feestende Oostenrijkers jedreigen basketballers TOTO-HOOFDPRIJS STERK VERHOOGD. aximale score van damtrio Oegstgeest verrast RCL a Silva aar tzege 51 Giro Krachtsportbond betrapt veertien dopingovertreders >RT CcidócSomunt WOENSDAG 21 MEI 1986PAGINA7 ;ENBURG Het Ne- damtrio heeft in de ronde van de dam- piade in Valkenburg als van de twaalf deelne- e landen de maximale behaald. Tegen het Bra ise team had het trio Van der Wal en Sij- s echter wel bijna vier odig om tot de zege van komen. De Sovjet-Unie tegen de tweemans van de Verenigde Staten n moeizame winst van 5- sraël versloeg Polen met dezelfde cijfers. België (tegen Italië) en Ivoorkust (tegen Joe goslavië) lieten een zege van 4-2 aantekenen en Frankrijk- Suriname eindigde onbeslist. De eerste Olympiade voor de dammers, precies honderd jaar na het eerste internationale damtoernooi te Amiens, begon met een grote teleurstelling voor de organisatie in Valken burg, die gerekend had op een deelnemersveld van veertien landen. De Malinese spelers lieten weten, dat ze in Brussel vastzaten vanwege de treinsta king en van Senegal werd taal noch teken vernomen. Juist naar deze twee Afrikaanse landen was met grote belang stelling uitgezien. Niet alleen vanwege het feit dat beide teams een internationale grootmeester telden, maar te zamen telden beide teams drie van de vier Afrikanen die zich hebben geplaatst voor het we reldkampioenschap, dat in no vember in Groningen wordt gehouden. De Afrikaanse inbreng in deze Olympiade blijft daardoor be perkt tot het team van Ivoor kust, waarin Kouame als WK- speler ook de koppositie in neemt. Maar of dit team de twee uitgesproken favorieten (Nederland en de Sovjet-Unie) echt kan bedreigen, is in deze openingsronde nog niet duide lijk gebleven. De zege van 4-2, die de Afrikanen behaalden op Joegoslavië, was niet impone rend, al boekte Kouame een gedegen overwinning op de Joegoslavische kampioen Rejc. ADO consolideert honkbalpositie DEN HAAG De honkballers van ADO hebben hun vierde plaats in de hoofdklasse gisteravond geconsolideerd. De Hage naars versloegen in een competitieduel Pioniers met 8-1 en kun nen daarmee met enig vertrouwen het thuisduel van vanavond met Kok Neptunus (19.00 uur) tegemoet zien. ADO nam al direct in het begin van de wedstrijd een royale marge door in de tweede innings vijf runs te scoren. Opvallend daarbij was dat Lau Halkema drie punten voor zijn rekening nam. Van Rest en Kovacs sloegen de overige runs binnen. ADO had weinig moeite met het werpen van Van der Voort en Ron- nenbergh, die samen maar liefst dertien vrije lopen moesten toe staan. Daardoor kwam ADO gemakkelijk op de honken en in scoringspositie. Aan het totaal van vijf runs voegden de Hage naars in de derde slagbeurt twee en in de vierde een run toe, waarna het acht innings durende duel ietwat doodbloedde. Raymond Bronsgeest speelde voor ADO een prima wedstrijd met de cijfers 6-2-6-1 en de opponenten scoorden 3-13-8-0. Ko vacs met 0.667 en Van Rest en Van der Lande met beiden 0.500 waren de beste slagmensen van ADO gisteravond. Sportprijsvragen DEN HAAG De resul taten van de sportprijsvra gen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 20: eerste prijs: geen winnaar, tweede: 3 x f. 100.000,--, derde: 74 x f. 3394,30, vierde: 4070 x f. 61,70, vijfde: 65.046 x f 5,--. Cijferspel: eerste prijs 1 x f. 100.000,--, tweede: 1 x 10.000,--. Toto 20: eerste prijs: geen winnaar, tweede: 37 x f. 