Gerard Nijboer Gehandicapte sporter moet initiatief nemen" CcicUc Qowuvnt1 finale ENDE KRUIDENIERS- MENTALITEIT Wijs ZATERDAG 10 MEI 1986 AMSTERDAM - Onlangs kreeg Gerard N ij boer het uiterst prettige nieuws te horen dat hij zonder aan een limiet te behoeven voldoen mag starten in de marathon bij de Europese kampioenschappen eind augustus in Stuttgart. Een homma- aan de atleet die zowel tijdens de Spelen in Moskou (1980) als bij het EK in Athene twee jaar later uitdrukkelijk de aandacht op zich vestigde. Maar tevens een blijk dat Europees titelverdediger Nijboer in een periode dat er volop discussie was over wat er nu met zijn collega Cor Lambregts moest gebeuren voor Stuttgart een uitzonderingsge val is in de vaderlandse atletiek we reld. De bevestiging van zijn startbewijs in Stuttgart betekende een geweldige opkik ker. hoewel de marathonloper uit het Drentse Uflclte niet echt in de put zat. .Natuurlijk is het een beetje frustrerend ils je steeds met blessures te kampen ;rijgt. Dan wordt immers telkens je trai ningsplan doorbroken, maar op den duur leer je ook daarmee leven. Per slot van rekening ben ik wel wat gewend. Ik kan het nu ook gemakkelijker van me ifzetten, want er is immers ook een le ven na het lopen". Voorlopig maakt de sport echter nog een belangrijk deel uit van het leven van de ex-Raallenaar. die zich in het Drentse |and uitstekend thuisvoelt. ..Ik zit heel ooi in Drenthe. Zo'n stekkie vind je aarschijnlijk nooit weer. Het was welis waar een oud krot toen we erin trokken, laar dat heeft ook zijn voordelen. Een nieuw huis moet je nemen zoals het is jebouwd. terwijl wij ons onderkomen nu tunnen inrichten zoals wij dat graag wil- en hebben. Het is weliswaar nog lang liet klaar, maar langzamerhand wordt iet heel mooi, een soort jeugddroom. Ik :ie dan ook echt mijn toekomst in Dren- ;he. Ik zou er tenminste niet graag weg rillen. Niet alleen om die schitterende /oonomgeving aan de rand van het bos, naar ook door de mentaliteit van de nensen. Ik hou van rust en de Drenten iten je echt met rust". )at met rust laten kwam hem vooral an pas in de aanloop naar belangrijke venementen, waarvan de marathon van msterdam van morgen voorlopig even et hoogtepunt vormt. Iet was echter geruime tijd alleen maar rainen. Hoewel hij bijvoorbeeld graag ppnlangs in Maassluis had willen starten jjiij de Wcstland-marathon, die tevens rgold als nationaal kampioenschap. Maar l,£en maand eerder sloeg in Alphen aan 0den Rijn het pechduiveltje voor de zo veelste maal toe. „Iemand trapte me op de hak, waardoor ik struikelde. Je kunt ,cpat vergelijken met het onderuithalen j.van een voetballer. Normaal moetje dat lcnog kunnen corrigeren, maar omdat de n$pieren gespannen slaan lukt je dat niet. „Zeg Maassluis maar af', ging het door ejne heen. Ik voelde me toen beroerd, Aoewel ik toen niet bevreesd was voor lamijn verdere carrière zoals in sommige ieicrantcn heeft gestaan. Dat moet geschre den zijn door journalisten die niet aan wezig waren tijdens het interview, waar 0jk toen alleen maar heb gesteld dat ik waarschijnlijk niet door ouderdom mijn jbarrière zou moeten beëindigen. Ik zit ,riu eenmaal niet zo jofel in elkaar. En nJat vergroot de kans op blessures alleen CIaiaar, terwijl er daarnaast duidelijk spra- jZe is van een toenemende concurrentie, dpaardoor moet je nog meer trainen om 0e presteren en dat verhoogt de kans op nfwetsuren nog meer, dus een soort vi cieuze cirkel" 'nNa zijn indrukwekkende prestaties werd [a5erard Nijboer op handen gedragen. Nu ^bestaat er weliswaar nog grote belang stelling voor zijn persoontje, vooral bij organisatoren van marathons et cetera [naar de massa heeft zich een beetje van hem afgewend. i.Dat hoort er allemaal bij. bucces en ta len liggen in de sport nu eenmaal dicht bij elkaar. Er is echter nog niet veel ver- iren. Bovendien is alles zo subjectief, ijk alleen maar naar 1984. Velen be houwen dat als een