Leidse Hout superieur De Zijl/LGB blijft LZ '86 net voor ÊeadócSotvumt Honderdste zege pikeur John Swaab MAANDAG 28 APRIL 1986 PAGINA 18 LEIDEN Tijdens de laatste ronde van de landelijke B- zwemcompetitie heeft de ploeg van de Zijl/LGB zich gehand haafd in de middenmoot. Tij dens diezelfde ronde werd minder gepresteerd dan door stadsgenoot LZ'86, maar men bleef over het geheel bekeken de LZ-ers toch net voor. Een aantal Zijl/LGB-ers zwom zich in de kijker. Zo wonnen broer en zus Correljé elk een pro grammaonderdeel. Mireille Correljé was bij de meisjes ('69 e.l.) op de 100 me ter in 1.20.1 de snelste. Haar broer René wist op de dubbele afstand alle overige deelne mers aan de zegekar te bin den. Hij wist clubgenoot Rei- nier Haasnoot echter niet op een grote achterstand te zet ten. Haasnoot bleef in 2.43.5 slechts 0.6 sekonden bij hem achter. Diezelfde Reinier Haasnoot bleek op de 400 m. wisselslag wel de sterkste. In 4.41.8 eiste hij het goud voor zich op, en haalde en passant 5 seconden van zijn beste per soonlijke tijd af. Ook Elise Krijnen en Marco Kerkvliet tikten als eersten aan. Krijnen kon op de 100 meter rugslag meisjes ('79 e.l.) Mariette Beek man makkelijk van zich af houden. Beekman zwom op de 100 meter „vrij" later op de middag nog wel naar een zil veren plak in 1.04.8. Op de 100 m. vrij jongens ('69 e.l.) sprint te Marco Kerkvliet in 59.2 naar een nieuw persoonlijk re cord toe. Onno Regensburg legde de 100 meter schoolslag af in 1.17.4 en bleef Janssen hiermee een vol le sekonde voor. Ingrid van Veen startte op zowel de 200 meter wisselslag als de 400 me ter „vrij". Op beide nummers tikte zij als derde, in uitsteken de eindtijden aan. Overige me daillewinnaars waren Sandra Schotsman en Niels Ouwer- kerk. Deze laatste veroverde op de 100 meter vlinderslag jongens ('72) een startbewijs voor de Nederlandse Zwem Kampioenschappen. Ook Ro bert Janssen en Niels Jooj- vol deden aan de bondseisen. Bij de tussennummers viel onder meer het zwemmen van Davi- na Juffermans in positieve zin op. Tweemaal sleepte zij een zilveren plak uit het water. Ook Mike van Beukering kon tweemaal een stukje eremetaal in ontvangst nemen, net als John Visser. Naast Raymond van der Hoeven en Gabrielle Bleijenberg vielen ook Medea van Kampen en Saskia van Varick in de prijzen. De B- ploeg van LZ 86 is gisteren hoogstwaarschijnlijk van de E- naar de D-competitie gepro moveerd. Door Rogier Bokel- man en Roelof Goudswaard werden goede prestaties gele verd. Door elk tweemaal in de prijzen te vallen duwden zij hun ploeg een fors eind in de goede richting. Met de zeges van Jacco Baars op de 200 me ter schoolslag jongens ('69) - Martin Bartels werd hier tweede- en die van Bart Ha meter op de 200 meter school slag heren was de basis hele maal gelegd. Honkbalcongres voorlaatste "1 kans Olympisch Amsterdam AMSTERDAM Drie maanden voor het IOC-congres irf1 1 sanne krijgt Amsterdam een voorlaatste gelegenheid leden1 het Internationaal Olympisch Comité voor de hoofdsted"' kandidatuur voor de Zomerspelen van 1992 te winnen. komt de Internationale Honkbal Associatie (IBA) in Amstr3 bijeen. IBA-bestuurslid Guus van der Heijden verklaarde die bijeenkomst ook IOC-leden zijn uitgenodigd. Na het", congres worden in augustus in Amstelveen nog IOC-ledei®3 wacht voor de wereldtitelstrijd voor dames. De IBA wil met het congres en het vervolgens in Nederla te werken toernooi om het wereldkampioenschap de OUIIJI sche ambities van deze tak van sport en die van het softh^ klemtonen. In Aruba kon de IBA onlangs