t iLECTO BOVEN DE STREEP 1 Opnieuw kampioen US V klopt Olympia Slechte generale Leython Njord voltooit triologie LMHC verrast HCKZ: 4-2 PORTTRIBUIME QeidócQowvcvnt MAANDAG 28 APRIL 1986 PAGINA 17 t^pEN Alecto heeft de LOse van de competitie aan tippen om zich van de laat- lij]negradatie)plaats te wer- ,e( De Leiderdorpse hockey- )kenutten de „dubbel" te- Evergreen (1-0 verlies en 0-innst) om de rode lantaarn ii« te geven aan Te Werve. arames van Leiden kwa- t |niet verder dan een 0-0 e |g bij Hudito. ftdeklasser Alecto keek e wag bij Evergreen na een kwartier tegen een 1-0 achter stand aan. Toen de Leiderdor pers eenmaal gewend waren aan het hobbelige veld in Maassluis, creëerden zij de no dige kansen. De gelijkmaker bleef echter uit. Gisteren start te Alecto op eigen veld over tuigender. Peter Willem Hoek stra (strafcorner) en Mark Pos- tuma verzorgden een 2-0 voor sprong, Marco Koeken scoorde 3-1. Nadat Willem van Duiken fraai 4-2 had ingeslagen, bleef /nt- rop iel Kampioen Asvion zette Room burg voor de pauze, tegen de verhouding in, op een achter stand. Kees Wendt raakte an derzijds de paal. Nadat de par tij enige tijd vanwege het on weer was gestaakt, nam Max Ligtenberg de gelijkmaker voor zijn rekening. Forescate bekroonde een offensieve in stelling (vier spitsen) tegen Te Werve met een klinkende 4-0 zege. Jelmer Siersema doel puntte driemaal, Erik Kruis- mulder completeerde de score. De dames van Leiden waren veel te sterk voor Hudito. Vijf entwintig strafcorners lever den op het hobbelige veld ech ter niet één doelpunt op voor de eersteklasser, mede door het gebrek aan steun van Vrouwe For(una. Aleid Viets was een van de speelsters die dicht bij de winnende treffer zaten. Roomburg zakte na een goede start sterk terug en kreeg bin nen korte tijd drie treffers van Rijswijk om de oren. Na de thee kwamen de Roomburgsen sterk terug: Inge Oud kerk Pool sloeg snel 3-1 in, Johan- neke Langenbach verkleinde de marge tot 3-2. Mede door enkele discutabele beslissingen van de scheidsrechter bleef de verdiende gelijkmaker uit. Eikenhout in hockey- seleetie LEIDEN LMHC-speler Wouter Eikenhout maakt sinds zaterdag deel uit van de nationale selectie onder leiding van Frans Spits. Eikenhout is een van de vijf debutanten in het Ne derlandse team. dat vol gende week voor het eerst bij elkaar komt voor een trainingsstage. .«i ie F* r OEN TOP heeft derde kampioen- )uP Itwee veId" en één vitel) in nog geen jaar Ie gemachtigd door met fvan 't Overschotje te Hen. Fides Pacta wis- 's> een week voor de 1 ïrlinge confrontatie telix af als koploper t i bij OEC met 1314 ?n te winnen. Fiks won 'aitreekderby tegen Ons I^hd en Fluks heeft nog 1overwinning nodig n#ich als tweede kam- n n in de Leidse regio te ""1 huldigen. ,t veertig minuten lang TOP bij 't Overschotje relijks enig gevaar stich- nadat Karin Westerbeek, Ique Wiegerink, Gerco |elaan, Frank Nijenhuis 4nne van der Zaag in het e half uur toch vlot 15 a (en gemaakt. Wij gaven (hitiatief uit handen, om- sper in de verdediging niet ennop werd gezeten," ver- 'aede Hans Oele de mindere g >de, waarin de score via or (rust) tot 7—6 omsloeg, gdoach bracht dan ook Jac- ine Winter en Sjoerd van Klaauw in de aanval in, (1 Nijenhuis in de 70ste mi nuut de impasse eindelijk had doorbroken (77). De laatstge noemde invaller liet acht mi nuten later de bal zomaar door de mand ploffen en Anne van der Zaag, topscorer met drie treffers, verschafte in de slot fase met 79 de zekerheid voor alweer een kampioens feest. Reeds in de beginfase nam Fi des Pacta het heft in handen bij OEC, doordat Robin Som- meling met twee vrije ballen succes had (13). De fusieclub kon deze marge echter door veelvuldig balverlies nooit uit bouwen (46 rust) en