386,20, derde: 461 x f. 77,50. Toto-Gelijk 20: eerste prijs 1 x f. 13.469,90 tweede: 2 x f. 228,60, derde: 22 x f. 103,90, vierde: 527 x f. 6,90. Schaakcomputer klopt Van der Vliet DEN HAAG Fide-meester Fred van der Vliet heeft zich gisteren in het Aegon-schaak- toemooi „Mensen tegen com puters" lelijk laten verrassen. Zijn nonchalante spel werd door „Nona" genadeloos afge straft. De kampioen van vorig jaar, Martin Voorn, liet zich eveneens inpakken door de schaakcomputer. Hij gaf een stuk weg tegen wereldkam pioen Mephisto Amsterdam en kwam er niet meer aan te pas. De voormalige vrouwenkam pioen van Nederland, Ada van der Giessen, moest ook buigen voor het computergeweld* Zon- r vechtlust is het Ne- basketbalteam ïn haar beter dan een idale vertegenwoordi- uit de C-categorie. jt bleek gisteren in het pi tegen Oostenrijk, de Suiting van de groeps- (dstrijden in het Euro- te kampioenschap voor |anden. In de broeieri- lArena-hal in Antwer- hield Ronald Schilp jjderland ternauwer- pd op de been: 74-73 Hl). 27-jarige forward van Helder scoorde niet al- i 24 punten, maar was bereid defensief veel vuil k op te knappen. En daar den zijn ploegmakkers absoluut geen trek in. Zij gin gen van de veronderstelling uit, dat de Oostenrijkers geen stap teveel zouden doen na de nachtelijke uitstapjes op de voorgaande speeldagen. En kwamen tot hun schrik bijna bedrogen uit. Vreemd was de gedachten- gang van de Nederlandse spelers niet. Na de afstraffing in het openingsduel tegen België geloofden de Oosten rijkers het wel. Ze beschouw den de rest van het toernooi als een betaalde vakantie. Lieten de dagelijkse trainin gen schieten en vermaakten zich opperbest in Antwerpen. Terugkeer naar de C-catego rie was immers voor de pro movendus onafwendbaar. Tegen deze tegenstander was de Nederlandse ploeg niet te motiveren. Ook niet omdat de uitslag van generlei be lang was. Nederland had de eindronde al bereikt in gezel schap van Bulgarije, Finland en Roemenië, zodat het duel tegen Oostenrijk geen enkele waarde had. Desondanks wil de coach Heger winnen om de tweede plaats in de groep veilig te stellen en Oostenrijk bleek van zins van zijn laat ste optreden iets moois ma ken. De instellingen van beide teams botsten. Heger stuurde zijn sterkste formatie het veld in, maar de aanval miste systemtische opzet en op bouw, verdedigend was de vertoning zo beschamend, dat menigeen zich afvroeg wie er 's nachts op stap was geweest. De Oostenrijkse spe lers kregen onder de basket alle vrijheid en zetten de ge spierde rebounders in de na tionale ploeg herhaaldelijk voor schut. De getergde He ger wist er nauwelijks raad mee. Wisselde met de draai deur op hoogste snelheid, maar slaagde er niet in de apathie in de ploeg uit te bannen. Slechts door toedoen van Schilp en een korte ople ving van zijn ploegmakker van Noordkop, Marco de Waard, kwam Nederland op slag van rust gelijk (41-41). Agressief Na de pauze startte Neder land agressief. Maakte drie persoonlijke fouten binnen 22 seconden, scoorde niet en dommelde weer in. Heger schudde zijn spelers pas goed wakker, toen de Oostenrij kers uitgelopen waren naar 43-53. Vooral Hannes Haid, een speler die in geen enkel team zou misstaan, en spel verdeler Lucas Hajda hadden in die demarrage een groot aandeel. Een time-out van Heger luid de de ommekeer in. Ronald Schilp zette aan voor een reeks treffers, Henk Pieterse ging in de verdediging buffe len, Emill Hagens nam