zijn 61e lidlairjl groeten. Volgens Van der Heijden lopen er op de wereld nbe; 160 miljoen honk- en softballers rond. JAN SIEMERINK VERLIEST „SCANDINAVISCH" ren, waardoor de inbreng van Liz Waere en Simone den Hol lander erg belangrijk werd. Deze dames bleven in hun single ongeslagen. Lisse 1 - Toeg II 7-1 Inge van der Loo won haar single voor de tweede achter eenvolgende keer met 6-0, 6-0. In de dubbel en mix kwamen daar in totaal vier verloren ga mes bij. Alleen Erik Driehuis kreeg een nederlaag te slik ken; Hans Mallie was in drie sets net te sterk. Artesia I - Oud Wassenaar II 1-5 Valentijn Weber won zeer knap tegen de „sliceking" Rob van Wijngaarden: 6-0, 7-6. De andere Koudekerkers waren minder gelukkig en verloren hun enkelspel zonder uitzon dering in twee straight-sets. Slechts de damesdubbel werd in drieèn betwist. Eerste klasse heren Alta I - Unicum V 2-4 Drie gemakkelijke overwin ningen van Anne Jan van der Meer, Marcel van Paridon en Har Meyer. Eelco van Adri- chem dolf het onderspit, maar herstelde zich in het dubbel spel met Marcel van Paridon na enkele matchpoints tegen te hebben gehad Van der Meer en Meyer verloren met 7-5 in de „belle". JELLE RAAP ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN STANDEN Hoofdklasse: Poule 002: 1. ELTV I 9-3; 2. Popeye GS III 4-4; 3. NIP I 3-5; 4. Unicum I 0-4. Overgangsklasse A: Poule 003 1 Casino I 13-3; 2. Schelde I 8-8; 3. Tilburg I 7-5; 4. Westerhout II 0-12. Poule 012: 1. Dekker Tennis I 11-1; 2. Topspinners II 6-10; 3. Festina I 4-5; 4. Rapiditas II 4-9. Overgangsklasse B: Poule 005: 1. Falcones I 8-4; 2. Uni cum II 6-1; 3. Helios II 5-11; 4. Mets V 4-7. Poule 006: 1. Aemstelspelers II 6-2; 2. Heerhugowaard I 6-2; 3. Thor RW III 4-2; 4. TEAN II 0-10. Poule 007: 1. Valkencourt I 11-1; 2. Vianen I 3-5; 3. De Munnik I 3-5; 4. Dash I 3-9 Poule 012: 1. Leidse Hout I 11-1; 2. Mets VI 3-3; 3. St. Pancras I 3-3; 4. Zaandam II 1-11. Poule 017 1 TSI II 9-7; 2. Roosendaal I 6-5, 3. Aeolus Oledo I 4-3; 4. TEAN 1 4-8. Poule 021: 1. Jaagpad III 9-2; 2. ELTV IV 9-5; 3. Bata I 4-8; 4. Room burg I 3-11. Poule 025: 1. Hillegom I 9-0; 2. Castri- cum I 9-2; 3. Holy II 1-5; 4 CC 1-13. Poule 026: 1. Beekhuizen II 8-2; 2. Merenwijk I 4-9; 3. Teskwik I 2-3; 4. Leimonias III 1-1. Poule 029: 1 Bosheim II 8-2; 2. Zand- voort III 4-2; 3. OLTC I 4-7; 4 Rhij- nauwen I 1-6 Poule 032: 1. Mijdrecht I 8-5; 2. De Munnik II 6-5; 3 De Meent I 4-5; 4. Festina III 2-5. Tweede klasse: Poule 021: 1. Nieuw Vennep I 9-0; 2. Bennebroek II 3-2; 3. Zee en Duin I 2-8; 4. Leidse Studenten I 0-4. Poule 026: 1. Zoetermeer II 3-3; 2. Boekhorst I 2-2; 3. Zandvoort IV 2-2; 4. De Munnik III 1-1. Poule 028: 1. Waddinxveen I 6-1; 2 Forescate I 6-5; 3. Victoria IV 6-5; 4. Leidse Hout II 0-7. Poule 031: 1. Phoenix I 8-4; 2. Thor RW IV 5-1; 3. KSVV II 3-7; 4. Voor hout I 2-6. Poule 032: 1. Oud Beyerland I 11-1; 2. Laatjeskaai I 5-7; 3. Zoeterwoude I 1- 5; 4. OLTC III 1-5. Derde klasse: Poule 035: 1. Unicum V 9-2; 2. Sloter- vaart I 3-2; 3. Badhoevedorp III 3-6; 4. Sassenheim I 1-6. Poule 039: 1. Hoofddorp II 8-5; 2. Hil legom III 7-2; 3. Kontakt II 4-10; 4. Rijnkanters I 3-5. Poule 047: 1. Lisse I 13-3; 2. NMC I 10-6; 3. Toeg II 3-7; 4. Dash '35 VIII 0-10. Poule 058: 1. Oud Wassenaar II 8-2; 2. Bleiswijk I 7-1; 3. Artesia I 2-12; 4. Te Werve I 1-3. Heren eerste klasse: Poule 003: 1. Duno I 6-3; 2. Unicum I 5-4 3 Alta I 3-5 4 Warande I 3-5. Miss Facette zegeviert in de Pocahontasprij blijft ondanks het verlies opti mistisch over Roomburgs kan sen tot behoud èn over