ZeidócSou^cmt Geld beschikbaar stellen voor verplaatsing disco's STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) De Leidse Courant is een krant met een oog voort nabije Geslaagd toneel in Leidse Schouwburg Leidse parkeernormwijkt sterk af Man verkracht onwel meisje uchtende sjesrovers pakt in Horsten emeenteraad hoort met tegenzin van Goekoops aanstaand vertrek JA uit Algemene Raad EBR gewipt ]YJn ti Verkmcll WOENSDAG 7 MEI 1986 PAGINA 13 •EN Het CDA zal de komende vier jaar geen uitmaken van de Algemene Raad van het Ener- rijf Rijnland. De zetel in dit dagelijks bestuur I het EBR, die de afgelopen vier jaar werd bezet L CDA-fractievoorzitter J. Walenkamp, is ingeno- I door de fractievoorzitter van Links Leiden R. I Lint. CDA stelde gisteravond in de gemeenteraad W. jjie kandidaat voor de Algemene Raad. Links Lei- jwist zich voor de eigen kandidaat echter de steun ferwerven van PvdA en D66. De laatste mocht in Jhiervoor het plaatsvervangende lid leveren. Een Jere poging van Links Leiden om de steun van fegepartner VVD te verwerven, mislukte. De VVD I meer vertrouwen in de CDA-kandidaat die het lniettemin niet haalde. Walenkamp was door de b waarop zijn partij gewipt werd zichtbaar boos. ;t Links Leiden maken ook vertegenwoordigers VVD en PvdA deel uit van de Algemene Raad. LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren een 25-jarige Lei- denaar aangehouden, die afge lopen maandagavond twee keer een 15-jarig meisje uit Oegst- geest heeft verkracht. Het meisje bezocht maandagmiddag een theehuis aan de Morsstraat. Daar wilde ze met bessenjene ver het verdriet om een verbro ken verkering wegdrinken. Bij haar aan tafel kwam de 25-jari- ge jongen zitten, die met haar meedronk. Nadat het meisje en de jongen nog een hashsigaret hadden ge rookt, werd het meisje onwel en raakte min of meer bewus teloos. Ze bemerkte wel dat zij naar een boven de theewinkel gelegen verdieping werd ge bracht, maar ze kon zich niet bewegen. De jongen kleedde haar uit en verkrachtte haar twee keer. Toen het meisje zich weer kon bewegen, is ze rich ting huis gegaan. In Oegstgeest werd ze door een bekende aan getroffen. Ze wist niet meer hoe ze heette en waar ze woon de. Na een politie-onderzoek werd de 25-jarige Leidenaar aangehouden. Haarlemse auto dieven aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft vannacht drie uit Haarlem afkomstige autodieven aangehouden. Het drietal was met een gestolen auto vanuit Haarlem naar Leiden gereden. Op de Oude Rijnsburgerweg kregen zij een aanrijding en verlieten toen de gesto len auto. Korte tijd laten werd er ge meld dat er drie mannen zich ver dacht gedroegen op het parkeerter rein van Holiday Inn. Toen even later een bewoner van de Jan Luykenlaan de politie meldde dat iemand er met zijn auto vandoor ging was er reeds een surveillancewagen dicht in de buurt. Die zette een achtervolging is en wist het drietal in de gestolen auto op rijksweg 44 aan te houden. Ze wa ren 18, 19 en 21 jaar oud. Meerderheid bestuur PSP stapt op LEIDEN Drie van de vier leden van de kerngroep van de PSP het bestuur van de plaatselijke afdeling van deze partij zijn opgestapt uit on vrede over de samenwerking van de PSP met de VVD in het college van B en W in de Leidse gemeenteraad. Het gaat om mevrouw J. van Raalte en de heren K. van Gelder en R. Pranger. Voor de laatste was de samenwerking overigens slechts een „bijkomende re den". Het drietal heeft nog niet besloten ook het lidmaat schap van de partij op te zeg gen. Getuigen mishandeling gezocht LEIDEN De Leidse politie (071- 258888) zoekt getuigen van een mis handeling die in de nacht van woensdag 30 april op donderdag 1 mei, waarschijnlijk op de Beesten markt heeft plaatsgevonden. Bij die mishandeling raakte een 49-jarige man uit Amsterdam zwaar gewond. Doordat hij ook een hersenschud ding op had gelopen riep de man dat hij het slachtoffer was geworden van een A-omroep. De man lijdt na de mishandeling aan gedeeltelijk ge heugenverlies. Hij weet wel dat hij door twee of drie mannen in elkaar is geslagen en dat er problemen wa ren in een café aan de Beestenmarkt omdat hij niet snel genoeg kon beta len. Meeste Leidse winkels vrijdag avond niet open LEIDEN Het merendeel van de winkeliers in Leiden