Dempsey Makepeace rit vol humor en actie 4.DIO/TELEVISIE EeidaeSotwcmt VRIJDAG 23 MEI 1986 PAGINA 21 ïstandsbediening symbool van heerser 3DEN - Gedurende éénderde van de tijd |en tv-toestel in een huiskamer aanstaat, |t het niet bekeken. In éénvijfde van die er zelfs niemand in de kamer. Deze con es trekt psycholoog Peter Collett uit een ^•imenteel onderzoek dat de universiteit Dxford verricht heeft onder twintig gezin- jgje huisgezinnen die aan het experiment namen stond vijf maanden lang een spe- j tv-toestel. Het originele toestel was inge- I in een grote kast. waarin een videorecor- een camera geplaatst waren. Wanneer tv-toestel werd aangeschakeld, schakelde s_.de camera automatisch aan. Collett ver tol vooral van de kant van de adverteerders «abclangstelling voor de videobanden. Op dit Nriaal is bijvoorbeeld te zien hoe de kijkers van net naar net laveren om de commercials te ontwijken. De camera's registreerden niet al leen het beeld van de huiskamer, maar ook het geluid. Uit deze opnamen blijkt dat ruwweg de helft van de reclamespotjes de kijker bewoog tot het plaatsen van een schampere of negatie ve opmerking. Collett denkt dat de reclamema kers het publiek zwaar onderschatten. Collett wil echter ook graag een vervolgonderzoek houden. Een ander opvallend punt uit het on derzoek: vrijwel altijd had de heer des huizes de afstandsbediening binnen handbereik. Col lett zegt dat het apparaatje als een symbool ge zien kan worden voor de autoriteit binnen het gezin In zijn onderzoek noemt hij een specifie ke opname: de man nam de afstandsbediening zelfs mee naar de keuken, terwijl zijn vrouw al leen voor het toestel in de huiskamer achter bleef KRO-schaak met Arthur Yusupov en Jan Timman HILVERSUM Arthur Yusupov wordt in december de tegenstander van Jan Timman in de vijfde KRO-schaaktweekamp. De 26-ja- rige Russische grootmeester zal in de week van 14 t/m 21 december in Hilversum zes partijen spelen tegen de Nederlandse groot meester. Op initiatief van het wekelijks schaak-radio-programma 'Man en Paard' or ganiseerde de KRO eerder matches waarin Timman het opnam tegen Kortsjnoj, Spassky, Portisch en (vorig jaar) wereldkampioen Kasparov. Begin dit jaar speelde Yusupov in Tilburg tegen Timman. Deze ontmoeting stond in het kader van de halve finales van de kandidatenmatches voor het wereldkam pioenschap. Yusupov won toen overtuigend met 63 en hij zal nu in september in Riga uitkomen tegen zijn landgenoot Andrej So- kolov. om te strijden om een finaleplaats voor de kandidatenmatches. Als hij Sokolov verslaat kan hij in februari '87 zijn krachten beproeven tegen de verliezer van de revan che-match die in augustus en september a.s. tussen Karpov en Kasparov wordt gespeeld, resp. in Londen en Leningrad. In dat geval zal de KRO-schaaktweekamp 1986 een uit stekende oefenmatch zijn voor Yusupov. Maar ook Timman zal deze gelegenheid aan grijpen om aan te tonen dat zijn nederlaag in Tilburg wellicht op een groot misverstand berust. Tot nu toe hebben Timman en Yusu pov 13 partijen tegen elkaar gespeeld. Daar van won Yusupov er 5. Timman won slechts één keer (de allereerste partij in Tilburg) en zeven keer eindigde hun gevecht in remise. ILVERSUM De En- dse serie „Dempsey [kepeace" heeft lang bij TROS op de plank ge- gen. De reeks die in B4 werd vervaardigd, is tniddels in de omrin- ïide Europese landen al pt veel succes op de lis geweest. Reden voor Engelse maatschappij jndon Weekend Televi- om een nieuwe serie vervaardigen. Daarmee ii n ze momenteel druk de weer. De eerste acht aJeveringen van „Demp- y Makepeace", die naf maandag (Ned. I li 20.28 uur) zijn te zien, lyiirden vooral geken- _^rkt door een grote do- humor