moest dan ook op balbezit overscha kelen om 1314 als eindstand te verzekeren. Robin Somme- ling was met vijf doelpunten sterk op dreef en ook Dick Onderwater (4) en Henk van der Waals (2) onderscheidden zich in de Leidse aanval. Na vierendertig minuten stond De Danaïden op 26 bij Ten Donck, maar met het zonnetje verdween ook deze slagvaar digheid. „Het werd slecht weer en daar kunnen mooi weer korfballers niet tegen," oordeelde trainer Van Huis ge vat over de terugval, die na een uur in 66 -resulteerde. Erick Kromhout, die samen met Henriie van der Top twee maal scoorde, gaf zijn club nog eenmaal de leiding, voordat de TOP viert de derde titel binnen een jaar. thuisclub naar 87 wist door te stoten. Aanvankelijk moest Zuider kwartier in de achtervolging op Ready (35). maar al in de eerste helft trokken Erik van Lunteren en Aldo Spadon, goed voor elk twee goals, de zaak recht (55). Wil de Wit forceerde kort na rust een strafworp, benut door topsco rer Rens Henzen (3), en maak te uit een doorbraak zelf 75. Daarna hielden de blauw-ge- len bekeken spelend deze voorsprong tot het einde vast met 107. Gedurende het vierde kwar tier raakte Fiks danig in het nauw bij Ons Eiland, dat met grote inzet haar aanvalsop bouw stoorde en door Barry van Duyn en Huib Hasselbach van 25 (rust) tot 4-5 terug kwam. „Wij kwamen sterk te rug, maar op belangrijke mo menten kon alleen Fiks scoren en dat maakte ons moedeloos," verzuchtte Henk Roedoe ach teraf, doelend op de treffers van Nico van Weizen en San dra van Gelderen, die 47 en de beslissing opleverden. De scheidende coach zag invalster Coby Deegenaars de eindstand op 57 bepalen, een score waarin Fikser Theo Vreeken met een hattrick een belang rijk aandeel had. Vlak voor tijd kreeg Velocitas de „beloning" voor haar trage, inzetloze spel, toen Nieuwer- kerk nog 66 liet aantekenen. Alleen Rien van Poelgeest (3) en Ron Goudsmit (2) lieten te gen de hekkesluiter enig vuur werk zien, wat echter in het niet viel tegen alle plaatsfou- Aaneezien de tweede aanval van De Algemene volkomen schotloos was, werd het duel tegen Vlaardingen met 63 verloren. Enrico Mud (2) en Alfred Lambooy zorgden tot de 50ste minuut voor 53, maar toen liet genoemd vak het andermaal afweten, net zoals na 11 al was geschied. Voor Crescendo lijkt degrada tie onafwendbaar geworden, nu er met 813 van TOV werd verloren. Wijnand Al berts (2), Peter Baak en Wim Barendse hielden hun club na 24 tot 66 in de race, waar na vijf tegentreffers op rij be slisten over de dure nederlaag. Tijdens het tweede deel van de eerste helft liep Tempo van 22 naar 72 uit tegen Stormvogels. Coach Turken- burg greep dit duel aan om ju nioren Arianne Verweij, Erik Pons en Bram van der Waal uit te testen en dat leverde vier treffers op, hetgeen sterk bijdroeg aan de 93-overwin- ning. doorslaggevende rol in het treffen tegen Maassluis, dat in 611 winst eindigde. Anne Passchier was in dit vak op 22 en 46 tweemaal trefze ker en werd zo topschutter, vóór Ingeborg van Asten en Aad van Drongelen, die bei den twee treffers lieten aante kenen. '£>RDWIJK/LEIDEN RVoor alle basketbal len, op Grasshoppers zit de competitie erop. J/Noordwijk ging in slaapverwekkende oning langs Olympia- oningen (74-59), ter- Lisse Green Eagles- iasssluis veegde (80- 50). Voor Grasshoppers, dat geen moeite had met Cangeroes (54-75) krijgt de competitie nog een heel vreemd staartje. In Noordwijk leek het even een aardige wedstrijd te wor den. In het laatste competitie- treffen werd MSV geconfron teerd met het al gedegradeer de en dus ongeïnspireerde Olympia. Coach Titus Flapper startte zelfs met Marja van Dijk, een zeer getalenteerde junior die dit seizoen ten on rechte weinig speeltijd toege meten kreeg. Via 7-2 en 35-21 