Oranje weinig wijzer "FUTÜ-HOOFDPRLIS STERK VERHOOGD. Yzaga verder in Ede t-28 6 7 15 19 PORT. ~\N TIGGELEN VIER \AR BIJ ANDERLECHT Failliet RWDM behoeft miljoenen f Vredeskoers in gevaar na kernramp lanckaert vijzelt ïoreel van ploeg op Sportwereld Csidae Commit WOENSDAG 30 APRIL 1986 PAGINA 9 0 ^HOVEN - Adrie van Tiggelen van FC Groningen heeft een prig contract getekend bij Anderlecht. Dat werd gisteravond door lelgische club en Van Tiggelens zaakwaarnemer Ger Lagendijk in Ihoven bekend gemaakt. De 28-jarige international was zondag- ,t reeds tot een akkoord gekomen met Anderlecht. Van Tiggelen lit op verzoek van zijn nieuwe werkgever de transfer niet voortn- 3; fc, de publiciteit brengen Over de hoogte van de transfersom wei- "t0 Ikn beide partijen mededelingen. FC Groningen mocht op de natio- 00 Jmarkt voor Van Tiggelen een bedrag van 1,2 miljoen gulden vra- olly,Die norm gold ook een buitenlandse belangstellende amde snelle actie van de Brusselse club rond Van Tiggelen grijpt M, dat verdediger Koeman in onderhandeling ziet met PSV nazat IpJJeer gewilde versterking Technisch directeur Cruijff heeft in zijn 1 30P6en K°^man aan Amsterdam te binden de international de steun 2)een kwaliteitsverdediger geboden. BRUSSEL De Belgische eerste-klasser RWDM is failliet. Dat is het gevolg van de fi nanciële ondergang van de bouwonderne- meing L'Ecluse, die de voornaamste geld- sschieter van de club uit de Brusselse agglome ratie was. RWDM heeft een schuld van 170 miljoen Franken. Dat is f. 9,4 miljoen gulden. Voor het voortbestaan zegt een woordvoerder van de club een bedrag van 20 25 miljoen franken nodig te hebben. De gemeente Molen beek wil met niet meer dan achttien miljoen over de brug komen. Als nieuwe geldschieter wordt de vroegere speler en trainer van RWDM, Johan Vermeers, genoemd. Vermeers zelf wenst voorlopig een slag om de arm hou den. Hij zoekt nog co-sponsors. Doufikar niet in selectie WK Marokko CASABLANCA Ma- rokko heeft aan de FIFA de 22 spelers op gegeven die zijn gese lecteerd voor het WK voetbal in Mexico in juni. Daarbij zijn vijf spelers die in het bui tenland spelen en vijf van de Afrikaanse kampioen, de leger- ploeg van Marokko. Niet in de selectie op genomen is de bij PEC Zwolle spelende Aziz Doufikar. McEnroe niet op Roland Garros NEW YORK John McEnroe zal niet deelnemen aan de open Franse tenniskampioenschappen, die van 26 mei tot 8 juni op de banen van Roland Garros in het Bois du Boulogne in Parijs worden gehouden. De vader van de 26-jarige Ame rikaan meldde zijn zoon gisteren af bij de Parijse organisatie. Een week eerder had pa McEnroe de organisatie verzocht een wild card voor zijn zoon te reserveren. De Fransen kwa men aan die wens op royale wijze tegemoet door McEnroe achter Ivan Lendl als tweede te plaatsen. Na zijn nederlaag afgelopen weekeinde tegen Tim Mayotte in een demonstra tiewedstrijd gaf McEnroe te kennen zijn come-back uit te stellen. McEnroe laste na de Masters in New York met instemming van de internationale federatie een tennispauze van drie maanden in. De werkonderbreking zou in Parijs officieel af lopen. maar de Newyorker voelt er momenteel weinig voor het racket weer in wedstrijdverband ter hand te nemen. Va der McEnroe wilde alleen kwijt dat zijn zoon niet in Parijs in actie zal komen. Over de verdere toekomst liet hij niets los. langstelling Anderlecht °NtiBosman blijft LOIJHOVEN John Bos- fwist zich gisteravond bij in het Nederlands 30. jialelftal beloerd door ma Ctr Verschueren van An- (cht. De 21-jarige spits van amlf kwam tegen de roodhari- 2ï Schotse voorstopper 2^eish nauwelijks aan de jg maar vond zijn „sollicita- °J toch niet mislukt. Ander- '"j dacht er blijkbaar net zo biwant overleg tussen spe- 2inakelaar Lagendijk en de 2i»genwoordiger van de Jselse club hield een be- OPi ''8en van Belgische be- u telling in. 