)nderzoek naar functioneren ^oordwijks ambtenarenapparaat ■HOT JOUR NAAL ipse winkels leer bereikbaar NACKBOOT AAN DE KETTING Jaarmarkt en oude legerwagens brengen in Oegstgeest tienduizenden op de been Leerlingen tien muziekscholen spelen in Alphen aan den Rijn Nieuwe boot jeshaven op Koudenhoorn van de baan Brand in voormalig FNV-pand aangestoken - DEN OMGEVING SaidsaQowuvnt DINSDAG 6 MEI 1986 PAGINA 11 iorclub maakt weer tiste bloemmozaïek RDWIJKERHOUT De rclub Noordwijkerhout de vierde keer in vijf de bloemmozaïek wedstrijd te winnen. De drie jury waarvan er twee afkom- waren van buiten Noord- irhout, waren een hele dag weer om de 33 mozaïeken lordwijkerhout en De Zilk oordelen. lympische Spelen van 1992 i tuin van Hachmang aan eren weg scoorde het hoog- intal punten, naar de ver en in de top waren maar Gisteravond vond in de ft de prijsuitreiking plaats. Staatssecretaris Korte op bezoek in Leidschendam LEIDSCHENDAM Slaatssecreta- ris mevrouw V. Korte-van Hemel van Justitie spreekt vanavond om acht uur in De Witte Kaketoe aan de Damlaan in Leidschendam over jeugdcriminaliteit en vandalisme. Mevrouw Korte heeft zich vanmid dag van drie tot vier uur beziggehou den met canvassen, het houden van gesprekjes mét het winkelend en marktbezoekend publiek in en rond Leidsenhage. Om vier uur volgde een bezoek aan het nieuwe politiebureau aan de Veurse Achterweg. Het be zoek geldt als een regio-manifestatie van het CDA voor Zoetermeer, Voor burg en Leidschendam. Wethouder Warmerdam uit het veld geslagen NOORDWIJK Wethouder War- merdam is zaterdag op het officieel in gebruik genomen sportpark van de Noordwijkse Hockey Club letter lijk uit het veld geslagen. Ter opluis tering van de opening werd een wed strijd gespeeld tussen gemeentebe stuurders en bestuurders van de hoc key club. Bij dit treffen liep de wet houder een klap met een hockey stick op, die zo ongelukkig aankwatn, dat Warmerdam met een gescheurde achillespees naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Volgens in formatie zal hij daar ongeveer een week moeten blijven. Als zich geen complicaties voordoen mag hij daar na in het gips naar huis. Minister De Koning komt naar Ter Aar TER AAR Minister J. de Koning van Socia le Zaken komt maandag 12 mei naar het Dorps huis van Ter Aar om er op een regionale CDA- verkiezingsbijeenkomst te spreken over herzie ning van het sociale stelsel. Na de inleiding van de minister is er voor belangstellenden gelegen heid tot het stellen van vragen. Bouwterrein geplunderd ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben de afgelopen week toegeslagen op een bouwter rein aan de Marga Klompéstraat in Ridderveld II in Alphen. Er werd een vloerpomp gestolen met bijbehorende installaties ter waarde van 20.000 gulden en verder achterdeuren, raamko zijnen en bouwmateriaal met een waarde van vele duizenden guldens. Aanleg riolering Floraweg kost bijna 1,5 miljoen ROELOFARENDSVEEN Voor de nog dit jaar aan te leggen riolering langs de Floraweg, de Geestweg, het Hazenpad en de Groene- woudsekade overweegt het gemeentebestuur een bedrag van 1,4 miljoen gulden uit te trek ken. Het aantal aan te sluiten woningen be draagt 165 stuks. Voorlopig is gekozen voor een drukrioleringssysteem. Bij dit systeem wordt per groep woningen één verzamelput of pompput geplaatst. Vanaf deze verzamelput wordt een vrij-ver- val-riolering aangelegd, waarop iedere woning van die groep een aansluitpunt krijgt. In de pompput worden een of twee pompen ge plaatst, die het afvalwater pompen naar de verzamelpersleiding in de weg. Deze pompt het rioolwater op haar beurt naar het lozings- punt. Langs de Floraweg komt de riolering in de oostelijke berm van de weg met een aan sluiting op de bestaande riolering in het Noordeinde, nabij het kruispunt Kerkweg- Noordeinde. Langs de Geestweg komt de riolering in de westelijke