B-ploegen duel der 2|J| Millar rijdt zich in de leiderstrui ortwereld Pas acht miljoen voor steun van Amsterdam 1992 T CiidaeGotruml DINSDAG 29 APRIL 1986 PAGINA 9 WIELRENNEN Damesronde Saint Ambroix Tweede etappe: 1. Jannie Longo (Fra) 75,5 km in 1 uur 55 minuten; 2. Vale- ry Simmonet (Fra) op 0.42; 3. Vicky Thomas (Gbr) z.t.; 7. Connie Meijer z.t.; 9. Monique de Bruin z.t.; 11. Mo nique Knol z.t.; 20. heieen hage z.t.; 34. Mieke Havik op 2.00; 36. Thea van Rijnsoever z.t. Algemeen klassement: 1. Hines 4.01.07; 2. Longo op 0.18; 3. Danny Stephen (Vst) op 1.00; 12. Hage op 1.40; 20. Meijer op 2.10; 21. de Bruin op 2.12; 27. havik op 2.45; 29. Van Rijnsoever op 3.45. Ronde van Spanje Zesde etappe: 1. Millar (Gbr) 191 km in 5.54.17; 2. Delgado (Spa) op 9 sec.; 3. Dietzen (Wdl) op 23 sec.; 4. Pino (Spa) z.t.; 5. Parra (Col) op 31 sec.; 6. Rodriguez (Col) op 40 sec.; 7. Y. Ma- diot (Fra) z.t.; 8. Fuerte (Spa) op 1.17; 9. Laguia (Spa) op 1.19; 10. Lejarreta (Spa) op 1.22; 11. Kelly (Ier) op 1.28; 20. Fignon (Fra) op 2.59; 28. Veld- scholten op 3.49; 32. Winnen op 4.34; 48. Van Wijk z.t.; 57. Theunisse op 7.34; 64. Knetemann op 8.56; 72. Nij- boer op 10.22; 75. Boeve op 10.46; 104. Langerijs op 15.18; 105. Hoon- dert z.t.; 106. Lammertink op 15.25; 109. De Rooy op 16.20; 110. Harings z.t.; 113. Beuker op 17.00. Algemeen klassement: 1. Millar 31.57.33; 2. Delgado op 9 sec.; 3. Pino op 13 sec.; 4. Dietzen z.t.; 5. Ma- diot op 35 sec.; 6. Parra z.t. 7. Rodri guez op 43 sec. 8. Kelly op 1.15; 9. Fuerte op 1.21; 10. Laguia op 1.24; 18. Fignon op 2.45; 30. Winnen op 4.44; 43. Van Wijk op 6.30; 57. Kne temann op 8.48; 64. Nijboer op 10.33; 67. Boeve op 11.03; 77. Veldscholten op 13.33; 91. De Rooy op 16.54; 94. Theunisse op 17.13; 114. Langerijs op 25.32; 117. Lammertink op 25.32; 123. Harings op 27.27; 126. Beuker op 28.17; 135. Hoondert op 31.21. TENNIS Toernooi in Ede Eerste ronde: Yzaga (Peru) - Wood- forde (Vst) 6-0 6-3, Pimek (Tsj) - Green (Vst) 6-2 6-3, S. Davis (Vst) - Lodder (Ned) 6-0 6-2, Schapers (Ned) - Bates (Gbr) 6-1, 4-6, 6-3, Leach (Vst) - Benhabiles (Fra) 3-6, 6-0, 7-6, DePalmer (Vst) - Sadri (Vst) 7-6, 6-3. IJSHOCKEY WK in Moskou Finalegroep: Canada - Finland 4-3 (1- 1 2-2 1-0). Sovjet-Unie - Zweden 3-2 (0-0, 2-2, 1- 0). Eindstand finaleronde: 1. Sovjet-Unie 3-6; 2. Zweden 3-3; 3. Canada 3-2; 4. Finland 3-1; 5. Tsjecho-Slowakije 6. Verenigde Staten 7. West-Duitsland 8. Polen. VOETBAL Regionale jeugd A I: VUC-Quick 0-1, Rijswijk-Sporttust 46 1-2, ARC-Kat- wijk 2-2, Alphense Boys-Lugdunum 4-3, DHC-FC Lisse 1-2. A II: Sparta- Overmaas 1-0, Zwijndrecht-Xerxes 1- 2. HOV-Feyenoord 1-1, Berg Am bacht-De Musschen 1-0, Papen- drecht-Olympia 2-1. Zaterdag HVB hoofdklasse: Naald- wijk-HS-Texas/DHB 1-3. Frits Kantebeen naar Sjaardema OESTGEEST De tafelten nisser Frits Kantebeen gaat Scylla verlaten en spelen bij de TTV Sjaardema in Oegst- geest. Hij wordt daar de sterke man voor het eerste team. China neemt deel aan aan Spelen Zuid-Korea PEKING Het Chinees Olympisch Comité heeft bekendge maakt dat China in 1988 zal deelnemen aan de Olympische Spelen in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul. Een woord voerder zei dat China zich heeft ingeschreven bij het Inter nationaal Olympisch Comité (IOC). Noord-Korea heeft gedreigd de Spelen te zullen boycotten, tenzij het een deel