Wetenschappers aan de slag met enquête computers NIPO Opknapbeurt moet naoorlog| woningen van sloop redden •BINNENLAND/BUITENLAND Prima prestatie Litteris Sacrum Weinig belangstelling voor Warmondse surfbeui MARKTEN Beurs van Amsterda EeidócSoivtont MAANDAG 28 APRIL 1986 PAG! ROTTERDAM „Wat vindt het Nederlandse volk van het huidige ka binet?". Enquêtevragen als deze worden bij het onderzoeksinstituut NIPO sinds kort niet meer door tientallen interviewers ge steld. Er hoeven geen sta pels antwoordformulieren meer te worden doorge worsteld, want het NIPO heeft duizend huishou dens in Nederland uitge rust met een home-com puter. Zo krijgt men de antwoorden op de vragen tegenwoordig op compu tersnelheid door de tele foon. De Erasmus Univer siteit in Rotterdam heeft met het onderzoeksinsi- tuut een tweejarige over eenkomst ter waarde van twee ton gesloten, waar door onderzoekers enquê tes kunnen laten uitvoe ren volgens dit systeem. Het NIPO presenteert weke lijks een aantal vragen via de telefoonaansluiting en krijgt die na beantwoording via een paar drukken op de knop weer in de eigen computer te rug. Op een bijeenkomst ter gelegenheid van het sluiten van het contract in Rotterdam bleek hoe groot de voordelen ook voor de universitaire we reld kunnen zijn. Een demon stratie wees uit dat door het gebruik van de computer veel sneller dan vroeger een con clusie aan het onderzoek kan worden verbonden. De eerste proeven met het door de Stichting voor Socio metrisch Onderzoek ontwik kelde systeem hebben uitge wezen dat de kosten van een onderzoek met dit „tele-inter- view-systeem" aanzienlijk la ger uitvallen dan men gewend is. Bovendien is de taak van de interviewer er eenvoudiger op geworden, is er een betere controle mogelijk op de logica van de antwoorden en zijn ook de uitkomsten van het onder zoek betrouwbaarder. Het sy steem is zeer eenvoudig door de geïnterviewde te bedienen. Volgens drs. L.J. van Doorn van het NIPO verhoogt dit de animo om aan een steekproef deel te nemen. Arbeidsintensief Onderzoekers op de universi teit willen zeer veel gebruik gaan maken van de mogelijk heden die het contract met het NIPO biedt. Volgens de Rot terdamse hoogleraar prof.dr. B. van Praag kan de ontwik keling van het tele-intervie- wen van groot belang zijn voor het onderzoek in de maat schappij-wetenschappen. „We hebben weinig betrouwbare observatie-instrumenten voor het menselijk gedrag en de be ïnvloeding ervan. Dat is altijd een rem geweest op de ont wikkeling van de weten schap", aldus de hoogleraar. Doordat uitvoering van de meeste onderzoeken voorheen vrij arbeidsintensief was, bleef de wetenschappelijke steek proef uit de Nederlandse be volking doorgaans beperkt tot enkele honderden huishou dens. Ook de verwerking van de cijfers kostte veel tijd kost te; daarom duurde het meestal vrij lang voor de niet eens meer zo actuele resultaten be kend werden. Vooral de mogelijkheid om een groot scala van ingewik kelde vragen binnen korte tijd aan een grote groep mensen voor te leggen spreekt Van Praag en de zijnen in het nieu we systeem aan. Het inter viewprogramma zorgt ervoor dat na een bepaald antwoord vele irrelevante vragen door de computer worden overge slagen en niet meer aan de respondent voorgelegd. Zo wordt het verrichten van con sumentenonderzoeken een stuk eenvoudiger. De vraag hoe het