berm van de weg te liggen. In het Hazenpad wordt eveneens riolering aangelegd. Deze sluit aan op die van de Geestweg, welke op haar beurt loost op de riolering van de Flo raweg. De riolering van de Geestweg is voor zien van een aansluitpunt voor de toekomstige camping in de Veenderpolder. De riolering langs de Groenewoudsekade wordt aangelegd op particulier terrein buiten de boezemwater kering. De riolering van de Groenewoudseka de zal worden aangesloten op de bestaande rio lering van het Zuideinde. ie)RDWIJK Het col- ïa| van B en W van ''Adwijk wil een onder instellen naar het ■nltioneren van de ge estelijke organisaties, djiverse afdelingen zul- ^<J>eoordeeld worden op eijrnatigheid. Dat staat jjlet beleidsprogramma nej het nieuwe college van B en W. In dat pro gramma geven B en W aan wat ze in de komende vier jaar willen bewerk stelligen. Ook wil het college onder zoeken of het mogelijk is om in bepaalde delen van Noordwijk een 30 kilometer zone in te voeren. Verder wil men het parkeren van vrachtwagens en autobussen in woonwijken terugdringen door speciale parkeerterrei nen aan te leggen en op te treden tegen overtreders van de parkeerverordening. De komende vier jaar zullen de Noordwijkers de overwin sten van de gemeentelijke nutsbedrijven terugkrijgen. B en W willen er ook naar streven om een bedrijfsver zamelgebouw voor startende ondernemers van de grond te krijgen. Voorts moet er volgens het nieuwe college wat gedaan worden aan het nijpend tekort aan binnen sportaccommodaties. B en W zullen initaitieven vanuit de bevolking steunen, maar lij ken voorlopig niet van plan om zelf actie te ondernemen. In het beleidsprogramma wordt uiteraard aandacht ge schonken aan het toeristisch beleid. Punt van discussie is de toeristenbelasting, waar al jaren over gepraat wordt. In voering van een dergelijke belasting heeft volgens som migen het bezwaar dat alleen de mensen die langer blijven en gebruik maken van hotels en dergelijke daarvoor moe ten opdraaien. Het college wil de behandeling van de gemeentebegroting voor 1987 afwachten, voordat men met een voorstel op tafel komt. B en W laten al wel weten dat ze overwegen om de par keertarieven aan te passen, zodat ook de dagjesmensen aan de uitvoering van een toeristisch beleid meebetalen. ?otf)ENSTANDERS EISEN SCHADEVERGOEDING ^WETERING Alle ,eiels langs de Pastoor der Plaatsstraat zijn r bereikbaar. Me- "jw C. Olijerhoek- "ivmeester laat namens 'ipse winkeliers weten de werkzaamheden rdaad goed verlopen. T neemt niet weg dat winkeliers het itoffer zijn van een kfenlijke omzetder- De bewoners van de ••Iweg, de Veenderdijk 41e Frederikskade in |j[made gaan nog Js hun boodschappen I fs halen, omdat de kpor van der Plaats- lot in Rijpwetering flit het zuiden uiterst ^izaam te bereiken is", ««j. Olijerhoek blijft dan amens de Ripse onderne- j strijden voor een ge- elijke bijdrage uit het Stads- en Dorpsvernieu- In een brief die zij vori- ;k van het gemeentebe- heeft ontvangen, staat ^et verzoek van de Ripse Tnstanders in de eerstko- °|e raadsvergadering op- 7 ter spake zal worden Jcht. De winkeliers heb- jverigens alle lof voor de lieden. „Er is aldoor alle lijke medewerking ge- van de wegwerkers. Als «iet door kon, werd je ge il en in het weekeinde Ie weg altijd vrij", aldus Olijerhoek. maanden lang waren de Rijpweteringse winkels moei lijk te bereiken, omdat de Pas toor van der Plaatsstraat was opgebroken. Vanaf de Paerde- brug tot aan de Provinciale weg is de Pastoor van der Plaatsstraat namelijk voorzien van een nieuwe beschoeiing. Met de aanleg van een nieuw wegdek eri trottoir met veel bijkomende werkzaamheden is de aannemer nu tot over de helft gevorderd. Van het reste rende stuk is wel al de halve breedte van de weg ontgraven en zijn er Hoogovenslakken in aangebracht. „Ondanks het feit dat we half januari pas konden beginnen en