zal de mogelijkheid de koop avond van donderdag- naar vrijdagavond te verschuiven niet benutten. De meeste winkeliers aan Haarlemmer straat en Breestraat en de warenhuizen zullen gesloten zijn vrijdagavond. Dat heb ben de winkeliersverenigin gen van Leiden besloten. De Digros, Blokker en nog een aantal zaken zullen echter wel geopend zijn. 5SENAAR/SASSEN- M De Wassenaarse heeft vanochtend en achtervolging door landgoed De Horsten Peruanen aangehou- i Tijdens die achter- |ing loste een Wasse- fse politieman een jrschuwingsschot, om- Ihij dacht dat één van Vluchters wilde schie- Het viertal had zich Uldig gemaakt aan een «roof in het motel tnheim langs de A44. wassenaarse politie werd intdekking van de roof I half negen gealarmeerd Sassenheimse collega's fen Fiat met de vier ver- iten richting Wassenaar De vier Zuid-Amerika- werden ondekt bij de Inlaan en konden ter jte van het kruispunt Deijl tot stilstand wor- gedwongen. Twee ver- Men konden direct wor- laangehouden, de twee ■■en vluchtten de bossen |t)e Horsten in. landgoed werd met be- van de Leidse politie iet en er werd een ach- «ilging ingezet. Eén van Peruanen maakte vol- ,een woordvoerder van Éplitie tijdens de vlucht ibe weging alsof hij een ■wapen wilde pakken. Plop loste een politieagent Waarschuwingsschot. Het fal rende echter door. 6 tijd later belandde één beiden in de sloot en worden aangehouden, tfider werd vlak daarna 'bleek om vier Peruanen |!5, 28, 31 en 53 jaar oud an. In de auto, die gelea- was, werd behalve het dat in het motel was flgemaakt, nog een hoe- Oieid buitenlands geld ptroffen. Het viertal is flgedragen aan de rijkspo- Hn Sassenheim. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET RORMATIEOVER FILMS,MUZIEK HEATER, RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA BURGEMEESTER GOEKOOP: LEIDEN Burgemees ter C. Goekoop vindt dat de gemeenteraad geld beschikbaar moet stellen voor de verplaatsing van discotheken uit de bin nenstad. Het gaat vol gens Goekoop met name om de Koets-o-theek en Samatha's die „elke be strijding van overlast frustreren". Goekoop heeft deze suggestie ge daan toen het collegepro gramma in de maak was. Zijn aanbevelingen zijn echter niet overgeno men. De burgemeester wees er gisteravond in de gemeenteraad op dat ook de ambtenaren te weinig in de opstelling van het collegeprogram ma waren betrokken. Goekoop heeft zich vorige week in de gemeenteraad boos gemaakt over het feit dat hij geen antwoord op zijn brief met suggesties heeft ge kregen. Boosheid ook omdat over een aantal zaken in het collegeprogramma die tot de verantwoordelijkheid van de burgemeester behoren, geen overleg is geweest. Goekoop had zijn brief met suggesties gestuurd aan de eerste onder handelaar van de PvdA, wet houder D. Tesselaar. Deze bood hem gisteravond in de gemeenteraad zijn excuses aan omdat „de afwikkeling van de brief niet netjes is verlopen". Goekoop had. zo blijkt uit zijn brief, op een aantal pun ten kritiek op het toenmalige ontwerp-collegeprogramma van de PvdA. Het werken in wijkteams door de politie, is volgens Goekoop niet haal baar omdat het geld daarvoor ontbreekt. „Er staan teveel prioriteiten in het collegepro gramma", stelde Goekoop vast. Goekoops suggestie om, in navolging van de eisen van het rijk, drie nieuwe kampjes voor woonwagens te realiseren met handhaving van 25 plaatsen op het huidi ge Trekvaartplein, is in min dere mate wél opgevolgd. Uit de brief blijkt dat de bur gemeester zich zorgen maakt over het cultuurbeleid. „Door de bouw van muziektheaters in Den Haag en Amsterdam bestaat het reële gevaar dat toporkesten en topkoren "niet meer in Leiden gaan optre den", schreef Goekoop. Hij had in het collegeprogramma willen vastgelegd zien dat er alles aan gedaan zou worden om deze voor Leiden te be houden. Tenslotte uitte de burgemees ter zijn twijfels over het aan gaan van een stedenband met een stad in Nicaragua. Ge zien de overgrote belangstel ling hiervoor elders in den lande, pleitte de burgemees ter ervoor contacten te leg gen met een stad in een min der in de belangstelling staand land in de derde we reld. LEIDEN In Amster dam gebeurt'het al enkele jaren met redelijk succes, maar toch lijkt.het een waagstuk om in een pro vinciestad als Leiden tij