Ronald Koeman kiest voor toekomst bij PSV Raad van Europa zoekt nieuwe relaties in sport Tweede etappezege Kelly in mistig Spanje Zaalbekers naar Bax en Lugdunur SPORT CoidócSoiricuit DINSDAG 6 MEI 1986PAGINA 14 Alex Blanchard tegen Jassmann ROTTERDAM Alex Blanchard zal zijn Europese bokstitel in het half- het gevecht is voorlopig 5 juli vastge legd. Het gevecht zal in Kassei wor den gehouden. In september 1984 verdedigde $lanchard zijn titel al eens met succes tegen de Westduitser die in Dortmund toen de strijd in de derde ronde staakte. In september zal Blanchard opnieuw voor een Euro pees titelgevecht in de ring komen. Hij ontmoet dan de Westduitser Ralf Rocchigiani, die door de Europese Boks Unie (EBU) als officieel uitda ger van de Amsterdammer is aange wezen. Fluitje van een cent voor volleybal-arbiter ROME Voor volleybal-scheidsrech ter Goof van Vel zen was de vierde dag van de B-wereldkampioenschappen in Rome een fluitje van een cent. Voor het eerst mocht de arbiter uit Losser als eerste scheidsrechter de hoge stoel be klimmen bij het duel Taiwan-Egypte. Slechts eenmaal hoefde de Twent zijn fluitje te gebruiken. Omdat Egypte, dat al zes speelsters in het zieknhuis had liggen vanwege een voedselvergifti ging, tijdens de warming-up ook nog een speelster verloor met een ernstige enkelblessure, bleven er nog maar vijf inzetbare meisjes over. Volgens de offi ciële regels ging de wedstrijd niet door, mocht Goof van Vel zen zich weer gaan omkleden en een dikke sigaar opste ken. Ipswich Town gedegradeerd LONDEN Ipswich Town, in 1981 winnaar van de UEFA Cup na de eindstrijd tegen AZ '67, is gisteren ge degradeerd uit de Engelse eerste di visie. Ipswich, zelf na zaterdag al uit gespeeld, eindigde op de derde plaats van onderen doordat Oxford United zijn thuiswedstrijd tegen Arsenal met 3-0 won en daardoor drie winstpun ten rijker werd. Chelsea verloor op eigen terrein met liefst 5-1 van Wat- ford, Tottenham-Southampton werd ook al een doelpuntrijk duel: 5-3. Everton klasseerde zich in de laatste wedstrijd van de competitie op de tweede plaats. De onttroonde lands kampioen versloeg concurrent West Ham met 3-1. EVARISTO TRAINER IRAK BAGDAD Ruim drie weken voor het begin van de eindronde om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico is de Braziliaan Evaristo Ma- cedo benoemd tot trainer van debu tant Irak. De 52-jarige oefenmeester volgt zijn landgenoot Edu op. Evaris to was vorig jaar gedurende drie maanden coach van het Braziliaanse elftal. In februari werd hij aangesteld als opvolger van Carlos Alberto. Om dat de resultaten tegenvielen en Bra zilië de kwalificatie voor de eindron den dreigde mis te lopen, moest Eva risto in eigen land in maart plaats maken voor Tele Santana. Evaristo wordt in Irak geassisteerd door drie landgenoten: Evaristo Takido, José de Luis en Parreira. Andrei Jeliazkov. Andrei Jeliazkov in Bulgaarse selectie SOFIA De Bulgaarse bonds coach Ivan Voetzov heeft in zijn selectie van 22 spelers voor de eindronde van het wereldkampi oenschap voetbal in Mexico de oud-Feyenoorder Andrei Jeliaz kov opgenomen. Jeliazkov, nu onder contract bij het Franse Straatsburg, is de enige aange wezen Bulgaar, die niet in de na tionale competitie uitkomt. Voet zov besloot slechts twee doelver- dedigers op te nemen in zijn groep. Bulgarije, voor het laatst in 1974 in West-Duitsland in de eindronde, speelt in het Azte kenstadion in Mexico de ope ningswedstrijd van het toernooi 'tegen titelhouder Italië. Lefeber behoudt Benelux-bokstite ROTTERDAM - Sinds hij rig jaar oktober de Benelux- tel in het middengewicht vei verde, is bokser Jan Lefek gewend aan overwinning door knock-out. Gisteravot voor eigen publiek in de R terdamse sporthal Schutte veld, moest Lefeber tegen z Belgische uitdager Mauri Bufi echter de volle tien re den boksen. Bufi bleek een routineerde tegenstander, echter geen moment in z kansen leek te geloven. Pas de laatste ronde probeerde rechts voorstaande Belg n iets te forceren. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde luiden: Lotto 18: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 100.000,00; 3e prijs: 102 x 2980,90; 4e prijs: 3899 x 77,90; 5e prijs: 63.944 x 5.00. Cijferspel: le prijs: geen win naar; 2e prijs: 3 x 10.000,000. Toto 18: le prijs: lx/ 52.411.00; 2e prijs: 13 x 1412,00; 3e prijs: 198 x 231,70. Toto-gelijk 18: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 221,90; 3e prijs. 44 x 50,40; 4e prijs: 765 x 4,60. Volleybaldames kloppen Venezuela ROME Het zijn aardige duels om weer wat wedstrijd ritme op te doen. Serieuze te genstand gedurende langere tijd valt nauwelijks te ver wachten. Gelukkig eigenlijk maar. want Nederlands beste volleybalsters zijn daar nog niet aan toe. De derde wed strijd bij het B-wereldkampi- oenschap in Rome tegen Vene zuela bood Oranje de kans tot licht herstel van het zelfver trouwen. Die mogelijkheid werd door de ploeg met beide handen aangegrepen. Er zaten dan wel een dag en twee trai ningen tussen het blamerende verlies tegen West-Duitsland en de'ontmoeting met de Zuid- amerikaansen, vergeten was het duel van zaterdag nog niet.' Voor andermaal vrijwel lege tribunes brak zo nu en dan toch weer even de zon door aan Nederlandse kant. Het was tegen de verrassend leuk spelende ploeg uit Venezuela voldoende voor een zege van 3-0: 15-4, 15-9, 15-2. Sevilla wil herhaling Heizel-drama voorkomen SEVILLA Twaalf voetbal supporters uit Groot-Brittan- nie en Italië zijn morgenavond eregast in het stadion Sanchez Pizjuan te Sevilla, waar de fi nale om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Bar celona en Steaua Boekarest wordt afgewerkt. De uitnodi ging is bedoeld als een gebaar van verzoening na het Heizel- drama op 29 mei 1985. Door rellen vielen in Brussel voor aanvang van de Europese be kerfinale tussen Juventus en Liverpool 39 slachtoffers. De Spaanse overheid heeft in overleg met de UEFA zeer strenge veiligheidsmaatregelen getroffen om te voorkomen, dat supporters slaags zullen ra ken. Onder het toeziend oog van vader Martin (midden) en manager Kees Ploegsma tekent Ronald Koeman voor vier jaar bij PSV. EINDHOVEN Ronald Koeman heeft gistermiddag een contract getekend dat hem voor vier jaar aan de aanstaande landskampioen PSV bindt. Met de transfer van de 24-jarige international van Ajax naar de Eind- hovense club is een bedrag van ruim 1,3 miljoen gul den gemoeid. Koeman volgt zijn clubgenoot Gerald Vanenburg, die al vorige week, ook voor vier jaar, een overeenkomst met PSV aanging. Ronald Koeman betoogde gis- met de toekomstmogelijkhe- teren dat zijn overgang naar den bij de Brabantse vereni- PSV vooral te maken heeft ging die er recht voor uitkomt de Europese top te ambiëren. „Drie jaar geleden, toen ik van FC Groningen naar Ajax over ging, heb ik ook in contact ge staan met PSV. Toen koos ik bewust voor Amsterdam, want daar stond een ploeg met meer toekomst in het veld. Nu geldt dat voor PSV. Natuurlijk ik word financieel beter van deze keuze, maar voorop staat, dat hier in Eindhoven iets groots wordt opgezet", aldus Koe man. Koeman wordt bij PSV de nieuwe libero. Ruud Gullit, die zich dit