[Tennissende ambtenaren provincie niet corrupt PvdA terug in college Katwijk Kok optoernee I Knooppunt Leidschendam voortaan Prins Clausplein Warmond eens over komende vier jaar Burgemeester legt eerste steen cottage Rijnsburg-Oranje expositie D66 bepleit samenwerking in Sassenheim Voorschoten krijgt weer afspiegelingscollege 'HEIDEN OMGEVING CeidócSouuwt DINSDAG 29 APRIL 1986 PAGINA 15 APPARTEMENTEN IN )E LEIDSE BUURT 4EGSTGEEST Op de plaats van het voor- »alige gebouw „Curium" komen appartemen- fcn. Gisteravond deelde Makelaardij Proper ■jee dat de grond verkocht is en dat er binnen- ;ort een 15-tal luxe flats, in vier woonlagen, jebouwd worden. De grootte van het apparte mentengebouw zal ongeveer overeenkomen net het pand dat er destijds gestaan heeft. De Jats bestaan uit één zeer grote woonkamer en ;n tweetal kleinere kamers. Zodra de vergun ningen er zijn zal met de bouw worden gestart. Jlngeveer 8 jaar geleden werd het gebouw „Cu- ^Aum" in de Leidse Buurt aan de Geversstraat let de grond gelijk gemaakt. Dat dit destijds ïbeurde werd door een groot aantal Oud- egstgeesters betreurd omdat men vond dat het .and enige monumentale waarde had. Sinds- iien heeft het terrein, recht tegenover de R.K. Villibrordkerk. braak gelegen. Inbraak bedrijf ALPHEN AAN DEN RIJN Die ven hebben in het afgelopen week einde toegeslagen in het bouwbedrijf Woubrugge aan de Magazijnweg in Alphen. Er werd een raam gefor ceerd en de inbre kers maakten 2000 gulden aan contant geld en postzegels ter waarde van 200 gulden buit Profimarkt definitief in Markthof OEGSTGEEST Nog is het parkeerprobleem in de De Kempenaerstraat en omge ving, tijdens de drukke zater dagen, niet geheel opgeheven. Er wordt intussen hard aange werkt om het terrein aan de Terweeweg te reconstrueren. Als gegadigde voor de Markt hof neeft zich enige tijd gele gen de Profimarkt gemeld. Deze grootgrutter had een voorlopig contract met de fir ma Proper heeft Prof verlengd. Inbraak in school OEGSTGEEST Uit èen school aan de Rembrandt van Rijnlaan in Oegstgeest zijn gisteren een vi deorecorder en een bijbehoren de camera ge stolen. De da ders zijn binnen gekomen nadat zij een ruit in een toegangs deur kapot had den geslagen. Overheid betaalt opruimen kustvervuiling DEN HAAG Kustgemeenten die te maken krijgen met vervuiling van de zee en het stand door olie kunnen rekenen op een bijdrage van het rijk. De rijksoverheid zal alle maatregelen en kosten op zich nemen als het gaat om een vervuiling van meer dan tien kubieke meter olie. Bij kleinere vervuilingen zal per geval be keken worden hoe groot de bijdrage van de overheid in de kosten is. Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft dit het Kamerlid Veldhoen (PvdA) in antwoorden op vragen la ten weten. De minister zegt dat er met de rege ling in belangrijke mate tegemoet wordt geko men aan de wensen van de kustgemeenten. In overleg met VROM zal nog bekeken worden of door dat ministerie geholpen kan worden bij bodemvervuiling door de olie. Nieuwe school heet De Burcht VALKENBURG De Burcht. Dat is de naam van de nieuwe basisschool. Tijdens de jaarlijkse leden vergadering van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs had de officiële ingebruikname plaats van de naam van de school, die per 1 augustus 1985 tot stand is gekomen. Er waren 46 namen door 54 ouders ingestuurd die de naam van de school zouden kunnen dragen. De familie's H. Rijneveld en J. Hoekstra hadden als naam De Burcht ingestuurd. De medezeggenschap vond deze naam om vele redenen geschikt. Beide familie's kregen voor hun origineel idee een prijsje. Mevrouw J. van Duy ven voorde zal de plaats als be stuurslid van mevrouw J. Meyvogel overnemen. Voorzitter J. Boers deelde verder mee dat gezien de gunstige financiële ontwikkeling der vereniging de mogelijkheden er liggen om het schoolplein dit jaar te renoveren. Vorig jaar was men daar niet aan toe gekomen omdat de kosten van 18.000 gulden niet op tafel gebracht konden worden. De Bollenstreek kreeg gisteren bezoek van een PvdA-verkie- zingsdelegatie. De toekomstige voorman van de socialisten, Wim Kok, ging 's ochtends langs bij de bloemenveiling Flo ra in Rijnsburg, vergezeld van enkele kamerleden. Vervolgens bezocht hij de fabrieken van Sikkens In Sassenheim. 