THE ODD JOB MAN TROS AAPT IN MEI DE VOO NA roI gevaarlijke karweitjes DIO/TELEVISIE £eidóc6otuont DINSDAG6MQ 1986PAGINA IS VERSUM Het VOO-initiatief is driejaar de competitie met de TROS één jaar jon- Een wedijver die zo langzamerhand be- lijk vervelend begint te worden. Drie jaar startte Veronica met veel geschreeuw maand Filmmaand', een besluit dat be nde dat er op élke uitzendavond in mei een bioscopen succesvolle rolprent doorheen gejaagd. Zo kwam de VOO gisteravond de film ,,The Blues Brothers" en de TROS geen uur later met "Een vlucht regenwul- want die omroep heeft de meimaand in- n ook uitgeroepen tot filmmaand. raren jaren dat letterlijk alles wat Veronica looide schaamteloos werd overgenomen andere omroepen. Met name de TROS ik uit in onvervalst, maar zéér onprofessio- jatwerk. Denk maar aan het A-Team. Dus ;t de TROS het jaar daarop óók in de mei - in mei - het accent op dat soort films leg- Veronica maakt van de filmmaand nu echt traditie, dus... de copiëer-fabriek van TROS-Den Daas óók. Dat de filmvloed die deze maand over ons heen rolt niet bepaald de kij ker ten goede komt, bleek gisteravond. Twee films die beide zéér het bekijken waard zijn, stonden recht tegenover elkaar geprogram meerd. De concurrentieslag tussen TROS en Veronica wordt over de hoofden van de niet- video-bezitters heen uitgevochten, want die wel video hebben kunnen de niet-geziene film op de band mee laten lopen. Nu had de TROS voor gisteravond eerder de film „De ijssalon" staan, maar moest daarvan op het laatste moment afzien vanwege omstre den rechten. Dit doet niets af aan het feit, dat de TROS haar vervangende film op een ander tijdstip had kunnen uitzenden en niet gelijktij dig. Er bestaat trouwens in Hilversum ook een coördinatiecommissie, die dit soort dingen moet voorkomen. Die heeft in dit geval blijkbaar niet rw gewerkt. De TROS moest „De ijssalon" laten vallen on der dreiging van gerechtelijke stappen. Het filmverhuurbedrijf Thorn-EMI had de TROS gewaarschuwd voor de financiële consequenties van de uitzending. Volgens een woordvoerder van deze omroepor ganisatie waren er goede afspraken gemaakt met de producent van „De IJssalon", R. Ker- bosch, en de bioscoopbond. De film die in janu ari 1985 was uitgebracht in de bioscopen, zou normaal gesproken pas in 1987 op de televisie vertoond mogen worden. In het geval van „De IJssalon" werd een uitzondering gemaakt mede omdat de film die zich tijdens de Tweede We reldoorlog afspeelt, op bevrijdingsdag zou wor den uitgezonden. De bioscoopbond had echter verzuimd het filmverhuurkantoor om toestem ming te vragen, aldus de TROS-woordvoerder. Dit kantoor levert de film aan videotheekhou ders. En de vertoning op televisie zou voor deze branche financiëel nadelige gevolgen kunnen hebben. „Gezien de afspraken die er gemaakt zijn tus sen bioscoopbond, videotheken en televisie, zou een schadeclaim ten aanzien van de TROS gro te kans van slagen hebben gehad. Daarom heb ben wij besloten een andere film uit te zenden", aldus de woordvoerder. Dit alles doet aan het feit niets af, dat de con currentiestrijd van de TROS tegen de VOO mo menteel wordt uitgevochten.in de huiskamers van de filmliefhebbers. Zaterdagavond gebeurt dat opnieuw met op Nederland 1 de VOO met „Blazing saddles" en nog geen uur later op Ne derland 2 de TROS met „Charlotte", tenzij de coördinatie-commissie nog ijllings ingrijpt. EDWIN BAKKER .VERSUM De BBC vaardigde in 1984 de s idelige serie „The Odd >v) Man", naar het gelijk- r lige boek van N.J. kfep. De schrijver zet een neer, die door zijn le- 0I sstijl een onuitputtelij- Honger naar geld heeft daarvoor zelfs zijn le- bj op het spel wil zetten. 