en actie, 'ifcmpsey Makepeace" is JI serie losstaande verhalen, ^fcwel het belangrijk is de rste aflevering niet te mis- i. Daarin wordt namelijk de doeken gedaan hoe de ■""tjarige harde, impulsieve, jar eerlijke Amerikaanse jitie-luitenant Michael pipsey (Michael Brandon) fecht komt in Engeland. Hij jrdt daar, bij wijze van uit- iseling, toegevoegd aan het ltse elitekorps voor mis- )dbestrijding SI 10. Bij zijn mst in Engeland zoekt zijn tuwe haas Gordon Spikings py Smith) een partner voor m uit. Het wordt de heel aantrekkelijk ogende 29-jarige Harriet (Harry) Makepeace. Zij blijkt de ambitieuze doch ter te zijn van lord Winfield. die in zijn in 1215 gebouwde landhuis Winfield Hall regel matig leden van de koninklij ke familie krijgt te logeren. Samenspel De kracht van „Dempsey Makepeace" ligt in het sa menspel tussen de acties, die het politiewerk met zich mee brengt en de tegenstellingen tussen Michael en Harriet. De verschillende schrijvers zoals Jesse-Carr Martindale en Jo nathan Halles, hebben die in grediënten vaak op heel on derhoudende manier uitge werkt. Harriets opvoeding en opleiding (ze studeerde aan de universiteit van Cambridge) staan lijnrecht tegenover Mi chaels achtergrond. Hij komt uit de achterbuurten van New York, heeft Vietnam achter de rug en heeft een eigen wij ze ontwikkeld om de misdaad te bestrijden. Zo loopt hij al tijd met wat zijn Engelse chef Spikings omschrijft als „een kanon" op zak, terwijl de En gelsen bij hun werk liever geen vuurwapens gebruiken. Dat het wapen vaak heel goed van pas komt, is een ander verhaal. Behalve de conflicten over de werkwijze, probeert Dempsey constant de aantrekkelijke Makepeace te versieren, iets waar zij helemaal niet van ge diend is. Het levert echter wel amusante televisie op. Vaak lijkt het erop alsof het tweetal helemaal niet met elkaar kan opschieten. Het is echter een schijnspel want als hun baas Gordon Spikings niet de gemakkelijkste man op deze aardbol zijn methode om de misdaad te bestrijden wil doordrukken, bundelen zij vaak hun krachten tegen hem. ..Blake's Seven De blonde Glynis Barber is niet de meest onbekende ac trice van Engeland. Zij was al eerder in het theater te zien in een aantal Shakespeare- produkties en speelde op tele visie in een aantal .Blake's Seven"-afleveringen. Boven dien vervulde ze de hoofdrol als „Jane" in de gedeeltelijk getekende serie met dezelfde naam. Graag praten met de pers doet ze niet, dan is Mi chael Brandon een gemakke lijker klant. Zijn rol als Mi chael Dempsey lijkt hem op het lijf geschreven. Hij is af komstig uit Brooklyn en stond in deze Newyorkse wijk be kend als straatvechter. Zijn ouders waren arm en het ge zin kon maar net het hoofd boven water houden. Voor Michael is er inmiddels veel veranderd. Hij leidt een luxueus leventje in Engeland, heeft een Mercedes met chauffeur en kan zich alles veroorloven waar hij als kind alleen maar van kon dromen. Zelf zegt hij een romanticus te zijn en aan mooie vrouwen heeft hij nooit gebrek gehad. Michael Brandon (I) als Dempsey en Glynis Barber als Makepeace in de achtdelige Engelse serie In het verleden was hij regel matig onderwerp van gesprek in de Amerikaanse roddel pers. Die verhalen hadden meer te maken met wie hij die nacht weer was gezien, dan met zijn carrière als ac teur. Hij is zelf korte tijd ge trouwd geweest met actrice Lindsay Wagner. Hard werken Het opnemen van „Dempsey Makepeace" betekende vaak hard werken. Michael: „We stonden veelal veertien tot zestien uur per dag voor de camera. Ik heb hoogte vrees, maar moest voor de se rie vaak op grote hoogte wer ken. Meestal was er een stunt man aanwezig voor de moei lijke karweitjes, zoals het uit