van de sportevenementen krijgt toebe deeld. Functionarissen van Noord en Zuid zullen volgens plan in juni een derde gespreksronde houden om een com promis te zoeken. Protest van FC Köln afgewezen ZURICH De commissie van beroep van de UEFA heeft het protest van FC Köln tegen de verbanning naar een stadion op 350 kilometer van de thuisbasis afgewezen. FC Köln blijft daardoor gedwongen voor de return van de Europa Cupfinale tegen Real Madrid op 8 mei naar West-Berlijn uit te wijken. De tuchtcommissie van de UEFA nam die maatregel tegen de Keulse vereni ging wegens het wangedrag van zijn supporters tijdens en na de halve fina le tegen Waregem. De Westduitse fans hielden enkele weken geleden be hoorlijk huis in het Kortrijkse stadion. De Belgische politie verrichtte ver scheidene arrestaties. Sportprijsvragen DEN HAAG De gege- vens van de sportprijsvra- ïoto 17: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 7 x f. 8.292,20. Toto-gelijk 17: le prijs: feen winnaar; 2e prijs: 2 x f. 35,80; 3e prijs: 20 x f. 117,90; 4e prijs: 625 x f. 6,00. Lotto 17: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 57 x f. 7.940,70; 4e prijs: 3.429 x f. 131,90; 5e prijs: 60.541 x f. 5,00. Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 3; 4 cijfers goed: 25; 3 cijfers goed: 249; 2 cijfers goed: 2.266. Sovjet-Unie voor 20e keer de titel MOSKOU De Sovjet-Unie heeft gisteren Canada over troffen als beste ijshockeyland in de geschiedenis. In Moskou werd de ijshockey-machine voor de twintigste keer we reldkampioen op een totaal van 51 kampioenschappen. Ca nada werd in de hoofdstad van de Sovjet-Unie met een ploeg tweede-keus profs derde. Het zilver was voor Zweden, dat zich in de laatste wedstrijd sterk verweerde. In de tweede periode werd een achterstand van twee doelpunten (Jasjin en Fetisov) weggewerkt door Eklund en Bergqvist. Zweden hield tot vier minuten en 44 seconden hoop op de sensatie. Toen echter scoorde Bikov 3-2 en stond de 20e titel voor Sov jet-Unie vast. m U Spectaculair moment tijdens het duel tussen Zweden en de Sov jet-Unie. eet eefnmages in klassiekers °°fer niet te dikwijls. Ik had nifemelk de overwinning in kobold Race graag gegund, ik ben er voor Rooks ••feor mijn baas, die er mil- in stopt. Op een gege- bleek er niets te Ik heb gezegd: we krip om te winnen. Ja, er 1 bit in de koers veel ge- 1 t, maar niet zoveel over wfals men denkt", arajlerploegleider Jan •^Ajers in de Volkskrant) da chtr is een fase waarin ie- lanen die de voetballerij een uin hart toedraagt discus aft over alle namen die in h(,circuit" de ronde doen. jiolang het voetbal er bij r bensen door gaat leven. tRtom zou je er dan be- ja^r tegen maken? Mits je oei in deze periode je niet laat maken. Bij Ajax ver- t dat overigens per indi- Er zijn jongens die op- !nd rustig blijven onder verhalen en contractbe- iingen, anderen hebben r moeite om de gedach- >ij het „werk" te houden, ^verantwoordelijke man —je 'n zo'n geval gedwon gen om in te grijpen. Soms met een aai, een andere keer weer met een harde maatre gel. Bovendien zit je in een situatie, dat sommige spelers om raad komen vragen, waardoor ik genoodzaakt ben om soms de knop zelfs radi caal om te draaien. Dan stel ik me weer op als een gewe zen speler, in plaats van coach". (Johan Cruijff in de Tele graaf) „Post houdt ons voor dat het zinloos is om