Moustaki blijft hartverwarmend Opera-aanbod Holland Festival opvallende mix van oud en nieuw „Durante"moet hoogtepunt van Zomerfestival worden Een stukje puur Engelse cultuur in Shakespearefestival dagpuzzel bioscopen KUNST CcidócGotita ut DINSDAG 27 MEI 1986PAGIN/1 Veronica brengt vraaggesprek met Prins Bernhard HILVERSUM Prins Bernhard zal naar aanleiding van zijn 75e verjaardag VOO's Nieuwslijn-presentator Jaap van Meekren ontvangen voor een exclusief interview over zijn veelbewogen leven. Het vraaggesprek zal op zaterdag 28 juni worden uitgezonden. Deze biogra fie in woord en beeld zal worden aan gevuld met getuigenissen uit binnen- en buitenland over het functioneren van de prins. Tevens zal een korte re portage worden vertoond van de mani festatie die vertegenwoordigers van het verzet en van de strijdkrachten op 28 juni op Soestdijk zullen houden. Bart Peeters presenteert staatsloterij HILVERSUM De Belgische presenta tor Bart Peeters gaat voor Veronica met ingang van 15 oktober een grote show presenteren rond de derde trekking van de staatsloterij. Er komen in totaal acht van deze shows waarvan de naam nog niet bekend is. René Stokvis zal de shows, die rechtstreeks worden uitgezon den, produceren. De 25-jarige Bart Pee ters geniet in ons land bekendheid van wege zijn unieke stijl van presenteren. Zo maakte hij de BRT-programma's „Villa Tempo" en „Pop-Elektron" tot een ongekend succes. Onlangs nog was hij te zien in het NOS-programma „De Liefhebbers". ATTENBOROUGH VERFILMT LEVEN STEVE BIKO HARARE Richard Attenborough gaat een film maken over Steve Biko, de zwarte Zuidafrikaanse activist die in september 1977 in een politiecel om het leven kwam. Half juli wordt in Zimbabwe begonnen met de opnames, zo zei Attenborough op een persconferentie in Harare. Wie de rol van Biko gaat spelen is nog niet bekend. Attenbo rough hoopt dat hij hiervoor een Afrikaan kan vinden. Kevin Kline zal in de film de rol spelen van Donald Woods, destijds hoofdredactuer van de „Daily Dispatch". Woods verliet Zuid-Afrika in december 1977. Hij schreef een biografie van Biko en een autobiografie getiteld,, As king for trouble" (om moeilijkheden vragen). De film die de naam krijgt "Biko -- asking for trouble" is gebaseerd op deze twee boeken. Voor de produktie is 22 miljoen dol lar (55 miljoen gulden) uitgetrokken. De Zimbabwaanse regering draagt 4,9 miljoen dollar (9,8 miljoen gulden) bij. Kosten Stopera blijven stijgen AMSTERDAM Amsterdam moet de aannemers combinatie Stamuco, de bouwers van het Stadhuis- Muziektheater, nog eens circa één miljoen gulden extra betalen. De Raad van Arbitrage voor bouwbe drijven heeft dit bepaald in een nieuw tussenvonnis inzake claims van Stamuco. De aannemers hebben bij de gemeente meerkosten in rekening gebracht voor een bedrag van in totaal 13,5 miljoen gulden. De gemeente weigerde te betalen, waarop conform de afspraken, de raad van arbitrage is ingeschakeld. De totale kosten van de Stopera waren geraamd op 306 miljoen gulden. De raad van Amsterdam stond in maart van dit jaar echter al een extra krediet toe van bijna 17 miljoen gulden. De Stamuco-claims zijn nog niet meegerekend. Stamuco moet zelf overigens ook voor bepaalde tegenvallers opdraaien. Vorige maand bij voorbeeld werd bekend dat de afdeklaag van de vloer van de Stopera (4.000 vierkante meter) vanwe ge „luchtbellen" grotendeels moet worden gesloopt. De schade bedroeg enkele tonnen. AMSTERDAM Een eerste, nog vluchtige blik op het programma van het opera- en muziekge- deelte van het Holland Festival, dat zich dit jaar over de hele maand juni uitstrekt, leert om te be ginnen, dat het feest zich ditmaal inderdaad ge heel in Amsterdam heeft