de te rugwedstrijd tegen de Eindho- venaren. Volgende week moet van Bata gewonnen kunnen worden en in Leiden voorspelt de volslanke captain, die de een tegen een won, winst op ELTV. De andere enkelspelen werden namelijk zo nipt verlo ren, dat deze singles volgens Van Leeuwen thuis met het vele publiek gewonnen wor den. Hillegom 1 - Holy II 3-0 Non playing coach Harry Ver- degaal kan de toekomst zonnig tegemoet zien. Zijn team zette tegen het eveneens kansrijke Holy een zeer goede stap in de kampioenschaps-richting. Pu pil en jongste zusje Madeion won in tweeën, terwijl andere WASSENAAR John Swaab is een paardenman bij uitstek. Vele jaar was hij een vooraanstaand dressuurruiter. In 1972 deed hij zelfs voor Neder land mee aan de Olympi sche Spelen in München. Ook zijn vrouw Nina, vele jaren Zweeds dressuur- kampioene, was daar van de partij. Niet lang daarna deed de inwoner van Ne- derhorst den Berg ook zijn intrede in de drafsport. Swaab is altijd in de weer geweest met zijn eigen paarden. Hij is niet alleen eigenaar van een aantal dravers, maar ook trainer en rijder, maar bovenal fokker. Gisteren boekte John Swaab zijn honderd ste overwinning op Duin- digt. Hij deed dat in het tweede onderdeel van het W5 met de vierjarige ruin Zinous. Als de dag van gisteren weet de 57-jarige Swaab te vertellen dat hij elf.jaar geleden met Lorrelot zijn eerste overwin ning op Alkmaar boekte. „Met Lorrelot verdiende ik meer dan 100.000 gulden. Ook met Fififi kwam ik boven de 100.000 gulden, maar de moois te tijd beleefde ik met Olym pus. Dat was een gouden dra ver, daar verdiende ik 144.000 gulden mee". Afgelopen dinsdag kwam John Swaab met Zinous ten val op de drafbaan van Hil versum. „Ik had nooit meer gedacht rpet Zinous aan de start te komen. Nadat Zinous in de sulky van Leo Schoon hoven met Zenith Dean was gestapt, kwam het paard ten val. Ik heb een kwj op het hoofd van het p moeten zitten, zodat men rustig zonder ongelukken uitspannen. Op zo'n mot gaat er veel in je om. Je dan, nu heb je weer een paard in handen en nu k het wel vergeten. Gelu viel achteraf alles nogal Zinous heeft wat schaal) om in de W5 aan de stj verschijnen". Omdat van de sulky val nous afgelopen dinsdag! veel was overgebleven, i Swaab een sulky lenen beroepstrainer Arnold ma. Op een vreemde ging John Swaab in metertijd van 1,21 als over de finish voor Y nover, Zodijan en Za John Swaab was ten en zijn aanhang zorg een sierdeken met schrift „honderdste ning John Swaab". De man, die al veertig sen de paarden zit, „Let op, Zinous is een paard. Haar moeder zuster van Olympus en lot. Ik moet zeggen dal laatste jaren ook erg fok. Van Zinous nog heel veel. Hij de dag nog sterker". De favorieten deden in 5-spel hun plicht. Naast zegevierde Ayres Yikkemien Norton, tenzorg en Yvere De omzet op het ƒ160.787,- met bedrag uit de jackpot ge week kwam met totaal van 228.343,50. de favorietenuitslag een uitbetaling van een 200.000 gulden voor kwartjes. ARTHUR VAN LEIDEN De eerste volledig uitgespeelde wedstrijden hebben het tennisteam van Unicum niet gebracht wat ervan verwacht werd. Tegen het derde van Popeye verloor de hoofdklasser alle en kelspelen, waarna de re gen wederom een spelbre ker vormde. Ook Dekker Tennis werd geplaagd door Pluvius. Desondanks geeft de 4-0 voorsprong voor de Warmonders vol doende redenen te veron derstellen dat het kampi oenschap in de overgangs klasse A hen niet kan ont gaan. Datzelfde geldt voor Casino, dat met 5-3 won van naaste concurrent Til burg. Mochten beide clubs promoveren, dan zouden