vijfen- eenhalve wee niet konden werken, vanwege de vorst, lig gen we toch nog voor op ons schema" aldu6 aannemer Hoogeboom. In principe zou het werk pas op 8 september aanstaande ge reed komen. Door het inlopen van het werk heeft hij nu goe de hoop dat de Ripse Pastoor van der Plaatsstraat al vóór de bouwvakantie gereed is. De snelle gereedkoming van het werk zal worden gerealiseerd onder meer door het inzetten van meer mensen. Zo is Hoog eboom nu met veertien man aan het graven, de gasleidin gen laten zakken en opnieuw straten. Vooral de vele bru- gfiansluitingen vergen nogal wat van ieders vakmanschap. Het Gas- en Waterbedrijf is bovendien constant met twee man aan het werk. Er hebben Hoogeboom een ernstige klachten bereikt over het scheuren van huizen of schade aan funderingen. Alleen zijn enige bewoners van huizen aan de overkant van de Ripse Vaart al geruime tijd versto ken van kabeltelevisie. De oude legervoertuigen trokken veel bekijks. OEGSTGEEST De lustrum- jaarmarkt in de De Kempe- naerstraat en een show van oude legerwagens („Keep them rolling") bij winkelcen trum Lange Voort zorgden gis teren in Oegstgeest voor een ongekende drukte. De jaarmarkt in de De Kem- penaerstraat beleefde zijn hoogtepunt in een optreden van de zanger Gerard Joling. Hij werd door het jeugdige pu- boek dat zelfs op luifels en da ken van woningen geklom men was „tot tranen toe" gea doreerd. De armen gingen om hoog en de liederen werden door iedereen met Gerard meegezongen. Hij trad op, op een podium van een trailer van Sky Channel. Eerder werd op dit podium een sound-mixshow gehouden met een succesvol optreden door Leidse Kees. De Lead Bro thers werden door de jury als winnaars aangewezen. Toen gistermiddag in De Lan ge Voort een dertigtal oude le gerwagens arriveerde, waar onder jeeps, ambulances en Barley's was Oegstgeest veran derd in één groot parkeerter rein. Alle records werden ge broken: er waren tienduizen den op pad. De legervoertui gen werden in een tweetal groepen verdeeld en beoor deeld op onderhoud. Daartoe werden er later op de middag 2 maal drie prijzen uitgereikt door burgemeester Scheenstra. Beide voorzitters van de win keliersverenigingen waren gisteravond bijzonder tevreden over wat men „ontketend" had. Voorzitter Schohaus van Oegstgeest-Actief: „Dit sloeg alle records. Ik durf het aantal bezoekers niet te schatten.... het kunnen er 25.000 geweest zijn, maar voor hetzelfde geld ook 50.000". Ook de weergo den waren Oegstgeest goed ge zind: terwijl de regio gebukt ging onder hoosbuien bleef het in Oegstgeest droog. De zeer grote drukte heeft niet geleid tot ongevallen. Wel werd rond het middaguur een kraam van een boekhandel letterlijk onder de voet gelo pen. EMADE De gemeente nade is van plan de Ka- >sen, Braassemermeer, Aa, Paddegat, Koppoel, ijpwetering en de Oude ring verboden verbied te aren voor de snackboot. emeentebestuur vindt dat boot een ontsierend ele- op het water vormt, made overweegt enige ge bruiksvoorschriften van diver se bestemmingsplannen te herzien. Een van de belang rijkste veranderingen is dat het voortaan verboden is om met een zogenaamde snack boot ligplaats in te nemen in het plassengebied om van daaruit patates frites en ande re kleine etenswaren te verko pen. In de Gogherpolder in Roelofarendsveen en Oude Wetering is het voortaan ver boden om woningen, garages, bergingen, kerken, vereni gingsgebouwen en dergelijke te gebruiken voor detailhan del, horeca, groothandel of nij verheid. Ook wordt het verbo den om fabrieken, werkplaat sen, veilinggebouwen, kanto ren, showrooms en' dienstwo ningen op gronden met be- drijfsbestemmingen duurzaam te gebruiken voor detailhandel of horeca. Bovendien is het in Alkemade voortaan verboden om onbebouwde gronden te gebruiken als opslagplaats voor bagger, grondspecie, va ten, kisten, werktuigen, ma chines, onderdelen, bouwma