fe bent in Zeskamp en stelletje artiesten gekleurd gezie DIO/TELEVISIE CeidóeSowxmt DINSDAG 27 MEI 1986 PAGINA 19 manschap van Marjolijn [zinger verspilde moeite ■s me een lief ding waard als het de VARA toekomst wordt verboden op woensdaga- en uit te zenden als er verkiezingen wor- Egehouden. Net als bij de gemeen teraadsver- tetygen eerder dit jaar zagen we vorige week Sisdag dankzij de eigengereidheid van de nlzuil het irriterende beeld dat er op twee 3.4n tegelijk verkiezingsprogramma 's werden hoonden: met prognoses, met grafieken, met ?Agen, met analyses, met interviews, met re- 3 tOS had het tweede net in beheer, dat ge- voor het politieke circus was gereserveerd. wi)rechtzo hoort het ook. Ondanks alle fout- ivergissingen die in de marathonuitzen- 5wslopen leverde de NOS (waarbij de redac- van journaal en Den Haag Vandaag een- 0itigsamenwerkten met collega's van enke- le omroepen) een adequate begeleiding van het cijfermatige gebeuren. Op het eerste net probeerde de VARA kramp achtig op te bieden tegen de NOS. Dat gebeurde door de hele uitzendavond te larderen met kor tere en langere afleveringen van de verkie zingsrubriek 'De Stemming', waarin Maurice de Hond mocht demonstreren hoe handig hij is met zijn computertje. Waarom (ik stelde de vraag ook al bij de gemeenteraadsverkiezingen) kon Achter het Nieuws niet de grootheid van geest opbrengen om zijn politieke specialisten ter beschikking te stellen van het grote NOS- programma Want het is natuurlijk doodzonde dat een be kwame en goed geïnformeerde politieke inter viewster als Marjolijn Uitzinger op deze manier alleen in actie kwam voor die paar honderd kij kers die zich door de verbrokkelde VARA- avond heenworstelden. En het was natuurlijk wel zo aardig geweest om De Hond (die zo on verstandig is geweest zich met ziel en zaligheid over te leveren aan de VARA en daarmee de onpartijdigheid van zijn marktonderzoekbureau behoorlijk op de tocht te zetten) zich te zien verdedigen tegen minister De Koning bij de NOS, die gnuivend opmerkte dat de opiniepei lers met deze uitslag nu toch wel danig in het 'rode hemd' stonden. Dit alles nog geheel afgezien van de klemmen de vraag wat de VARA ertoe heeft bewogen 'De Stemming' te gebruiken als intermezzo bij zo'n rare bloteborstenvertoning uit een Parijse nachtclub (nota bene een reportage van een ou dejaarsavondvoorstelling van Alcazar). Echt so cialistisch zeker of zou dat bloot bedoeld zijn geweest als een zoethoudertje voor de noeste arbeiders die knarsetandend moesten toezien hoe de regeringscoalitie dank zij Lubbers (on der het klassieke motto 'baas boven baas') glansrijk de aanval van het duo Den Uyl-Kok doorstond? Dit weekend zagen we ook nog even de afslui ting van 'Post 's-Gravenhage', de inventieve se rie persoonlijke verkiezings'brieven' van Emile Fallaux. Aardig was zijn irritatie, toen een bull dog van de PvdA hem met enig lijfelijk geweld probeerde de doorgang te versperren („Het lijkt hier de Centrumpartij wel!"). Aardig was ook het beeld van de party in New York waar Amerikaanse Nederlanders in de Hollandse Club de verkiezingsavond volgden. En het aardigst was de aanblik van politiek commentator Hiltermann, die door Fallaux werd ondervraagd over de merites van de nieu we politieke situatie mr. G.B.J. zag er niet uit, met een slecht zittend overhemd, een verkeerd geknoopte stropdas, met een vermoedelijk door drastisch glazenheffen rozig getint gelaat en een moeizaam formulerende tong. Het verlies van de VVD was aan hem niet voorbijgegaan... RENE DE COCQ ™T MOOIE PLAATJE HEILIGT ALLE MIDDELEN 9.0 411 J- VTjHEM - Olifanten boen, een pinguinrace, n ^hangen boven water. i of spel? Hoe belang- is de overwinning 4 |hen die uitkomen in ikampfinale, van- op NCRV-tv op om 20.28 uur? We het de captains arde oostelijke ploegen Heino, Bathmen en i jen en noteerden ant- nden vol relativering. M gezelligheid staat 5. >p. En: „Als we win- s het leuk, maar wor- 3sve zesde, dan hebben 5-fech gehad." htfirie de captains waren rer nog één ding roerend Zeskamp is een show, 2Jij het de NCRV vooral im de 'mooie plaatjes' en n