JA stofzuig niet zo 'resentatrice songfestival is een Eurovisie-veteraan 'ADIO/TELEVISIE CeidócSowuvnt VRIJDAG 2 MEI 1986 PAGINA 21 NOOR WEGEN KOSTBAAR EN MOEILIJKTELEVISIELAND !RGEN - Noorwegen in het algemeen en Ber- i in het bijzonder zijn gefascineerd door het irovisie Songfestival, dat morgen zijn apothe- beleeft in de Grieg Concerthal. De presen te zal worden overgelaten aan een vrouw: re Kleveland. Zij is voorzitter van de Noorse nd van musici en er gaan zelfs geruchten dat zal worden uitgenodigd om in het nieuwe bi net de portefeuille van cultuur te gaan be ren. Kleveland is een Eurovisie-veteraan, /intig jaar geleden, op de prille leeftijd van ventien, deed ze namens haar land mee, met n eervolle derde plaats als resultaat. Ze werk- daarna een poosje in Frankrijk, waar ze, net onze Lenny Kuhr, een goede reputatie had vertolkster van het betere chanson. Zingen doet ze zelf al lang niet meer in het openbaar, maar Ave is, zoals geschetst, wel ac tief in het culturele leven. Behalve haar voor zitterschap van de muzikantenbond (die in Noorwegen een belangrijke plaats inneemt in de vakbeweging) is ze ook nog adviseur bij de aanleg van een groot opgezette culturele wijk in Oslo, waar theaters en musea en concertge bouwen moeten komen. Noorwegen is op tele visiegebied een 'moeilijk' land, zeggen de men sen van de NRK, de Noorse 'NOS'. Het is rela tief dun bevolkt en zeer langwerpig uitgevoerd. Dat laatste heeft tot gevolg dat voor het verto nen van televisie-beelden in het hele land de bouw van 44 steunzenders en 1845 doorschakel- stations nodig was. Het Eurovisie Songfestival wordt in de twintig deelnemende landen door geseind via meer dan tienduizend steunzenders Per steunzender betekent dat een hoeveelheid tv-toestellen van ongeveer tienduizend; voor Noorwegen zelf zijn dat er maar 715. Kortom: televisie in Noorwegen is een dure grap. De NRK zendt maar op een kanaal uit, en Noorwegen kent ook geen televisie-reclame Dat is overigens danig in discussie in dit land, want de financiële nood van de televisie is dui delijk. En ook hier geldt dat het monopolie van de 'overheidstelevisie' steeds meer wordt be dreigd door de aanstormende ontwikkelingen op mediagebied (satellieten, kabel enzovoort). Nadat Noorwegen vorig jaar het festival had gewonnen, heeft het land een opmerkelijke sprong gemaakt in het voetlicht van de popmu ziek. Die was te danken aan de Noorse groep A-Ha. Deze scoorde een sensationale wereldhit (begeleid door een virtuoos gemaakte video clip). Van het meisjesduo Bobbysocks, dat in 1985 in Göteborg de eerste plaats haalde, werd interna tionaal niet veel meer vernomen. Het duo is er nog wel. De dames zijn gisteren bij de Grieg Concerthal in bloemen nagebouwd en in Noor wegen gaan hun platen als warme broodjes over de toonbank. In veertien dagen tijd ver kochten ze 75.000 exemplaren van hun nieuwe elpee, vanavond zendt de NRK een vijftig mi nuten durende special uit over het duo en hun Engelstalige single 'Waiting for the morning' is gisteren gelanceerd voor de internationale markt. Het nummer staat in eigen land al enke le weken aan de top van de hitlijst. RENE DE COCQ LVERSUM „Het is niet nakkelijk om moeder, zan- es en huisvrouw tegelijk te Het eist veel organisatie ons thuis heeft iedereen taak en we zijn eigenlijk sdanig georganiseerd dat al- op rolletjes loopt. Nee, vaak iter de stofzuiger sta ik niet. ar heb ik geen tijd voor", ft zangeres Lori Spee (39). n rommeltjes is het bij de mer jong ogende Lori ech- geenzins. „Wat ik echt be lgrijk vind. is een goede er thuis, zo n plek waar ik even heerlijk kan terug- kken uit het drukke be an om bij te komen. Voor rest van de familie moet huis een gezellig thuis zijn. t is voor ieder kind essen- Die zorg is echter geen rplichting, dat doe je ge- ton met heel veel liefde, tzelfde geldt voor mijn mu- k. Daar heb ik ook vrijwil- voor gekozen". illiciteren ri kan