Voorschoten onderzoekt buurtbus Warmond niet bang voor sociale fraude Weinig enthousiast onthaal voor VVD'ers Volkswagen.Wie anders? Grint door ruiten bibliotheek Gemeente voert hap-snap beleid in verkeerszaken 6 BIDEN OMGEVING CeidaeCouuwt DONDERDAG 15 Me 1986 PAGINA 17 VOORSCHOTEN De mogelijkheden van een i juurtbus in Voorschoten F worden onderzocht. Dat legde wethouder J. Visser psteravond toe in zijn lerste vergadering als voorzitter van de commis- sie voor openbare werken. Joie buurtbus werd naar i, voren geschoven door het fipadslid mr. Both (PvdA/ f»pRR) als een reactie op Iet het ontoereikende open- ;i, WARMOND De aanstelling Hjvan een opsporingsambtenaar voor fraudebestrijding bij de ei jociale wetten zou voorloipig n< naar voor een jaar moeten ge- beuren. Dat stelden gister de leden van de com- 1" missie economische aangele- j| enheden. In Warmond ver dacht men maar weinig frau- er Üe-gevallen en na een jaar zou F) dan bezien kunnen worden of loortzetting van de regeling loodzakelijk is. De commissie sprak ook over baar vervoer. Het open baar vervoer gedraagt zich vrij consument-on vriendelijk, was de alge mene mening van de com missieleden. Aanleiding voor de kritiek was de mededeling van de NZH dat voorlopig de busdien sten het station „De Vink" niet zullen aandoen. Vooral de bejaarden in Voorschoten wor den slecht bediend door de au tobus. De vele bejaardentehui- de bouwkundige integratie van het katholieke basisonder wijs. Dat gebeurt anders dan men oorspronkelijk van plan was. Men wilde eerst de lagere school de Leerhoeve aanpas sen voor de omvorming tot ba sisschool. Bij het gereedkomen van het bouwplan bleek dat de kosten veel hoger uitkwamen dan aanvankelijk was ge raamd en dat het rijk maar een klein deel zou vergoeden. Daarop werd besloten een ge heel nieuw plan te maken voor een andere lokatie. De zen missen een direkte busver binding. De NZH heeft thans wel een direkte busverbinding naar het station Voorschoten. Deze lijn ziet de gemeente graag doorgetrokken via Vliet- wijk naar Starrenburg. Een buurtbus zou soelaas kun nen bieden. Dat vond ook J. Aikens, die daarbij vaststelde dat zo'n voorziening de ge meente wel geld gaat kosten. Volgens drs. Valkenburg (CÖA) mag niet onderschat worden, dat vele bejaarden in de tehuizen regelmatig door commissie werd gisteravond geconfronteerd met de reke ning van de architect. Daar over sprak men eerst achter gesloten deuren, maar daarna in het openbaar. Die rekening bedroeg bijna 50.000 gulden. De commissieleden vroegen zich af of de rekening wel be taald moest worden en of het schoolbestuur niet in een eer der stadium had kunnen afha ken. Na enige uitleg werd toch besloten tot betaling. De heer Vreeken was tegen en stemde voor arbitrage. jongere Voorschotenaren per auto vervoerd worden bij bij zondere gelegenheden. Dat is allemaal te vrijblijvend, vol gens Both en Aikens. Zeker op de vrijdag dienen de ouderen het dorpscentrum eenvoudig te kunnen bereiken en dat is thans per openbaar vervoer niet mogelijk. De commissie ging vlot akoord met het krediet van bijna 300.000 voor de vernieuwing van de riolering en de gas- en andere leidingen in de Willem de Zwijgerlaan. Deze uitgave is thans dringend nodig. Bij het krediet van 165.000 voor onderhoud en vervanging van technische installaties in ge meentelijke gebouwen merkte mr. Both op, dat het uitslui tend gebouwen in de sportsek- tor betreffen. Dat klopt vol gens de wethouder, want die prioriteitis door de vorige ge meenteraad vastgesteld. Het betreffen vernieuwingen in de sporthal en de gymnastiekza len Adegeest, Vlietzaal en Noord Hoflandzaal. LEIDEN De campagne leiding van de VVD had beter een andere lokatie kunnen kiezen voor het uitdelen van folders dan de Leiase markt. Vice- fractievoorzitter A.J. Evenhuis viel in elk geval een weinig enthousiast onthaal ten deel. Eén Lei- denaar werd zelfs woest, toen hij merkte dat de hem in handen gedrukte folder van de liberalen af komstig was. Zo heftig waren de reactie van de andere marktbezoe- kers over het algemeen niet. Sommigen namen zelfs de moeite de VVD-stoet enige meters te achtervolgen om het propagandamateriaal weer terug te bezorgen. Een moeder verbood haar kinde ren tot hun verdriet om VVD-ballonnen aan te ne men. Evenhuis moest soms hartelijk lachen om de nega tieve reacties en bleef vrien delijk de folders uit delen. Volgens hem