bij tegenslagen te gaan zeuren. Natuurlijk is de druk nu toegenomen, om dat we nu eenmaal een ploeg hebben, die het in de klassie kers moet doen. Maar nie mand valt iets te verwijten. Alleen in de Ronde van Vlaanderen zijn er taktische fouten gemaakt. Maar in de andere wedstrijden hebben we op schlemielige wijze ver loren. En het komt door Post, dat er geen paniek is uitge broken. Dat had ik niet van hem verwacht. Ik zou het me best hebben kunnen voorstel len als hij tekeer was gegaan. Maar hij ziet ook wel in, dat de coureurs best willen, maar dat het geluk ons in de steek laat. Iedereen heeft het nu over het falen van Panaso nic, maar zijn we dan de eni ge verliezer?" (Wielrenner Teun van Vliet in het Algemeen Dag blad) „Vanderaerden kwam in Gent-Wevelgem in het stuk niet voor. Dat had niets te ik niet of die Rotterdamse humor aanslaat in Gronin gen. Waar het mij om gaat is dit: bij Excelsior kreeg ik de sympathie, bij Groningen moet ik aan de bak. Ik wil 't daar in twee jaar laten zien. Bij zo'n club wil ik 't graag aanpakken. Ik ga nu weg bij Excelsior in mijn vierde jaar als hoofdtrainer, mijn minst succesvolle seizoen. Maar, heb ik ook tegen mijn spelers gezegd, ik kan naar Gronin gen op grond van mijn pres taties bij Excelsior, dat ik vier jaar in de eredivisie heb gehouden. En dat ik dat mede aan hen heb te dan ken". (Voetbaltrainer Rob Ja cobs in de Haagsche Cou rant) „De oorzaak van de steeds grotere treiterdrang .van de tennissers is het geld. Eerste prijzen van vier ton kunnen een toptennisser niet meer in het gareel houden. Hij geeft niet om vierhonderdduizend gulden. De meeste toernooien houden het echter nog even op hoofdprijzen van enkele tonnen. In de meeste demon stratiewedstrijden is er al meer te halen en je hoeft maar twee sets de baan op. Het voordeel van zulke de monstratiewedstrijden is te vens dat je in streken komt waar geen World Tennis Or ganisation Official ooit van gehoord heeft, laat staan dat hij er rechters naar toe stuurt om het gedrag van de sterren in de gaten te houden. O wee de plaats, die de toptennissers binnen de muren haalt om er Johan Cruijff een paar ton in drie uur te verdienen. Onmetelijk rijke heerschappen komen scheidsrechters verscheuren, ballenjongens vermalen, ho tels verbouwen. De topten nisser is almachtig. Hij bezit het meeste geld. Hij wordt met de maand grimmiger en meedogenlozer". (Columnist Jan Mulder in de Volkskrant) „Ik vind het jammer dat er van mij een verkeerd beeld is geschetst in de media. Mijn eigen schuld ook, ik zeg nog al eens wat ik denk. Maar ik heb er wel van geleerd. Toch merk ik dat je nog vaak aan uitspraken, gedaan in eerde re interviews, wordt herin nerd. Ik wilde twee jaar gele den dolgraag naar Ajax. Dat stak ik niet onder stoelen of banken, maar nog altijd be ginnen de mensen daarover". (Voetballer Edwin Gorter in Voetbal International junior) LAGOS DE COVADON- GA Waar de ploeg van Peter Post het in het klas sieke voorseizoen liet af weten daar sloeg nieuwe aanwinst Robert Millar toe zodra de eerste gele genheid zich aandiende. De Schot greep gisteren in de zesde etappe, de koninginnerit over 191 kilometer van San tander naar Lagos de Cova- donga met twee pieken van de eerste categorie en de aan komst bergop, zijn kans in de Ronde van Spanje. Hij sloeg bij de slotklim naar Covadonga zijn slag in