terugkijken op een el druk jaar Zo schreef ze titelnummer voor de film demloos". „Ik vond het wel nmer dat het alleen om het elnummer ging. Het lijkt mij rdstikke interessant om een er een soundtrack te compo- ren, maar wel moeilijk...", i we toch aan het sollicite- i zijn... Hoewel Lori op haar luwe elpee „One Step" veel- Idig gebruik maakt van itvocalisten, heeft ze zelf g nooit een uitnodiging ge- egen om in een achter in d koortje te zingen. „Ik et dat ik een typisch stem- uid heb, dat je niet zomaar eral tussen kan stoppen. Hij iet echt in de context van liedje passen, maar ik zou heel leuk vinden, als ik uitnodiging kreeg om mee te zingen Dan zeg ik echt geen nee". Wie ook geen 'nee' zeiden, wa ren Boom Boom Manchini- zanger Evert Nieuwstede. Hij is te horen op „As Heroes". Kaz Lux zingt mee op „These Things Happen en „Two Fools In Love" is een duet met Gary Brooker Opmerkelijk is de sa menwerking van Lori met Phil Collen en Joe Elliot op „Those Faces". Het tweetal verzorgt normaal gesproken de vocalen bij de Engelse me lodieuze hardrockgroep Def Leppard. „Ze waren in de Hil- versumse Wisseloord Studio aan het opnemen op het mo ment dat ik er ook bezig was. Het zijn vreselijk aardig jon gens. We zijn vrienden gewor den en een paar keer behoor lijk doorgezakt 's nachts. Toen ze weggingen zeiden ze: als je ons nog nodig hebt dan bel je maar... Ze hebben in de studio echt als engeltjes staan zin gen". Huishoudrtf Behalve het schrijven en op nemen van de songs voor „One Step" en het verzorgen van het huishouden was Lori het afgelopen seizoen ook nog regelmatig te zien bij de NCRV in haar eigen muziek programma „Oh Lori". De laatste aflevering hiervan is morgen te zien (Ned. 2 om 20.05 uur). Lori: „Het was vre selijk leuk om te doen, maar ook wel moeilijk, veel moeilij ker dan ik had gedacht. Wat mij vooral aansprak was het concept: dus gewoon goede muziek brengen, maar wel al les in levenden lijve, zowel de muziek als de zang, met alle risico's van dien natuurlijk. Het is heerlijk om eens niet af hankelijk te zijn van de top veertig, al heb ik daar niets op LORI SPEE MET VEEL LIEFDE MOEDER ENZANGERES tegen. Je krijgt zo weinig an ders te horen tegenwoordig, terwijl mensen ontzettend veel tijd, energie, geld en liefde spenderen aan het opnemen van elpees. Alleen singles krij gen veel publiciteit. Dat vind ik zonde. Producer Stef Boers dacht dat het dus wel leuk zou zijn een programma op te bou wen rond muziek die je niet elke dag op de radio hoort. Het aardige is dat de televisie-kij ker heel positief heeft gerea geerd. Het zou jammer zijn als het concept verloren ging. maar de NCRV weet nog niet of ze er volgend seizoen mee doorgaan. Hun vaste dag wordt namelijk de zondaga vond en dan kunnen ze niet al te lichte programma's bren gen. Maar misschien is er op de wisselavond nog een moge lijkheid. Ik zou het leuk vin den als we volgend seizoen te rugkwamen. We hebben goede kijkcijfers en ook de artiesten die aan het programma heb ben meegewerkt waren vrese lijk enthousiast". Jammer Terugkijkend vindt Lori Spee het jammer dat ze Dobie Gray en James Taylor niet heeft kunnen strikken voor het pro gramma. „Gray konden we niet op tijd bereiken en Taylor was te vroeg in Nederland. Zijn concert was twee weken voor de opname van het pro gramma. Daarna ging hij heel even naar Duitsland en toen weer terug naar huis, dus dat lukte niet". Lori kreeg vorig zomer een te lefoontje van Stef Boers of zij iets zag in het presenteren van „Oh Lori". „Ik heb wel even getwijfeld, zo van; kan ik het wel. Ik zit een beetje met het taalprobleem en ik ben ook ei genlijk geen presentatrice geen showmens. Blijkbaar wil de ze zo'n figuur juist hebben; iemand die over zijn eigen woorden struikelt". Lori zegt dat ze ondanks haar televisie-ervaring, op het podi um nog even onhandig is als vroeger. Wie dat een keer wil meemaken, krijgt dit najaar een