's Avonds schudde Kok nog handjes in de Noordwijkse wijk Calorama (foto), waarna hij zich naar een PvdA-verkiezingsma- nifestatie in De Rank spoedde om daar te spreken over ar beidstijdverkorting. AEN HAAG/VOOR- ,JOUT Het partijtje jecnnis en de aansluitende erunch die vier ambtena- h%n van de provincie kre- -Jen aangeboden van de rïnnemersfirma Noorlan- Jer zijn niet tegen de re- Iels. Dat hebben Gedepu- -eerde Staten van Zuid- Jolland (GS) geantwoord vragen van de statenle- len J. Steegh (PSP/CPN/ fPR), E. van Heemst en de Jong (beiden PvdA). )e statenleden waren gealar meerd na uitlatingen van het Voorhouts raadslid A. de Groot in de Leidse Courant. Tijdens een politiek forum meldde De Groot dat „enkele invloedrijke provinciale perso nen" waren ingegaan op een uitnodiging van de firma Noorlander om te komen ten nissen in de Dekker Tennis hallen in Warmond. Vervol gens was ze een gratis lunch aangeboden. De Groot vroeg zich af of er geen verband was tussen dat partijtje tennis en een proce durele fout die bij de provincie was gemaakt. Die fout Had te maken met de bouw van een deel van de wijk Oosthout in Voorhout. De goedkeuring van de provincie kwam een dag te laat, waardoor er niet meer ge oordeeld kon worden over be zwaren die tegen de voortgang van de bouw waren ingediend. De firma Noorlander is de fir ma die Oosthout volbouwt. GS geven toe dat twee ambtena ren zijn ingegaan op de uitno diging. Het ging om een ten nistoernooi in december 1983 waar in totaal vier ambtena ren voor waren uitgenodigd. Na overleg met de afdelings hoofden besloten beiden aan het toernooi deel te nemen. De overweging daarbij was dat ook enkele gemeente-ambte naren aan het toernooi mee zouden doen. GS betreuren het dat er ver band is gelegd tussen het ten nissen en de procedurefout. „Elke suggestie van corrupt handelen wijzen wij catego risch van de hand", aldus GS in het antwoord. Volgens het college zijn ambtenaren naar aanleiding van eerdere vragen in de staten nadrukkelijk geïnstrueerd om zeer voor zichtig te zijn en niet in het al gemeen op uitnodigingen in te gaan. Bovendien moeten zij contact opnemen met de afde lingshoofden, die zo nodig op hun beurt weer GS raadple gen. Beroepsonderwijs jundelt krachten JEGSTGEEST/LEIDSCHEN- 1AM Kort Middelbaar Agrarisch Onderwijs kan van- f het nieuwe schooljaar ge- folgd worden in de regip Lei- Hen -Den Haag. De Agrarische Ichool in Oegstgeest, de Mid- 1 telbare Tuinbouwschool 'Huis ff Lande' in Rijswijk en de Aagere Agrarische School 'Ma- Jestein' in Den Haag, de Lage re Agrarische School Leid- chendam en die van Delft ebben daarvoor de handen leen geslagen. an het eind van de opleiding l aan de leerlingen op het ni- n eau dat gelijk is aan de eerste Bse van het leerlingenstelsel, kwalificatie 'aankomend be roepsbeoefenaar'. Met het AMAO-diploma op zak staan lanen open bij tuincentra, iloemsierkunstwinkels, bloe- penexportbedrijven, handels bedrijven, kwekerijen en proefstations. Leerlingen die luder zijn dan 16 jaar en tien aar dagonderwijs hebben ge volgd maar geen diploma heb ben, kunnen terecht bij het JLMAO. De opleiding duurt ■vee jaar en wordt gegeven in ïlokken die recht geven op deelcertificaten. Voorlopig Itarten er twee studierichtin gen: 'Groenverzorging' aan de L A S. Madestein en 'Bloemen teelt/groenteteelt' aan de LAS Leidschendam. De MVO- •Rcholengemeensehap aan de Achterweg in Lisse kent vanaf net cursusjaar 1986-1987 met fen nieuwe studierichting. Naast de richting KMBO-Ad- jiinistratie wordt het nu ook mogelijk Kort Middelbaar Be- foeps Onderwijs (KMBO) De tailhandel te volgen. Jongeren in de categorie van 16 tot 18 {aar kunnen via het KMBO pieh voorbereiden op een plaats in de maatschappij. Deze