Kampong en HGC richting finale FC Den Haag voorkomt met moeite eerste nederlaag jortoptv Tips voor Duindigt uoetballerlei Lemond slaat toe in Giro Vanderlijde in finale Karel Smith winnaar gevaarlijke etappe >ORT CcitUeSourant ZATERDAG 17 MEI 1986 PAGINA 9 SETAALD VOETBAL IANDAAG ■erste divisie jVV-Heerenveen jac-rkc Vageningen-Telstar olendam-VIlesse eendam-DS'79 indhoven-RBC Helmond Sport-Emmen Cambuur-PEC Zwolle MAANDAG ■redlvisie ?oda JC-VW ;A Eagles-FC Groningen byenoord-PSV ■C Utrecht-AZ'67 taarlem-MW :C Den 6osch-Excelslor brtuna S-Sparta I|ax-FC Twente ierste divisie ieerenven-NAC )e Graafschap-SW C Den Haag-Cambuur immen-Willem II |BC-Helmond Sport )S'79-Eindhoven (itesse-Veendam elstar-Volendam IKC-Wageningen NDAAG derland 1, 18.25 uur Veronl- Sport. derland 2, 22.45 uur Studio irt. Island 1, 18.05 uur Sport- rnaal. Itsland 2. 21.45 uur De actue- portstudio. (Island 3 (WDF), 20.15 uur ort in het Westen, ropa TV, 21.10 uur Honkbal. Channel, 14.35 uur: IJshoc- RGEN derland 2, 19.25 uur Studio I. met EK hockey In Utrecht, itsland 1, 13.00 uur Tennis. Bn Westduitse dameskampl- ischappen. Island 1, 19.20 uur Sport- Itsland 1, 01.15 uur WK bok- tsland 3 (NDR), 13.00 uur mis. open Westduitse dames- ipioenschappen. itsland, 20.15 uur Sport III. itsland 3 (WDF), 19.00 uur: ort in het Westen. opa TV, 21.00 uur: Basket- >rt. derland 1, 19.00 uur. Studio Ierland 2, 17.45 uur Hockey, in Utrecht. Island 2, 13.00 uur. Tennis. Westduitse dameskampl- ischappen. Island 2, 18.00 uur. De sport- ortage. Island 2, 21.50 uur Journaal sport. Island 3 (NDR), 16.00 uur irdesport. concours hipplque sbaden. opa TV, 21.00 uur Voetbal. special. eybalbekers r VSC PVC/Blokkeer HAAG VSC 2 bij de ïs en PVC/Blokkeer 2 bij Beren hebben gisteravond {porthal Steenwijklaan be- Igelegd op de districts-vol- talbeker. Pe winnaars hebben zich veel inspanning moeten »osten om de trofee te be- itigen. VSC 2 had vijf sets g om Oikos te verslaan via ststanden 15-9, 15-9, 16-18, en 15-3. PVC/Blokkeer 2 GSC met 12-15, 15-11, 15-12 en 15-10. êx Blanchard ten Rocchigiani HAAG Alex Blan- i|d zal zijn Europese boksti- het halfzwaargewicht op lag 27 september in ikfort of West-Berlijn ver- jen tegen de Westduitser Rocchigiani. De Westduit- imotor Ebby Thust heeft een beursbieding van gulden, waarvan 60 pro voor de titelhouder, het van organisatie verkre- Francescoli voor vijftien miljoen naar Racing Paris MEXICO In het komende week einde vindt één van de grootste voetbaltransfers aller tijden plaats. In de Columbiaanse hoofdstad Bo gota wordt het contract getekend, waarbij Enzo Francescoli uit Uru guay van het Argentijnse River Plate overgaat naar Racing Paris. Met die transfer is naar verluidt een bedrag gemoeid van zes mil joen dollar (vijftien miljoen gul den). De 24-jarige centrumspits, die topscorer is in de Argentijnse com petitie, maakte vier jaar geleden zijn entree in het nationale elftal van Uruguay, waarvoor hij inmid dels 25 wedstrijden heeft gespeeld. WASSENAAR Drie rennen, waaronder de klassieke mer ries en hengstenproduktenrennen. en negen draverijen staan er morgen op het programma van de Wassenaarse baan Duin digt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips luiden: DUINDIGTPRIJS: Annemlek Morgan, Amzing Star en Zesta RENBAaTj CLINGENDAALPRIJS: Ototo. Aktora en Mebi. DUINHORSTPRIJS: Zappa Flight, All Star Ashton en Zebode. MERRIES PRODUKTENREN: Amother Moon. Miss Facette en Belmonda. W5-1: Annifine Mountan, Zilvermald en Zorba Ossewaard. W5-2: Zyca More Bluff, Zinga Last en Waterman. W5-3: Ylonka Pluto, Ythana en Waterman HENGSTEN PRODUKTENREN: Nasib Baik, Boxberger Apollo en Sir Delta. W5-4: Yerry Buitenzorg Wilton Star en Winston Jac. W5-5: Zvetlana Hanover, Zenith Nora erf Zozo Nevele. 