teruggetrokken, dat ook in kwantitatief opzicht de bezuinigingen goed merkbaar zijn en dat door hun éénmaligheid sommige produkties meer lijken dan ze zijn. Bij een tweede, minder vluchtige blik op de ope- rasektor blijkt met name hier van nogal wat be perkingen sprake te zijn. Eigenlijk alleen de als copro- düktie met de English Natio nal Opera (en niét met Co- vent Garden) te brengen „Meistersinger von Nürn- berg" van Wagner met een half Engelse, half Nederland se bezetting van Kathfryn Bouleyn, Graham Clarke, Alan Opie enerzijds en Pieter van den Berg, Jard van Nes, Henk Smit en Lieuwe Visser anderzijds heeft met een ze vental voorstellingen op 5, 8, 11. 14, 17, 21 en 24 juni in Carré iets van een rode draad in het festival-geheel. Voor de regie tekende de hier onbekende Elijah Mos- hinsky en aan begeleid ings- Arnold Schönberg. zijde lijkt alles in de best denkbare handen bij het Concertgebouworkest onder Edo de Waart. Met als ingre diënten kunstrechters, de nerveuze, door alle pedanten geplaagde Beckmesser. de feestweide, meesters en leer lingen kan - zo regie en de corbouwer het willen- een betekenisvolle avond theater tot stand komen met een echt feestelijk karakter vol groot- burgerlijk welbehagen van de geldadel uit Neurenberg. Voor de enige andere „ech te", volwaardige operapro- duktie tijdens dit festival moeten de gelukkigen, die toegangsbewijzen kunnen be machtigen zich 28 juni naar de Amsterdamse Stads schouwburg begeven. Daar wordt namelijk Mozarts „Entführung aus dem Serail" opgevoerd. Het publiek moet hier geen angst hebben om zich te laten provoceren en choqueren, want het gaat hier om niets minder dan de geruchtmakende produktie van de opera uit Frankfurt in de regie van Ruth Berg- haus. De opstandige femme fatale van het Oostduitse operato neel heeft in de afgelopen ja ren veel bijgedragen aan re- giematige omwentelingen van de Westduitse opera door met name in Frankfurt een bepaalde, door modebewust heid, durf, ironie, modernis me en geestigheid geken merkte stijl te introduceren. De „Entführung" van haar dateert al uit 1980 en stuitte op veel verzet van het pu bliek, maar met latere pro dukties van onder meer Wagners Parsifal en Ring en van Berlioz' Les Troyens oogstte ze steeds meer bijval. Bij werken, die men meent te kennen, kan de door haar toegepaste vervreemding aanvankelijk irritatie wek ken. Maar als poging om vaak vertelde verhalen op nieuw aan te kleden, leven te geven, een individueel aspect te verlenen, desnoods met wat show te omgeven, zijn haar methodes volkomen le gitiem. Bovendien past haar aanpak volkomen in het nieuwe Mozartbeeld na de reinigende Mozartbiografie van Hildesheimer en na de film „Amadeus". Het bepaald niet verwende, aerder conventioneel inge heide Nederlandse operapu- aliek zal wel aan Berghaus moeten wennen; ook aan naar beeldraadsels. Dat ze eindelijk ook hier iets van naar werk kan laten zien, is alleen maar te begroeten. Het valt te hopen, dat het niet zo als nu bij één keer blijft, maar dat we haar straks va ker in het Muziektheater aan het werk zien. De muzikale kant zal verder best in orde zijn, nu een inge speeld ensemble als dat van de Frankfurtse opera in zijn geheel overkomt. Michael Gielen, ouderen nog welbe kend als een van onze vroe gere operachefs, staat bekend als ervaren, grondig orkest leider en geldt voor insiders als een der meest onderschat te huidige dirigenten, ver moedelijk omdat hij in de modernen is gespecialiseerd. Aan doorzichtigheid en élan zal het bij hem niet ontbre ken. Het zal nauwelijks toeval zijn, dat de beide moderne opera's in concertante vorm worden gegeven en ook slechts éénmaal worden op gevoerd. De hoge kosten van een volwaardige