0 hoofdpersoon is ex- (eant George Griffin c hij staat garant voor aantal onderhoudende 1 nturen, waarin hij vral een ernorme dosis entiviteit aan de dag °i TROS spendeert geen uitzendavonden aan de ïturen van Griffin, maar its twee. Dat betekent de laatste aflevering een a lange is, een heel span de ook, dus wat dat be- r t is het misschien beter 1 geen afspraken te maken nJr zaterdag. Het is dan na- lijk wel zaak om het eer- ndeel (donderdag, Ned. II j.20.20 uur) niet te missen. I de nieuwsgierigheid van (ijker te prikkelen start e elevisie-serie met een ge- die pas veel later e reeks plaats vindt. Dan zal duidelijk worden hoofdpersoon Grif- de Oostduitse Tauber Er is trouwens alles «gedaan om de kijker een ke dosis spanning voor te ;n. De liftmoord aan het e van het eerste deel is maar een klein voor- dje van. Verliezer De rol van George Griffin wordt gespeeld door de Brit se acteur Jon Finch. Hij is geen onbekende van het wit te doek en het televisie scherm. In zijn carrière als acteur speelde Finch uiteen lopende rollen. Zo was hij te zien in de terreurfilm „Sun day Bloody Sunday", het Agatha Christie mysterie „Death On The Nile" maar deed hij ook mee in de BBC Shakespeare-produktie „Henry IV". In „The Odd Job Man" speelt de 45-jarige acteur de rol van een SAS-agent. Lang houdt hij het in deze speciale afdeling van de Britse gehei me dienst niet uit. Griffin is een geboren verliezer met een heel cynisch gevoel voor humor. Dat laatste wordt prachtig uitgewerkt. Hij is bovendien een rokkenjager, een kettingroker, slaat enor me hoeveelheden alcohol achterover en heeft door zijn levensstijl een onuitputtelijke behoefte aan geld. Als zijn oude baas majoor Drew (Ralph Bates) hem dan ook vraagt voor een, op het eer ste gezicht, onschuldig klusje, waar veel geld tegenover staat, slaat hij die aanbieding niet af. Dekmantel Waar Griffin al snel achter komt, is dat de in- en export- business van majoor Drew slechts een dekmantel is voor een uiterst gevaarlijk internationaal spionage-spel tussen de Amerikaanse CIA, de Engelse SAS en het War- schau-pact. De keuze van majoor Drew om juist Griffin te vragen lijkt een heel logi sche. Behalve dat hij een ge makkelijke prooi is omdat hij geld nodig heeft, is George ook een doordouwer die niet zomaar opgeeft. Bewijs daar voor wordt al direct aan het begin van de eerste afleve ring gegeven wanneer hij wordt ondervraagd door de Oost-Duitsers en hij stug blijft volhouden dat zijn ille gale uitstapje over de grens met een weddenschap heeft te maken. Binnen het uiterst gevaarlij ke spionagespel fungeert George slechts als pion. Zijn probleem is echter dat hij zich vanwege de financiën niet kan terugtrekken. De ex-SAS-agent is van zijn eer ste vrouw Brenda gescheiden met de belofte financiëel voor hun zoon Dick te blij ven zorgen. Werk vinden is echter een groot probleem. George is namelijk als vijf tienjarige van school gegaan en heeft daarna nooit meer wat bijgeleerd. Na zijn ver trek bij de SAS is de enige baan die hij kan vinden die van colporteur, al wil hij an deren doen geloven dat hij zich in de uitgeverswereld ophoudt. Helemaal liegen doet Griffin niet, want hij gaat namelijk langs de deur met een nieuwe encyclope die. George is weliswaar een vlotte prater maar veel geld levert deze baan niet op. Toch wil hij zijn vriendin Nancy, een verpleegster, het beste van het beste geven omdat hij ontzettend veel van haar houdt. Hierdoor Ralph Bates als majoor Drew en Jon Finch als ex-SAS-agent George Griffin. wordt hij min of meer ge dwongen die gevaarlijke klusjes op te knappen. Dank zij zijn talenten weet George te overleven. Daarbij heeft zijn onophoudelijke drang naar sigaretten nu eens een positieve bijwerking. Vakmanschap De BBC heeft deze produktie met veel vakmanschap ver filmd. De verschillende scè nes zijn soms scherp gesne den, waardoor je als kijker van het ene op het andere moment in een andere 'we reld' terecht komt. Daarbij zorgt schrijver N.J. Crisp er voor dat de kijker de hoofd persoon steeds beter leert kennen. Bovendien krijgt de televisie-kijker ook een boei ende blik in de keuken van de internationale spionage. Prachtige, maar trieste sfeer tekeningen vullen het beeld wanneer aan het begin van de serie een gezin wil vluch ten van Oost- naar West- Duitsland. De omstandighe den waarin Griffin verkeert, wanneer hij zó rood op de bank staat dat hij geen cent meer kan lenen, zijn uit het leven gegrepen. De muziek zet je overigens in eerste instantie wat op het verkeerde been. Hoewel met deze muzikale klanken een