1 VPRO ook in eigen kringen omstreden BEELD SPRAAK lïL DIO/TELEVISIE £&idóc6ou*ant MAANDAG 26 MEI 1986 PAGINA 3 VRO geeft 4m 'Music fff)all (In)' ,VERSUM Pim Ja- virtuoos muziek- en infeentatiecoryfee, heeft in 'r 6rÜs verleden wel eens al succesvolprogramma de TROS gepresen- 0lfd. 'Music All In' heette oufprogramma, waarvan de 1 DS vorig jaar nog een compilatie-programma's bnd. Die afleveringen 00lrden niet slecht. Pim k scheidsrechter in 'Bab- )nië'- presenteert nu voor jAVRO 'Reis om de we- in 80 vragen', een pro- inma dat óók hoge ogen it, Maar die cijfers die de DS scoorde met Pim's jpilatie-programma, heb- Wibo en Wallis tóch iker geschud. Vandaar de 'Music All In'-geest if oktober opnieuw door lilversumse studio's zal n. Wibo van der Linde, ns een ledenbijeenkomst de Amersfoortse Flint: ^Juurlijk noemen we het 'Music All In'. Wij zen- het programma uit on- de titel 'AVRO's Music want het beestje moet ^Hers een naam hebben, waar? Maar verder blijft ?|exact hetzelfde'. ig en nacht iP ?P .;usic Box DEN In juni gaat een televisiestation als eerste it land 24 uur per dag uit- n. Alle Britse tv-kanalen n nu rond middernacht, Lr de Independent Broad- ig Authority, het bestuur de commerciële isie. heeft de regionale r Yorkshire Television emming gegeven om ze- dagen per week, zeven per nacht popmuziek uit inden. •■^uitzending gebeurt in sa- gfyverking met de sateliet- 'a Ier Music Box. Ongeveer S<miJjoen mensen kunnen (cshire Television ontvan- 1 In Eutppa kunnen vier d ken kijkers naar Music ^eikijken. Music Box wordt snkonden door Music Chan- waarvan de Virgin Group inmaatschappij, vliegtuig- onfpij) de bt e)houder is. Ie Ook in eigen kringen blijft de VPRO vrijzinnig omstre den. Zoveel werd wel duide lijk op de ledenraadsvergade ring zaterdag in het Amster damse Kras. Bij die kritische achterban doet geen pro grammamaker het gauw goed. Er zijn er velen die het moeilijk blijven hebben met de gestileerde interviewer Adriaan van Dis. Zijn tegen strever? vinden hem voor VPRO-begrippen te lichtvoe tig, te weinig verrassend ook. Dit vond men zelfs lang voor de ontvangst van de Dalai Lama. Dit gesprek bleek in derdaad weinig meer dan een zacht ei. In krante-inter- views kwam deze geestelijke leider er veel overtuigender af. Komend seizoen gaat Adriaan dit anders doen. VPRO-tv-directeur Roelof Kiers heeft al laten weten, dat er aan een nieuwe for mule wordt gewerkt. Adri aan mag blijven. Zijn vorm wordt nieuw. VPRO-leden omschrijven zichzelf als vernieuwingsge zind, experimentlievend en hoge geestelijke eisen stel lend. Dat schept verplichtin gen voor een evaluerend vol gen van de eigen program mering. Dat roept tal van kregelige notities op. Die klinken intellectueel verant woord, maar steekt men nochtans niet onder stoelen of banken. Dat begint al op de districtsvergaderingen en dringt dan langzaam naar bo ven door. Daar wordt elk programma getoetst aan de statutair vastgelegde identi teitsbeschrijving. Die komt er voor de VPRO op neer, dat alles vernieuwend moet zijn, dat aan de buis mondige indi- Wim Kayzer: normverandering ver kregen. Adriaan van Dis: vormverandering gewenst. viduen zijn gezeten en dat groepen-in-de knel een streepje voor hebben. VOORTREKKERS De VPRO deelt zichzelf een voortrekkersrol toe. Dit vooral ook in culturele zin. Tegen deze achtergrond moe ten drama, film. muziek en gevariëerde programma's be keken worden. De eenakter „Dodemansheuvel" van Kit ty Courbois en „De blinde man" van Claus vielen in dit opzcht goed in de eigen rijen. Hierin werd het specifieke terrein van het tv-drama elektronisch afgetast en tege lijk ook bijna aangetast door de eigen toneelftian Krijn ter Braak en met medewerking van Gerard-Jan Rijnders, die intussen werd aangewezen om het Amsterdamse thea- tergebeuren nieuw leven in te blazen. Toneelschrijver Norèn werd in gelijke mate geappre cieerd. Van deze Zweed za gen we het ingrijpende dra ma „Nacht, moeder van de dag", dat als vader/zooncon flict burgerlijk