de ploegen als onbe- l 'artiesten' optreden. Voorronde was voor ons teisje van Ommen naar (utt De finale is de rally Pa- ni^kar. Het kost toch aar- 4.»at moeite. Op het mo- 9 'dat je Zeskamp de eerste "(JVint, moet je nóg een ,i ';Het allerbelangrijkste is r lat je de goede sfeer in de houdt. En ervoor zorgt [q mentaal zo sterk bent, j ook een zesde plaats ru verteren." Henk Massier, n van de Ommense 'geeft zijn visie op de ko- zeskampfinale. Beide andere ploegleiders, Jan Pelle- grom van Heino en Barend Breukink van Bathmen, knik ken, instemmend. Voor Breukink is de finale om een andere reden anders dan de voorronde. „De eerste keer hebben we heel gericht gese lecteerd en getraind op de spelletjes in de voorronde, waarbij veel behendigheid kwam kijken. Ondanks dat het in de finale meer op kracht aankomt hebben we ons vooral als doel gesteld de filoeg in de huidige samenstel ing bijeen te houden. We heb ben nu getraind op sfeer en gezelligheid. Zeskamp is na melijk geen sport". Jan Pelle- grom is het met Breukink eens: „Als gezelligheid bij ons niet de boventoon had ge voerd, dan hadden we het nooit uitgehouden tot de fina le." Winnen Maar jullie gaan toch zeker naar Arnhem om te winnen? De heren lachen schamper. Pellegrom: „Natuurlijk is het wel ons doel om te winnen, we hopen daar op en werken daar voor. Maar worden we zesde, dan hebben we pech gehad. Dat zou voor de ploeg trou wens minder een teleurstelling zijn dan voor het dorp. Win nen is niet echt belangrijk. Het is natuurlijk wel leuk als in het dorp iedereen naar je knikt en je groet, maar dat is geen levendoel." Breukink: „Bii ons is winnèn ook niet echt belangrijk, maar je doet wat je kunt. Het be langrijkste aspect van Zes kamp is het spontane van het gebeuren. Aardig is ook dat blijkt hoe charmant een ge mengde sport is. Jongens en meisies bij elkaar. Dat geeft iets heel fijns, iets heel gezel ligs. Er was daardoor bij ons in de ploeg altijd een lichte sfeer aanwezig. Als winnen voorop stond dan hadden we een an dere ploeg samengesteld." In Ommen Teven dezelfde ge dachten. „Andere waarden tel len bij Zeskamp. We willen al lemaal winnen, maar je hebt te maken met mensen, niet met computers. Je gaat mensen niet tegen de schenen schop pen door wijzigingen te bren gen in de ploeg. Heino en Ommen hebben weliswaar een paar veranderingen aange bracht in hun teams, maar die waren vooral noodzakelijk vanwege blessures. Lief De captains zijn (nog) lief voor elkaar. Op de vraag welke van de ploegen zij de meeste kans geven op de overwinning, wil len ze geen antwoord geven. ,We doen niet veel voor elkaar onder," zegt Massier diploma tiek. „Het wil overigens niet zeggen dat de sterkste ploeg straks ook wint. Er komt ook veel geluk bij kijken. Maar een ongetrainde groep wint zé ker niet." Een onzekere factor is verder volgens de ploegleiders, dat de NCRV de spelletjes naar belie ven kan wijzigen, zelfs tot Zeskamp biedt graag potsierlijke plaatjes, zoals hier een tram op benen. vlak voor de opnamen. De captains beseffen dat het de. omroep daarmee vooral te doen is om de 'mooie plaatjes' „De tv-beelden zijn alles bepa lend," vindt Breukink. „Je werkt mee aan een show." Massier valt hem bij: „Je bent gewoon een stelletje artiesten. Het gaat er de NCRV natuur lijk niet om met Zeskamp een aantal gemeenten te verma ken. Het gaat om de tv-beel- Jan Pellegrom levert een tref fende illustratie. „De stieren race in de voorronde werd steeds verder uitgerekt. Eerst zou het twee minuten duren. Maar omdat ze met alle spelle tjes nauwelijks een uur kon den vullen, werd de stierenra ce uiteindelijk drieëneenhalve minuut. Die jongens waren ka pot na afloop. Daarmee ging de NCRV wel iets te ver. Nee, we voelden ons niet misbruikt, wel gébruikt." Massier karakteriseert het tv-spektakel als volgt: „Zes kamp is een grap." Pellegrom: „Nou nee, het is als een grap begonnen." Breukink: „Er komt heel veel meer bij kij ken. Ik wil niet zeggen dat je er dag en nacht mee bezig bent, maar je beleeft het als een uiterst intensief gebeuren. Poeh." 15.40 NCRV-Jeugd-matinee, klndermagazin© met om 