Millar mag niet winnen Volleybaldames niet naar Praag uoetballerlei Ben Spijkers sterk genoeg voor zilver %RT £eidóc@otvtmit ZATERDAG 10 MO 1986 PAGINA 9 ■kAI ~SI LD VOETBAL '-SC Heracles o Ahead Eagles - Utrecht ^ÏI-SC Cambuur nd Sport-PEC Zwolle gndam-Emmen 'divisie tfefschap-RKC 'ven-FC Den Haag 'bm-RBC lngen-DS '79 Polen klopt FC Nürnberg NEURENBERG Het Poolse nationale voetbalelftal heeft gisteravond in een oe fenwedstrijd de Westduitse Bundesliga- club FC Nürnberg met 1-0 verslagen. De Polen, die in de eerste helft uitstekend speelden, namen in die periode door Bo- niek een voorsprong van 1-0. Na de rust nam Polen wat gas terug, waardoor Nürnberg een gelijkwaardige tegenstan der werd. Boniek, linksbuiten Smolarek en laatste verdediger Wojcicki maakten bij de Polen de meeste indruk. Uruguay heeft de achtdaagse hoogtetraining op 2600 meter in de Andes afgesloten met een kleine zege (1-0) op kampioen Millonarios. Voetballers blijven toch maar thuis MEXICO Zonder vleugelverdediger Leandro is de Brazi liaanse selectie voor de eindronde van het wereldkampioen schap voetbal in het Mexicaanse Toluca neergestreken. De routinier meldde zich kort voor het vertrek van vliegtuig af voor het toernooi. De voorzitter van de Braziliaanse voetbal bond verklaarde voor de radio, dat Leandro weigerde een reden op te geven en ook niet wilde praten met zijn clubge noten Zico en Junior. Het chartervliegtuig vertrok met een uur vertraging naar Toluca om Leandro de gelegenheid te geven zijn besluit te herzien. Enkele uren voor de Portugese ploeg naar Mexico afreisde, is gisteren verdediger Antonio Veloso van Benfica vervan gen door Fernando Bandeirinha (Academica Coimbra). Vol gens de ploegartsen is bij de laatste medische test gebleken dat Veloso overspannen was. Verdere uitleg werd niet gege ven, maar aanvoerder en clubgenoot Manuel Bento vertelde dat hij van officials had gehoord dat er bij Veloso sporen van stimulantia waren gevonden bij de medische onderzoe kingen. Schorsing Engelse clubs gehandhaafd ZURICH Komend seizoen zullen geen Engelse voet balclubs worden toegelaten tot één van de drie Europese bekertoernooien. Dat besluit nam het bestuur van de Eu ropese voetbalunie (UEFA) gisteren op een vergadering in Zürich. In een communique zegt het bestuur, dat on der leiding van voorzitter Jacques Georges bijeen was, met belangstelling kennis te hebben genomen van de be langrijke stappen van de Engelse verenigingen om het supportersgedrag te verbeteren, maar het ziet daarin nog jjeen aanleiding nu al de schorsing voor onbepaalde tijd op te heffen. De disciplinaire maatregel werd opgelegd na het drama van het vorig jaar in het Heizel-stadion in Brussel waarbij voor de finale van de Europese beker voor landskampioenen tussen Liverpool en Juventus door supporters-onlusten 39 doden vielen. De UEFA zegt wel bij verdere voortgang van maatregelen ter bestrij ding en voorkoming van de supportersrellen de schor sing met ingang van het seizoen van 1987/1988 te zullen opheffen. Dft Op tV land 1, 15.00 uur: Voorbe ding Cup Final, land 1, 16.00 uur Voetbal: ie Cup Final: Everton-Li- irland 2, 21.57 uur. TROS %land 2, 22.40 uur Studio Ié Nederlandt, 15.40 uur Jfinal. ié Nederlanda, 22.30 uur: t op zaterdag. Hand 1, 18.05 uur Die ind 2, 22.05 uur Das Ak- Sport-Studio. 