theaterpro- duktie en de te verwachten niet overweldigende belang stelling hebben vermoedelijk tot deze wijze zelfbeperking geleid. Over zelfbeperkingen ge sproken: een andere, minder begrijpelijke is het ontbreken van enigerlei Franse moder ne opera, terwijl het Festival toch zeer in het teken van Frankrijk en zijn hedendaag se ontwikkelingen staat. Een werk als de Franciscusopera van Messiaen was zeer op zijn plaats geweest. Het zou echt een festivalproduktie hebben kunnen zijn, maar zoveel prestige stond ver moedelijk voor Frankrijk niet op het spel en ook hier zal het wel aan de financiële middelen hebben ontbroken. Wat we wél krijgen zijn Be- rio's „La vera storia" en Schönbergs „Moses und Aron". Beide werken komen in een wat merkwaardige ambiance tot klinken, keurig in het Concertgebouw; het werk van Berio op 25 juni 's avonds, dat van Schönberg al 14 juni. 's middags om twee uur naar goede VARA mati- née gewoonte, want het gaat hier ook om een coproduktie met de VARA-radio. Van daar de inzet van veel om- roepkrachten. Schönbergs onvoltooid geble ven werk uit 1932 met de sprekende Mozes en de zin gende Aron gaat over een uitverkorene, die als godde lijke opdracht krijgt een pro fetische taak te vervullen Eén van de hoogtepunter van de theaterversie is dt Dans om het gouden kalf, dü ons nu sec wordt voorgescho teld. Met Franz Mazura en Manfred Jung staan twee uit stekende protagonisten ter beschikking. In hoeverre Kenneth Montgomery alle complicaties van het werk gaaf weet over te dragen, zullen we moeten afwachten. Zoals de titel doet vermoe den, gaat Berio's „La vera storia" over de poly-interpre- teerbaarheid van de waar heid. Italo Calvino zorgde voor het libretto van dit werk, dat in 1981 kort na el kaar première's beleefde in Parijs en Florence. Ook aan de Amsterdamse uitvoering doen nog solisten van die premières mee. Berio zelf dirigeert het Rot terdams Philharmonisch Or kest, waarmee hij al enige ja ren nauwe banden onder houdt. In een der hoofdrollen is de ook in Brechtrepertoire gespecialiseerde chansonniè- Riccardo Chailly. re Milva te horen. Over ver vreemding gesproken: men kan zich dra thuisvoelen aan het begin, omdat direkt wordt ingehaakt op Verdi's „II Trovatore". Berio's muziek zal - omdat hij eind der jaren vijftig niet verder ging met de verabso lutering van seriële technie ken. omdat hij doorzichtig collagetechnieken toepaste en omdat hij zo uitstekend voor de menselijke stem (des tijds voor hem verpersoon lijkt in de mezzo Cathy Ber- berian) wist te schrijven - voor menigeen toegankelij ker zijn dan die van Schön berg, alle verschil in thema en ontstaanstijd ten spijt. Be rio's werk heeft namelijk ook een duidelijk aktuele politie ke lading. Overigens: wie het „grote" Holland Festival opera-aan bod te high brow vindt, kan altijd nog aan zijn trekken komen tijdens het traditione le RAI-concert van het Con certgebouworkest, ditmaal onder zijn nieuwe chef Ric- cardo Chailly, van huis uit haast beter thuis in de opera dan op het concertpodium. Dit concert, dat 20 juni plaatsvindt, staat namelijk ook geheel in het teken van de opera met lekkere brok ken uit onder andere Verdi's „Forza del destino", „Ballo in maschera", „Aida", „Vespri Siciliani" en „Macbeth". Me dewerking verlenen de sop raan Susan Dunn en het koor van het Concertgebouwor kest. JAN DE KRUIJFF Een van de grootste produk ties tijdens het Haags Zomer festival is ongetwijfeld „Du rante" van Peter Pan Pro- dlikties, gebaseerd op de „Di- vina Commedia" van Dante Meer dan vierhonderd men sen zijn de afgelopen maan den bezig geweest met de voorbereidingen van dit grootse spektakel, dat het pu bliek zal voeren langs de Hel. de