15.40 Voek, het vossejong, tekenfilm, om 16.50 Zeven molens, tekenfilmserie. Afl. 1: Het papleren molen tje en om 17.00 Mlchlel van de Hazelhoeve, jeugdserie NOS 17.30 1/i6-Journaal NCRV 17.46 BZN In Canada, muziek- special rond de Volendam- se popgroep BZN, opge nomen in de provincie On tario en bij de Niagara Falls (herh.) 18.00 Bonnie en José in Zwe den. Abba-repertoire met Nederlandse tekst, opge nomen in Stockholm en omgeving TELEAC 18.25 Klu88eninhuia.Les10 NCRV 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 Het Kolob Mysterie, scien ce-fiction serie voor de jeugd. Deel 5: Kolob. De kinderen hebben uit ver schillende onderdelen een vreemde machine ge maakt 19.25 Dodger, Bonzo en de rest (1), zesdelige Engelse jeugdserie over een groep kinderen in een Londens kindertehuis. Het oude huis is gesloten en de kin deren moeten erg wennen aan hun nieuwe omgeving NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Zeskamp Cup '86 Finale, spelprogramma vanaf de kunstijsbaan in Eindhoven, gepresenteerd door Dick Passchier 21.40 Farce Majeure, compilatie van hoogtepunten uit dit satirisch programma van Fred Benavente, Jan Fllle- kers, Henk van der Horst en Alexander Pola 22.25 Hier en Nu, actualiteiten- magazine met een eigen reportage over de energie voorziening in ons land. Een aantal vragen wordt behandeld, zoals welke conclusies kunnen worden getrokken na de kernramp in Tsjernobyl ten aanzien van rampenplannen en overheidsvoorlichting. En is er nog sprake van een energieprobleem? 22.55 Kerkepad, tocht langs fraaie kerken temidden van schilderachtige dor pen. Afl. 1: De Utrechtse Vechtstreek 23.20 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Buntz wordt beschuldigd van dubbele moord en afper sing. Belker helpt een doodzieke ex-verklikker NOS 00.10 Journaal RVU 9] 17.00-17.30 Binnenkant/bui tenkant (4), zesdelige serie over opgroeien en opvoe den FEOUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19,12 Ondertonen In Nederland, vierdelige serie over Ne derlandse popmuziek in de marge onder het motto: 'Hoe op te vallen in een vlak landschap'. Afl. 2: Hardrock. Interviews: Bou- dewijn de Groot 19.37 Kenmerk, actualiteiten- magazine ditmaal geheel gewijd aan Zuid-Afrika. In vele zwarte woonoorden hebben jongeren die zich zelf 'de kameraden' noe men, het bestuur overge nomen en mobiliseren de zwarte bevolking. Een BBC-journalist filmde als voorbeeld de spanningen In het blanke Krugersdorp en het aangrenzende zwar te woonoord Nunsleville NOS 20.00 Panoramlek, actualiteiten rubriek met een reportage, over Mexico aan de voora vond van de WK voetbal 20.30 De derde Eurovisie Wed strijd voor Jonge Musici. Rechtstreekse uitzending vanuit de Deense tv-studio van het concours Young musician of the Year. Voor Nederland neemt deel Pauline Oostenrijk (18 jaar), hobo. Hoboconcert in Cgr.t KV 314, Mozart 23.10 Journaal 23.25 Den Haag Vandaag 23.40 Nieuws voor doven EUROPA TV it! 17.30 Weerbericht en programma schema 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Programmaschema 18.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Pierre Fabien, tv-serie 19.20 World Watch, weerbericht en Europa Report 19.30 Science now, Informatieve se rie 19.55 Ich bin ein Tajeche geblieben» muziekprogramma 20.50 Programma-overzicht 21.00 Sports Report: Tennia 22.30 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf, afl.: The Hunted 17.50 Paradise Alley 19.40 Cliffhangert, afl.: Deadly Des cent ;a 20.30 Demon Seed 22.00 I'm Dancing as Fast as I can 23.45-01.20 The Car Mloumaal OFTik Tak, kleuterprogramma 579ierh.) l8.hons, kinderprogramma herh.) l4.Carolientje en kapitein Snor- LEebaard, kinderprogramma. I4.UI.: De eenzame zeerover LEherh.) M.ioochel mee met Hana Ka taren. 