3, 20.15 uur: Sport im %.00 uur: Cup Final. JChannel, 14.35 uur IJshoc- inel, 15.40 uur Motor- ^jChanm mei, 17.45 uur FIFA- 'Ivoetbaltoernooi. [Channel, 18.15 uur Film "Diego Maradona. .Channel, 21.00 uur: Worste- TV, 15.40 uur Cup Final. TV, 21.00 uur: WK vol- dames. it, 14.00 uur. Screensport. 1 tjrland 1, 17.35 uur Brand- 15 Drland 2, 19.00 uur: Studio I itë Nederlanda 1, 20.05 uur: 3Jweekend. Itë Nederlanda 2, 15.10 uur Sport: GP Monaco. Frans, 19.00 uur: Sport. 6|land 1, 16.20 uur Auto- T 2fand 1, 18.10 uur Die land 1, 19.50 uur Sport- i-Telegramm. iland 2, 15.00 uur Finale ipa Cup zaalhandbal. •land 2, 17.22 uur Die 8t-Reportage. 2?land 3, 19.00 uur. Sport im 5{2,14.55 uur Sunday grand- 1 1;2, 23.30 uur Autosport. Channel, 14.35 uur. Ameri- football. •Channel, 22.05 uur. FIFA- jlvoetbaltoernooi. pa TV, 15.25 uur Auto- ia Woodley XHOLM Tina Wood- left bij het wereldkampi- hap powerlifting in Zwe lt de categorie tot zestig am zilver gewonnen. Ze tot een totaal van 410 jjjam. De Britse Rita Bass B bij de drie disciplines kilo meer omhoog. In isse tot 78 kilogram werd Van der Meulen achtste sen totaal van 395 kilo- Alie van Kuelen (tot 56 gihaalde een zesde plaats Ben totaal van 370 kilo- GRANADA Robert Millar lijkt de Ronde van Spanje niet te mogen win nen. Werd de Schot vorig jaar van zijn kansen be roofd door een Spaanse samenzwering ten gunste van Pedro Delgado, dit jaar werden zijn kansen verkleind door tegenwer king van de jury en van de organisatie. De jury weigerde gisteren in de zeventiende etappe, toen Millar op Alvaro Pino meer seconden voorsprong had ge nomen dan zijn achterstand in het klassement bedroeg, ploeg leider Walter Planckaert door gang te verlenen. Millar bleef daardoor onkundig van de ontwikkeling van de wedstrijd en zag kort voor de eindstreep Pino, wel met ploegleiderswa gen in zijn wiel, aanpikken. De organisatie gaf de ploeg van Millar donderdagavond een ander hotel, zonder res taurant. Pas tegen half tien werd een gelegenheid gevon den waar nog wat happen werden verstrekt. Millar noemde dat, na zijn mislukte machtsgreep gisteren, een op zijn minst weinig gelukkige voorbereiding op de zwaarste rit uit de ronde. Na de rit van Jaen naar de Sierra Nevada in de buurt van Granada, met een aankomst op 2470 meter hoogte, bedraagt de afstand tussen Pino en Mil lar nog steeds 33 seconden. Andere concurrenten zijn er nauwelijks nog, Kelly is derde op meer dan vier minuten. De rit, die de beslissing moest brengen, heeft de winnaar van de Vuelta van 1986 nog niet duidelijker in beeld gebracht, maar wel aangetoond dat slechts twee rijders in aanmer king komen voor de laatste leiderstrui. Er waren namelijk wel verliezers. Zoals Pedro Delgado, de winnaar van vorig jaar, die meer dan tien minu ten moest inleveren op ritwin naar Felipe Yanez, of Laurent Fignon (4.39) en in feite ook de Colombianen, die gisteren het eerste dagsucces hadden verwacht, omdat de rit moei lijk was en de temperatuur hoog. Romandië De Fransman Bruno Cornillet heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Hij nam daarmee tevens de leiderstrui over van de Belg Nico Emonds. De ren ner uit de ploeg van Jan Raas kwam tijdens de laatste kilo meter, net als wereldkampioen Joop Zoetemelk, ten val. Cor nillet ging in Delemont alleen over de eindstreep. De Zwitser Urs Zimmermann