Rantsoenering drinkwater n Hillegom en Lisse ra JURY KEEK NAUWELIJKS NAAR INHOUD VAN PROGRAMMA f DEN OMGEVING Lintje bij Sikkens Sassenheimer Jeroen Pluimers (17) een wat teleurgestelde whizz kid Orgelconcerten De Alphense organist Simon Stelling houdt donderdag avond vanaf 20.15 uur een concert op het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lis- se. Op 12 juni is het de beurt van Piet v.d. Steen uit Gel- dermalsen om op dit kerkor gel te spelen. Op 17 juli volgt Michelle Leclercq uit Parijs, 7 augustus door Anth. Door- nheim uit Rijnsburg, 11 sep tember door Joh. Akerboom, vaste organist van de St. Agathakerk en. tenslotte door Nico de Raad uit Katwijk op 16 oktober. Burgeravond Het gemeentebestuur van Zoeterwoude houdt donder dag een burgeravond in het gemeentehuis aan de Noord- buurtseweg. Alle nieuwe in woners van de gemeente zijn welkom. Burgemeester Hou- dijk en de wethouders Van der Heijden en Graniewski zullen iets vertellen over de huidige toekomstige ontwik kelingen in de gemeente op allerlei gebied. De bezoekers kunnen vervolgens vragen stellen. De bijeenkomst be gint om acht uur. Pa tiën ten vereniging In de vergaderruimte van de Gereformeerde Kerk in Val kenburg wordt donderdag avond vanaf 20.00 uur een informatieve bijeenkomst ge houden om de oprichting van een regionale afdeling van de Nederlandse Patiënten Vere niging voor te bereiden. De NVP-vergadering is met name bestemd voor mensen die plaats willen nemen in een commissie die B en W adviseert over de huisartsen die zich in gemeenten mogen vestigen. Kleding In Lisse wordt vrijdag een kleding-inzamel-actie voor Polen gehouden. De kleding mag oud zijn, maar dient wel in goede staat te zijn. Daar naast zijn allerlei andere za ken zoals babyvoedsel en niet bederfelijke artikelen wel kom. Vrijdag gaat het actie comité de deuren in Lisse langs. Mensen die voor dat doel kleding hebben, wordt verzocht om dat op het trot toir te zetten en de folder die binnenkort door de brieven bus zal glijden daaraan te verbinden. Ook kan men contact opnemen met het ac tiecomité via nummer 02521- 12119, waarna ervoor gezorgd zal worden dat de ter be schikking staande zaken worden opgehaald. Prijsuitreiking De prijsuitreikings-avond van het Bloemencorso van de Bollenstreek wordt vrijdag gehouden. De voorzitter van de Keukenhof, A. J. Berends zal de certificaten overhandi gen. Een en ander vindt plaats in De Oude Tol aan de Hoofdstraat te Sassenheim en begint om 20.00 uur. Concert Het muziekgenootschap „Pro Organo et Musica" houdt vrijdagavond in de Dorps kerk van Katwijk een con cert met een strijkorkest. Dit ensemble bestaat uit leden van het Residentie-Orkest met medewerking van Jan v.d. Linden, cembalo. Uitge voerd worden o.a. het „Con certo in A-gr." en het „Bran- denburgse Concert no. 5", beide van Joh. Seb. Bach. Aanvang 20.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt 6,50. Soli Deo Gloria De Christelijke Zang- en Ora torium vereniging Soli Deo Gloria uit Noordwijk geeft vrijdag in de Hervorm de Kerk aan de Hoofdstraat haar jaarlijkse uitvoering, aanvang 20.15 uur. Het pro gramma vermeldt werken van Vivaldi (Gloria en Mag nificat), het Magnificat van Durante, en Su Le Sponde Del Tebro van de componist Scarlatti. Medewerking ver lenen Tannie Willemsteyn, sopraan; Yvonne Benschop, alt; Marieke Palmboom, con tinuo en het Nationaal Sym fonie Orkest. Het geheel staat onder leiding van dirigent Hendrik Jan Lindhout. Mendelssohn Trio Het Mendelssohn Trio en violiste Isabelle van Keulen treden vrijdag op in het Groene Kerkje in Oegst- geest. Op het programma staan werken van Ravel en Fauré. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 10 gulden, voor leden van K&O f 8,50 en voor CJP/P65-hou- ders 7 gulden. Karina De zangeres Karina treedt vrijdag op in de Hillegomse Bar Dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein 11. De stem en stijl van deze zangeres wordt wel vergele ken met die van Jennifer Rush. Tot nu toe heeft Kari na drie singles uitgebracht. Aanvang is 21.00 uur. EcidócComont WOENSDAG 21 MEI 1986PAGINA 13 terdammers roven in Langstraat SENAAR Een sportzaak in de Langstraat was f acht het doelwit van drie Rotterdamse dieven. De lte betrapte de dieven eigenlijk bij toeval, as een alarm afgegaan bij Astra bioscoop in de straat. Dit alarm was loos maar toen men kwam 'j n trof men twee inbrekers in de nabijgelegen :aak aan. Op het plein aan het eind van de straat r de vluchtauto geparkeerd. Zowel in de auto als bij jortzaak stonden zakken met gestolen kleding De chauffeur van de auto had inmiddels de be renomen. Hij werd vanmorgen rond vier uur op de /Aangetroffen op de Waalsdorperweg. De politie is ek naar getuigen van een beroving in een platen- 'in de Langstraat. Deze beroving met geweld werd „apen zaterdag om 15.00 uur gepleegd. Twee man- twee vrouwen, sprekend met een plat Haags ac- sloegen de verkoper van de platenzaak het zie- uuis in en verdwenen met enkele tientallen elpees, voorbijganger noteerde het kenteken van hun De politie vraagt deze getuige alsnog contact op te Cel en boete wegens incest DEN HAAG/OEGSTGEEST Een 50-jarige man uit Oegstgeest is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. Bovendien kreeg hij een geldboete van 2500 gul den. De man had zijn nu 20-ja- rige dochter enkele jaren sexueel misbruikt. Volgens de Oegstgeestenaar was dat een gevolg van zijn huwelijkspro blemen. De dochter heeft ern stige psychische moeilijkheden gekregen door de incest. Celstraf voor Noordwijkse brandstichter DEN HAAG/NOORDWIJK Een 35- jarige inwoner van Noordwijk is giste ren door de Haagse rechtbank veroor deeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De Noordwijker had op 9 februari van dit jaar een woning aan de Oude Zee weg in zijn woonplaats in brand gesto ken. Hij deed dat uit een soort wraak, nadat hij in psychische nood was ge raakt omdat hij zijn baan en vriendin was kwijt geraakt. Een 22-jarige over buurman, die hielp bij de brandstich ting, werd veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan vier voorwaarde lijk. De officier van justitie eiste twee weken geleden dezelfde straffen. Gevangenisstraf voor kluiskrakers DEN HAAG/RIJNSBURG Een 27- jarige Rijnsburger is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot 21 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Rijnsburger had sa men met drie andere verdachten een serie brandkastkraken gepleegd. Een 25-jarige plaatsgenoot werd wegens zijn aandeel veroordeeld tot zeven maan den gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. De andere twee ver dachten moeten nog voorkomen. De brandkastkrakers sloegen toe in onder meer Sassenheim, Rijnsburg, Valken burg en Noordwijk. De officier van jus titie had twee weken geleden respectie velijk 24 en 7 maanden geëist. Wassenaar pakt gevaarlijke kruispunten aan WASSENAAR De kruispunten Hof- campweg/Starrenburglaan/Groenveltlaan worden binnenkort onder het mes geno men. Het gaat om kruispunten met zeer hoge ongevalscijfers, die volgens de ge meente dringend aan reconstructie toe zijn. De raadscommissie algemene zaken ging hier gisteren mee akkoord, al wilde het Wassenaarse CDA liever eerst een totaal plan voor de verkeersprobleem. „Alleen dan kunnen we overzien wat we aan het doen zijn", aldus CDA-raadslid H. Schelhaas. Overigens willen ook VVD, D66 en PvdA zo'n totaalplan, en is de komst daarvan door burgemeester P.H. Schoute inmiddels toezegd. Het kruispunt Lange Kerkdam/van Olde- barneveldtweg kreeg gisteravond ook de nodige aandacht. Een voorstel voor stop lichten a raison van twee