dens de lunches de Schouwburg te gebruiken voor toneelvoorstellingen. Directeur Frans Boelen heeft het toch aangedurfd om in navolging van lunch- en wandelconcer ten elders in de stad ook toneel in de middag op het programma te zetten. Het waagstuk slaagde, want de Schouwburg werd gistermiddag be zocht door zo'n 130 men sen, die zich kostelijk amuseerden. Reden ge noeg om volgend seizoen meer lunchtoneel te gaan brengen. Boelen had uiteraard geen zwaar stuk op het programma gezet, maar koos voor het lichtvoetige „Fijne Slaapka mergordijnen" van Amster dammer Paul Haenen. De toe gangsprijs was met vijl gulden op uitsmijterhoogte gehouden. Ingeborg Elzevier, Debbie Korper, Luk van Mello en Frank Rigter van toneelgroep Centrum boden meer dan dat men van de hoogte van de toe gangsprijs zou kunnen aflei den. Het stuk was zo humoris tisch dat het publiek zich haast verslikte in de boterham, die op dat moment werd veror berd. In het toneelstuk, dat in het begin vergezeld ging van knisperende boterhamzakjes, wordt een man thuis geïnter viewd door een verslaggeef ster van een modern blad. Hij moet van de vasthoudende in terviewster over zijn relaties praten en hoewel de man zegt nooit iets beleefd te hebben, vertelt hij de meest bizarre verhalen. Doordat in het to neelstuk datgene wat de man vertelt, overgaat in een ge deeltelijk door anderen ge speelde situatie, worden de verhalen heel aanschouwelijk gemaakt. Zo gaat de scène waarin de man vertelt over een vroegere begripvolle en tedere relatie met een vrien din over in een scène waarbij de man en de vrouw elkaar betwisten en vol onbegrip te- Scène uit „Fijne Slaapkamergordijnen", gistermiddag gespeeld in de Leidse Schouwburg. genover eiKaar staan. De koele Zo'n uurtje in de schouwburg liseèr je je plotseling dat het op effect beluste verslaggeef- is een bijzondere ervaring, een nog klaarlichte dag is. Waar ster geeft steeds commentaar beetje te vergelijken met bio- mee maar gezegd wil zijn, dat en taxeert de verhalen van de scoopbezoek in de middag. Als lunchtoneel een verkwikken- man op „bruikbaarheid" voor je na afloop van de leuke de gebeurtenis is, een heel haar blad. Dit alles bij elkaar voorstelling de sfeervolle apart uitje tussendoor, zorgde voor veel komische si- schouwburg verlaat, moet je tuaties. knipperen met de ogen en rea- SYLVIA VAN LEEUWEN (ADVERTENTIE) Mededeling van de reinigingsdienst - huisvuilinzameling zal deze week Jn. Hemelvaartsdag enige wijzigin- ondergaan. 8 mei, Hemelvaartsdag en vrijdag 9 S wordt GEEN huisvuil bij u opge ld. ordt dringend verzocht om op He- aartsdag en de dagen daarna N huisvuilzakken op straat neer te we gezamenlijk proberen de at schoon te houden. WINKELIERS KOPERMOLEN BIJ RAAD VAN STATE: LEIDEN De wijze waarop de gemeente Leiden het beno digde aantal parkeerplaatsen bij winkelcentra berekent, wijkt af van wat elders in den lande gebruikelijk is. Dat werd gisterochtend" duidelijk in een zitting van de Raad van State over het bestemmingsplan Me- renwijk. De afwijkende par keernorm zorgt ervoor dat het aantal parkeerplaatsen in Lei den lager is dan in andere plaatsen. De gemeente Leiden gaat bij winkelcentra uit van één par keerplaats op 20 vierkante me ter netto vloeroppervlak van de verzameling winkels. El ders wordt alleen het begrip bruto vloeroppervlak gehan teerd. Uitgaande van het bruto oppervlak wordt een hoger aantal parkeerplaatsen bere kend dan wanneer het netto oppervlak wordt geteld. Hierdoor kunnen aanzienlijke verschillen ontstaan. Bijvoor beeld: bij De Kopermolen acht de gemeente een aantal van 370 parkeerplaatsen voldoen de. Volgens de andere bereke ning zouden er tenminste 450 parkeerplaatsen nodig zijn. Overigens werd door de on dernemers uit De Kopermolen vastgesteld dat de parkeer norm elders is opgeschroefd tot één parkeerplaats op 18 vierkante meter bruto vloer oppervlak. De woordvoerder van de gemeente betoogde dat in Leiden wordt vastgehouden aan de norm van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. De ondernemers handhaafden gisterochtend hun bezwaren tegen de aanleg van een eve nementenplein op de huidige parkeerplaats aan de Rosmo len. De gemeente wil op die plaats ruimte scheppen voor allerlei activiteiten in de buurt van het