antwoord op een demarrage van Schuitens kop man Pedro Delgado. Millar had op de eindstreep een voor sprong van negen seconden op de Spanjaard en van minuten op diens landgenoot Jesus Blanco Villar. De kloof was daarmee ruim genoeg om te vens de gele trui als leider in het algemeen klassement aan te mogen trekken. De Schot nam met de geslaagde greep naar de macht tevens wraak voor zijn tweede plaats in de Vuelta van vorig jaar. Hij ver speelde toen naar eigen zeggen de overwinning door een Spaanse coalitie en een revolte van zijn Franse ploegmaats. 1^1 West Ham won de l^/wedstrijd tegen Man- r City met 1-0 in de eni- te'Bstrijd in de Engelse eer- JSS)isie. e«al Het reserve-elftal he<SV won het competitie- mègen MVV 2 met 2-1. L lal De wedstrijd NEC 1 voor de halve finales w3het toernooi om de )0'I-beker is vastgesteld n'lvoensdag 7 mei a.s. in n bffert-stadion in Nijme- wedstrijd begint om Jt enkelspel met 6-3 6-2 landgenoot Kevin [ewezen als hoofdarbiter tweekamp om het we reldkampioenschap tussen Anatoli Karpov en Gary Kas parov. Voetbal —.Het voetbalelftal van Irak, deelnemer aan de eindronde van het toernooi om de wereldtitel in Mexico, won in Bagdad een oefenwedstrijd tegen Ierland met 1-0. Voetbal Er komt geen En gelse superliga. De topclubs, die daar maandenlang over bezig zijn geweest, namen bij een buitengewone ledenverga dering van de voetbalbond in Londen die beslissing. Voetbal De 45-jarige assis tent-trainer van Haarlem, Ted Immers, wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer bij de eerste divisieclub Eind hoven. Hij wordt daar de op volger van de naar Helmond Sport vertrekkende Jo Jansen. Tennis De Amerikaanse Elise Burgin versloeg in de fi nale van het toernooi van Wild Dunes (Zuid Carolina) de Deense Tine Scheuer-Larsen met 6-1,6-3. Ze verdiende er 13.000 dollar mee. Rob Jacobs maken met gebrek aan vorm, maar wèl met het ontbreken van basisconditie. Ik wil me niet op één renner richten, per sé niet. Je ziet het veel meer in het peloton. Als het seizoen begint, horen de ren ners al drie maanden inten sief bezig te zijn. Deze gene ratie denkt daar kennelijk anders over. Vorig jaar ver scheen Eddy Plankaertveel te zwaar aan de start. Hij heeft daarvan geleerd, maar nu maken anderen dezelfde fout. Zo blijf je achter de fei ten aanlopen. In februari heb ik bepaalde personen al ge waarschuwd. Adri van der Poel is een echte prof. Ik zeg je: hij heeft collega's die niet eens zien waar hij mee bezig is. Ik praat nu in z'n alge meenheid. De instelling van veel renners, ik ga me er steeds meer aan ergeren". (Wielerploegleider Peter Post in de Telegraaf) „Met humor win je geen wedstrijden. Bovendien weet ïpetitievervalsing bols voetbal IlCHAU Poolse kranten en het nationale teau PAP hebben zonder namen te noe- nelding gemaakt van een omkópingschan- b de laatste competitiedag van de hoogste ^afdeling. Een aantal wedstrijden is vol- e berichten een schaamteloze vervalsing, slagen zouden van tevoren zijn vastgesteld Neen vergoeding van twaalf miljoen zloty's 250.000) gulden. Dat beweerde het Legblad Przeglad Sportowy, dat gisteren uit Inj tegen de gang van zaken geen wedstrijd- jen in de kolommen opnam. Rzeczpospolita schreef dat IC Gdynia uit de eerste divisie is gewerkt Ale omkoperij. Zo degradeerde ook Baltyk aiglebie Sosnowiec naar de tweede divisie, ofclubs