mistroostig overkwam. Het sloot wel ac tueel aan bij de door het Hol land Festival aangegeven lei draad, maar had toch niet het niveau dat men verwachtte, niet in de inhoud en niet in de filmische vormgeving. Toch sprak dit spel het me rendeel der VPRO-ers wel aan. Het ging nl. om een bot sing van een vooruitstrevend gehalte. Dan mogen er klap pen vallen. Sterk stond de VPRO met op twee avonden de indrukwek kende documentaire „Shoah" van Claude Lanzman over de holocaust. Nimmer scoorde de VPRO zo hoog in de pu bliciteit en in de harten van de kijkers. Kort nadien ging Harry Mulisch in „Gran, spo ren van een droom" op zoek naar de wortels van zijn schrijverschap. Dit sprak de gemiddelde VPRO-er aan zienlijk aan, want waar haalt schrijver Mulisch zijn stof vandaan. Verrassend. Hij vond die in het stof der eeu wen op de Egyptische ruïnes. Vooral maakt de VPRO zich sterk voor de film. Elk ge vuld filmblik staat voor twee uur gevulde zendtijd. Dat is nooit weg bij een kleinere omroep. Zij legt daarvoor o.a. relaties met het Rotterdams Filmfestival en met filmhui zen. Dit bracht niet altijd even gemakkelijk kijkvoer, bijv. blikken in regissseurs- boezems, maar bood ook films van oosteuropese, zelfs Chinese makelij. Het blijft te betreuren, dat .de VPRO slechts een B-omroep is met beperkte zendtijd. Anders zou op dit punt meer onder nomen kunnen worden via gaten in het IJzeren Gordijn. Vrijwel negatief wordt ge oordeeld over het „Festival of Broken Dreams", dat een regelrechte misser wordt ge noemd. In opzet leek het wel aardig, die opstap in het Hol land Festival, maar die droombreuk is er op geen en kele manier uitgekomen. Het bleef allemaal te fragmenta risch, teveel buitenkant. Bin nen de VPRO wordt dit be schouwd als een mislukt ex periment. Een lot dat elk ex periment kan treffen. Moet daarom het experiment ge meden worden? Dat deel van het Broken dream-program- ma, dat speciaal voor de jeugd werd gekozen, viel echter goed. Een kinderhand is met een gebroken droom gauw gevuld. In de rapportering wordt .vastgelegd, dat de jeugdpro grammering op de woensdag middag overwegend goed aan kwam en dat steeds meer jonge kijkers inhaakten. „Achterwerk in de kast" kwam als een oorspronkelijk stuk werk over, die kinderlij ke spontaniteit blijft boeien, maar „Theo en Thea" deed vooral veel ouderen te dram merig aan. Waar kinderen rustig wel eens een „vies" woordje zeggen, wauwelden zij een kwartier door. Wim Schippers werd met zijn ei gen spel door de VPRO-di- rectie naar huis gestuurd, omdat hij met zijn grappen veel te hoog greep, over de hoofden van de kinderen heen gereguleerd gezag en heilige huisjes ondermijnde. Hij zal met iets plausibelers moeten komen. Het satirische programma „Geef je ouders maar weer de schuld" leek aardig te lukken, maar liep uit crp een soort school-tv. Daar is al een zendgemach tigde voor. Over Kees en Wim geen om stredenheid, zeker niet over het hoogtepunt in hun optre den als de gebroeders Tem ming in Spanje op zoek naar een vakantieverblijf dat aan de eisen van het bekende hollandse binnenhuisje moet voldoen, zelfs het eigen kran tje op tijd in de bus. Koot en Bie beschouwen dit optreden zelf als een uitstapje naar een andere vorm van satirische humor, die zij niet spoedig zullen herhalen in een po ging die te evenaren. Prater Wim Kayzer beterde in de afgelopen winter zijn leven en zijn leerstelligheid. In zijn eerste reeks benader de hij zijn „slachtoffer" niet met vragen, maar drong hij antwoorden op. Dit bleek niet de manier om van ie mand het achterste van zijn tong te zien te krijgen, wel om iemand zo vilein in het hart te treffen, dat hij dicht klapte. Daar werd niemand wijzer van. Kayzer wel van de kritiek. Hij attaqueert niet langer, maar omspeelt. De interne omstredenheid past in het VPRO-interieur. Het lijkt het meest op stofzui gen. Evenmin geluidloos als zaterdag op de vergadering. kinderprogramma k Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh ,et Pion», (herh.) Merlina, detective-serie voor kinderen (herh.) Een zaak voor TKKG (Ein Fall Jfür TKKG), zesdelige Duitse r ^jeugdserie waarin vier kinderen nj(de poltiè helpen bij het oplos- .sen van misdaden. Atl. 3: Hoe vang je een dief? gstfemands land, informatief pro- in Igramma over toerisme. Met flO.a.: De Franse Ardennen en »w:de Champagnestreek, de t jslaapbus en de hotelbus ^■Mededelingen en program- 'oeima-overzicht uJournaal ^Christoffel Columbus (Chris- «jtoforo Columbo. 