seizoen uit die positie nog tot de topscorer van zijn club opwerkte, schuift in de plannen van, het duo Hans Kraay en Guus Hiddink door naar de voorste linie. PSV is overigens nog niet klaar op de transfermarkt. Voor de aan vulling van het contingent middenvelders heeft de Eind- hovense topclub contacten met de kersverse international Wilbert Suvrijn van Fortuna Sittard. Van Duivenbode derde in sprint DEN HAAG Liefhebber Ton van Duivenbode werd gis teravond derde in het criteri um van Capitol. De Bollenstre- ker ontsnapte met drie concur renten, van wie Evert Diepen veen (winnaar) en Frans van, de Ende hem te snel af waren in de eindsprint. De Swiftren- ners Pieter Evelein en Jan Zwaan werden respectievelijk zevende en achtste. VILLALBA Sean Kel ly, in het regelmatigheids- klassement van de wieler- profs zondag voorbijge streefd door Adri van der Poel, rijdt in de Ronde van Spanje niet met de handen op het stuur. Gis teren boekte de Ier zijn tweede etappezege in de 41e Vuelta. Het betekende het zeventiende succes van Kelly in dit seizoen waarin de vorm uitstekend is. In Villalba veroverde hij de winst door in de sprint zijn 21 vluchtmakkers op afstand te houden. Kelly werkte daarbij behoorlijk met de ellebogen, maar de gedupeerde Spanjaard Pello Ruiz-Cabestany zag op het laatste moment toch van een officiële klacht af. De etappe over 148 kilometer door het Sierra-gebergte werd be paald door de aanvalslust van de Spaanse gele-truidrager Al- varo Pino die in de Schot Mil lar, de nummer twee van het algemeen klassement, zijn voornaamste concurrent en mede-initiatiefnemer had. Pe ter Winnen handhaafde zich tussen de beste twintig. De meesterknecht van Robert Millar eindigde gisteren als dertiende en bezet in het alge meen klassement de zestiende positie, op bijna twaalf minu ten van Pino. PAPENDAL Sport jaagt op geld, geld jaagt op televisie, te levisie jaagt op sport. Het was deze vicieuze cirkel, die afge vaardigden van vijftien landen onlangs in het nationale sport centrum Papendal probeerden te doorbreken. Het doel was te komen tot een nieuwe relatie tussen de sport, de commercie en de overheid. Zo althans zal het betreffende agenda-punt worden geformu leerd tijdens de vijfde confe rentie van de Europese minis ters voor Sportzaken, van 29 september tot en met 2 okto ber aanstaande in Dublin, waarvoor op Papendal het in leidende werk werd verricht. De relatie sport-overheid-com- mercie is allerminst nieuw. Hooguit veranderen de onder- Leo van der Kroft in de wielersport DEN HAAG Ex-voetbal- scheidsrechter Leo van der Kroft gaat een functie in de wielersport bekleden. De Ha genaar is voorzitter geworden van een stichting in oprich ting, die het Haagse wielerpar- koers dat naast het schaatscen- trum De Uithof moet verschij nen gaat beheren. Leo van der Kroft, die de laat ste jaren veel wielerwedstrij den bezoekt, heeft naast zich in het stichtingsbestuur als tweede voorzitter de directeur van schaatscentrum De Uithof, Hans Künz en verder als se cretaris Toon Kalkers (Hollan- dia), penningmeester Gerard Berken (Spartacus), Joost Wennekes (Sparta), Henk van der Koolwijk (De Kampioen) en Guus van der Beek (schaatsvereniging Den Haag/ Westland). De zoon van Leo van der Kroft is al een vijftal jaren lid van de vereniging De Spar taan en rijdt bij de liefhebbers. De samenwerkende Haagse wielerverenigingen gaan op het toekomstige wielerpar- koers naast De Uithof rijden. De streefdatum van de inge bruikneming van dit parkoers is maart 1987. De Spartaan hoopt over een tweetal maan den haar wielerparkoers ge- -reed