JddaeSou/umt otter Denise maakt ;eslaagde luchtreis STAD OMGEVING Een bijdetijds geschenk kudent moet leren la t maa tschappij is tericht op prestatie fr traging Rijksweg 11 Burgemeester Goekoop bezoekt zeeverkenners Portier mishandeld Meeste Leidse orgels in uitstekende staat CeidóeSomamt CURSUS SOLLICITEREN VOOR LEIDSE STUDENTEN MAANDAG 28 APRIL 1986 PAGINA 7 jJIjkN De aanleg van Rijksweg 11 kan enigszins ver- worden nu de volledige procedure van het bestem- Iplan Roomburg moet worden voltooid voordat met de JS ereidende werkzaamheden kan worden begonnen. 'rt* l de voorzitter van de afdelings Rechtspraak eerder een tijk |t van de provincie om vooruitlopend op deze procedure met de werkzaamheden te beginnen, had geschorst, 'tn ook B en W van Leiden de medewerking hieraan in- TZïken. Het gaat om de aansluiting van Ril op de A4 die bmburg moet worden gerealiseerd. Er was beroep tegen •tekend door de Stichting Natuur en Milieu, jgens staat niet de rijksweg maar hoogstens de urgentie ■■jnoe deze aangelegd moet worden, ter discussie. Ver- i wordt dat hierdoor ten hoogste een vertraging van een ^ntstaat. Het was de bedoeling dat de rijksweg in '92 A zou zijn. Met name vanuit het bedrijfsleven in de regio igedrongen op snelle aanleg van rijksweg 11. Minder toeristen naar Leiden in '85 LEIDEN Het vorig jaar heb ben minder toeristen Leiden be zocht dan in 1984. Hoewel percie- se cijfers ontbreken, leidt het VVV dit af uit het dalende aantal overnachtingen en het vermin derde bezoek aan musea. Wat het laatste betreft: het Rijksmuseum van Oudheden blijkt bij toeristen veruit favoriet met meer dan 80 duizend bezoekers. Het Rijksmu seum voor Volkenkunde volgt op een tWeede plaats met bijna 60 duizend bezoekers in '85. De La kenhal, Molenmuseum De Valk en de Hortus Botanicus werden ieder door circa 30 duizend geïn teresseerden bezocht. Groenteman mishandeld LEIDEN Een 31-jarige groenteman uit Lei den is afgelopen zaterdagmiddag om zes uur op de Haagweg ter hoogte van het vrouwenop vanghuis Cortona door drie nog onbekende mannen in elkaar geslagen. De man liep een pijnlijke nek ën hoofd op. De groenteman moest wat bezorgen bij het op vanghuis en had zijn auto dicht langs de kant van de weg geparkeerd. In de korte periode dat de groenteman zijn bestelling afgaf en weer naar zijn auto liep, had een automobilist die even moest wachten inmiddels zijn auto verla ten en schopte tegen de geparkeerde auto van de middenstanders. Daarna greep de agressieve automobilist de Leidenaar en deelde hem enke le klappen uit. De automobilist werd daarbij ge holpen door twee vrienden. Volgens de groen teman waren de mannen flink beschonken. De politie beschikt over een goed signalement. Collecte Hartweek LEIDEN De huis aan huis collecte in het kader van de Hartweek heeft in Leiden f 34.110,80 opge bracht. Dit is ruim 10.000 gul den meer dan vorig jaar. Dit bedrag werd in de week van 14 tot en met 20 april met 203 collectebussen opgehaald. Vrouw ernstig gewond bij aanrijding bus LEIDEN Een 49-jarige vrouw uit Leiden is afgelopen vrijdagmiddag ernstig gewond geraakt toen zij op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Ka naalstraat door een autobus werd aangereden. De vrouw is met schedelletsel overgebracht naar het Academisch Zieken huis. De vrouw stak met haar brommer over tussen in de file stilstaande auto's. Toen zij de file was gepasseerd, keek zij echter alleen naar het van rechts komende verkeer en niet meer naar links waar de autobus vandaan kwam. Leidenaars bedreigd LEIDEN De Leidse poli tie heeft in de nacht van za terdag op zondag twee 28- jarige Leidenaars aangehou den, die twee andere Leide naars met een steen en mes hadden gedreigd. De twee verdachten morrelden aan auto's op het parkeerterrein bij Molen de Valk, toen de twee andere Leidenaars passeerden. De twee ver dachten voelden zich be trapt en gingen de voorbij gangers achterna met een mes en een steen. De voor bijgangers liepen harder. De politie kon korte tijd later de twee verdachten in kraag grijpen. Ze bleken dronken. Waterpolospeler bijna verdronken LEIDEN Een waterpo lospeler uit Leiderdorp kreeg gistermiddag tijdens een wedstrijd in het 5 Mei bad aan de Bshuizerlaan een hartaanval. In het vuur van de