80-jaar Duindigt-prijs: Ysvink K, Wil van de Lente en Veric Brach. DUINWIJCKPRIJS: Zucht Fortuna, Wat Nu en Yonkers. McEnroe toch op Wimbledon LONDEN John McEnroe doet mee aan het toernooi van Wim bledon. De naam van de Amerikaansê ten nisspeler staat op een lijst die de ATP giste ren in Londen publi ceerde. McEnroe heeft sinds de „Masters" in New York geen toernooi meer ge speeld. De wedstrijd pauze van meer dan drie maanden is in ver band gebracht met McEnroes op handen zijnde vaderschap. BORIS BECKER UITGESCHAKELD ROME Emilio Sanchez heeft gis teren voor een sensatie gezorgd in de kwartfinales van het Grand Prix- tennistoernooi in Rome. De Span jaard schakelde in anderhalf uur Bo ris Becker uit met 6-3, 6-4. Voor de 14.000 toeschouwers in het uitverkochte 'Foro Italico' was het duidelijk dat Sanchez beter was dan zijn twee jaar jongere opponent. De Spanjaard, dit jaar al winnaar in Nice en München, speelde een vrij wel foutloze partij. Becker sloeg wel iswaar Zes aces, maar maakte veel domme fouten. Ivan Lendl, 's werelds beste tennis ser van dit moment, bereikte de hal ve finale wel door een zege op de Fransman Henri Leconte; 6-4, 6-2. Yannick Noah plaatste zich als derde voor de halve finales van het Grand Prix-toernooi. De Fransman ver sloeg Diego Perez (Uruguay) met 7-6, 6-4. Als laatste bereikte Mats Wilander de halve finales. In een eenzijdige partij versloeg de als tweede op de lijst der favorieten staande Zweed de Tsjechoslo waak Libor Pimek: 6-1, 6- 2. Enkele uren na de uitschakeling in het enkelspel kreeg Boris Becker op nieuw een teleurstelling te verwer ken. Met zijn partner Slobodan Zo- vojinovic werd de Westduitser uit het dubbelspeltoernooi gegooid. Hans Gildemeister (Chili) en Andres Gomez (Ecuador) wonnen met 6-4, 6-4. NEGEN TREFFERS LISANNE LEJEUNE UTRECHT De twee Nederlandse hockeyclubs, die voor de Europa Cup strijden, mochten zich reeds gisteren zo zoetjes aan voor de finale klaar maken. Kampong bleek op de openingsdag van het toernooi in Utrecht met 3- 0 te sterk voor het zo ge vreesde Dynamo Alma Ata. En de dames van HGC, ach, die wisten vooraf eigenlijk al dat een plaats in de eindstrijd van maandag een zekerheid zou zijn. Het Franse Stade Francais kwam er in de eerste poule-wedstrijd in elk geval niet aan te pas: 13-0. Lisanne Lejeune stelde zich tijdens die wei nig serieuze gelegenheid in Utrecht bij voorbaat al zeker van de topscorer- sprijs door liefst negen keer raak te mikken. Het moet dus raar lopen in de Domstad als maandag geen sprake is van twee Nederland se finalisten. Kampong is er al bijna van verzekerd, omdat de sterkste tegenstander in de poule al op de eerste dag werd verslagen. Alma Ata, dat twee maal de Europa Cup verover de en vorig jaar derde werd, kwam tegen Kampong voor een verrassing te staan. De Utrechters, die na vijfmaal