auto's springen of het aan hijskranen hangen, maar het liefst deed ik ze zelf. Dan ge bruikte ik die stuntman al leen om mij aanwijzigingen te geven hoe ik een bepaalde ac tie moest uitvoeren". Zijn optreden in de serie le vert hem heel wat vrouwelij ke fanmail op. Michael: „Daar geniet ik van, maar soms kan die adoratie ook uit de hand lopen. Ik herinner mij dat we een keer op locatie aan het filmen waren. Ik zat in de schminkwagen maar kon daar nauwelijks uitkomen vanwege een horde school meisjes. De jongens liepen Glynis constant voor de voe ten. Ik schreeuwde: wie Gly nis met een vinger aanraakt, krijgt met mij te doen. Daarna ging het een stuk beter". Michael heeft een hekel aan wachten tussen het opnemen van de verschillende scenes. Michael: „Glynis gaat meestal boodschappen doen in die tijd. Ik doe meestal wat aerobic- oefeningen om de tijd te do den. Die helpen je namelijk om fit te blijven en dat is wel nodig want deze serie kost heel wat energie". HANS PIËT 17.30 17.46 18.45 18.55 19.00 20.00 20.28 NEDERLAND 1 AVRO Ik zag twee beren AVRO Service Salon, ge varieerd programma. Pre sentatie: Edwin Rutten Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Afl.: Haarlem NOS '/zS-Journaal AVRO Ruud en Leonie, praatpro gramma AVRO Cursus Bridge. Les 12c Cd De Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, teken filmsmagazine AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS Journaal AVRO Kane en Abel (2), zeven delige Amerikaanse mini serie naar het gelijknamige boek van Jeffrey Archer. Met o.a. Sam Neill, Peter Strauss en David Dukes Survival of the Fittest (2), verslag van een krachtme ting in de natuur van Wa les, met extreem zware on derdelen als klimmen; zwemmen en wildwater varen AVRO's Televizier, actua liteitenmagazine. De ver kiezingen hebben geen oplossing gebracht voor een van de grootste pro blemen in ons land. de werkloosheid. In een re portage wordt nagegaan hoe de problemen in ande re geïndustrialiseerde lan den. met name Amerika, worden aangepakt. Daar worden werklozen ge- dwongèn te werken in het belang van de gemeen schap in ruil voor een uit kering. Minister De Koning en andere deskundigen leggen uit waarom deze vorm van dwang in Neder land niet wordt geaccep teerd M.A.S.H., Amerikaanse comedyserie. Afl.: De Ver pleegster Karei v.d. Graaf, gesprek sprogramma AVRO's Sporfpanorama, sportprogramma met o.a. aandacht voor 'The race against time', onderdeel van de actie Sport Aid. Presentatie: Jos Kuijer NOS Journaal 23.15 23.50 00.10 NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn: Terug van weggeweest. Afl. 4: Uit de war (ex-psychiatri sche patiënten) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 IS Jeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 De Konsumentenman, in formatief programma voor consumenten, met in deze laatste uitzending de con sumentenquiz, waarin de zes winnaars van het spel de Konsumentenmand te gen elkaar in het strijdperk treden. Presentatie: Frits Bom 20.12 De Octopus (3 en 4), zes delige Italiaanse tv-serie met o.a. Michele Placido, Nicole Jamet en Barbara de Rossi. De overgeplaat ste Corrado krijgt op Sici lië te maken met enkele moorden die vlak na elkaar plaatsvinden. Hij heeft het gevoel dat de jonge gravin Titti hem kan helpen NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Er snijdt in mij een diepe scherpe pijn, Vlaamse do cumentaire uit de serie 'Ommekaar' over incest. Mjc Billet interviewt een nu 38-jarige vrouw over de in vloed die incest op haar verdere leven heeft gehad 23.28 Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven VARA 23.35-01.32 Tramlijn begeerte, Amerikaanse speelfilm uit 1951 van Elia Kazan naar