strijd had nie mand in eerste instantie in de gaten wat er gebeurde. De man werd korte tijd la ter op de bodem van het zwembad aangetroffen. Snel optreden van twee aanwezige artsen heeft waarschijnlijk het leven van de man gered. Hij is met spoed overgebracht naar het Acadmisch Zie kenhuis. Burgemeester C. Goekoop zette zaterdag met zijn be zoek aan de Jan van Galen- groep de 40e verjaardag van deze zeeverkenners extra luister bij. Goekoop loste het startschot voor de sponsor loop, die werd gehouden om geld voor een nieuw onder komen voor de Jan van Ga- lengroep bij elkaar te bren gen. Naast de sponsorloop ston den zaterdag een driekamp en een open huis op het pro gramma. Verder mocht men een eindje meevaren met de zeeverkenners en kon een tentoonstelling worden beke ken. De Jan van Galengroep (jongens èn meisjes) bestaat uit welpen, zeeverkenners en wilde vaart en huist op het zeeverkennerseiland aan het Marowijnepad, vlakbij de Zijl- brug. Muziekles De Leidse Harmoniekapel begint een nieuwe serie muzieklessen voor leerlin gen vanaf 12 jaar. Belang stellenden kunnen kiezen uit diverse instrumenten. Een instrument kan even tueel door de vereniging in bruikleen worden gegeven. De lessen hebben plaats op woensdagmiddag en wor den gegeven in het repeti tielokaal in het jeugddorp aan de Voorschoterweg. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij: P.J. van Zijp, Hugo de Vriesstraat 11, Leiden (071- 132654). Marketing In het Olga bedrijvencom plex wordt binnenkort be gonnen met een cursus ma nagement voor startende kleine bedrijven. De cursus heeft plaats öp 14, 21 en 18 mei van 20 tot 22.30 uur en kost 16Voor inlichtingen en aanmeldingen: Olga 071- 219811. Fit „Hoe blijf ik fit door recre atieve sportbeoefening", is het motto van een bijeen komst van de patiëntenraad van de Merenwijk. Deze wofdt vanavond gehouden in De Regenboog aan de Watermolen 1 en begint om kwart over acht. Drie des kundigen geven een toe lichting: Margje Buitenhuis (diëtiste), Har Meijer (huis- en sportarts) en Ton van Olphen (fysiotherapeut). Opgravingen Epko Bult spreekt morgen avond in De Lakenhal aan de Oude Singel 28 over de opgravingen in Valken burg. Deze door de Vereni ging Oudt-Leiden georgani seerde lezing begint om kwart over acht. Vergadering De Diabetes Vereniging Ne derland, afdeling Leiden en omstreken houdt morgen avond zijn jaarlijkse leden vergadering in de aula van gebouw 50 van het AZL aan de Wassenaarseweg 6. De vergadering begint om acht uur. Na afloop van het officiële gedeelte, wordt rond negen uur begonnen met het spelen van bingo. VIDO De VIDO-werkgroep houdt morgen in het Vrouwen huis aan de Hooigracht 79 een themamiddag over „vrouwen en racisme". Lisa Leyten van het Komitee Leiden tegen Fascisme zal de discussie inleiden. De bijeenkomst begint om twee uur, de deelnamekosten be dragen één gulden. Concert The Ramjam band geeft woensdagmiddag een con cert op het Hooglandse Kerkplein. In het voorpro gramma treedt de band John and the Gellers op. Het concert begint om half drie. KNOV Het Koninklijk Nederlands On dern em ers verbon d (KNOV) houdt vanavond om acht uur de jaarlijkse le denvergadering in het Koetshuis van het Burcht- complex. De agenda van de bijeenkomst meldt onder meer het bespreken van de voor- en nadelen van een b.v. Sit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm.). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aan brengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Not Nac Noteer als nieuwe abonnee ingaande. A'aam: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank het Quartz klokje aan: Naam: Adres: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). ler LEIDEN Een 35-jarige portier van het Leids Vrijetijds Centrum aan de Breestraat is afgelopen vrijdagavond om streeks elf uur door vier nog onbekende jongens in elkaar feslagen. Hij is met een gebroken neus en oogletsel overge- racht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. De vechtpartij ontstond toen een jongen de toegang werd gewij- gerd. Al eerder was hem te verstaan gegeven dat hij er niet meer in mocht bij het LVC. Nadat de jongende toegang was geweigerd, kwam hij even later met drie vrienden terug, om wraak te nemen. Voordat de