jIdio/televïsïê VERKIEZINGEN IN HIER EN NU E LIEFHEBBERS VAN BART PEETERS Belgische' wnkamer vol \teressante federlanders De tragiek van de liefde in 'Jane Eyre' CeidocSotwont WOENSDAG 30 APRIL 1986 PAGINA 11 ig van de snelweg zeer in trek fëRSUM De NCRV-serie „Weg de snelweg'' is ook dit jaar weer root succes geworden; ruim drie m kijkers waardeerden de zes jmma's, die in januari en februari pn uitgezonden, met een dikke ze- En van de begeleidende brochure, de routes van „snelweg naar werden toegelicht zijn bijna )0° exemplaren toegezonden aan igstellenden. Het begon bescheiden vier afleveringen in 1984, en een raag voor 15.000 brochures. In zond de NCRV weer vier afleve- n uit en gingen er 30.000 brochu re deur uit Dit seizoen is de serie k doorgebroken: er werden zes afle ggen uitgezonden met voor een in- itief programma hoge kijk- en waarderingscijfers. De laatste afleve ring van 11 februari jl. had een kijk dichtheid van zo'n drie miljoen kijkers en een waardering van 7,2. Binnenkort gaan de drie redacteuren van „Weg van de snelheid" weer op pad voor de volgende series, die begin 1987 te zien zullen zijn. Niek Heizenberg gaat naar Kent in Engeland en naar de barok- streek van Beieren. Marcel Quartel vertrekt naar de Rhöne-Delta en Ger van Dongen naar de Ardennen en naar midden-Engeland. Piet Pons, de eind redacteur en initiatiefnemer van dit programma is inmiddels alweer bezig met de voorbereidingen voor het sei zoen 1988. De serie blijft voorlopig dus nog doorgaan. HILVERSUM Op dinsdagavond 20 mei a.s. verzorgt de NCRV-televisie (om 21.35 uur via Ned. I) het traditio nele debat tussen de lijsttrekkers van eht CDA, de VVD en de PvdA. Aan de vooravond van de verkiezingen praten de heren lubbers, Nijpels en Den uyl in de studio onder leiding van „Hier en Nu"-TV-eindredacteur René Eijbersen. Voorafgaand hieraan wordt ook in een aantal andere NCRV-programma's aan dacht besteed aan de komende Tweede Kamerverkiezingen. „Hier en Nu"-radio zendt op woensdag 7 mei (om 18.30 uur via Radio 1) een debat van een half uur uit met de lijst trekkers van „klein rechts": de heer Van der Vlies van de SGP, de heer Schutte van het GPV en de heer Leer ling van de RPF. Op woensdag 14 mei (om 18.30 uur via Radio 1) brengt „Hier en Nu"-radio de lijsttrekkers van „Klein links": mevrouw Brouwer van de CPN, mevrouw Ubels van de EVP, mevrouw Beckers van de PPR en me vrouw Van Es van de PSP. Op maan dag 19 mei is van 13.30 tot 14.00 uur via Radio 1 in „Hier en Nu"-radio een ge sprek te horen over het buitenlands be leid van een aantal politieke partijen. In de studio zijn dan de buitenland-spe cialisten van de PvdA, het CDA en de VVD aanwezig. Tenslotte zullen er in een aantal „Hier en Nu"-radio-uitzen- dingen ook wat korte portretten van politici te horen zijn. Zin in pop over stilte HILVERSUM Aanstaande zondag is het dodenherden king. Het KRO-radioprogram- ma 'Zin in pop' staat die dag dan ook in het teken van de stilte. Van negen tot tien uur praat presentator Winfried Po- vel met jongeren over de do denherdenking en de beteke nis van stilte in het algemeen. Wat voor mogelijkheden biedt stilte aan jongeren? Is er mu ziek waar je stil van wordt? Vinden jongeren stilte belang rijk of vluchten ze ervoor weg? Al deze vragen komen in het programma aan bod, met naturrlijk passende muziek, waar je misschien wel stil van wordt. JRSUM Wat gebeurt inneer een Belg de noor- e grens overschrijdt en •landers interviewt over liefhebberijen? Wie in fe- iri en maart de eerste twee 'eringen van 'De Liefheb- heeft gezien, weet onge- hoe openhartig Nederlan- tegenover een exemplaar onze Zuiderburen kunnen Wanneer die