slecht seizoen van ij, terwijl het eigenlijk een nog beter ir was dan 1980. De Spelen hadden ;n natuurlijk het hoogtepunt moeten IVordcn en ik begrijp ook terdege dat ,jaar alle aandacht op was gericht. Maar Afgezien van die teleurstelling in Los An geles heb ik dat jaar eigenlijk beter ge presteerd dan ooit en mijn op één na ;ste tijd neergezet. Dat heeft ook bij ij echter geen tevreden gevoel achter gelaten, omdat ook ik alles op de Spelen j had gezet. Achteraf ben ik te vroeg naar ".os Angeles vertrokken. Weliswaar ge- iurde dat noodgedwongen, maar dat is ij en trouwens toch tal van Europea nen wel opgebroken. Eigenlijk kregen we daardoor allemaal op hetzelfde punt een ilack out. Kijk alleen maar naar mijn xiend Parmentier. Die had speciaal !hVoor de Spelen een andere trainingsme thode ontwikkeld en was goed in vorm, maar ook voor hem eindigden de Spelen iJn een deceptie. De kans. op slagen is Gerard Nijboer is al geruime tijd zeker van een startbewijs op de marathon tijdens de Europese kampioenschappen in Stuttgart in augustus. Cor Lambregts (links) miste de limiet onlangs op een fractie en neigt nu naar een start op de 10.000 meter als hij de limiet daarop tenminste haalt. toch relatief klem. Elk land stuurt im mers zijn favorieten, zodat er van de 50 kanshebbers 4? moeten worden teleurge steld". In een klap Die tegenslag van Los Angeles wilde hij vorig jaar in Rotterdam in één klap uit wissen. Hoewel tegenstander van buiten landse trainingskampen liet hij zich toen door Parmentier overhalen om zich in Spanje op dat evenement voor te berei den. „Dat is mij niet goed bekomen. Door de andere ondergrond slipte ik bij het tem po maken en liep daardoor een liesbles sure op. Desondanks wilde ik er in Rot terdam bij zijn, ook al om de teleurstel ling van 1983 goed te maken. Achteraf had ik dat niet moeten doen. Na negen tien kilometer kwam de pijn terug. Ik ben op dat moment, om mijn fans en or ganisatoren niet teleur te stellen, niet uitgestapt, hoewel ik wel ben overgegaan op trainingstempo. Desondanks zat ik op 30 kilometer nog onder een eindtijd van 2.12 uur. Daarom verbaasde het mij ook niet dat Lopes een wereldrecord liep. De omstandigheden waren toen ideaal, eigenlijk gelijk aan mijn race in 1980 in Amsterdam (2.09.1)". Later in Enschede tijdens het NK had hij de afgang in Rotterdam (na 38 kilo meter was de pijn niet meer te harden en stapte hij toch uit) willen doen verge ten, maar doordat hij ondanks het trai- ningstempo teveel had geforceerd, viel Enschede door de blessure af. „Het NK ging daardoor mis en ik koos derhalve voor New York. Daar ging het redelijk en ik hoop die lijn dit jaar door te trek ken. Ik kan door de aanwijzing voor Stuttgart nu in alle rust werken aan de opbouw. Eigenlijk zou iedereen dat moe ten kunnen. We hebben hier in Neder land zo weinig toplopers. Daar moet je voorzichtig mee omgaan. Dan voorkom je ook al dat gejaag op de limieten met alle gevolgen vandien. Eén voor één valt men nu immers geblesseerd af. Cor Vriend moest zich ook al door kuit klachten afmelden voor Maassluis. Door dat moeten voldoen aan de limiet ku- men ze te vroeg in vorm, terwijl de spie ren daar nog niet op ingesteld zijn". ..Ik kan trouwens ook best begrijpen dat de bond de limieten handhaaft, omdat een paar atleten zich ook op die manier moeten kwalificeren, maar die vergelij king gaat niet op. In wezen is het zelfs oneerlijk. Een honderd meter-loper kan bij wijze van spreken in één week probe ren drie keer de limiet te halen, terwijl wij hooguit drie topmarathons per jaar kunnen lopen. Eigenlijk zou een man als Cor Lambregts ook zeker van afvaardi ging moeten zijn. Die heeft de mogelijk heden om ver te reiken door zijn manier van lopen (hoge basissnelheid). Ik vind toch dat limieten ondingen zijn. Eigen lijk zou een vormtest voor een mara thonloper voldoende moeten zijn". Geluk in Amerika Ter voorbereiding op het komende sei