fCunst en politiek een icate verhouding 5 adio/televisie CeidócGotmant Twee nieuwe dj's bij KRO „Breek me de bek niet open" op VARA-tv HILVERSUM Met ingang van zondag 1 juni zijn twee nieuwe HILVERSUM „Het Zondagsgevoel", „Hoe is mocht mr. G. B. J. Hilterman vanwej rlicnn.irtflr ovc to Kinrpn i n hut RaHin l.nrnorammo UQn Ho» TCRO- o»n u/ac hf»t om h#»t onHctp kim! fp ziin'" pn T<: /onHflPSP TflPStanH in Hp WprplH nipt WOENSDAG 14 MEI 1986 PAGINA 17 K elnemers gezocht or Cijfers en Letters VERSUM De ko- ide zomermaanden ngt de KRO opnieuw serie van twaalf spel- jtamma's „Cijfers eh Iers". De eerste uitzen- j is gepland op zondag ,'f uni. De opnamen vinden ifdzakelijk plaats op 16, er» 18 juni a.s. Wie he istelling heeft als kandi- deel te nemen kan een «kaart sturen met daar- rermeld naam, adres, te- onnummer. leeftijd. by's en evt. beroep aan: >televisie. Cijfers en prs. Postbus 9000, 1201 Hilversum. HILVERSUM Met ingang van zondag 1 juni zijn twee nieuwe disco-jockeys te horen in het Radio 3-programma van de KRO: Ton Blomberg en Paul de Leeuw Ton Blomberg heeft tot december 1985 de nationale hitparade gepresenteerd bij NOS-radio. Bij de KRO gaat hij iedere zondag van 15 tot 16 en van 18 tot 19 uur een programma presenteren. Het eerste heet „Tijd voor toen-agers", waarin hij hits laat horen van vöör 1986. Van 18 tot 19 uur is er „Hitweek", waarin Blom berg een overzicht geeft van de veranderingen in de hitparade van de afgelopen week. Paul de Leeuw is cabaretier en treedt op met een programma. In 1983 won hij op het cabaretfestival Cameretten de persoon lijkheidsprijs en de aanmoedigingsprijs. Op KRO-radio is hij zondags nu al te horen met de „liefdeslijn". Zijn bijdrage aan de zalige muziekzondag van de KRO op Radio 3 wordt „Lieve Paul...", een programma met de hits uit het pop-repertoire, op een wat cabareteske wijze gepresenteerd. De drie genoemde pro gramma's komen in plaats van „Poptima Forma" van Rick van Velthuysen en „Manneke Pop" van Peter van Dam. HILVERSUM „Het Zondagsgevoel", „Hoe is en was het om het oudste kind te zijn?" en „Is het leuk om het kind van beroemde ouders te zijn?" Dat zijn de onderwerpen die achtereenvol gens aan de orde komen in „Breek me de bek niet open", een serie van drie videoprogramma's gemaakt door Hedda van Gennep, Maijolijn de Vries en Jan van Lieshout. Op 26 juli, 1 en 6 au gustus worden de uitzendingen op 't scherm ge bracht. Gewone mensen, enkele buitenlanders, kinderen en bekende Nederlanders vertellen in de drie afleveringen hun verhaal met betrek king tot het gekozen onderwerp. In „Breek me de bek niet open" over het zondagsgevoel blijkt heel duidelijk dat een negatief gevoel over die dag van de week bij veel mensen te maken heeft met hun jeugd. Voor velen was de zondag bij voorbeeld een geprogrammeerde dag vol kerk gang en bezoeken aan oma. Vanzelfsprekend mocht mr. G. B. J. Hilterman vanwege zijn zondagse Toestand in de Wereld niet in het programma ontbreken, maar ook domineeszoon Freek de Jonge en voetballer Marco van Basten doen hun verhaal. En een man van Turkse af komst vertelt over de zondagse gastvrijheid van zijn Nederlandse collega's. In de aflevering over het oudste kind blijkt dat dit lid van het gezin vaak gewend is zaken te regelen en verantwoor delijkheden te nemen. PPR-lijsttrekker Ria Bec kers, bisschop Ernst van Breda en dirigent Edo de Waard bewijzen dat. Als in „Breek me de bek niet open" de kinderen van beroemde ouders centraal staan, wordt bekeken of die kinderen in het voetspoor van hun ouders treden of juist niet. Naast anderen komen Willeke Alberti, Cae sar Domela Nieuwenhuis, Martijn Krabbé en de zonen