te hebben aan de Rijs- wijkse Lange Kleyweg. Het is de bedoeling dat op het toekomstige parkoers aan de Lozerlaan ook de skeelers een onderkomen zullen vinden en dat leden van de schaatsvere niging Den Haag/Westland daar ook aan conditietraining gaan doen. Naast het parkoers zal ook een clubgebouw ver schijnen die de Stichting zal gaan beheren. Verder hopen de drie Haagse wielervereni gingen Sparta, Hollandia en De Kampioen zo snel mogelijk een fusie aan te gaan. linge verhoudingen door de steeds dominerender rol van zowel de commercie als de te levisie. Waar staatssecretaris Van der Reijden in zijn inlei ding de nadruk legde op terug houdendheid van de overheid, was daar bij de andere part ners geen sprake van. Als ver tegenwoordiger van Puma kwam oud-schermkampioen Lutz Schirmacher er rond voor uit dat voor het econo misch succes van zijn bedrijf sportsponsoring een absolute noodzaak is. Sport-multinatio- nals ondersteunen alles wat met topsport te maken heeft. Van individuele sporters, tot voetbalclubs en nationale- en internationale sportorganisa ties. Het rendement laat zich vrijwel niet meten, maar Schirmacher wilde wel een voorbeeld geven. De afzet van een bepaald tennisracket was in West-Duitsland vrijwel te verwaarlozen, totdat Boris Becker er na de Wimbledon- zege zijn naam aan gaf. „We hebben nu vijfendertig pro cent van de markt in handen", aldus Schirmacher. Daarmee zijn de grenzen van de commerciële sportuitbating nog lang niet getrokken. Klaas Jan Hindriks gewaagde van de volstrekt nieuwe mogelijkhe den, die zich aandienen als ka- bel- en satelliet-televisie een maal goed van de grond ko men. Hij is programma-leider van Europa TV; de nieuwe tak van de EBU die nu een kij kerskring heeft van 3,5 mil joen mensen in acht landen, maar over twee jaar als satel- liet-tv Olympus te zien zal zijn van Noord-Afrika tot New foundland en van de Oeral tot de Far-Oer. „En dan zijn wij nog maar één van de kopers en verkopers van tv-program- ma's", aldus Hindriks. „Om neemt, zenden de nationale te levisie-organisaties slechts 800 uur uit. Het gebrek aan zend tijd leidt er toe dat dikwijls al leen de meest aansprekende scenes worden uitgezonden. Het geweld in de sport wordt dan overbelicht". Door de grotere transmissie- mogelijkheden kan meer na druk worden gelegd op de educatieve kanten van de sport, suggereerde Hindriks „Dat kan alleen als tegeno' de commercie een even stei macht staat, die zichzelf 1< bedruipen en in ideologi; opzicht onafhankeijk is", alt FIFA-official Guido Togno De internationale voetbalfei ratie is zo'n organisatie v gens de Zwitser. „Wij hebt nooit problemen met sponst Regeringen bieden tegen kaar op om bijvoorbeeld eindronde van het toernooi het wereldkampioenschap mogen organiseren. Als ene land de veiligheid niet garanderen, geven we de or nisatie aan een ander la Het wereldkampioenschap Mexico zal straks 145 miljt Zwitserse francs opbreng Zeventig procent daarvan worden verdeeld tussen deelnemende landen als i vorm van prijzengeld". De FIFA moet daarvoor een prijs betalen: de ee reeks van de finale-wedsi den zal om twaalf uur 's n dags beginnen. Op het he van de dag. „We hebben maken met goed getrai professionals. Die moeten d tegen kunnen. Twaalf Mexico-tijd is acht uur avonds in Europa. Een id< tijd voor een televisie-uit2 ding". De Zwitser ontkende ov gens, dat de FIFA in dit gt door de knieën zou zijn geg voor de commercie. „De t tracten waren al geslo voordat de Mexicanen er aandrongen om twaalf uu: beginnen". Tognoni w; schuwde zelfs voor een te j te invloed