vorm van onderwijs kent meerdere studierichtingen daarvan er nu twee in Lisse Bevestigd zijn. Via de tak Ad ministratie kunnen leerlingen tadrijfsadministratief mede werkende of secretariaatsme- Hewerkende worden. LEIDSCHENDAM Het ver keersknooppunt Leidschen dam heet sinds vanmiddag Prins Clausplein. Koningin Beatrix stelde het verkeers plein kort na het middaguur officieel in gebruik door het symbolisch doorhakken van een „verkeersknoop". Hierop opende zich een doos, waarin een diorama was vervaardigd van de nieuwe verkeerssitua tie. Vervolgens zakte een bord „Knooppunt Leidschendam" weg, zodat de naam „Prins Clausplein" zichtbaar werd. De werkzaamheden aan het plein (feitelijk de kruising tus sen de A 4 (Amsterdam-Rijs- wijk) en de A 12 (Utrecht-Den Haag) «begonnen in november 1974 met de bouw van de vier viaducten over de A12 en over de spoorlijn en het ma ken van een aantal kolommen voor de fly-overs. Daarna heeft het werk om budgettaire redenen enige tijd stilgelegen. Pas in 1978 werd het werk voortgezet met het aanpassen van de A 4 en het aanvoeren van zand. Dit zand is afkom stig uit een gebied tussen de A 4 en de Vliet bij Voorscho ten. Hier is inmiddels een plas- sengebied ontstaan, dat nu voor recreatieve doeleinden wordt ingericht. Met de bouw van de eerste fly-over werd eind 1980 be gonnen. Het werk werd be moeilijkt door het feit dat het verkeer op beide snelwegen gewoon door moest kunnen gaan. Dit had totgevolg dat er in de loop der tijd de verkeers situatie telkens werd veran derd door al of niet tijdelijke omleggingen, rijstrookafslui- tingen enzovoort. Sommige werkzaamheden konden zelfs alleen maar 's nachts gebeu ren. In totaal telt het verkeers- Elein zes fly-overs, die bij el- aar op 64 steunpunten rusten. De afstanden tussen de zuilen bedraagt 35 meter, terwijl elke zuil is gefundeerd op ongeveer 30 betonnen heipalen van 25 meter lengte. Het vier verdie pingen hoge knooppunt is on geveer 22 meter hoog. Het werk heeft ongeveer 220 mil joen gulden gekost en werd vorig jaar voltooid. WARMOND .Het be leidsprogramma voor de komende raadsperiode is dit keer ondertekend door alle fracties. Vier jaar ge leden konden de drie fracties in de gemeente raad het niet op alle pun ten eens worden en ging de VVD in de oppositie. De werkzaamheden van het college van B en W zullen in de nabije toekomst vaker en eerder in de openbaarheid worden gebracht. De open baarheid mag echter niet ten koste gaan van de privacy, al dus de partijen. Aantasting van de open ruimten in War mond dient waar mogelijk voorkomen te worden. Als mogelijke bouwlocatie wordt Endepoel III genoemd. Dat ge bied tussen de Herenweg en Endepoel II en enkele kleine lokaties elders in de bebouwde kom zouden voldoende ruimte moeten bieden voor 140 wo ningen tussen 1990 en het jaar 2000. Voor die tijd kan plan Ter Leede worden gereali seerd en dienen de mogelijk heden in Voorhout optimaal benut te worden. Om de band tussen Voorhout en Warmond nog meer te verstevigen wordt een fietspad vanaf het Veer- polderpad langs de spoorlijn naar Voorhout wenselijk ge acht. De samenstelling van het col lege van burgemeester en wet houders blijft in de komende raadsperiode ongewijzigd. Zo wel mevrouw C. Walhuisen (PW) als de heer C.A. van Schagen (CDA) behouden hun wethouderszetel. Wel veran dert er iets in de portefeuile- verdeling. Openbare werken wordt in de komende periode een aangelegenheid voor me vrouw Dalhuisen terwijl bur gemeester Hendrickx zich met de welzijnszaken gaat bezig houden. Verder blijft alles on gewijzigd zodat wethouder van Schagen verantwoordelijk blijft voor financiën en econo mische aangelegenheden en mevrouw Hendrickx voor ruimtelijke ordening. Oud-wethouder Van der Plas overleden KATWIJK De Katwijkse oud wethouder C. van der Plas is op 77-jarige leeftijd overleden. De CHU-wethouder zat in totaal 28 jaar in de Katwijkse raad, waarvan 16 jaar als wethouder van openba re werken en sociale zaken. Bij zijn afscheid in 1974 