Strijdt in egen raad grote CP nu ook steden T Drs.P: Humor als verzet is goed omdat het niet kwaadaardig is" Zuivelstakingen gaan door ondanks concessies Wen MN uoen SUFF&IO aveN üjn MD 7 L/TUSl I D66 JARIG: KIEZEN QPM ELI POLITICI DE MIST IN Binnenland CcidóeSomant WOENSDAG 30 APRIL 1986 PAGINA 3 entrumpartij lakt zendtijd )wijt gSEN De Centrumpartij is Steravond vrij onverwacht •ar politieke zendtijd kwijt raakt. De NOS besloot het xkiezingsprogramma van de k JP te annuleren, nadat be- DlJ end was^ geworden dat deze hi artij i Drenthe niet met een 0j Pt voor de Tweede Kamer- el -rkiezingen mag uitkomen, de lierdoor kan ze niet meer schouwd worden als een ndelijke partij en verliest ze aar claim op politieke zend- ld", zo maakte de NOS be- r0 end. De NCRV nam de zend- jd voor politieke partijen, die sieren op Nederland 1 voor Jl CP was ingeruimd, over. r Middags had het hoofd van ii ft stemDureau in Assen be- ei fndgemaakt dat de lijst van te. p CP door onvoldoende andtekeningen wordt ge- 1 teund om in Drenthe mee te „ogen doen. Er zijn vijfen- «vintig handtekeningen nodig n de CP kwam er tien tekort. Jen meer uitgebreide lijst la ferd niet geaccepteerd omdat v e CP procedurele fouten ge- ai naakt zou hebben. JJasinobaas in i Leider van eigen Kantoor vermoord 'URNHOUT De onder- J' oeksrechter van Turnhout ar neent dat bij de verdwijning >p 22 maart van de casinobaas j »aul Gerd „Ludwig" Hertel een sprake is geweest van ntvoering. Dit laatste zou in n cène zijn gezet door enkele ran zijn personeelsleden, die tun baas bij aankomst op liens kantoor in het Belgische 'oppel „gewoon" hebben ver- «1 noord. Getuigen hebben ver- 't ilaard dat zij Hertels bedrijfs- et eider, de 45-jarige onderwe- eldfiguur S.W., op de dag van j e zogenaamde ontvoering in 'oppel hebben gezien. In de leider van het kantoor wer- kn haren en bloedsproen aan- 1* [ptroffen van Hertel. Vermoed vordt dat diens lijk op een traktisch onvindbare plaats is «■graven. Geen verdenking i ust op de drie Nederlandse verknemers op dit kantoor. Van Lennep ainister van staat >EN HAAG Jhr. mr. E. van Lennep is benoemd tot sinister van staat. Van Len- ep was van '51 tot '69 thesau rier-generaal op het ministerie van financien. Na zijn aftre- 1en als secretaris-generaal van )rganisatie voor Economische iamenwerking en Ontwikke ling heeft hij de regering in een aantal belangrijke zaken van advies gediend. Lamer neemt liet op voor ilton- Fijenoord (Van onze parlementaire redactie) >EN HAAG Minister Van iardenne (economische za ten) heeft de drie marinewer ven KMS. RDM en Wilton Fij enoord (WF) opgeroepen tot .uiterste poging" om op de nportmarkt tot samenwer- cing te komen. De minister is ?reid om daarbij de in 1984 m WF gestelde voorwaarden ie versoepelen. In elk geval is ;n door de heer Goudszwaard litgebracht advies over de sa- ïenwerking tussen KMS, tDM en WF waarin de laatste /erf een volstrekt achterge- ïlde positie kreeg, van tafel. 'it was het resultaat van een lebat dat de kamercommissie 'oor economische zaken giste- in met de minister en staats- icretaris Van Hou welingen Defensie) over de werven 'oerde. Daarbij gaf een ruime imermeerderheid te kennen lat de minister de Schiedamse werf niet langer mag achter stellen en tegenwerken bij het verwerven van buitenlandse marine-orders. Ook werd stel ling genomen tegen de instruc tie aan een aantal ambassades om zich niet actief in te zetten voor Wilton Fijenoord. Directeur ir. B. Sluis van Wil ton Fijenoord reageerde 's avonds verheugd op de uit komst van het debat. „Een kort geding tegen Van Aar- denne om de tegenwerking te staken is nu niet meer nodig", aldus Sluis. Alternatieve straf wegens ontucht ALMELO De rechtbank in Al melo heeft een 41-jarige leraar li chamelijke opvoeding van een middelbare school in Twente we gens het jarenlang plegen van