weigerden commentaar. AMSTERDAM Fondsenwerver Kra- nenberg voor het ondersteunen van de kandidatuur van Amsterdam voor de Olympische Spelen 1992 deelde gisteren mee dat pas inmiddels acht miljoen gul den binnen is. Dat is nog zeseneenhalf onder het begrote bedrag. „Nog dage lijks komt er geld binnen. We zullen het daarom zeker redden", aldus een opti mistische Kranenbgerg. De rivaliserende steden voor de Olympische Spelen van 1992 gingen zich vorige week in Seoel te buiten aan kostbare drankgelagen en nog duurdere diners. Na een waarschu wend opgestoken vinger van de olympische voorganger Juan Antonio Samaranch kwa men de twaalf kandidaat-organisatoren voor zomer- en winterspelen unaniem tot over eenstemming het in de resterende periode tot de verkiezingen op 17 oktober in Lau sanne wat kalmer aan te doen. Die afspraak werd gemaakt tijdens een ont- bijt-vergadering in de Zuidkoreaanse hoofd stad. Max Geldens, de voorzitter van de Stichting Olympische Spelen Amsterdam 1992, zei gisteren na terugkeer in Nederland in het maandelijks geopende „Olympisch Café" te Amsterdam: „We hebben ons met zijn allen afgevraagd wat er gedaan kan worden om deze show niet uit de hand te la ten lopen". Exacte cijfers werden niet gegeven. Feit was wel dat vorige week tijdens de vergadering van de ANOC (Associatie van nationale olympische comité's), met miljoenen werd gesmeten voor de gunst van IOC-leden en hun kringen. „We hebben hoge cijfers ge kregen voor onze verplichte kür", zei Gel dens. „Uit een enquête van de Koreaanse pers bleek dat Anchorage, voor de winter spelen, en Amsterdam, voor de zomerspelen, het beste scoorden in Seoel. Het resultaat van onze missie was beter dan we mochten verwachten". wees, zal nu vermoedelijk ook John van 't Schip laten debuteren nadat John Bos man daar door het wegvallen van Van Basten al eerder van mocht uitgaan. Vier maanden geleden nog had Bosman de neiging met voet ballen op te houden, omdat hij bij Ajax niet voor de hoofdmacht in aanmerking kwam. Na de winterstop speelde hij zich echter uit drukkelijk in de kijker, kan hij kiezen uit aanbiedingen van Anderlecht en Ajax en is hij international. „Het is inderdaad bijna niet te geloven", vindt Bosman zelf die nog dubt over zijn toekomst. „Anderlecht is niet zo ver van Amsterdam, ook een topclub en die kan me een veel beter contract voor leggen. Aan de andere kant heb ik het in Amsterdam ge woon goed naar m'n zin en heb ik zeker het laatste half jaar heel veel geleerd van Cruijff". Transfer Bosman is trouwens één van de velen die serieus over een transfer denkt. Ook Adrie van Tiggelen (Ajax en An derlecht), Gerald Vanenburg en Ronald Koeman (beiden PSV) veranderen na dit sei zoen mogelijk van werkgever en zijn om die reden gebaat bij een goede prestatie tegen Schotland. En dat belooft dan wellicht toch nog wat goeds voor van avond. Want het Schotse elf tal wijkt nog veel meer af van het sterkst denkbare dan dat van Nederland. Alex Fer guson, die na het overlijden van Jock Stein, diens taak overnam maar nu al besloten heeft zich na het WK in Mexico weer alleen met zijn club Aberdeen bezig te hou den, trof gisteren van de in Engeland voetballende Schotse internationals er slechts twee in het vliegtuig naar Nederland aan. Arthur Albiston, die bij Manchester United niet verder komt dan een rol als bankzitter, heeft