het secure verdelerswerk voor zijn rekening en Marco de Waard bracht de aansluiting tot stand met twee driepun ters. Tien minuten voor het einde kwam Nederland langszij (63-63). Van dat moment stel de Peter van Noort zich col legiaal tegenover Schilp op en leverde een evenredige bijdrage in de score. Zeven minuten voor tiju haakte Henk Pieterse af met vijf persoonlijke fouten. Rik Smits verving hem, maar de reus uit Eindhoven was niet vooruit te branden. In goed negentig seconden was hij er voor verantwoordelijk dat de voorsprong van 68-64 onge daan werd gemaakt en ijlings haalde Heger de langste spe ler van het toernooi, 2 meter 21 op zijn schoenen, naar de kant. Het in het wit geklede Oran je bleef in de slotfase bij de les en met andermaal vier punten voorsprong (74-70) ging de laatste minuut in. Moment van het duel Nederland-Oostenrijk, waarbij Peter van Noord (15) tracht te scoren. Door een driepunter bracht Hajda 38 seconden voor het einde de spanning terug (74- 73). Aanvoerder Hagens hield de resterende seconden de bal in de ploeg en de over winning vast, al had hij daar bij wel de hulp van de arbiter nodig die een doordringfout niet bestrafte. LEIDEN Oegstgeest heeft RCL verrassend uit het toer nooi om de afdelingsbeker ge wipt. De geelhemden wonnen met 1-0. LDWS beëindigde het bekeravontuur van DOSR. De Vlietploeg scoorde na rust driemaal: 0-3. Oegstgeest toonde al voor de rust haar gretigheid. De pupil len van Dick Boesveld creëer den enkele goede mogelijkhe den, maar Gé Perfors, Jan Zandbergen en Jan-Willem Pott Hofstede faalden in de af werking. Na de pauze domi neerde de Racing, die gedu rende een half uur tevergeefs druk uitoefende op het doel van Oegstgeest. De gastheer sloeg het laatste kwartier wel toe. Peter Hogewoning scoorde uit een scrimmage die was ontstaan na een vrije trap van broer Frank. Bart van der Weijden opende pal na de rust de score voor LDWS uit een strafschop. Cees de Roode had een dergelijke mogelijkheid in de eerste helft laten liggen. Dezelfde Van der Weijden drukte het Leidse overwicht op DOSR halverwe ge uit met een tweede treffer, waarmee de Veense weerstand was gebroken. Ger Nagtegeller bepaalde de eindstand kort" voor tijd op 0-3. *1 De Portugese prof- pnner Acacio da Silva de negende etappe van bnde van Italië gewon- jin de rit over 165 kilome- jjas de tweede plaats voor j|liaan Vandi. Zijn landge- uiovannetti werd derde, laliaan Giuseppe Saronni ld voor de vierde dag de eiders trui. van Vliet won de negen- live etappe. In de Ronde Italië is er elke dag een ende etappe" bij de 90e ;r. Dit is om het 90-ja- staan van de organise- [krant te vieren. De win- knjgt een miljoen lires, leer 1.700 gulden. Van 3 die een slechte eerste doormaakte, was er blij i„Als je niet in de finale jjjmeespelen, moet je wat Jjjs doen", zei hij. Maandag Sij zich onderweg uitge- S voor een premie in na-. ,/a ]Het bleek gisteren een 1/2 fmachine te zijn. Terwijl Saronni rustig in het zadel blijft zitten gaat kopman Van der Velde van Post moeizaam omhoog. DEN HAAG Tijdens wed strijden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Krachtsport Bond zijn in de tweede helft van het vorig jaar vier deelnemers betrapt op het gebruik van doping. Dat blijkt uit een evaluatierapport, dat de KNKB heeft gepubliceerd. Dit jaar zijn nog eens tien atle ten positief bevonden. Gecontroleerd werd bij dertien wedstrijden in het gewichthef fen, powerliften en