zoen met Stuttgart als hoogtepunt gaat Gerard Nijboer ook weer eens zijn geluk in Amerika beproeven. Ondanks al zijn blessureperikelen is de vraag om hem aan de start te krijgen groot. „Vooral na tionaal neemt dat weer toe. Iedereen wil me aan de start hebben. Er wordt veel over me geschreven en dat zal allicht een rol spelen. Internationaal was de vraag toch nooit zo enorm, hoewel ik nog steeds voldoende keuze kan maken. Soms zag ik door de bomen het bos niet meer". Roelof Veld, die ook actief is in de com missie weg-atletiek regelt in overleg met Arend Klarenbeld (de trainer van Nij boer), zijn wedstrijdprogramma. „Als je dat zelf moet doen, wordt het allemaal te veel. Als je iets wilt bereiken in de sport, dan moet je je daarop volledig kunnen richten en alle bijkomende za ken aan anderen kunnen overlaten. Op een andere manier is het ondenkbaar om topsport te bedrijven. Vroeger regelde ik het zelf. maar dat leverde problemen op. Ik ben nu eenmaal niet iemand die ge makkelijk „nee" kan zeggen, hoewel ik wel harder ben geworden in de loop der jaren". „Door de sport kom je trouwens wel eens in de problemen. Verjaardagen en trouwpartijen moet ik wel eens afzeggen. Dat levert soms vervelende gezichten op. Ik heb echter voor de sport gekozen en die keuze brengt nu eenmaal conse quenties met zich mee. Op zo'n moment dat je je onttrekt aan je sociale verplich tingen voel je je soms best rot. Je kunt dan echter niet anders dan diep zuchten en verder gaan. In een rustige periode ga ik dan ook altijd bij mijn broers en zus ters langs. De meesten hebben er geluk kig begrip voor dat ik niet overal bij kan zijn. Het belangrijkste is echter dat je partner achter je staat, want die heeft vaak met een humeurig iemand te doen. Vroeger maakte ik nog wel eens plan nen, maar dat doe ik niet meer, want als ik bijvoorbeeld had gezegd: „Vanmiddag gaan we daar en daar heen", dan kwam ik na de ochtendtraining in zo'n rot- stemming thuis en had ik nergens meer zin in. Ik kan derhalve wel begrijpen dat sommigen door problemen thuis of op het werk afhaken,,. „Daarom is de voorzorg ook eigenlijk zo belangrijk. Je moet duidelijk worden ge maakt wat je allemaal te wachten staat. Maar dat kun je je eigenlijk aan het be gin van een sport carrière allemaal niet voorstellen, omdat je er geleidelijk in rolt. Eerst train je immers twee tot drie keer in de week. En als je dan succes hebt wordt dat steeds meer om succes vol te blijven. Nazorg is natuurlijk ook belangrijk, maar de voorzorg is volgens mij het hele eieren eten". Betaalde voetbal „Hoe vaak zie je niet, vooral in het be taalde voetbal, dat spelers al op jeugdige leeftijd over het paard zijn getild in plaats van gewezen te worden op het denken aan de tijd na het voetballen. Die jongens moet je bewust maken van wat hen allemaal te wachten staat. Bij het zwemmen en turnen gaat dat helaas niet op, want het zijn vaak nog zulke kinderen. Die kun je nauwelijks ergens bewust van maken. Veelal laat dat vroe ge sporten wel zijn sporen na. Die heb ben dus wel behoefte aan nazorg, maar voor de meesten is de voorzorg het be langrijkste". „Ik heb trouwens echt met de zwem mers te doen. Die moeten vaak 's mor gens vroeg hun trainingsbaantjes trek ken, omdat op andere uren het bad niet beschikbaar is. Kruideniersmentaliteit noem ik zoiets. Iedereen wil dat Neder land op sportgebied een woordje mee spreekt, maar ruimte maken om iets te bereiken kan blijkbaar niet. Gelukkig kamp ik niet met dergelijke problemen en kan ik naast de sport een halve dag taak uitoefenen. Niet alleen is dat finan cieel aantrekkelijk, noodzaak zelfs, maar bovendien is het werk voor mij een goe de afleiding. Ik heb werk nodig als een tegenpool en zou niet alleen met atletiek bezig kunnen zijn. Ik moet afleiding hebben. Ik loop ook niet altijd dezelfde rondjes. Ik rijd soms zo ergens naar toe om in een andere omgeving te kunnen trainen". Appeltje voor