ging de Noordwijkse break vijf minuten voor rust (43-27) lo pen dankzij frivool en specta culair spel van wie anders Ria Bröring en Marjan Jan- JBoé Tcjröring, nog altijd zeer snel en balvaardig, splijt namens MSV de,defensie van Olympia open. son en gedegen pivot-werk van Arine Vlieger, die in 15 minuten speeltijd bij de cijfer tjes met 14 punten en 9 re bounds weer hoog scoorde. Er zou dus niets anders resten dan een veegpartij. Mis. Titus Flapper mocht zich na de pauze de haren uit het hoofd trekken vanwege de vele gemiste lay-ups, het lan derige scoreverloop en het kleinzielige fluiten van de ar biters. Mariëlla Ruigrok for ceerde uiteindelijk toch een doorbraak door gewoon een paar keer raak te schieten en MSV uit haar lijden te verlos sen. Waarna de Groningse op ponent toch nog de zaal uitge lopen werd: 74-59. Volgend seizoen blijft de Noordwijkse formatie zo goed als in tact. De selectie zal wor den uitgebreid tot 13 speel sters, waarbij heel voorzichtig rekening wordt gehouden met een mogelijke terugkeer van Renate Sluis. Lisse wilde zaterdag in eigen huis nog wel even duidelijk maken wie de eigenlijke num mer vijf is in de promotitiedi- visie: Lisse zelf dus. De dames van Frans Broekhof mar cheerden dankzij veel open schotkansen naar een heel re gelmatige 80-50 overwinning via 6-6, 23-12, 38-22 (rust) en 48-33. Marjon de Bruin scoorde 26 punten. Bij Lisse, waar coacn Frans Broekhof en cen ter Marieke Strobbe vertrek ken, wordt Martin Fijtsma (af komstig van de heren van Ra cing Beverwijk) de nieuwe coach. Versterking in de selec tie van Lisse komt in de vorm van Ada van Leeuwen, die het afgelopen seizoen in de Ierse eredivisie speelde. De Grasshoppers beginnen zaterdag (17.00 uur, Boorsma- hal) in Katwijk aan een eigen lijke overbodige na-competitie tegen Groningen. De dames- ploeg van Ed Zaal beëindigde dit weekeinde de competitie met ruime afstand op de con currentie, door met slechts vijf speelsters de Utrechtse Cange roes te verslaan: rust 27-28, eindstand 54-75. Die smalle se lectie is ook de reden dat Zaal nog steeds twijfelt over zijn aanblijven. Versterking van de speelstersgroep is een eis voor hf/n. Roeien is voor studenten vaak niet meer dan boert en jolijt. Dat bleek ook gisteren bij de Varsity, waar ondanks serieuze pogin gen van de organisatie de nodige studentikoze grappen werden uitgehaald. HOUTEN De Oude Vier van Njord heeft gis teren voor de derde ach tereenvolgende maal de Varsity gewonnen. De Leidse studenten evenaar den in een recordtijd het huzarenstukje dat eerder in de jaren '49-'51 werd geklaard door Leidse stu dent-roeiers. Zij hadden negen minuten en 46 se conden nodig voor de 3 kilometer lange wedstrijd op het Amsterdam-Rijka naal, vijf seconden minder dan het bestaande record. Het Delftse Laga kwam op meer dan twee lengten als tweede over de finish. De dames van Njord ver volmaakten het succes net niet. Zij werden tweede achter Triton (Utrecht). De overwinning van Njord kwam vrij eenvoudig tot stand, al hadden de Leidse stu denten enig geluk toen de eer ste start werd afgebroken toen Skadi (Amsterdam) met pech te kampen kreeg. Njord werd op dat moment „geteisterd door de zenuwen", aldus Ma- rijn Algie. Bij de herstart viel daar niets meer van te mer ken. Onder leiding van stuur man Dave Dijkhuis die evenals Johan de Haan aan toonde met de top mee te kun nen persten Ruud Wessel, Algie, De Haan en Wilem-Jan de Widt er een snelle start uit, die de Leidse ploeg direct een voorsprong op Laga opleverde. De Delftenaren vormden de enige bedreiging voor de Leid se overwinning, die echter geen moment in gevaar kwam. „Wij hadden afgesproken des noods in één slag het tempo te verhogen voor de eindsprint. Dat was niet eens nodig", al