zuiderbuur toevallig óók nog Bart rs heet. dan is dat een ga- voor humor. Want daar de presentator van het .popprogramma Villa een patent op. We za- gisteravond. t mag dan Belg en bij de werkzaam zijn. hij is in- ïls behoorlijk bekend in ind van de 'harde G'. Af- ,.i van de Nederlandse ihows waarin hij geïnter- ed is (RUR. Coupe ter jden), maakte hij vorig jaar driedelige serie voor de onder de titel 'De Baan- ers'. Daarin werden de - en nadelen van werk- leid op een humoristische ;olderieke wijze gedrama- rd. En twee weken gele- was hij nog in het pro- ma van Tineke te zien hij met collega's en ;n a cappella een uiter- swingende evergreen Bart is dus méér dan de te de beste presentator; hij ivenal acteur met een flin kerd enden i Bart Peeters: „Ik wil iemand de woorden niet in de mond leggen". ke vocale gave en heel veel lef. En toch nog altijd beschei den. 'De Liefhebbers' maakte hij samen met een drie-koppig re search-team onder leiding van Ireen van Ditshuizen, een free-lance redactrice die onder meer ook in het team van het VPRO-programma 'Tijdsver schijnselen' zat. Zij zochten voor Bart mensen die hij per aflevering kon interviewen over hun liefhebberijen. Hij kiest geen 'vreemde vo gels', maar wel mensen met een leuk onderwerp waarover zij kunnen vertellen. Zoals de dierenliefhebber H. Bergmans van het circus Holiday die vertelt over zijn relatie met de olifanten ('Het moet wel van beide kanten komen maar ook een bejaard stelletje (81 en 82) die elkaar nog maar zeer recent hebben ontmoet en heel gelukkig met elkaar zijn. Opvallend is dat de geïnter viewden heel vaak een weder vraag aan Peeters stellen. 'Da's logisch, want ik probeer mijn vragen altijd zo open mogelijk te stellen. Ik wil de mensen het antwoord niet in de mond leggen; het móet spontaan ko men verklaart de presentator. Een ander opvallend aspekt: de interviews zij heel grof ge monteerd. 'Een journalist plaatst een citaat ook tussen aanhalingstekens. Je moet dan op TV niet net doen overko men alsof het verhaal dat de mensen vertellen niet bewerkt is. Elke harde overgang is een aanhalingsteken', aldus Bart. Soms ook interviewt Bart ie mand die honderduit over zijn liefhebberij vertelt en aan het eind enigzins vertwijfelt vraagt of hij niet eens met een psychiater moet gaan praten. Zoals het Tweede Kamerlid Borgman (CDA) bijvoorbeeld. Die vertelde over zijn hobby, de Top 1600 Aller Tijden, die hij samen met vrouw en vier kinderen regelmatig samen stelt. 'We geven allemaal een aantal punten aan een plaat en maken zo onze eigen hitpara de. Dat kost wel erg veel tijd, maar als je de hele dag zwaar wichtige debatten hebt ge voerd, dan is het gewoon lek ker om met muziek even de hersenen schoon te spoelen'. EDWIN BAKKER HILVERSUM - Vrijwel gelijk tijdig met de BBC begint KRO-tv komend weekeinde (zondag Ned. I om 21.10 uur) met de uitzending van de serie „Jane Eyre" naar het beroem de boek van Charlotte Brontë. Op de drie zondagen daarna volgt de rest, een door vak mensen van de BBC met veel zorg benaderd romangegeven. De BBC gaf er al beelden vooraf van, verwijzend ook naar de zorg waarmee een en ander ter hand werd genomen. Dit boek werd 125 jaar geleden geschreven, maar wordt door elke generatie lezers opnieuw ter hand genomen. Dat dit boek zo aanspreekt heeft mo gelijk ook te maken met het autobiografisch karakter er van. Charlotte Brontë zou over zichzelf geschreven hebben als dochter van een Britse domi nee, die zeer hechtte aan de toen geldende Victoriaanse ze den, waarbij persoonlijke ge voelens moesten wijken voor de rechtzinnigheid in de leer: gij zult niet dit. gij zult niet dat. Jane volgt de haar ingege ven