'Oi jan, volgens zeggen met kriebels in de buik en de °2L0els in het hoofd: „Donder- hiddag moet ik beslissen. I3|en er nog steeds niet uit. I6fcrkeer een beetje in de ge- situatie als Ronald Koe- 2] Het gaat tussen Ajax met rote voordeel de aanwe- ifieid van Cruijff en Ander- 181, met zijn geld". Aiax Bosman een sterk verbe- 1 a contract voor twee jaar. 2);prlecht wil tot drie jaar 22», waarbij het nodige hand- t-Waan de orde is. ^ens spelersmakelaar La- Mf|ijk kan Bosman voor een ^ag van vijf a zes ton naar 'ombuitenlandse club verhui- Een tussentijdse verho- van het contract heeft bij Europese voetbalunie, de 'A, geen geldigheid. Daar slechts het laatst verdien- aarsalaris, waardoor Bos voor Anderlecht zeer in- isant is. tesse langs eerenveen ÏHEM In een inhaal- ktrijd voor de eerste divi- heeft Vitesse gisteravond trnhem met 5-1 gewonnen Heerenveen. arakteristiek is: Vitesse - Heer- en 5-1 (2-1): 16. Talan 1-0, 27 Iting 1-1, 37. Legrand 2-1 (straf- 49 Talan 3-1, 60. Sehouwe- 4-1. 69 Talan 5-1. Scheidsrech- 31om Toeschouwers: 1500. Gele len: T.Kist. De Jong en De Jon- Uen Heerenveen). tm II 'eendam 29 17 7 5 41 57-23 30 14 9 7 37 58-43 29 14 8 7 36 42-25 30 13 9 8 35 51-41 fidam 29 12 10 7 34 52-42 ar 29 13 8 8 34 46-40 Taafschap 30 10 13 7 33 50-43 lond Sp 29 9 11 27 44-45 .29 9 9 11 27 43-44 9 11 27 iningen 29 10 5 14 25 129 9 7 13 25 en veen 30 7 9 14 23 29 9 5 15 23 29 5 11 13 21 28 5 10 13 20 mbuur .29 2 12 15 16 40-51 vierde periodestand 3 3 0 0 6 8-3 spdam 3 2 1 0 5 8-2 »e 3 2 1 0 5 8-3 Traafsehap 3 2 1 0 5 4-2 Jen Haag 2 2 0 0 4 4-1 «oven 3 1 2 0 4 6-4 |9 3 1 2 0 4 3-2 pr 2 1 1 0 3 4-2 ^Zwolle 3 1113 4-2 'eendam 3 11112-2 EINDHOVEN Oefenen tegen middelmatige Britse ploegen is een gewoonte geweest in de tijd dat Ri- nus Michels zelf nog voet balde. Terugbrengen van die bijna vergeten traditie, zoals gisteravond in Eind hoven tegen de Schotse B- ploeg, draagt weinig bij aan de opbouw van het Nederlands elftal dat in het najaar in de slag moet voor het volgende toer nooi om het Europese kampioenschap. Het was overigens wel een passende tegenpartij en een re delijke uitslag (0-0) voor de nationale selectie, waarbinnen slechts een enkeling aantoon de dat het Oranje-shirt hem paste. Michel Valke bijvoor beeld, Jan Wouters, gedrongen in een wat bijzondere rol als rechter verdediger en Ronald Koeman, tenminste wanneer van hem geen offensieve da den werden gevraagd. Zoals Wouters buiten zijn ge wone rollenpatroon moest tre den, zo was het ook voor de vier Ajaëieden, die de vrijwel onzichtbare aanval vormden. Vanenburg en De Wit in Oost-. Duitsland redelijk werkende, hangende vleugels, bleven te gen Sbhotland lang buiten beeld. Omdat er niet, zoals in Leipzig echte spitsen in het centrum stonden. Bosman is het nog niet, Van 't Schip zal het nooit worden. Aanvallend bestond Neder land dtis nauwelijks, op zich al minder toevallig