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Naast zijn drukke werk kring bij Ouwehand Bouw, als uit voerder en het raadslidmaatschap wist Van der Plas tijd te vinden voor vakbondsactiviteiten. Van 1948 tot 1966 was hij onder meer voorzitter van de Christelijke Be sturenbond afdeling Katwijk en eveneens voorzitter van de afde ling Katwijk van de Christelijke bond van personeel in het hout- en bouwbedrijf. Tijdens de ziekte en na het overlijden van oud-burge meester Duiker fungeerde hij tweemaal geruimé tijd als loco burgemeester. De begrafenis van de in het ziekenhuis in Leiden overleden heer C. van der Plas heeft plaats op 1 mei om half drie op de begraafplaats Duinrust in Katwijk. WASSENAAR Burgemeester P.H. Schoute van Wasse- paar legt morgenochtend de eerste steen van Cottage „Was senaar" tijdens het Oranje Sporthal Festijn in Wassenaar, pat gebeurt rond kwart over elf 's morgens. Het echte cotta ge in India is een groepshuis voor jongens of meisjes die daarin gelijktijdig een vak leren. De cottages zijn opgebouwd door de twintig jaar geleden uit Wassenaar vertrokken Joe Roman. In zuid-India kocht hij een stuk grond om vondelin gen en bedelaartjes op op te vangen in Boys Towns en Girls Towns. Inmiddels zijn er zo'n tien van met elk 60 tot 70 kin deren. pe kinderen leren over hun eigen religie en cultuur en wor den opgeleid in praktijkgerichte ambachtelijke vakken. Zij gaan zoveel mogelijk naar de plaatselijke scholen en moeten hun vrije tijd meehelpen hun Town draaiend te houden door agrarisch werk te verrichten met zo min mogelijk grote technische middelen. Zij leggen zich toe op veeteelt (van kip pen tot ossen en koeien fokken), en het verbouwen van al lerlei verschillende landbouwgewassen: rijst, bananen, ko kosnoten, katoen, moerbijbomen (zijdeworm) en dergelijke 3m mono-cultuur tegen te gaan. Verder verrichten zij veel huisvlijt en met een deel van de opbrengst van dat werk doorzien zij in hun eigen levensbehoeften. Roamn heeft steeds het geld bijeen kunnen sprokkelen, bij voorbeeld zoals nu met hulp van de St.Bonifaciusschool in Wassenaar die ansichtkaarten verkopen. Verder kunnen kinderen (250 gulden), geiten (45 gulden) en zelfs kokosbo men (4 gulden 50) per jaar worden gesponsord. Contactper soon is mevrouw Pauline Ruygrok-Hoamn, Schepenstraat 3 m Wassenaar. 01751-11800. Burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg heeft gisteravond in het gemeentehuis op zijn ver jaardag de negende Rijnsburg- Oranje expositie geopend. Deze tentoonstelling bevat werk van Marian Gobius (beeldhouwwerk), Bowina Mac- farlane-Wansink (aardewerk), Henk van den Ende (oliever ven), Helmuth van Galen (olie verven), Marius van Dijk (gra- flek). Herman van der Berg (bloemenarrangementen) en het arrangeursteam Flora. De expositie is geopend tot en met zaterdag 10 mei van maandag tot en met vrijdag van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur. Op woens dagavond is het raadhuis van zeven tot negen uur open en op zaterdagmiddag kan men de expositie van twee tot vier uur bezoeken. Voor de muzika le omlijsting zorgden leerlingen van de Katwijkse Gemeentelij ke Muziekschool onder leiding van Peter Bontje. Zij speelden niet alleen voor het officiële gedeelte, maar ook tijdens het bezichtigen door de genodig den van de expositie. SASSENHEIM Met zijn „Men moet de marges niet al te groot maken en bereid zijn bruggen te slaan", was D. Eis- ma gisteravond de enige verte genwoordiger van een politiek partij die er echt een gezamen lijke bijeenkomst van maakte. Eisma, lid Europees parlement en kandidaat Kamerlid voor D'66, was een van de vier sprekers tijdens een door de plaatselijke afdelingen georga niseerde forumavond met het oog op de Tweede Kamerver kiezingen op 21 mei. Zijn ge spreksgenoten waren H. Veld hoen (Tweede Kamerlid voor de PvdA), J. de Leeuw (kandi daat-kamerlid voor het CDA) en J. Wiebenga (Tweede Ka merlid voor de VVD). Forumleider burgemeester A.J. Kret van Sassenheim had niet veel te