politie arriveerde, was het vier tal al per motorfiets verdwenen. LEIDEN Het gaat over het algemeen goed met de Leidse kerkorgels, zo blijkt uit het jaarverslag van de stichting Orgelstad Leiden. De orgels van de Hooglandse Kerk, Mare- kerk, Lutherse Kerk en Lokhorstkerk verkeren in goede staat, terwijl de or gels van de Waalse Kerk en de Hartebrugkerk worden gerestaureerd en dit jaar weer in orde zul len zijn. Alleen het orgel van de Pie terskerk bevindt zich in slechte staat en moet drin gend grondig worden aange pakt. Hiervoor is de stichting ■Orgelfonds Leiden opgericht. Een ander „probleemkind" is de Lodewijkskerk. De origi nele orgelkast is daar leeg en een aantal registers van het Mittherreiterorgel is overge plaatst naar een nieuw orgel op het zijkoor. Het herstellen van deze „historische vergis sing" blijft een hartewens van de stichting Orgelstad. Financieel gaat het de stich ting niet slecht, 1985 wordt zakelijk een succes genoemd. Maar er is geen reden tot groot optimisme. 1985 werd met een aanzienlijk lager ba tig saldo afgesloten dan in in 1984 2.651,22 tegen f 873,31) en alle georgani seerde evenementen (orgel dag, -concours en wandel- concerten) sloten met een te kort van in totaal 2.430,41. De jaarlijkse orgeldag is dit keer op 7 juni en het najaar zullen drie dubbelconcerten worden gehouden. Deze kon den in 1985 niet doorgaan. ben gedaan. Je moet kunnen vertellen waarom en hoe je het hebt gedaan", aldus Van Dijk. Tijdens de cursus, die wordt geleid door mevrouw Elly Si pos-de Regt, worden sollicitatiegesprekken nage speeld, waarbij men om beur ten werkgever en sollicitant is. Deze gesprekken worden op video opgenomen zodat de aankomend sollicitant „kan controleren hoe hij overkomt en of zijn zorgen en zijn ge brek aan zelfvertrouwen wel zo terecht zijn", aldus de infor matiemap. Waarom het LUF de instantie is die een derge lijk initiatief neemt en niet de universiteit zelf wil Van Dijk graag uitleggen: „De universi teit heeft de laatste jaren sterk moeten bezuinigen. Daardoor is er vooral minder geld voor activiteiten voor studenten. De universiteit ziet echter wel het belang in van zo'n cursus solli citeren. Ze erkent de noodzaak van de marketing, de „ver koop", van de Leidse student. We krijgen dan ook alle ruim te van de universiteit. Maar het is onze bedoeling dat we de activiteiten tekstverwer king en cursus solliciteren na een of twee jaar overdragen aan de universiteit. Wij willen alleen het voortouw nemen". MARILOU DEN OUTER 3IDEN De familie jrgy beschikt sinds za- rdag weer over wat eer ruimte in de ach- rtuin van de woning n de P C. Hooftlaan in ïiden. Dat ruimtege- ek werd veroorzaakt >or het casco een zee- ïardige kotter dat op |»nderdag 22 december 83 door een 160 tons aan in de tuin werd ergelaten. Nu, twee ir en vier maanden la- •r, ging de inmiddels eheel „afgetimmerde" n 9,5 ton wegende boot ezelfde weg terug. Een nmense kraan (dit keer ?n van 200 ton omdat et gevaarte in de tus- inliggende periode 2 »n aan gewicht had ge- fonnen) tilde de kotter »er voorzichtig uit de lin, lichtte hem over de daken heen en zette het schip keurig op een vrachtwagen. De belang stelling voor dit specta culaire karwei was groot. De heer W.D. Burgy was za terdag een trotse toeschou wer bij de hoge vlucht van zijn fraaie vaartuig. Hij liet de kotter (van het type Veenje) in het Friese Drach ten bouwen en naar Leiden brengen. Om ieder vrij uurtje te kunnen benutten liet hij de boot in zijn achtertuin zet ten. Burgy vertelde dat hij aardig op schema had ge werkt. Er was twee maanden vertraging onstaan, maar dat kwam omdat hij „even" een huisje voor zijn moeder had verbouwd. Burgy is een handig man die het niveau van de modale doe-hetzelver ver achter zich heeft gelaten. Wat zijn ogen zien kan hij maken. De kot ter is dan ook een juweeltje, zowel van binnen als van buiten. Toch was het geen eenvoudig karwei, de Leide naar kon namelijk niet be schikken over werktekenin gen. Maar de klus werd met verve geklaard; alleen bij het aanleggen van de electrische bedrading en de motor heeft hij hulp gehad. Nadat de boot op de oplegger was neergevlijd, ging het richting jachthaven Zijlzicht. Daar werd de kotter gedoopt en te water gelaten door de dochter