Dus wordt UVS kampioen... Theo George, met dank voor bewezen diensten 3EO VAN SEGGELEN: rfÉÉSÉwfeWïlilflÈiïlÉ Sfc-/; J:. RT LEIDEN EcidócSomaixt ZATERDAG 17 MEI 1986 PAGINA 17 Seggelen: „Waarom zou Iik ontevreden zijn? We i v fi I l staan toch - If aan kop?" I J "DEN Theo van ;elen weet het zeker, kampioenschap van erste klasse B en de (horende promotie de hoofdklasse zijn 4eizoen voor UVS ge beerd. Omdat de wwitten op dit mo mede aan kop i èn omdat UVS, de mening van de 32-jarige midden- er, ook gewoon de cste ploeg is. Een op opmerkelijke rede- ig, overigens. De ■rise club verspeelde ■ers de laatste wed- (clen nogal wat winst en aan de medege- gden voor de titel. 3, een door Van Seg- 3(i ook niet wordt _end. „We hebben in e ivenhoorn en in Pa- gj recht niet goed ge- Ri iald. We zijn daar - weg gespeeld, we en wel verdiend is ren. Maar daar staat 5/ tover dat we die ploegen thuis met zo goed voetbal wèl 3^ iet veld hebben ge- _d. En dat we tegen zees in totaal drie J' in hebben verdiend. i s dus onzin om na _ederlaag bij Papen- drecht te zeggen dat UVS het kampioenschap niet zou verdienen, om dat het niet van de bete re ploegen kan winnen. Over het hele seizoen ge nomen zijn we juist wel de sterkste geweest". Ook met de huidige stand op de ranglijst gelijk aan kop met Papendreeht, Nieuwen- hoorn volgt op één punt is Theo van Seggelen niet onte vreden. „Waarom zou ik dat ook zijn? We staan aan kop En in de laatste drie wedstrij den spelen we tegen de drie zwakste ploegen uit 1B. Vante- voren zou ik voor een dergelij ke situatie hebben getekend. En na de eerste vijf wedstrij den waarin we maar vier pun ten haalden, helemaal. Moet ik dan nu opeens ontevreden zijn?" Lastig Het duel van vandaag, thuis tegen Hermes, wordt door Van Seggelen de lastigste genoemd in het rijtje van drie, dat voorts nog een uitwedstrijd te gen Oud Beijerland (maandag) en een thuisoptreden tegen HOV vermeldt. „Hermes is nog net niet helemaal veilig. Komt voor een punt en zal dus wel met heel wat mensen ach ter de bal spelen. Daarbij is het een typisch Rotterdamse ploeg: stug, fysiek sterk. Maar, UVS moet van Hermes kunnen winnen. Kwalitatief zit er zo'n groot gat tussen de teams, dat het mij sterk zou verbazen als we niet wonnen". Ook voor de laatste twee wedstrijden voor spelt Van Seggelen Leidse overwinningen. „Oud Beijer land is bijna gedegradeerd als we daar naar toe gaan, HOV is vrijwel zeker tweedeklasser als die ploeg naar Leiden komt. Natuurlijk moeten we niet de fout makén die wed strijden daardoor te licht op te vatten. Maar weer gezien het verschil in kwaliteit: het zou onzin zijn om als UVS op voorhand met minder dan winst tevreden te zijn". En zo doorredenerend: „Wij halen dus zes punten, nou, aan dat totaal zie ik Papendreeht niet komen. Dus denk ik dat we na de komende drie wedstrijden kampioen ziin. Als Papen dreeht ook alles wint? Dan zie ik UVS de beslissingswedstrijd winnen. UVS is gewoon de sterkste ploeg in 1B. En al is dit seizoen gebleken dat er soms merkwaardige dingen gebeuren in die klasse, nor maal bezien worden UVS ge woon kampioen". Absoluut geen reden voor pa niek derhalve, al brak die wel in lichte vorm uit na de 2-0 nederlaag in en tegen Papen dreeht. „Bij de omstanders, niet in het team", weet Van Seggelen. „Al kwam de klap bij ons natuurlijk ook goed aan. We dachten de zaak rede lijk te controleren, speelden daarom op 0-0. Met twee pun ten voorsprong de laatste drie wedstrijden ingaan, was na tuurlijk nog idealer geweest. Die in het veld genomen gok pakte verkeerd uit, jammer. Maar inderdaad geen reden voor paniek". Dompers Ook het mindere spel van UVS de laatste weken is dat niet, vindt Van Seggelen. „Het is waar, het team draait op dit moment niet zoals het zou moeten. Is duidelijk terugge vallen na die serie van vijf, zes goede wedstrijden. Maar dat grillige is iets waar we het hele seizoen al mee te maken hebben. Na een goede serie volgen er bij ons altijd een paar dompers. Zoals nu, tegen Nieuwenhoorn en Papen dreeht. En dan hadden