huishoudgeld wordt besteed en hoe precies wordt omgegaan met vrije tijd, wordt zo binnen enkele dagen beant woord. Secuurder Het tele-interviewen werkt volgens de ontwerpers ook een stuk secuurder dan de door gaans gehanteerde methoden. het NIPO in de computer ko men. Ook houdt de computer in de gaten of de respondent geen onlogische antwoorden geeft. Verklaren dat men een auto rijdt, terwijl eerder is ge antwoord dat men niet in het bezit is van een rijbewijs, wordt dus door de computer onherroepelijk „teruggeflo ten". Bovendien wordt elke vraag op exact dezelfde wijze aan de mensen voorgelegd, wat het oproepen van vooroor delen bij bepaalde onderwer pen kan voorkomen. De duizend door het NIPO be naderde huishoudens wisten vooraf niet dat de onderzoe ken waar ze aan mee wensten te doen. gepaard gingen met het in bruikleen krijgen van een personal computer. Toch zijn er volgens drs. L.J. van Doorn van het NIPO nauwe lijks deelnemers die er na de proefperiode mee wilden op houden. „Het invullen van de interviews wordt door deze mensen als een kleine tegen- Crestatie gezien voor het ge- ruik van de computer", aldus Van Doorn, die benadrukte dat de „proefkonijnen" het als een belangrijk voordeel be schouwen dat ze de vragen kunnen beantwoorden op elk gewenst tijdstip van de dag. Nieuwe gemeente raad van Echt staat op de tocht ECHT De kans is zeer groot dat de nieuwe gemeenteraad van het midden-Limburgse Echt (in tegenstelling tot alle overige nieuwe gemeentera den) morgen niet bijeen kan komen om de nieuwe wethou ders te kiezen. Het raadslid L. van Thoor heeft op het laatste moment beroep heeft aangete kend tegen toelating van 11 van de 17 raadsleden. Burge meester Heemskerk van Echt is over de handelwijze van Van Thoor zer verbolgen. Hij vermoedt dat het raadslid zijn protest opzettelijk niet bij de het juiste adres, de Raad van State, maar bij Gedeputeerde Staten heeft ingediend. Voor dat het is doorgestuurd naar de Raad van State en er een beslissing over is genomen, zijn wel enige weken verstre ken, zo verwacht de burge meester. Min. Ruding: jeugdlonen niet verder verlagen DEN BOSCH Minister Ru- ding van financiën vindt dat de minimum-jeugdlonen niet verder verlaagd mogen wor den. Tijdens een forumdiscus sie in Den Bosch zei de be windsman dat de minimum grens is bereikt. Een voor rangspositie voor jongeren bij herbezetting van banen die vrijkomen door arbeidstijdver korting zag hij echter niet weggelegd. Ook de Kamerle den De Grave (VVD) Dales (PvdA), bleken daar tijdens de discussie niet voor te zijn. Wel vonden de forumleden dat mensen uit minderheidsgroe peringen te weinig hulp krij gen bij het verwerven van een baan. Copieerapparaat gestolen OEGSTGEEST Uit de Joris de Witteschool aan de Kam perfoelielaan is zaterdag een copieerapparaat gestolen. De daders zijn binnen gekomen door een ruit aan de achterzij de van de school in te slaan. Dat gebeurde in een kwartier tijd toen een juffrouw een groepje Italiaanse leerlingen aan de voorzijde uitgeleide deed. NWR-BOUWRAI1986 TOONT KANSEN SOCIALE WONINGBOUW I i c d< AMSTERDAM Het ka binet moet er voor zorgen dat er een grootscheepse opknapbeurt komt van de naoorlogse woningen in ons land. Gebeurt dat niet, dan zullen tiendui zenden huizen in de ko mende jaren moeten wor den gesloopt, buiten het aantal dat daarvoor reeds in