bepaalde spanning wordt op gebouwd, heeft de muziek ook dezelfde vriendelijke on dertoon als bij de detective- serie „Marlowe". Dat doet echter niets af aan het ver haal dat in 1978 begint en ook nog een stukje mooi Schotland toont. HANS PIET jJNederland^ NEDERLAND 1 15.40 16.40 17.30 17.46 NCRV Een dik uur Dick, geva rieerd programma met Dick Passchier NCRV-jeugd-matinee, met om 16.40 Het Theele pelvrouwtje. kinderserie en om 16.56 Michiel van de Hazelhoeve, kinderserie NOS V26-Journaal NCRV Popsjop TV, popprogram ma TELEAC Klussen in huis. Les 7 NCRV ID De Fabeltjeskrant The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Pa en Ma Huxtable vragen zich af 6f hun kinderen wel met hun problemen bij hen aan zullen kloppen. Dit wordt getest in een open gesprek... Het Kolob mysterie, science-fiction serie voor de jeugd. Afl. 2: Energie storing. Volgens een le gende verbergt het moe ras iets waarvoor je maar beter uit de buurt kunt blij ven. Gretchen is er, met solex en al, ingeplonst NOS Journaal PP Zendtijd voor Loesje NCRV It's all in the game, com puterquiz voor middelba- re-scholieren gepresen teerd door Hans Brian Hier en Nu, actualiteiten rubriek met aandacht voor jongeren en politiek, onder andere via portretten van de drie voorzitters van de grote politieke jongerenor ganisaties CDJA, JOVD en Jonge Socialisten. Tevens wordt ingegaan op de uit komst van een enquête onder vijfhonderd jonge- 22.05 Meditatief moment 22.10 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Buntz leidt de klopjacht op de moordenaar van Coffey. Martinez is de boodschap penjongen van een corrup te rechter 22.55 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Sam wordt een dagje ouder. Hij wil daar niets van weten, maar zijn omgeving helpt hem wel een handje 23.20 Meditatief moment NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven 20.00 20.28 20.38 NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Binnenkant/bui tenkant, zesdelige serie over opgroeien en opvoe- 17.40 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 20.55 21.30 22.35 22.50 23.05 den. Afl. 1: De noodzaak van 'bewegen' FEDUCO Open Universiteit NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Italianen Sesamstraat [QJeugdjournaal Journaal IKON Laat maar lopen (2). drie delige verslag van een voettocht door Noorwegen door zes jonge deliquen- ten en twee begeleiders. Laat je het vechten en blo wen achter je na de terug keer uit de Noorse hoog landen in de 'ouwe' Haag se omgeving? Kenmerk, actualiteiten magazine met een reporta ge over z.g. 'retour-emi granten' NOS Allemansrecht, juridisch magazine over alledaagse rechtsproblemen. Afl.: Ge lijk hebben is nog niet ge lijk krijgen. Presentatie: Leo Spigt Panoramiek, actualiteiten magazine gewijd aan de Economische Top in Tokio ■D Morgen gaat 't beter, vijfdelige documentairese rie over de Nederlandse speelfilm, vanaf 1900 tot heden. Afl. 3: 1940 - 1965. r In 1958 wordt de Neder landse Film Academie op gericht. Bert Haanstra maakt de speelfilm 'Fanfa-' re' en debuteert Fons Ra demakers met 'Dorp aan de rivier' PP Zendtijd voor de CPN NOS Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven EUROPA TV Weerbericht en programma schema Kinderprogramma's Programmaschema Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Weerbericht Wonders of the underwater world, natuurfilmserie. Afl.: Nature on a knife edge World Watch, weerbericht en Europa Report Science now Beatles, the music and their story, muziekspecial Made by hand, documentaire serie Europa Sports Report. Ameri can NBA basketball World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf, afl.: Angel of Mercy 17.50 Who finds a Friend, finds a Treasure 19.40 Cliffhangers (1) 20.30 Zapped 22.05 Chicken Chronicles 23.40-01.35 The Formula 1T 2 Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kinderprogramma (herh.) Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderprogramma. Afl.: Het Speelgoedland (2, herh.) Goochel mee met Hans Ka zan. 1. Het raadselachtige evenwicht. 