van Jan Blokker en Anja Meulenbelt aan het woord. tVERSUM „Zonder ,t is het leven niet de lite waard. Geld helpt te- de armoede, kunst tegen igte". Een uitspraak van Mierlo, lijsttrekker D'66. Hij komt naast de grote partijen ook aan het in de NOS-uitzending Ierland C". vanavond op II om 20.00 uur. bleek niet mogelijk de -mannen. Lubbers, |Uyl, Nijpels en van Mierlo ?n debat bijeen te krijgen, lieten zij zich afzonderlijk ideren met vragen over itpolitiek. Dit leidde tot reeks uitspraken, die op montagetafel onderwerps- werden geschikt, zodat h enige lijn in dit pro- ima kwam. ingspunt vormde de veel leerde uitspraak van de li- le staatsman Thorbecke in 'orige eeuw, dat de staat beoordelaar mag zijn van it en wetenschappen. Hoe it de hedendaagse politiek inover deze Thorbeckiaan- telingname? Daar waren YOS-'mensen Hans Keiler, :iek docent Bart Tromp en olf v.d. Berg in geinteres- Uyl deelt het inzicht van ikrbecke niet. Laat de kun- risar zijn gang maar gaan, dj heeft de overheid daar- hè van doen, daar kan hij 1 achter staan. Dit leidt •if kunst en cultuur uitslui- u) voor de maatschappelijke .y Hij staat veel dichter bij gflels, dat de overheid moet jDen een klimaat te schep- h, waarin kunstenaar en sa- Tileving elkaar kunnen vin- Lubbers vat dit inzicht weer anders samen. Kunst gedijt en moet gedijen zonder overheid. De taak van de staat is er in gelegen toegankelijkheid te scheppen Dit moet gebeuren door subsidie. Er ligt voor de overheid een taak tot behoud van wat in het verleden is ge presteerd en bewaard is geble ven m monumenten en musea. Hij deelt niet de opvatting van Thorbecke Kunst heeft te ma ken met het mooie, met de emotie en het ideële die ook in de politiek kunnen spelen. Wel zal de overheid een af standelijke houding in moeten nemen tegenover de kunst. PC Hooftprijs Hier aanbeland kan tussen de vier heren de weigering van de PC Hooftprijs onlangs aan Brandt Corstius niet onbespro ken blijven. Hier was op een negatieve manier wel degelijk sprake van staatsinvloed. Vol gens den Uyl kan de overheid ook een bedreiging betekenen voor de kunst. Een minister van WVC mist de deskundigheid om de kwa liteit van kunst vast te kunnen stellen. Zelfs de Raad voor de Kunst biedt daarvoor onvol doende instrumentarium. Er zouden betere oplossingen mo gelijk zijn. Hiervoor wordt in deze uitzending ook een idee aangedragen. Van Mierlo ervaart invloed van de staat op de kunst als iets paradoxaals. Een aspect van kunst en cultuur is de op stand van het individu tegen de gevestigde cultuur. Daar voor zou ruimte geschapen moeten worden. Doet de staat dit, dan helpt zij de opstand te gen zichzelf, terwijl zij toch de beoordeling van dit verschijn sel aan het publiek zou moeten overlaten. Over de financiering van de kunst lopen de meningen van de vier lijsttrekkers tendele uiteen. Tussen premiëring en percentage regelingen liggen vele mogelijkheden en sponso ring roept eigen problemen op, evenals fiscale regelingen in zake kunst. Fiscale tegemoet komingen leiden er toe, dat al leen geldbezitters ervan profi teren. De gewone man kan niet voor een miljoen kunst kopen en dat van zijn belastin gen aftrekken. Het zal hem dus ook niet gebeuren, dat aangekochte kunst in de loop der jaren in waarde gaat stij gen. Alleen rijken kunnen zich kunstcollecties permitte- ■ren. Daar hebben ze de hulp van de staat niet bij nodig. Nij pels toont zich een voorstander van sponsoring, mits de geld- verschaffers met hun handen van de inhoud afblijven. Dan nog zal het bedrijfsleven kie zen voor die vormen van kunst, die in dat straatje pas sen en avantgardistische kunst weinig kans gunnen. Volgens van