aanmerking komt. Dat zei drs. B. van Kempen, algemeen directeur van de Nationale Woning Raad (NWR), in de RAI in Amsterdam, waar van 26 tot en met 30 mei de NWR-BouwRAI wordt ge houden. Bij de presentatie van het pro gramma van deze grote bouw- beurs herinnerde de NWR- voorzitter eraan, dat in de ja ren zestig door gemeenten en corporaties per jaar ongeveer 50.000 woningen werden ge bouwd. Nu, tientallen jaren la ter, is door de overheid voor zien in het opknappen van slechts 31.500 van deze huizen. „Dat hier iets niet klopt is dui delijk. De sociale woningbou wers zullen dit jaar naar ver wachting vier miljard gulden uitgeven aan onderhoud en woningverbetering. Dit bedrag zou een miljard hoger moeten zijn en dan nog is het te wei nig. Ik doe een dringend be roep op het kabinet om te in vesteren in plaats van door te gaan met potverteren. Men schuift de problemen anders vooruit en de gevolgen van zo'n beleid zullen duidelijk worden. Veel verwaarloosde woningen zullen moeten wor den gesloopt", aldus Van Kempen. Volgens de officiële cijfers is er in ons land nog steeds een groot tekort aan woonruimte; het aantal huis houdens is in Nederland hoger dan het aantal woningen. Dat aantal neemt, gerekend vol gens de gemiddelden van het Betonrot is één van de slopende bedreigingen in de naoorlogse bouw. 80.000 toe. Ons land kent ver der honderdduizenden slechte woningen, die op korte termijn zullen moeten worden vervan gen. Bredere opzet Des te belangrijker wordt de derde bouwbeurs NWR-Bouw- RAI. De beurs heeft twintig procent meer standruimte dan in 1984, toen deze vooral be doeld was om de sociale wo ningbouw in Nederland in zicht te verschaffen in de mo gelijkheden die de bouwmarkt biedt. Inmiddels heeft de beurs een wat bredere opzet gekre gen, maar een onderwerp als „voorraadbeheer", de manier waarop wordt omgesprongen met de bestaande woningen, houdt een belangrijk accent. „In het algemeen moet wor den gesteld, dat de gemiddelde levensduur van woningen sterk wordt overschat", meent drs. Van Kempen. „Veel van de woningen die zijn gebouwd in de periode 1945-1960 zullen het jaar 2000 niet halen, vrees [et toekomstig bouwpro- het ja; ik. H. gramma zal voor wat de aan tallen betreft moeten worden afgestemd op de huishoudens vorming, op het wegwerken van het woningtekort en op een reële vervangingsvraag. Economische groei zal de vraag naar woonruimte sterk stimuleren". De NWR-BouwRAI biedt ruim voldoende aanknopingspunten om aan de slag te gaan, zodat aan de vraag naar woningen kan worden voldaan. Zo staan op de beurs tal van fabrikan ten van onder meer kozijnen, deuren, dakramen, luchtver- warmingssystemen, kamer thermostaten en isolatieglas. Tijdens de beurs wordt behal ve gekeken naar het aanbod van de bouwwereld, ook ge praat over wat in de toekomst moet gebeuren om de woning nood wat te verlichten. Dat gebeurt door wetenschappers, politici, werkgevers en werk nemers op een symposium over het bouw- en verbouw programma voor de komende vier jaar. it« Tijdens de beurs wordt l| dien door de Nederland) bitat Commissie een j plannen ontvouwd ningbouw in de Derde De commissie (een inf van onder meer vakbewj werkgevers, woningtx en financieringsorganiL wil daarmee een bijdragi ren aan een wereldwijdi actie voor de daklozen. L jaar 2000 zal 51 procent I wereldbevolking in stedr nen, het merendeel daard steden in ontwikkeling den. In deze steden jjj vaak meer dan de helft ia bevolking in krottenwijk illegale nederzettingen.