on tucht met vrouwelijke leerlingen in de leeftijd van 14 tot en met 16 jaar veroordeeld tot een dienstver lening van driehonderd uur. De al ternatieve straf werd opgelegd om dat de leraar, aldus de rechter, door zijn ontslag al ernstig getrof fen was. De officier van justitie had een week geleden zeven maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk, geëist. Opbrengst VOC-veiling boven verwachting AMSTERDAM Bij Christie's in Amsterdam is gisteren voor ruim vier miljoen gulden geveild van de zogenoemde Nan king Cargo van het in de achttiende eeuw vergane VOC-schip Geldermalsen. Het was dinsdag de twee de van de in totaal vijf da gen, waarop deze lading van porselein en goud bij opbod werd verkocht. De opbrengst van twee dagen bedraagt ruim 13,5 miljoen gulden, volgens Christie's tot dusver drie tot vier keer meer dan gedacht. Extra aandacht voor onderwijsachterstand DEN HAAG De bewindslieden van Onderwijs en WVC hebben van de 116 aanvragen om als onder- wijsvoorrangsgebied te worden aangewezen, er maar 66 gehonoreerd. Deze gebieden kunnen in augustus van dit jaar beginnen met een samenwerkingsver band van basisscholen, scholen voor speciaal en voortgezet onderwijs en welzijnsinstellingen. voor een gezamenlijke aanpak van de onderwijsachter standen. Het beschikbare budget van 61 miljoen reikte vol gens de bewindslieden niet verder dan voor 66 gebie den waar de onderwijsachterstand het grootst is. De gebieden zijn aangewezen in volgorde van urgentie. Het hoogst scoren de gemeenten Rotterdam en Den Haag. met name de Schilderswijk, Vakenbosch en het Laakkwartier. Dertig van de aangewezen onder- wijsvoorrangsgebieden bevinden zich in de vier gro te steden. Buit overval Schiphol 2,5 miljoen gulden SCHIPHOL De twee mannen die maandagmiddag op Schiphol een over val hebben gepleegd op een geldtran sport, blijken ongeveer 2,5 miljoen gul len te hebben buitgemaakt. Dit heeft de is, meegedeeld. In de geldauto bevonden zich geldcas- settes van verschillende banken. Over het verloop van het onderzoek zei de woordvoerder geen nadere mededelin gen te kunnen doen. Wel zei hij dat er over de afloop van de overval, die op rijksweg 4 nabij Hoofddorp eindigde, nog veel onduidelijk was. De politie zoekt getuigen. (Vervolg van de voorpagina) AMSTERDAM Met in gang van gisteren heeft de strijd tegen faseisme er een aantal strijdtonelen bijgekregen. namelijk die van de raadszalen van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Almere en Lely stad. Ondanks blokkade acties werden daar giste ren raadsleden van de Centrumpartij geïnstal leerd. In Amsterdam, waar overigens ook twee nieuwe minderheden- raadsleden werden geko zen, bleek het verzet het omvangrijkst. Naar schatting vijfduizend mensen maakten gisteren on der oorverdovend lawaai ze ven maal een Jericho-rond- gang om het met containers geïsoleerde stadhuis. Daar wa ren vierhonderd politiemensen nodig om het gebeuren in goe de banen te leiden; zes ME-pe- lotons werden voor de zeker heid achter de hand gehouden. De protestdag van het comité „Geen fascisten in de raad" eindigde 's avonds in een de monstratieve bijeenkomst bij het monument van de Dok werker. „Ons doel is, te voorkomen dat de gemeenteraad van Amster dam een podium voor racisti sche propaganda Wordt". Zo luidde de bij de installatie in Amsterdam voorgelezen belof te van alle raadsleden, die door de PvdA'er Evert van der Wall werd Uitgesproken. Door de gezamenlijke verkla ring zullen alle partijen in de debatten proberen „de opvat tingen van de Centrumpartij te ontmaskeren en te bestrij den". Bovendien zullen moties van de CP niet in behandeling worden genomen en zal de partij ook geen deel uitmaken van de commissies. CP-raadslid mevrouw Bouma hoorde het allemaal uiterlijk onbewogen aan. Naast haar was een stoel leeg gelaten Even eerder had ze. door