terialen, afval, ouin, zand, grind, brandstoffen, auto's, sloopauto's, kampeerwagens, woonwagens en tenthuisjes. .PHEN AAN DEN RIJN De streekmuziekschool «hen houdt vanaf donder- 8 mei (Hemelvaartsdag) muzikaal ontmoetings- ekeinde voor de jeugd van tot en met 20 jaar oud. Uit abant en Midden-Holland men dan ongeveer 225 mu- ale jongeren naar de ge- ente om samen te musice- De jongeren zijn allen rlingen van muziekscho- uit Schijndel, Veghel, Bo- [raven, Woerden, Leiden, uda, Leimuiden, St. Oe nrode en Katwijk. aankomst zal men meteen Jinnen met het formeren vijf orkesten en wel een nphonie-orkest met 90 izikanten die onder leiding n Lucas Vis de derde sym- onie van Schubert instude- Een harmonie-orkest !t 70 jongeren studeert on- leiding van Jan Buil „De uzen in de Bomlerwaard" Van Lijnschopten in en het „Moment for Morrico- 1 uit de film „Once upon a time in the west" spelen. Door 25 jongelui wordt een Big Band gevormd die onder leiding van Fons van Gorp liederen als „Endless Love", „Tuxedo Junction" en „Big Bailey" spelen. Onder leiding van Matthieu Dirven zal een fluitemsemble bestaande uit 30 fluitisten enkele geva rieerde werken spelen en tenslotte is er een slagwerk groep van 15 man die werk van de dirigent Ad Sanders ten gehore zal brengen. De jongeren gaan een muzi kaal en ontspannend week einde tegemoet. Zij die van ver komen worden onderge bracht bij de ouders van leer lingen aan de muziekscholen van Bodegraven en Alphen. Naast musiceren is er een feestavond in het zwembad de Thermen en wordt er een boottocht gehouden over het Braassemermeer. De eerste bijeenkomst is op zaterdag 10 mei bij de Adventskerk in Alphen. Daar worden de or kesten gevormd'die dan gaan repteren in de diverse ac commodaties van de muziek school bijvoorbeeld de St. Jo zefzaal, de aula van de scho lengemeenschap Bospark de Willibrordsschool en de Aula van de muziekschool aan het St. Jorisplein. Op zondag is er eerst generale repetitie in de Rijnstreekhal. Vanaf 15.00 uur volgt de grote muzikale uitvoering waar iedereen gratis kan komen kijken en luisteren. De muziekschool wil met dit initiatief de jeugd enthousiast maken voor het .actieve musiceren. Gerard Joling De zanger Gerard Joling treedt vrijdagavond op in Treslong aan de Vosselaan in Hillegom. Een toegangs kaartje kost 62,50, bij dit be drag is echter ook een vier gangen diner inbegrepen. Be langstellenden worden om half acht aan tafel verwacht.. - Tevens kan worden gedanst ochnjfavond op muziek van Pancake. Andy laan in Lisse wordt vrijdag een klassieke avond georga niseerd. Er wordt een film vertoond over het leven van Mozart en lichte klassieke muziek gedraaid. Bezoekers worden in stijlvolle klassieke kledij verwacht en kunnen vanaf 21.00 uur terecht. De toegang is gratis. Foto's In de Openbare Bibliotheek aan de Homeruslaan 7a in Oegstgeest is vanaf vandaag tot en met 2 juni een fototen toonstelling te zien over het werk van de Leidse Weten schapswinkel. De Weten schapswinkel verricht onder zoek op tal van gebieden. De tentoonstelling is te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De zanger Andy treedt vrij dag op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein in Hillegom. Hij heeft al enkele singeltjes uit gebracht. Andy zingt in Blues Brothers verschillende covers. De bar-dancing gaat om 21.00 uur open. Foto- expositie Burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout opent vrijdag in De Schel ft een ex positie van foto's die cursis ten van de fotogroep van het vormingscentrum De Mast hebben gemaakt. De tentoon stelling bestaat uit 30 zwart wit foto's met zeer uiteenlo pende onderwerpen. Zo zijn er sportfoto's, portretten en natuuropnamen. De expositie duurt tot en met 22 juni, en is op werkdagen geopend van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur, op donder dagavond van acht tot tien