1. De verspringende Luci- eer 2. De gehypnotiseerde (fr was eena... hetheelal (II ONtait fois l'espace), informatle- 2l.fe tekenfilmserie. Afl.: De ro- !3.»otten willen revanche nemen lluke Box, videoclips 3 Comedy Capers. Afl.: De (Wruiloft (The wedding day), ko- film met Harry Lang- (lon in China, documentai- liele van Deben Bhattacharia l ftver traditionele muziek in het 1 (ledendaagse China Flllededelingen an program- na-overzicht 14 Journaal at Veer bericht D. (unttxaken 21.Q, spelprogramma gepresen- deeerd dcor Herman van Molle nabyrint: Van elite- naar maa- y «toerisme, tweeluik over de 2lJvolutie van het Belgisch kust- oerlsme n.a.v. 50 jaar betaald erlof en de veranderingen die le Belgische kust hierdoor leeft ondergaan. Afl. 2: De naar de kust litzending door derden. Pro- iramma van do Liberale Om- oep ournaal en Coda: Menuet uit énen en dochters (Sons and aughters). Australische tv-se- e met Rowena Wallace, Jexandra Fowler, Peter helps e.a. De baby van Kevin n Lynn komt een maand te roeg. David heeft langzamer- and door welke moeilijkheden eryl zich heeft moeten wor telen ••hin, Japanse serie Uko Box, vldooclip lededelingen en program- ia-overzicht èurnsal heideomatch, spelprogramma jjet Marleen Gordts fat Farrar (2), zesdelige En- serie naar de roman van Dsephine Tey. Met o.a. Fran- Matthews, Angela Browne j Dominique Barnes. Brat aemt een nieuwe Identiteit ,|n. Doet hij dat overtuigend ekpnoeg of is hij In een val gelo- ie én? rgua. Praatprogramma waar- vi-Jan van Rompaey en Jessie ,B Caluwè de media doorlich- Jn eii.25 Orgeltrip. Kamiel t fHooge speelt werken van .lekn den Gheyn, Fétis, Hum- fl. Lasceux en Balbastre in O.L. Vrouw Sint-Pieterskerk Gent Rl_ S 1 Hans Kazón laat vanavond weer twee goocheltrucs zien op BRT 1 om 18.25 uur. 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce aoir 19.25 Lotto en lotto-joker 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur Monsieur Vernet, toneelstuk van Jules Renard 22.00 Dites-moi... (slot), serie por tretten van vrouwen. Afl.: De Franse modeontwerpster So- nia Rykiel 23.10 Laatste nieuws TV 5 16.05 Tennis op Roland Garros, ver slag van de Open Franse Kam pioenschappen 18.30 Les animaux du monde, na- tuurdocumentaire 19.00 Le village dans les nuages, tv- serie 19.35 Le jeu de la vérité: Eddy Mit- chel, gevarieerd programma met o.a. Johnny Halllday 20.30 Sports a lune 21.30 Les trois premières minutes, filmrubriek 22.00 Nieuws 22.30-23.58 Le monocle noir, Franse speelfilm uit 1961 met o.a. Paul Merisse en Elga Anders- en. Spionnen uit verschillende landen ontmoeten elkaar op een Engels kasteel MUSIC BOX 17.00 EEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 (ElSunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 SEd't elite, met Edwina 20.00 ERox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 ESound and vision, met Gary Crowley 22.00 EOff Beat, Martin Buchanan bespreekt nieuwe muziekvide o's 23.00 EEurochart (herh.) 00.00-01.00 ESunie hits the screen (herh.) 15.50 Tageeschau 16.00 Frauengeschlchten, reportage over het leven van de 45-Jarlge magnetlseuse/gebedsgeneze- res Madeleine Rledel-Michel 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte..., tv-serie. Afl.: Begegnung der zweiten Art. Pia de punker wordt verliefd op Alfons, eert skinhead 19.00 Karusell der Puppen, tv-serie. Afl.: Sara 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau. (Ondertiteld voor doven en slechthorenden) 20.15 100 Karat (Master of the game), negendelige Ameri kaanse tv-serle met Dyan Can non, Liane Langrand, Fernando Allende e.a. Afl. 8: Der Eindrin- gling. Eve Blackwell leert een mooie jonge Griek kennen, die zij uitnodigt op haar kamer. De sadist slaat en tuchtigt haar. Eve wil hem aanzetten om haar zus te vermoorden 21.05 Kontraste, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Te koop: Ewing Oil. Miss Ellie ver telt JR dat ze van plan is haar aandelen bi] Ewing Oil te ver kopen. JR vindt dit idee bela chelijk en hij zal alles doen om dit te verhinderen 22.30 Tagesthemen 23.00 Die Frau des Backers, toneel stuk naar het boek van Marcel Pagnol met Peter Strlebeck, Magdalena Ritter, Kurt Beck e.a. Regie: Bernd Liebner. In een klein dorp in de Provence is iedereen nieuwsgierig naar de nieuwe bakker, naar zijn brood, maar ook naar zijn vrouw. Het blijkt al gauw dat zij haar man ontrouw is en daarom besluit hij geen brood meer te bakken 00.45 Tagesschau DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Pinnwand, agenda Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers Heute Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement Da lacht das Kanguru, geva rieerd programma van en met Paul Hogan en Peter von Zahn Mit dem Kopf durch die Wand, familiquiz gepresen teerd door Birgit Lechterman Programma-overzicht Heute Die Reportage: Das harte Brot der Funktionare, documentai- E Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. EI Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■3 'Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Bette Davis speelt de hoofdrol in de film 'The bride came C.O.D.'. Duitsland 2 om 20.15 uur. re over het functioneren van de vakbonden 20.15 D Die Braut kam per Nach- nahme (The Bride Came C.O.D.), Amerikaanse speelfilm uit 1941 van William Keighley. Met James Cagney, Bette Da- vis. Stuart Erwin e.a. Joan Winfield wil in het geheim trou wen met Allan Brice, maar haar vader Is er op tegen. Zij huurt nu Steve Collins in om hen naar Arizona te vliegen. Maar haar vader huurt hem eveneens in om haar tegen te houdenl 21.42 Mach mit, der Umwelt zuliebe 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.05 Derdo Eurovisie Concours voor Jonge Musici 1986, Euro visie-uitzending vanuit Kopen hagen met Instrumentale solis ten uit 5 landen. M.m.v. het Deens Radio Symfonie orkest o.l.v. Hans Graf 00.35 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 10 18.00 Telekolleg II: Cursus Wiskun de vectoren en matrices. Les 7 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auelandsreporter, buitenland se reportages. Afl.: Die Haupt- stadt der Auslander, Carl Weiss vanuit Brussel 20.45 Rückblende. 'Vor 80 Jahren erschlenen: Altamlra van Abbé Breuil', reportage over de in 1879 ontdekte muurschilderin gen In Altamlra in Spanje en het door Abbé Breuil geplubi- ceerde boek hierover 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanle Tücking 21.45 Die Glücksbringer als Um- weltschützer. 'Die Landes- schornsteinfegerschule In Dül- men', reportage 22.15 Deutscher Alltag. 'Schick sein wollen sle alle', portretten van twee mode-ontwerpsters uit de DDR en de BRD 23.00 Wie uns die Nachbarn sehen, documentaireserie 23.45 Laatste nieuws BBC 1 17.15 Laurel A Hardy, tekenfilmserie 17.20 Professor Popper 17.35 Lift off..., kinderserie 18.00 John Graven's Newsround 18.10 Kids of Degrassi Street, kin derserie 18.35 Rolf Harris's Cartoon Time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Terry and June, tv-serie. Afl.: New doors for old 20.30 EastEnders 21.00 Juliet Bravo, Engelse politiese rie. Afl.: Getting away with it 21.50 Points of view 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The Kenny Everett TV Show, comedyshow 23.00 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnsson, Philip Michael Thomas e.a. 23.50 Film '86, filmmagazine 00.20 Summer of '66, serie program- ma's over de WK voetbal 1966. Afl.: Bobby Charlton's match 00.55 Weerbericht BBC 2 18.25 in Nieuwsoverzicht en weer bericht 18.30 Secret nature 19.00 The old grey wistle test, pop- programma 20.00 Top gear, auto- en motorma gazine 20.30 European young musician of the year, Eurovisie-uitzending vanuit Denemarken 23.00 Informatief programma 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht Ó0.35-Q1.05 Open University ITV 17.20 Sooty 17.35 Wood] 17.45 Splasl 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap 20.30 Duty Free, comedyserie. Afl.: Pepe 21.00 Magnum, Amerikaanse tv-se rie 22.00 Ladies in Charge 23.00 Nieuws 23.30 Viewpoint '86: Victims 00.30 T.J. Hooker 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 EMonster8 of rock, met Amanda Redlngton 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Shotgun Messenger 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Tennessee Ernie Ford 19.30 Green Acres. Afl.: The Special Delivery Letter 20.00 Pathfinders. Afl.: Sitting Ducks 21.00 The Outsiders, Australische dramaserie 21.55 Cimarron City. Afl.: Child of Fear 22.50 US College Football 1985/1986. Texas. Technical College - Texas College 00.10-01.00 EMonsters of rock (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA's Filmclub 15.00 Super-Oma, kinderserie 15.25 Kabelbaan naar de angst, jeugdfilm 16.15 Mr. Belvédère, comedyserie 16.40 Hollywoods droomfabriek no digt u uit, kijkje In de filmstudio's van Universal NOS 17.30 ViS-Journaal VARA 17.46 De Smurfen NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Achterwerk in de kast 15.48 Joni Jones 16.22 Hoe yreeg je een olifant? 