Huisartsen willen rechtszaak uitlokken Jacht op Hollandse Nieuwe begonnen Van den Broek spreekt Arafat imelra'niging met garantie! AH PALTHE Dertig miljoen mensen rennen voor Afrika Ie Koning wil kort regeerakkoord SPINAZIE EN GEHAKT Asperges BON: Bestuur LHV rekent te hoog tarief Maandag 26 mei 1986, 77e jaargang no. 23508 £eicUc6ou/tarnt 9 U|,9,1V>J W^ler|>rs. Miornn. L lolSiilhofl PWs. Apothekwrsdijk 31,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, M.07I-122211. V<xir .ibonriementen: M.07I-313677.Giro 103003 Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Hireoteur lu\-)|ilred,ir|Hai: I.I.M.illewds, £VI-red,ïrleur: Wim Bujileweg. Abonnementen: (md.5% BTW) per maand 22,49 (aut.bH-iling),kwartaal I. 67,43, |.wr 1. 256.85. Klachten bezorging: maandag 1/m vrijdag van 18.00 lot 19 00 uur, zaterdag van 14.00 lot 15.00 uur tel.Ó71 122248. Advertenties: (exel.5%BTW) I. 0,63 per mm, kleintjes 1. 0,44 per mm. Losse nummers 1. 1,10. Veranderlijke bewolking en mogelijk een regen- of on weersbui. Minimumtempera tuur ongeveer 12, middagtem- peratuur rond 20°. Zuidweste lijke wind, aan de kust af en toe krachtig. Zon op: 05.30, onder: 21.44; hoog water Scheveningen: 06.12 en 18.54, laag water: 02.02 en 14.29. Volle bak in Scheveningen: het waren er naar schatting honderd duizend. Drie kanovaarders verdronken bij stuw SINT-MICHIELSGESTEL Drie kanovaarders uit Eindhoven zijn zaterdag in de Dommel bij Sint- Michielsgestel verdronken toen ze met hun kano's te dicht bij een stuw kwamen. Een vierde inzit tende wist zich in veiligheid te stellen door zich aan een pijler van de stuw vast te klemmen. Het aan vankelijke vermoeden dat de twee kano's naar de stuw werden gezo gen is niet bevestigd door een re constructie. Verdronken zijn de 17-jarige Raimond van der Boom, de 18-jarige Frank Gijsbers en de 29-jarige Piet Bisschops (29). De 19-jarige Arthur Tadema uit Eind hoven wist zich te redden. Drie surfers omgekomen LEIDSCHENDAM De heer Reinders uit Rijswijk is zaterdagmiddag bij het windsur fen in het recreatiegebied Vlietland bij Leidschendam, vermoedelijk door het kou de water, onwel geworden. Hij wist zelf nog naar de kant te komen, maar overleed gis termiddag in het Diaconessenhuis in Voor burg. De stormachtige wind kostte gistermiddag aan nog twee windsurfers het leven. Op het Hollands Diep viel de 23-jarige A. Kieboom uit Dordrecht door een rukwind van zijn plank en raakte ernstig uitgeput en onder koeld. Pogingen tot reanimatie mochten niet baten. Bij Medemblik kwam de 38-jari- ge Peter Schunn uit het Westduitse Neu renberg om het leven. In totaal werden gis teren drie surfers in onderkoelde toestand nog net op tijd uit het water gered. "HEVENINGEN De jacht op de Hol- ndse Nieuwe is vanmorgen om zeven ir begonnen. De Sch.-24 „Zeeland" was |n van de eerste schepen van een vloot (n 25 die vanuit de Scheveningse haven ►stoomde naar de visgronden in de buurt in de 57ste breedtegraad ter hoogte van berdeen. 