5), zesdelige Italiaanse tv-serie met Gabriël rajByrne. Raf Vallone, Massimo ndGirotti e.a. Columbus sticht de o jkolonie Isabella, en geeft het ,/^evel aan zijn broer Bartholo- toieus. Al spoedig ontstaat er "ionenigheid tussen Bartholo- 'meus, de geestelijken en de hi- 3, palgo's Op zoek naar taal. Program- ha waarin Ivan Heylen de taal belicht. Met Allda Neslo, Freek de Jonge, Urbanus e.a' JUitzending voor derden. Pro-, -jfiramma van het vrije woord Journaal en Coda: 'Krankzin nigengesticht bij maanlicht' &an Jan Nijlen ey^onen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- 7utie met Rowena Wallace, 7*"4Mexandra Fowler, Peter 'e fhelps e.a. Een uitstap van de e/Jfalmers en Jill wordt halverwe- rvvfle onderbroken nDshin, Japanse serie met Yuko ,.fjanaka ijdiuke Box ■)k Mededelingen en program- rer/ne-o verzicht „journaal /yideomatch, spelprogramma 4riet Marleen Gordts :t Leven en leed van Harvey lerM'lk (The times of Harvey j^Milk), Amerikaanse documen taire van Robert Epstein over Üe bescherming en rechten ran minderheidsgroepen in Los Angeles (bekroond met de pscar 1985 voor lange docu- Ihentaires) 12.50 Fundamenten, gesprek 3n (net Noam Chomsky, professor moderne taalkunde aan het jMassachusetts Institute of Technology en één van de lei- T'^tiende intellectuelen in de VS. eeiHij verwierf vooral bekendheid end oor zijn wetenschappelijke e/]tctiviteit op het vlak van de jaalkunde en door zijn openlijk /erzet tegen de Amerikaanse a nmenging van Amerika In ndr f|louba Nouba, kinderprogram- n Carrefoura, gevarieerd pro- e/llramma «oir, regionaal magazine ^uick et Fiupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Hotel particulier, Belgische gedramatiseerde documentaire uit 1985 mgt gevangenen en bewakers van de gevangenis van Huy. Regie: Thierry Michel en Fabienne Renard. Aanslui tend: Discussie n.a.v. de film met als thema: Het recht van bezoek aan gedetineerden 22.55 Laatste nieuws TV 5 16.05 Tennis. Verslag van de Open Franse kampioenschappen 18.30 Lees animaux du monde, se rie natuurprogramma's 19.00 L'or du temps, Canadese tv- serie. Sophie krijgt het zwaar te verduren 19.30 Les Tacots, jeugdfilm 19.55 Terrarium: L'eau, son impor tance, documentaire 20.25 Quand 1200 enfants 8'accor- dent, comment allier docu mentaire et musique? Repor tage 21.20 Actualités Quebec, actualitei ten 21.30 La bonne aventure (22), tv-se- 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (üVideopix, verzoekvfdeo's met Simon Potter en Julie Brown 18.00 EIThe Gazette, met Gaz Top 19.00 IDGary en Edwina 20.00 BSit tight. Simon Potter met nieuwe singles en fanclub- 2Ï.00 HHear and now, met Julie Brown die o.a. 3 favoriete vide o's van een kijker draait 22.00 ElPopBack, popgeschiedenis met Sunie 23.00 HDVideopix (herh.) 00.00-01.00 EThe Gazette (herh.) Freek de Jonge is een van de gasten van Ivan Heylen in 'Op zoek naar taal'. BRT 1 om 21.00 uur. m Ondertiteling via TeleTekst. E) Uitzending in stereo. E Zyi/art/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. BS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Sting is vanavond te gast in 'Kanguru'. Duitsland 1 om 21.45 i DUITSLAND 1 16.00 Unglaublich, aber auch war? Reportage over vrijetijdsbeste ding 17.15 Auf und davonl Kinderserie. Afl.: De goudmijn 17.45 Tages8chau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Benny Hill, comedyshow 19.00 Simon Simon, politieserie. Afl.: Sluipmoord op een mode maker 19.57 Programma-overzicht 20.00 (STagesschau 20.15 100 Karat (Master of