dorst „Rust is trouwens een aspect dat ontzet tend belangrijk is. Doe je een extra trai ning, dan betekent dat ook dat je twee uur extra rust nodig hebt. Dat levert soms wel eens problemen op, maar ik heb een hoop vrijheid op mijn werk en dat is prettig. Zonder sponsor (zijn con tract met Adidas is verlengd tot eind 1989) is topsport trouwens onmogelijk. Ik zou me tenminste op dit niveau zon der die steun van mijn sponsor niet kun nen handhaven. Daarnaast is het trust fonds een goede zaak, op die manier heb je een appeltje voor de dorst en krijg je eventueel de mogelijkheid om na je sportcarrière nog een studie te beginnen, hoewel je leervermogen dan wel vaak minder is". Gerard Nijboer is van mening dat de te levisie een belangrijke rol speelt bij de populariteit van een sportman. „Zelf sla ik mijn prestatie in Moskou (tweede achter Waldemar Cierpinski) hoger aan dan in Athene, hoewel ik duidelijk merk dat de massa daar anders over denkt. Ik denk dat dat komt door de plaats van handeling en het feit dat „Athene" zo in dringend op de tv overkwam. Zonder tv was ik dan ook nooit sportman van het jaar geworden. Als het niet wordt uitge zonden komt een prestatie nooit zo over. Ik schat de invloed van de media dan ook hoog in. Daar wordt iemand be langrijk door of niet. Ik heb namelijk ook in Amerika enige malen goed ge presteerd, maar dat wist vrijwel nie mand, omdat daar bijna geen aandacht aan is besteed". Hoewel Gerard Nijboer niet op termijn denkt, hoopt hij zeker tot de Spelen in Seoel (1988) op niveau zijn sport te kun nen bedrijven. „Ik moet dan echter nog wel met de top mee kunnen komen, want zodra ik merk dat het verschil te groot wordt, kap ik". HANS VAN DEN BERGHE «BIDDINGHUIZEN - De achter stand in sportbeoefening door min- Ifder validen is nog steeds groot, on danks alle pogingen in de laatste «jaren invaliden meer en meer bij de sportbeoefening te betrekken. Ue oorzaak daarvoor ligt vooma- gTnelijk bij de gehandicapten zelf. „De sportverenigingen hebben zich Auimschoots bereid getoond de ge handicapten op te nemen, maar de gehandicapten blijven nog teveel -,aan de kant". Dat is de mening «van Geert Hesse, coördinator ge handicaptensport van de nationale Stichting Spel en Sport. Hesse deed JJdie uitlatingen onlangs tijdens de presentatie van de landelijke mani festatie voor gehandicapten-organi- «saties, Raakvlak '86, die op 22, 23 "en 24 mei op de Flevohof in Bid- jjd'nghuizen wordt gehouden. ^Volgens Hesse, die daarvoor putte uit de „(uitkomsten van een onlangs door T. Manders gehouden onderzoek „Gehan dicapten en sport", doet 55 procent van de minder validen tot vijftig jaar aan sport. In totaal zijn ongeveer 25.000 van hen bij verenigingen of bonden aange sloten. „Dat lijkt heel behoorlijk, maar betekent dat 45 procent niet aan sport doet. Afgezet tegen negentien procent niet-sporters bij de valide mensen, is duidelijk dat er nog meer aandacht aan sport voor gehandicapten moet worden gegeven". Die aandacht moet, meent Hesse, met name op de gehandicapte zelf worden gericht. „Om ze duidelijk te maken dat er voor hen mogelijkheden zijn, met welke handicap dan ook. De sport wil wel. Het is nu de taak aan de gehandi capte om mee te doen. Eén van de uit gangspunten die wij hebben neergelegd bij de provinciale gehandicapten-organi saties en lokale platforms is dan ook uit te zoeken wat de behoeften en de knel punten zijn. Het aanbod is groot, maar de belangstelling is fors achtergebleven". De landelijke manifestatie Raakvlak '86 is een initiatief van de Stichting Gehan- dicaptenoverleg Dronten. die dit jaar haar eerste lustrum viert. Secretaresse H.J.N. Vorsselman-Bos van de Dronter stichting, één van de 160 lokale gehandi capten-platforms in Nederland: „In die vijfjaar hebben wij ervaren hoe moeilijk het is contact te leggen en te overleggen met andere plaatselijke en regionale ge handicaptenplatforms. Het is zelfs moei lijk