kans. „Er bestaan plannen voor een concerttournee zoals ik in 1984 ook heb gedaan. Dus met een eigen orkest langs de grotere zalen. Ik verheug mij er nu al op". HANS PIËT NEDERLAND 1 15.15 16.05 16.15 16.30 17.00 17.15 17.30 17.46 AVRO AVRO-Service, amuse ment en informatie. Pre sentatie: Edwin Rutten AVRO's Tele-Keuken, met Henk Molenberg Ik zag twee beren, kleu terprogramma AVRO's danstest regio Oost-Nederland. Met de monstraties van o.a. Ruud en Truus Ritzer. Presenta tie: Ad Visser De Bennie Bang Show, gevarieerd kinderpro gramma van Eli Asser Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoon heid van stad en land. Afl.. Zwolle NOS 'Ae-Jourrfbal AVRO Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias AVRO cursus bridge. Les 11C TELEAC De moestuin. Les 3 (herh.) AVRO i SI De Fabeltjeskrant i Wordt vervolgd, teken filmmagazine AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS i Sl Journaal PP Zendtijd voor het CDA i De Peetvader II, Ameri kaanse speelfilm uit 1974 van Francis Ford Coppola. Met o.a. Al Pacino, Robert Duval, Robert de Niro en Diane Keaton. Michael Corleane keert in gedach ten terug naar de periode toen zijn vader als jongen uit Sicilië vluchtte nadat zijn moeder was vermoord door Don Ciccio. Michael Corleone is vastbesloten om de zaken van zijn vader te legaliseren. Van ca. 22.10-22.15 Pauze NOS Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn. Vijfdelige serie over de problemen waarmee mensen die lan ge tijd geestelijk of licha melijk buiten de samenle ving gestaan hebben, te maken kunnen krijgen. Afl. 1: Droog en dan..., over ex- alcoholverslaafden NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 Si Jeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 Hints, spelprogramma ge presenteerd door Frank Kramer 19.40 Nederlands baggerwerk: een wereldzaak. Filmim pressie over een Neder lands baggerbedrijf. De opnamen werden gemaakt in Nederland. Singapore, Duitsland en Australië 20.10 Europa cup II Finale, rechtstreekse reportage van de wedstrijd Dynamo Kiev - Atletico Madrid van uit Lyon. Commentaar: Kees Jansma. In de rust, ca.21.00 Praten met de mi nister-president 22.00 The Best from the West, muziekspecial met country westernsongs, vertolkt door Saskia Serge PP 22.20 Zendtijd voor Partij Alge meen Belang NOS 22.35 Journaal IKON 22.50 Kenmerk Special. Special over dak- en thuislozen in Nederland 23.33 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden EO 23.40-01.20 Zandy's bruid, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Jan Troell, geba seerd op het boek 'The Stranger' van Lillian Bos Ross. Met o.a. Gene Hack- man. Liv Ullmann en Eileen Heckart. Een ruwe veehou der in Californië denkt zijn via een contact-adverten tie gevonden vrouw te be zitten. De vrouw denkt daar echter heel anders EUROPA TV 17.35 Kinderprogramma's 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 18.40 Weeroverzicht 18.45 Business Europa 19.20 Wortd watch en weerbericht 19.30 Irish folkmusic, muziekpro gramma met Barley Corn 20.10 A horseman riding by, tv-se- rie. All.: The old and the new 21.00 Sporta report: Badminton, open Engelse kampioenschap pen 22.30 Wortd watch en weerbericht FILMNET 17.00 Strange Brew, komische speelfilm uit 1983 18.30 Bridges at Toko Ri, speelfilm uit 1954 met o.a. William Hoi- den en Grace Kelly 20.10 Tracking the North American Mountain, natuurfilm 20.30 De Lift, Nederlandse horrorfilm uit 1983, 22.05 Celebrity, tv-serie 22.50 Parfait Amour, film uit 1985 met o.a. Onno Molenkamp. Peter Tuinman en Guusje van Tilborgh 00.20-01.50 Final Exam, horrorfilm uit 1981 van Jimmy Huston RT 1 00 Schooltelevisie 55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 05 Plons, kinderprogramma (herh.) 10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) 25 Knappe koppen (The misfits of science). Amerikaanse tv-serie waarin vijf jongeren hun pro blemen op hun eigen manier