worstelen in de periode van 1 juni tot 31 december van 1985. Bij de deelnemers werden 77 urine monsters afgenomen. Het on derzoek werd verricht door de Stichting Bergschot Centrum voor Onderzoek (BCO) te Bre da en de afdeling farmacologie van de Universiteit van Nij megen. Het evaluatierapport is opgesteld door Piet van der Kruk, de voorzitter van de KNKB. De verenigingen, die aan de wedstrijden deelnamen, waren tevoren op de hoogte gebracht van het onderzoek. Het onderzoek werd gefinan cierd door het ministerie van WVC, dat 25.000 gulden be schikbaar stelde. Drie bij de KNKB aangesloten atleten waren vorig jaar bij internatio nale wedstrijden op het ge bruik van doping betrapt. Ver volgens besloot de bond de be strijding krachtig ter hand te namen. De commissie bestrijding do- pinggebruik heeft de werk zaamheden dit jaar voortgezet nadat het ministerie een aan vullende subsidie van 7500 gulden verleende. Van der Kruk verklaart dat zijn bond de dopingproblematiek onder controle heeft. De KNKB wil de controles voortzetten, maar de financiële mogelijkheden daartoe ontbreken. Van der Kruk zegt zijn hoop te hebben gevestigdd op het Nederlands Centrum voor Dopingvraag- stukken (NeCeDo). „Hoewel het NeCoDO de daar voor in aanmerking komende bonden niet kan sudsidieren kan vermoedelijk wel bevor derd worden dat er controles worden uitgevoerd", zegt Van der Kruk. „Het zou jammer zijn als wij onze activiteiten zouden moeten staken of een zeer laag pitje zetten. Als de pakkkans sterk vermindert, zullen er toch weer zijn die het risico nemen en zich bedienen van verboden middelen. Onze enige kans ligt dan nog in het verrassingselement. Dus wel wedstrijden bezoeken maar niet overal monsters afnemen. Voor een goede en regelmatige controle dienen we te beschik ken over ongeveer dertig mille per jaar. De KNKB kan die onmogelijk fourneren". (ADVERTENTIE) Aan de hoofdprijs van de Toto wordt het aanstaande weekeinde een bedrag van f 21.439,26 toegevoegd. Dank zij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TQfc-J Alle motor- en autoraces in Wenen verboden WENEN De burgemeester van Wenen, Helmut Zilk, heeft alle wedstrijden met mo torvoertuigen in de hoofdstad en omgeving verboden. De maatregel is ter bescherming van het milieu. Zilk wilde het verbod nauwelijks toelichten. „Het is natuurlijk niet moge lijk om enerzijds voor elk gras halmpje te strijden en ander zijds met grote menigten auto races en dergelijke te onder steunen". In Wenen vonden, traditioneel zandbaan- en speedwayraces plaats. Sportwereld Voetbal De spelers van NEC weigeren massaal een nieuw contract te tekenen. Het bestuur van de Nijmeegse ere divisieclub heeft hen een aan bieding gedaan, die in sommi ge gevallen de helft lager is dan het huidige contract. Voetbal De voetbalvereni ging GVVV uit Veenendaal heeft bij monde van voorzitter Budding zijn excuses aangebo den aan IJsselmeervogels' en trainer Tonnie Pronk. De club uit Veenendaal had in een programmablad een vergelij king gemaakt tussen Khadaffi en Pronk. moeder is in België ge- maar haar vader oorspronkelijk uit ndaal. Bij toeval trouw- later met iemand die uit [favenhage kwam. Praten Holland altijd over Den Ik vermoedde altijd al 's-Gravenhage en Den ,oglg dicht bij elkaar lagen, n ir ik heb dus nooit gewe- n, (dat het twee verschillende voor een en dezelfde ns' waren. Ik heb mij eerlijk d#gd ook nooit Nederlander ie peld. Mijn vader, die zelfs