>ok Van Basten niet :gen West-Duitsland Van der Velde begint met vierde plaats Huveneers spurt naar ritwinst ORT EaidoeCoiuattt DINSDAG 13 mei 1986 PAGINA 9 jovator eindigt als tweede fSMOUTH Het Nederlandse jacht In- jr van schipper Dirk Nauta is gisteroch- kwart over negen de finihslijn in de je havenstad Portsmouth gepasseerd. iee werd de Innovator op handicap in de zeilrace om de wereld achter het schip L'Esprit d'Equipe. Nauta en zijn kning hebben precies 127 dagen, 3 uur en [inden nodig gehad voor deze 27.000 mijl wedstrijd, die vorig jaar op 28 september smouth begon. it er naar uit dat het schip van Pleun ?r Lugt, de tweede Nederlandse deelne- londerdag in Portsmouth arriveert. Het indigt naar alle waarschijnlijkheid op de )f zesde plaats op handicap in de laatste De beide boten komen maandag 19 ireede pinksterdag, aan in Nederland. De n worden omstreeks 12 uur verwacht in van Scheveningen. Speelverbod na cafébezoek BELGRADO Trainer Miljan Milja- nic heeft twee spe lers uit het Joegosla vische voetbalelftal voor onbepaalde tijd geschorst: doelman Ranko Stojic en aan valler Milko Dju- rovski. De twee had den één nacht voor het vertrek naar West-Duitsland hun hotel verlaten om zich in het nachtle ven te storten. Schapers ronde verder ROME Michiel Schapers heeft de tweede ronde bereikt van het open toernooi om de Italiaanse tennistitels. De lan ge Rotterdammer won op de openingsdag in drie sets van de Carlos di Laura. De jonge Peruaan, ook al eens op de banen van het Melkhuisje in de weer geweest bij de open Nederlandse, won nog wel de eerste set van Schapers met 6-4, maar had daarna weinig meer in te brengen: 1-6, 4-6. Met Guy Forget vloog in de eerste ronde al direct een ge plaatste speler eruit, De Fransman, vijftiende op de plaat singslijst, verloor verrassend van van de Sovjet-tennisser Andrej Tsjesnokov: 4-6, 6-7. De Zweed Mats Wilander, die bij het met ongeveer 1,1 miljoen gulden gedoteerde evene ment in Rome favoriet is voor een plaats in de finale, had geen enkele moeite met de Amerikaan Jimmy Brown. Wi lander stond slechts vier games af. Zijn landgenoot Peter Lundgren kwam er tegen Henri Leconte niet aan te pas. De Fransman bewees met 6-4 en 6-1 dat hij voldoende is hersteld van een leverontsteking. Dalglish haakt af voor Mexico LONDEN De Schot Kenny Dal- glish, de speler-manager van de En gelse landskampioen en bekerwin naar Liverpool, heeft noodgedwon gen afgezegd voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. Dalglish maakte het trieste nieuws maandagavond bekend, twee dagen nadat hij met Liverpool op Wembley in de Cup-final met 3-1 had gewonnen van stadgenoot Ever- ton. Tijdens die wedstrijd liep Dal glish een knieblessure op. Die bleek zo ernstig, dat hij het advies kreeg drie weken absolute rust te nemen. Bondscoach Alex Ferguson voegde ijllings Steve Archibald van Barcelo na aan de selectie toe. Weer bekerwinst voor FV Snoekie LISSE In de strijd om de districtsbeker zaalvoetbal heeft FV Snoekie ook zijn tweede wedstrijd gewonnen. De Haagse ploeg versloeg in Lisse Bax met 5-3. In dit overigens slechte duel namen Rob van der Tas (2x), Rob Ou wehand, John Vroom- ans en Pim Visser wa ren de Haagse schutters. Botham in spoor van Hannibal LONDEN De Engelse cric ketspeler Ian Botham is van plan in februari 1988 de Alpen over te trekken op een olifant. Botham, inmiddels door de pers in zijn land omgedoopt Hanni bal de Tweede, doet dat om fondsen te verwerven voor het onderzoek naar leukemie. Bot ham