liefde, haar spontane ge voelens. Indringend Schrijfster Brontë heeft in haar verhaal de tragische ef fecten niet geschuwd, er zelfs dik opgelegd. Mogelijk ook omdat zij haar twee schrijven de zusjes wilde overtreffen. Anderzijds beschreef zij vanuit haar eigen ervaringen dit vrouwenleven zo indringend, dat men door de kennelijk fic tieve elementen van dit ver haal heen een mens ontwaart, een vrouw die de consequen ties van haar gevoelens niet uit de weg gaat. Jane dan is een weesmeisje, dat haar draai moeilijk vindt bij voogdes Reed. Zij wordt onderwijzeres, later gouver nante. De heer des huizes, Ro chester, vraagt haar ten huwe lijk, maarde man is getrouwd, zij het met een vrouw die on- Zelah Clarke in de rol van Jane Eyre. geneeslijk krankzinnig zich verstopt houdt op een zolder kamer. Jane vlucht naar een jonge predikant die haar mee wil nemen op zending. Jane keert terug naar Rochester. Diens vrouw heeft het huis in brand gestoken en is daarbij zelf om het leven gekomen. Rochester is ook niet onge schonden uit de brand geko men bij de pogingen zijn vrouw te redden. Jane trekt bij hem in, krijgt ook een zoon van hem. De BBC-regisseur heeft in dit verhaal de menselijke_ emoties zorgvuldig afgetast. Daarmee stijgt het verhaal uit boven het larmoyante karakter en blijft het lezers aanspreken. Het ligt voor de hand, dat men zeker voor de hoofdfiguur, Jane, een actrice moest hebben wier ge voelens men van het gezicht kan aflezen, de spiegeling van de ziel. Aan die eis bleek Ze lah Clarke in hoge mate te voldoen. In haar wisselende trekken vindt men zowel de vastbeslotenheid als de liefde van Jane neergelegd. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA 14.30 Vara't filmclub, met een aflevering uit de natuurse rie 'Lanas het wildpad' 14.56 Super-Oma, Engelse kin derserie. Afl.: Super-oma en de Dubbelganger 15.10 La chartreuse van Parma (6), tv-serie naar het werk van Stendhal. Met o.a. Marthe Keiler, Gian Maria Volontè en Andrea Occhi- pinti. Het ontgaat Gina niet dat Fabrizio niet van haar maar van Clelia houdt. On dertussen wordt de Prins van Parma vermoord en breekt er revolutie uit in de stad 16.00 Mr. Belvédère, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: De flipperkast 16.24 De Laatste IJstijd, poëti sche Finse documentaire over zwerfkeien NOS 17.30 V26-Journaal VARA 17.46 Smurfen, tekenfilmserie 18.00 Clipparade, videoclips ge presenteerd door Adeline van Lier TELEAC 18.25 Engels in het basisonder wijs, les 7 VARA 18.55 E De Fabeltjeskrant 19.00 Snorkels, tekenfilmserie 19.23 Je ziet maar, jongerenpro gramma NOS 20.00 mJournaal PP 20.28 Zendtijd voor de RPF SOCUTERA 20.38 Gast aan tafel Bolivia, uitzending van de NOVIB VARA 20.43 Sonja op woensdag, ge spreksprogramma o.l.v. Sonja Barend 21.55 Achter het nieuws-speci- al: Spelen met afval, do cumentaire over een ge meenschappelijk VARA/ Unicef-project om Neder landse kinderen spelen derwijs kennis te laten ma ken met de Derde Wereld 22.20 De Speurder, Duitse poli tieserie. Afl.: Voor eigen rekening. Nick en Mathes zijn kleine diefjes, die bij een kraak enkele pakjes cocaïne vinden. Ze denken een buitenkansje te heb ben en proberen het spul te verkopen NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, se rie van Wim T. Schippers. Afl.: Gevarendriehoek 15.51 Achterwerk in de kast, kinderprogramma 16.06 Niet thuis (2), gesprekken met kinderen die niet thuis wonen 16.23 Ik heb een geheim, kin derserie 16.47 B Laurel Hardy: Come clean, Amerikaanse slap stickfilm uit 1931 17.08 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. Afl.: Een brief voor tijger 17.24-17.30 Kikker en Pad, ver haaltje geschreven