verplaatsingen van mijn ricfis meemaakt om mij te >n kan niet begrijpen dat kojWilhelmus mij niets doet. Wijvindt het volkslied nog al- oljieen belevenis. De enige as«r om de Hollandse natio- ;Sj|teit te behouden, was dat wflan geen legerdienst hoef- pte doen. Je wint daarmee jaar van je leven", etbalin ter national Boers in het Alge meen Dagblad) jl het begin ergerde ik me J aan die Boris Becker. Dat gehuil rond die jongen. Maar ja, ik zag laatst een interview van mezelf terug uit 1964, ik was toen 19-20 jaar. Jan Cot- taar interviewde me voor Sport in Bééld. Nou, als je na gaat hoe onnozel je zelf was op die leeftijd. Daarmee ver geleken is die Becker een leu kerd hoor. En hij moet nog vrij slim zijn ook, dat zeggen ze toch van topsporters? Die zijn slim. En die Duitsers? Ach, je wordt gek van dat tennis op tv. Dat is saai. Ze zijn wat doorgeslagen, maar het is natuurlijk ook wat als zo'n Becker Wimbledon wint. Altijd dat voetbal is ook niet alles. En de centen komen er heus uit hoor, van al die tv- uitzendingen. Dat is gewoon handel. Ik kijk niet veel. Het is me te saai. Hoe ze zo'n bal de lucht in gooien bij een se- vice. Het duurt uren voor zo'n bal geslagen is. En dan dat ge zucht. Nee, tennis is het niet voor mij, maar wat Becker betreft draai ik bij". (Columnist Jan Mulder in Sport International) „We zijn wél bezig met pres teren, hè. We hollen niet zo maar met z'n allen achter een bal aan, daar is de training ook niet op gericht. Presteren, daar gaat het om. Maar na de wedstrijd is alles vergeven en vergeten. Ik maakt dit zo vaak mee. Beuken, beuken, beuken, maar na de wedstrijd handjes schudden. In de Randstad is dat normaal. En Louis van Gaal: „Misschien wel speler/trainer", ik begrijp het ook wel waar het vandaan komt, want ze zien elke week bij Studio Sport niks anders. Nee, daar heb ik geen enkele moeite mee. Het was hard, maar er was verder niks aan de hand. Ik heb na afloop nog met de scheidsrechter gepraat en die heb ik ook kunnen overtui gen, want hij haalde alle na men die hij had opgeschreven van het formulier". (Jeugdtrainer Ruud Warns van de Haagse voetbalclub RAVA in Elf) Alles was gericht op de cur sus. Het tekenen van mijn af lopende contract bij Sparta, ik zou speciaal stoppen om die cursus te kunnen volgen. Goed, ik voldoe niet aan alle voorwaarden, ik heb nog geen ervaring als trainer. En ik heb al een baan. Maar ik wil beslist verder in het betaalde voetbal, als trainer. En ik heb toch enige ervaring als speler. Nee, ik zeg niks over de jon gens die wel zijn toegelaten, dat vind ik te persoonlijk. Ik had dit niet verwacht, en dan word ik ook nog de dérde re serve. Eigenlijk word ik ge straft voor het feit dat ik zo lang heb doorgevoetbald. Nee, ik weet nog niet wat ik nu ga doen. In principe kan ik nog wel één jaartje doorvoetbal len. Misschien kan ik wel er gens als speler/trainer te recht. Die combinatie is Ken ny Dalglish ook aardig ge lukt". (Voetballer Louis van Gaal van Sparta in Voetbal In ternational) „Elke Belgische voetballer gaat na een wedstrijd een pin tje drinken, maar 't verschil is dat wij dat hier samen met de supporters doen. Met het risi co dat jaloerse mensen dan verhaaltjes de lucht insturen. Typisch Waregem, een kleine gemeenschap waar de mensen gemoedelijk met mekaar om gaan, maar als iemand wat publiciteit krijgt, wekt dat snel afgunst op. Daarvan heb ik nogal wat last gehad dit jaar. Ik heb onder meer twee dancings