van sponsors: „V daag zorgen zij voor inki sten, maar morgen staan c hun toedoen de stadions li De beste sponsor is nog al de toeschouwer. Het is w dat sponsor- en TV-gelden FIFA een solide basis ge^ maar de clubs zijn er nau lijks mee geholpen". In het gezelschap, dat zich Papendal enkele dagen r goed gebruik opsplitste werkgroepen, ontbrak ecl de toeschouwer. Evenals tl wens de sporter zelf. En t werd die door Hindriks noemd als een onmisbare p ner in het debat waarin nieuwe relatie vorm zou n ten krijgen. „Toch speelt een sporter al tijd een aardige rol bij herstel als dat bij voorbeeld in een ziekenhuis gebeurt. Neem het voorbeeld dat er zes pa tiënten op een zaaltje liggen en één van hen is een serieus levende sporter die het vre selijk vindt inactief te zijn. Zo iemand begint dan veel eerder met kleine oefeninge tjes in bed en het gekke is dan dat de andere vijf patiën ten dat heel snel overnemen. Het is heel goed om bij je pa- tienten in een ziekenhuis een sporter te hebben, je ziet di rect dat de andere patiënten zich gaan aanpassen en ook met oefeningen beginnen". (Dr. Rein Strikwerda in Sport International) „Ik rijd nu voor het derde seizoen in de Formule I. Toen ik in 1984 bij het team van Toleman kwam, was ik voor niemand gevaarlijk. Het afgelopen seizoen, mijn eerste bij Lotus, was min of meer mijn doorbraak. Voor sommi ge van de gearriveerde cracks in het wereldje van de Formule I kwam deze wat te vroeg. Als je tot de „nob<> dies' behoort, keuren de ge- vestigden je nauwelijks een blik waardig. Om tot die groep van toppers door te dringen, is niet eenvoudig. Als men zo maar daartoe wil doordringen, verlangt men het onmogelijke. Het klopt inderdaad, dat een of andere coureur gaarne op mij neer kijkt, hoewel hij weet dat ik mij al lang op zijn niveau be vindt. Hierdoor kan natuur lijk jaloezie ontstaan". (Autocoureur Ayrton Sen na in Sport Zürich) „We willen allemaal voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Kijk naar de volley balsters van wie je mag aan nemen dat ze er veel tijd en energie in hebben gestoken om bij het EK zo hoog te ein digen. Die hebben het ge maakt en vormden een gun stige uitzondering. Maar dan lees ik van onze ijshockeyers. Eind vorig jaar kwam er een trainer die op grond van een paar play-offs zijn selectie maakte en een week voor het begin van een in Nederland te houden kampioenschap in trainingskamp ging. En dan willen ze eerste worden! Dat gaat toch niet. De Oosteuro peanen hebben hun degelijke voorbereiding, wij onze spel vreugde. Maar de verhoudin gen zullen snel veranderen. Zie het Russische voetbal. Daar is hard gearbeid, maar dé Sovjets hebben ook de ogen open gehouden. Het ro- botspel zit er nog in, maar ze Ayrton Senna: „Doorbraak te vroeg". beginnen het virtuoze van ons over te nemen". (Handbalcoach Guus Can- telberg in Elf) „Hoe dan ook, ik wil nu van club veranderen, ik zie het als een uitdaging om na vijf jaar weer 'ns in Nederland te spelen. Bij Lierse zit nu niet zoveel geld meer. De club is bovendien uit de eerste klas se gedegradeerd. Iedereen moet inleveren, dat was vo rig jaar ook al zo, maar toen ontsprong ik dans omdat mijn contract nog doorliep. Ik heb een goed seizoen ge draaid, daar moet iets tegen over staan. Inleveren, dat is geen vorm van erkenning. Goed, ik ben een tijd wegge weest uit Nederland, maar dat zie ik wel als een voor deel omdat ik hier in België veel ervaring heb opgedaan. Mijn voorkeur gaat dus uit naar Nederland, maar als het écht niet anders kan, dan te ken ik net zo makkelijk bij een club uit Timboektoe". (Ron