het toneelstuk van Tenes- se Williams. Met o.a. Vi vien Leigh, Marlon Brando, Karl Malden en Kim Hun ter. Stella probeert, zelfs in de krottenwijk waar ze met haar zusje en diens echt genoot Stanley woont, iets van haar vroegere waar digheid te bewaren. Stan ley is hevig geïnteresseerd in dat waardige verleden EUROPA TV Weerbericht en programma- overzicht Kinderprogramma's Progrramma-overzicht Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Business Report World Watch en weerbericht Hart und Weich, documentaire El Jardin de Venus, dramase- WK 21.00 Sport Reports. Tennis: voor teams in Düsseldorf 22.35 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Savage Islands 18.40 The missionary 20.05 Woody Woodpecker, teken filmserie 20.20 Tom A Jerry: Fraidy Cat, te kenfilm 20.30 The Sender 22.00 The Seekers 22.50 Brain Machine 00.25-03.10 Once Upon a Time in the West r i - Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en het geitje (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen, een tekenfilm en leen lied Presentatie: Mil Lens- (sens (herh.) Knappe koppen (The misfits of 'science). Amerikaanse tv-serie waarin vijf jonge wetenschap pers hun problemen op een zeer eigen manier oplossen. Met Dean-Paul Martin. Kevin Peter Hall. Mark ThomaS Miller e.a. Afl. 6: Knoeiboel Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Het einde van een imperium j(End of Empire), Engelse docu mentaireserie over de tanende Britse invloed in overzeese ge bieden. Afl. 5: Egypte Goede vrienden (Just good I friends). Engelse comedyserie met Jan Francis. Paul Nicho las. Sylvia Kay e.a. Penny zit in de problemen: het is mogelijk dat ze zwanger is. bovendien moet ze samen met Vince's ouders naar een etentje Het scherzo in de symfonie (2), driedelige informatieve se rie over het scherzo in de sym fonie van Beethoven tot Mah- Beethoven achterna. Met fragmenten uit werken van |Mendelssoh, Brahms, Bruck- Borodin en Dvorak. het Filharmonisch Or- |kest van de BRT o.l.v. Fernand gTerby en Willy Appermont en Piet Swerts. piano. Presenta tie: Peter van Bouwel Basketbal Challenge >j Round Antwerpen. Samenvat- jting van een play off wedstrijd, "ommentaar: Louis de Pels- iaeker (Journaal en Coda: 'Nazomer' •an Lucebert r 2 t) Zonen en dochters (Sons and s -.daughters). Australische tv-se- ne met Pat McDonald, Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Een uitstapje van de Palmers en Jill, wordt halverwege on derbroken Oshin, Japanse serie met Yuko Tanaka Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht 3Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts Première, filmrubriek met Jo Röpcke 22.45 Moeder zal je bevallen ■(You'll like my mother), Amerl- l^kaanse thriller uit 1972 van La- mont Johnson. Met Patty Duke, Rosemary Murphy en Sian Barbara Allen. De hoog- jzwangere Francesca bezoekt de moeder van haar overleden man. een vrouw die ze nog nooit gezien heeft. Het bezoek iaan het door een sneeuwstorm .-.-ijvan de wereld afgesneden huis wordt een nachtmerrie RTBF 1 17.50 Carrafours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Minute Papilion, consumente ninformatie 20.05 Les Colby, Amerikaanse tv-se rie met Charlton Heston. Bar bara Stanwyck. John James e.a. De hele Colby-familie is verrast door het plotselinge huwelijk van Miles Colby met Randall. Wanneer Jeff Colby krijgt de schok van zijn leven als hij zijn vrouw Fallon, die hij al zo lang zoekt, meent te her kennen 20.55 Télósuite: Tendre est la nuit (Tender is the night, 1). Ameri kaanse tv-film in drie delen naar de roman van Francis Scott Fitzgerald. Met in de hoofdrollen Peter Straus. Mary Steenburgen. Edward Asner e.a. De jonge briljante psychia