kapotgeslagen, heb verscheidene auto's in de prak gereden en ik was elke dag poepeloere zat. En dat terwijl ik enkel op oudejaars avond serieus ben doorgezakt. Maar dat was dan wel serieus, dat wil ik graag toegeven". (Belgisch voetbalinterna tional Filip Desmet in Voet bal Magazine) lans Kraay: „Alsof Den Briel bevrijd is". „Ik ben wel blij voor PSV. Wat zou er gelachen zijn als het weer mislukt was. Aan het begin van het seizoen was er niet één Nederlandse coach die PSV als kampioen tipte. In de media werd wel ge schreven dat we met dit team op onze kousevoeten kam pioen zouden moeten worden. En als ze dat dan hadden op geschreven, holden ze haastig naar de kerk en staken ze een kaars aan in de hoop dat het niet zou gebeuren. De opluch ting in Eindhoven is inder daad heel groot. Alsof Den Briel bevrijd is. Logisch, want PSV zou anders de risee van de Nederlandse voetbalwereld geworden zijn. Dat komt na tuurlijk omdat de multi-natio nal Philips achter de ploeg staat. Word je bij voorbeeld door Bata gesponsord, dan heb je het wat dat betreft heel wat gemakkelijker". (Technisch directeur Hans Kraay van PSV in de Haag- sche Courant) BASKETBAL EK B-landen in België Groep A: Nederland-Oostenrijk 74-73 (41-41). Oostenrijk degradeert naar de C-ca tegorie. Scores: Nederland: Boers 1, Schilp 24, De Waard 13, Hagens 2, Ebêltjes 4, Pieterse 10, Van de Lagemaat 2, Van Helfteren 2, Heydeman 3, Van Noord 13 Bulgarije-Finland 86-82 (36-38), Roe- menie-Belgie 95-75 (50-43). Groep B: Israel-IJsland 93-64 (41-31), Turkije-Zweden 54-52 (29-18), Polen- Hongarije 72-46 (40-31). Nederland, Bulgarije, Roemenie, Fin land in A-poule. DAMMEN Olympiade in Valkenburg Eerste ronde: Israel - Polen 5-1; Gal- terin-Dolaka 2-0, Schwarzman-Miksa 1-1, Li Son-Martko 2-0. Italië - België 2-4; Laporta-Conard 1- 1, Simonelli-Oscar Verpoest 1-1, Af- facati-Verschueren 0-2. Nederland - Brazilië 6-0; Clerc-De Teixeira 2-0, Van der Wal-Ortiz 2-0, Sijbrands-Pinho 2-0. Frankrijk - Suriname 3-3; Issalène- Autar 0-2, Biagianti-Roethof 1-1, Maggiore-Chitani 2-0. Sovjet-Unie - Verenigde Staten 5-1; Gantwarg-Kaplan 2-0, Baljakin-Birn- man 1-1, Mitsjanski reglementair 2-0. Joegoslavië - Ivoorkust 2-4; Rejc- Kouame 0-2, Petrisevic-Memel Me- less 1-1, Lepsic-Niamke 1-1. WIELRENNEN Ronde van Italië Negende etappe: 1. Da Silva (Por), 165 km van Avezzano naar Rieti in 4 uur 48 minuten en 8 seconden, met tijdsvergoeding 4.47.48, 2. Vandi (Ita) 4.48.08, met tijdsvergoeding 4.47.53, 3. Giovannetti (Ita) 4.48.08, met tijds vergoeding 4.47.58, 4. Lemond (VSt) 4.49.41, met tijdsvergoeding 4.49.36, 5. Ghirotto (Ita) 4.49.41, 6. van der Vel de (Ned), 7. Colage (Ita), 8. Vitali (Ita), 9. Moser (Ita), 10. Salvador (Ita), 20. Kuiper, zelfde tijd als Ghirotto, 87. Verhoeven 4.58.15, 93. Habets z.t., 96. Van Houwelingen 5.02.31, 97. Lubberding, 98. Breukink zelfde tijd als Van Houwelingen, 103. Van der Poel 5.09.30, 114. Jakobs 5.10.19, 119 Lammerts, 120. Van Vliet, 138. Van Poppel, 148. Van Meer zelfde tijd als Jakobs. Algemeen klassement: 1. Saronni (Ita) 42 uur 17 minuten en 58 secon den, 2. Baronchelli (Ita) op 8 secon den, 3. Giupponi (Ita) op 1 minuut en 3 seconden, 4. Da Silva (Por) op 1.27, 5. Luciano Loro (Ita) zelfde tijd, 6. Vandi (Ita) op 1.48, 7. Moser (Ita) op 1.50, 8. Rüttimann (Zwi) op 1.58, 9. Visentini (Ita) op 1.59, 10. Giovannet ti (Ita) op 2.06, 20. Van der Velde op 4.45, 26. Kuiper op 5.54, 89. Habets op 34.57, 