Mierlo gaan dan puur eco nomische machten uitmaken welke kunst wel en welke kunst niet wordt gefinancierd. Dat vraagt om een regelende ingreep. Den Uyl houdt het liever op fondsen, die door particulieren worden gevormd en beheerd en de oorspronke lijkheid van kunstuitingen ga randeren. Ruud Lubbers temidden van de makers van het NOS-programma over kunst, links Bart Tromp en rechts Rudolf v.d. Berg. staatsinvloed. Toen hij als mi nister-president voor een staatsbezoek naar Japan ver trok, trof hij op Schiphol de Amsterdamse burgemeester van Thijn, die hem vroeg een goed woordje te doen voor Ja panse deelname aan het fonds tot herstel van het Amster damse Concertgebouw. Daar begin je al met staatsinvloed. Het verschil in kijk op kunst tussen de partijen wordt be paald door de manier waarop tegen de kunst wordt aangeke ken. Gaat het om het behoud van wat zijn waarde heeft be wezen of om het stimuleren van vernieuwende krachten, die in de samenleving werk zaam zijn. De PvdA is niet vrij van de neiging kunst in te passen in de politieke stellingname. Toont zich bereid daarvoor subsidie te verschaffen. Oefent op deze wijze invloed op de kunst uit Dan verworden kunstenaars gemakkelijk tot pamflettisten. Nochtans laat den Uyl in deze uitzending weten, dat de overheid ook een bedreiging voor de kunst kan betekenen en er daarom goed aan doet afstand te hou den. Het CDA kiest voor een eigen opstelling. Conservering van oude kunst en spreiding van de huidige kunst wordt gezien als een overheidstaak. De avantgardistische kunst moet uit het volk zelf voortkomen. Zo niet, dan loopt de staat het gevaar emotionele ontladingen en nieuw elan naar zich toe te trekken, er eigen richting aan te geven. Dat is niet de bedoe ling. De kunst moet haar ver nieuwende voorhoedefunctie uit zichzelf waarmaken. Daar mag de overheid niet in ingrij pen, niet naar zich toehalen. Nijpels en van Mierlo betreu ren het intussen, dat het on derwijs te weinig doet aan het verschaffen van inzicht, aan kijk op kunst. Eerst maakt men er een keuzevak van en vervolgens wordt er niet meer naar omgezien. In Israël geldt kunst als een verplicht vak op school. In elk huis zie je daar dan ook in enigerlei vorm kunst. In dit verband wordt zelfs verwezen naar de Mid deleeuwen, een tijd vol ritue len en tradities, die golden als transportmiddelen voor kunst. Toen wij ons vrij maakten van de Spanjaarden wezen we dat af. In België en Frankrijk zie je dat allemaal nog. Kennis van het verleden is bepalend voor de kennis van zichzelf. Wij keerden dat alles en Euro pa onze rug toe. Wij kozen voor de zee waar geld te halen viel. Kunst en volk, kunst en over heid, het blijven delicate ver houdingen. Zoveel wordt in deze uitzending wel duidelijk. Maar dat jongeren al jaren be zig zijn onder de bestaande cultuur hun eigen subcultuur in te bouwen, grafitti, pop, al- lerhand manifestaties van een geestdriftige aard. daarover geen woord bij de vier politie ke voormannen. TON OLIEMULLER VARA 15.25 Het speelterrein (The Ven- chy), Engelse jeugdfilm. Op een speelterrein in Newcastle spelen alleen maar jongens. Een groep strijdlustige meisjes is het daar helemaal niet mee eens 15.50 Johnny bezoekt Japan, jeugdfilm. Johnny is pas vijf, maar hij gaat toch een grote reis maken: hele maal naar Japan 16.15 Mr. Belvédère, comedyse rie. Afl.: De prijs 16.40 Een wereld vol paarden, documentaiteserie. Afl.: Ontmoeting aan de top. Voordat Lippizaners aan een uitvoering van de Spaanse Rijschool mee mogen doen gaan er hon derden uren training aan vooraf 17.05 Clipparade. Presentatie: Adeline van Lier NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 De