™ bevolkingsgroep zal in o mende vijftien jaar met Q jard groeien. „Dit persji' vraagt dringend om act! vanuit Nederland", aldt CDA-kamerlid drs. C.F Dijk, die voorzitter is v commissie die strijdt vt naar schatting 100 m daklozen in de derde v j „Wie door de sloppeni van een sterk groeiend tropool in Latijns-Amer Afrika loopt, krijgt een van beklemming en hoi heid. De omvang van d blemen is zó groot en de ciële middelen om er w te doen zijn zó beperkt moeten we aandacht voo gen". Om deze reden hebb< Verenigde Naties 1987 roepen tot het Internat Jaar van de Daklozei plannen van de Neder Habitat Commissie bel onder meer bouwprojek Peru, India en Zambia. naast willen we het I landse volk laten zien hf met de woningnood eldt de wereld is gesteld en zi inzamelen voor de proj Bovendien wil de com het overheidsbeleid zó vloeden dat steun voo ningbouw een vast ond wordt in de Nederlands wikkelingshulp", aldus. Dijk. j ARJEN VAN DES 1 Litteri* Sacrum speelt 'Kleine Alice' Edward Albee roept in zijn 'Tiny Alice' (1963) veel vragen op en beantwoordt er, bewust, maar weinig. Op psychologisch vlak worden hevige emoties losgemaakt en de toeschouwer krijgt nauwelijks vat op de aard daarvan, althans bij de meeste personages. Dat moet wel een moeilijk te spelen stuk opleveren. De vijf acteurs van Litteris Sacrum die voor deze voorstelling nodig waren heb ben zich uitstekend geweerd. 'Kleine Alice' vereist niet het melancholieke psychologische realisme van 'De kersentuin' van Tsjechov, het stuk dat Lit teris een half jaar geleden voor te grote problemen stel de. Albees mysterieuze con structie heeft altijd iets ab surds, ook als de emoties hoog oplaaien. De advocaat van 'juffrouw Alice' komt bij een kardinaal om de kerk een enorme schen king aan te bieden. Langza merhand wordt de voorwaar de duidelijk: de privésecretaris van de kardinaal moet trou wen met Alice. Als hij in dienst van de kerk die stap ge nomen heeft, moet hij nog een veel groter offer brengen. Ad vocaat, Alice, butler en kardi naal verlaten hem, op naar een volgende 'taak'. Als hij te genstribbelt, schiet de advo caat hem zonder pardon neer, en het gezelschap laat hem .stervend achter. Alles in het stuk is minstens dubbel. Van het landhuis, waar Alice woont, staat een natuurgetrouwe kopie in de bibliotheek. Of eigenlijk een bovennatuurlijke: in de ma quette gebeurt precies hetzelf de als in het huis zelf. Of is dat ook weer een kopie van een groter geheel? 'Kleine' Alice is een volkomen afhankelijke middelares van 'de' Alice, die voor de bewoners van het huis de rol van een, of de God speelt. In die religie spelen macht, sexualiteit en wreed heid een grote, maar niet na der vatbare rol. Er wordt ook op gezinspeeld, dat de louche advocaat bij de duivel in dienst zou kunnen zijn, of zelf misschien de duivel is. Wie vertegenwoordigers van wat zijn, wie welke offers precies brengen en wie corrupt zijn of de touwtjes in handen hebben, het wordt niet precies duide lijk. Met name Kees Schutte en Hein Snijders speelden knap. Schutte regisseerde het stuk ook, en moest niet lang voor de première de rol van de kar dinaal overnemen. Hij bleef in al zijn doortraptheid toch altijd een gezalfde toon behouden. Snijders