ter Dick Diver ontmoet de mooie rijke Nicole Warren. Hij wordt getroffen door het vreemde schizofrene gedrag van Nicole en ontdekt dat trau matische ervaringen in haar jeugd de oorzaak zijn van haar mentale toestand 22.25 Laatste nieuws TV 5 16.53 Panurge, toneelstuk van J.M. Royer naar Rabelais 18.33 Decibels, rock'n'roll-program- ma 19.00 Thalassa. maritiem magazine met ditmaal aandacht voor speciale vismethoden in België 19.27 Kinderprogramma 19.47 La gourmande, tv-film over de gespleten persoonlijkheid van een vrouw, die zich identifi ceert met een karakter in een schilderij 20.36 L'archipel aquitaine (2). docu mentaireserie (herh.) 21.43 Prélude, muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EFirst sight show. Simon Potter en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 16.00 EBetween the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 19.00 EMartin en Julie 20.00 EThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 EGaz Bag 22.00 BWrite on, correspondentie rubriek met Edwina 23.00 EFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 EBetween the lines (herh.) Q] Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. C Zwart/wit-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Ei Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 19.57 I 20.00 20.15 I Tagesschau Die Zauberkiste, Russische animatiefilm Das Geheimnis von Castle House, Engelse jeugdfilm over een mysterieus oud landhuis Das kann Beate auch, docu mentaire over jonge meisjes in mannenberoepen Tagesschau Hier und Haute, regionaal ma gazine EWWF-Club, amusements programma Programma-overzicht (STagesschau Ein Baby im Haus (And baby comes home). Amerikaanse speelfilm uit 1980 met Colleen Dewhurst. Warren Oates. De von Ericson e.a. Regie: Waris Hussein. Op 47-jarige leeftijd bevalt Anna Kramer voor de vierde keer van eert baby. Na de eerste vreugde geraakt ze, mede door haar leeftijd, in een depressie. Een dramatische gebeurtenis bezorgt haar nieu we levensmoed 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen met Bericht aus Bonn 23.00 Sportschau 23.25 Ein Senkrechtstarter kratz die Kurve (Take this jobe and shove it). Amerikaanse speel film uit 1981 met Robert Hays. Art Carney, Barbara Hershey e.a. Regie: Gus Trikonis. De ambitieuze Frank Macklin krijgt de opdracht een bier brouwerij te saneren waar hij vroeger zelf werkzaam was. Eenmaal daar krijgt hij het aan de stok met collega's. Uitein delijk -ziet hij in dat vrienden belangrijker zijn dan succes 01.00 Tagesschau 01.05 Nachtgedsnken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Madame Pompadour, operette van Rudolph Schanzer en Ernst Welisch, op muziek gezet door Leo Fall. Uitgevoerd door de Münchner Chorgemein- schaft en leden van de Münc hner Philharmoniker o.l.v. Wolfgang Ebert. Met Ingeborg Hallstein. Friedrich Schoenfel- der. Adolf Dallapozza e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, aktualiteiten, sport en amusement 17.45 Rauchende Colts (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie met James Arness. Milburn Stone, Ken Curtis e.a. Afl.: Patricia 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal. Reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Alte, Duitse politieserie met Rolf Schimpf, Michael Ande. Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Terzett in Gold 21.15 Waschbaren, documentaire over nieuwe burgers in de Duitse bossen 21.45 Heute-journal, actualiteiten 22.05 Aspekte: Kulturarbeit im Mecklenburgischen, reporta ge over cultuur in het noorden van de DDR Gerd Heymann (Michael Ande), rechterhand van commissaris Leo Kress, moet vanavond in 'Der Alte' de moord op een goudsmokkelaar zien op te lossen. Duitsland 2 om 20.15 uur. 22.50 Die Profis (CI5), Engelse mis daadserie met Gordon Jack son. Martin Shaw. Lewis Col lins e.a. Afl.: De diplomaat 23.40 Zerstörte Liebe (Hussy), En gelse speelfilm uit 1979 met Helen Mirren, John Shea, Paul Angelis e.a. Regie: Matthew Chapman. De Amerikaan Emo ry wordt verliefd op Beaty. die in dezelfde nachtclub als hij werkt. Beaty wijst echter al zijn pogingen om contact met haar te zoeken af. maar Emory neemt daar geen genoegen mee 01.10 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie. Les 9 18.30 Hallo Spencer, Amerikaanse comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur: Die ver- kannten Paradiese. 'Hebben beekjes en moerassen nog een kans?', natuurdocumentaire 21.00 Pazifik (slot), achtdelige docu mentaireserie over de zeven tien landen die de Stille Oceaan omringen. Afl. 8: Zu- kunft aus dem Computer 21.45 Landfrauen 22.15 Erbe der Vëter (1), zesdelige serie naar het boek van Claude Michelet met Maurice Barrier. Suzanne Carra. Bruno Devol- dere e.a. De geschiedenis van de familie Vialhe in het Franse dorp Saint-Liberal rond de eeuwwisseling. Door de komst van moderne machines en spoorwegen ziet vader Jean- Edouard Vialhe de oude fami lie-structuren en daarmee zijn macht verdwijnen 23.10 Rockpalast. Optreden van Frankie Miller en zijn band (herh.) 00.10 Laatste nieuws BBC 1 17.15 Dogtanian and the three mus- kehounds, kinderprogramma 17.45 Friday Film Special: Pop pira tes, speelfilm met o.a. Roger Daltrey 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 I've got a secret, spelprogram ma 21.10 The colby's, tv-serie 22.00 Journaal 22.30 Big Deal, tv-serie 23.30 Omnibus 00.10 The summer of '66 (5), serie programma's over de WK voetbal 1966. Afl. 5: The Itai- ans upset 00.45 The killing of Randy Webster, Amerikaanse tv-film uit 1981 van Sam Wanamaker. Met Hal Holbrook, Dixie Carter, James Whitmore jr.e.a. 02.30 Weerbericht BBC 2 18.25 Journaal en weerbericht 18.30 An englishman's home 19.00 Like normal people, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 met Shaun Cassidy, Linda Purl, Zalman King e.a. Regie: Har vey Hart 20.35 House and home, informatieve serie. Afl.: Cottages for all 21.00 Muziek 21.30 Gardeners world 22.00 Entertainment USA 22.30 Your Life in their Hands, me dische serie. Afl.: Heb ik borst kanker? .23.10 Internationale golfkampioen- schappen, samenvatting 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 Weerbericht 00.40 House of Lords 01.20-02.10 The old grey whistle test, popprogramma ITV 17.25 Scooby Doo 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.00 Albion Market 20.30 Murder, she wrote, misdaad serie 21.30 Home to Roost (herh.) 22.00 The Practice 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Bluebeard, Italiaans-Franse speelfilm uit 1972 van Edward Dmylryk 02.25 Say it in mime SKY CHANNEL 16.45 EHere comes the weekend, met Amanda Redington 17.30 ELive on friday, met Gary Da- vies 18.30 The Mary Lou Retton Special 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy the Fight Manager 19.30 Green Acres. Afl.: The Ex-Con 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Linda, Linda, Linda 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: Deadly Blessing 21.50 The Friday Movie: You can't go home again, Amerikaanse tv-film van Lee Grant 23.30 EMonsters of rock (herh.) 00/15-01.00 EPat Sharp Show RTBF 1 08.30-09.30 Nouba-Nouba, geva rieerd kinderprogramma 11.50 Interwallonie: Hasret - nostal gia, programma voor Turken 12.30-13.