hun plaatsen wellicht in genomen kunnen worden door kampioenskandida ten de Leidse Hout, Hille gom en Unicum II. In de derde klasse lijkt het Lisse van Inge van de Loo rechtstreeks op een kam pioenschap af te stevenen. Hoofdklasse Popeye GS III - Unicum I 4-0 Jan Siemerink was van de Leidenaren degene die het dichtst bij een overwinning was. De jeugdspeler speelde in de eerste set de Fin Mika Mie- mi volledig zoek: 6-1. Na 2-0 in de tweede set maakte Sieme rink de fout mee te gaan in het „Scandinavische" spelletje van Miema: 5-7, 2-6. Wel veel aan het net verscheen Hans Tönjann. Vaak tevergeefs ech ter, want Tönjann's sterkste wapens, service en volley, lie ten hem tegen Paul Dogger veelvuldig in de steek: 1-6, 2-6. De pogingen van Carole de Bruyn en Tine Langeveld om Y vette Flu respectievelijk Tine Zwaan uit hun spel te ha len, slaagden slechts een set. Beide verloren met 6-1, 2-6, 6- 1. Een stoïcijnse Jasper van Marwijk (OLTC) in actie. zus Rosemarie drie sets nodig had voor de winst. Marcel Vink gaf slechts vier games af aan Dröge. Beekhuizen II - Merenwijk I 7-1 Mocht het team van Herman van der Capellen na het tref fen van vorige week enige as piraties op de titel hebben ge koesterd, dan zijn die in een klap de grond ingeboord. Zelfs Van der Capellen mocht maar een (enkel)puntje achter zijn naam zetten. OLTC I Rhijnauwen I 2-1 Dat Jasper van Marwijk in grootse vorm steekt, bleek in zijn enkelspel tegen Van der Bom. De stoïcijnse OLTC-er liet zijn opponent alle hoeken van de baan zien: 6-2, 6-0. Ook teammaat Marcel Gerritsen stond goed te slaan, maar met nog twee klappen van de winst regende hij weg. Het tweede winstpunt werd be haald door Nancy Toole. Mijdrecht I - De Munnik II Grote man bij de Leiderdor pers was Robert van Splunter, die driemaal de felicitaties in ontvangst mocht nemen. In Mijdrecht was het team van afwezige captain Patrick Chin A Foeng dichtbij een gelijk spel. Het damesduo Weyer- mans/Paauw lukte het even wel niet twee matchpoints te benutten. Tweede klasse Nieuw Vennep I - Leidse Studenten I 3-0 Het team van captain Marcel van Rijn lijkt hard op weg voor het tweede achtereenvol gende jaar het kampioenschap binnen te halen. In negen par tijen tot nu toe werd nog geen partij verloren. De tiende zal ook wel gewonnen worden, daar Rogier Liefbroer slechts twee games behoeft voor de zege. Bennebroek II - Zee en Duin I De poulegenoot van Nieuw Vennep lijkt enigszins beko men van de grote (voorlopige) nederlaag tegen Van Rijn en de zijnen. Vooral winnende Petra Guyt en Ruurd Cremers lijken het moreel teruggekre- fen te hebben. 'orescate I - Victoria IV 3-5 Voorschotens spreekbuis Bub van der Zee zag achteraf goe de kansen op winst in de re turn. Een door hem in plaats van Marco Stals te winnen tweede single en verkregen mogelijkheden in het ge- mengddubbel van hem met Eveline Poell brachten de ten- nisleraar tot deze uitspraak. Voorhout - Thor RW IV 1-3 In het Voorhoutse team, dat vorig jaar nog een kampioen schap vierde maar dat nu moet oppassen voor degradatie, ze gevierde alleen Carien Job van der Meer. OLTC III - Zoeterwoude I 1- I De van Zee en Duin overgeko men Philip Nagtegeller kreeg bij Marcel de Bakker geen voet aan de grond. Tine van Velzen en Ingrid Voskuyl maakten er „nachtwerk" van: 7-5, 5-7, 2-6. Sassenheim - Slotervaart 1-1 Het eerste winstpunt voor de Sassenheimers is binnen. Freddie Kramer tekende voor dat punt. Arthur Volten was dichtbij setwinst. Derde klasse Rijnkanters I - Hoofddorp II 2-3 De Riinsburgse heren, Dick Heemskerk