werd twee de op zeven seconden. Nijdam Pech voor Jelle Nijdam giste ren in de derde etappe van de Vierdaagse van Duinkerken. Pech althans dat de wedstrijd leiding de ogen niet toekneep, toen de jonge Nederlander zich eventjes door de wagen van de ploegleider liet trekken tijdens de 182 kilometer lange rit van Denain naar Duinker ken. Het kwam hem op dis kwalificatie te staan, lang na dat hij in de Noordfranse Jelle Nijdam is blij met zijn etappezege in de Vierdaagse van Duinkerken, maar werd later gediskwalificeerd. plaats de rit glorieus had be ëindigd voor het aanstormen de peloton. Geluk ook voor de Franse sprintspecialist Bruno Wojtinek die op Nijdam enke le lengten tekort kwam, maar toch als winnaar de bos bloe men kreeg overhandigd. Van Rietschoten is record kwijt PORTSMOUTH De UBS Switzerland heeft als eerste jacht de Whitbread-zeilrace rond de wereld voltooid. Het 24 meter lange schip voer gis termorgen in mist en regen de haven van Portsmouth bin nen, waar schipper Pierre Fehlmann en zijn zestien be-» manningsleden hartelijk ver welkomd werden. De UBS heeft de race in recordtempo afgelegd. Het deed over de 27.000 zeemijlen in totaal 117 dagen, 4 uur en 3 minuten. Dat was een ruime verbete ring van het oude record dat sedert 1982 op naam stond van Connie van Rietschoten met The Flyer. De Nederlander was in dat jaar 2 dagen, 16 uur, 2 minuten en 32 seconden lan ger onderweg. Toch zal de^ UBS de zeilwedstrijd niét win-' nen. In het klassement op handicap gaat de eindzege zeer waarschijnlijk naar het Franse jacht l'Esprit d'Or. De UBS Switzerland zal wel de prijs voor de snelste boot ontvan gen. De voorsprong van is enorm. Het Belgische jacht Cote d'Or ligt officieel op de tweede plaats en moet nog 606 zeemijlen afleggen naar Ports mouth waar het vannacht ver wacht wordt. De UBS Switzerland op weg naar Portsmouth. yennen aan fexico Ieorge Courtney, die in Eu- )pa de nodige bekendheid Jniet als topscheidsrechter, 2Breidt zich al maanden ui- jrst serieus voor op het we- jldkampioenschap in Mexi- De 44-jarige schooldirec teur uit het Noordengelse „pennymoor onderwerpt zich yj, morgens voordat hij naar p werk gaat aan een bos- iop van vijftien kilometer. jjb de arbeid op school werkt jn een paar partijtjes squash yj: Dat doet hij dikke trai ningspakken. „Want", zo fieldt hij, „op deze wijze wil elf wennen aan de tempera- 0tur die in Mexico heerst". Jfloor rechter •jjdens WK Itjay Wilkins wordt als getui- 1 opgeroepen bij een rechts- k. Deze zaak wordt be- ideld in een tijd, dat hij 't het Engelse elftal aan WK in Mexico deel- t. Majeed Mohammed, in 1984 de transfer van rilkins van Manchester i ited naar AC Milan regel- heeft een proces aange- bannen tegen de Italiaanse 'b, die in gebreke blijft bij betaling van de afgespro- 'n provisie. Het gaat om een bedrag van zes ton, tien procent van het totale be drag, dat AC Milan aan Man chester United moest betalen. Ook manager Ron Atkinson van Manchester moet voor de rechter verschijnen als ge tuige. Hoewel wordt ver wacht, dat Wilkins zijn ver blijf in Mexico voor deze zaak niet behoeft te onder breken, heeft de Engelse bondscoach Bobby Robson inmiddels wel zijn onbegrip over de gang van zaken ge toond. „Ik sta perplex als het inderdaad gebeurt, dat Ray zomaar uit Mexico weg zou moeten Weer schandaal in