ton lag op tafel, terwijl de gemeenteraad in een eerder sta dium een plan voor reconstructie (kosten 70 mille) goedkeurde. Het probleem zit op dit moment onder meer in de betaling, nu de rijksoverheid voor het komend jaar geen subsidies meer geeft. Raadsleden van VVD, CDA, D66 en PvdA verwezen het plan te rug naar het college van B en W, waar een nadere afweging zal worden gemaakt. Het kruispunt vormt de drukste doorgang van Wassenaar voor onder meer Duinrell en het strand. Burgemeester Schoute heeft gis teravond verkeerstellingen toegezegd op verzoek van de VVD-fractie. Ook met in- validenbonden zal overleg zijn, terwijl met omliggende buurten zal worden gesproken over sluipverkeer. Bejaarde vrouw verongelukt bij oversteken OEGSTGEEST De 68-jarige mevrouw A.C. Snieder uit Oegstgeest is gisteravond om kwart over tien bij het oversteken van de President Kennedylaan dodelijk verongelukt. De vrouw werd ter hoogte van de verzorgingsflat Haeswijk geschept door een auto, bestuurd door een 25-jarige man uit Voorhout. Volgens de politie heeft de Oegstgeestse de wagen door hevige regenval niet gezien. Het slachtoffer werd zwaar gewond naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht waar zij kort daarna over leed. den. Wel op voorwaarde dat hij zich te midden van het uni versitaire volk een beetje als student gedraagt. Een eigen computer op zijn slaapkamer in de ouderlijke woning aan de Sassenheimse Kagertuinen zou de zaken echter wel wat eenvoudiger maken. „Het gevaar bestaat dan wel dat je er niet meer achter vandaan komt", geeft hij toe, maar Jeroen heeft goe de hoop dat hij zich kan be heersen. Feit is wel dat hij zo langzamerhand geen genoegen meer neemt met een ding van een paar tientjes. „Het moet wel een flinke computer zijn", laat hij weten. Abonnement Hij had gehoopt om een aardi ge computer in de wacht te slepen bij de Micro Masters Holland computerwedstrijd, maar dat viel wat tegen. Meer dan een abonnement op het populair-wetenschappelijke tijdschrift Kijk zat er niet in. Vooraf gaf Jeroen zich een be hoorlijke kans om in de top te eindigen. Er waren slechts vijf deelnemers die zich van de modernere, meer veelzijdige taal Pascal bedienden. Boven dien, zijn programma mag er wezen, al zegt hij het zelf. Vrij probleemloos kwam hij dan ook de voorronden door. In de Ahoy-hallen liep het allemaal wat minder voorspoedig. Jeroens programma is er een tje van het educatieve soort, vooral bestemd voor scholen. Het heeft alles te maken met een andere hobby van hem, scheikunde. Dat wil hij ook gaan studeren, met informati ca als bijvak. Zijn programma behandelt de zogenaamde koolstofnomenclatuur. „Zeer gebruikersvriendelijk, het pro gramma legt zichzelf uit", prijst hij zijn geesteskind aan. De gebruiker kan zijn kennis van diverse scheikundige ver bindingen testen. Het pro gramma laat grafisch iedere keer een willekeurige verbin ding zien, waarna de gebrui ker de naam van de stof moet intypen. Hij krijgt drie kansen. Is het dan nog niet gelukt, dan geeft het programma de naam pr:.js. De door Jeroen ontworpen software viel echter niet in goede aarde bij de juryleden. Die vonden programma's met de nodige toeters en bellen volgens hem veel leuker. „Ze hadden maar een kwartier om je programma te bekijken, in clusief het onderling overleg. Ik denk dat ze maar een tien de van mijn hele programma hebben gezien. Inhoudelijk hebben ze het nauwelijks be oordeeld". Bovendien was 'het produkt van zijn denkwerk orgineel, ei! dat kon volgens Jeroen niet van elk deelnemend program ma gezegd worden. De pro gramma's die grafisch bezig waren of bijvoorbeeld met be hulp van het kinderspeelgoed Fisher-techniek een robot konden laten besturen, deden het goed. Jammer, aldus Je roen, want er was ook heel nuttige software. „Tegenover mij