treedt in de voetsporen van de Carthagese generaal, die in 217 voor Christus tijdens de tweede Punische oorlog ge schiedenis schreef met deze tocht. De beroepscricketer maakte vorig jaar voor een goed doel een voettocht van Noord- naar Zuid-Engeland. Sportprijsvragen DEN HAAG De verdeling van de prijzen van Lotto 19 en toto 19 is: Lotto 19 le prijs: 1 x f. 416.280,80; 2e prijs: 11 x f. 13.636,30; 3e prijs: 279 x f. 564,80; 4e prijs: 8.439 x f. 18,60; 5e prijs: 77.391 x f. 5. Cijferspel 19 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 goed: 1 winnaar; 4 goed: 22 win naars; 3 goed: 211 winnaars; 2' goed: 2.263 winnaars. Toto 19 le prijs: 1 x f. 22.165,10; 2e prijs: 21 x f. 703,60; 3e prijs: 392 x f. 94,20. Toto-gelijk 19 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 19 x f. 117,50; 4e prijs: 461 x f. 7,40. ,P De selectie van Nederlands voetbal- voor de wedstrijd morgen in Dort- id tegen West-Duits- is geslonken tot jen spelers doordat :o van Basten is af- len. Een onderzoek bondsarts Frits Kes- in Zeist wees gisteren dat de enkelblessure de nationale topsco- Jnog lang niet gene- T is. Kessel achtte het onwaarschijnlijk dat 1 Basten dit seizoen p zou spelen. Ihels heeft niet overwogen jgroep aan te vullen door oorbeeld Wim Kieft uit te [gen. „Daarvoor zijn ver- llende redenen. In de te plaats zit Bosman in de ftie en die heeft bepaalde [ten. Bovendien wil ik It een gesprek met Kieft wat destijds, in Brussel, gebeurd is. Ik heb contact met hem opgenomen voor een afspraak in juli". Michels beschouwt de ont moeting van morgen voor beide ploegen als een goede test. Voor de Duitsers de laat ste voor het vertrek naar Mexico, voor Nederland, nu al, de laatste in de voorberei ding op de kwalificatieronde voor het Europese kampioen schap. Die strijd begint op 15 oktober in Boedapest tegen Hongarije. Michels denkt niet veel wijzi gingen aan te brengen in het elftal dat tegen Schotland speelde, maar de opstelling wilde hij niet prijsgeven. Zijn definitieve keuze komt ver moedelijk pas morgen, al komt Gullit natuurlijk in het elftal, Spelbos misschien. Er is in Dortmund ruime moge lijkheid te wisselen, hoewel dat niet in de bedoeling ligt van de coach. Hoofdschuldige Klaus Augenthaler was, vol gens Franz Beckenbauer, de hoofdschuldige aan het onze kere spel van de verdediging van West-Duitsland in de oe fenwedstrijd van zondag te gen Joego-Slavië. Gisteren stelde de coach onomwonden, dat Mathias Herget woensdag in Dortmund tegen Neder land speelt. Beckenbauer, die ook al na de wedstrijd tegen Zwitser land weinig tevreden was over Augenthaler, die in de nationale ploeg nimmer zijn niveau van Bayern München bereikt, gaf de libero uit München de schuld van het volledig mislukken van de buitenspelval. Norbert Eder, een andere Beier, kreeg echter alle lof. „Hij heeft zich van zijn plaats voor Mexico verzekerd", stel de Beckenbauer, die donder dag zijn huidige selectie van 26 tot 22 zal terugbrengen. Gelukkig was hij ook met het her-optreden van Rudi Völ- ler, die woensdagavond zon der twijfel opnieuw zal spe len. „Het enige dat hij nog Enkelblessure zal Marco van Basten ook morgen in het burgerpak houden. nodig heeft, is wedstrijdrit- niet in het middelpunt van man (Ajax), Van Tiggelen me." de belangstelling. Tot maan dagmiddag waren er slechts 12.000 kaarten verkocht. De mogelijke opstelling van Nederland is: Van Breukelen (PSV); Blind (Sparta), Koe- Beckenbauer zal de opstel ling waarmee hij woensdag begint, niet voor dinsdag be kend maken. De wedstrijd in Dortmund staat overigens (Groningen) en Silooy (Ajax); Vanenburg (Ajax), Wouters (Utrecht) en Suvrijn (Fortu- na Sittard); Bosman (Ajax), Gullit (PSV) en De Wit (Ajax). mm itslagen iliaanM kampioenschappen Laura (Per) 4-6. 