me- Bij de betoging tegen de CP in Utrecht brak een demonstrant een aantal ribben, toen hij door een politieman te paard onder de voet werd gelopen. De agent had zijn rijdier even niet onder controle. nige camera geregistreerd, in de volle maar muisstille raads zaal het „Zo waarlijk helpe mij God Almachtig" uitgesproken. Later zei ze de boycot door de overige raadsleden als „een schending van de rechten van de mens" ter ervaren omdat zij democratisch is gekozen. Zij noemde de angst dat de CP de raadszaal zal misbruiken voor racisme „voorbarig en onge grond". Het CP-raadslid had politiebegeleiding nodig bij het verlaten van het stadhuis en kan daarop volgens een poli tiewoordvoerder in de toe komst blijven rekenen. Van Thijn Net als in de andere steden waar men nu met een CP- raadslid zit. voelden de Am sterdammers zich erg onge makkelijk met de situatie. En burgemeester Van Thijn, die de nacht op het stadhuis had doorgebracht, niet in het minst. Maar hij besloot niet te zwijgen als het graf, zoals zijn voorganger deed bij het aan treden van NSB-raadsleden in september 1939. „Hoe is dit nu mogelijk, uitgerekend hier, uitgerekend in deze raad, 41 jaar na de bevrijding, deze waandenkbeelden, hoe om floerst ook in den beginne? Dit is niet ons Amsterdam", aldus een vertwijfelde en zeer geë motioneerde Van Thiin. Ondanks alles moest de cere monie rond het nieuwe raads lid gewoon doorgaan, vond Van Thijn. Hij kon als burge meester naar zijn zeggen niet weigeren. „Wanneer een bur ger in onze democratie wie dan ook is gekozen en de geloofsbrieven zijn in orde be vonden, dan is er een uitdruk kelijke rechtsplicht voor de burgemeester de eed of gelofte af te nemen. Niet installeren met een beroep op het ge weten betekent dat de de mocratie zelf geweld wordt aangedaan", aldus Van Thijn. Dat was aan de woedende ac tievoerders buiten maar moei- eiste via het PvdA-raadslid C. Koopmans een verklaring van de burgemeester hoe het mo gelijk was dat Erna Bouma ge woon binnen zat. terwijl men haar buiten had willen ont moeten Maar zelfs CPN- raadslid Saris gaf hen na de mislukte blokkade weinig kans: „Raad en burgemeester hebben duidelijk gesteld dat dit door moest gaan. Als Am sterdam de CP mee laat doen aan de verkiezingen, moet het ook de consequenties nemen", aldus Saris. Een uur later kwam een raadsdelegatie de gracht op om de gemoederen te bedaren door exemplaren uit te delen van Van Tnijns gloedvolle anti-racisme-speech. Die wer den echter bijna zonder uit zondering ongelezen ver scheurd. Het duurde nog vele uren voordat de duizenden op de gracht genoeg kregen van het beuken met stenen op lan taarnpalen en containers. Burgemeester Vos van Utrecht noemde de verkiezing van het CP-lid Vreeswijk een „be drijfsongeval van de politiek". Op verzoek van acht politieke partijen zullen in Utrecht de geloofsbrieven van Vreeswijk in handen worden gesteld van justitie om na te gaan of hij zich schuldig heeft gemaakt aan meineed. Hij zou een par tijgenoot tegen de regels in een fractiemedewerkerschap heb ben beloofd. ARJEN VAN DER SAR UTRECHT De zuivelstakin gen die Voedings- en Indus triebonden van FNV en CNV voor donderdag hebben aange kondigd gaan door. De toezeg gingen die de werkgeversorga nisaties gisteravond op het laatste moment hebben gedaan zijn afgewezen, zo hebben de bonden bekend gemaakt. De bonden konden zich uiteinde lijk niet vinden in het voorstel de 36-urige werkweek „per bedrijf" in te voeren met handhaving van de bestaande flexibiliteit in de arbeidstijd. De zuivelwerkgevers hebben overigens besloten nog geen kort geding tegen de bonden aan te spannen. Volgens Zijl stra zal deze mogelijkheid in een later stadium, wanneer de stakingen eenmaal begonnen zijn, opnieuw worden overwo gen. De eerste stakingen in de zui vel beginnen al vanavond en donderdag zullen in