2. De magische ba- Er was eens... het heelal, in formatieve tekenfilmserie. Afl.: Juke Box De andere Belgen, documen taireserie over Franstalige-, Duitstalige Belgen en Brusse laars. Afl.: Dwars door Brussel (herh.) Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken IQ, spelprogramma. Presenta tie: Herman van Molle Labyrint: De magie van het beeld. Afl.: 'n Venster op 'n nieuwe wereld. Documentaire over de invloed die de compu ter op ons leven heeft Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio- so-Vivace' uit de sonate in e kl.t., Telemann uitgevoerd door R. Kohnen. klavecimbel en Wieland Kuijken. viola da gamba Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace. Alexandra Fowler, Peter Phelps e.a. Patricia leert de ware indentiteit van Paul ken- program- ma-overzicht Journaal Weerbericht Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts The Bradbury Theatre, Cana dese tv-serie rond de myste rieuze verhalen van Ray Dou glas Bradbury. Afl.: Het stadje waar nooit iemand uitstapt, met Jeff Goldblume e.a. Tij dens een lange treinreis maakt Sam Cogswell kennis met een handelsreiziger. Die laat zich uitermate cynisch uit over de kleine stadjes waar ze door heen rijden. Sam wil zichzelf overtuigen en stapt uit bij de volgende halte Argus. Jan van Rompaey en Jessie de Caluwè lichten de media door 1 >-22.55 Nationale Wetenschap pelijke Instellingen, documen taireserie. Afl. 4: Het algemeen Rijksarchief, wat wordt er be waard in het centrale Depot in brussel. Aansluitend een debat over de zin en de problematiek rond het Algemeen Rijksar chief BF 1 Nouba Nouba, kinderprogram- Jeff Goldblume speelt de hoofdrol in de aflevering van 'The Bradbury Theatre' die vanavond wordt uitgezonden. BRT 2 om 20.25 uur. ma 17.50 Carrefours, gevarieerd pro- 19.00 soir, regionaal magazine 19.25 Lotto-trekking 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur: A vos sou- haits, toneelstuk van Pierre Chesnot. Met Jean Michaud. Madeleine Barbulèe, Jacques Fabbri e.a. Régie: Claude Sain- val 22.05 Dites-moi: Règine Deforges, documentaire over deze ver guisde schrijfster, de koningin van de erotiek uit de jaren zes- t'9 22.55 Journaal TV 5 17.35 Sports, sportmagazine 18.30 Les trois premieres minutes, filmrubriek 19.00 Le village dans les nuagec, tv- serie 19.30 Le jeu de la verité: Michel Polnareff, met o.a. Tèléphone, Veronique Sanson en Brian Ferry 20.30 Sports, sportmagazine 21.30 Les trois premieres minutes, filmrubriek 22.00 Nieuws 22.30-00.00 L'odeur des fauves, Franse speelfilm uit 1972 van Richard Balducci. Met o.a. Maurice Ronet. Josephine Chaplin en Vittorio de Sica MUSIC BOX 17.00 SEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 [ElSunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 EEd's elite, met Edwina 20.00 SRox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 [SSound and vision, met Gary Crowley 22.00 SOff Beat, Martin Buchanan bespreekt nieuwe muziekvide o's 23.00 BEurochart (herh.) 00.00-01.00 BSunie hits the screen (herh.) d Duitsland DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Sie - Er - Es. Informatief pro gramma 16.45 HJDie Besucher, tv-serie met Josef Blaha, Josef Dvorak en Viktor Kral. Afl.: Ontdekt! 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Kontakt bitte..., tv-serie. Afl.: Abenteuerfrust 19.00 Karusell der Puppen. Tv-serie. Afl.: David.) 19.57 Programma-overzicht 20.00 [DTagesschau 20.15 BDie Michael Schanze Show. Amusementsprogramma met Harald Juhnke, Grace Kenne dy. The Star Sisters en de Dougie Squires Dancers 21.00 Report. Aktueel magazine 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Linda Gray. Larry Hagman, e.a. Afl.: Aan de rand van het graf (1). Pam geeft zichzelf de sculd van Bobby's dood. J.R. reageert zich af op Sue-Elten waardoor deze wederom haar toevlucht zoekt in de drank gepresenteerd door Dieter Zil- ligen. Met o.a. portretten van publicist Gottfried Benn en de Engelse dichter Dylan Thomas en aandacht voor het boek 'Ludwig II von Bayern', een biografie over deze homosek suele vorst, die ter gelegenheid van zijn honderdste sterfdag verschijnt 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedsnken, beschouwing