16.37 E Laurel Hardy: MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma'8. 'Ed's elite' (07.00), "Sit tight' (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' (10.00), Su nie (11.00) en 'The blues and soul show' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Goldkronach (herh.) 11.50 Die Um- schau 12.15 Kontraste 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ETeletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Wildnis am Strom,-reportage 16.45 Wildwege, aufgespürt von Erik Zi- men 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Immer der Nase nach 16.35 Grisu, der kleine Drache, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Heim für Tiere, tvrserie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50 Cricket. Benson Hedges kwart-finale 14.20 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.40 Bertha 14.55 Cric ket. Benson Hedges kwart-finale 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Dogtanian SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax, Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 American College Basketball 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single, met Gary Davies ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesamestreet 11.30 Cartoon Time 11.35 Fireball XL5 12.00 The Jacksons 12.30 About Bri tain 13.00 Portland Bill 13.10 Our Backyard 13.30 The Parlour Game 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30^armhou8e Kitchen 16.00 Uni versity Challenge 16.25 Regionsal nieuws 16.30 Sona and Daughters 17.qp Portland Bill 17.10 The Blun ders 17.15 Basil's Joke Machine RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Rondult-story. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het bericht. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianowerken v. Liszt. 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek in NCRV Studio 2: Ra dio Kamerkoor. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.05 Muziek voor blokfluiten en pia no. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 Uitzending Politieke Partijen. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: De moestuin. Les 7. 21.00 Klussen. Les 9 (herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00 Popwetens waardigheden, jazz en blues. 20.00- 23.00 Sportcafè. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 18.55 Beiaardmuzlek. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce- en Quarte-prognose. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Jazz Middelhelm. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Volksmuziek en etnische mu ziek. Het Bal Musette (2). 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Muziek 20ste eeuw. 22.30 Als een vis in het water. 23.30 Elegie voor snaren, Paul Gll- son. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.35 De rode draad, vervolg. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein.actuallteiten. RADIO 2 leder heet uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek u.d. barok. 10.30 Orkestpalet. 11.45 Ork. muz. v. Handel (15). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoon 39211. 16.45 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant Continu. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmnond: 07.30 Actualitei tenmagazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 De Vijver, luisterspel. 16.05 Neem je tijd. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Faure en de Franse kamermu ziek (7). 12.30 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.30 The Musical Snuff-box. 14.00 L'Assedio di Corinto, opera van Gioachino Rossini. 16.50 Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19