Griekenland Na het omkoopschandaal, dat enkele weken geleden is ont huld, kwam het Griekse voetbal onlangs andermaal in opspraak. Dit keer vanwege een dopingschandaal. Geble ken is, dat de Chileense in ternational Isis van Ofi Kreta in de uitwedstrijd tegen Pa tras doping had gebruikt. Ofi, dat zich had geplaatst voor de strijd om de UEFA Cup in het komende seizoen loopt door deze affaire de kans te worden uitgesloten voor Eu ropees bekervoetbal. Dit zal ook de Nederlander Eugène Gerards raken. De Limbur ger is immers trainer van de Bootvluchteling groot talent Hung Quoc Dang wordt mo menteel beschouwd als één van de grootste talenten die ér in de leeftijd van tien tot vijftien jaar rondlopen. De dertienjarige jongen, die vijf jaar geleden met zijn ouders met een oude vissersboot uit Vietnam vluchtte, in Enge land terechtkwam en van welk land hij nu de nationa liteit bezit, onderscheidt zich bij diverse vaardigheidstes- ten, die voor de thuiswed strijden van Manchester Uni ted in het stadion worden ge houden. Daaraan hebben in totaal 10.000 Engelse jongens deelgenomen. Hung Quoc Dang werd als beste gekozen uit dertig jongens, die hun kunsten op Old Trafford mochten vertonen. The Daily Mail sprak al over een „won der boy". Ook de Engelse oud-international Bobby Charlton, die de tests organi seert, was onder de indruk. Hung Quoc Dang heeft maar één wens: „Ooit spelen voor Engeland, want dat is nu mijn land". Geruchten rond Happel Het feit, dat Ernst Happel zich afmeldde voor een trip van zijn club Hamburger SV door de Verenigde Staten en Zuid-Amerika vanwege een maagoperatie, heeft heel wat geruchten doen ontstaan. De stoïcijnse coach zou volgens die geruchten niet meer te rugkeren naar Hamburger SV, maar Austria Wien on der zijn hoede nemen. Hap pel zelf heeft gezegd dat er niets van dat gerucht waar is en dat hij in het nieuwe sei zoen zich gewoon bij HSV meldt om zijn tot juli 1987 lo pende contract uit te dienen. Opmerkelijk was overigens het commentaar van voorzit ter Klein van HSV op de ge ruchten: „Als Happel voortij dig wil vertrekken zal er heus wel over te praten ziin". Nickel ook makelaar Ook de Westduitse oud-inter national Bernd Nickel is on langs toegetreden tot het gil- Georg Kessler: „Reis aange boden door kennis". de der voetbalmakelaars. ~De Europese voetbalunie (UEFA) verleende hem vori ge week de daarvoor beno digde licentie. Nickel was in zijn actieve voetballoopbaan speler van Eintracht Frank furt en het Zwitserse Young Boys. Georg Kessler gaat toch Toen Georg Kessler onlangs werd gevraagd, of hij het WK in Mexico zou gaan be zoeken repliceerde hij wat hij daar te zoeken had. Groot was derhalve de verbazing, toen later bekend werd dat hij toch naar het Midden- amerikaanse land gaat om de wereldtop in actie te zien. „Een kennis bood mij aan om de reis te betalen", aldus de trainer van FC Köln. Van der Hoek uitgeschakeld RENO Reino van der Hoek, één van de twee Nederlandse vertegenwoordigers bij de strijd om de wereldkampioen schappen boksen voor ama teurs, is op de openingsdag van het toernooi in de Ameri kaanse .stad Reno uitgescha keld. Frank Dik moet blijft verbonden aan HGC WASSENAAR Frank Dik- moet blijft ook volgend hoc- keyseizoen verbonden aan HGC. De coach van het suc cesvolle damesteam, die vol gend seizoen wordt opgevolgd