deelnemen nimmer de hoogste Europese clubprijs binnen sleepten, lieten zich tegen de fysiek sterke Russen niet in pakken. Vooral op het middenveld werd een veldslag ontwikkeld. De slimme Tom Van 't Hek was weer eens ijzersterk op dreef, maar ook Arno den Hartog speelde een gedegen partij. En als zich eens een Russische spits in de buurt van de grijze Rob Toft (de 36-jarige doelman stopt als Kampong de beker wint) waagde, waren in de defensie vooral laatste ver dediger René Klaassen en vleugelverdediger Bart van Kersbergen attent. Blunders Kampong kwam reeds voor de rust op een voorsprong toen Tom van 't Hek een strafbal benutte, na een (lichte) over treding van Mikhail Bukatin contra Rik Volkers. Na de pauze zou de Russische tegen strever wat meer druk gaan uitoefenen, maar precies ,op het goede moment zorgde Jac ques Brinkman na aangeven van Klaassen en blunders in de Russische defensie voor de tweede treffer. Volkers maak te er op de valreep tot vreugde van het overigens niet massaal opgekomen publiek (amper 1000 kijkers) 3-0 van. Het zit er dik in dat Kampong - vandaag tegenstander van Suboticanka en morgen gast heer voor Belfast - in de finale het Spaanse Atletic Terrassa ontmoet. De Spanjaarden ver sloegen gisteren in de andere poule het Belgische Uccle Sport met 5-1 en toonden vo rig jaar al aan over de nodige klasse te beschikken door het Haagse HCKZ - voor het eerst sinds negen jaar geen deelne mer - kansloos te laten in de eindstrijd. „Kampong", beschouwde Tom van 't Hek na, „heeft heel ge disciplineerd gespeeld. Tech nisch is het misschien niet al lemaal perfect, maar door minstens met z'n allen keihard te werken kun je ook wel aar dig hockey zien". En dan met een zucht: „We drinken nog even een cola'tje en dan gaan we vroeg naar bed. We lijken Lisanne Lejeune brengt HGC hier op een voorsprong van 12-0. wel beroepsvoetballers. Alleen met een beetje meer plezier". „Lang leve de lol" was het vooral voor de dames van HGC, die Lisanne Lejeune voor het eerst in haar loop baan vol doelpunten negen maal raak zagen schieten. Al voor de rust had de formatie van coach Frank Dikmoet een voorsprong van 10-0 opge bouwd. Die stand en de laatste drie treffers van Lejeune (ver dedigster in oranje) zeggen ei genlijk alles over de verhou dingen in het dameshockey. De Nederlandse vrouwen ste ken ver boven de rest uit, al leen het Russische Borispol, dat in de andere poule met 5-0 won van Leverkusen, zou een bedreiging kunnen vormen. Gisteren behoefde HGC in elk geval niet tot de bodem te gaan. Dikmoet wisselde in de rust het maximale aantal van drie speelsters. Hij gaf daar mee rust voor Sandra le Poole (zij stopt met hockey na het WK in augustus), Marieke van Doorn (zij kon haar doktersbul in Rotterdam ophalen) en doel vrouwe Yvonne Buter, die in de eerste 35 minuten niet eenmaal de bal aanraakte. „Ja, wat moet je hier nog over zeg gen", lachte Dikmoet maar wat, terwijl hij naar de ge zwollen buik van de zwangere Birgit Hahn (Westduits inter national) wees. HGC had te gen dit Franse ploegje onge twijfeld ook winst geboekt met bijvoorbeeld slechts zeven DENNIS MULKENS Van 't Hek 1-0, 47. Brinkman 2-0, 67. Volkers 3-0. Kampong: Toft; Klaassen; Smeekes. Visscher, Van Kersbergen; Den Har tog, Van 't Hek, Brinkman; Volkers, Drost, Boele