winkelcentrum. Hier door zouden vijftig parkeer plaatsen verloren gaan. Welis waar is in het bestemmings plan de bouw van een par keerdek in de directe omge ving van het winkelcentrum opgenomen, maar de aanleg hiervan is, zo werd duidelijk, nog een uiterst onzekere zaak. Ook vroegen de ondernemers een tweede toegangsweg naar de parkeerplaats van het win kelcentrum aan te leggen. Dat werd door de gemeente van de hand gewezen, omdat de vei ligheid op de Ketelmeerlaan door een tweede afslag aange tast zou worden. )EN De gemeenteraad van Leiden had emeester C. Goekoop graag de komende lar voor Leiden willen behouden. De frac- Jorzitters van de in de raad vertegenwoor- partijen hebben unaniem een positief oor uitgesproken over Goekoops herbenoe- Goekoop zelf houdt echter vast aan zijn ondiging in de komende jaren naar een re baan uit te zullen kijken omdat het hem vergund is in Leiden meer te doen dan zijn elijke taken. In de gemeenteraad waar- iwde Goekoop er gisteravond voor dat wan neer dit uitgangspunt gehandhaafd wordt „Lei den niet de beste burgemeester zal krijgen die voor de stad het meest geschikt is". „Jongens, jullie gebruiken je burgemeester niet goed", richtte Goekoop zijn kritiek met name op de fractie van de PvdA die als initiatiefne mer van het beperken van de verantwoorde lijkheden van de burgemeester beschouwd mag worden. „Is Leiden dan toch het Staphorst van het westen, is de leer hier hardnekkiger dan el ders", vroeg hij zich af, erop wijzend dat in an dere PvdA-gemeenten burgemeesters wel rui mere verantwoordelijkheden worden toege kend. Goekoop wees er bovendien op dat er buiten de fractie in PvdA-kringen nauwelijks enige weerstand tegen uitbreiding van zijn ta ken bestaat. Alle partijen gaven gisteravond te kennen het „aanstaand" vertrek van Goekoop te betreuren. Al gaf PvdA-fractievoorzitter M. van der Mo len te kennen hier geen „ongelooflijk groot probleem" in te zien. 'Behoudens het CDA en LWG toonde geen enkele fractie zich gister avond bereid zich positief uit te spreken over uitbreiding van de taken van de burgemeester. Een CDA-motie van die strekking werd met grote meerderheid afgewezen. Ook de VVD, die eerder om uitbreiding van de taken van Goekoop had gevraagd, legde zich neer bij het tussen de collegepartijen overeengekomen ak koord. Andere partijen stemden tegen omdat zij het principe van „een gekozen burgemeester" huldigen. World War Rockers. EVP De verkiezingskaravaan van de Evangelische Volkspartij (EVP) bezoekt vrijdag 9 mei Leiden en Leiderdorp. Van 10 tot 11 uur staat men in win kelcentrum Kopermolen, van 11.30 tot 13.15 uur in de Haar lemmerstraat en van 13.30 tot 14.30 op het Leidse Stadhuis plein om van 15.00 tot 16.00 uur tenslotte het winkelcen trum Winkelhof in Leider dorp te bezoeken. Jazz workshop Jazzzolder Hot House in het LAK-Theater aan de Cleve- ringaplaats 1 houdt zaterdaga vond 10 mei een workshop onder leiding van Herman de Wit. Herman de Wit weet in korte tijd een aantrekkelijke eenheid te bouwen uit een groepje beginnende of iets meer gevorderde muzikanten. Na dit open podium zal de vaste groep rond De Wit op treden. Aanvang negen uur. De toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden. Donateurs hebben gratis toegang en LAK-leden betalen 4,50 gulden. World War Rockers De Amsterdams/Haagse for matie World War Rockers treedt zaterdagavond 10 mei op in het Leids Vrijetijds Cen trum (LVC) aan de Bree straat. De groep is geboekt ter vervanging van het aange kondigde optreden van de Redskins, die hun toer door ons land hebben afgezegd. World War Rockers heeft vo rig jaar een langspeelplaat op de markt gebracht en staat te boek als een band die goede rock speelt met frisse punke- rige invallen. Leider is zan ger/gitarist Fred Kien huis. Dat vindt Rob de Roo (van de Gewestredactie) van zijn krant. Hij werkt met veel plezier binnen de Gewestredactie, die speciaal belast is met de verslaggeving over de regio. Zo weet u als lezer van de Leidse Courant ook wat er in uw directe omgeving gebeurt. Nieuws gebracht door een regionale krant met een duidelijke signatuur: nooit oppervlakkig, nooit sensationeel, maar wel kritisch en Onfuchlina éxi" i CeidóeSomcmt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13