'gelopen zaterdag gingen tienduizenden belang eenden al sfeer snuiven in Scheveningen, «ar de havens in het teken van Vlaggetjesdag inden. Mr. F. Andriessen, vice-voorzitter van Europese Commissie en belast met visserijza- ln, opende deze traditionele dag 's morgens om uur en liet zich bij deze gelegenheid de. alvast or VIP's aangevoerde „Deense Nieuwe" goed laken. heveningen stond deze dag toch al in het bndpunt van de belangstelling, 's Middags fcrd er een bijna vijf uur durende vliegshow ge- [uden, waar maar liefst zo'n 100.000 mensen op Kwamen. Hoogtepunt was het Franse superso- kche straalvliegtuig, de Concorde, dat met don- 1 [rend lawaai op ccn „laagte" van 150 meter ferkwam. Uiteraard werd cr met tal van andere ben vliegtuigen en -tuigjes weer flink gestunt in formatie gevlogen. et elke visser was zaterdag overigens, even 'ge- kkig tijdens de Vlaggetjesdag. Uit onder meer itwijk kwam de klacht over de-Denen die vori- week al zijn uitgevaren. De verwachting is dat t de prijs van de haring in Nederland onder pk Zal zetten. ig 4: Hollandse haring goedkoop vee Harvards uit Gilze-Rijen voeren een schij- tanval uit op een op het strand gemarkeerd iel. UTRECHT Een dag voordat de huisartsen een zondagdienst gaan draai en, hebben de tien be stuursleden van de Lan delijke Huisartsenvereni ging (LHV) een te hoog tarief voor een particulier patiënt gerekend. In plaats van 23,50 kostte een consult dertig gulden, het tarief dat volgens de LHV zou moeten gaan gelden. De huisartsen wil len daarmee een rechts zaak uitlokken. De huisartsen rekenen erop een proces verbaal te krijgen van de Economische Contro le Dienst (ECD), omdat ze de geldende prijsbeschikking overtreden. De patiënten die de te hoge rekening gepre senteerd kregen, deden vol gens de LHV vrijwillig mee en zouden allen een klacht indienen. De eerste was van ochtend al binnen bij de ECD. De huisartsen voeren mo menteel actie omdat de tarie ven volgens hen met 6,50 omhoog moeten. De overheid wil niet verder gaan dan 1,50. Omdat overleg tussen beide partijen niets heeft op geleverd, gaan de huisartsen morgen een zondagdienst draaien. Ze houden dan geen spreekuur en zijn alleen be reikbaar voor spoedgevallen. TUNIS De Nederlandse minister van buitenlandse zaken, Hans van den Broek, heeft gisteravond in de buurt van de Tu nesische hoofdstad Tunis een gesprek gevoerd met PLO-leider Arafat. Het gesprek tussen Van den Broek, die als voorzitter van de raad van ministers van de EG een eendaags bezoek aan Tu nis bracht, en Arafat had plaats in de woning van de permanen te vertegenwoordiger van de PLO in Tunesië. Journalisten kun nen er niet in de buurt komen. Het was tot kort voor de ontmoe ting onzeker, of Van den Broek Arafat zou spreken. Van den Broek had ook een gesprek met Chedli Klibi, de secretaris-gene raal van de Arabische Liga. Ze praatten over een hervatting van de Euro-Arabische dialoog, het conflict in het Midden-Oosten en het probleem van het terrorisme. (ADVERTENTIE) uniek procédé, alleen bij Palthe vuil- en rookaanslagreiniging bij reinigingsschade GRATIS nieuwe lamellen uit de PALTHE PROZON-standaardkollektie Prozon informatielijn: 05490-61761. Breesfraat 128 Depót: Hoge Rijndijk 184, Leiden NEW YORK Over de hele wereld zijn gisteren in 273 steden zo'n dertig miljoen mensen in bewe ging gekomen om tien ki lometer te hollen ten be hoeve van de hongers- lachtoffers in Afrika. Het startsein voor de interna tionale race tegen de klok werd gegeven door de Soedanese atleet Omar Khalifa die een vlam ont stak bij het gebouw van de Verenigde Naties in New York. Sport Aid werd gesponsord door Unicef en de stichting Band Aid van de Ierse popzanger Bob Geldof. De opkomst viel in enkele lan den nogal tegen. In Nederland liepen slechts een paar dui zend mensen de tien kilome ter. Zo verschenen in Den Haag 1644 lopers aan de