the game), negendelige Ameri kaanse tv-serie met Dyan Can non, Liane Langland, Harry Hamlin e.a. Afl. 7: De tweeling. Kate Blackwell komt al weer snel op verhaal maar Tony wordt krankzinnig. Hij wordt in een sanatorium onderge bracht. De Franse kinderjuf frouw Solange zorgt voor de tweeling 21.05 Hilfe für Hilflose. Documentai re over 25 Jaar Amnesty Inter national 21.45 Kanguru, amusementspro gramma met Hape Kerkeling. Gasten: Sting, Rod Stewart. Annabel Lamb, BAP, Banana- 22.30 Tagesschau 23.00 Das Nacht-Studio: Dem 8tehts nichts im Wege (NIc nie stoi na przeszkodzie), Poolse speelfilm uit 1980 met Tadeusz Janczar, Magda Teresa Woj- cik, Antonia Gordon-Gorecka e.a. Regie: Hubert Drapella. De luchtvaartingenieur Jerzy kan in Egypte een goeie baan krij gen. Zijn vrouw heeft naast haar baan de zorg voor zijn moeder en een zieke tante op zich genomen, maar dit groeit haar boven het hoofd 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Biedermeier-Kaleidoskop, do cumentaire-serie. Atl. e: De tijd 1846 - 1848 16.35 BDie Maultrommel, muziek en poezië 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.50 SOKO 5113, politieserie met Werner Kreindl, Wilfried Klaus, Dietfier Krebs, e.a. Afl.: Artis- tengepack 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Goldkronach, verhaal uit het Fichtelgebergte van Fitzgerald Kusz en Rainer Söhnlein. Met George Meyer-Goll, Hildegard Krekel, Hanswalter Gossmann, 20.55 Programma-overzicht voor de maand juni 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 Literatur im Gesprëch, literair magazine 22.50 Horton's Kleine Nachtmusik. Een avond met Peter Horton en gasten. M.m.v. o.a. Klaus Hoffmanns, Joan Orleans en het Frankfurter Kurorchester 23.50 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Cursus scheikunde Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau LindenstraBe, tv-serie met Marie Luise Marjan, Silke Wül- fing, Joachim Luger e.a. Afl.: Liebe? Sigi brengt bloemen mee naar huis om de ruzie met zijn vrouw Elfie goed te maken. Bij thuiskomst vertelt Elfie hem dat ze een baantje als kleuter leidster heeft aangenomen. De ruzie laait opnieuw op Auslands8how Miteinander oder gegenel- nander. 'Zwel ostwestfëllsche Universitaten', reportage over de goede verstandhouding tus sen twee universiteiten in Ost- westfalen, een in Paderborn en een In Bielefeld, die dreigt te veranderen door het teruglo pende leerlingenaantal Thema des Monats. Aanslui tend: laatste nieuws BBC 1 Bank holiday: Grandstand. Met cricket (Testmatch Enge land - India) en Internationale golfkampioenschappen In Wentworth Journaal en weerbericht London Plus Wildcats of St. Trinians. En gelse speelfilm uit 1960 met o.a. Sheila Hancock en Mi chael Horners Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan Guinness book of records Russ Abbott special Journaal Regionaal nieuws Weerbericht Moonlighting, eerste (pilot-) aflevering van een Amerikaan se politieserie met Bruce Willis, Cyblll Shepherd e.a. Maddle, een financieel uitgekleed foto model. slaat de handen ineen met David, een doortastend baasje van een detectivebu reau Summer of '66, serie program ma's over de WK voetbal van 1966 Weerbericht BBC 2 Cricket. Testmatch Engeland - India Natuurfilm Wainwright, informatieve se rie. Afl.: On the pennine way Horizon, informatieve serie. Afl.: Uranium The Fall and rise of Reginald Perrin Naked Video Just another day, serie. Afl.: Cross channel ferry Cricket, samenvatting Internationale golfkampioen schappen, samenvatting Weerbericht Open University ITV 16.30 Bank Holiday Sport 18.00 Nieuws 18.05 Emmerdale Farm 18.35 Chips 19.30 What's my Line? 20.00 Nature Watch 20.30 Coronation Street 21.00 The James Bond Film: Live and let die, Engelse speelfilm uit 1973 23.10 Nieuws 23.25 The Sweeney, politieserie (herh.) 00.25 Kenny, portret van een voet baller 01.25 Telling the Tale SKY CHANNEL 16.45 (ElFirst run, met Gary Davles 17.30 EIAII American hot 100, met David Jensen 18.30 The Tales of