van Burgy, Denise. Het schip is dan ook naar haar genoemd. Burgy keek zaterdag met enige spijt terug op de afgelopen twee jaar en vier maanden. Hij vond het jammer dat de klus erop zat. „Ik zou het zo weer doen", zei hij met spijt in zijn stem. Het aftimmeren van de boot was voor hem een echte uit daging geweest. Een ware watersportliefhebber is hij (nog) niet. Dat is ook nog niet zo vreemd, „want", zo zei Burgy zaterdag. „Ik heb nog nooit gevaren". Uit deze tips blijkt wat er zoal mis kan gaan met het sollicite ren op academisch niveau. Een kleine greep: Vermeld eigen naam en adres op de sollicitatiebrief. Hoe ongelooflijk het klinkt, het komt voor dat dit wordt vergeten. Zorg ervoor dat u onder geen enkele omstandigheid te laat bent voor het sollicitatie gesprek. U zorgt ervoor dat u weet welke kleren u aantrekt en dat u goed uitgeslapen en fit bent. (over het voorstellen tijdens het gesprek): „...Nog erger is het en bijna onvergeeflijk, wanneer u het hoofd van uw toekomstige afdeling voor een secretaresse aanziet omdat u niet goed heeft opgelet". „Lees vóór het gesprek na wat u in uw brief en uw curri culum vitae over uzelf heeft ingevuld". Vlinders verzamelen Van Dijk is zelf afkomstig uit het bedrijfsleven en wil wel wat raadgevingen toevoegen: „Ik zou een brief altijd met de hand schrijven en niet typen. Uit een handschrift kan een werkgever al veel opmaken over de persoonlijkheid van de briefschrijver. Verder kan men in een brief gerust de hobbies melden. Het maakt echt niet uit welke: ook al ver zamel je vlinders, voorop staat dat je het intensief moet heb- Een kraan van 200 ton tilde de kotter zeer voorzichtig uit de tuin, lichtte hem over de daken heen en zette het keurig op een vrachtwagen. t>EN „Op de universi- vordt een student op de 'rs getikt als hij zich te !uut opstelt. Hij leert er mening te relativeren. Bij sollicitatiei versiteit te bevorderen". Tot voor kort hield deze doelstel ling voornamelijk in dat het LUF zo'n veertig bijzondere leerstoelen financierde en sub- echter sidies verstrekte aan weten de kandidaat alleen ver- schappelijke activiteiten en n,waar goed in is. Daar aan initiatieven van studen- hij niet ook zijn zwakke willen laten zien en zich )orbeeld laten ontvallen .hij wel eens te laat op af- ken komt. Een student t leren dat de maatschap- bericht is op prestatie: al Voor tengroeperi ngen meesten bleven de letters „LUF" gedurende de studen tentijd een nietszeggende af korting. Sinds enige tijd zijn deze let- ters voor steeds meer studen- kwaliteit telt. Met deze ten gaan spreken. Folders en rden wil drs. H. (Hendrik) aanplakbiljetten in helder .Dijk het belang onderstre- blauw en wit wezen hen erop van de tweedaagse cursus dat het fonds enkeie nieuwe «ctieftsolliciteren die het activiteiten was gestart. Zo zijn rL Universiteits Fonds er nu tekstverwerkers opge- F) onlangs is gestart voor steld in een pand in de nabij- enten en afgestudeerden gelegen Doelensteeg. Voor 15 41 ^e'.^se un*Yers*^e*t- gulden per halve dag kunnen Dijk is nu ruim een jaar studenten met een lidmaat- etaris-penningmeester van schapskaart (20 gulden per :onds, dat „op stand is ge- jaar) achter een van de zes vest in het fraaie Snouck beeldschermen terecht voor gonje-huis aan Rapenburg het typen van scripties. Dit liet LUF zal in 1990 geden- initiatief bleek aan te slaan en I dat het als particuliere zo ook de volgende stap van itmg al honderd jaar bezig het LUF: de cursus sollicite ren Voor He neriode van eind Drs H. van Dijk: „De student moet alleen vertellen waar hij goed in is". februari tot half mei meldden zich honderd studenten aan en de cursussen zijn daarmee voorlopig volgeboekt. Het fonds is voorlopig gestopt met het maken van reclame voor deze activiteit. Praktische tips Wie zich aanmeldt voor de cursus wordt, na betaling van 150 gulden, eerst gevraagd een sollicitatiebrief en een curricu lum vitae (een lijst met onder meer persoonlijke gegevens, opleiding, ervaring) te schrij ven en deze met de eventuele advertentie erbij op te sturen naar het LUF. De brief wordt tijdens de cursus beoordeeld. Vooraf krijgt de cursist een in formatiemap thuisgestuurd mPt allerhande praktische tips

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7