door Hans Joachim Kulem- kampff DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 Programma-overzicht Heute Computer-Corner, voor com- puterfans Deutschrock und Pop, afleve ring uit 'Schiller-Express', het programma voor scholieren Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Tom en Jerry, tekenfilmserie Rate mal mit Rosenthal, spel programma gepresenteerd door Hans Rosenthal Programma-overzicht Heute, met o.a. een reportage van de slotdag van de topcon ferentie over wereldeconomie in Tokio Die Reportage: Wenn einer Stadt die Luft wegbleibt, film reportage over Mexico City, de hoofdstad van Mexico, waar een nachtmerrie werkelijkheid lijkt te zijn geworden. Het is met zijn vijftien miljoen inwo ners niet alleen de grootste stad ter wereld, maar ook de snelst groeiende. Elk jaar ko men er 600.000 mensen bij. In het jaar 2000 zal de stad een bevolking van dertig miljoen zielen tellen en elf miljoen au to's zullen dan zorgen voor fi les en luchtvervuiling 20.20 E 1st ja irrs - diese stremmen Polizisten (Carry on Consta ble), Engelse speelfilm uit 1960. Met: Sidney James, Ken neth Conner, Charles Hawtrey e.a. Regie: Gerald Thomas. De vervanging van zieke politie agenten door vier piepjonge collega's zorgt voor de nodige opschudding 21.45 Heute-journat 22.05 Das kleine Fernsehspiel: 585 KiloHertz, tv-film met Clemens Füsers, Monika Dietl, Angelika Harnisch e.a. Regie: Heiko Schier. Herrn Clemens' avond wordt danig in de war ge schopt wanneer hij door F.rau Krüger per ongeluk opgesloten wordt in het zembad 23.05 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 17.30 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 7 18.00 Telekolleg II: Cursus Wiskun dige vectoren en matrices. Les 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, serie bui tenlandse reportages. Afl.: Menschen in der Röhre. Re portage over de St. Gotthard- tunnel, de getroffen veilig heidsmaatregelen en het ge drag van de weggebruiker 20.45 Rückblende. Afl.: Vor 300 Jah- ren gestorben: Otto von Gue- ricke, reportage over deze di plomaat en natuurfilosoof 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Das groBe Geschaft, reporta ge over de ontwikkeling van de informatica 22.15 Drei vor Mitternacht. An die Macht: Frauen auf dem Vor- marsch m Ondertiteling via TeleTekst. (3 Uitzending in stereo. 1) Zwart/wit-uitzending. KO Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. De Star Sisters treden vanavond op in 'Die Michael Schanze Show' op Duitsland 1 om 20.15 uur. ^Enejelanc^ BBC 1 Lift off... (3) John Graven's Newsround Seaview, kinderprogramma Rolf Harris's Cartoon Time Journaal en weerbericht London plus Terry and June, tv-serie EastEnder8, tv-serie Juliet Bravo, politieserie Points of view Politieke uitzending: SDP - Li beral Alliance Journaal The Kenny Everett TV Show, comedyshow Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie met Don Johnsson, Philip Michael Thomas e.a. Film '86 Ideas Unlimited Weerbericht BBC 2 18.25 Journaal en weerbericht 18.30 Documentaire 19.00 Whistle test, popprogramma 19.50 Harold Lloyd 20.15 Documentaire 20.40 Informatief programma 21.00 The Natural World, natuurfilm serie. Afl.: Animal imposters 21.30 Top gear, auto- en motorma- 22.00 2ly brilliant career, Australi sche speelfilm uit 1979 van Gil lian Armstrong. Met Judy Da vis. Sam Neill. Wendy Hughes e.a. Australië aan het begin van deze eeuw: een jonge vrouw komt in opstand tegen de conservatieve opvattingen en vecht voor haar onafhanke lijkheid 23.40 Politieke uitzending 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.05 Open University ITV Sooty Woody Woodpecker, teken filmserie Splash Emmerdale Farm Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Crossroads Mouthtrap Duty Free, comedyserie Magnum, Amerikaanse tv-se- 22.00 Ladies in charge, tv-serie 23.00 Party Political Broadcast 23.05 Nieuws 23.35 First Tuesday 00.35 T.J. Hooker 01.35 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 BMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 BEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Deputy. Afl.: Day Of Fear 