we in dit geval de pech dat we die ploegen niet in onze goede pe riode kregen. Want dan zou den we nu al zo'n beetje kam pioen zijn geweest. Maar nee, een reden om de toekomst daarom minder optimistisch in te zien, is dat niet. Nogmaals: UVS heeft zoveel kwaliteit dat de laatste drie wedstrijden al leen daarop al gewonnen kun nen worden. Laat staan, als het ook weer gaat lopen". Met de mengeling van routi niers en jeugd, worden die technische kwaliteiten van het team door Van Seggelen als de voornaamste redenen gezien van de hoge notering. Een minder sterk punt was dit sei zoen diverse malen het niet spelen van het juiste spelletje. „Blauw Zwart uit, Nieuwen hoorn uit, de tweede helft bij Papendreeht. Allemaal voor beelden van wedstrijden waar in UVS tegen de eigen natuur heeft gevoetbald. UVS heeft de techniek in huis om tech nisch sterk combinatiespel te spelen. Als dat spelletje wordt gespeeld, heeft elke tegenstan der het moeilijk. Maar op het moment dat wij besluiten met lange halen te gaan werken, dan hebben wij het weer met elke tegenstander moeilijk. Waarom dat spelletje dan soms wordt gespeeld? Ik zou het echt niet weten, voor mij is dat onverklaarbaar. Een vorm van angst, of beter, van ongeduld misschien. Ik weet alleen wel dat we het die laatste wedstrij den niet moeten doen. Ik be doel maar. Faber en Van Leeuwen door de lucht aan spelen, dat is zinloos. Dat moet je niet doen". „Of dit UVS een hoofdklasse team is? Geen idee. Ik weet al leen maar dat het verschil tus sen hoofd- en eerste klasse groot is. Aan de andere kant ligt dat betere voetbal in de hoofdklasse UVS wel. Maar dat is op dit moment natuur lijk niet van belang. We spelen nu om kampioen te worden. De hoofdklasse is van later zorg". Dubieus Zoals het hele voetbalseizoen '86-'87 wat Theo van Seggelen betreft, later aan de orde zal komen. „Het is dubieus of ik dan nog op niveau voetbal. Aan het eind van dit seizoen wil ik in ieder geval de zaken wat dat betreft eens op een rij tje gaan zetten. Nee hoor, dat heeft niets met de club, of met het elftal te maken. Ik vind UVS een goede vereniging en ik voel me thuis in het team. Daarbij denk ik dat UVS met Arie Lagendijk een gerenom meerde trainer in huis heeft gehaald. Nee, ik moet voor mezelf gewoon afwegen of ik voldoende gemotiveerd ben om er nog een sèizoen aan vast te plakken. Daarbij heb ik me voorgenomen op 1 november van dit jaar de marathon van New York te lopen. En dat voornemen vereist ook wel enige voorbereiding. Aan de andere kant: als ik doorga met voetballen, begin ik op zeker in goede conditie aan het nieu we seizoen". Onzekerheid over die komen de jaargang dus. Maar zeker heid over de afloop van deze competitie. „UVS is de sterkste ploeg van de eerste klasse B. Dus worden we kampioen". GERT-JAN ONVLEE VOORSCHOTEN Niet iedere voetballiefhebber in de „Leidse" regio zal bij het horen van de de naam Theo George spontane te kenen van herkenning la ten blijken. Verwonder lijk? Nee, niet helemaal, want George acteerde tij dens zijn actieve carrière slechts voor één club: zon dag vierdeklasser SVLV. Toch verdient de geboren Leidenaar enige aandacht, omdat hij achttien jaar lang uitkwam voor het eerste elftal van SVLV en nu aan zijn laatste seizoen toe is. Een gegeven dat donderdagavond met een afscheidswedstrijd tegen hoofdklasser Wilhelmus luister werd bijgezet. He laas dient Theo George zijn laatste voetbaldagen vrijwel passief te onder gaan, sinds hij 29 septem ber het veld werd afge dragen met een zware kniewond: „Ik weet ook niet meer precies wat er gebeurde; het was in ieder geval een thuiswedstrijd tegen Voorburg. Ik ging in de buurt van de corner- vlag een duel aan en kwam daarbij in aanra king met mijn tegenstan der. Ik voelde in eerste instantie niets, maar na een meter of vijftien gelo pen te hebben kwam de pijn op... Mijn knie bleek helemaal open te liggen. Achteraf hoorde ik, dat het natrappen is geweest, maar daar geloof ik zelf niet zo in. Die jongen van Voorburg heeft later trou wens nog opgebeld om