dus Marijn Algie. Laga kon slechts de eerste kilometer door tussensprints in de buurt van de gloednieuwe Kalff blij ven. Daarna groeide de achter stand langzaam maar zeker. Van het succesvolle vijftal zal slag Ruud Wessel er volgend iaar niet meer bij zijn, omdat hij dan geen student meer is. De overige vier zullen zeer waarschijnlijk door gaan. In het damesveld was de twee de plaats van Njord een ver rassing. Baghnild Larsson, Ta- tiana Klinkert, Agnes Del- vaux, Louise Levert en stuur- vrouwe Carolien de Haan le ken op de overwinning af te gaan, maar kwamen in het slot ne^ wat tekort op Triton. OEGSTGEEST— LMHC maakte gisteren haar reputatie reuzendoder volledig waar. Het zo gerenommeerde Haagse Klein Zwitserland werd met een overtuigende 4-2 neder laag aan de kant gezet. Hattem (opnieuw winst) behoudt twee punten voorsprong op Leiden, dat nu samen met het Eindho- vense Oranje Zwart op een voorlaatste plaats bivakkeert. Onder de, ondanks angstaanja gende weersvooruitzichten massaal opgekomen, Leidse aanhang waren beslist enkelen die van het Leids debacle, vo rig weekeinde, getuige waren geweest. Zij zagen de pupillen van Nol 'Baarschers een volle dige metamorfose ondergaan. Als leeuwen traden de gasthe ren KZ tegemoet. Met een goed geoefend uitverdedi- gingssysteem bereikten Paul van der Meer en Boudewijn van Eyck hun middenvelders perfect, mede doordat de Haagse middenvelders een maximum aan nonchalance ten toon spreidden. Via de handige Evert Vixeboxe en Wouter Eikenhout werden de spitsen, met Job Kummer op de linkerkant, gevoed. Maurits Eikenhout mocht na tien mi nuten zijn debuut maken op de rechter middenveldpositie, ten koste van routinier Martijn de Kempenaer: „Wij hebben bin nen de selectie een chronisch tekort aan middenvelders. Ei kenhout presteert de laatste tijd goed in het tweede team. zodat de keuze voor de hand lag", aldus Baarschers die zich ondanks de ontstane broeder twist uitermate tevreden toon de met het degelijke spel van de middenvelder. Patrick Citroen bekroonde de goede eerste tien minuten met het openingsdoelpunt, na voorbereidend werk van Cas per Klein: 1-0. Even later sloeg Hans-Willem Croll uit een strafcornerrebound de verras sende 2-0 in langs internatio nal doelman Lex Bos. Ties Kruize, afwisselend midden en achter spelend, probeerde veelal via de hoge bal gevaar te stichten. Broertje Hans Kruize pikte acht minuten voor rust zo'n bal in de cirkel op, vlak voor de mistastende Croll en bezorgde zi aansluitingstreffer: Klein Zwitserland probeerde het na een slok thee nog wel, maar verzandde in hersenloos aanvallen, waardoor het ach ter „open huis" betekende voor de Leidse spitsen, waar met name de snelle Klijn voor gevaar zorgde. Zwak optreden van Lex Bos leverde al snel de derde Leidse treffer op. Ci troen besloot zijn solo tot langs de falende Bos met een prach tig schot uit een onmogelijke hoek. Het nieuwste recept van KZ was het „zoveel mogelijk op de scheidsrechter schel den", met Hidde Kruize in een hoofdrol. Zelfs de medespelers moesten het ontgelden. Logi-, scherwijs kreeg Leiden hier door van de uitstekend leiden de arbiter Steensma („Het was een leuke wedstrijd om te flui ten") een strafcorner die door Croll, via de stick van de eer ste uitloper, tot een beslissende 4-1 werd geslagen. Hidde Kruize maakte nog 4-2, maar aan de andere kant waren ze ker kansen op nog drie, vier treffers. De grootste kans was voor invaller Jan-Hein Brum- melhuis (voor de uitgebluste Kummer), die het open doel slechts op enkele centimeters miste. Een kniesoor die daar na zo'n wedstrijd nog op let. LEIDEN De laatste speeldag van de volley balcompetitie bracht geen verrassingen. Alleen de dames van NOVO baar den enig opzien door in een volle