en ge tekend door Arnold Lobel. Afl.: Zwemmen 17.45 Koninginnedag 1986, sa menvatting NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 [^Jeugdjournaal 19.00 Journaal NOS 19.12 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.00 Nederland C special: Die grofte Fuge 1940 - 1945, documentaire over het Ne derlands kunstbezit in de jaren 1940-1945 21.20 Concert in Paleis Noord einde, opnamen van het concert dat op 22 april op initiatief van H M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Claus werd gehouden in het Paleis Noordeinde. Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Hans van den Hom- bergh m.m.v. Leo van Doe selaar, orgel, piano en har monium; Hans van den Hombergh en Wyneke Jor- dans, piano; Margareth Urquhart, violine en Cathe rine Patriasz, alt PP 22.20 Zendtijd voor de PSP NOS 22.35 Journaal 22.50 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.30 Weerbericht en programma schema 17.35 Kinderprogramma'e 18.00 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry. Met o.a. een special rond The Mia mi Sound Machine 18.45 World watch en weerbericht 19.30 A horseman riding by, 1 v-serie 20.20 Irish folkmusic, muziekpro gramma met Danny Doyle 21.00 Europa Sports report: boksen 22.30 World watch en weerbericht FILMNET 17.00 Spartacus 19.55 The World of Darkness, na tuurfilm 20.20 Lilliput-qut: De Mier, teken filmserie 20.30 Hollywood Classic: Franken stein 21.45 The Professionals 22.35 Jinied 00.20-02.05 The Thing UÜSÊi ne uit de Vlaamse jeugdserie 'Xenon' met v.l.n.r. Johan van che, Denise Zimmerman en Nolle Versijp. BRT 1 om 18.35 S Journaal D Tik Tak, kleuterprogramma (herh 5 Plons, kinderprogramma (herh D Zeppelin, informatief kinder magazine Presentatie: Felix 5 IXenon (9). Vlaamse jeugdse rie met Johan Van Assche. Eu- geen Bervoets. Mirei Bonte e.a. (herh.) D Uitzending door dórden. Pro- ?amma van de Katholieke mroep 0 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal 0 Namen noemen, spelprogram- ma. Presentatie: Kurt van Eeg- hem 5 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: De 'dode' hoek als oorzaak van ongelukken D Onze merkwaardige wereld (Phenomenal World), docu mentaireserie. Afl.: Levens stroom, over de werking van het bloedvatenstelsel 5 Bill Coaby Show, Amerikaanse comedy-serie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: De fruitpers. Cliff heeft een nieuwe fruitpers ge kocht. en wil niet dat Rudy en haar vriendje er aan komen. Maar tijdens zijn afwezigheid willen ze toch even de pers ge bruiken 0 Het gerucht, kunstmagazine van Anie Delcerck -40 Journaal en Coda: 'Ik met'. t van Leonard Nolens IT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and r daughters). Australische tv-se- P rie met Pat McDonald. Rowena 4 Wallace. Alexandra Fowler e.a. 4, John raakt de kluts kwijt wan- i neer hij toevallig getuige is van een gesprek 25 Uit |e doppen, jongerenpro gramma. Afl.: Van timmerman I tot typiste (herh.) f2 Mededelingen en program- - ma-overzicht 45 Journaal '!6-ca.22.00 Voetbal, rechstreek- se reportage van de eerste It wedstrijd in de finale om de L UEFA-beker TBF 1 |50 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carraloura, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19 27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Au nom de la loi, juridisch ma gazine 21.00 Mission casse-cou (Dempsey and Makepeace). Engelse poli tieserie met Michel Brandon. Glynis Barber. Ralph Arliss e.a. Afl.: Pitiè pour Harriett 21.45 Coup de film. filmmagazine gepresenteerd door Terry Fo- cant 22.00 Cargo de nuit, jongerenmaga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.35 Trekking van