totaal cir ca vijftig zuivelfabrieken stil komen te liggen, zo is de ver wachting van de bonden. Hierdoor zal de verwerking van veertig miljoen liter melk de helft van de totale pro- duktie in ons land in pro blemen komen. Dat betekent volgens de werkgevers een schadepost van ongeveer 30 miljoen gulden per dag. De Nederlandse melkhandelaren- organisatie liet gisteravond evenwel weten geen proble men te verwachten met de dis tributie van melk. „Wij heb ben een rampenplan klaarlig gen en ik heb er het volste vertrouwen in dat wij het een tijdje kunnen uitzingen", aldus De Boer. Ook bij verschillende woning- coporaties dreigt het vastgelo pen cao-overleg tot een ernstig arbeidsconflict te leiden. Gis termiddag liepen verschillende kantine-vergaderingen die uit op langdurige werkonderbre kingen. Als de werkonderbre kingen niet leiden tot een 37- urige werkweek dit jaar, wordt er gestaakt zo liet een bonds woord voerder weten. VNO-voorzitter Van Lede wil zich op geen enkele manier uitlaten over het hoogoplo pend cao-confict over de 36- urige werkweek in met name de metaalsector. Tijdens een bijeenkomst in Amsterdam verklaarde de ondernemers- voorman het niet zijn taak te vinden commentaar te leve ren. „Het is altijd onverstandig je te bemoeien met zaken waar je geen klap verstand van hebt. Bovendien kan ik niet regelen wat er in de bedrijven moet gebeuren. Elke openbare discusie verscherpt de tegen stellingen alleen maar", aldus Van Lede. FRIEMELS 7fferite!&v\srrteNiKs ww hxjn sctm- sgtóTMasIBl WIL WPRDEW- -Till HEW HET NL/ N, HELEMAAL IN ZICH: (hij oeuKt tekens wei" Kaqpje iun Her 2 if êc csvocn iH De Jong hoeft deel over Indië niet te herschrijven DEN HAAG Dr. L. de Jong hoeft deel 11A uit de serie „Het Koninkrijk der Neder landen in de Tweede Wereld oorlog" dat handelt over Ne- derlands-Indië niet te her schrijven. De Haagse recht bank heeft dit beslist in een gerechtelijke procedure die het comité Geschiedkundig Eerherstel Nederlands-Indië tegen de staat der Nederlan den had aangespannen. Het comité, dat 60.000 Indische Nederlanders zegt te vertegen woordigen. begon het proces vorig jaar omdat het vindt dat De Jong in het betreffende deel bewust een eenzijdig en negatief beeld heeft geschetst van de vooroorlogse Indische smanelevirtg en het Indische staatsbestel. ,Hare majesteit is niet de enige die een feestje geeft Vandaag op de kop af twin tig jaar geleden kwamen in een rokerig zaaltje boven het Amsterdamse hotel Krasna- polsky een groepje tot dan toe volstrekt onbekende lie den bijeen, waaronder ene Van Mierlo, Nypels en Zee- valking. Zij waren het poli tieke bestel zat en wilden weieens wat nieuws. Na uren praten, veel drinken en roken werd besloten dat ons land een-partij rijker moest worden, en dus werd Demo craten '66 opgericht. Frisse ideeën over de in vloed van de kiezer die moest twee keer gaan stem men waarbij één stem voor de Kamer en één voor de premier van zijn keuze deden hun intrede in de na tionale politiek. In 1967 haalde de partij onder aan voering van een toen nog bevlogen en jonge Hans van Mierlo zeven zetels in de Kamer. Sindsdien deed de partij mee in drie kabinet- Redactie: Frans Weerts Bijdragen: Dick van Riet schoten, Marga Rijerse. Ca ret Goseling ten: het kabinet-Den Uyl, het tweede en derde kabi net-Van Agt. Na 1982 ging het flink bergaf met de De mocraten. Het elan was eruit en de aanhang slonk met de dag. Totdat verleden jaar na veel hangen en wurgen Hans van Mierlo terugkeer de in de partijtop. En vandaag viert men weer feest. Onder het motto „Hare majesteit is niet de enige die op 30 april een feestje geeft", hebben de De mocraten vanavond het ro kerige zaaltje uit 1966 ge ruild voor de grote feestzaal in „Kras". Van Mierlo spreekt en er is muziek van Paolo Passionato and the Pennies. Bovendien een heuse loterij, met als