en Jan Kuivenho- ven, waren de grote verliezers. Zowel de enkelspelen als de dubbel werden kansloos verlo- Overgangsklasse A Festina I - Dekker Tennis I 0-4 De Warmondse heren pakten uit met klinkende overwin ningen op sterk geachte tegen standers. Zo won Stefan Faas met 7-5, 7-5 van Robert Ha- verlag door tweemaal op 5-5 door de sterke service van Ha- verlag te breken. Ook Freek Tanis speelde zich in de kijker door in drie sets van de wat nonchalante rechtenstudent Minck Vos te winnen. Terwijl Brigitte van der Maarel een simpele eerste damessingle af werkte, moest Heieen van der Berg de sterkere tweede dame, Caroline Govaert, aftroeven: 1-6, 6-7. Tilburg I - Casino I 3-5 Als aan het eind zou blijken dat de Noordwijkers het kam pioenschap op een punt mis sen, dan zal Els Veentjer onge twijfeld de haren uit het hoofd trekken. De ervaren speelster smashte in het gemengddubbel met Kees Heemskerk, die ver der alles won, op matchpoint een makkelijke bal uit. De af stand zou voor mede-titelkan didaat Tilburg vrijwel onover brugbaar geworden zijn. Nu hebben de Tilburgers, die het tweede héren- en damesenkel tot zich trokken, nog kansen. Overgangsklasse B Unicum II - Falcones I 3-1 De reserves van Unicum lij ken hard op weg het vorig jaar verloren terrein te herwinnen. Tegen de te kloppen Braban ders moest alleen Carla Quak haar single inleveren. De he ren Michael van der Berg en Martijn Krans wonnen in straight sets. Will den Hollan der sDeelde een gezien de cij- Thomas Koe mans (De Munnik) won met name door zijn servi- ce-volleyspel zijn single in de ontmoeting met Vianen. fers „echte" damespartij. De Katwijkse won van Blommen- stein met 2-6, 6-1, 6-1. Heerhugowaard I - TEAN II 5-0 Opvallend was het optreden van voor Ingrid Chaudron (blindedarm) ingevallen An- nemieke Kalff De Alphense, die vorige week in de vijfde klasse haar enkel nog verloor, weerde zich uitstekend en ging pas na drie sets tenonder. Haar nieuwe mannelijke teamgenoten, Rien Booy en Frank Lief broer, waren niet opgewassen tegen Mare Rein- hard en Nico Am>el. De Munnik I - vianen I 3-1 Waren de Leiderdorpers vori ge week zeer onaangenaam verrast door de kracht van de tegenstanders, gisteren hadden de pupillen van playing coach Henk Janssen niet te klagen. Met name de dames van de be zoekers hadden weinig niveau. In de damesenkelspelen van Christel Verwoert en Irma van Seeters werden in totaal slechts twee games vergeven. De heren hadden meer in houd. wat voor de conditioneel zwakke Janssen verlies bete kende. Thomas Koemans moest tot de bodem om de sin gleswinst in Leiderdorp te houden: 7-6, 5-7, 6-2. Leidse Hout I - Zaandam II 8-0 Mocht Unicum ooit nog eens overgaan op kunstgras, dan moet men eerst eens het oor te luister leggen bij de Zaankan- ters. De overschakeling naar gravel lijkt voor Zaandam, dat over kunstgrasbanen beschikt, namelijk grote problemen op te leveren. Gevoegd bij de top vorm waarin Jan Willem Lugthart c.s. verkeren, bete kende het dat de Zaankanters met slechts zestien games naar huis gingen. TEAN I - Aeolus Oledo I 2-2 Het is aan de Alphense heren te danken, dat met een gelijke stand werd afgebroken. Vooral Mare Nagelkerken moest te gen Van der Kroft lang zwoe gen eer hij mocht gaan rusten: 6-7, 6-3, 7-5. Ook Richard Os kam had het tegen De Jong zwaar: 7-5, 4-6, 6-2. Margo en Irma van den Oudenrijn von den in de dames Plag en Vrij- enhoek te sterke opponenten tegenover zich. ELTV IV - Roomburg I 6-2 Captain Joost van Leeuwen

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18