6-1, 6-4; Wi- |Zwe)-Brown (VSt) 6-2, 6-2; itov (Sov)-Forget (Fra) 6-4, 7- Itein (VSt)-De Palmer (VSt) 6- lelen (WDI)-Arrese (Spa) 7-5, RDnte (Fra)-Lundgren (Zwe) 6- pENNEN an Italië (proloog): 1. Freuler l 00 meter in 1.08,264 (gemid- /aelheid 52,728 km/u); 2. Sa- Ha) 1.09.397; 3. Milani (Ita) IV, 4 Bontempi (Ita) 1.09,840; tr (Ita) 1.10,419; 6. Peiper 1; 7. Allocchio (Ita) z.t.; 8. IC (Ita) z.t.; 9. Vanderaerden 10. Cesarinl (Ita) z.t.; 11. Pi- XÊol) z.t.; 12. Gaggloll (Ita) z.t.; jnin (Ita) z.t.; 14. Baffi (Ita) rf Caroli (Ita) z.t.; 22. Teun van I kj) z.t.; 33. Lubberding (Ned) Breukink (Ned) z.t.; 47. Van Ned) z.t.; 64. Lammerts (Ned) Jac van der Poel (Ned) 1.16; obs (Ned) z.t.; 93. Van der led) 1.17; 96 Van Houwelin- 3) z.t.; 119 Kuiper (Ned) 1.18; ■hoeven (Ned) 1.19; 132. Ha- mó) z.t.; 155. Van Meer (Ned) i (Ita) 135 km in 3.34.35 ikm/uur; 2. Rosola (Ita) op "t Bontempi (Ita); 4. Van der d); 5. Pedersen (Noo); 6. ljlta); 7. Lammerts (Ned); 8. (Ita); 9. Van Poppel (Ned): t (Bel); 11. Colge (Ita); 12. |a); 13. Gambirasio (Ita); 14. i (Ita); 15. Asti (Ita); 24. Lub- |<Ned); 55. Kuiper (Ned); 70. Habets (Ned) 83. Teun van Vliet (Ned) z.t.; 107. Van Houwelingen (Ned) 0.17; 118. Van Meer (Ned) z.t.; 135. Jakobs (Ned) op 1.43; 140. Verhoeven (Ned) op 2.3'9; 146. Breukink (Ned) op 4.06; 169. Jac van der Poel (Ned) op 16.43. Algemeen klassement: 1 Santimaria 3.35.33; 2. Rosola op 0.02; 3. Bontempi op 0.03; 4. Freuler op 0.11; 5. Saronni op 0.12; 6. Moser op 0.13; 7 Allocchio op 0.14; 8. Gag- gioli z.t.; 9. Peiper z.t.; 10. Grimani z.t.; 17 Van der Velde 0.14; 18. Van Vliet z.t.; 27. Van Poppel op 0.17; 28. Lubberding z.t.; 39. Lammerts op 0.18; 67. Kuiper op 0.21; 74. Habets op 0.22; 104. Van Houwelingen op 0.36; 121. Van Meer op 0.40; 135. Ja kobs op 2.01; 138. Verhoeven op 3.00; 141. Breukink op 4.22; 169. Giesberts op 17.00; 170. en laatste Van der Poel op 17.01. Ronde van Spanje Twintigste etappe (239 km): 1. Gomez (Fra) 8 uur. 7 rginuten en 49 seconden, 2. Iglesias z.t., 3. Kelly (Ier) op 0.07, 4. Van Brabant (Bel), 5. Moe- ravski (Sov), 6. Cueva (Spa). 7. Mutter (Zwi), 8. Van Calster (Bel). 9. Demi- denko (Sov). 10. Angoitia (Spa), 11. Moreda (Spa), 12. Pino (Spa), 13. Gaston (Spa). 14. Gutierrez (Spa), 15. Millar (Sch), 20. Hoondert (Ned), 23. Knetemann (Ned), 30. Winnen (Ned), 36. Theunisse (Ned), 49. De Rooij (Ned), 71. Nijboer (Ned) z.t.. 83. Veld- scholten (Ned) op 1.26, 85. Boeve (Ned), 94. Beuker (Ned) z.t. Veld- scholten. Algemeen klassement: 1. Pino 97.50.21, 2. Millar op 0.33, 3. Kelly op 4.54, 4. Raymund Dietzen (WDI) op 5.05, 5. Marino Lejaretta (Spa) op 6.07. 6. Fabio Parra (Col) op 6.15, 7. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) op 6.51, 8. Fignon op 7.22, 9. Anselmo Fuerte (Spa) op 7.41, 10. Delgado op 9.38, 11. Van Impe op 13.02, 12. Gaston op 14.10, 13. Omar Hernandez (Col) op 17.36, 14. Winnen op 20.44. 15. Yvon Madiot (Fra) op 20.59. 31. Veldschol- ten op 53.46, 43. Nijboer op 1.10.19, 60. Knetemann op 1.33.19, 64. Boeve op 1.37.25, 78. Theunisse op 1.57.42. 