van Hensbroek. HGC-Stade Francais 13-0 (10-0): 2. Lejeune 1-0, 9. Hoogewegen 2-0, 11. Holsboer 3-0, 16. Kuik 4-0, 17. Lejeu ne 5-0, 21. Lejeune 6-0, 26. Lejeune 7- 0, 30. Holsboer 8-0, 32. Lejeune 9-0, 34. Lejeune 10-0, 49. Lejeune 11-0, 52. Lejeune 12-0, 54. Lejeune 13-0. HGC: Buter (Blickman); Dirkes; Doe- schot, Fokke. Holsboer; Willemse, Van Doorn (Meijer zu Slochtern), Le Poole (Peze); Kuik, Lejeune, Hooge wegen. Sport Aid ook in Den Haag KHARTOEM De Soedanese legerofficier Omar Khalifa heeft gisteren in Khartoem met een brandende toorts, het startsein gegeven voor de Sport Aid manifestatie, waar aan door 14 landen wordt deelgenomen om fondsen te vergaren voor de slachtoffers van de hongersnood in Afrika. Khalifa liep de eerste vier ki lometer van de marathonloop, die als eindpunt het gebouw van de Verenigde Naties in New York heeft. Hoogtepunt wordt op 25 mei de afsluitende tien kilometer lange „Race against time", waaraan naar verwachting miljoenen mensen zullen deel nemen. De „Race against time" vindt ook in diverse Ne derlandse steden, waaronder Den Haag, plaats. Het is de be doeling dat deelnemers aan de loop zich financieel laten spon soren, om daarmee zoveel mo gelijk geld bijeen te brengen. TILBURG Voor trainer Rob Baan geldt nog slechts één motto: het lopende seizoen met FC Den Haag afsluiten zonder nederlaag. Gisteravond bracht zijn team het bereiken van deze doelstelling weer een stapje dichterbij, zij het op ui terste moeizame wijze. De uit wedstrijd tegen Willem II ein digde in 1-1, waarmee ook de 33ste competitie-ontmoeting niet verloren ging. In de eerste helft hadden de uitgebluste kampioenen het geluk dat de thuisclub erbarmelijk spel ver toonde (0-1). Na de rust kwa men de Tilburgers via een strafschop op gelijke hoogte. Met het laatst overgebleven doel voor ogen, lapt Rob Baan andere belangen van FC Den Peter van Geene, één van de weinige spelers van FC Den Haag, die een voldoende scoorde. Haag aan zijn laars. De naar Roda JC vertrekkende oefe- meester weigerde gisteravond de als reserves meegereisde jeugdspelers Albert van Oos ten en Marco Jansen in te brengen om hen eens van voetbal op het op één na hoog ste plan te laten „proeven". Het feit dat het duo gedurende het Pinksterweekeinde ook toernooien heeft af te werken, geldt als plausibel excuus. Maar Baan gaf gisteren zonder schroom toe dat hij voor zijn opvolgers (Van de Meent en Steegman) geen voorbereidend werk wil opknappen. Van Geene Er was voor Baan gisteravond 'IL Bochum wil 'ischer behouden laus Fischer mag blijkbaar jn voetbalschoenen niet aan wilgen hangen. Hoewel de t-jarige oud-international in West-Duitsland al ruim in half jaar geleden had \ngekondigd dat hij in de Imer van 1986 een punt titer zijn loopbaan zou zet- n, doet Hermann Gerland irdnekkige pogingen hem bewegen de aanval van iL Bochum nog een jaar te '\den. Gerland is de nieuwe liner van de Bundesliga- Ub en opvolger van de naar tialke'04 vertrekkende olf Schaf stall. Begrijpelijk is e smeekbede van de jonge ïerland (31) wel, want Bo- iums topschutter Kuntz is srtrokken naar Bayer Uer- ingen. Gerland is bereid een on cessie te doen aan Fi- ■her. Dat hij minder op de aining behoeft te verschij- 'ogts mikpunt an kritiek iverse Bundesligaclubs zijn os op Berti Vogts, de