door trainer Tim Steens, zal komend jaar als coördinator optreden bij de jeugdafdeling van de Wassenaarse club. Sportwereld Basketbal Het Nederlands herenteam heeft in Weesp ook de tweede oefenwedstrijd te gen IJsland met ruim verschil gewonnen: 126-90. BELGRADO Ben Spij kers is naar eigen zeggen niet sterk genoeg. De Ne derlandse kampioen in het middengewicht toon de gisteren in Belgrado echter aan over voldoende kracht te beschikken om 's werelds beste judoka's in de klasse tot 86 kilo gram naar de kroon te steken. Spijkers' poging om Peter Seisenbacher van zijn voetstuk te trek ken, slaagde echter niet. Na het goud van Wilhelm op de openingsdag, vorm de het zilver van de Nij- megenaar het tweede Ne derlandse succes tijdens de Europese titelstrijd. Dat succes begint ouderwetse vormen aan te nemen. Twee jaar geleden incasseerde de va derlandse delegatie eveneens twee ereprijzen, maar de waarde van het metaal (beide keren brons) was in Luik aan zienlijk geringer dan de oogst die nu al halverwege het toer nooi in de Joegoslavische hoofdstad binnen is. Tot don derdag was het zeven jaar ge leden dat het Nederlandse he renjudo met een grote interna tionale titel werd verblijd. Voor goud en zilver moet wor den teruggegaan naar de jaren zestig. Een nieuw tijdvak van vette jaren lijkt te zijn aange broken. Met een armklem besliste de Oostenrijker Seisenbacher de finale één minuut voor tijd. „Ik heb nog geprobeerd er uit te, komen, maar daar heb ik nu spijt van", verklaarde Spijkers met een van pijn vertrokken gezicht. „Hij is veel sterker dan ik, niet alleen puur in kracht, maar ook in zijn aan pak, letterlijk en figuurlijk. Dat bepaalt voor een groot deel de technische mogelijkhe den". Seisenbacher had enigs zins fortuinlijk een voorsprong genomen, hetgeen het toch al niet geringe zelfvertrouwen van de olympische en wereld kampioen nog deed toenemen. Desondanks reikte Spijkers bij lange na niet tot het niveau van zijn tegenstander. „Ik heb er een hekel aan te verliezen, toch mag je in alle redelijkheid niet ontevreden zijn". Spijkers bereikte de finale door een indrukwekkende zege op de Rus Vitali Pesjnak. Voor aanvang van het toer nooi verklaarde de Nijmege- naar nog wel tegen de Europe se titelhouder op te zien, tij dens de partij was niets van overdreven respect waar te nemen. In de groepswedstrij den had Spijkers zich al waar gemaakt door naast Pesjnak ook de Bulgaar Georgi Petrov, zilveren-medaillewinnaar van Seoel, en de Turk Mumun Kayapinar te verslaan. ROME De Nederlandse damesvolleybalploeg is definitief uit geschakeld voor een plaats in het toernooi om het wereldkampi oenschap. Gisteren werd in Rome met 3-0 (15-11, 15-12, 15-12) verloren van gastland Italië in de eerste ontmoeting uit de fina- legroep. Omdat de nederlagen uit de voorronde tegen West-Du itsland en Hongarije blijven meetellen in de eindronde, betekent het dat Nederland niet hoger dan op de vierde plaats in dit toernooi om het B-wereldkampioenschap kan eindigen. Slechts de eerste drie uit Rome mogen in het najaar in Praag meedoen aan de strijd om de wereldtitel. De ploeg van trainer Peter Murphy heeft ook de laatste kans op succes niet gegrepen. Tegen gastland Italië werd volledig onno dig de winst uit handen gegeven. Getallen kunnen zeer bedrieg lijk zijn. Dat geldt zeker voor die