88. De Rooij op 2.09.40, 93. Hoondert op 2.16.39, 95. Beukers op 2.17.32. Bondscoaches richten vizier op Hongarije VELP Tijdens de eindronde van de strijd om het wereld kampioenschap in Mexico zal de belangstelling van bonds coach Rinus Michels en assis tent Dick Advocaat uiteraard uitgaan naar Polen en Honga rije, tegenstanders in de kwali ficatieronde voor de Europese titelstrijd. Advocaat bezoekt drie wedstrijden van Polen en twee van Hongarije. Michels, die pas in de tweede fase van het toernooi naar Mexico gaat, neemt aan dat de informatie over de Hongaren het belangrijkst zal zijn. „Het lijkt mij dat Hongarije volgend seizoen zal doorgaan met vrij wel dezelfde ploeg, maar ik ga er vanuit dat de Polen na Mexico een nieuw elftal willen opbouwen. Die conclusies heb ik getrokken na de besprekin gen over het programma in onze voorrondegroep. Honga rije wilde graag al in septem ber 1986 spelen, maar Polen wilde dit najaar zo weinig mo gelijk in het veld en dan het liefst nog tegen een zwakker geachte tegenpartij. Het feit dat de Polen hun eerste wed strijd zo ver mogelijk naar achteren wilden schuiven, heeft mij doen denken dat zij echt het plan hebben te ver jongen en te vernieuwen." SCIACCA De Italiaan Segio Santamaria heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Italië gewonnen met twee se conden voorsprong op het peloton. Hij nam de roze leiderstrui over van de Zwitserse wielrenner Urs Freuler, die eerder op de dag als eerste geëindigd was in een individuele tijdrit over een kilometer in Palermo. Santamaria kreeg 20 bonusseconden voor zijn overwinning. De 29-jarige Italiaan reed het 135 kilometer lange, heuve lachtige parcours in drie uur, 34:35 minuten met een gemid delde snelheid van 39 kilome ter per uur. Zijn landgenoten Paolo Rosola en Guido Bon tempi eindigden op de tweede SNELLE OUVERTURE AVONDZESDAAGSE LEIDEN Barend Huve neers eigende zich gisteravond de eerste leiderstrui van de Avondzesdaagse toe. De ren ner uit Berkel won in het cen trum van Leiden op overtui gende wijze de spurt van een negenmans kopgroep, die zich na 30 van de 80 kilometer van het peloton had losgemaakt. Na afloop maakte de baanren ner duidelijk, dat hij zijn eer ste plaats in het algemeen klassement niet koste wat kost zal verdedigen: „We hebben nog vijf ritten te gaan, dat is erg lang. Maar dat neemt niet De rennèr uit de ploeg van Ahoy' noemde in dat verband de kracht van zijn vier ploeg genoten, van wie met name Theo Kortekaas een sterke in druk achter liet. Kortekaas, op de baan een goede bekende van Huveneers, ontsnapte reeds in de beginfase met zijn ploeggenoot uit de grote groep, die snel uitdunde door het hoge tempo en het bochtige, selectieve rondje met start en finish op de Steenstraat. Om dat de groep en masse de ach tervolging inzette en om niet voortijdig alle energie te ver- Jan Hogervorst voert de kop groep aan door de Leidse Haar lemmerstraat. Ritwinnaar Ba rend Huveneers volgt in derde positie. bruiken, lieten beide renners zich na verloop van tijd echter terugvallen. Achteraf gezien een terechte beslissing. Toen acht man, on der impuls van de strijdlustige Marco Vermeij (Swift All Stars), een tweede serieuze ontsnapping op touw zetten, kon Huveneers immers als enige uit het peloton nog aan- i zelf scheidsrechter zijn- Hl de vierde klasse, A VB, W dagmiddag, heb ik enig van spreken dat ik mij erger aan het spelbe- zoals dit wordt bedreven de grote internationale ;ns met hun mooie Fifa- es. zoals we nu weer en rechts zien gebeuren Juropa Cup-verband! La- we zeggen dat het twee- Ik staat en er nog vijf mi jn te spelen zijn dus er an afhangt. Ik denk met name ook aan de :rs thuis die nu