zat iemand die een boek houdkundig programma had ontworpen voor zijn vader, een agrariër. Dat zat heel goed in elkaar, maar kwam niet hoog op de eindlijst". Echter niet getreurd, meent In hel restaurant „de Potmolen" bij Sikkens BV, had gisteren de huldi ging en het af scheid plaats van de heer J. Keizer. Hij was 40 jaar aan het bedrijf verbon den. Keizer kreeg, de eremedaille in zilver behorende bij de Orde van Oran- je-Nassau. Wethou der mevrouw W. Maris (rechts) speldde hem de versierselen op. In 1964 begon de jubi laris in de afdeling cellulose, later werd dit de planning en tot slot was hij be- drijfscontroleur. Van zijn werkgever kreeg Keizer onder meer de Sikkens- speld met diamant. Eerste paal De Blinkerd LISSE De heren J.J. Slobbe en J. van der Meer hebben gisteren de eerste paal gesla gen voor de bouw van 42 wo ningwetwoningen in plan De Blinkerd. De huizen worden gebouw in opdracht van wo ningbouwvereniging Het Ge- zinsbelang staan. Het tweetal dat de eerste paal sloeg, is be stuurslid van deze vereniging. Beide zijn al 25 jaar lid van het bestuur van de woningbouw vereniging. Jeroen. Hij is overtuigd van de waarde van zijn programma en gaat binnenkort wat soft warebedrijven en educatieve uitgeverijen aanschrijven met de vraag of ze niet iets in zijn programma zien. „Het zou zonde zijn als het niet op de markt zou komen", vindt hij. Een goede prijs kan hij er ze ker voor krijgen. „Dat wordt wel een bedrag met vier nul len", schat hij voorzichtig. „Maar dan kunnen ze me ook een flinke computer bezor gen". PAUL VAN DER BIJL OOR KAPOTTE AANVOERLEIDING IN ZAND VOORT 'eorlichting hJer behoud uOnumenten h 't^TGEEST De ge- ;nfte Oegstgeest telt een vïgtal gebouwen die op ^Monumentenlijst staan, gingang van 1 januari idit jaar is een nieuwe ^febusidieregeling voor "Watie Monumenten in werking getreden, aanleiding daarvan gisteravond een voor- ■iigsavond gehouden in .Oegstgeester raadhuis [(ivoor men de eigenaren (de Oegstgeester monu- gn had uitgenodigd. louder A. Kohlbeck ging brig in op de mogelijk- die deze regeling De gemeentes krijgen te vertellen en vanwe- kèn bepaalde mate van mitralisatie zal het ge- litelijk beleid ten aanzien onumenten aanzienlijk aarde en inhoud win- •egstgeest heeft voor 10 in aan aanvragen voor 'e[iratie liggen zoals voor Koetshuis, Oud-Poel kasteel Endegeest en mde raadhuis. De aan- ;en konden tijdens een pauze kennis nemen in expositie van foto's egstgeester monumen- 'oorts werd er een uit- ,de video-film van Smit vertoond over iratie aan een oud itenhuis te Leiden. Een inwezigen vestigde de :ht op bijvoorbeeld een heienschappelijke regeling oneerdere gemeenten om 'lehoud van historische iwen te vergemakkelij- rmatiedagen vrouwen Het Arbeidsbureau Lisse tebuwen die enige jaren uit het iproces zijn geweest infor- over mogelijkheden om 'g^an de slag te gaan. Daartoe n9n op woensdag 28 mei en Ikjrdag 29 mei zogenaamde lidsbureau aan de Heere- atOp woensdag en donderdag ten terecht van 10.00 tot 16.00 donderdag bovendien van it 19.30. Er wordt voorlich- igeven over onder meer kor- >ussen, studiemogelijkheden, financiering, belastingen en nt^skeuzevoorlichting. Ver- ide instanties zullen aan de 'endagen meewerken. I XEGOM/ZAND- 3 ORT In het gebied het Gas- en Water- irzieningsbedrijf voor Bloembollenstreek ZB moet de komende ;en zuinig worden om- prongen met drinkwa- Het GWB in Hille- ii heeft dit geadvi- rd. Het betreft de ge- ente Hillegom en een >ot deel van Lisse. -Je waterleidingduinen (bij jTdvoort) van de gemeente isterdam is dinsdag een bindingsstuk los geschoten een grote aanvoerleiding. ireparatie zal enkele dagen en. Eerst moet een dam- pd worden geslagen rond yplek des onheils. Het ter- moet daarna via bronbe- ■)<Jing drooggemaakt wor- e^, voordat met de reparatie 1 worden