de Nationale Loterij 22.40 Journaal 23.05 La coeur at l'eaprit TV 5 16.05 Sarcloret 16.28 James ou pas, tv-film uit 1970 van Michel Soutter 17.48 Ce Schubert qui dècoiffe, to neelstuk (herh.) 19.00 Vanise, les dernières princes, documentaire over Venetië in de winter 19.15 Naples, la villa qui parle aux morts, documentaire over de begrafenisceremonie in Napels 19 30 E Jean-Luc Persècuté, drama uit 1966 van George Holdas naar de roman van C F. Ramuz 21.05 Les chemins d'exil. documen taireserie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 13.00 SEd's alita. Videoclips met Edwina 14.00 ESit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek, met o.a. een aflevering van de Mental as Anything-vldeo 'Mo numental' 15.00 EGaz Bag, met Gaz Top 16.00 BNewsflash, popnieuwljes met Martin Buchanan 17.00 SChart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter en Sunie 18.00 EThe power hour, hardrock- programma met Gaz Top en Dante 19.00 EEd'a elite (herh.) 20.00 ESit light (herh.) 21.00 EGaz Bag (herh.) 22.00 BNewsflash (herh.) 23.00 EChart Attack (herh.) 00.00-01.00 SPower Hour (herh.) 13.15 (STeleteket-overzicht 15.50 Tagesechau 16.00 John Heartfield, film over de amateur-fotograaf John Heart field 16.45 Wildwege, aufgeapürt von Erik Zimen, achtdelige natuur serie. Afl. 3: De korhoen 17.30 Nach Tomiu Ungere: Dia Mal- lops als Höhlenforscher, te kenfilm 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Amandas stilles Haus, tv-se rie. All.: ...nur draussen singt der Sheriff 19.00 Schloasherren (5). fotoroman 19.57 Programma-overzicht 20.00 CETageaschau 20.10 Sport extra: Voetbal. Recht streekse reportage van de eer ste finale van het UEFA Cup toernooi tussen FC Köln en Real Madrid 22.00 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 Susi, comedyserie met Ingrid Steeger. Peer Augustinski, Klaus Dhalen e.a. Afl.: Meine Probleme mit seinen Proble men. De kleine Lu|u is binnen kort jarig en wil een partijtje geven. Susi organiseert voor haar nichtje een groots feest, maar ondertussen maakt ze zich grote zorgen om haar broer, die ze graag wil helpen 23.45 Der zerissenen Vorhang (Torn curtain), Amerikaanse speel film uit 1966 met Paul New man. Julie Andrews. Lila Ke- drova e.a. Regie: Alfred Hitch cock. De Amerikaanse natuur kundige Michael Armstrong is met zijn verloofde en assisten te Sarah op weg naar een con gres in Kopenhagen. Daar aan gekomen vertelt hij zijn ver loofde dat hij dringend naar Zweden moet. maar in werke lijkheid boekt hij een vlucht naar Oost-Berlijn. Daar wordt Michael met open armen ont vangen 01.45 Tagesschau 01.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Peter gaat naar de brandweer (herh.) Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: Maksil en Maliket Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd maqazine Ein Heim filr Tiere, tv-serie met Siegfried Wischnewski, ffi Ondertiteling via TeleTekst. (E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■T) Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. a Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Julie Andrews is te zien in 'Torn curtain' op Duitsland 1 om 23.45 uur. Angela Pschigode, Loni von Friedl e.a. Afl.: Esel Egon 18.55 Mittwochslotto 7 aus 38 18.58 Programma-overzicht 19.00 Hauta 19.30 SRock Rock, programma met muziek en mode gepre senteerd door Christine Rö- thig. Met Phyllis Rhodes. Leslie Kelly en Richard T. Bear 20.15 ZDF Magazin, informatie en meningen over een actueel thema 21.00 Dar Dpnvar-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Compromite- rende foto's. Daniel Reece be kent Krystle dat hij altijd van haar is blijven houden. Aman