coach in het Westduitse UEFA- ugdelftal. Volgens met ame FC Kaiserslautern ie ft Vogts de jeugdinterna- onals voortdurend adviezen ten aanzien van hun opstel ling tijdens onderhandelin gen over contracten. De zich boos makende clubs vinden, dat Vogts door zijn adviezen prijsopdrijving in de hand werkt. Er gaan geruchten, dat enkele jeugdinternatio- nals al een maandsalaris ei sen van 7000 mark netto. Jeugdtrainer Ernst Diehl van Kaiserslautern heeft ver klaard zeker te weten dat tij dens reizen van de Westduit se jeugdploeg enkel en alleen over geld wordt gepraat. Diehls club is inmiddels al Henrik Eichenauer kwijt ge raakt aan Waldhof Mann heim en Giinter Metzer en Frank Haun overwegen ook van club te veranderen, Dag uitbreiden tot dertig jaar Wat zou u doen als u één dag keizer van Duitsland zou zijn. Deze vraag legde het maand blad Sport Illustrierte voor aan vier Westduitse interna tionals. De jonge Olav Thon zou willen dat hij het inder daad zelf voor het zeggen zou hebben in plaats van zijn vriendin. Felix Magath, bin nenkort manager van Ham burger SV, zou als verplich ting instellen dat elke West duitse staatsburger in het weekeinde een wedstrijd in de Bundesliga bezoekt. Klaus Allofs wist het niet en doel man Tony Schumacher zou die ene dag meteen willen uitbreiden tot dertig jaar. Wimbledon niet alleen tennis Sinds kort geniet Wimbledon niet alleen bekendheid door het jaarlijkse tennistoernooi, maar ook door de plaatselijke voetbalclub. Wimbledon speelt in het nieuwe seizoen immers in de hoogste afde ling van het Engelse voetbal. Dit is zeer opmerkelijk, want negen jaar geleden speelde Wimbledon nog in het ama teurvoetbal. Het gaat er nog steeds amateuristisch aan toe. De spelers moeten bijvoor beeld nog altijd hun eigen kleding wassen. De club maakt de begroting voorna melijk rond met loterijen. Het toeschouwersgemiddelde bij thuiswedstrijden is in zes jaar gestegen van 1300 naar 2800. Dit aantal zal in de eer ste divisie weliswaar nog stij gen, maar veel hoger zal het zeker niet kunnen komen. Vandaar, dat The Dons (bij naam van de spelers van Wimbledon) volgens velen geen lang leven zal zijn be schoren in de League. In België heeft een inspectie commissie de voetbalstadions aan een onderzoek onder worpen. De commissie stelde haar eisen zodanig dat blij kens het uitgebrachte rapport op 99 procent van de stadions wel het één en ander was op te merken. Zelfs de nieuwe hoofdtribune van Anderlecht bleek onvoldoende uitgerust. De ruimte tussen de verschil lende rijen was volgens de normen van de commissie ze ventig centimeter te kort. Het hellingspercentage, dat de commissie aanhield, was 45. De hoofdtribune van het Guldensporenstadion in Kortrijk heeft een hellings- pecentage van zestig en zou dus moeten worden afgebro ken. Indien de normen gel dend worden gemaakt, zou dë commissie als zij in Neder land het ook voor het zeggen Beid niet bij intocht zou krijgen, zelfs gelasten de Kuip in Rotterdam af te bre ken. Peter Reid van Everton ont brak zondag bij de intocht van zijn club in Liverpool. van de groep zonder daarvan iemand in kennis te stellen. Manager Howard Kendall was hier over zeer verbolgen. Onmid dellijk deden geruchten de ronde, dat Reid die wellicht een vrije transfer krijgt, in Londen besprekingen aan