Northgohal een puntje van de nummer drie op de ranglijst af te snoepen. Tegen Tromp/O lympus 2 werd het 2-3. In cijfers werden de Gemini- dames door KDS op een flinke nederlaag getrac- teerd (3-0), hoewel het krachtsverschil niet zo erg groot was. Met uitzonde ring van de eerste set, was Leython duidelijk te sterk voor de dames van Be Fair; in Waddinxveen werd het 1-3. De héren van Leython beleefden een slechte generale voor de promotie/degradatie wedstrijden in mei. In Oostzaan won Compaen met 3-0. NOVO moest met een zelfde nederlaag de thuisreis aanvaarden; SVC, vijf plaatsen lager op de ranglijst, kwam als winnaar uit de bus. Al in de eerste set legden de dames van NOVO een 'grote vechtlust aan de dag. Na een flinke achterstand kwamen de Noordwijksen terug en won nen de set. De tweede set werd verloren, maar in de derde werd een 2-13 achterstand in twee beurten weggeserveerd; 2-1. Dit betekende dat NOVO op eigen kracht, onafhankelijk van de resultaten van de con currentie, het behoud in de derde divisie veilig stelde. Tromp, dat zich in de laatste twee sets weliswaar hervond, haakte hiermee echter defini tief af voor de tweede plaats. .Gemini/Kangeroes had in de uitwedstrijd tegen KDS meer verdiend dan een 0-3 verlies. Zowel de eerste als de derde set werd hard bevochten(16- 14), maar steeds was het KDS dat de belangrijkste punten binnenhaalde. In de eerste set werd Leython weggeserveerd(15-2), maar daarna kreeg het vat op Be Fair. Via 15-11, 15-7 en 15-11 een 1-3 winst voor Leython, dat zich hiermee verzekerde van de derde plaats op de ranglijst. De dames van Gemini/Kan geroes 2 wisten zich na de 0-3 winst op DOS 2 verzekers van een tweede plaats in de pro motieklasse. Mocht er komend seizoen een derde divisieteam uitvallen, dan zouden de Voor- schotense dames eventueel in aanmerking komen voor pro motie. Voorwaarde is wel dat de opvulwedstrijden die eind mei gespeeld worden met goed resultaat worden afgesloten. Leython 2 behaalde een- mak kelijke overwinning op ZO VOC 1. Veel krachtsinspen- ningen waren daar niet voor nodig; 15-7, 15-8 en 15-10 wa ren de setstanden. Heren Speler/coach John Groen liet zaterdag al zijn spelers hun vorm tonen voor de komende promotie/degradatiewedstrij den om behoud in de tweede divisie. Die vorm was niet best; Leython kwam vooral slagkracht tekort en passeerde maar zelden de Compaenver- dediging. Leython verloor met 3-0 van de nummer zeven op de ranglijst. Ronald van Nierop had zijn NOVO-spelers nog nooit zo goed èn nog nooit zo slecht zien spelen. In de eerste set keek hij naar „briljant volley bal", maar door de teleurstel ling over. het verlies van die set zakte de Noordwijkse for matie volledig in. In de laatste set leek NOVO alsnog terug te komen, maar wederom was het een scheidsrechterlijke be slissing die de Noordwijkers uit evenwicht bracht. In de promotieklasse verloren alle regioteams hun wedstrij den. Kampioen Radius 2 was in de eerste set wat noncha lant, waardoor Donar kansen rook. De heren uit Gouda stel den in de volgende sets orde op zaken en won zoals ver wacht mocht worden(3-l). Ge- mini 2 miste twee basisspelers, maar kon desondanks aardig tegenstand bieden aan Punch. Punch had echter het geluk aan de zijde en won met 3-1. Voor Leython 2 stond er wei nig meer op het spel - ZOVOC had nog een belangrijke punt nodig. Door de slechte Leider- dorpse pass en de geringe con centratie voldeed ZOVOC met 3-0 aan de eisen. De heren van NOVO 2 lijken zich te sparen voor de beslissingswedstrijden van 17 mei. Door de herinde ling van de competitie hebben ze dan nog een mogelijkheid om het promotieklasseschap te behouden. Zaterdag verloren ze met 3-1 van DOS 2.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17