da krijgt te horen dat prins Mi chael al verloofd is met een hertoging en van plan is met haar in het huwelijk te treden 21.45 Heufa-Journal 22.05 Apropos Film, filmnieuws 22.50 E Zeugin der Anklaga (Wit ness for the prosecution), Amerikaanse speelfilm uit 1957 met Tyrone Power. Mariene Dietrich. Charles Laughton e.a. Regie: Billy Wilder. De be roemde Londense advocaat Sir Wilfrid Robarts heeft van zijn arts te horen gekregen dat hij niet meer mag roken en drinken en zeker niet meer mag werken. Dit bevalt Sir Wil frid allerminst en hij voorziet een saaie levensavond. Maar dan is het lot hem goed gezind 00.40 Hauta DUITSLAND 3 17.00 Schooltalavisl# 18.00 Talekollag II. Cursus Engels. Les 45 18.30 Sasamatraat 19.00 Aktualla Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagaaachau 20.15 Mittwocha in..., informatie en amusement 21.45 Eff-Eff, programma over vrije- tijd en fitness 22.30 An der Nordbrücka (Le pont du nord), Franse speelfilm uit 1981 van Jacques Rlvette. Met Bulle Ogier. Pascale Ogier. Pierre Clement! e.a. Op de dag dat zij vrijgelaten wordt, ont moet Marie het meisje Baptis- te. Samen ontfutselen zij ge heime documenten van hun vriend Julien. Ze beginnen hem te volgen 00.35 Laatste nieuws BBC 1 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Berths, kinderserie 14.55 Paarderaces vanuit Ascot 16.52 Regionaal nieuwe 16.55 Up our street, kinderserie 17.10 Dogtanian and the three mus- klehounds, kinderprogramma 17.30 Take two, kinderprogramma 17.55 John Craven's newsround 18.05 Jossy's giants, kinderserie 18.35 Birdwatch Florida, natuurserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Lame ducks, comedyserie 21.10 Dallas, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal 22.35 Q.E.D., wetenschappelijke pro gramma 23.00 Sportsnight. WK snooker 01.10 Weerbericht BBC 2 WK Snooker The beat of Ealing cinema: The lavender hill mob, Engel se speelfilm uit 1950 met Alec Guinness. Stanley Holloway, Sidney James e.a. Regie: Charles Crichton WK Snooker Going to pot (2) M.O.D. Tv-serie WK Snooker M.A.S.H., comedyserie Newsnight, actualiteiten Weerbericht WK Snooker, samenvatting Open University ITV 14.00 Nisuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters, Australi sche tv-serie 17.00 Kinderprogramma's 18.00 Bellamy's Bugle 18.15 S.W.A.L.K., tv-serie 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads, spelprogramma 20.00 This is your life 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 Minder, politieserie 22.00 Hello Campers 23.00 Nieuws 23.30 Midweek sports special 01.00 Short story Thsatrs 02.30 In Conversation SKY CHANNEL 14.15 Skyways, dramaserie 15.05 American College Basketball 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single 17.30 EJump, met Tony Blackburn 18.30 The Deputy. Afl.: The lonely road 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the ring a ding ring 19.30 Green Acres. Afl.: A hunting we won't go 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Divorce venusian style 21.00 My Palakari, Amerikaans tv- film uit 1984 van David Holr- watt 22.35 Motorsport 23.40 BAbaolute Beginners, special 00.40-01.00 EYoung, Fres A Single NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Vrouw zijn, praatpro gramma 16.10 Daktari, tv-serie 17.00 D'r kan nog meer bij, kinderpro gramma NOS 17.30 V>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buitenland BRT 1 15.30 E Woestijn van de angst ((Ice cold in Alex). Engelse speelfilm uit 1958 17.30 De weg van het bloed RTBF 1 16.20-18.00 Le retour du Capitaine Nemo (The amazing captain Nemo), Amerikaanse speelfilm uit 1978 MUSIC BOX DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau 10.05 Der nachste Tango 10.45 Ein bayerische Land- gasthaus 11.15 Wo die wilden Stiere wohnen, documentaire 12.00 Auf Wiedersehen irgendwo in der Welt, portret 13.10 Das Geheimnis der Spinnenhöhle, misdaadfilm 14.30 Der Traum des Mondkönigs, jeugd film 14.45 Kunst für Kohle und Kol- legen, documentaire 15.30 Schwierig sich zu verloben, Oostduitse speel film 17.00 An hellen Tagen... aus Franken 17.45 Kolping DUITSLAND 2 09.45 ZDF-Info 10.00 Programma overzicht 10.15 E Fred Aetaire: Tanz mit mir (Shall we dance). Ame rikaanse musical 12.00 Der Mai iat gekommen 13.00 Heute 13.05 ZDF- regionaal 13.35 EDer Wind in den Weiden, poppenspel 14.50 Telefon- Papa, jeugdfilm 15.50 Schenk mir ein Buch 16.35 Heute 16.40 Einige kampten ein lang Leben, reportage 17.25 Der Heuler, tv-film BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 The Pa- rent Programme 11.30-11.50 Play School 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Hokey Cokey 15.00-16.00 WK snooker 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five 17.15 Jonny Briggs SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 the Down Under Show 16.00 EPat Sharp Show 16.45 Jensen's dimensions ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 The Raggy Dolls 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Fal con Crest 15.30 Something to trea sure 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 22.30 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan 06.07 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Ronflonflon. 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 17.30 AVRO: Kijk op kunst. 18.00 Nieuws. 18.02 Het betere werk. 19.00 Vanuit Alexandre Skrjabin, 'De verklanking van het onhoorba- RADIO 5 17.36 Politieke partijen. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroop Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-slop muziek met om 18.00 Actualiteiten. Aandacht voor kinder tehuis Casa Materna, standwerkers concours Leiden en viering van Ko ninginnedag in Leiden. 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna (17). 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30-23.45 Musica Antiqua. I: Ata lanta, opera in drie bedrijven van Handel. II: La Tomba del Signor Si- monetti 1) 7 chaconnes „della vita e del morte". 2) Sonate in ES voor blokfluit. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 14.00 Een rode draad in de muziek. 16.05 KRO: Echo-politiek. 17.06 Echo-magazine. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV - Globaal. 16.03 Studio 55. 17.03 VOO: Hollandse Hits. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. De lier. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwangler (22). RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 De 10 Woorden. 14.00 Schoolradio. 14.50 Te rade gaan. 15.07 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek me) om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen. 17.00 Mini Magazine en 17.30-18.00 Verzoekplatenprogramma. BRT 1 06.31 Met 1 wakker. 08.15 Gevarieerd 1 mei programma. 11.03 Beiaardmuziek. 11.10 Rond de kiosk. 12.10 De tijd van toen. 13.15 Opera en belcanto. 15.03 Neem je tijd. BRT 2 06.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.10 Muziekboetiek. '10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.10 Radio twee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtend concert. 09.15 Kalenda Maia, liederen voor de meimaand. 10.00 Magazine: Louis Michel, bruid van de revolutie. 11.00 Bertold Brecht: Mahagonny. 12.00 Tatelmuziek. 13.15 Kompakt klassiek. 15.00 Liedrecital Peter Schreier.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11