Louteringsberg en Het Pa radijs. de drie onderdelen waarlangs Dante zijn lezer in zijn gedicht voerde. „Het wordt geen pleziertoch tje voor de bezoekers", zegt Beatrice Claessens, de produ- cente van de voorstelling. „Het publiek volgt Dante op zijn tocht door de drie onder delen. Met name de hel is echt vreselijk. Wat daar pre cies gebeurt wil ik niet ver klappen, maar het publiek zal blij zijn als het dat onder deel mag verlaten". Een van de bijzondere aspec ten van de Peter Pan-pro- ductie is de keuze van de lo caties waar het stuk gespeeld wordt. De Hel wordt vorm gegeven in de parkeergarage onder het Plein, de Loute ringsberg (beter bekend als het vagevuur) bevindt zich op de binnenplaats van het voormalige ministerie van buitenlandse zaken aan het Plein en het Paradijs krijgt Den Haag staat deze weken in het teken van het Haags Zomerfestival. Tot en met zondag 8 juni vinden er bij na dagelijks een groot aan tal toneel- en theatervoor stellingen. concerten, lezin gen en exposities plaats, die in het kader staan van Shakespeare, actuele Haag se kunst of het Pleinthea terfestival. dat komende zaterdag begint Vandaag aandacht voor een liederen- recital in Diligentia, gister avond, en voor een groot scheepse produktie van de Haagse theatergroep Peter Pan Produkties. De parkeergarage onder het Plein: waar nu nog de auto's staan, wordt tijdens het Zomerfestival de produktie „Duran te" uitgevoerd. het Koninklijk Conservatori um en de Koninklijke Aca demie voor Beeldende Kun sten werd gevraagd zorg te komen. Dat bedrag komt dan nog eens op de twintig gul den die hij moet neerleggen om aan Dantes tocht deel te gestalte in de oer-Haagse so ciëteit De Witte, eveneens aan het Plein. Drie plekken die nog nooit eerder zijn ge bruikt voor theatervoorstel lingen, zoals ook de theate ropvoering van dit stuk van Dante al een primeur bete kent: nog nooit eerder durfde een theatergroep het aan dit meesterstuk uit de Italiaanse renaissance ter hand te ne men. Waar gaat „Durante" over? Beatrice Claessens: „Dante was indertijd verbannen uit Florence en uit een enorme haat is hij dit stuk gaan schrijven. Al zijn vijanden stopte hij in de hel, als een soort wraakneming. Hij was in zijn jeugdjaren verliefd op Beatrice, een onbereikbare liefde, want ze trouwde met een ander. Het gedicht be schrijft zijn zoektocht naar haar, die hem voert langs de Hel en de Louteringsberg, waarna hij haaï" vindt in het Paradijs. Tot nu toe hebben theatermakers zich eigenlijk alleen maar bezig gehouden met de Hel; de rest werd te saai bevonden. Frits Ferres, regisseur van Peter Pan Pro dukties, liep al lang rond met het idee met het totaal iets te doen. Bovendien speelde mee, dat tijdens het Pleinthe aterfestival in vorige jaren nauwelijks iets Haags gebeur de. Daarin wilden we veran dering brengen". Peter Pan Produkties pakte de zaken meteen grootschalig aan. Haagse instellingen als dragen voor de muziek en nemen. Beatrice Claessens: „Het kost allemaal enorm veel geld, en zonder die bij drage zou het onmogelijk zijn alles te bekostigenCJP-ers betalen overigens 12,50. „Durante" van Peter Pan Produkties wordt tijdens hel Haags Zomerfestival gespeeld op 30 en 31 mei, en op 1, 2, 3 en 4 juni. Het stuk begint steeds om 19.30 uur. KOOS VAN WEES het decor- en kostuumont werp. Leerlingen van de af deling mode en kleding van de Prinses Beatrix scholenge meenschap zetten de kleding in elkaar. Drie acteurs van de Haagse Comedie spelen de hoofdrollen in „Durante": Gijs Scholten van Aschat speelt Dante, Agnes Veger is Beatrice en Reinier Heide- mann speelt de gids Vergili- us. Volgens Beatrice Claessens is „Durante" „vooral een spek takelstuk". Dat spektakel ligt