eenmaal aard van het beestje >unten willen zien en innaar. Dan gaat er een •ver de zijlijn. Opzettelijk tet, dat doet er niet toe. in plaats van dat de irechter hem dan even t die bal, uiteraard nadat feehele leder de lijn is ge werd, maar nee, steken ze f>6 hun vlag omhoog en l> ze die bal na te kijken hij meters verder rolt, de hele sintelbaan over, kostbare seconden elt die niet bijgeteld wor- Alsof die bal zich onder- nog zou kunnen beden- en met een achterwaart- mmezwaai terug in het zou kunnen keren!. Dus jn advies: als de bal defi- f over de lijn is, stóp hem dan even, Heren HH in ternationale grensrechters! (Of kunnen ze soms geen bal letje stoppen omdat ze, zoals ik dus wel, zelf nooit behoor lijk gevoetbald hebben?!)" (Acteur Kees van Kooten op de Bescheurkalender) „Er wordt de laatste tijd al leen maar over PSV als de miljoenenploeg gesproken. Ik vind dat flauw. Ajax en Fey- enoord kochten in hun grote tijd ook alles. Hoewel, ik be trap mijzelf er nu op dat ik dat ook doe. Maar wees nou eerlijk. Wat is 3,2 miljoen gulden voor Koeman en Va nenburg in het internationale voetbal waard? Napoli be taalde voor Maradona ik dacht bijna 20 miljoen gul den. Dat wil zeggen dat het ambitieuze PSV nog slechts het rechterbeen van de Ar gentijn te pakken heeft". En: „Eric Gerets heeft gezegd dat hij best tien procent van zijn salaris bij PSV wil inleveren als Marco van Basten naar Eindhoven komt. Dat is de goede mentaliteit. Die topper begrijpt waarmee hij bezig is". (Ex-topschutter Coen Dil len in het Algemeen Dag blad) „Ik weet dat Ajax mij niet goed genoeg vond. Dat heeft Edo Ophof mij een jaar of drie geleden verteld. Die had een rapport gezien, waar dat in stond. Het deed mij niets, nee dat is geen grootspraak. Ik heb ook nooit het idee ge had om Ajax te bewijzen, dat men het met mij verkeerd had gezien. Het kan mij ge woon niets schelen. Ik heb namelijk nooit een club ge- Coen Dillen: „Eric Gerets be grijpt waar hij mee bezig is". had, waar ik emotioneel bij betrokken was. Als Amster dammer wilde ik vroeger na tuurlijk graag dat Ajax succes had, maar als Feyenoord ge woon beter speelde, dan vond ik het onrechtvaardig als die club niet won. Dat gevoel heb ik nog. Zie ik op België een wedstrijd, waarin de ene ploeg de andere domineert, terwijl de zwakste uiteinde lijk via een counterdoelpunt wint, dan loop ik gewoon bij de televisie weg. Daar word ik gek van. Ik vind het echt heel erg, dat Werder Bremen de Duitse titel net niet haal de". (Ruud Gullit in de Tele graaf) „Het is vooral de mentaliteit van de spelergroep, die me enorm is tegen gevallen. Ze zeggen wel eens dat je niet over vroeger mag praten, maar het verschil met nu en de tijd dat ik rond de twintig was, is wel erg groot gewor den. Vroeger was je als team een eenheid. Je had wat voor elkaar over. Je werkte kei hard en dronk na afloop ge zellig een pilsje. Nu is die ge zelligheid ook al weg, ieder een gaat na een training of een wedstrijd direct naar huis. En als er eens iemand geblesseerd is, wrijven ze in hun handen. De meeste meis jes waren daarom ook blij dat ik stopte, dan kregen ze zelf weer een kans. Hoge bomen vangen veel wind. Reacties na zoveel bewezen diensten? Nee, tenminste niet van de groep eerste team-speelsters en het bestuur. Natuurlijk was dat een teleurstelling voor me, maar aan de andere kant zou ik ook geen af scheid gewild hebben. Dan krijg je alleen maar schijn heilige gezichten". (Handbalster Hannie de Kok in de Haagsche Cou rant) „Als