het voeren was met kandi daat-clubs. Tot die clubs zou den Tottenham Hotspur en enkele Westduitse clubs (FC Köln) behoren. Zac-Harazi, de zaakwaarnemer van Reid ontkende, dat er contacten met clubs zouden bestaan. Tijdens de triomfvolle geza menlijke intocht van Liver pool en Everton door Liver pool ging ook het gerucht van de belangstelling van Barcelona voor Gary Line- ker. voldoende aanleiding om tot wissels over te gaan. In de eer ste helft liet de onzichtbare Karei Bouwens („een kuitbles- suré") zich al na een half uur vervangen. Van zijn stand-in Leo Schellevis ging in ieder geval meer enthousiasme uit, iets dat verder alleen was te herkennen bij Peter van Gee ne. Door de uitverkiezing van Lankhaar in Jong Oranje, was er voor verdediger Van Geene plaats in de basiself. „Hij knokt voor een contractje", merkte Baan na afloop droog op. Maar van de aanstaande technische staf was in Tilburg geen vertegenwoordiger te ontwaren en de bestuursverte- genwoordiging bestond alleen uit penningmeester Van Muy- en. Voorzitter Stoop ontbrak „wegens werkzaamheden" en vice-voorzitter Van Hal was door familie-omstandigheden absent. Zij konden er dus geen getuige van zijn hoe Van Geene aan de basis stond van FC Den Haags enige treffer. Hij meld de zich plotseling in het zes tienmetergebied van Willem II, kreeg daar de bal, .„kapte" twee verdedigers op slimme wijze uit en gaf een panklare voorzet aan Ron de Roode, die koppend mocht afronden. In de pauze sprak trainer Piet de Visser zijn Tilburgse ploeg, die dank zij het behalen van de tweede periodetitel mag deelnemen aan de nacompeti- tie, nijdig toe. Dat resulteerde in de tweede helft in een wat fanatfekere thuisclub, die werd beloond met een straf schop wegens hands van Mar tin Jol. De libero was het niet met die beslissing van de zwakke arbiter Smeenk eens, reageerde verbaal (Baan: „Dat leert ie nooit af") en kreeg zijn vierde gele kaart van het sei zoen. Maandag in de laatste thuiswedstrijd (tegen SC Cam- buur) zal Jol van de partij zijn, maar het spelen van Bouwens is onwaarschijnlijk. Daarna heeft FC Den Haag nog twee uitduels voor de boeg (PEC Zwolle en DS '79). ROB LANGEVELD Willem II - FC Den Haag 1-1 (0-1): 38. De Roode 0-1, 66. Hoofs 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Smeenk. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Jol (Den Haag). Willem II: Verkerk; Cohen, Van Gils, Busio, Schilders; Feskens (Sof- fers). Hoofs, Smits; Van de Ven (Dijkstra), Maddock, Van Straalen. FC Den Haag: Stam; Van Geene, Jol, Purvis, Plak; Van Alphen, Otto, Groenendijk; Bouwens (Schellevis), Boere, De Roode. COSENZA Greg Lemond heeft op ondubbelzinnige wijze laten zien dat hij nog steeds groot kanshebber is voor de overwinning in de 69e ronde van Italië. De Amerikaan won vrijdag in Cosenza de vijfde etappe met een paar lengten voorsprong op de Italiaan Giu seppe Saronni. In het uur voor Lemond de ar men zegevierend omhoog stak, had zich op en na de berg Pas- so Delia Crocetta een gevecht ontwikkeld dat zich sinds de tijd Coppi-Bartali zelden meer werd aanschouwd. Visentini vocht tegen het Noordameri kaans-Zwitserse combinatie Lemond-Bauer-Rüttimann, Lemond knokte tegen alle Ita lianen en Moser leverde strijd tegen Saronni. In het spel om de gouden knikkers bleven de Nederlanders