speelde Julian, de enige integere, en daardoor wat naïeve persoon in het stuk, subtiel en nooit onver antwoord pathetisch. Zoals ge zegd waren ook de andere rol len sterk bezet, al hadden ze soms wat meer karakter mee kunnen krijgen. DICK VAN TEYLINGEN CDA grote verliezer bij collegevorming DEN HAAG Hoewel het CDA bij de gemeenteraadsver kiezingen van maart geen stemmenverlies leed. is de par tij de grote verliezer geworden bij de collegevormingen. Bij de vorming van de college's van burgemeester en wethouders in de 25 grootste steden heeft het CDA het aantal wethou ders met acht procent zien da len. Dit blijkt uit een onder zoek dat de NCRV-radio heeft gehouden. De PvdA, winnaar van de gemeenteraadsverkie zingen. verwierf dertien pro cent meer wethouders dan voor de verkiezingen. De VVD, de partij die bij de ge meenteraadsverkiezingen dui delijk verloor, moest genoegen nemen met een daling van 4,5 procent. Stervende zwaan NOORDWIJKERHOUT In Noordwijkerhout is zondag een stervende zwaan aange troffen in een sloot nabij de Bronsgeesterweg. De politie bracht het dier over naar het vogelasiel in Noordwijk, maar daar overleed de zwaan. De oorzaak is niet bekend. Het dier zal worden onderzocht bij het centraal diergeneeskundig instituut in Lelystad. Ook is een watermonster genomen en opgestuurd naar het Hoog heemraadschap van Rijnland. Op het bollenland nabij de sloot werden verpakkingen van landbouwgif aangetroffen, maar inmiddels is vast komen te staan dat dat gif niet sterk genoeg is om dieren te doden. Een eventueel geval van botu- lisme wordt door de politie niet geheel uitgesloten. SUSKE EN WISKE DE BONKIGE BAARDEN Fietser gewond na aanrijding KATWIJK Een 15-jarige fietser uit Katwijk is zaterdag na een aanrijding met diverse botbreuken opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De jongen reed bij de Rijnmond richting Boulevard toen hij ter hoogte van de Meerburgkade volgens de poli tie plotseling naar links schoot. Een tegemoetkomende auto, bestuurd door een 40-jarige Katwijker, kon hem niet meer ontwijken. Auto geplunderd NOORDWIJKERHOUT Dieven hebben vannacht toe geslagen in een auto die gepar keerd stond op de Pilarenlaan in Noordwijkerhout. De auto werd opengebroken en er wer den een radiocassetterecorder met boxen, een scanner, een fototoestel en een rekenmachi ne weggenomen. Totale waar de omstreeks 2000 gulden. Insluiping via slaapkamerraam HILLGEOM Uit een wo ning aan de Graaf Janlaan in Hillegom zijn zaterdagmiddag tussen één uur en kwart voor drie sieraden en cassetteband jes gestolen. De diefstal werd gepleegd via een slaapkamer raam dat wel dicht zat, maar niet goed was afgesloten. Lifters niet dankbaar HAZERSWOUDE Twee lil- ters hebben in de nacht van zaterdag op zondag hun onge noegen over de duur van een lift op een automobilist ge koeld. De 24-jarige Hazers- woudenaar toonde zich bereid het tweetal in Hazerswoude Rijndijk een stuk richting Lei den mee te nemen. Toen hij echter bij zijn woning; even eens in Hazerswoude Rijndijk stopte en het duo adviseerde om verder maar te lopen on- stond er woede bij de lifters, en liep hij enige rake klappen op. De man liep daarbij schaafwonden op en een snee bij het oog. Hij neeft een aan klacht bij de politie ingediend. De lifters zijn spoorloos. Ruiten politie bureau ingegooid LEIMUIDEN Onbekenden hebben