omdat de Schotse coach zijn enige echte internationals Malpas, Miller en McLeish in het centrum van zijn verdediging had ge plaatst. Voor de debutanten Bosman en Van 't Schip was de opgave dus moeilijker dan zij feitelijk verdienden. Geen macht Tegenover een ploeg die geen aanvalsmacht bezat, stond een elftal dat een iets grotere da dendrang toonde, dat nadruk kelijk ook wat meer en vooral wat sneller vooruit wilde. De B-internationals-met mogelijk heden Sturrock en Cooper vonden van tijd tot tijd de weg naar Van Breukelen omdat Van Tiggelen, in weerwil van al zijn andere kwaliteiten, niet de man is die een verdediging kan organiseren. In de eerste helft bewees hij niettemin zijn waarde door een paar reddingen toen de Schotten met echte doeiwor- stelingen bezig waren. Het Ne derlands elftal kwam in de eerste helft in het geheel niet gevaarlijk in de buurt van de Schotse doelman Goram. Koe man, de enige die tot schieten kwam, produceerde uitslui tend opmerkelijke afzwaaiers en pas in de 35e minuut plaat ste Nederland de eerste bal tussen de palen en onder de lat. Maar met dat schopje van Koeman had de Schotse doel man ook geen enkele moeilijk heid. Na rust stapte Michels af van zijn streven één-soortig voet bal voor alle nationale selectie- ploegen op stapel te zetten. De DEN HAAG De Vredeskoers, de zwaarste etappekoers in het wielerseizoen voor ama teurs, is door het ernstige ongeluk in de kern centrale van Tsjernobyl bij Kiev in gevaar. De wedstrijd, die van 6 tot en met 22 mei op de kalender staat, zou starten in het besmette ge bied, op ongeveer 130 kilometer van Kiev. In de omgeving van de Oekrainse metropool zou de proloog en de eerste drie etappes gehou den worden. De KNWU heeft nog geen beslis sing genomen of het zijn ploeg zal terugtrek ken. Directeur Buddels verklaarde gisteren dat het te vroeg was om nu al een standpunt in te nemen. „We zullen trachten zoveel mogelijk informaties in te winnen, maar ik vrees dat we die niet vlot zullen verkrijgen". De KNWU zal op korte ter mijn contact opnemen met de organisatoren. „Ik neem aan dat de organisatie wel zicht zal hebben op de problematiek ter plekke. Als zij het groene licht geven om de koers te laten doorgaan, zullen wij ons daar aan houden. Of we moeten in de tussentijd zoveel negatieve informatie hebben, dat we zelfstandig een beslissing kun nen nemen om ons terug te trekken". De Westduitse wielerbond heeft inmiddels gepleit voor een uniform standpunt door de mondiale wielerfederatie. Bovendien hebben de West duitsers bij de organisatie het dringende verzoek neergelegd de start van de Vredeskoers te verschuiven van de omgeving van Kiev naar Moskou. De Nederlandse verdedigers Sonny Silooy, Adrie van Tiggelen en Danny Blind (van links naar rechts) slaan een aanval van de Schot Robert Connor af. elf van Eindhoven bleken na drukkelijk niet in staat met twee vooruitgeschoven aan vallers in het midden te spe len. De coach paste zich aan aan de mogelijkheden van zijn mannen, of liever aan de on mogelijkheden van zijn spe lers. Uit de buurt Het gevolg was dat Van 't Schip weg mocht uit de buurt van Bosman en wat meer naar de rechtervleugel kon verhui zen. Vanenburg kreeg meer mogelijkheden op het midden veld en de kleine Ajacied leek op te leven. In de eerste tien minuten van de tweede perio de kreeg hij zelf de enige echte scoringskans voor Nederland