afzijdig. Johari van der Velde en Hennie Kui per stonden in Cosenza aan de kant van de grootste verliezer:. Francesco Moser. Johan van der Velde behield. de paarse trui. Ondanks de 25e plaats bleef hij eerste in het. puntenklassement, omdat geen van zijn concurrenten in de kopgroep van 22 renners ver- tegenwoordigd was. RENO Arnold Vanderlijde 3 heeft bij de strijd om de we reldtitels boksen in de Ameri kaanse stad Reno de eindstrijd in het zwaargewicht bereikt. De Limburger versloeg in de - halve finales de Amerikaan Michael Bent duidelijk op punten. Vier juryleden zagen de Nederlander als de beste bokser, slechts één gaf de voorkeur aan Bent. In de eind- strijd treft Vanderlijde de Cu- baan Felix Savon. Hij won door ingrijpen van de arbiter jn de tweede ronde van de Sovjet Svilen Russinov. Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de. prijzen van Midlotto 19A is als volgt: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 3 x f. 100.000; 3e prijs: 66 x f. 1.614.70; 4e prijs: 3.792 x i: 28,10; 5e prijs: 56.531 x f. 5. Jackpot lotto 21: f. 40.349,12. Cijferspel 19a (winnend nummer 65 73 92): 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 goed: 2 x f. 10.000; 4 goed: 24 x f. 1000; 3 goed: 189 x f. 100; 2 goed: l.f" 10. sportuitslagen HOCKEY Europa Cup voor clubs, Utrecht Heren poule A: Uhlenhorst - Amsico- ra 6-0, Uccle Sport - Terrassa 1-5. Poule B: Kampong - Dynamo Alma Ata 3-0, Belfast - Suboticanka 5-1. Dames poule A: HGC - Stade Fran cais 13-0, Portadown - Glasgow 1-3. Poule B: Borispol - Leverkusen 5-0, Cwmtawe - Ipswich 0-5. TENNIS Open Italiaanse kampioenschappen in Rome: (kwartfinales): Lendl (Tsj>- Leconte Fra) 6-4, 6-2; Sanchez (Spa)- Becker (WDI) 6-3, 6-4; Noah (Fra)-Pe- rez (Uru) 7-6, 6-4; Wilander (Zwe)-PI- mek (Tsj) 6-1, 6-2. Dubbelspel: Gildemeister (Chill)/Go- mez (Ecu)-Becker (WDI)/Zivojinovic (Joe) 6-4, 6-4; Edmondson (Aus)/Stewart (VSt)- Lendl (Tsj)/Seguso (VSt) 6-2, 7-6 (13- 11). Internationaal damestoernooi in West-Berlijn (derde ronde): Navrati- lova (VSt)-Tanvier (Fra) 6-3, 7-6; Koh- de (WDI)-Garrone (Ita) 6-4, 7-5; Durie (GBr)-L!ndqvist (Zwe) 2-6, 6-4, 6-4; Huber (Oos)-Phelps (VSt) 6-4, 6-3. WIELRENNEN Ronde van Italië Vijfde etappe van Nicotera naar Co senza over 194 km): 1. Lemond (VSt) 5.14.55, 2. Saronni (Ita) op 0.02, 3. Ghirotto (Ita), 4. Colage (Ita), 5. Chioccloli (Ita), 6. Bauer (Can), 7. Vol- pi (Ita), 8. Bombini (Ita), 9. Wilson (Aus), 10. Bugno (Ita), 11. Giovanetti, 12. Da Silva (Por), 13. Vannuci (Ita), 14. Vandi (Ita), 15. Beccia (Ita), 25. Van der Velde (Ned), 27. Kuiper (Ned) op 1.27, Van Meer (Ned) op 1.50, 64. Jacques van der Poel (Ned) op 7.57, 65. Jacobs (Ned), 80. Lammerts (Ned) z.t., 99. Breukink (Ned) op 13.11, 101/ Habets (Ned). 111. Van Houwelingen. (Ned) op 18.58, 122. Verhoeven (Ned), 148. Van Poppel (Ned), 150. Teun van Vliet (Ned), 153. Lubberding (Ned) z.t. a v Algemeen klassement: 1. Baronchelll 19.45.27, 2. Saronni op 0.07, 3. Guip- poni op 0.55, 4. Loro op 1.19, 5. Mö- ser op 1.42, 6. Corti op 2.01, 7. Bauer op 2.06, 8. Rüttimann op 2.07, 9. Vi- - sentini op 2.29, 10. Chioccioli op 2.32, 11. Wilson 2.33, 12. Bombini op 2.59, 13. Da Silva op 3.12, 14. Voltl op 3.22, 15. Lemond op 3.24, 21. Van der Velde op 4.37, 29. Kuiper op 5.46, 63. Van