vannacht om tien voor één twee ruiten van het poli tiebureau van Leimuiden in gegooid. De daders gebruikten twee bakstenen. Radiodieven tegen de lamp NOORDWIJK Drie inwo- ners van Noordwijk, twee van 19 en één van 20 jaar oud, zijn zaterdagmiddag wegens dief stal van autoradio's overgedra gen aan de Lissese rijkspolitie. De drie liepen zaterdag tegen de lamp in Noordwijk. De zaak kwam vrijdag al aan het rollen toen de Noordwijkse po litie bij een autocontrole een van de drie aanhield. De jon gen, een bekende van de poli tie, ontkende geen rijbewijs te hebben en zou het de volgende dag komen tonen. Die zater dag echter werd in dezelfde auto een andere bestuurder aangetroffen, ook zonder rijbe wijs. Bovendien werd in de tien jaar oude auto een dure radio aangetroffen. Enige on dervraging leverde in der schuur van een derde vriend een serie van nog negen auto radio's op: allemaal gestolen in Lisse en omgeving. Onder invloed NOORDWIJK Diverse au tomobilisten zijn het afgelopen weekeinde in de armen van de wet gelopen in Noordwijk we gens overmatig drankgebruik. De eerste bestuurder onder in vloed, een 21-jarige Noordwij- ker, werd vrijdagavond om half zes al aangehouden. Zijn auto werd bovendien in beslag genomen wegens kapotte rem men. Een 27-jarige plaatsge noot ramde onder invloed met zijn eigen auto drie gepar keerd staande auto's op de hoek Pickéstraat-Vinkenlaan. Dat gebeurde zo hard dat een van de auto's tegen een muur kwam die vervolgens instortte. De buurtbewoners wilden de dader te lijf gaan. De man is ter ontnuchtering ingesloten. Tijdens zijn verblijf bleek ook nog dat hij onverzekerd rond reed. WARMOND De tweede Warmondse surf- en water- sportbeurs is dit weekend geen succes geworden. De organisatoren schrijven dit toe aan enkele toevallige om standigheden zoals het bloe mencorso op zaterdag en de slechte weersomstandighe den op zondag. Op beide beursdagen kwamen er slechts enkele honderden be zoekers terwijl men op dui zenden gerekend had. De Stichting Warmonder recre atiebeurzen organiseerde tal van activiteiten rond de beurs zoals: duikdemonstra- ties, modeshows, wedstrijdjes voor de kinderen en levende muziek. Dat alles mocht niet resulteren in een stroom van bezoekers. Wel werden rela tief veel boten, surfplanken en accessoires verkocht. De mensen die kwamen, koch ten in veel gevallen ook. De deelname van met name Warmondse watersportbe drijven noemden de organi satoren minimaal. Slechts een tweetal watersportbedrij ven toonden zich actief met daarnaast twee andere on dernemers uit Warmond. „Bijzonder teleurstellend en een reden om je af te vragen of je door moet gaan War mond op deze manier te blij ven promoten. Als de plaat selijke ondernemers zo wei nig belangstelling tonen gaat de lol er gauw af", volgens de organisatoren de heren Boer, Ouwehand en Pranger. Als men besluit volgend jaar opnieuw een wateri beurs te organiseren da men met de onderni overleg plegen over d wenste datum. Botsing door te zware aanhanger ALKEMADE Een 39-jarige man uit Rijpwetering is gister middag licht gewond geraakt toen hij om tien over één op de provinciale weg 5 met zijn auto op de weghelft voor het tegemoetkomende verkeer te recht kwam en frontaal op een tegenligger botste. De man, die na behandeling door een arts weer naar huis kon, reed ach ter een paar wagens aan. Deze remden