trainer van het militaire elftal heb ik de halve wereld al gezien, ik heb al wk's voor militairen meegemaakt. Goed, ik ben geen grote jon gen als trainer, maar Dick Buitelaar loopt straks in Mexico wél tussen de grote jongens. Het gaat erom dat net leerzaam is voor mij. Als Hannie de Kok: „Als er eens iemand geblesseerd is, wrij ven ze in hun handen". SVV inderdaad de nacompe- titie haalt? Tja, dan is er een probleempje ontstaan. Ik ver trek begin juni, de nacompe- titie duurt dan nog even. Als het goed is kan ik drie wed strijden meemaken. Ik denk niet dat het bestuur moeilijk zal doen. Maar ik denk dat we dan toch maar rond de ta fel moeten gaan zitten, want ik kan nu nog niet overzien hoe ik er tegen die tijd tegen over sta. Het ergste wat je als trainer namelijk kunt doen, is je ploeg in de steek laten". (Trainer Dick Buitelaar van SVV in Voetbal Inter national) sluiten bij de kop. Daar sloeg men de handen ineen. Vooral ook door de opvallend rijden de Engelsen Smith en Therk- ston keek het peloton vrij snel tegen een onoverbrugbare achterstand aan. Een achter stand die ook kon groeien doordat de ploeggenoten van de koplopers het tempo in het peloton met succes druktpn en niemand er daar in slaagde de achtervolging te organiseren. Met nog 20 kilometer te gaan opende de Engelsman Therk- ston een interessante finale, waarin de spurters (met Huve neers en Jan Hogervorst voor op) het leven zuur werd ge maakt door minder snelle vluchtgenoten als Peter Ho gervorst en Therkston, die herhaaldelijk trachtten weg te springen. Ondanks dat deze twee renners een ploeggenoot naast zich wisten voor het af- stopwerk Peter Hogervorst kon rekenen op Onno Anten, Therkston op Smith dien den de negen koplopers zich gezamenlijk aan voor de eind sprint. Daarin toonde Huve neers zijn goede vorm, door zich ruim voor de laatste bocht autoritair aan de leiding te zet ten en van kop af zijn derde criteriumzege van dit seizoen te boeken. De uitslag was: 1. Barend Hu veneers (Ahoy'), 2. Jan Hoger vorst (Barrhopoort), 3. Peter Hogevorst (WWV), 4. Carlo van de Berg (De Spartaan B), 5. Smith (Engelse selectie), 6. Onno Anten (WWV), 7. Dirk- Jan van Reek (Bollenstreek), 8. Therkston (Eng. sel.), 9. Marco Vermeij (Swift All Stars), 10. Axel Hermans (De Spartaan A). Vanavond rijden de renners in de Haagse Vlierboomstraat. De start is om zeven uur, de af stand bedraagt wederom 80 ki lometer. PIETER EVELEIN Vier Leidenaars in basketbalploeg DEN HAAG Bondscoach Vladimir Heger heeft de twaalf spe lers bekend gemaakt van de Nederlandse basketbalselectie, die vrijdag begint aan het Europees kampioenschap voor B-landen in Antwerpen. De volgende basketballers, die de komende da gen nog twee keer zullen oefenen tegen Polen, hebben een uit nodiging ontvangen: Rudie Boers (Weert), Ronald Schilp en Marco de Waard (beiden Noordkop), Raymond Bottse (Den Bosch), Emiel Hagens (Leiden), Rik Smits (Merist College), Rene Ebeltjes (Greyhounds), Henk Pieterse (Den Bosch), Cock van de Lagemaat (Werkendam), Toon van Helfteren en Hans Heijde- man (beiden Leiden) en Peter van Noord (Noordkop). Als reser ves zijn aangewezen: Martin de Vries (Haaksbergen), Okkte te Velde en Richard Poelgeest (beiden Canadians) en Daan van Egmond (Leiden). Sportwereld Voetbal André van Gerven speelt ook volgend seizoen voor Fortuna Sittard. De 33-ja- rige en transfervrije doelman besloot gisteren voor een jaar bij te tekenen. Voetbal René Hofman, de spits van Roda JC, tekent deze week een contract