en bood hij Bosman een moge lijkheid op doel te koppen. De pogingen leverden niets op, maar de wat lossere teugel die de spelers vergund werd, sti muleerde tenminste een tijdje tot voetbal waarbij al niet ojj voorhand berust werd in het Breukelen hielden het gelijke onmogelijke. spel echter vast in handen. Nederland kreeg de Schotten meer en langduriger op de ei gen helft. Van 't Schip werd zelfs een paar keer zichtbaar, maar zijn collega op links. De Wit, had zich al volledig neer gelegd bij de superioriteit die Narey over hem uitstraalde. Nederland bleef dus zonder aanval. De Schotten waren ook niet opvallend machtig, maar hun opvatting was in elk geval an ders. Waar Nederlands voor hoede wachtte tot de bal bin nen bereik was gekomen, gin gen de Schotten Sturrock, McCoist en Cooper op zoek naar plekken waar de bal mis schien zou kunnen komen. Die werkdrift had aanvankelijk weinig resultaat. Pas in het laatste kwartier kregen Mal pas en McLeish redelijke kan sen op een doelpunt. Wouters, met een noodsprong en Van Indien de oefenwedstrijd tegen een waarlijk niet grootse te genstander gezien wordt in het kader van het leerproces is de wedstrijd in Eindhoven geen volledig verloren gebeurtenis geweest. Geleerd namelijk kon er wel worden. Bijvoorbeeld dat een aantal van de Ajacie- den, die voor Cruijff geen vas te keuze zijn, op dit moment ook lang geen volwaardige in ternationals zijn. Michels verdiende een compli ment voor zijn moed. ondanks het slechte spel, nog een nieu weling, Wilbert Suvrijn, een kans te geven. De speler van Fortuna mocht in de laatste twintig minuten de plaats van Valke overnemen. Het was een korte test, die niemand iets geleerd heeft. Maar de coach greep in ieder geval niet terug op oude vedetten als Ta- hamata, van wie ieder zo "lang zamerhand weet wat zijn mo gelijkheden zijn. Hij hield bo vendien Boeve op de bank om Blind een volledige wedstrijd te kunnen laten spelen. De uitkomsten van de pogin gen van de voorman zijn wei nig hoopvol. Eindhoven heeft duidelijk gemaakt dat het ge zicht van het Nederlands elftal wordt bepaald door Gullit, Van Basten, Kieft, Wijnstekers en Rijkaard. De vraag blijft zelfs of in dit rijtje ook nog niet de naam van Van de Kor- put thuis hoort, de enige Ne derlandse voetballer die tot de dag van vandaag en al jaren lang zonder onderbreking ge confronteerd is met topvoet bal, dat in de eigen competitie nog maar zo zelden voorkomt. Nederland - Schotland 0-0. Scheids rechter: Kohl (Oos) Toeschouwers: 15.000. Geel: Van Tiggelen, Nederland: Van Breukelen; Blind, Koeman, Van Tiggelen, Silooy; Va nenburg. Wouters, Valke (Suvrijn); Van 't Schip Bosman, De Wit. Schotland: Goram; Narey, McLeish, Miller, Albiston; Bett, Malpas, Con nor; Sturrock, McCoist, Cooper. Lintjes vijf sportlieden DEN HAAG Vijf sportlieden en een sportbestuurder ontvin gen gisteren uit handen WVC- ris Van der Reijden een lintje. Hein Vergeer, Evert van Benthem, Jan Raas, Kees Aker boom, Rini van Bracht en Jan Lageweg wer- Staatssecretaris Van der Reijden temidden van (vlnr) biljarter Rini van den onderscheiden als Bracht, basketballer Kees Akerboom, wielrenner Jan Raas, elfsteden- tot officier in de orde tochtwinnaar Evert van Benthem, voorzitter J. Lageweg van de Koninklij- van Oranje Nassau. ke Nederlandse Biljart Bond en wereldkampioen schaatsen Hein Vergeer IEDO De ploeg van Peter