Smurgen, tekenfilmse rie 18.00 Een jaar bij de buizerd, documentaire TELEAC 18.25 Engels in het basisonder wijs. Les 8 VARA 18.55 CDDe Fabeltjeskrant 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie 19.23 Kreatieve vakantie, ver slag van een week schilde ren/beeldhouwen in Zuid- Frankrijk en muziek/toneel in Nederland NOS Journaal SOCUTERA Het masker van Katinka, uitzending van het Neder lands Astma Fonds VARA Sonja op woensdag, ge spreksprogramma met Sonja Barend vanuit het Hulstkampgebouw in Rot terdam De Stemming. Maurice de Hond presenteert de laat ste politieke opniecijfers Lubbers-Den Uyl, recht streeks verkiezingsdebat tussen de lijsttrekker van het CDA Ruud Lubbers en de lijsttrekker van de PvdA Joop den Uyl. Discussielei ding: Marjolijn Uitzinger De Speurder, Duitse poli tieserie. Afl.: Koning zon der land. Er is een aanslag gepleegd op een hoertje. Werner Rothmann, haar pooier, wordt flink aan de tand gevoeld. Maar Faber denkt dat er meer achter zit NOS Journaal Nieuws voor doven 20.00 20.28 21.35 21.40 15.46 16.11 17.22- 18.10 18.15 18.30 18.45 19.00 19.12 20.00 22.35 22.50 23.05 VPRO Achterwerk in de kast, kinderen zeggen waar het op staat Kijk me aan, Engelse kin derfilm Van hier lot Tokyo, portret van een kind uit een ver land Spuiten maar, kinder filmpje over een bejaarde brandweerman D Laurel A Hardy. Afl.: Going bye bye (1934) De grote dikke beer ver telt. tekenfilmserie 17.30 Pol, tekenfilmserie. NOS Staatsloterij Nieuws voor doven Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal NOS Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine Nederland C, cultureel magazine ditmaal geheel gewijd aan de relatie tus sen politiek en kunst. De lijsttrekkers van PvdA, CDA, VVD en D'66 worden hierover aan te tand ge voeld (zie elders op deze pag.) Viktoria in het Westen, documentaire over de naar het Westen gevluchte vio liste Viktoria Mullova, met aansluitend een vioolcon cert van Tsjaikovsky PP i Zendtijd voor de WD NOS Journaal Den Haag Vandaag Studio Sport, met (onder voorbehoud) een samen vatting van de vriend schappelijke voetbalwed strijd West-Duitsland - Ne derland Nieuws voor doven EUROPA TV Weerbericht en programma overzicht Kinderprogramma's Programma-overzicht Europa Countdown, poppro- qramma met Adam Curry Spectrum Von Webeetuhl zur Wel- tmacht, tv-serie Sport Reports. Voetbal: West- Duitsland - Nederland (1e helft) World Watch en weerbericht Sport Reports. Voetbal: West- Duitsland - Nederland (2e helft) Carel Willink, portret van deze kunstenaar World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Kuifje: Raket naar de maan, tekenfilm 18.25 Parfait Amour 19.55 De Optimist, afl.: Turf Luck 20.30 Fist of Vengeance 22.00 Cliffhangers, herh. 22.50 The Formula 00.45-02.05 Hollywood Classic: Shanghai Express ry Fonda (op de foto met dochter Jane) speelt de rol van Jprikaanse president in de film „Fail Safe". BRT 2 om 20.20 T 1 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix li Keromar, dertiendelige jeugdserie met Mike Ver- drengh, Annelies Vaes, Ann Petersen e.a. Afl. 1: De Wor- Gezondheid, informatief ma gazine met o.a. aandacht voor schimmels, een grootscheepse mondhygiöne-actie van de Limburgse tandartsen en ge- zondheidstips voor de vakan- Programma-o verzicht Journaal Namen noemen, spelprogram- ma. Presentatie: Kurt van Eeg- Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Vei lig motorrijden, het kan! Wie schrijft die blijft, boeken- magazine met ditmaal een por tret van de Mexicaanse schrij ver Octivio Paz Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Omroep Journaal en Coda: 'Nauwe lijks. bijna een begrip' van Hu- geus C. Pernath uit 'Mijn gege ven woord' T 2 hfc Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Pat McDonald. Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Patricia lokt Angela in een val- e45 Uit je doppen, jongerenpro gramma. All.: Economist?! Be slist! De kranten staan vol met advertenties voor managers, bedrijfsdirecteuren, inkopers enz: De economische opleidin gen worden dan ook druk be- Programma-overzicht Journaal Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts nW-22.10 Veiligheidegrena (Fail safe), Amerikaanse speelfilm uit 1964 met Henry Fonda, Walter Matthau. Fritz Weaver e.a. Regie: Sidney Lumet. Een technisch mankement op de basis van het Strategic Air Command heeft tragische ge volgen. Er stijgt een eskader op om atoombommen op Mos- RTBF 1 16.50 Nou be Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce «oir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Biznees, Bizneae, economisch magazine. Afl.: Privatisering 21.00 Mission casse-cou (Dempsey Makepeace), Engelse politie serie met Michael Brandon. Glynis Barber e.a. Afl.: A bas la violence. Drie jongens bero ven een pakhuis, waar ze aan gevallen worden door drie Ko- reanen die in opdracht hande len van een elegante dame ge naamd Marle. Een van de drie weet te ontsnappen. Hij blijkt een tipgèver van Makepeace 21.45 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant 21.55 Cargo de nuit, jongerenmaga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.30 Journaal 22.55 Le coeur et l'esprit, religieus programma TV 5 16.35 Les vepree de Monteverdi, muziekprogramma 16.05 Les chemins d'exil (2), docu mentaireserie over een be schrijving van Zwitserland door Jean Jacques Rousseau 19.00 Micheline, six enfants, allóe des jonquilles, documentaire 19.30 Les jour des noce, tv-film uit 1970 met Dora Doll 21.10 Les chemins d'exil (3). docu mentaireserie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (SChart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter en Sunie 18.00 SThe power hour, hardrock- programma met Dante 19.00 EEd's elite, met Edwina 20.00 SSit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek, met o.a. een aflevering van de Menial as Anything-video 'Mo numental' 21.00 SGaz Bag, met Gaz Top 22.00 [^Newsflash, popnieuwtjes met Martin Buchanan 23.00 SChart Attack (herh.) 00.00-01.00 SPower Hour DUITSLAND 1 I Calle Serrano, documentaire over een van de mooiste en duurste straten van Madrid Die Spielbude, kinderpro gramma i Tegesschau Hier und Heute, regionaal ma- tandes stilles Heus, tv-se rie. Afl. ...nur Leider nichf für leichen Schlossherren, tv-serie Programma-overzicht tTegesschau ARD-Sport extra: West-Duits land - Nederland, rechtstreeks verslag van deze vriendschap pelijke voetbalwedstrijd Brennpunk, actualiteitenru- Tageathemen Kulturwelt: Meister dert Dls- tanz, filmportret van de Zwit serse schrijver Max Frisch Tagesecheu Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Peter krijgt natte voeten (herh.) Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: Der Traumelefant Heute Tele-lllustiierte, gevarieerd magazine Ein Heim für Tiere, tv-serie met Siegfried Wlschnewski, Angela Pschlgode. Loni von Friedl e.a. Afl.: Martha Co Mittwochslotto 7 aus 38 Programma-overzicht Heute P.I.T. - Peter lllmans Treff, hits nieuws gepresenteerd door Peter lllmann ZDF Megzin, aktueel magazine Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans. Joan Collins e.a. Afl.: Aan een zijden draad. Dominique ligt in het ziekenhuis, haar leven hangt aan een zijden draadje. Luke bezoekt Steven, ondanks zijn afspraak met Claudia "•T:—:*5 21.45 Heute-Journal 22.05 Treffpunkt: Jugendwerkstatt Köln-Nippes. '...und spater werd'ich Meisterin', documen taire over een jeugwerkplaats in Keulen 22.35 Milka - Schmerzliche Lust (Milka - Elokuva Tabuista), Fin se speelfilm uit 1980 met Irma Huntus, Leena Suomu, Matti Turunen e.a. Regie: Rauni Mollberg. Milka en haar moe der wonen in een klein dorpje in Finland. Milka ziet Ojanen, een man die hen af en toe helpt, als vader Maar hoe ou der zij wordt hoe meer haar gevoelend voor deze man ver anderen 00.20 Houte DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II. Cursus Engels. Les 47 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tegesschau 20.10 Mittwochs in..., informatie en amusement 21.45 Eff-eff: Freizeit und Fitness, informatief programma over sportieve ontspanning 22.30 Taxi Driver, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Martin Scorsese. Met Robert de Niro, Jodie Foster. Harvey Keitel e.a. Een Vietnam-veteraan werkt als taxi-chauffeur in New York. Hij wordt verliefd op de cam pagne-leidster van een presi- dents-kandidaat die hem. na dat hij haar meeneemt naar een porno-film. afwijst. Hij trekt zich nog meer terug en koopt een grote hoeveelheid wapens 00.20 Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. H Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■S Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 Take two 18.00 John Craven's newsround 18.10 Jossy's giants, kinderserie 18.35 The Flintstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Lame ducks, comedyserie 21.10 Dallas, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.24 Regionaal nieuws 22.30 Q.E.D., wetenschappelijk pro gramma 23.00 Variety Club, fragmenten van de feestelijke lunch waarop ko miek/quizmaster Bob Monk- house vanmiddag door de Bri tish Variety Club werd ont- 23.40 Bankshot, Amerikaanse speel film uit 1974 van Gower Cham pion. Met o.a. George C. Scott, Joanna Cassidy, Sorrell Booke 23.00 Weerbericht BBC 2 Journaal en weerbericht Documentaire The best of Ealing cinema: The Titfield Thunderbolter, Britse speelfilm uit 1952 van Charles Crichton. Met o.a. Stanley Holloway, George Relph, Naunton Wayne e.a. The cost of caring Forever England. Afl.: The Brittons of Bransley M.A.S.H., comedyserie Sing country, Wembley Coun try Festival Newsnight, actualiteiten Weerbericht Open University Poparound Roadrunner Bellamy's Bugle Connections About Anglia Cross Roads Where There's Life Coronation Street Star Trek II: The Wrath of Khan, Amerikaanse speelfilm uit 1982 met o.a. William Shat- ner, Leonard Nimoy en Defo rest Kelley Nieuws Society, science and sex (3), serie discussieprogramma's over maatschappelijke proble men. Afl.: AIDS Willie Dixon: I am the Blues The cambridghe Angle SKY CHANNEL 16.45 EYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 IE]Jump, met Tony Blackburn 18.30 The Deputy. All.: Shackled 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Phil Silvers 19.30 Green Acres. Afl.: Everybody tries to love a countess 20.00 The Greatest American Hero 21.00 Beyond reasonable Doubt, Nieuwzeelandse speelfilm uit 1980 van John Laing 22.50. Martini Sportline Internatio nal Motor Sports 1986 23.55 Roving Reports, actualiteiten 00 25-01 00 wYouno. Free A Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn, praatpro gramma. Afl.: Ouders en conflict 16.10 Daktari, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Gewond in het oerwoud 17.00 D'r kan nog meer bij, kinderpro gramma NOS 17.30 W6-Journaal EO 17.35-17.50 Tijdsein-Buitenland, ac tualiteitenprogramma MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Julie en Edwina (07.00), Polltics in pop, special (herh.) (08.00), 'Euro