gebleken andere platforms in den lande te bereiken. Bij ons bestond grote behoefte te toetsen wat elk platform doet en op wat voor manier. Met deze mani festatie willen wij extra druk geven aan de langzame weg waarop iedereen elkaar nu ontmoet", aldus Vorsselman-Bos, ook secretaresse van de Stichting Mani festatie Raakvlak '86. De manifestatie, die als thema „Op weg naar een inclusief beleid" meekrijgt, duurt drie dagen en omvat een congres, een info-markt en een groot scala van sportactiviteiten. Voor dat laatste deel weet de stichting zich inmiddels verze kerd van de medewerking van judoka Willie Wilhelm. „Op zich is een mani festatie als deze, waar mensen met een handicap, hulpverleners, vertegenwoor digers van categorale instellingen en overheden samenkomen een unicum", meent voorzitter Prins van de organise rende stichting. „De term „inclusief be leid" is langzamerhand gemeengoed ge worden. Wat wij ermee bedoelen is, dat plaatselijke platforms en werkgroepen, die zich de laatste jaren steeds meer ge schoold hebben, gehoord worden door de overheden en de kans krijgen hun werk te doen. Plaatselijk zijn er inmid dels redelijke contacten, maar landelijk nog niet. Daar lopen de. platforms nog tegen veel onbekendheid aan. De doel stelling is dat wij als platforms in het hele beleid van de gehandicaptenzorg een plaats krijgen Naar aanleiding van de manifestatie hopen wij dat er een be leid uit de bus zal rollen, waarin wij onze stem kunnen laten horen. Boven dien willen wij de start geven tot een duidelijk contact tussen de bestaande overlegorganen in Nederland". Het congres wordt op de eerste twee da gen van de manifestatie, die wordt geo pend door mevrouw Gardeniers, voor zitter van het landelijk comité ter bege leiding van EG-projecten, gehouden. Via diverse „workshops" (toegankelijkheid, integratie en voorlichting in sport en spel) zullen onder leiding van nationaal hoofddirecteur gezondheidszorg, E. Ros- cam Abbing, conclusies worden vastge legd. Die worden op 23 mei in een aan beveling over het gehandicaptenbeleid in Nederland aan staatssecretaris J.P. van der Reijden overhandigd. Op de vrijdag middag is de opening van de informatie- beurs en zijn er sport- en spelactivitei- ten. Met name op de vrijdagmiddag en nog nadrukkelijker de zaterdag, wanneer er naast de info-markt de hele dag sport- en speldemonstraties worden gegeven en er ook diverse sportwedstrijden tussen ge handicapten worden gehouden, verwacht de stichting grote belangstelling van ge handicapten en niet-gehandicapten uit het hele land. Op de informatiebeurs kunnen zij stands verwachten van het GAK en bedrijfsverenigingen tot en met commercièle bedrijven die hun nieuwste artikelen en hulpmiddelen ten behoeve van gehandicapten tonen. RENÉ VAN HATTUM Een commissie van maar liefst tien wijze mannen heeft zich gebogen over het zor genkind betaald voetbal. Nu heb ik altijd al de neiging gehad om met zeer veel re serve aan te kijken tegen welk college van als wijs aangeduide mannen in wel ke maatschappelijke geleding dan ook. Maar wijze mannen in de voetbalwereld bejegen ik met een extra portie achter docht. Dat is namelijk een branche waar de vraag ..Wat is wijsheid?" boven de deur van elke bestuurskamer staat gebei teld. En uit dat métier een groepie man nen plukken, die iets moeten debiteren over voetbal is zoiets als de goden verzoe ken. Nou. toen ik de resultaten onder ogen kreegvan vele uren melken van de be wuste tien wijze mannen werd mijn oor deel dubbel en dwars bevestigd. De tien legden met een feilloze zekerheid hon derd vingers op één zere plek, de oorzaak van de teloorgang van ons vaderlandse voetbal. Oordeelt u zelf. 1). de verminderde kwaliteit van het na tionale voetbal, 2). de matige resultaten van het Neder lands elftal, 3). de tegenvallende prestaties van de clubs in het Europese bekervoetbal. 