dan vooral in de grootschali ge aanpak en het meebeleven van het publiek. Hoezeer dat geldt, mag blijken uit het feit dat elke bezoeker (behalve de CJP-ers) wordt verplicht voor vijf gulden een „aflaat" te kopen, om uit de Hel te Helaas was na de matige op komst bij de opening van het Shakespearefestival afgelo pen zondag, het aantal beta lende luisteraars bij het eerst volgende concert, gister avond slechts 17 personen. Er volgen deze week nog twee concerten in Diligentia op vrijdag en zaterdag, de een rond het clavecimbel, de an der met zang en voordracht, die toch werkelijk meer pu blieke aandacht waard zijn. Dat het publiek wat weinig warm loopt voor een zo ty pisch Engels cuituurprodukt als een counter-tenor is op zichzelf wel enigszins begrij pelijk. Terecht was het niet, want het bleek om een reci tal op hoog niveau te gaan met Charles Brett als de sou- vereine beheerser van het falsetregister in het centrum. Deze internationaal bekende counter-tenor verving zijn nog bekendere landgenoot Paul Esswood die om organi satorische redenen had moe ten afzeggen. Overigens zou de term coun ter-tenor in dit geval niet de meest juiste zijn. omdat Brett met zijn enorme stemtechni- sche beheersing geheel bin nen het falsetregister blijft en nergens over hoeft te gaan op het lagere zogenaamde moda le register. De altus, de man nelijke alt dus, verving in de tijd dat vrouwenrollen nog door mannen moesten wor den gezongen, de hoge vrou wenstem. Dat zang- en Liederenrecital door Chariot Brett met luitbegeleiding door Dorothy Linell in het kader van het Shake speare festival. Maandagavond, Diligentia. spreekstem daarbij volstrekt gescheiden zaken zijn, bleek toen Brett in een vrij laag klinkende stem tussendoor een mededeling deed. In zijn programma ging Brett van Machaut in 1300 tot en met Blow rond 1700, met éen kort uitstapje naar deze eeuw. De binding met Shakespeare lag vooral in het midden, met liederen van Dowland, Cam- pian, Rosseter en Morley. Brett beschikt over een vol strekt egale stem die hij met behulp van een goed getrain de ademsteun moeiteloos van hoog tot laag weet te sturen in lange gebonden legatolij- nen. Hij is geen man van gro te contrasten en beperkt zich tot niet meer dan pastelkleu ringen, ook daar waar de tekst een wat grotere emotie aanduidt. Hét is de stem van een schone gentleman die, in mooi donkergroen gestoken, fijntjes contrasteerde met zijn bleekblauwe luitiste. Zij be perkte zich gelukkig niet tot een licht getokkelde begelei ding, maar liet in enige soli horen dat zij op dezelfde voornaam muzikale golfleng te zat als de zanger. BESIER Richard de Graaf naar FC Den Haag LEIDEN De 16-jarige jeug- dinternational Richard de Graaf heeft een éénjarig con tract getekend bij FC Den Haag. De overeenkomst ver bindt de ex-speler van UVS aan het landelijke jeugdelftal dat komend seizoen uitkomt in de zogenaamde „superliga". Het betreft een vergoeding op onkostenbasis (reizen en kle ding) plus een maandelijkse toelage van honderd gulden. De LEAO-leerling start zijn „Haagse seizoen" op 25 juli met een trainingskamp in Slagharen. OMSCHRIJVINGEN Horizontaal: 1 binnenrand v.e. biljart; 4 gelukje; 7 toverkunst; 9 voorzetsel; 11 goedbloed; 12 maangestalte (afk.); 13 kledingstuk; 15 uitgestrekte vlakte; 16 niet gemist kunnende worden; 19 hoewel; 20 voorzetsel; 21 volksnaam v.h. plantengeslacht toorts; 26 vod. prul; 27 weinig samenhangend (b.v. van aarde); 28 Amsterdams peil (afk.); 29 slaapplaats; 31 walkant; 32 land in Europa; 34 levensonderhoud; 35 nauwsluitend. Verticaal: 1 muziekinstrument; 2 deel van de dag (afk.); 3 halsdoek; 4 dui venhok; 5 muzieknoot; 6 mohamme daanse boetende bedelmonnik; 8 bei tel