begonnen. Een ite poging om de reparatie te voeren is vannacht mis ty. Volgens een woordvoer- ,n! van het watervoorzie- k^sbedrijf de heer Van der v*st betreft het een vrij in wikkelde reparatie. „Ver- dedelijk was vannacrft de irik te hoog om te slagen in vj herstel van de leidingen, preparatie heeft daarom in re geval vertraging opgelo- of van de tuin uit moeten stel len. Douchen mag slechts mondjesmaat en nog liever helemaaj niet gebeuren", al dus Van der Horst. Wanneer iedereen zich houdt aan de voorschriften, verwacht de woordvoerder dat er geen echt grote problemen ont staan. Het watervoorzieningsbedrijf heeft gisteren van df uur 's- ochtends tot negen uur avonds met geluidswagens door de straten gereden om een en ander bekend te ma ken. Intussen wordt gepro beerd een tijdelijke „omweg" te maken. Het GWB (15.000 aansluitingen) krijgt nu voor een deel drinkwater geleverd via de Leidsche drinkwater- maatschappij. „Deze omweg kan echter niet ongelimiteer de hoeveelheden water bevat ten. De drukverhoging mag niet ineens enorm oplopen", legt Van der Horst uit. Jeroen Pluimers temidden van floppy discs en computer uitdraai: „De jury keek meer naar het uiterlijk van de programma's dan naar de inhoud". Deze buis in Zandvoort is de oorzaak van de problemen met de watervoorziening in de bollen streek. Technici van het Gas- en Watervoorzieningbedrijf voor de Bloembollenstreek stelden zich gistermiddag van de situatie op de hoogte. In de praktijk betekent de met kraanwater om moeten drinkwater te gebruiken. Dat rantsoenering van het drink- gaan. „Wij hebben de mensen betekent dat de mensen hun water in de beide gemeenten aangeraden het kraanwater auto beter niet kunnen was- dat de gebruikers heel zuinig zo veel mogelijk alleen als sen, alsmede het besproeien Wanneer de reparatie vol tooid is, zullen de gebruikers nog drie a vier dagen extra gechloreerd water uit de kraan krijgen. Dit is nodig omdat nieuwe leidingen altijd eerst ontsmet moeten worden met het oog op eventuele bac teriën. Monsters moeten dan aantonen of het water geen verontreinigingen meer be vat. SASSENHEIM Leuk vond hij het zeker, die computer wedstrijd. Maar teleurgesteld was hij toch ook wel een beetje. Jeroen Pluimers (17) uit Sassen heim was één van de ruim honderd whizz kids die afgelopen vrijdag en za terdag meededen aan de finale van de nationale computerwedstrijd voor jeugdig talent. In de Ahoy-hallen in Rotterdam presenteerde Neer lands Hoop in geautomatiseerde tijden verbluffende staal tjes van doordachte pro grammatuur. Jeroen Plui mers belandde met zijn programma over koolstof nomenclatuur uiteindelijk in de middenmoot. „De jury keek meer naar het uiterlijk van de program ma's dan naar de inhoud" is zijn verklaring voor de wat tegenvallende klasse ring. Jeroen is sinds een jaar of drie aan de computer verslingerd. Het begon met een BASIC- programmeerbare rekenma chine van zijn vader. Optellen en aftrekken had hij allang onder de knie en hij begon de 'andere mogelijkheden van de electronische „zakjapanner" te ontdekken. Een programmaat je had hij vrij spoedig geschre ven. Opr zijn school, het Rijn lands Lyceum in Oegstgeest, dook hij achter een Apple- cömputer en de programma- taal BASIC bevatte vrij spoe dig weinig geheimen meer voor hem. Toen hij in de vier de klas van het VWO beland de, voegde hij Pascal toe aan zijn computervocabulaire door toedoen van een overbuurjon gen die informatica studeerde. Kortom, Jeroen is behoorlijk thuis in de wereld van de soft ware. Eén probleempje heeft hij echter nog mee te kampen: Jeroen heeft geen eigen com puter. Op zich geen ramp, want hij mag zijn kennis bot vieren op de apparatuur van het Centraal Reken Instituut van de Rijskuniversiteit Lei

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13