was het tochtje over de markt wel zinnig. Na de rondgang over de markt bezocht de liberale karavaan het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonderwijs (RIO) in Leiderdorp, waarna het gezelschap naar „De Hol- TOEGANKELIJK VOOR GEHANDICAPTEN KATWIJK Het tweede bordje met het befaamde op schrift „toegankelijk voor gehandicapten" werd gisteren in Katwijk geplaatst. Ditmaal op een winkelpand in de Kerk straat. Dat gebeurde door winkeleigenaar W. Minnee van „Hairstyling" en de heer P. van Egmond. Zij deden dit in het bijzijn van de Katwijkse wethouder R. Hietkamp en be stuursleden van de Werkgroep Toegankelijkheid Katwijk. Het blauwe bordje met daarop in het wit een rolstoel duidt aan dat het betreffende pand toegankelijk is voor gehandi capten. Vorige week werd zo'n zelfde bordje geplaatst bij Tuincentrum Moerkerk. Volgens het bestuur van de Kat wijkse Werkgroep Toegankelijkheid besteedt de gemeente Katwijk redelijk veel aandacht aan de problematiek van de toegankelijkheid. Volgens de sedert 1981 werkzame werk groep zijn er echter relatief nog te weinig bedrijven op de juiste manier bereikbaar. Opening van badseizoen in Noordwijk NOORDWIJK Het badseizoen 1986 zal zaterdag in Noordwijk op om vangrijke wijze wor den ingeluid. Alle verenigingen en or ganisaties die met strand en zee te ma ken hebben zullen zich op en langs het strand bij de Konin gin Wilhelmina Bou levard presenteren en demonstraties ge ven. Om 12 uur wordt met het afvu ren van een lichtko- gel het startsein voor de openingsmanifes tatie gegeven. De Noordwijkse harmo niekapel „De Echo der Duinen" zal de opening muzikaal omlijsten. De demon straties duren tot 14.00 uur. 's Avonds om 22.30 uur is er een groot vuurwerk. Als het zaterdag slecht weer is, wordt het gebeuren een week verplaatst. OPENBAAR VERVOER GEDRAAGT ZICH CONSUMENT-ONVRIENDELIJK De Polo Coupé Sprinter heeft alles wat je van 'n sportieve auto mag verwachten. Een grille met dubbele koplampen, 'n sportstuur, brede 165 SR banden met lichtmetalen velgen en 'n fraaie striping. Bovenal is de Polo Coupé Sprinter een echte Volkswagen. En dat betekent, dat-ie beschikt over onafhankelijke wielophanging, 'n zelfcorrigerende stuurinrichting en 'n solide kooiconstructie. Voorzieningen die niet gebruikelijk zijn voor een auto in deze prijsklasse. Maar als ze voor alle andere Volkswagen- ;""»modellen gelden, waarom dan niet ook voor onze Polo? Veiligheid «v.-.staat per slot van rekening voorop. Zeker in het geval van een extra sportief model als de Polo Coupé Sprinter. Afgebeeld de Polo Coupé Sprinter v.a. f 19.400,-. Er is al een Polo v.a. f 16.150,- Waar u bij deze Polo ook op kunt rekenen is een jaar algehele garantie Izonder kilometerbeperking), drie jaar lakgarantie en maar liefst zes jaar carrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit. Dit voor alle zekerheid. Tel daarbij op de tijdelijk extra aantrekkelijke prijs van f 19.400,- Inormaal zou u f 21.810,- betalen). En we weten zeker dat u nauwelijks kunt wachten om een proefrit te maken. Voor het adres van de dichtstbijzijnde Volkswagen-dealer belt u het volgende nummer: 020-86735). Inclusief BTW, exclusief f 385,- a'fleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. Vice-fractievoorzitter Evenhuis van de VVD ontlokt op de Leidse markt over het algemeen weinig positieve reacties. landsche Tuin" in Leider dorp vertrok voor een pers conferentie. Staatssecretaris van financiën H. Koning en Evenhuis sloten de campag nedag in Leiden en Leider dorp af met een spreekbeurt in „De Menswording" in Lei derdorp. De Koning stelde daar, dat „Een stem op Van Mierlo een stem op Den Uyl is". NOORDWIJK Van de openbare bibliotheek aan de Weteringkade worden regelmatig ruiten ingegooid. Het betreft meestal kostbare, isole rende- glazen, zodat de schade be hoorlijk in de papieren loopt. Een en ander kwam ter sprake in de com missie van openbare werken, wiens oordeel werd gevraagd over een voorziening, die aan dit vandalisme een eind moet maken. Rondom het leeshuis is bij de bouw ring van grint ter breedte van een meter in een speciebed aangebracht. Een deel van dit grint blijkt geregeld los te liggen en baldadige jeugd ge bruikt de steentjes om ze door de dure ruiten te keilen. Als dat zo door gaat, kunnen we problemen met de assuradeur verwachten, meldde de directeur van gemeentewerken aan het college. Het is de