welke gisteren in Rome op het bord verschenen. De Nederlandse ploeg verdiende namelijk meer dan een nederlaag van 3-0. Dat het niet zo ver kwam, kunnen de dames echter niemand anders dan zichzelf verwijten. In alle drie sets hield de ploeg de tegenstander lang bij. Tot de in het volleybal vaak beslissende stand rond de tien punten. Daar begint de strijd namelijk pas echt. Drie keer ging het op dat mo ment echter fout. In de eerste set was dat bij een voorsprong van 8-6. Twee dom me aanvalsfouten van Ingrid Piersma en Carol ien Keulen brachten de stand weer in evenwicht. Wat daarna gebeurde, was symptomatisch voor de hele week. Op het moment dat het er op aan kwam, dat er gevochten moest worden, stond niemand van de ploeg op om het voortouw te nemen. De eerste die faalde, en dat nog volhield ook, was Petra van de Linde. Ettelijke keren bracht zij haar Italiaanse lotgenote Carolien Keulen in stelling. In het merendeel van de gevallen leverde dat niets anders op dan puntverlies. De overwinning van 3-0 werd door de Italiaanse speelsters uit bundig gevierd. De zege verschaft hen vrijwel zeker een plaats bij het A-wereldkampioenschap in Praag. Italië krijgt uit Rome hoogstwaarschijnlijk gezelschap van West-Duitsland. Dat bleef eveneens ongeslagen door een overwinning van 3-0 (15-3, 15-3, 15-9) op Taiwan. Breuk tussen Barcelona en Schuster definitief BARCELONA De breuk tussen FC Barcelona en Bernd Schuster is definitief. „Schus ter zal nooit meer de kleuren van Barcelona dragen. Ik wil de kerel niet meer in ons shirt zien", brieste voorzitter José Luis Nunez een dag na de ne derlaag in de Europa-Cupfina le tegen Steaua Boekarest. De Catalanen hebben zich vooral geërgerd oVer de weinig ka meraadschappelijke houding van de Westduitse middenvel der tijdens en na de wedstrijd tegen de Roemenen. Schuster werd na 85 minuten door trai ner Terry Venables gewisseld, verliet onmiddellijk het veld en was met zijn vrouw Gaby al teruggekeerd naar het spe lershotel, voordat het duel was afgelopen. Hij ontbrak daarna bij de gezamenlijke maaltijd en nam donderdagmorgen zonder toestemming van bestuur en trainer het eerste vliegtuig naar Barcelona terug. Olympi- que Marseille, de club van Ta- pie en Hidalgo, heeft belang stelling voor Schuster. De transfersom van ruim 12 mil joen gulden vinden zij een be zwaar, maar Barcelona is be reid dat bedrag te verlagen of de middenvelder uit te lenen voor twee jaar, de looptijd van zijn huidige contract bij "de Ca talaanse vereniging. sportuitslagen PAARDESPORT CSIO Luzern Grand Prix des Nations: 1. Frankrijk 8.25 strafpunten; 2. West-Duitsland 14; 3. Groot-Brlttannië 17; 4. Argenti nië, Italië 30,5; 6. Zwitserland 32,5; 7. Nederland 37; 8. Brazilië 58. TENNIS Forest Hills New York Achtste finales: Tulasne (Fra)-Srejber (Tsj) 6-3, 6-4; Jaite (Arg)-Oresar (Joe) 6-3, 6-3. Kwartfinales: Jaite (Arg)- Becker (Wdl) 6-2, 7-6; Noah (Arg>-Ar- raya (Per) 6-2, 6-2. Toernooi Miinchen Herenenkelspel, kwartfinales: Os- thertun (Wdl)-Muster (Oos) 6-3, 6-3; Teltscher (Vst)-Jelen (Wdl) 6-1. 6-4; Sanchez (Spa)-Karlsson (Zwe) 4-6, 6- 3. 6-2; Svensson (Zwe)-Mecir (Tsj) 6- 4, 6-1. Ajax-Luton Town (Eng) 2-1; Feye- noord-Bordeaux (Fra) 3-0; PSV-Stan- dard Lulk (Bel) 0-0; Werder Bremen (Wdl)-Sparta 1-0. WIELRENNEN Ronde van Spanje 17e etappe: 1. Yanez (Spa) 191 kilo meter van Jaen naar Granada in 5 uur 39 minuten en 37 seconden, 2. Ji menez (Col) op 10 seconden, 3. Parra (Col) op 1 minuut en 9 seconden, 4. Aja (Spa) op 1.30, 5. Millar (Gbr) op 2.36. 