Post wil in dë Ronde van Span- bitterheid vergeten van de teleurstellende prestaties in de ijaarsklassiekers. In die opzet slaagden de renners gisteren e zevende etappe met lof. Door uitstekend ploegenspel werd leiderstrui van Robert Millar verdedigd en Eddy Planckaert :|diens tweede ritzege geholpen. De Belg was na de 180 kilo- ter van Cangas de Onis naar Oviedo alle sprinters te snel af. aandacht werd gisteren getrokken door Vincente Belda, de ^nse klimgeit, die voor de eerste col op avontuur ging en tipt als bewaker Guy Nulens aan zijn wiel vond. Het tweetal 3! enkele kilometers later gezelschap van de Columbiaan on, de Fransman Guyot, de Spanjaard Ruiz Cabestany en ifcr Winnen als verdediger van de belangen van kopman Mil- :fal de renners van de ploeg Post, die wordt geleid door Jules Vever, voerden het tempo op. De snelheid werd zo hoog dat £41 kilometer een algehele hergroepering plaats vond. Niet *n het vijftal Belda, Ruiz Cabestany, Winnen, Rondon en 'ot werd teruggepakt, ook de eenzame vluchter Zuniga werd 1e afdaling van de Cassilla ingelijfd. Be laatste dertig kilometer smoorden de mannen van Post 'vluchtpogingen. Op een na. Twee kilometer voor de streep, jnapte de Franse neo-prof Roland Le Clerc aan de aandacht, ifaam dertig seconden en hield er tot de laatste bocht, 500 me- ■Voor de finish, twaalf over. In een poging die winst vast te iden nam hij de bocht zo scherp dat hij ten val kwam. Voor bij weer op de been was, vloog de hoofdmacht over hem L sprint werd vroeg aangezet door Benny van Brabant uit de g Perez. Planckaert wachtte rustig zijn kans af en ging zijn Jgenoot op de laatste meter aan de linkerzijde gemakkelijk .'bij. Voor Planckaert betekende het zijn veertiende zege in ieizoen en zijn achtste in de geschiedenis van de Ronde van sportuitslagen VOETBAL Engelse competitie Arsenal-Chelsea 2-0, Watford-Sout hampton 1-1. Tweede elftallen Res. div. A: Telstar-SVV 0-3, Feye- noord-Volendam 1-1, FC Utrecht- Sparta 2-2, DS '79-Ajax 1-3, A2 '67- Excelsior 1-1, Haarlem-Den Haag 3-4. Res. div. B: GA Eagles-FC Wagenin- gen 0-0, Graafschap-PEC Zwolle 1-1. Zondagamateurs WestyTl: 4D: SVDP-St. Volharden 1-1 Klasse C: Go Ahead-HHC 8-5, Drach- ten-Emmen 2-1. Reserve 3B; Cromvliet 2-ADO 2 2-2; reserve 4B; Vredenbuirch 2-ADO 3 2- 3; reserve 4G: VIOS 2-Emma 2 5-0. HVB zondag 1A: GSC-Azurri 2-3, 2A: Dynamo '67- SV International 4-2, 2B: De Oole- vaars-De Adelaars 0-2, Taurus-FC Zoetermeer 2-1. HONKBAL Hoofdklasse: H. Nicols-Pirates 7-1. SOFTBAL Hoofdklasse: DSC '74-Klnhelm 5-1. 1e klasse A: ADO-UVV 2-0. TENNIS Toernooi in Ede Enkelspel eerste ronde: Holmes (Vst)- Testerman (Vst) 7-6,6-2, Leach (Vst)-- Lundgren (Zwe) 6-2,7-5. Gunnarsson (Zwe)-Sanchez (Spa) 6-1,6-2, Yzaga (Peru)-Anger (Vst) 6-7 (6-8),6-2,6-2. WIELRENNEN Ronde van Spanje Zevende etappe: 1. Planckaert (Bel) 180 km in 4.56,33; 2. Van Brabant (Bel); 3. Kelly (Ier); 4. Rulz Cabestany (Spa); 5. Hernandez (Col); 6. Mutter (Zwi); 7. Pino (Spa); 8. Demidenko (Sov); 9. Murga (Spa); 10. Dominguez (Spa); 19. Knetemann; 30. Van Wijk 33. Winnen 35. Theunisse; 46. Veld- scholten; 54. Nijboer; allen in dezelf de tijd als de winnaar; 83. Hoondert op 4.30; 89. Langerijs; 93. Lammer- tink; 94. Harings; 95. Boeve; 96. Beu ker; op 8.49; 117. De Rooy Uitgevallen: Ongenae (Bel), Wallys (Bel), Rodriguez (Spa), Aranco (Col). Volosjine (Sov), Mytnik (Pol). Algemeen