bedoeling, dat het speciebed wordt vervangen door gewassen grinttegels. Naar schatting gaat dit 4500 kosten. Er is nog een restant van het nieuwbouwkrediet en uit deze pot kan de gewenste voorzie ning worden betaald. Willems (CD) en Smit (VVD) vonden de oplossing niet fraai, maar uiteindelijk ging de commissie toch accoord met het voor stel. Studiedag Flora over broeierij RIJNSBURG De Bloemenveiling Flora in Rijnsburg houdt donderdag 22 mei een studie dag over de uitbreiding van het aantal broeierij- bedrijven. Het bestuur van de veiling is bang voor overproduktie in de bolbloementeelt en wil met de studiedag de zaken eens op een rijtje zet ten. Op de studiedag, die om 12.30 uur begint, wordt gesproken door onder meer Flora-voozit- ter W. van Nobelen en J. Spithoven, voorzitter van het Produktschap voor Siergewassen. Ver der worden er forumdiscussies gehouden. Fietser aangereden LEIDSCHENDAM Een 30-jarige fietser uit Leidschendam werd gisteravond naar het Anto- niusziekenhuis vervoerd, nadat hij op de hoek van de Banninglaan en de Dobbelaan was aan gereden door een 21-jarige plaatsgenoot. Die nam met zijn auto de bocht te kort en reed de fietser aan, belandde in het struikgewas en kwam uiteindelijk in de Schout van Eijklaan tot stilstand. De fietser viel na het ongeluk flauw, maar werd na onderzoek in het ziekenhuis naar huis gezonden. Inbraak in café KOUDEKERK AAN DEN RIJN Café De Hoek aan de Dorpsstraat in Koudekerk is vannacht be zocht door inbrekers. De inbraak werd vanmorgen ontdekt door schoonmakers. De dieven haalden de ruit uit de keukendeur en konden vervolgens naar binnen stappen. De ruit werd vermoedelijk in de Rijn gegooid. Uit het café werden sigaretten en 1300 gulden aan geld gestolen. Terminale thuiszorg OEGSTGEEST Met dertig vrijwilligers is de „Stichting terminale thuiszorg Oegstgeest" aan het werk gegaan. De stichting wil hulp bieden aan terminale patiënten, die de wens te kennen hebben gege ven om in eigen woning het levenseinde af te wachten. De taak van de stich ting moet gezien wor den als aanvullende zorg op die van de naas te omgeving en van de professionele werkers. Deze vrijwilligershulp wordt kosteloos ver strekt. Volgens secreta ris-penningmeester W.J.N. Baart kan die taak van de stichting zeer veelzijdig zijn, van een gesprek met de fa milie tot de hulp in de keuken of het doen van boodschappen. „Wij be ogen niet de professio nele hulp concurrentie aan te doen", aldus de heer Baart. Aanvragen voor hulp verlening dienen, na overleg met de huisarts, gericht te worden tot de secretaris van de stich ting (071-173908). PVDA WASSENAAR: WASSENAAR „Dit lijkt teveel op hap-snap beleid", zei PvdA-raadslid Henk Goulooze gisteravond tijdens de raadscommissie ruimtelijke orde ning over enkele verkeersvoorzienin- gen in Wassenaar. Even daarvoor had Goulooze wethouder Cocheret de la Morinière de mantel uitgeveegd omdat volgens hem de verkeerspro blemen eerst in de commissieverga dering verkeerszaken besproken moeten worden. En die is pas volgen de week. Het gaat om drie kruispunten in Wassenaar waar veel ongelukken ge beuren. De kruispunten van Duiven voordelaan /Groeneveltlaan; Hof- campweg/Starrenburglaan en Hof- campweg/Stadhoudersplein. Er wor den onder meer verkeersdruppels ge plaatst om het verkeer de gevaarlijke punten langzamer te doen passeren. De voorzieningen aan de kruispunten worden uitgevoerd door de Grond- mij., die volgens de gemeente Wasse naar de beste resultaten voor de lang ste prijs levert. Volgens wethouder Cocheret is de gemeente al begonnen met het weghalen van het groen rond de kruispunten, om op die ma nier meer overzicht te krijgen. Raadsleden van VVD en CDA had den weinig kritiek, al vonden ook zij, dat eigenlijk eerst de commissie ver keerszaken zich over deze kwestie moet beraden. Sieraden gestolen LEIDERDORP Inbrekers hebben gisteravond toegeslagen in een wo ning aan de Hoofdstraat in Leider dorp. De achterdeur werd opengebro ken en de dieven namen girobetaal kaarten en sieraden mee. De waarde is niet bekend. Inbrekers stelen 30 mille uit huis KATWIJK Uit een flat in het Molenblok in Katwijk aan den Rijn is tussen maandag 12 en woensdag 14 mei 30.000 gulden gestolen. De voordeur van de woning werd ge forceerd, de bewoner was ten tijde van de inbraak niet thuis. De die ven namen enkele bescheiden mee.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17