oplossen Met Dean-Paul Mar tin. Kevin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Afl. 3: De sprekende dolfijn 15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging 40 Mededelingen en program- ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht 15 Het einde van een imperium (End of Empire). Engelse docu mentaireserie over de tanende Britse invloed in overzeese ge bieden. Afl. 2: India, de mos- limkaart 05 Goede vrienden (Just good friends). Engelse tv-serie met Jan Francis. Paul Nicholas. Sylvia Kay e.a. 35 Première. Filmnieuws met Jo Ropcke 25 Concert: Beelden uit een ten toonstelling. Cyclus van muzi kale impressies die Moessorg- sky schreef naar schilderijen van zijn vriend Hartmann. Moessorgsky schreef deze cy clus voor piano, in een orke stratie van Ravel. M.m.v. het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Terby 05 Journaal en Coda: 'Staren door het raam' van Jan Hen drik Leopold UT 2 00 Zonen en dochters (sons and daughters). Australische tv-se- ne met Pat McDonald. Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Beryls vertrek naar Sydney moet worden uitgesteld 25 Oshin, Japanse serie RJuke box Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal IO-ca.22.05 Voetbal. Europa Cup ll-finale tussen Dynamo Kiev en Atletico Madrid vanuit Lyon TBF 1 20 Nouba Nouba, kinderprogram- 50 Carrefoure, gevarieerd kinder programma 00 Ce soir, regionaal magazine 27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 30 Journaal •00 Minute Papilion, consumente ninformatie '•05 Jane Eyre (4) vijfdelige Engel se tv-serie van Julian Aymes naar de roman van Charlotte Brontë. Met o.a. Zelah Clarke, Timothy Dalton en Andrew Bicknell 55 Grand ècran: The last waltz, Amerikaanse muziekfilm uit 1978 van Martin Scorsese rond het afscheidsconcert van f —M Bob Dylan is een van de gas ten op het afscheidsconcert van 'The Band' in de film 'The last waltz'. RTBF 1 om 20.55 uur. The Band in 1976. Met o.a. Bob Dylan, Neil Young, Neil Di amond, Van Morrison en Joni Mitchell 22.50 Laatste nieuws TV 5 16.32 Kinderprogramma 16.55 Adios Antoinette, tv-film over een vrouw die na dertig jaar weer opdaagt in haar dorp (herh.) 17.47 L'archipel Aquitaina (1), drie delige film (herh.) 18.40 Decibels, muziekprogramma 19.00 Thalassa, maritiem magazine met ditmaal aandacht voor een nieuwe vorm van onderwate- ronderzoek 19.27 Kinderprogramma's 19.50 Pollen, met Michel Berger. Sapho. Valerie Lagrange, Johnny Hallyday e.a. 20.48 Variations sur ('internationale et autre* chansons, documen taire 21.40 Prelude, muzikaal intermezzo 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EFirst sight show. Simon Potter en een popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 [^Between the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 19.00 EMartin en Julie 20.00 EThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 EGaz Bag, met Gaz Top 22.00 BWrit* on, correspondentie- rubriek met Edwina 23.00 BFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 BBetween the lines (herh.) dl Ondertiteling via TeleTekst. GD Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 15.50 Tegesschau 16.00 Hin- und Rückfahrt, tekenfilm 16.10 Die Prinzessin mit der lange Nase, sprookjesfilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 BWWF-Club, amusements programma 19.57 Programma-overzicht 20.00 EiTagesschau 20.15 Hande wie Samt (Mani di vel- luto), Italiaanse speelfilm uit 1979 met Adriano Celentano. Eleonora Giorgi, John Sharp e.a. Regie: Castellano und Pi- polo. Guido Quiller is fabrikant en uitvinder van het zoge noemde 'onbreekbare raam'. Deze uitvinding heeft men hem nu niet bepaald geliegd ge maakt bij verzekeringsmaat schappijen en beroepsinbre kers. Wanneer hij dan ook plotseling verdwenen is denkt iedereen dat hij ontvoerd is 21.55 Gott und die Welt: Jesus in Brixton, documentaire over de Anglicaanse kerk in Brixton 