klassement: 1. Millar (Sch) 36.54.06; 2. Delgado (Spa) op 0.09; 3. Pino (Spa) op 0.13; 4. Dletzen (Wdl) z.t.: 5. Madiot (Fra) op 0.35; 6. Parra (Col) z.t.; 7. F.Rodriguez (Spa) op 0.43; 8. Kelly (Ier) op 1.09; 9. Fuerte (Spa) op 1.21.; 10. Laguia (Spa); 28. Winnen op 4.44; 37. Van Wijk op 6.27; 45. Nijboer op 10.33; 46. Veld- scholten op 13.33; 62. Knetemann op 24.52; 83. Boeve op 31.37; 88. De Rooy op 35.45; 104. Theunisse op 44.50; 106. Hoondert op 45.53; 107. Lammertink op 46.06; 108. Langerijs op 46.19; 110. Harings op 48.03; 113. Beuker op 48.49. Damesronde Saint Ambroix Derde etappe: 1. Stendhal (Noo) 62 km 1.34.17; 2. Longo (Fra) op 2.30; 3. Stephen (Vst); 4. Mieke Havik (Ned); 10. Connie Meijer (Ned); 12. Monique de Bruin (Ned); 20. Thea van Rijnsoe ver (Ned); 22. Heieen Hage (Ned), al len in dezelfde tijd als Longo; 51. Mo nique Knol (Ned) op 12.00 Algemeen klassement: 1. Hines (Vst) 5.48.09; 2. Longo (Fra) op 0.18; 3. Stephen (Vst) op 0.47; 4. Pelletier (Fra) op 1.14; 5. Brambini (Fra) op 1.17; 11. Hage op 1.39; 16. Meijer op 2.21; 17. De Bruin op 2.24; 22. Havik op 3.46; 25. Van Rijnsoever op 5.25; 35. Knol op 13.45. EDE Jaime Yzaga is voorlo pig de onbetwiste lieveling van het, in afwachting van de echte vedetten, publiek tijdens het eerste tennistoernooi in Ede. De lilliputter uit de Peru viaanse hoofdstad Lima - 18 jaren jong en slechts 1.70 meter hoog - bereikte gisteravond de kwartfinales door een over winning in drie sets op de als zevende geplaatste Amerikaan Matt Anger. Yzaga, die in de eerste ronde met 6-0, 6-2 genadeloos af had gerekertd met de rossige Au straliër Thomas Woodforde, is het prototype van de warm bloedige, extroverte Zuid- Amerikaan. Met gevoel voor show ook, want eigenlijk had Yzaga zijn partij tegen Anger gisteravond eigenlijk liever niet willen voltooien. Tijdens de warming-up vroeg Yzaga al enige medische aandacht voor een vermeende schouderbles sure, maar de dienstdoende toernooi-arts kon niets ontdek ken. Later meende hij dat de baan door de neerdruppelende regen gevaarlijk glad was ge worden, maar ook dat argu ment vond geen gehoor. Wat Jaime Yzaga echter voor al geliefd maakt bij de on danks de weinig aanlokkelijke weersomstandigheden geboeid toekijkende toeschouwers, is zijn methode om zichzelf tel kens weer te motiveren. Elke misser wordt vergezeld van een ferme, niets aan duidelijk heid overlatende kreet van ontzetting, die kennelijk een aardige inspiratiebron voor de speler in kwestie vormt Yza ga, bij positiever situaties plots heel wat goedlachser, verloor tegen de veel te weinig initia tief nemende Anger (nummer 26 op de meest actuele wereld ranglijst tegenover Yzaga 43), weliswaar de eerste set na een spannende tie-break (8-6), maar de Amerikaan werd ver volgens het slachtoffer van de precisie van Yzaga's, vooral vanaf de achterlijn geslagen ballen. Deze zijn niet hard, maar wel effectief en vrijwel constant heel dicht dan wel op de witte lijnen. Met tweemaal 6-2 plaatste Yzaga zich bij de laatste acht in Ede, waarin hij vermoedelijk de komende te genstander wordt van Stefan Edberg. Mits de Zweed althans de Tsjechoslowaak Libor Pi- mek weet te elimineren. Slecht Twee van Edbergs landgeno ten werden gisteren tot verder toekijken veroordeeld. De als achtste geplaatste Peter Lund- gren verloor in drie sets van de verrassend sterke Ameri kaan Mike