96. Lammerts op 40.21 Clasico RCN Tweede etappe (allen Columbianen): 1. Luis Herrera 160,5 km in 4.04.36; 2. Heriberto Uran op 0.01; 3. Reynel Montoya op 0.54; 4. Alvara Lozano op 0.55; 5. Alberto Camargo op 0.56 Klassement: 1. Herrera 7.39.35; 2. Uran op 0.53; 3. Camargo op 1.35; 4. Palacio op 1.37; 5. Montoya op 1.50; 6. Corredor op 1.55. V red es koers Dertiende etappe: 1. Ludwig (Odl), 152 km van Karlovy Vary naar Pil- sen in 3 uur 28 minuten en 8 secon den, met tijdsvergoeding 3.27.58, 2. Poeinikov (Sov) 3.28 02, 3. Novosad (Tsj) 3 28.05, 4. Romanov (Sov) 3.28.08, 5. Oeslamin (Sov) zelfde tijd als Romanov. Algemeen klassement: -1. Ludwig 43 uur 10 minuten en 5 seconden; 2. Poeinikov op 4 seconden; 3. Klimov (Sov) op 1,08; 4. Saitov (Sov) op 1,11; 5. Oeslamin op 1,16 PAARDESPÓRT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Alexandra Wind (W.C.M. van Kip- persluis) 2.45,1 - 1.22,6, 2. Aaltje Uit huizen, 3. Aqua Oostwijck. Toto: win nend f. 4,70, plaats f. 2,10, f. 1,50, f. 2,30, koppel f. 4,20, trio f. 242,10. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Adrienne (W.J.J. Swart) 2.43,8 - 1.21.9, 2. Alfa Maid, 3. Astrid Uithui zen. Toto: winnend f. 3,50, plaats f. 1,80, f. 4,50, f. 2,40, koppel f. 41,50, trio f 311.10 DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Aaron Buitenzorg (J. Bek- ker) 2.42,4 - 1.21,2, 2. Anne Shoeing, 3. Zingaro Hanover. Toto: winnend f: KOERS, 2440 meter: 1. Abrogan Veha (A.W. Bosscha) 3.13,1 - 1.19,2, 2. Yankee Domstad, 3. Zeus van Ech ten. Toto: winnend f. 1,60, plaats f. 1,70, f. 2,20, f. 1,20, koppel f. 14.00. trio f. 62,10. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. Ysine Helium (A. de Wre de) 2.05,5 - 1.18,0, 2. Amerie Uithui zen, 3. Zorro Blaricum. Niet gestart: Zipper Spencer. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,40, f. 1,30, f 2.20. plaats f. 4,80, trio f. 66,30. ZESDE KOERS, 2440 meter: 1. Zodijan (A.H. Suykerbuyk) 3.17,3 - 1.20,9, 2. Zeppe lin S, 3. Yvo Ann. Niet gestart Ys- brand C en AU or Nothing. Toto: winnend f. 2,90, plaats f. 1,50, f. 1,80, f. 1,70, koppel f. 4,80, trio f. 49.20. ZE VENDE KOERS, 2000 meter. 1. Ydeltuit K (A.J. MoUema) 2.37.6 - 1.18,8, 2. Zinous, 3. Zworthy Dean. Toto: winnend f. 3,80, .plaats f. 1,70, f. 1,50, f. 1,40, koppel f. 7,30, trio f. 68,10. ACHTSTE KOERS. 1609 me ter: 1. Wieneke K (W.C. Strooper) 2.06,6 - 1.18,7, 2. Yros OdUia, 3. Yo- han Hanover. Toto: winnend f. 1,90, plaats f. 1,60, f. 2,20, f. 2,80, koppel f. 6,10, trio f. 37,80. NEGENDE KOERS. 2900 meter. -1. WeUino Ter- raise (T. Smeding; 3.47,8 - 1.18,6, 2. Ydeltuit B, 3. Vasco Buitenzorg. Toto: winnend f. 1,80, plaats f. 1,30, f. 2.60, f. 9,90, koppel f. 9,10, trio f. 105.50. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. War Glory (J. de Leeuw jr) 2.35,0 - 1.17,5, 2. Wehnes Dream, 3. Walter Neyen- rode. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,40, f. 3,20, f. 7,00, koppel f. 25,40, trio f. 202,70. ELFDE KOERS. 2000 meter 1. Zeus Buitenzorg (M. Ver- gay) 2.36,9 - 1.18,5, 2. Yanneke Sun, 3. Zanko Aldorp. Niet gestart: Ype Antole. Toto: winnend f. 2,80, plaats f. 1,10, f. 1,50, f. 1,20, koppel f. 15,50, trio f 51,80. De totale omzet van de totalisator was f. 207.406,-. VOETBAL Reserve divisie C: PSV-Roda JC 1-1. Reserve divisie A: Den Haag-Excel- sior 4-2, DS - Volendam 0-1, AZ - Sparta 1-2, Feyenoord-Telstar 1-1

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7