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend..., talkshow met Joachim Fuchsberger 23.45 D Ich këmpfe urn dich (Spell bound). Amerikaanse speelfilm uit 1945 met Ingrid Bergman. Gregory Peck. John Emery e.a. Regie: Alfred Hitchcock. Con stance voelt zich direkt aange trokken tot de nieuwe chef van de psychiatrische inrichting waar zij werkt. Maar dan blijkt dat de man helemaal niet de- geen is waarvoor hij zich uit geeft. Men vermoedt zelfs dat hij een moordenaar is 01.35 Tagesschau 01.40 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs Downstairs). Engelse tv-serie met Jean Marsh, David Langton, Hannah Gordon e.a. Dubbele afl.: Trophaenjagd- /Hundstage 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, program ma over vrijetijdsbesteding. Vandaag: Canada; De opening van de Expo '86 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Rauchende Colts (Gunsmoke). Amerikaanse westernserie met James Arness, Jack Elam, Mi riam Colon e.a. Afl.: De geluks boom Programma-overzicht Heute Auslandsjournal. Reportages van buitenlandse correspon denten (DEin Fall für zwei, Duitse po litieserie met Günther Strack, Claus Theo Gartner, llsemarie Schnering e.a. Afl.: Schwind passt auf. Mevrouw Keller is stomverbaasd als ze na het overlijden van haar dochter een ontruimingsbevel vindt van een huis dat het eigendorq van haar dochter blijkt te zijn. Het salaris van haar dochter was niet zo groot dat ze daar een eigen huis van kon betale- n...(Ondertiteld voor doven en slechthorenden.) Die Sport-Reportage. Finale Europa Cup II Heute-journal Aspekte, cultureel magazine Junior Bonner, Amerikaanse speelfilm uit 1971 met Steve McQueen, Robert Preston, Ida Lupino e.a. Regie: Sam Pec- kinpah. Junior Bonner is een waaghals, met zijn oude auto rijdt hij alle rodeo's af en voor ziet zo in zijn onderhoud. Op een dag komt hij in zijn ge boorteplaats waar de familie elkaar na jaren weer zal ont moeten. Er blijkt daar een hoop te zijn veranderd DUITSLAND 3 l Schooltelevisie I Telekolleg II: Cursus biologie. Les 6 l Hallo Spencer, comedyserie I Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Bliek- punkt Düsseldorf l Tagesschau Lander - Menschen - Aben- teuer. 'Tuttul und Uri', reporta ge over opgravingen in Syrië l Parifik, achtdelige documen taireserie over de 17 landen welke de Stille oceaan omrin gen. Afl. 5: Hundertmal Heil Umwelt in der Kaltekammer Hotel Polan und seine Gaste, Oostduitse tv-serie met Vaclav Voska, Kalina Jedrusik, Elzbie- ta Starostecka e.a. Afl. 2: Die Erbe I Lactate nieuws Steve McQueen en Robert Preston in de film 'Junior Bonner' op Duitsland 2 om 23.25 uur. BBC 1 17.15 Dogtsnian and the three mus- kehounds 17.40 The boy who never was, kin derfilm 18.35 Birdwatch Florida, natuurserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 I've got a secret, spelprogram- 21.15 The Colby's, Amerikaanse tv- serie mef John James, Charton Heston. Barbara Stanwyck 22.00 Journaal 22.26 Weekendweerbericht 22.30 Gevarieerd programma 23.20 Omnibus, kunstprogramma Sport: Amateur boksen, fina les 01.00 Weerbericht BBC 2 16.00 WK snooket 18.25 Where the red fern grows, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Norman Tokar. Met o.a. James Whitemore en Beverley Garland 20.00 WK snooker 20.35 House and home 21.00 South East reports 21.30 Gardeners world, informatief magazine 22.00 WK snooker 22.50 Did you see...? 