start. Onder hen bevonden zich Tweede Kamerleden, bekende en minder bekende sportlie den en gemeenteraadsleden. In New York liepen hooguit 4000 mensen mee. Die op komst was laag, omdat giste ren ook een menselijke keten Omar Khalifa heft de armen op na de vlam te hebben ontstoken, waarmee het startsein werd gegeven tot de „Race tegen de Tijd". van kust tot kust werd ge vormd om geld in te zamelen voor de daklozen in eigen land. In London verrichtte Geldoff het startsein voor een menigte van 250.000 mensen. In de Afrikaanse staat Burki na Fasso werd de tocht door het voltallige kabinet gelopen; in Tsjaad werd de afstand ge wandeld omdat het te heet was om te rennen. In veel ste den in het Oostblok werd hardgelopen alsook in India, dat het hongerprobleem van nabij kent. In Zimbabwe werd de tocht onder meer volbracht door David Chikuna, een le pralijder op een been. Een sponsor wist met een aardig bedrag de nonnen van een klooster in het Engelse Brigh ton door de kloostertuin te- la ten draven. De uiteindelijke opbrengst is nog niet bekend. Reorganisatie bij Binnenlandse Zaken DEN HAAG Bij het ministerie van Binnen landse Zaken wordt een reorganisatie op gang ge bracht die het departe ment in staat moet stellen „beter antwoord te geven op de eisen van modern overheidsmanagement en openbaar bestuur". Minis ter de Korte en staatsse cretaris Van Amelsvoort hebben hiertoe besloten. De reorganisatie, aldus het mi nisterie, is nodig voor een doelmatiger en doeltreffender overheid. De plannen, die ui terlijk in oktober moeten zijn uitgevoerd, zijn gericht op het management en personeel van de overheid alsmede de inrich ting en werking van het open baar bestuur. In de praktijk betekent dit dat er twee nieu we directoraten-generaal voor deze zaken komen en dat twee andere worden opgeheven. Bij deze overhevelingsoperatie zijn enkele honderden ambte naren betrokken. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. HAAG Informateur Zoning wil een kort re- ^kkoord, in elk geval kor- |ls het stuk dat de basis |de voor het kabinet-Lub- Het akkoord zal echter jbindend moeten zijn op en waar conflicten tussen [en VVD te voorzien zijn. toning zei dit vanmorgen pn persconferentie. In de loop van de dag heeft de infor mateur alle fractievoorzitters gesproken. Morgen volgen ge sprekken met de vakbonden en de werkgeversorganisaties. De Koning zei zijn werk spoe dig te willen afronden. Hoe spoedig wilde hij echter niet zeggen om geen gevangene te worden van zijn eigen tijd schema. Tijdens de gesprekken met de fractievoorzitters kun nen dezen zich laten vergezel len van fractieleden. Zo wil De Koning de invloed van de fracties op het beoogde regeer akkoord vergroten. Hij is tegen het werken met werkgroepen uit de fracties van CDA en VVD, zoals bij het maken van het regeerak koord voor het kabinet-Lub- bers gebeurde. Als CDA en VVD echter dergelijke werk groepen wensen zal De Ko ning zich daar niet tegen ver zetten. Door beide fracties kunnen ook teksten voor een regeerakkoord worden inge diend. Pag. 3: De Koning wil nu op lossingen voor euthanasie, media KEDICHEM De 62-jarige P. in den Eng, eigenaar van hotel de Cosmopoliet in Kedichemi is zaterdag om het leven geko men bij de sloop van de res tanten van zijn hotel. Het ho tel brandde op paaszaterdag van dit jaar volledig uit door toedoen van tegenstanders van de Centrumpartij die een ver gadering van die