de Vos van Steen wijk in Voetbal International) „Nederland heeft nu met een unieke situatie te maken. De transfersommen vliegen echt de pan uit en de investerin gen van PSV gaan een sneeuwbal-effect teweeg brengen. Het neemt niet weg, dat de concurrentie uit het buitenland ook met het jaar sterker wordt. Vooral België vorjTnt weer een grote drei ging, wat we deze week ook met Adrie van Tiggelen heb ben kunnen zien. Als we niet oppassen, gaat Nederland straks nog meer talenten aan onze zuiderburen verliezen. In België is namelijk een nieuw spelersfonds opgericht waarin de club. afhankelijk van de hoogte van het salaris, jaarlijks belastingvrij een flink bedrag mag storten. Vanaf zijn 35e mag de desbe treffende speler het geld op nemen, tegen een fiscale hef fing van slechts 16,5 pro cent!" (Voetbalmakelaar Ger La gendijk in De Telegraaf) „Het is ongelooflijk dat de ju- dobond niét eens een techni sche commmissie heeft. Iets anders: er is een centrum op Papendal, daar moeten nu alle judoka's heen. Ze trainen daar dan twee keer in de week, een lachtertje toch. Ik Guus Cantelberg: „Voor dub beltje op eerste rij". ben voor decentralisatie. De accommodaties moeten bij de judoka's zijn. In de districten. Het judo speelt zich toch af in de clubs. Daar vindt de eerste begeleiding plaats. Van daar uit moet dan de regionale be geleiding komen en tenslotte de centralisatie, op Papendal of zo, voor de besten als iets speciaals. In Oostenrijk, een klein land toch, trainen ze vier keer per dag. De staat is er bij betrokken, er is een speciaal fonds. Wij Nederlan ders willen meedoen, ook een medaille halen, maar we doen niet wat we moeten doen. Komt er een vogel uit de DDR met alle begeleiding die je je maar wensen kunt tegen een Nederlandse jon gen te staan die maar één keer per week traint. Dat lijkt me simpel. Of niet?" (Directeur sportief Jaap Nauwelaerts de Agé van de Europese Judo Unie in de Volkskrant), /sportuitslagen BOKSEN Sporthal Schuttersveld Rotterdam Zwaarwelter: Hallie (Amsterdam) on beslist met Kortram (Rotterdam). Weiter: Bartes (Rotterdam) w.o.p. van Pisani (Bel). Om Benelux-titel mid dengewicht: Lefeber (Rotterdam) w.o.p. van Bufi (Bel). Zwaarwelter (6 x 3): Wim Thijssen (Rotterdam) w.o.p van Rüdiger Bitter- ling (WDI). Zwaarwelter (6 x 3): Romeo Kensmill (Amsterdam) wint door opgeven in de vierde ronde van Sinasa Popovic (Oos) Zwaarwelter (8 x 3): Kid Taylor (Rot terdam) w.o.p van Gilbert Bayens (Bel) VOETBAL Zondag KNVB, hoofdklasse C: Geld rop-Halsteren 3-0. Marokko Chabab Mohammedia-Wac Casa blanca 0-1; Raja Casablanca-Us Mo- hammedia 2-1; Sidi Kacem-Shj El Ja- dida 1-0; Khouribga-Mas Fes 2-0; Rs Settat-Codm Meknes 0-0; Rs Kenitra- Mco Oujda 0-0; Far Rabat-Kac Keni- tra 0-0; Berkane-Belksiri 3-0; Laayou- ne-As Sale 0-0; Kacm Makkarech-Fus Rabat 0-0. Stand aan de kop: 1. Wac Casablanca 36-88; 2. Raja Casablan ca 36-87; 3. Far Rabat 36-84. VOLLEYBAL B-wereldkampioenschap dames Poule A: Bulgarije-Polen 3-0 (15-7, 15-8, 15-5); Taiwan-Egypte 3-0 (regle mentair). Stand: 1. Italië 2-4; 2. Bul garije 2-4; 3. Polen 2-2; 4. Taiwan 3- 2; 5. Egypte 3-0. Poule B: Nederland-Venezuela (15-4, 15-9, 15-2); Nieuw Zeeland-Australië 2-3 (15-13, 12-15, 15-13, 5-15, 7-15); West Duitsland-Hongarije 3-1 (11-15, 15-10, 15-11, 15-6). Stand: 1. West Duitsland 3-6; 2. Hongarije 3-4; 3. Nederland 3-4; 4. Venezuela 3-2; 6. Australië 3-2; 6. Nieuw Zeeland 3-0, LEIDEN Bax (heren) en 4.4 eindstand, Lugdur Lugdunum (dames) hebben de wees Jipi's Tweesprong zaalvoetbalbeker in de wacht terug, gesleept. Beide ploegen beslis- jn een aantrekkelijke w ten hun wedstrijd gisteravond strijd liet Bax er geen t in eigen voordeel door beter Qver groeien. Onder aam strafschoppen te nemen. Bax" rjng Van Mario Faber nam onttroonde Glasbergen na een ploeg de eerste helft een voorsprong. Faber scoorde WIELRENNEN Ronde van Spanje 18e etappe: 1. Kelly (Ier) 149 kilome ter van Segovia naar Villalba in 4 uur, 2 minuten en 46 seconden; 2. Ruiz Cabestany (Spa), 3. Dietzen (Wdl), 4. Mottet (Fra), 5. Laguia (Spa), 6. Pino (Spa). 