Meer op 14.50, 64. Lammerts op 15.43, 88. Habets op 22.23, 90. Jacobs op 23.14, 100. Van Poppel op 27.17, 101. Van Vliet op 27.24, 115. Van Houwelingen op 32.22, 120. Breukink op 32.56, 155. Van der Poel op 46.43, 159. Verhoe- ven op 49.04, 160. Vanderaerden op 50.02. Internationale Wieier Avond Zes daagse (vijfde avond in Badhuis straat in Schevenfngen): 1. Karl Smith, 2. D.J. van Reek, 3. E. Stroombergen, 4. M. Vermeij, 5. op - 55 sec.: S. Cope, 6. O. Anten, 7. BT Huveneers, 8. N. Toussalnt, 9. J. Ho- gervorst, 10. T. Schouten, 11. R.J. Nuijens, 12. M. v.d. Sman, 13. P. Ho- gervorst, 14. T. Kortekaas, 15. A. Hermans, 16. B. Burns, 17. J. v.d. Breggen, 18. R. Oussoren, 19. T. Of- fenhausser. Algemeen klassement: 1. Barend Huveneers 28 pt, 2. J. Hogervorst 26 pt, 3. D.J. van Reek 22 pt, 4. R.J. Nuijens 22 pt, 5. K. Smith 21 pt, 6. M. Middelburg 20 pt, 7. A. Hermans 19 pt, 8. S. Cope 15 pt. 9. P. Hogervorst 15 pt, 10. C. Theakston 15 pt. Ploegenklassement: 1. WWV 173 pt, 2. Engeland 141 pt, 3. Bollenstreek 121 pt, 4. De Spartaan A 105, 5. Barrhopoort 100, 6. Ahoy 91 pt. 7. Zoetermeer 89 pt. SCHEVENINGEN Het was gisteravond bij de voorlaatste etappe van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse in dé Scheveningse Badhuistr^at levensgevaarlijk voor de wielren ners. Het een deel van het publiek trok zich niet veel van hét" wielrennen aan en stak regelmatig over. Bovendien waren er burgers die met hun fiets rustig over het parcours heen gingen. Alleen de renners met veel durf en lef kwamen dan ook giste-'" ren in de uitslag voor. Ongeveer de helft stapte al vrij snel af. Dat het uiteindelijk nog maar bij één valpartij bleef is een won der te noemen. De 20-jarige Engelsman Karl Smith won de etap pe en Barend Huveneers vertrekt vanmiddag om 16.30 uur iri Noordwijk-Binnen andermaal in de rode leiderstrui. Voorzitter Jan in 't Veld van de Stichting Organisatie Sporteve nementen in Zuid-Holland. „Het was inderdaad gevaarlijk. Dat kwam ook door het feit dat we van de gemeente veel te weinig dranghekken hebben gekregen om het parcours goed af te zet ten. Waarschijnlijk hebben de Pinksterdagen daar mee te ma ken". Kees Kegge, voorzitter van de jury: „Er is zijn hier op Scheveningen mensen die niet begrijpen wat ze doen. Gelukkig is het goed afgelopen maar zoiets als hier dat maak je niet vaak mee. Eén van de Duitse renners kwam ten val omdat er plotse-, ling iemand overstak. De politie stond er met de neus bovenop maar. was niet van plan met het oog op de verzekering een rap portje op te maken". Al vrij snel vormden vier renners een kopgroepje. Dit viertal bestond uit Karei Smith en drie uit Lisse afkomstige rennersjj Marco Vermeij, Eric Stroombergen en Dirk Jan van Reek. In dë eindspurt was Karl Smith de sterkste voor Dirk Jan van Reek, Eric Stroombergen en Marco Vermeij. Simon Cope werd vijfde voor de Westlander Onno Anten. Barend Huveneers won de spurt van het peloton voor Nico Toussaint. De laatste kreeg van de slager uit de Badhuisstraat een extra premie van vijftig gul den als de snelste vleesdrager van Nederland. Zoals bekend is de 38-jarige ras-amateur werkzaam in een vleestransportbedrijf, waarvoor hij 's morgens al om half vijf op pad is. arthur van rijswijk

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9