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 WK snooker, samenvatting 01.25-02.20 Whistle test, poppro gramma ITV 17.25 Scooby Doo 17.50 The Bizz 18.15 Connections 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 20.00 Albion Market 20.30 Murder, she wrote, misdaad serie 21.30 Home to Roost (herh.) 22.00 Aut Wiedersehen, Pet 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Doctor Blood's Coffin, Engelse speel film uit 1961 van Sidney Furie 01.50 Dear Diary SKY CHANNEL 16.45 SHere comes the weekend, met Amanda Redington 17.30 SLIve on friday, met Gary Da- 18.30 The Deputy. Afl.: A time to sow 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Carol in Palm Springs 19.30 Green Acres. Afl.: Eb uses his ingenuity 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Mid-term dinner 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: The Golden Gate Cop Killer (2) 21.50 The Friday Movie: Kingdom of Spiders, Amerikaanse horror- film uit 1977 van John Bud Carlos. Met o.a. William Shat- ner en Tiffany Boiling 23.30 BMonsters of rock (herh.) 00.15-01.00 EPat Sharp Show (herh.) NEDERLAND 2 RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, kinderprogram- 09.30 Cursus Nederlands 10.00-10.20 Allo, bonjour! 11.50 Interwsllonie. Voor Spanjaar- 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italianen 13.30 Tribune èconomique et socia- MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Sound and vision' met Gary (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Videopix 2' met Si mon en Martin (09.00), 'One night stand' (10.00), 'Chart at tack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). 13.00 BHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Voetbal. Europa Cup finale. samenvatting 11.35 Umschau 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht 11.30 Chemie (4) 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije. 12.40 Portugal en 13.20 Italië) BBC 1 07.45-09.00 Open University 09.30 The Saturday picture show 11.45 Grandstand, sportprogramma met o.a. rugby, WK-Snooker en paardesport SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley, Snoot de zeehond en Crocker de kroko dil 10.45 The Elephant Boy, kinderserie 12 00 EPat Sharp Show 12.45 EJump, met Tony Blackburn (herh.) 13.35 EThe great videorace, met Ronnie the Runner (herh.) ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 Get Iresh 12.00 Terrahawks, kinderserie. Afl.: Two for the price of one 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Middle of the Road Show. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heet uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Cantates van Bach. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending VCN. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Nieuwe muziek. 20.30 Drie cantates van Mau/ice Ra- vel Utrechts symfonieorkest m.m.v. Mariana Nicolesco sop raan, Sylvia Schlueter alt, Hein Meens tenor, Philippe Hutten- locker bas. Dirigent: Hubert Soudant. 1. Myrrka (1901). 2. Alryone (1902), 3. Alyssa (1903). 22.00 Actualia. 22.15 Kamermuziek. 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show (11.03-12.00 Kamerbreed). RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen 15.03 Muziek uit studio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 06.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Ruim Baan. Les 1 (herh.). 09.45 Werken aan werk. Afl. 22. 10.00 Taal van Alledag. Les 3 (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12^0 EO... in regio 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Qoed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Casino-, operette- en balletmu ziek en populaire opera-aria's met BRT-produkties. 14.03 Concert met het BRT Filharmo nisch Orkest. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 06.12 Te bed of niet tq bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30! De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert (1). 1. Sinfonia in Es. opus 41. Antonin Reicha 2. Potpourri uit Beethovens geliefdste werken, Anton Dia- belli. 09.20 Ochtendconcert (2). 1. Concer to in D voor piano en orkest, Leopold Kozeluh. 2. Duo nr. 2 in F, Ludwig van Beethoven 10.00 Woordprogramma: Heer Ever zwijn. 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Romeo en Julia, Peter llltch Tsjaikofski. 2. De Planeten opus 32, Gustav Holst. 12.15 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21