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy gets caught in the draft 19.30 Green Acres. Afl.: The milk maker 20.00 Vegas. Afl.: A deadly victim 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. Afl.: Mc Go- wan's debt 22.50 US College Football 1985/1986. Oklahoma State - Kansas State 00.T5-01.00 BMonsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 Vara's filmclub 15.00 De Smurfen 15.25 Super-Oma 15.50 Harvey wint de grote prijs, kin derfilm 16.00 Mr. Belvédère 16.37 Vliegende vissers, documentaire NOS 17.30 Vt6-Journaal VARA 17.46 Büch, programma over boeken NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer (slot), serie van Wim T. Schippers 15.51 Blikskaters 16.07 Niet Thuis 16.24 Hoe weeg je een olifant 16.39 E Laurel Hardy: The fixer uppers (1935) 16.59 De grote dikke beer vertelt, tekenfilmserie 17.24- 17.30 Kikker en Pad MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), 'Sit tight' met Simon (o.a. Australische muziek) (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' met Martin (10.00), "Chart At tack'. overzicht van de Music Box Top 40 met Simon en Sunie (11.00) en 'The blues and soul show' met Ju lie (12.00). 13.00 BHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Gott und die Welt: Jesus, in Brixton (herh.) 10.40 E 1st ja irré - diese strammen Polizisten, speelfilm (herh.) 12.10 Report 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 BTeletekst- overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Fu8sball iiber alles, filmreportage 16.45 Wildwege - Aufgespürt von Erik Zimen 17.30 Die Mellops finden ÓI 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Tao Tao 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Heim für Tiere, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play School 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bertha 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Dogtanian and the three muskehounds SKY CHANNEL 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 BSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 American College Bas ketball 16.00 (SThe Pat Sharp Show 16.45 BYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 Port land Bill 13.10 Our Backyard 13.30 Three Littie Words 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Portland Bill RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het bericht. 18.03 VPRO: Buiten Beeld. 19.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. zart 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianowerken v. Listz. 20.00 Nieuws. 20.02 Klein Omroepkoor en Omroep Kamerkoor en het Radio Ka merorkest. 21.30 Literama. 22.30 Orgelmuziek. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Planten verzorgen (4). 21.00 Klussen. Les 6. 21.30 Ni Hao. Chinese taal, muziek en cultuur. Les 13. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: het ABW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Griekse migranten. 20.03 Pandora. 21.03 Het BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Volksmuziek „Les Auvergnats de Paris (deel I). 19.00 Essay: galerie. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Concertrelais nieuwe muziek. 22.30 Hamlet, of de gevolgen van een kinderliefde, Frans luisterspel. 22.30 Serenade met Salieri. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder hesl uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek met gitaar. 10.30 Orkestpalet. 12.05 Orkestmuziek van Handel. 12.40 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 16.45 Saint Saens Souci. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Leesvoer. 10.00 TROS: Café chantant - Conti- 10.30 De duvel is oud. 11.15 TROS Postbus 270 - Mieke Tel- 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van Kattekwaad tot erger. 15.15 De Zilverpapieren Pinkster blom. satirisch programma. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Faure en de Franse kamermu ziek (4). 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Intermezzo. 14.00 Tannhauser, opera van Richard Wagner. 17 05 Wagner en verder.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15