hoofd prijs een reisje naar het D66- groene Ierland. LUBBERS: NADRUK OP DE „D" Premier en CDA-lijsttrekker Ruud Lubbers loopt niet zo graag te koop met de C van het CDA. „Ik leg heel bewust een zwaar accent op de D van Democratisch", zei hij giste ren tijdens een lunchbijeenkomst met journalisten in het Haagse perscentrum Nieuwspoort. „Ik streef er ook naar, niet dat typische kerkjargon te gebruiken. Daardoor heb ik de kans ook anderen dan christenen voor het CDA te mobi liseren". Gisteren verklaarde de premier zich overigens on gelukkig met het „cijfermatige gekissebis" in de verkie zingscampagne. Tijdens een bijeenkomst met hoofdredacteu ren wees hij op het feit dat de regerings- en oppositiepartijen heftig van mening verschillen over zaken als de hoogte van de werkloosheid en omvang van de koopkrachtoffers. Lub bers: „Er zou veel meer gepraat moeten worden over de vraag waar we met dit land heenwillen". Terugkijkend op de afgelopen vier jaar bekende de premier het euthanasie vraagstuk de enige kwestie is geweest die hem een kabinets crisis waard was. Wat gebeurt er wanneer je een politiek forum organi seert met zware kost als werkgelegenheid en sociale zekerheid en de politieke partijen vaardigen mensen af, die op dit terrein nou niet direct de aangewezen des kundigen zijn? Dikke kans dat vragen slecht, fout of niet worden beantwoord. Zo geschiedde ook gisteren in Den Haag op een discus siemiddag van „Vrijbaan", een vereniging van projec ten van en voor mensen zonder baan. Met alle res pect voor de Kamerleden Moor (PvdA), Paulis (CDA) en Rempt (VVD): hun ant woorden op de vragen uit de zaal waren met het oog op de komende verkiezingen weliswaar prachtig ver woord, maar gingen door ge brek aan parate kennis vaak de mist in. Zo bleken de ka merleden niet op de hoogte van de maatregel die onder nemers na een faillissement doet belanden, en bleek het VVD-kamerlid Rempt ge heel onkundig van het feit dat haar partijgenoot minis ter De Korte (binnenlandse zaken) vorige week heeft toegezegd dat bij de overheid twee procent van de banen voor etnische minderheden zal worden gereserveerd. AMSTERDAM Heinz Polzer (66) die zijn studie economie nooit als eco noom in praktijk heeft gebracht, maar „na Indo nesië en een aantal jaren reclamebureau" liedjes en gedichten ging schrij ven en vertolken en daér bekend mee werd onder de schuilnaam Drs. P, zal het om het even zijn welke naam wordt ge bruikt. „Sommigen Heinz Polzer, om te tonen dat ze m'n eigenlijke naam ken nen, anderen houden het op Drs. P; het maakt geen ver schil". Maar van Drs. P is onlangs de bundel „Weelde en feest gedruis" verschenen, met de ondertitel „de beste gedich ten van Drs. P". De schrij ver/dichter/zanger relaveert dit. „Nou, de beste weet ik niet. Ze behoren tot m'n bes te". Een selectie uit zo'n dui zend gedichten, die de eco noom de afgelopen 25 jaar schreef; de gedichten uit de bundel zijn van de laatste 14 jaar. „Heb ik niet al te knorrig ge keken?" wil P uiteindelijk een beetje benauwd weten. Nee, dat deed hij niet. Soms lijkt het zelfs, of hij in het ge heel niet kijkt, maar dat is niet waar. In tegendeel en dat komt door zijn bril. Er zitten dikke glazen in, waar achter de zingende econoom zich behoedzaam verschuilt. Wie daar op gaat letten, komt tot de ontdekking dat P zijn gesprekspartner de hele tijd al recht heeft aangekeken En dat voelt, door het onver wachte ervan, wat ongemak kelijk. Jolijt Maar knorrig is P allerminst. zijn vele rimpels trekken zich herhaaldelijk tot een glimlach en soms komt er een ongeremde lach van. „Ja ja. ik heb altijd van jolijt ge houden, misschien omdat ik uit een gezin kom zonder moeilijkheden. Er was vaak reden tot vrolijkheid". P praat, zoals hij schrijft; het is correct, maar het klinkt toch vreemd als hij zegt dat een aantal gedichten IS ver schenen. Zoals