4). hel ontbreken van het spanningsele ment in de nationale competitie. Dat is onthullend, opzienbarend en ont hutsend tegelijk. Deze gevolgtrekkingen bevestigen onmiddellijk dat we hier te maken hebben met tien hele wijze man nen. Laten we even de conclusies met elkaar doornemen. De wijze heren stellen dus vast dat ons voetbal niks voorstelt. Dat was punt I. Maar waarom het dan nodig is om ook punt 2 en 3 nog te berde te brengen is mij een raadsel. Er bestaal ook nog zoiets als een logisch verband der dingen. Maar misschien zijn de wijze heren wel zo wijs dat ze bij de mensen aan wie ze hun ideeën voorlegden te weinig wijsheid veronderstellen om uit punt I de punten 2 en 3 af te leiden. Dan even naar punt 4. Als toelichting op dat punt stelt de commissie dat er aan de bestaande situatie weinig kan worden ge daan. Met andere woorden dat we ons met z'n allen moeten neerleggen bij het gegeven dat er in ons tand sprake is van drie topclubs. Maar klopt dat? Hebben de wijze heren de laatste ontwikkelingen op de transfer markt over het hoofd gezien en niet ge merkt dat PSV zich wel ietwat lijkt te hebben versterkt ten koste van ex-rivaal Ajax? En dat Fevenoord al lang niet meer behoort tot welk trio dan ook? En zeker niet tot een top-trio? Ik denk dat de spanning volgend seizoen tot kookhoogte stijgt. Dat achter PSV een ongeëvenaarde strijd ontstaat om de tweede plaats. Daarmee wordt de Nederlandse eredivi sie een unieke competitie, want nergens ter wereld is het op voorhand al voor honderd procent zeker welke ploeg kam pioen wordt. En dan zijn we weer waar we wezen willen: hel Nederlandse voetbal loopt eindelijk weer eens voorop. Al is het dan in kommer en kwel. Maar de wijze mannen hadden méér in petto. Wijs als ze zijn gaan ze er vanuit dat de vaderlandse tribunes weer volstro men als het Nederlands elftal maar aar dig aan de weg timmert. En om dat te bewerkstelligen dient Oranje vaker in de piste te verschijnen. En liefst succesvol. Maar wie geeft die garantie? De tien wij ze mannen? Die gaan er wijs als ze zijn domweg vanuit aat als je maar genoeg speelt de resultaten vanzelf komen. Maar is dat zo? Elk clubteam speelt veel. Maar wordt dat dan ook steeds maar beter? Zo aan het eind van het seizoen word ie echter overstroomd met de berichten dat de voetballers moe zijn en de wedstrijden niet om aan te zien. Zo zien de wijze mannen het dus niet. Veel spelen bete kent beter spelen, vinden ze. Wel, als het zó gemakkelijk was zou het leed binnen de Kortste keren geleden zijn. Maar de wijze mannen hadden nóg meer in petto. Na het terugbrengen van het aantal clubs in de eredivisie tot zestien moet er een lucratieve na-competil'ie ko men. Met als inzet een plaats in hel Eu ropese bekertoernooi. Een leuke toegift, maar voorlopig één waar de nóg wijzere mannen van ae Europese voetbalorgani satie niet op zitten te wachten. Dat weten onze wijze mannen natuurlijk wel. vandaar dat ze één van hen hebben aangewezen om dat in Zurich even te gaan regelen. En laten onze wijze man nen nu uitgerekend Ton Harmsen daar voor hebben uitverkoren. Een man met even veel füctisch vernuft achter de verga dertafel als een olifant aan beweeglijk heid in de porceleinkast. Hoe komt het toch dat ik altijd last krijg van opspelende lachspieren als ik weer zo'n rapport van een commissie van wij ze mannen onder ogen krijg. Heel sim pel. Ik hoor nooit wat nieuws. Open deu ren-gepraat en bovenlicht-meninkjes. Re sultaten van urenlange bijeenkomsten, waar de dikke sigaren, het apéritief en het afrondende diner op kosten van u en mij nimmer ontbreken. Zo 'n rapport zou pas geloofwaardig zijn als het naast de gebruikelijke prietpraat ook iets concreets zou bevatten. Bijvoor beeld de toestemming vooraf van de UEFA voor die na-competitie. Dan heb je iels waar je mee kunt beginnen. Nu moei dat eerst nog worden bekokstoofd. De voetballiefhebber lijkt yveer met de ge bakken peren te blijven zitten. BUYS

Leidse Courant | 1986 | | pagina 27