7. Hernandez (Col), 8. Delgado (Spa), 9. Gaston (Spa), 10. Lejarreta (Spa), 11. Fignon (Fra), 12. Millar (Gbr), 13. Winnen (Ned), 14. Van Impe (Bel), 15. Martinez (Spa), 16. Fuerte (Spa), 17. De la Pena (Spa), 18. Parra (Col). 19. Y. Madiot (Fra), 20. Rodri guez (Col). 35. Mutter (Zwi) op 7.36, 48. Veldscholten (Ned) op 11.03, 53. Hoondert (Ned) op 13.06, 54. Knete- mann (Ned), 60. Nijboer (Ned). 96. Beuker (Ned) op 16.10, 99. Boeve (Ned), 100. Theunisse (Ned), 101. Nu- lens (Bel), 102. De Rooy (Ned), 104. Planckaert (Bel), 105. Harings (Ned), 110. Lammertink (Ned), 118. en laat ste Pacheco (Spa) op 18.09. Algemeen klassement: 1. Pino 58.43,48; 2. Millar op 33 seconden, 3. Delgado op 1.52, 4. Lejarreta op 2.20, 5. Dietzen op 3.27, 6. Kelly op 3.33, 7. Ruiz Cabestany op 4.21, 8. Fignon op 5.19, 9. Parra op 5.41, 10. Fuerte op 5.53, 11. Rodriguez op 7.31, 12. Y. Madiot op 8.21, 13. Hernandez op 8.52, 14. Van Impe op 10.06, 15. Gaston op 10.54, 16. Winnen op 11.43. 17. Mottet op 13.34, 18. Blan- co-Villar (Spa) op 13.51, 19. Martinez (Spa) op 14.49, 20. Laguia op 15.04, 22. Mutter op 17,42; 34. Veldscholten op 38,25; 40. Nijboer op 46.13; 60. Nulens op 1.05,05; 69. Knetemann 1.14.47; 72. Boeve op 1.19,41; 75. Planckaert op 1.24,16; 86. De Rooy op 1.30.55; 94. Theunisse op 1.42,09; 95. Beuker op 1.42,44; 102. Hoondert op 1.45,57; 105. Lammertink op 1.51,16; 107. Harings op 1.54,23; 118 en laatste. Philippe Poisonnier (Fra) op 2.15,27. Ronde van Capitol I.Ruud Wennekes(Den Haag), 2.Ger- rit Pronk (Den Haag), 3.Barend Huve- neers (Berkel Roderljs), 4.Axel Her mans (Voorburg), S.Ton Vrolijk (Schipluiden). 6.Ruud Christoffers (Vlaardingen), 7.Peter Hogervorst (Pijnacker), 8.Carlo van der Berg (Schevenlngen), 9.Ben van Duin (Schevenlngen), 10.Ruud Havik (Zoe- termeer). gave hattrick, Kees van •Lans liet de vierde treffer teren. Peter Hogewoning d namens Glasbergen iets tei Dezelfde speler gaf de twe rondgang gestalte aan overwicht, dat Glasbergen, danks het gemis van spe als Huug Aandewiel en Ma van der Plas, ten toon spri de. Zijn broer Jan bracht G bergen met twee goals ver gens langszij, terwijl hij twee maal het houtwerk ra te. Ook Nico Zwaan beroe een maal de paal. De finale eindigde in een t theose, toen twee series drie strafschoppen (alle bei geen beslissing brachten, in de derde serie misten Glasbergen-spelers Henk N bis (paal) en Peter Hoge ning (bal gestopt) de ju richting. Anderzijds hiel Kees van der Lans en C van Leeuwen het hoofd k waarmee Glasbergen de be ditmaal wél aan Bax moest ten. De dames van Lugdur hadden de eerste helft licht overwicht op Jipi's Tv sprong en namen door M< van Kins een 1-0 voorspr< In het tweede part waren rollen omgekeerd. Ann van Leeuwen trok de st recht, waarna strafschop de beslissing moesten brenj Cisca van Egmond, Jola van der Vlugt en Cor Beekhuis faalden voor J: Tweesprong. Omdat M< van Kins namens Lugdur de tweede penalty raak mi hoefde de derde Leidse d; niet meer in actie te komer ging de beker naar de gre hemden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14