uur en op de zaterdagochten den 10, 17, 24 en 31 mei van tien tot twaalf uur. Klassiek In het open jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishorn- In verband met Hemel vaartsdag wordt de schrijfa- vond van Amnesty Interna tional, afdeling Sassenheim verschoven naar donderdag 15 mei. De bijeenkomst in Het Onderdak aan de Hoofd straat begint om half acht. Ruilbeurs In de kantine van sporthal Wasbeek in Sassenheim wordt zaterdag van 's och tends tien tot 's middags vijf uur een ruilbeurs voor post zegels door de Sassenheimse postzegelvereniging gehou den. De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt eén gul den en voor de jeugd een kwartje. Op dinsdag is er ook in genoemde kantine een ruilveilingavond, waar circa 100 kavels worden geveild. Voor nadere inlichtingen F. G. van Kesteren, telefoon 02522-13502. Speelmiddag De eerste open speelmiddag op het Adema-orgel in de St. Agathakerk in Lisse wordt op zaterdag gehouden. Van twee tot zes uur is ieder een welkom om te spelen. De kosten bedragen 7,50 per kwartier. De opbrengst is be stemd voor het orgelfonds. WARMOND De boot jeshaven in het noordelijk deel van het recreatiege bied Koudenhoorn in Warmond gaat niet door. In plaats daarvan wordt het bestaande aantal lig plaatsen voor bootjes bij de Speelweide uitgebreid. Dat hebben B en W van Warmond laten weten aan de raad na overleg met het bestuur van de water sportvereniging De Boot jeshaven. De brand die gisterochtend woedde in het voormalig pand van de FNV aan de Raad huisstraat in Alphen aan den Rijn is vermoedelijk aangestoken. Volgens een woord voerder van de brandweer ruikt de zaak naar brandstichting, ook omdat het gaat om een leeg pand en omdat het vuur op de zolderverdieping is begonnen. De schade wordt geschat op een bedrag tussen de 200 a 250.000 gulden. Het gebouw zou wor den verkocht aan sportschool Yoshi-sport; de FNV nam zijn nieuwe onderkomen aan de Hortensiastraat afgelopen zaterdag in gebruik. Hoewel de notariële stukken nog niet,waren bekrachtigd, was Yoshi-sport al begonnen met schoonmaken en verbou wen van het gebouw. In het ontwerp-bestem- mingsplan Koudenhoorn- Zwanburg was in het noor delijk deel van Koudenhoorn langs De Leede een bootjes haven opgenomen. B en W van Warmond besloten daar toe omdat de bootjeshaven aan de Speelweide vol zit en gegadigden voor een lig plaats ruim 5 jaar moeten wachten. Het college vond daarom dat Warmond, dat zich recreatiegemeente noemt, dringend een uibrei- ding van het aantal ligplaat sen nodig had. Tegen het ontwerp-bestem- mingsplan kwamen echter 22 bezwaarschriften binnen. Het overgrote deel was ge richt tegen de bootjeshaven. Overlast voor de bewoners langs De Leede, aantasting van het landschapsschoon en vrees voor het ontstaan van uitgebreide watersportactivi teiten waren de belangrijkste argumenten die werden aan gevoerd. Enkele commercië le jachthavens uit de omge ving vonden dat er aan de haven geen behoefte bestond en voorzagen dat de over heid bij zou moeten springen om de jachthaven, die be heerd zou worden door een vereniging, draaiende te houden. Dat zou volgens hen oneerlijke concurrentie bete kenen. Het bestuur van de water sportvereniging De Bootjes haven hield onlangs echter een enquête onder leden en aspirant-leden. Daaruit bleek dat de meeste bootjesbezitters voorkeur hadden voor uit breiding van het bestaande aantal ligplaatsen' aan de Speelweide. B en W van Warmond hadden daar geen problemen mee en de uit breiding bleek ook planolo gisch geen bezwaren op te le veren. Reden voor het colle ge om de voorgestelde boot jeshaven op Koudenhoorn te schrappen. Volgende week dinsdag zal de commissie ruimtelijke ordening zich over de plannen uitspreken. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt noq dezelfde avond nabe zorgd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11