te vragen hoe het ging, dus....". Theo George be gon wat gevoeliger te worden voor blessures en enkele zwa re verwondingen noopten hem er zelfs toe wekenlang thuis te blijven, wat zijn werkgever niet bijzonder apprecieerde. Deze stelde George, in het da gelijks leven tekenaar, uitein delijk voor de keus: werken of voetballen. „Natuurlijk had ik voor het werk gekozen", zegt George, „al had ik graag nog enkele jaren op niveau doorge speeld". Debuut Zeventien jaren telde Theo George, toen hij zijn debuut maakte in het standaardteam van SVLV. In die tijd werd hij als een talent aangemerkt, dat zelfs mocht ruiken aan het be taalde voetbal.„Ja, ik ben in derdaad op proef geweest bij Go Ahead, toen nog geen Eagles, en zou daar in het be taalde jeugdelftal gaan voet ballen. Die proefwedstrijd ging vrij aardig, maar helaas werd in dat jaar de betaalde jeugd- competitie opgeheven waar door het feest niet doorging". Bij SVLV werd de vlot scoren de spits weer met open armen ontvangen. „We speelden in de eerste klasse LVB met jongens als Gijs van der Lans, Helmuth van Veen, Drikus Vogelaar en Piet van der Geest. De trainer was Kruit, zijn voornaam is mij ontschoten, maar vroeger zeiden we dan ook altijd „me neer" of „trainer". Tegen woordig wordt zo'n man ge woon bij zijn voornaam ge noemd". Voetbal nam een be langrijke plaats in in de fami lie George. „Mijn broer Roy", vertelt Theo, „keepte nog ja renlang bij ons in het eerste. Mijn moeder kwam graag kij ken, maar ik had liever dat ze wegbleef, want wanneer ze kwam gebeurde er altijd iets met mij. Bij mijn 250e wed strijd voor SVLV vond ze het weer eens tijd worden om langs te komen... Ik verliet die wedstrijd dus per brancard het veld". „Mentaliteit" is een kreet, waar Theo George hoog mee op loopt. Een bijzonderheid voor een SVLV-er, want aan die karaktertrek heeft het in het laatste decennium toch wel ontbroken bij de Voorschote naren. Zelf altijd zwoegend, vooropgaand in de strijd, in casserend en bij tijd en wijle uitdelend. Zo stond de allroun- der bekend bij SVLV, al kon hij zich ook op grond van zijn voetbalkwaliteiten simpel staande houden. „Verliezen vond ik vreselijk", aldus Geor ge, „en het gebeurde dan ook regelmatig dat ik na een ne derlaag uit kwaadheid mijn voetbalschoenen door de kleedkamer gooide en mijn medespelers stijf schold". Met voldoening kijkt George op twee hoogtepunten terug: de promotie naar de vierde klas KNVB in 1974 en de vier jaar onder leiding van Piet Oostrom (de oud ADO-doel- man en huidige oefenmeester van Wassenaar), waarin drie maal een tweede plaats werd bereikt in de vierde klasse: „Qua voetbal en qua sfeer klopte het gewoon in die pe riode. We hadden toen een kampioenselftal....Ja, daar baal ik nog steeds van. Ik ben in die achttien jaar nog nooit kampioen geworden. Zelfs in het jaar, dat wij promoveer den, werden we tweede achter Bernardus. Gelukkig gingen er twee clubs over naar de KNVB". Fantastische club Presteren en gezelligheid. Twee ingrediënten, die niet los zijn te zien van elkaar. Bij SVLV worden die twee be grippen nog wel eens door el kaar gehaald, vindt ook Theo George: „SVLV is een fantas tische club, maar het randge- beuren is er zo verschrikkelijk belangrijk. Wanneer je op donderdagavond getraind hebt en het clubhuis binnenkomt, is er weer een klaveijasdrive of een bingoavond aan de gang. Leuk hoor, maar je hebt te maken met een voetbalclub en wil je écht presteren, dan moe ten ze dat soort dingen verbie den op trainingsavonden". Ton Lamboo, Helmuth van Veen en Loek Helder... Drie illustere SVLV-ers, die een af scheidswedstrijd kregen aan geboden. Theo George kan aan dit rijtje worden toegevoegd, omdat er ook voor hem een af scheidswedstrijd werd georga niseerd. Eigenlijk stond Geor ge weigerachtig tegenover dit initiatief „Ik sta niet graag in het middelpunt van de be langstelling" maar hij stem de uiteindelijk toe, om de or ganisatoren niet in de kou te laten staan. De komende jaren wil Theo George besteden aan zijn ge zin, want: „Ik ben jaren