ministerie voor bui tenlandse zaken. Dan wordt Davis beschuldigd van sp iona- ge, terwijl hij in werkelijkheid zelf de dubbelspion is. Davis wordt nu door de geheime dienst vermoord 00.25 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Engels. Les 49 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Ich stelle mfch..., gesprek sprogramma. Vandaag: Prof. Dr. Karl Bonhoeffer van de Universiteit van Keulen. Presi dent van het Wereldcongres van de internationale Vereni ging voor Artsen tegen atoom oorlog 21.45 Eff-eff. Freizeit und Fitness 22.30 0Die heimlichen Wünsche (Los deseos concebidos), Chi leense speelfilm uit 1980-1982 van Christian Sanschez. Met Andres Aliaga, Andres Qulnta- na, Marcela Gonzales e.a. De levensloop van een jongen die aan het begin van de film ver klaart: 'ik wil eindelijk leven, met al mijn krachten en heel mijn hart, tot mijn dood'. Hij ontmoet slechts een wereld van volwassenen, die berust op berekening en dwang, wille- BBC 1 Take two John Craven's newsround, jeugdjournaal Moonfleet, kinderserie The Flintstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London plus Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan Lame ducks Dallas, Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda Gray, Victoria Principal e.a. Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The Africans (1), serie An investigation of murder, Amerikaanse speelfilm uit 1973 met o.a. Walter Matthau. De jacht van de politie van San Fracisco op een gestoorde moordenaar Weerbericht BBC 2 Cricket: Benson Hedges kwart finale Gevarieerd programma Forever England. Afl.: The ro ses of Birmingham M.A.S.H., comedyserie met Alan Alda, Mike Farrel, Loretta Switt e.a. A very peculiar practice. Afl.: We love you that's why we're Sing Country Newsnight, actualiteiten Weerbericht Cricket: Benson Hedges, kwart-finale. Samenvatting Open University ITV Basil's Joke Machine Poparound Cartoon Time Bellamy's Bugle Emmerdale Farm Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Cross Roads Where There's Life Coronation Street Airport '75, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Jack Smight. Met o.a. Charlton Hes ton en Karen Black Nieuws Midweek sport special The Cambridge Angle SKY CHANNEL 16.45 ©Young, Free Single, met Gary Davies 17.30 ©Jump, met Tony Blackburn 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: A time-to kill 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy gets trapped 19.30 Green Acres. Afl.: Ralph's Nuptials 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Heaven is in your genes 21.00 G'ole, documentaire over de FIFA World Cup 1982 In Span je met commentaar van Sean Connery 22.45 Martini Sportline Internatio nal Motor Sports 1986. Met o.a. beelden van de Italiaanse Garnd Prix in Moza (250 en 500cc) 23.50 Roving Report 00.20-01.00 ©Young, Free Single (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn, magazine voor vrouwen 16.10 Daktari, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Het leeuwenhuis 17.00 D'r kan nog meer bij, kinder programma NOS 17.30 V>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buitenland MUSIC BOX 07.00 ©Muziekprogramma's. Julie (07.00), Sunday-special (herh.) (08.00), 'Euro Tour guide' (09.00), Martin en Gary (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en 'Switzerland roadshow' (12.00). 13.00 ©Herh. DUITSLAND 1 10.00 Eucharistieviering 11.00 Per- gamon, reisverhaal uit Turkije 11.45 Tipfheler, toneelstuk met Maxi Graf, Hans Stadtmüller, Ilse Neubauer e.a. Regie: Wolf Dietrich 13.25 Abenteuer Tiefsee, documentaire over het In 1977 ontdekte dierenrijk ten noorden van de Galapago-eilanden op 2500 meter diepte 14.25 Liebe Valentina (Valentina), Spaanse speelfilm uit 1982 15.50 Tagesschau 16.00 Bal- lett-Gala 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, kinderserie 17.10 Wir Kinder, kinder programma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.55 Programma-overzicht 10.05 E Anna Karenina, Engelse speelfilm uit 1947 van Julien Divivier 11.40 ©De* Könings Traum, muziek in kasteel Neuschwanstein 12.45 Heute 12.50 ZDF-regional 13.20 Der Verschwender. Sprookjes van Ferdi nand Raimund 15.30 Der Teufels- hauptmann (She Wore a Yellow Rib bon), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van John Ford 17.10 Heute 17.15 Tollwut, tv-film van Ilse Hofmann BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11.50 Play School, kinderserie 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.25 Regionaal nieuws 14.30 Hokey Cokey, kinder programma 14.45 Paardesport 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph, kin derprogramma 17.00 Lay of five 17.15 Laurel Hardy SKY CHANNEL 08.45 ©Sky Trax. Herhalingen 15.05 the Down Under Show 16.00 ©Pat Sharp Show 16.45 ©Jensen's di- met David Jensen ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesame Street 11.30 Cartoon Time 11.35 Captain Scarlet and the Mysterons 12.00 The Jack- sons 12.30 About Britain 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regio naal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Something to treasure 16.00 University Challenge 16.25 Regio naal nieuws 16.30 Sons and Daugh ters 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden 17.10 The Blunders RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 22.30 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 17.30 AVRO: Kijk op kunst. 18.00 Nieuws. 18.02 Het betere werk. 19.00 Mendelssohn Trio. 20.00 Nieuws. 20.02 Residentie Orkest m.m.v. solis ten. 22.00 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.46 Gesprekken met vrouwen. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: TROS kinderforum. 18.20 PP: Politieke Partijen. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerkbericht. 19.33 Incortro voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboha to Zurna (21). 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30-23.45 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 08.30 AVRO's Sportpanorama. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 16.05 KRO: Echo-politiek. 17.08 Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. "1.03 Hier en Nu. 00.03 Plein Publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Mlddagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Qelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: VPRO's Jazz dag. 18.00 Nieuws. 18.02-24.00 VPRO's Jazz dag. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en.... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+ 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 De Tien woorden. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang: Friso Kramer, Industrieel vormgever. 17.00 De werkelijkheid van de vol gende oorlog. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen en 17.00 Mini Magazine. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen' 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 E 3 - E 5 Gent kruispunt van wegen. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Lentefestival van Lugano. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 „L'apres-midi d'un dinosaur" (muziek voor fagot en piano), 14.15 Vlaamse Ardennen, zo ver het oog reikt. 15.25 Kamermuziek. 16.30 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11