Wells Fargo. Afl.: Ride with a killer 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy meets Sheldon lepnard 19.30 Green Acres. Afl.: The Wish Book 20.00 Mork and Mindy 21.00 Police Woman. Afl.: The Loner 22.00 FIFA jeugd voetbal-toernooi 23.00 E The Untouchables. Afl.: Murder under Glass 23.55-00.55 EIAII American hot 100 (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische serie. Billy wordt verliefd op ar beidersdochter Peggy Roche. Hij vraagt zich af of hij wel zo gelukkig is met het keurige, gerégelde leventje dat hijzelf leidt 15.15 De smaakma kers, serie over geschiedenis en her komst van specerijen. Afl,: Piment 15.40 NCRV-jeugd-matinee NOS 17.30 Vi6-Journaal NCRV 17.46 BZN in Canada, muziekspecial (herh.) MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), 'Chart at tack' met Simon en Sunie (herh.) (08.00), 'Sound and vision' met Gary (09.00), 'Off beat' met Martin (10.00), 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Julie en Gaz (11.00) en 'Su nie hits the screen' (12.00). 13.00 (HMuziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.13 100 Karat (Master of the game), tv- serle (herh.) 11.15 Horton's Kleine Nachtmusik (herh.) 12.15 Die Weiz- sackers, documentaire (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichte, reportage over het leven van de 45-jarige mag- netiseuse/gebedsgenezeres Madelei ne Riedel-Michel 16.45 Spass am Dienstag 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, agenda 16.20 Pfiff, sportstudio voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Da lacht das Kanguru BBC 1 07.50 Breakfast time 10.20-10.35 The good kitchen 11.30-11.50 Play School, kinderprogramma 14.00 Nieuwsoverzicht voor doven 14.30- 14.45 Fingermouse, kinderprogram ma 16.15 Praise bel Religieus pro gramma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Morph, kinderprogramma 17.00 Pigeon street, kinderserie 17.15 Laurel Hardy, comedy-serie SKY CHANNEL 08.45 ElSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 The Down Under Show 16.00 BPat Sharp Show 16.45 [SMonsters of rock, met Amanda Redington ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Sesamestreet 11.30 Cartoon Time 11.35 Captain Scarlet and the Mysterons 12.00 The Jack- sons 12.30 About Britain 13.00 Coc kleshell Bay 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron 15.30 Hindsight 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Coc kleshell Bay 17.10 The Blunders TROS 15.45 Rosco leest voor, kinder programma 16.10 Flappie (slot), kinderserie 16.30 Calimero, tekenfilm 16.35 Dr Who, Engelse science- fictionserie met o.a. Peter Davison, Sarah Sutton en Janet Fielding. Afl.: Slan- gendans (3+4). Dr. Who kan niet verhinderen dat de Mara terugkeert, maar Ambrils assistent Chela biedt zijn hulp aan. Hij brengt de Docter in con tact met de slangenman Dojjen, die alles van de Mara-rituelen afweet NOS 17.30 1/26-Journaal TROS 17.46 TROS Wondere Wereld, nieuws uit de wereld van de ruimtevaart en techno logie, met speciale aan dacht voor de expositie Space '86 in Utrecht. Pre sentatie: Chrlet Titulaer 18.15 TROS Popformule zomer- tour, de grootste hits en de beste videoclips gepresen teerd door Linda de Mol vanuit Duinrell te Wasse naar 18.55 CO De Fabeltjeskrant 19.00 The Fall Guy, Amerikaan se tv-serie met o.a. Lee Majors, Douglas Barr en Heather Thomas. Afl.: On gastvrij onthaal. Colt en Howie gaan op zoek naar Emmet Jackson, die spoorloos verdwenen is nadat hij zich met een for se borgsom uit de gevan- aenis heeft gekocht NOS 20.00 Journaal TROS 20.28 Dempsey Makepeace (1), Engelse detectiveserie met o.a. Michael Brandon en Glynis Barber. Dubbele afl.: Armed and extremely dangerous. Het dynami sche duo James Dempsey en Harriet Makepeace krij gen van Scotland Yard de opdracht een moord te on derzoeken en een kaviaar- smokkelbende op te rollen 22.05 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.35 Herendubbet, Nederland se tv-film van Dimitri Fren- kel Frank. Met o.a. Marte Röling, Gregor Frenkel Frank en Dimitri Frenkel Frank. De twee boezem vrienden Philip en Paul hebben samen een gere nommeerd advocatenkan toor en delen alle lief en leed met elkaar. Op een dag verschijnt er een mooie geheimzinnige cliënte ten tonele. Zal zij een wig drijven tussen bei de heren? NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Blazers magazine. 