bij Feye noord. Voetbal Wim van der Horst en Ton Pattinama van FC Den Bosch spelen volgend seizoen bij FC Utrecht. Eerder werd al zeker dat André Scholten naar Ajax gaat. Voetbal Johan Cruijff speelt op 27 juli voor Unicef in Los Angeles mee in een pro- minentenwedstrijd. Atletiek Frank van de Dool van AV'34 heeft in Apel doorn het Nederlandse junio renrecord kogelslingeren ver beterd en gebracht op 62,20 meter. Het oude record stond sinds een jaar met 61,36 al op zijn naam. Voetbal De 28-voudige Poolse international Miroslav Osonski (28) speelt het volgen de seizoen voor Hamburger SV. Hij speelde voor Lech Poznan. en derde plaats. Johan van der Velde was met zijn vierde plaats de beste Nederlander. Voor zijn negende plaats werd Jean-Paul van Poppel beloond met een gouden munt. Er wordt er elke dag een uitge reikt aan de jongste renner bij de eerste tien. Spanje De Fransman Marc Gomez won gisteren de twintigste en voorlaatste etappe van de Ron de van Spanje. Bij de aan komst in Jerez de la Frontera won hij de sprint van het pelo ton. Tweede werd Miguel Igle sias, op de derde plaats eindig de Sean Kelly. Alvaro Pino blijft leider in het algemeen klassement. De beste Neder lander was Peter Hoondert van de ploeg Schuiten. Hij ein digde als twintigste. Peter Ha- rings en Jos Lammertink van de ploeg Post staakten de strijd na honderd kilometer koers. Vredeskoers De Oostduitser Olav Ludwig slaagde is er niet in zijn vierde achtereenvolgende etappezege te boeken in de Vredeskoers. De Bulgaar Petar Petrov was het snelste in de zesde rit over 174 kilometer tussen de Poolse steden Posen en Gorzov Wiel- kopolski. De 20-jarige Bulgaar ontsnapte enkele kilometers voor de eindstreep, tijdens de beklim ming van de laatste helling. Ludwig probeerde hem nog te achterhalen, maar slaagde daar net niet in. De Oostduit ser eindigde als tweede met acht seconden achterstand. De Tsjechoslowaak Josef Regec bleef leider in het algemeen klassement. Honkbalploeg Nicaragua naar Amerika LOS ANGELES Een Nica- raguaans honkbalteam zal deze zomer enkele wedstrijden spelen in de Verenigde Staten. De ploeg is uitgenodigd door een groep Amerikaanse stu denten, die daarmee willen protesteren tegen het beleid dat president Reagan voert in Midden-Amerika. De verhou ding tussen de Verenigde Sta ten en het linkse bewind van Ortega in Nicaragua is gespan nen. Het ministerie van buitenland se zaken heeft zich al bereid verklaard de Nicaraguanen toe te laten. De regering van het Middenamerikaanse land heeft eveneens toegezegd me dewerking te verlenen aan het initiatief van de studenten. Het Nicaraguaanse honkbal team zal het opnemen tegen universiteitsploegen. Militairen in Zuiderpark tegen Italië DEN HAAG Het Neder- lands Militair Elftal speelt morgen in het Zuiderparksta- dion om 16.00 uur een inter land tegen Italië. Joop Lank- haar van FC Den Haag maakt deel uit van de selectie van coach Dick Buitelaar. De in terland wordt gespeeld in het kader van de strijd om het in- ter-geëllieerd kampioenschap (CISM). De eerste ontmoeting tussen beide landen, die in Pisa werd gespeeld, eindigde in een zege van 3-0 voor Italië. Vanderlijde ronde verder RENO Arnold Vanderlijde heeft gisteravond in Reno (Vst) zijn eerste wedstrijd in het toernooi om de wereld kampioenschappen boksen voor amateurs gewonnen. De Limburger versloeg de Deense zwaargewicht Klaus Borge Nielsen op punten. De uit spraak van de jury was una niem: 5-0.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9