Leach. Lundgren kon echter als excuus aanvoe ren dat hij pas een kwartier voor het begin van zijn partij in Ede arriveerde. De Zweed landde in Brussel, reed vervol gens naar het Krasnapolsky- hotel in Amsterdam en werd daar in allerijl opgepikt door de organisatoren. De veront schuldigingen achteraf kwa men overigens, ludiek genoeg, van Leach, die meteen na af loop de microfoon greep en het publiek op dit feit atten deerde. Jan Gunnarsson had een off day tegen de Spanjaard Emilio Sanchez: 6-1, 6-2. Gunnarsson kon niettemin als verliezer in de eerste ronde een bedrag van liefst 2500 dollar aan de kassa afhalen. Geen slechte beloning voor slechts 46 minu ten tennis. DICK KIERS Nipte nederlaag cricketers SCHIEDAM Na een boei end cricketgevecht is Neder land gisteren in Schiedam in het laatste van de drie duels tegen India met het minimale verschil van elf runs gesneu veld. „Dit is een van de beste wedstrijden die het Neder lands elftal ooit heeft ge speeld", zei de Oranje-mana ger Wim van der Sloot na af loop. „De jongens hebben zich op buitengewone wijze ge weerd". India ging wederom het eerst batten en scoorde in de vijftig overs 270 runs voor het verlies van zeven wickets. Een groot se rol was weggelegd voor Pa- dit, die in magistrale stijl 123 runs scoorde, waaronder der tien vieren. Tijdens de sensa tionele slotacte knalde Sharma in slechts vier overs vijftig runs (met vier zessen) bijeen om ongeslagen het strijdtoneel te verlaten. Daarna toog Nederland ten aanval. Openingsbatsman Lif- mann stak in grote vorm en maakte er pijlsnel 64, waaron der drie zessen en vier vieren. Lubbers en Elferink voegden er samen 64 punten aan toe, waarna in de opwindende eindfase Entrop (38 not out), Diederik Visee (20) en Schoon- heim (10 not out) nog tracht ten de overwinning in de wacht te slepen. Op de stand van 259 voor 8 werd de laatste bal echter gebowld en was de Oranje-ploeg eervol ten onder gegaan. De volledige score is; India: 270 voor 7; Srikanth 4, Gavaskar 2. Padit 123, Patil 3, Shastri 13. Amarnath 25, Bin- ny 24, Sharma 50. More 10. Bowlingcijfers Nederland: Van Hey- ningen 1 voor 57. H. Visee 2 voor 47, Elferink 1 voor 25, Lubbers 1 voor 36. Lefebre 1 voor 69. Nederland: 259 voor 8; Gomes 17, Lifmann 64, Lubbers 30, Kuggelyn 13, Elferink 32, Lefebre 16, Entrop 38 not out, D. Visee 20. H. Visee 2. Schoonheim 10 not uit. Bowlingcijfers India: Patil 3 voor 46, Binny 1 voor 31, Yadov 1 voor 24. Singh 2 voor 43, Shastri 1 voor 58 Badminton De internatio nale badmintonfederatie (IBF) heeft Zuid-Afrika als lid ge handhaafd. Een voorstel het land het lidmaatschap te ont nemen kreeg niet geen meer derheid. Voetbal De Italiaanse com petitie heeft dit seizoen 670.725 toeschouwers minder getrok ken dan vorig jaar. Door hoge re entree-prijzen kregen de clubs toch acht miljoen meer binnen. Voetbal Trapattoni wordt de nieuwe trainer van Inter Milan. De 47-jarige oud-inter national volgt interim-trainer Mario Corso op. Volleybal Jack van der Putten (Geldrop) en Willem- Jan Verhoef (AMVJ) bedank ten voor de volleybalselectie. Arko Kuilder (Orion) is aan de voorlopige groep toegevoegd. (ADVERTENTIE) Aan de hoofdprijs van de Toto wordt het aanstaande weekeinde een bedrag van f 24.876,79 toegevoegd. Dankzij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TO&0

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9