Tour gui de' met Sunie (09.00), Martin en Gary (10.00), 'Sit tight', met Simon (11.00) en ...And that's a fact" met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 (EMuziekpro- gramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 ARD-Sport extra 12.00 Umschau 12.10 ZDF Ma gazine 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 lUTeletekat-over- zicht 15.50 Tagesschau 16.00 Expe- ditionen ins Tierreich, natuurserie 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawy er und Huckleberry Finn, kinderserie 17.10 Fussballschule, kinderpro gramma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Feate feiern mil auslandigen Mitbügem (herh.) 16.35 Verkehrsare- na, verkeerstips 17.00 Heute .17.15 Tele-lllustrierte, aktualiteiten 17.45 Der rosarote Panther, tekenfilmserie BBC 1 07.50 Breakfast Time, ontbijttelevisie 10.20-10.35 The Parent Programma 11.30-11.50 Play school 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd pro gramma 14.45-15.00 Hokey Cokey, kinderprogramma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five, kinderpro gramma 17.15 Laurel 8 Hardy SKY CHANNEL 08.45 SSky Trax. Herhalingen 11.30 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 SThe Pat Sharp Show 16.45 QJensen'a dimensions, met David Jensen ITV 07.25 TV-AM, ontbijttelevisie 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Tales from Fat Tulip's Garden (herh.) 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuwe 14.20 Regio naal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Something to treasure 16.00 University Challenge 16.25 Regio naal nieuws 16.30 Sons and Daugh ters 17.00 Tales from Fat Tulip's Garden (herh 17.1fl The Blunders RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 22.30 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Grand Piano Festival. 20.00 Nieuws. 20.02 Saint Saëns in het Concertge- 22.00 Zeg, luister 's. RADIO S 17.36 PP: Uitzending van D'66. 17.46 Wetenschapsbeleid. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van Loesje. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Protestants-godsd. uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna (18). 19.00 Symposium. 19.45 Home Made met D'Hoedt. 20.30-23.45 Musica Antigua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur NieuwsfNOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 08.30 AVRO's Sportpanorama. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 16.05 KRO: Echo-politiek. 17.08 Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Hier en Nu. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur NieuwsfNOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Polderpopparade. 15.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwangler. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+ 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 De Tien woorden. 14.00 Schoolradio. 15.00 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen. 17.00 Mini Magazine en 17.30-18JJ0 Verzoekplatenprogramma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor, cult, informatie. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf: bont magazine. 12.00 Regionaal programma. 13.10 De Middagpost, verzoeken. 14.00 Hitbox: Top-30 hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Dietrich Fischer Diskau. bari ton. 11.35 Ulster Orchestra o.l.v. Brydon Thomson. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Gitaarmuziek. 14.05 Popuiair-klassieke Chinese me lodieën. 15.00 Kamermuziek. 16.00 Werken van Copland. Martin en Casals. 16.30 Werken van Vaughan-WIIliams. Poulenc, Mompou, Liszt en Mahler

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17