mei holle bek; 10 voorzetsel; 12 bijbelse naam;: 14 vorm van beledi ging; 15 stad in Noorwegen; 17 zijri vier van de Rijn; 18 rolrond dames- halsbont; 21 vieze lucht; 22 hoogste punt; 23 deel v.e. schip; 24 wind vlaag: 25 deel v.h. hoofd; 29 vis; 30 scheepsvloer; 32 naschrift (afk. La tijn); 33 nummer (afk.). OPLOSSING JU GE "S'd 8G :xep 0G '»oq 68 'dseis 5Z ;fnJ pz :iOfH €z 'dol zz ^uejs iz ;eoq 8i i\ .OeiueH SI :peews u :eaq zl ^uee oi :sjn6 g 9 'qj g :i!j p :sep e ui u z lolueq :|eeoi|je/\ dej* ge Uso>t pz :ua|Od zz 'bm ie :peq 68 d V 88 ^inJ lz ^POJ 92 Isjee* -|e»s 12 :ujo 08 '|B 61 üeeqsiiuuo 91 •lag gi "<sef El "Hl 81 ^ns u :bu 6 :aiBeoi l 'J3JI p ipueq t :|?s|uozuoh (ADVERTENTIE) HOLLAND FESTIVAL 1986 wereldpremière Jiri Kylian: L'HISTOIRE DU SOLDAT m.m.v. een solistenensemble premiere Glen Tetley: REVELATION AND FALL m.m.v. Lucia Meeuwsen, mezzo-sopraan Jiri Kylian: SINF0NIETTA Het Nederlands Balletorkest o.l.v. Wolfgang Rögner en David Procelijn 29 v'30za31 •■g» CIRCUSTHEATER üüOOUU plaatsen v.a. heden a d. kassa van 10-16 uur Prijs voor Norman de Palm en Felix de Rooy DEN HAAG De filmers Norman de Palm en Felix de Rooy is de prijs voor Etnische Culturele Kunstvormen 1986 toegekend. De Palm en De Rooy behoren volgens de jury van de prijs tot de eersten in Nederland die aandacht schonken aan etnische kunst uitingen, onder meer door de oprichting van het kunstenaarscol lectief „Cosmic Illusion". De twee maakten onder meer de films „Almacita di Desolato" en „Desiree". De prijs wordt hen uitge reikt tijdens het Colored Holland Festival, op 19 juni op het Plein in Den Haag. IBHHIi een uitgebreid 1# Voor agenda, ook voor de kt mende dagen, raadplei men „UIT", de gratis w kelijkse bijlage van de krant. ALPHEN AAN DEN RIJN Efi ROCINEMA I (Van BoelzeJa*, straat 6. tel 01720-20800): Q, of Africa (al); 20.15. EUROlf NEMA II: Absolute beginns' (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13 f EUROCINEMA III: Taach« (al); 18.30, 21.00. wo. ook 13.4 EUROCINEMA IV: Delta I (16); 18.30, 21.15. wo. ook 1 KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Sn« (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stations** 19. lel. 071-121239): RAN (y 20.00. wo. ook 14.00. LIDO l STUDIO (Steenstraat 39. tf 124130): Abel (al); 19.00, 21.f ma. di. ook 14.30. Witness (1P 14.30, 19.00, 21.15. To live ay let die in L.A. (16); 14.30, 19.0 21.15. Jewel of the nile 14.30, 19.00, 21.15. Ouf of At ca (al); 20.00. TRIANON (Brei straal 31. tel. 123875): Hot bil blegum de boot in (16); 14.1 19.00, 21.15. REX (Haar er merstraat 52, tel. 071-12541) Katharine en haar wilde hen •ten (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO: Peter Pen (al); 14.30. 1 13i a (ore "i LINGEN v Sneeuwvrij 01719-12800): Mama is boe (al); ma. di. 19.00. The mean a ason (12Y. ma. dl. 21.15. KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30, tel. 01718-74071 A chorua line (al); wo. 14.4 19.00, 21.15. ma. di. 19.1 21.15 CITY THEATER II: R& ky IV (12); tijden zie City» CITY THEATER III: Wei science (al); tijden zie Cityi CITY THEATER IV: Mama» boos (al); 19.00. Onze eeri wip (16); 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LIDO THEATER: Teren en toverketel (al); wo. 15.1) CITY THEATER IV: Teren de toverketel (al); wo. 14.45. p VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-435) Mama is boot (al); wo. 15.45.1 aanslag (al); ma. dl. wo 20.1! KINDERVOORSTELLINGEN Sneeuwwitje en de zeven dw# gen; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tef. 01751-132B Witness (12); 20.00. J KINDERVOORSTELLINGEN Het geheim van Nimh; v» 14.00. ZOETERMEER PROMENADE 1, 2 en 3;Outi Afrikca (al); 20.00. Fright nif (16); 19.00, 21.30. ma. wo. 14.» Brewaters millions (al); 19.1 21.30. ma. wo. 14.00. Thora, en senior (al); ma. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui I tel. 463500): The jewel of t Nile (al); 14.00. 18.45, 21. ASTA 2 (Spui 27. lel. 46350 Out of Africa (al); 14.00. 20. ASTA 3: Mams ie boost 14.00, 18.45, 21.15. BABYL 1 (naast Centraal Station, 471656): Out ol Alrice 14 00. 20.15. BABYLON Wetherby (16); 14.00. 19/ 21.30. BABYLON 3; 3 mann. en een wieg (al); 18.45, 21. ma. dl. 14.00. CINEAC 1 (4 tenhof 20. lel. 630637): The d te force (16); 14.00, 18.1 21.30. CINEAC 2: The C«H Cola kid (16). 14.00. 18/ 21.30. CINEAC 3: Bedrof eyes (16); 18.45. 21.30. di. 0 14.00. EUROCINEMA (Leyw 910. tel. 667066): The jewel1 the Nile (al); 14.00. 19.00, 21J wo. 19 00, 21.30. METROfl LE 1 (Carnegielaan, tel. 45679 Fool for love (16); 14.00. 18.' 21.30. METROPOLE 2: I amour de Swann (al); 14.( 18.45, 21.30. METROPOLS Absolute beginners (al); 14.1 18.45. 21.30. METROPOLS Abel (al); 14.00, 18.45, 21.1 METROPOLE 5: The Bet affair (al); 18.45. 21.30. di. a 14.00. ODEON 1 (Herengrat 13. tel. 462400): House 13.45, 18.45, 21.30. ODEON Remo (12); 13.45, 18.45. 21.) ODEON 3: Hold-up (al); 134 18.45. 21.30. ODEON 4: W eagle (al); 18.45, 21.30. ma.: ook 13.45. LE PARIS 1 (N tingstraat 12b, tel. 65640 Debbie does Dallas III (f 12.00 tot 22.30. LE PARIS Taboe, een verboden liei (18); 12.15 tol 22.45. LE H RIS 3: Flesh and ecstasy (I 12.30 tot 23.00. HAAGS FlU HUIS (Denneweg 56. I 459900): Zaal 1: Tangos; 14J 19.30, 21.45. Zaal 2: Kiss of I spiderwoman; 14.00, 19.30. 19.30. Lieber Karl; 16.15, 21.1 Zaal 3:90 Jaar filmgeschiedsl III jaren '40: Nabonga; r, 14.00, 19.30, 21.45. Mighty I Young; di. 14.00, 19.30, 21J King of the rocketmen; 1 14.00, 19.30. 21.45. LEIDEN „Non, je ne suis jamais seul avec ma solitude..."; Wie Georges Moustaki kent, kent deze tekst. Vanzelfsprekend ontbrak deze niet in het concert waarmee Mousta ki gisteravond in de Schouwburg de eerste in ternationale chansonweek in Leiden opende. Het programma bevatte de van hem bekende ingre diënten waarmee hij vele bewonderaars opnieuw wist te vervoeren. Zijn kalme manier van doen, het donkere gelijkmatige stemgeluid en vooral de ge moedelijke wijze waarop hij zich tot zijn toehoorder richt. Het is typisch Moustaki die be zorgd vraagt of zijn publiek hem begrijpt want zijn bood schap móet voor de toehoorder duidelijk zijn. Moustaki zingt over eenzaamheid, vrijheid en vriendschap of liever gezegd: hij mijmert erover. In de sfeer die hij schept, mijmert het pu bliek welwillend met hem mee. Tussen zijn liedjes door vertel de hij over ontmoetingen met oude vrienden, zoals Georges Brassens en Edith Piaf, voor wie hij het bekende „Milord" schreef. Feiten die eigenlijk allang bekend zijn want het is alweer ruim vijftien jaar gele den dat Moustaki debuteerde en zijn glorietijd beleefde. Uit die tijd dateren veel van zijn bekende liedjes. Verschillende, waaronder „Dix-sept ans'V'Ma solitude" en natuurlijk „Le métèque" bracht hij na de pau ze. Velen onder het publiek wisten deze liedjes bijna woor delijk mee te zingen, wat niet verwonderlijk was want de ge middelde leeftijd van de toe schouwers leek omstreeks de vijfendertig jaar te liggen. Zij draaiden zijn platen, onti ten nu hun idool en he zich wellicht afgevraagd Moustaki zelf in die tusst heeft gedaan. i Georges Moustaki werd leid door een vijftal muzj ten waaronder een uitstek Chileense zangeres die i weergaloze reprise gaf. naam heb ik op de aankj ging gemist. Na Moustakj len deze week nog et grootheden volgen. Het I vraag of hij een eventuele gelijking zal kunnen staan. HELEEN VERll

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18