ach tereen op zondag weggeweest en schik mij dus de komende jaren naar de wensen van mijn vrouw en dochter. Net als dit seizoen train ik komend jaar de C-junioren van SVLV en ga een trainingscursus volgen. De jeugd wil tenipinste nog iets van je aannemen en ik denk, dat ik ze wel het één en ander kan leren". JELLE RAAP deze wegwerker die zo ïidelijk aan het stoeien een pilon; een apparaat de regel slechts wordt c' ikt bij voetbaltrainingen e- het afbakenen van een ebroken stuk openbare Z f enkele atletiekliefheb- m zal de gewaardeerde de lieve lezeres hierop mtwoord schuldig moeten mjeven dat dan maar. 1 zo op het oog wat slap- ,*p zijn benen staande Jfbol is Erik de Bruin. De die er vorige week voor tfe keer met de gouden van AV Holland van ning na alweer een na- I record kogelstoten te (i gerealiseerd. Een apart, dus, die De (zoals hij wéér enige later, wéér in Leiden véér een nationaal re- og èens ten overvloede E ja, wat wil je ook. Als je 1 tussen het realiseren en nationaal record ko- n de uitreiking van ouden schoen zelfs nog om wat nieuwe trai- 'ormen uit te proberen, ■land je vanzelf op een- 'spelling ld het een dag eerder gen vice-voorzitter Leo veen gezegd. „Ik ga net voetballen. Mij moe ten ze van het veld dragen". Wim Bos, ex-prof van Feye- noord, zag zijn voorspelling pijnlijk juist uitkomen: na een ongelukkige botsing met speler van Foreholte moest de captain van SJZ op de door hem vóórspelde wijze het veld ruimen met een bloedende knie en een blessure aan het bovenbeen. Daarmee kwam een wel heel ongelukkig slot aan een mislukt seizoen: SJZ degradeerde immers ook al naar de eerste klasse van de Afdeling Leiden. Maar aan alle misère komt natuurlijk ooit een einde. En wellicht wacht Wim Bos en SJZ volgend seizoen al weer een afdelingskampioenschap. Een titel waarop de redactie van Hutspo(r)t dan ook zal te rugkomen. Met een fotootje van de dan weer fitte Bos. En de kampioensbeker na tuurlijk... Mentaliteit (1) Sommige (korfbal)ploegen deinzen niet terug voor de meest bizarre acties om de te genstander op een dwaalspoor te brengen. Zo bleek ook af gelopen weekeinde weer. Een korfbalster van VES probeer de toen het geplande kampi oensfeest van Fides Pacta te verhinderen door de scheids rechter het spel te laten on derbreken. De uitgesproken aanleiding: zij was een con tactlens verloren. Het van zelfsprekend niet uitgespro ken doel: de titelkandidaat uit de concentratie te halen. De Leidse korfballers bleken echter ook in mentaal opzicht ijzersterk. Toonden direct hun goede wil door te helpen zoe ken naar wat gerust „een speld in een hooiberg" mag worden genoemd. Want zeg nu zelf: hoe vind je ooit een lens terug in de aarde onder de korf? De VES-opzet mislukte dan ook volkomen: na de zoekac tie speelde de Leidse formëtie onverstoord verder om zich vervolgens in het kampioens- en feestgewoel te storten. Hoe het met de zoekactie zelf afliep? Ach. Op het moment dat VES bemerkte dat Fides niet stuk was te krijgen werd de „zoekgemaakte" lens „opeens" door één der VES- spelers gevonden en achteloos van de grond opgeraapt Mentaliteit (2) Over mentale groei gespro ken: enige weken geleden maakte de redactie van deze rubriek de lezer opmerkzaam op enkele jeugdige supporters van Foreholte. De Voorhoutse jeugd gebruikte de meege brachte spandoeken ter on dersteuning van de roodwitte elf als regenscherm, omdat de hemelsluizen zich al te fors hadden geopend boven de velden van VTL. Een gebrek aan steun waar Foreholte toen nog aan ten onder ging. Een 1-0 voorsprong werd vol ledig uit handen gegeven: 1-2 verlies. Afgelopen weekeinde echter, bewees Foreholte dat het in mentaal opzicht stukken ster ker was geworden. Opnieuw immers, gingen de spandoe ken „plat". Nu niet vanwege de regen, maar door de storm achtige wind. Dit keer lieten de pupillen van Hans Blom zich daardoor in het geheel niet ontmoedi gen. SJZ werd gewoon versla gen, het kampioenschap „even gewoonbinnenge sleept Mentaliteit (2)

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17