18.30 Jazz in studie. 19.00 Maria-Joao Pires. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.20 Uitzending Politieke Partijen. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Great expectations. Deel 7. 21.00 De Supermachten. De VS. 21.30 De moestuin. Les 7. zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokanen. 20.03 Tropical. 21.03 Passage 86. 21.30 Hafabra, blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 In the folkgroove. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Kamermuziekconcert. 21.40 Actualia. 21.55 Symfonie nr. 4 in d, opus 120, Robert Schumann. 22.30 Blues and Jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.33 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijkomen.... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 E] Jeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag. Afl.: Brekend glas, over Humanistisch Vormingsonderwijs (HVO) VARA 19.27 Bij Koos, actueel geva rieerd programma van Koos Postema, Marjolijn Uitzinger en Maurice de Hond. Met om ca. 20.00 de politieke quiz Hollands Kwartiertje 20.27 De Octopus (5), zesdelige Italiaanse misdaadserie met o.a. Michele Placido, Barbara De Rossi en Nico le Jamet. Langzaam maar zeker ontrafelt Corrado de tentakels van de Octopus. Ondertussen smokkelt Ci- rinna opnieuw een dosis heroïne 21.32 Den Haag Morgen, actueel debat tussen twee beken de politici o.l.v. Marjolijn Uitzinger 21.47 VARA 60 jaar. Documen taire over het ontstaan, de betekenis en het perspec tief van de omroep van de arbeidersbeweging NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma- overzicht 17.35 Kinderprogramma's 17.55 Programma-overzicht 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weerbericht 18.45 Agenda 19 20 World Watch en weerbericht 19.30 Golden Rose Montreux Festi val (2), muziekprogramma 20.15 Lander, Menschen und Aben- teuer, documentaireserie 21.00 Sport Reports: NBA American Basketball 22.30 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Ba-Ba Black Sheep, afl.: High Jinx 17.50 The Lonely Guy, komedie met o a. Steve Martin, Charles Gro- din en Judith Ivey 19.15 The Seekers (3). tv-serie 20.05 Elephants: Their last stand, natuurfilm 20.30 E Hollywood Classic: Blonde Venus, dramafilm uit 1932 met o.a. Mariene Dietrich, Cary Grant en Dickie Moore 22.10 Intimate Moments 23.35-01.25 Odds and Evens, film met Bud Spencer en Terence Hill RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto In? AVRO aan. 08.03 AVRO Radiojournaal. 08.30 Uit studio en theater 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12(03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.54 Vrije Geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Ton Hartsuiker. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top 10. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. 16.50 PlatenNieuws. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: Steen in de vijver. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.35 De dichter en zijn taal. 14.05 Schoolradio. 14.20 Kijk op het weer. 14.35 Leerspiegel. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. 16.30 NOS-Ombudsman. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.00 Nieuws. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo, vlotte muziek. 08.12 Paradox 10.03 Dwarskijker. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Music Motion. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. 17.00 Focus. Goede Morgen. Ochtendconcert. Schoolradio. Matinee. Tafelmuziek. Aktueel. Fr. Liszt, Mens en musi Namiddag bij BRT 3. Wel thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9