doen. Behalve Eis ma, preekten de drie politici voornamelijk voor eigen paro chie zonder met elkaar in van gedachten te wisselen of in discussie te treden. H. Veldhoen (PvdA) stelde dat het hoog tijd wordt dat er op lossingen komen voor de „wild-west-bezuinigingen", die van Agt en Lubbers hebben doorgevoerd. J. de Leeuw (CDA) had een duidelijk posi tievere visie dan zijn voorgan ger en benadrukte de gunstige ontwikkelingen, die dankzij het huidige kabinet tot stand zijn gekomen". Ook J. Wie benga (VVD) onderstreepte de voordelen die de afgelopen re geringsperiode ons gebracht hebben; inflatie werd verlaagd evenals de rentestand en het financieringstekort van de overheid daalt. Eisma hekelde tenslotte veel van zijn collega's met de opmerking over hun mooie kreten: „De maatschap pelijke werkelijkheid wordt vaak uit het oog verloren". VOORSCHOTEN Voor schoten behoudt een afspiege lingscollege. De drie grootste partijen leveren ieder een wet houder, voor het CDA J. Mar selis, VVD D. van Dalen en voor de PvdA/PPR-combina- tie J. Visser. De partijen maakten gisteren het resultaat van hun onderhandelingen be kend. De verdeling van de portefe uilles leverde nogal wat pro blemen op. Hoewel de taak verdeling in hoofdzaken gelijk blijft, is op onderdelen geruild. CDA heeft met welzijn en on derwijs een veer moeten laten ten gunste van PvdA/PPR, die een verzwaring eiste van zijn portefeuille openbare wer ken. Onderwijs wordt ge splitst. Het bestuur van het openbaar onderwijs komt te recht bij PvdA/PPR. Zo'n splitsing is uniek voor Neder land en daardoor vallen ver schillende scholen dus onder verschillende wethouders. Verdere verzwaring van de PvdA/PPR portefeuille is ten koste gegaan van de bevoegd heden van de burgemeester. Hij raakte de (re)organisatie van het ambtelijk apparaat kwijt. Economische zaken en werk gelegenheid zijn van PvdA/ PPR overgeheveld naar CDA. Het verkiezingsverlies van VVD blijkt uit het overdragen uit hun portefeuille financiën en ruimtelijke ordening, de bevoegdheden inzake woning bouwbeleid en verkeer en ver voer. Beide punten gingen naar de PvdA/PPR. KATWIJK De verde ling van de portefeuilles van de wethouders is rond. In tegenstelling tot vier jaar geleden is dit maal op het laatste mo ment de portefeuillever deling tussen deze drie partijen geslaagd. CDA, SGP en PvdA gaan het nieuwe college vormen. Het resultaat van de gemeen teraadsverkiezingen leidt er toe dat de Katwijkse socialiste R. Hietkamp (42) de plaats in neemt van de niet terugkeren de CDA-wethouder N. Parle- vliet. In het college zitten ver der de héren J. Bergman en W. van der Plas (beiden CDA) en J. van der Plas (SGP). Het CDA bood de blijvende wet houder J. van der Plas (SGP) nagenoeg de zelfde portefeuil le: financiën en belastingen, nutsbedrijven, plus woonruim teverdeling met daar nu aan toegevoegd personeels- en au- tomatiserings- en informatie beleid. Dit laatste gedeelte kwam uit de portefeuille Par- levliet. die als CDA-wethouder op 66-jarige leeftijd afscheid neemt van de plaatselijke poli tiek. De CDA-wethouder W. van der Plas krijgt vorming, ont moeting en visserij, terwijl zijn politieke collega J. Bergman ruimtelijke ordening, woning bouw, openbare werken, grondbedrijf, stadsvernieu wing, eigendommen, woonwa- genbeleid, beeldende kunsten en vleeskeuringsdienst krijgt. Door deze verdeling leek er in eerste instantie voor kandi daatwethouder Rietkamp wei nig over te blijven. Zij werd sociale zaken en volksgezond heid toegedacht. Een porte feuille waar zij en haar partij het in eerste instantie niet mee eens konden zijn. In het slo- taccoord is daar emancipatie en economische zaken (exclu sief de visserij) bij gekomen. De voorzitter van het college, burgemeester C.A. Bos krijgt in zijn portefeuille beleidscoör dinatie, openbare orde (plus veiligheid en zedelijkheid), po litie, brandweer, strafverorde ningen, agglomeratiezaken, voorlichting en public rela tions.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15