partij in de Cosmopoliet verstoorden. In den Eng wilde voor de sloop van de nog overeind staande muren van zijn hotel een laadschop gebruiken. Om Hoteleigenaar komt om bij sloop in Kedichem dat voertuig te starten ge bruikte hij een losse accu. Toen hij de accupolen had doorverbonden ging de laad schop onmiddellijk rijden. In den Eng, die tussen de wielen stond, werd door het werktuig overreden. MVV en NEC uit eredivisie DEN HAAG MVV en NEC spelen volgend seizoen in de eerste divisie. De laat ste competitieronde veroor zaakte geen verrassende verandering in de staart van de ranglijst. De Limburgers wonnen met 2.-1 van FC Den Bosch en NEC was met dezelfde cijfers winnaar bij FC Twente, maar ook het iets hoger geklasseerde Ex celsior was op de laatste speeldag succesvol. De Rot terdammers wonnen met 3-0 van Fortuna Sittard. Excel sior, op de net veilige vijf tiende plaats, behield een punt voorsprong op MVV en twee op NEC. Aan de top van de midden moot in het klassement ver anderde ook niets. FC Gro ningen eindigde als vierde, op twintig punten van kam pioen PSV en is zeker van deelneming aan het UEFA Cup toernooi als Ajax in de bekerfinale wint van RBC. Het Nederlands basketbal team is gepromoveerd naar de A-categorie. Het won gis teren de laatste wedstrijd te gen Israel met 96-71 (43-36). Door de overwinning ein digde Nederland als vierde in Antwerpen. Polen werd winnaar, Roemenië tweede en Israel derde. Jean Paul van Poppel zorg de voor een stunt in de Ron de van Italië. De Nederland se wielrenner uit Bosch en Duin zegevierde in de der tiende etappe van de Giro voor de tweede maal in een spurt. Hij bleef in de eind sprint van de 171 kilometer lange etappe van Siena naar Sarzana de drievoudige etappe-winnaar Guidi Bon- tempi royaal voor. Diens Ita liaanse landgenoot Guiseppe Saronni behield de roze lei derstrui. Het Nederlands basketbal team is alsnog gepromoveerd naar de A-categorie. Het won gisteren verrassend de laatste wedstrijd tegen Israel met 96-71 (43-36). Door de overwinning eindigde Ne derland als vierde in Ant werpen. Polen werd win naar, Roemenië tweede en Israel derde. Jean Paul van Poppel op het erepodium naast de drager van de leiderstrui Giuseppe Saronni. Verder onder meer in Sporttribune: UVS terug in de hoofdklasse Excelsior opgelucht Basketballers als herboren Senna vergeet alles Dekker Tennis kampioen Lugdunum in veiligheid John Nieuwmeyer schiet uit (ADVERTENTIE) Elke maandag en dinsdag hebben we groente en vlees in de aanbieding Spinazie, wio oy Gehakt half-om-half, 500 gram 555 3.98 C QO kilo -9:48 U.^/O 's Lands grootste kruidenierblijft op de kleintjes letten. Liefhebbers van a nieuws aan in de Leidse Courant. De aanvoer van dit smakelijke produkt groeit op dit ogenblik naar een hoogtepunt. Dat valt te lezen in de groente- en fruittips voor de consument in de rubriek „In en om de kas". De komende weken zijn er dus volop asperges te koop bij de groenteman. En daar blijft het niet bij, want Hollandse broccoli en dito bloemkool kunnen ook weer op het menu, evenals postelein en raapsteeltjes. Voor wie de Leidse Courant nog niet leest en dus niet weet dat die krant elke week met deze tips op de proppen komt, de vraag: lust u nog peultjes? (Volgens het woordenboek: wat zegt u daarop?). De Leidse Courant wil ik best 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. «2*£eklóc(2ouiant

Leidse Courant | 1986 | | pagina 1