gezelschap van Andy Goram van tweede-divisionist Old ham Athletic. Alle vedetten ontbreken. Na dat van Kenny Dalglish, Graeme Sharp, Frank McA- vennie, Charly Nicholas, Ste ve Nicol en de momenteel bij de Amsterdamse fysiothera peut Richard Smith behan delde Steve Archibald van FC Barcelona al vast stond dat ze niet van de partij kon den of mochten zijn, hetgeen ook geldt voor de niet fitte keepers Alan Rough en Jim Leighton, moest Ferguson ook teleurgesteld ervaren dat hij evenmin een beroep kan doen op de roodharige mid denvelder Gordon Strachan van Manchester United en de bij het Italiaanse Sampdoria actieve aanvoerder Graeme Souness. Strachan hoopt zelf over twee weken volledig hersteld te zijn van zijn onwillige buikspier om met de Schot ten naar Mexico te kunnen afreizen. Souness liet gisteren via de nationale bond in Glasgow aan de al in Neder land gearriveerde Ferguson weten door griep te zijn ge troffen. Alle afzeggingen no pen Ferguson tot het opstel len van twee debutanten. Dat zijn de in allerijl opgetrom melde Robert Connor van FC Dundee en de succesvol ste schutter uit de Schotse eerste divisie, Ally McCoist van Glasgow Rangers. De Schotten, die vorige week op Wembley voor het eerst weer verloren (2-1) na acht keer ongeslagen te zijn geble ven, presenteren vanavond in hun elftal slechts vier spe lers die er ook van mogen uitgaan de reis naar Mexico mee te maken. Naast Goram hoeven ook de verdedigers Alex McLeish, Willie Miller en Maurice Malpas wat dat betreft niet meer ongerust te Het bekende trainingsplaatje met een aantal internationals, dat nauwgezet en geconcen-" treerd wordt gadegeslagen door bondscoach Rinus Mi- chels (voorgrond). zijn. Ferguson maakt de 22 voor Mexico van Schotland volgende week bekend na de erewedstrijd voor Kenny Dalglish op 4 mei tussen Schotland en een Anglo- Schotse selectie in Glasgow. WILLEM PFEIFFER Opstelling Schotland: Goram (Oldham Athletic); Narey (Dundee United). McLeish. Miller (beide Aberdeen) en Albiston (Man chester United); Bett (Aberdeen), Malpas (Dundee United) en Connor (FC Dundee); McCoist (Glasgow Ran gers), Sturrock (Dundee United) en Cooper (Glasgow Rangers). itfDHOVEN Het èndschappelijke duel rl^en de nationale voet- Ddteams van Nederland PPSchotland in het sta- van PSV te Eindho- wordt een confron- "jfc tussen twee vere nde B-ploegen. Komen i dBritten met hun twee- g garnituur in het veld, ;cok Oranje mist van- PeSnd een aantal sleutel- 1 figuren. Zeker in aanval lend opzicht is Neder land danig gekortwiekt. Rinus Michels had graag willen doorborduren op het enkele weken gele den in Leipzig tegen de DDR voor het eerst geë taleerde systeem met de twee centrumspitsen Marco van Basten en Ruud Gullit, maar beide spelers zijn er in Eindho ven niet bij. Nadat Van Basten zondag al was afgemeld door technisch- directeur Johan Cruijff van Ajax volgde diens collega Hans Kraay van PSV giste ren met de melding, dat Gul lit teveel hinder ondervond van een enkelblessure om te gen de Schotten te kunnen opdraven. Michels, die geen vervanger voor Gullit aan- Robert Millar gaat solo op de ritzege en de leiderstrui af in de ronde van Spanje. lid Koeman, John Bosman, Sonny Silooy en John van 't Schip (v.l.n.r.) op de bekende ge- ge plaat vastgelegd tijdens een frisse ochtendwandeling.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9