6. Plno (Spa). 7. Gutierrez (Col) op 2.53, 8. Kelly (Ier) op 3.27, 9. Diet- zen (Wdl) op 4.14, 10. Fuerte (Spa) op 4.24, 11. Hernandez (Col) op 4.33, 12. Fignon (Fra) op 4.39, 13. Ruiz Cabe- stany (Spa) op 5.06, 14. Van Impe (Bel) op 5.35, 15. Winnen (Ned) op 5.42, 19. Lejarreta (Spa) op 6.23, 22. Y. Madiot (Fra) op 8.47, 28. Delgado (Spa) op 10.22, 32. Mutter (Zwi) op 11.28, 33. Veldscholten (Ned) op 11.36, 38. Nulens (Bel) op 14.09, 53. Theunisse (Ned) op 17.25, 61. Boeve (Ned), 72. Nljboer (Ned) op 19.31, 76. De Rooy (Ned), 78. Mottet (Fra), 79. Knetemann op 19.49, 104. Planckaert (Bel) op 24.30. 107. Pacheco (Spa) op 26.23, 110. Lammertink (Ned) op 28.29, 111. Hoondert (Ned), 112. Ha- rings (Ned) op 28.56, 113. Beuker (Ned). Algemeen klassement: 1. Pino 79 uur, 49 minuten en 1 seconde; 2. Mil lar op 33 seconden, 3. Kelly op 4.24, 4. Dietzen op 5.05, 5. Lejarreta op 6.07, 6. Parra op 6.15, 7. Ruiz Cabe- 11. Van Impe op 13.02, 12. Gaston (Spa) op 15.08, 13. Hernandez op 16.35, 14. Madiot op 20.17, 15. Win nen op 20.34, 18. Mutter op 26.34, 21. Mottet op 30.29, 32. Veldscholten op 53.10, 43. Nijboer op 1.09,37, 52. Nulens op 1.18.39, 63. Knetemann op 1.33.19, 66. Boeve op 1.35.24. 75. Planckaert op 1.48.55. 83. De Rooy op 1.55,30, 84. Theunisse op 1.57.42, 96. Beuker op 2.15.33, 97. Hoondert op 2.15.57, 102. Lammertink op 2.20.09, 107. Harings op 2.29.28, 116. en laatste Poissonnier (Fra) op 2.38.51. Ronde van Romandië 4e etappe: 1. Cornillet (Fra) 191,9 ki lometer in 4.47.17; 2. Zimmermann (Zwi) op 0.07; 3. Vitali (Ita) op 0.52; 4. Joho (Zwi) op 1.15; 5. Vallet (Fra); 6. Criquielion (Bel); 7. Muller (Zwi); 8. Sergeant (Bel); 9. Vandenbrande (Bel); 10. Nevens (Bel); 11. Perini (Ita); 12. Mëchler (Zwi); 13. Grezet (Zwi); 14. Richard (Zwi); 15. Arenas (Spa); 36. Zoetemelk (Ned): 37. Emonds (Bel); 45. Hermans (Ned) op 15.02; 48. Ducrot (Ned); 55. Peeters (Bel); 69. Daams (Ned) op 22.39; 72. Ad Wij- nands (Ned). Algemeen klassement: 1. Cornillet 20.58.02; 2. Emonds op 0.34; 3. Gisi- Ïer (Zwi) op 0.51; 4. Gianetti (Ita) op .58; 5. Mëchler op 1.23; 6. Vallet op 1.24; 7. Bernard (Fra) op 1.26; 8. Mül- ler op 1.29; 10. Salomon (Fra) op 1.30; 11. Grezet op 1.40; 12. Clavey- rolat (Fra) op 1.58; 13. Zimmermann op 2.01; 14. Sergeant op 2.24; 15. Vi tali op 2.43; 17. Zoetemelk op 3.07; 33. Peeters op 14.41; 39. Ducrot op 22.56; 42. Hermans op 24.00; 67. Wij- nands op 45.37; 71. Daams op 52.23. Vierdaagse Duinkerken 3e etappe: 1. Wojtinek (Fra) 4.32.58 (met bonificatie 4.32.50); 2. R. Simon (Fra) 4.32,54; 3. A. van der Poel (Ned) 4.32.56; 4. Lilholt (Den); 5. Bogaert (Bel); 6. Bagot (Fra); 7. Lauraire (Fra); 8. Van den Haute (Bel); 9. Priem (Ned); 10. Matt (Wdl); 12. Plrard (Ned); 14. Elshof (Ned); 18. Van der Hulst (Ned). Algemeen klassement: 1. D. de Wolf (Bel) 15.43.31; 2. R. Simon (Fra) op 0.38; 3. Wojtinek (Fra) op 3.50; 4. Hi- nault (Fra) op 4.01; 5. Duclos-Lassalle (Fra) op 4.03; 6. Van den Haute (Bel) op 4.09; 7. Yates (Gbr) op 4.118. Be- rard (Fra) op 4.12; 9. Hanegraaf (Ned) op 4.23; 10. Bagot (Fra) op 4.25.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9