ook zijn soms ouderwetse woorden niet echt vreemd aandoen, want hij gebruikt ze zo lekker. Op vallend is het vaak wel. Zijn „Weelde en Feestge- druis-gedichten" behoren tot het light verse, het zijn ple zierdichten en niets anders. „Geen pretversjes of lobge dichten, nee, ik bedoel er iets heel anders mee. Ik bedoel ermee het plezier waarmee ze zijn geschreven, met het zelfde plezier als een viool bouwer een viool maakt. Ik neem tenminste aan, dat zo iemand met plezier werkt". Dit verdient toelichting, om dat het voorwoord van Paul Lemmens de schrijvers van zwartgallige dichtwerken krachtig op de vingers mept. Ook de dichters die hun rij mende regels uit hun tenen moeten halen, krijgen er da nig van langs. P blijft herha len, dat het om vakwerk gaat, een ambacht dat je moet kennen en goed ook. En als je dat ambacht beheerst, dan ontstaat er vakwerk en dat levert P. Handboek Daarom kon hij een aantal jaren geleden een „Handboek voor plezierdichters" schrij ven, vol zelfgemaakte voor beelden bij gedegen werk. waarin de versvoeten klop pen en het rijm en de vorm ook. „Ik zou het zeker heb ben gekocht, als ik het niet zelf had geschreven", licht P toe; „het is altijd goed om te weten wat in de Europese letterkunde is gebeurd, wat kan en wat niet en wat de re gels zijn". P wil niet, zoals toch vaak gebeurt, worden gezien als een exentrieke grappenma ker, wel als iemand die jolijt op prijs stelt, kan relativeren en op de juiste maniér kan stoeien met de materie. En zo onpersoonlijk mogelijk, want van persoonlijke emoties in werk dat door anderen moet worden genuttigd, moet P weinig hebben. „Er zijn twee soorten dich ters, die ik wil vergelijken met een architect; een archi tect die een huis ontwerpt met tal van persoonlijke voorkeuren, onzinnig of niet, zo'n man is een poët. Een ar chitect die rekening houdt met functie en vorm en har monie, zo'n man is een vak man". Het lijkt er even op, dat er geen andere soorten dichters zijn dan deze twee, peëten en vakmannen. En Elsschot dan, of Nijhoff? Die stopten toch ook vanalles aan persoonlijke emotie in hun werk. Nu ja, dat is weer wat anders, geeft P toch maar toe, met lichtjes achter zijn brilleglazen. Verzet En over de humor die hij in eigen werk stopt: „Ja goed, dat is een vorm van verzet, geen protest of zo. Verzet is nog niet kwaadaardig, niet bewust. En waartegen ik me dan verzet. Nu, misschien te gen dat ernstige van de Ne derlanders, dat loodzware. Ik wil mezelf amuseren en an deren verrassen en boeien" Drs. P doet dat in ruime mate, in „Weelde en Feestge druis". Hij speelt met taal. zet soms hele verhalen op rijm en alles volgens het zelfge schreven handboek. Lange en korte gedichten, puntige en soms sterk emotioneel ge tinte Mooi voorbeeld daar van is „Louis is dood. de fiere Cyprioot". Maar. zo beknopt als het is. zo veelzeggend over Drs. P is deze heel korte: „Als het kindje binnenkomt, juicht het hele huisgezin. Behalve Drs. P. Die ziet het somber in". Heinz Polzer heeft weinig te wensen. Hij leeft vrolijk en gezond en dat doet hij nu een kwart eeuw. Toch blijft een wens over: India zien. Niet meer. Azië en Australië, „Nee. Laat die maar zo". FRITS BROMBERG Drs. P: Weelde en feestge druis. Uitg. Sijthoff, Amster dam. Prijs: 27,50. Orkest van Atlanta niet naar Europa ATLANTA Het Atlanta Symphony Orchestra heeft een voorgenomen concert in Parijs afgezegd in verband met de gebeurtenissen in de we reld. Het orkest zou samen met een koor zijn eerste uit voering in Europa verzorgen De voorzitter van het orkest, die het besluit bekendmaakte, sprak niet over de recente ter reuraanslagen in Europa. Hij zei slechts dat de gebeurtenis sen in de wereld het helaas raadzaam maken de reis af te GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MFT INTORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 3