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italia nen MUSIC BOX 07.00 ESound and vision, met Gary Crowley 08.00 EGaz Top Running Trivia Quiz 09.00 EVideopix 2, verzoekvideo's met Simon Potter en Martin Buchanan 10.00 EToon je kunst, talentenjacht in Rotterdam 11.00 EChart attack, overzicht van de Music Box top 40 (herh.) 12.00 ERox Box, tweetalig muziek programma vanuit België met Ray Cokes 13.00 ESound and vision (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.30 Ein Baby im Haus, speelfilm (herh.) 12.00 Umachau 12.10 Aspekte 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie (7). informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Griekenland, 12.40 Spanje, 13.20 Joegoslavië) BBC 1 07.45 Open University 09.30 Saturday picture show 11.55 Grandstand, sportprogramma met o.a. Cricket (Engeland - India, testmatch). Internationa le Golfkampioenschappen in Wentworth en Paarderaces te Haydock park SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Snoot de zeehond en Crocker de kroko dil. Met o.a. tekenfilms van 'Emily', 'He-man and the Mas ters of the Universe'. 'Inspec tor Gadget' en 'The care be ars' 10.45 Tha Elephant Boy, kinderserie. Afl.: Place of Honour 12.00 EPat Sharp Show 12.45 EJump, met Tony Blackburn (herh.) ÏTV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 Gat frash 12.30 Terrahawks, kinderserie 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsia 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Koinonia in concert. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh. wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 TROS: De Nederlandstalige top tien. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Bachcantates. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 17.46 De Nederlandse Antillen. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 EO: België totaal. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turkse migran ten. 20.03 Imago. Informatief programma voor jongeren. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 19.00 Nieuws. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek voor het slapen gaan. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2 19.45 Zelden gehoord. 1. Strijktrio (William Alwyn). 2. Tre canzo- nette Italiane (Ernst Theodor, Amadeus Hoffmann. 3. Ciacco- na di davide voor altviool en piano (Riccardo Mali-Piero). 20.30 Herdenkingsconcert Marcel Duprè (1886-1971). 22.05 Kamermuziek- 23.00 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10)03 Popsjop. 12.03 Los Vast Amerika Specials. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportie». 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 4. 09.45 Werken aan werk. Afl.: 3. 10.00 Taal van Alledag. Les 6 (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12.20 EO... in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultufeel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest 13.15 BRT-1-produkties. 14.03 BRT-produkties en fragmenten uit concerten. 15.03 Grüsse aus Wien (deel 1). BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 1. Adagio en rondo voor 2 klarinetten (Carl Maria von Weber). 2. Arie variété voor fluitsolo, uit de 2e bundel ..Nele' Elisabetta" (Sa- verio Mercadante). 3. Sinfonia in D (Jan Vaclav Vorisek). 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Sonate 2 in G voor harp (Francois Adrien Boieldieu). 2. Concer tante Symfonie nr. 3 in G voor 2 fluiten en strijkers (Giuseppe Cambini). 3. Sonate in C. KV 403 voor viool en piano (Wolf gang Amadeus Mozart). 10.00 Wolf Biermann - 2. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Symfonie nr. 1 in C (Mili Ba- lakirev). 2. Vier stukken voor orkest, opus 12 (Bela Bartok). 3. „Dromen". Prelude voor or kest (Alexander Skrjabin. 12.15 Koormuziek. 13.15 BRT-keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21