en toen hij ook remde ging zijn wagen met aanhan ger slingeren. Volgens de poli tie was de aanhangwagen ver moedelijk te zwaar geladen. De tegenligger, een 21-jarige man uit Rijpweter met de schrik vrij. Lou van Burg. LOU VAN BURG OVERLEDEN HILVERSUM In een ziekenhuis in München is zaterdag de Nederlandse show-presentator Lou van Burg over leden. Lou van Burg, die in West- Duitsland woonde, leed al geruime tijd aan leukemie. In Nederland kreeg Van Burg vooral bekendheid door zijn televisie-show „Een kwartje per se conde", die in het begin van de iaren zestig furore maakte. Later keerde hij Nederland de rug toe en begon hij een carrière in de Bondsrepubliek, waar hij zich grote populariteit verwierf met zijn tv-show „Der Goldene Schuss". Zijn faam bezorgde hem bij de Duitsers de bijnaam „Onkel Lou". Lou van Burg is 68 jaar geworden. VEEMARKT LEIDEN (28-4) - dikbillen extra kw. 8,75-13,50. (resp. 1e en 2e kw.) 8,05-8,7 8,05. vaarzen (resp. 1e en J 6,90-7,90 6,10-6,90. koeien (r< 2e en 3e kw.) 6,90-07,80 6,: 5,65-6,25. worstkoeien 5,2 schapen 180-250. per kg 5,£ lammeren (rammen) 300-400, 10,00-12,50. lammeren (ooiei 285. per kg 10,00-12,50. A slachtvee 1180. stieren 250. schapen en ammeren 437. 1867. Stemming (resp. handel zen): slachtvee en stieren rede ger slachtschapen en lamme delijk - gelijk. Noteringen van maandag 28 april dividend over ho dd aegon 84 2.90 125.50 6/1 ahold 84/5.-+USS0.45 92.50 2/1 akzo 85 6.60 183.70 17/4 abn 84 26.- 614.00 6/1 abn d86 - 571.0011/4 alrenta 83/84 5% st 154.00 9/4 amevc 84 9.40 94.70 8/1 amro 85/420 119.00 6/1 assrdame 84 5.90 145.00 6/1 buhrmtetc 84 3.80 164.00 25/4 txjhrmcd85 - 160.50 25/4 buhrm d86 c - 159.50 25/4 dordtse 85 /11.32 188.00 24/4 eiseviere 85 3.60 198.50 2/1 fokker 84 2.375 99.50 21/4 fghc 81 /3.50 54.2010/1 gist broc 84 5.- 309.00 6/1 gist-br d86 - 297.00 9/4 heineken 84 3.50 244.80 8/1 hein hold 84 3.50 226.50 8/1 hbg 84 7.40 163.00 12/3 hoogovens c 84 1.60 119.2017/4 kim 84/85 1.60 64.50 4/2 kon olie 84 10.60 198.70 24/4 natnedc 84 92.30 2/1 nmb 85 8.50 267.50 6/1 nedlloyd 84 14.- 221.500/1 océ 85 10.- 459.00 17/1 ommeren c 84 /1.75 38.506/1 pakhoede 84 3.60 93.50 6/1 philips 85 2-— 66.20 17/2 robeco 85 2.92 93.60 15/4 rodameo 84 ƒ4.4012%% sla 142103/4 rofinco 84/85 /1.64 85.70 23/4 rorenlo 78 4.40*5% sta 51.103/4 unilevere 84 /14.11 436.50 15/4 vnu 85 8.50 337.00 6/1 volkstevc 79 6.- 41.50 17/1 wessanene 85 7.80 286.50 22/4 wuhc 80/16.- 111.0013/1 1986 (tot 10:45 uur) la dd 97 30 25/2 68 50 27/2 146.60 2/1 536.00 25/2 570.0011/4 143.70 27/1 749027/2 97.003/3 125.0027/2 134.00 7/1 130.0023/1 137.0026/3 1560030/1 153.0026/2 75.50 2/1 36.2025/2 247.50 27/2 243.50 26/2 163.00 28/4 149.40 28/4 137.003/1 77.00 2/1 49.20 23/4 163.80 30/1 71.0025/2 195.00 25/4 171.00 21/4 400.50 2/1 30 10 26/3 61.00 22/4 58.80 13/1 82.80 23/1 132.50 28/1 72.20 3/3 46 60 2/1 344.004/3 268.00 26/2 29 00 2/1 238.50 26/2 45.70 18/2 109.50 108.50 582.00 570.00 153.60 84.90 103.20 129.00 164.00 160.50 159.50 184.50 186.00X 90.70 44.50 267.00 26300 220.50 203.50 152.00 111.20 195.50 172.00 452.00 128.60 163.50 160.00 266.50 262.00 163.00X 149.40X 195.50 172.20 452.00 EN ZILVER GOUD Nieuw Vorig* ZILVER onbewerkt 27280 - 27780 27400 - 27900. onbewerkt 370 440; bewerkt 29170 29190 bewerkt 470; Opgave: Orijmoul. A'dam

Leidse Courant | 1986 | | pagina 4